Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 769 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 қарашадағы № 148 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы "Кеден одағының "Орамның қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 769 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 148 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 769 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2-тармақтағы "өнімнің сәйкестігін "растау" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Аталған шешіммен бекітілген Кеден одағының "Орамның қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын сақтау қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 16 тамыздағы
№ 769 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 148 шешімінің
редакциясында)

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 769
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 15 ноября 2016 года № 148
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 769 «О принятии технического регламента Таможенного союза «О безопасности упаковки» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 года № 148
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 769
1. В пункте 2.2 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности упаковки» (ТР ТС 005/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 16 августа 2011 г. № 769
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 г. № 148)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной
основе обеспечивается соблюдение требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности упаковки»

147
2.3-тармақ МЕМСТАНДАРТ
22852-77
Аспап құрылысы өнеркәсібі өнімі үшін қатпаршақты картон жәшіктер. Техникалық шарттар
148
2.12-тармақ МЕМСТАНДАРТ
24370-80
Қағаздан және құрама материалдардан дорбалар. Жалпы техникалық шарттар
149
1.2.10-тармақ МЕМСТАНДАРТ
27840-93
Жөнелтімдер және бандерольдер үшін ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
150
МЕМСТАНДАРТ 33716-2015
Қалбырлардың және қорапшалардың жарақтар. Қалбырлар және қорапшалар. Техникалық шарттар
151
5-баптың 6-тармағының 6.5-тармақшасы (Құрама материалдардан орама)
5.6-тармақ (1-кестенің 10 және 13-тармақтары) МЕМСТАНДАРТ 7247-2006
Тамақ өнімдерін, өнеркәсіп өнімін және азық-түліктік емес тауарларды автоматтармен орау үшін қағаз және қағаз негізіндегі құрама материалдар. Жалпы техникалық шарттар
152
5.2.4, 5.2.7, 5.2.9 және 5.2.11-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 12302-2013
Полимер пленкаларынан және құрама материалдардан пакеттер. Жалпы техникалық шарттар
153
2.15-тармақ (ылғал өткізгіш бөлігінде) МЕМСТАНДАРТ 13479-82
Картоннан және құрама банкілер. Жалпы техникалық шарттар
154
2.11-тармақ МЕМСТАНДАРТ 24370-80
Қағаздан және құрама материалдардан пакеттер. Жалпы техникалық шарттар
155
5.3.1-тармақ (2-кестенің 3, 4 және 7-позициялары) МЕМСТАНДАРТ 32736-2014
Құрама материалдардан тұтыну орамы. Жалпы техникалық шарттар
156
5.3.1-тармақ (2-кестенің 3, 4 және 7-позициялары) ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 52579-2008
Құрама материалдардан тұтыну ыдысы. Жалпы техникалық шарттар
157
5-баптың 6-тармағының 6.6-тармақшасы (Тоқыма материалдардан орама)
МЕМСТАНДАРТ ISO 23560-2015
Сусымалы тамақ өнімдерін орау үшін пропиленнен тоқылған қапшықтар. Техникалық шарттар
158
4.1.4 (салмақ үзілетін бөлігінде) және 4.1.17-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 30090-93
Қапшықтар және қапшық маталары. Жалпы техникалық шарттар
159
5.2.2.4 (салмақ үзілетін бөлігінде) және 5.2.16-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32522-2013
Пропиленнен тоқылған қапшықтар. Жалпы техникалық шарттар
160
5.17-тармақ МЕМСТАНДАРТ 33227-2015
Жұмсақ орам. Жалпы техникалық шарттар
161
5.18-тармақ СТБ 750-2000
Жұмсақ орам ыдысы. Жалпы техникалық шарттар
162
5-баптың 6-тармағының 6.7-тармақшасы (Ағаш орама)
2.4 және 2.21-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 5959-80
200 килограмға дейінгі жүктер үшін тілінді ажырамайтын ағаш материалдардан жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
163
2.5 және 2.35-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 8777-80
Құйылатын және құрғақ ыдысты күбілер. Техникалық шарттар
164
2.7 және 2.22-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 9338-80
Фанерадан дағыралар. Техникалық шарттар
165
2.2.3 және 2.2.10-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 9396-88
Көп айналыстағы ағаш жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
166
4.1.2 және 4.2.11-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
10131-93
Өнеркәсіптің, ауыл шаруашылығының тамақ салаларының өнімдері және сіріңкелер үшін сүректен және сүрек материалдардан жәшіктер. Техникалық шарттар

147
пункт 2.3
ГОСТ 22852-77
Ящики из гофрированного картона для продукции приборостроительной промышленности. Технические условия
148
пункт 2.12
ГОСТ 24370-80
Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
149
пункт 1.2.10
ГОСТ 27840-93
Тара для посылок и бандеролей. Общие технические условия
150
ГОСТ 33716-2015
Заготовки коробок и пачек. Коробки и пачки. Технические условия
151
подпункт 6.5
пункта 6
статьи 5
(упаковка
из
комбинированных
материалов)
пункт 5.6 (пункты 10 и 13 таблицы 2)
ГОСТ 7247-2006
Бумага и комбинированные материалы на основе бумаги для упаковывания на автоматах пищевых продуктов, промышленной продукции и непродовольственных товаров. Общие технические условия
152
пункты 5.2.4, 5.2.7, 5.2.9 и 5.2.11
ГОСТ 12302-2013
Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия
153
пункт 2.15 (в части влагопроницаемости)
ГОСТ 13479-82
Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия
154
пункт 2.11
ГОСТ 24370-80
Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
155
пункт 5.3.1 (позиции 3, 4 и 7 таблицы 2)
ГОСТ 32736-2014
Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия
156
пункт 5.3.1 (пункты 3,
4 и 7 таблицы 2)
СТ РК ГОСТ Р
52579-2008
Тара потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия
157
подпункт 6.6
пункта 6
статьи 5
(упаковка
из
текстильных
материалов)
ГОСТ ISO 23560-2015
Мешки тканевые полипропиленовые для упаковки сыпучих пищевых продуктов. Технические требования
158
пункты 4.1.4 (в части разрывной нагрузки)
и 4.1.17
ГОСТ 30090-93
Мешки и мешочные ткани. Общие технические условия
159
пункты 5.2.2 4 (в части разрывной нагрузки)
и 5.2.16
ГОСТ 32522-2013
Мешки тканые полипропиленовые. Общие технические условия
160
пункт 5.17
ГОСТ 33227-2015
Упаковка мягкая. Общие технические условия
161
пункт 5.18
СТБ 750-2000
Тара мягкая упаковочная. Общие технические условия
162
подпункт 6.7
пункта 6
статьи 5
(деревянная
упаковка)
пункты 2.4 и 2.21
ГОСТ 5959-80
Ящики из листовых древесных материалов неразборные для грузов до 200 кг. Общие технические условия
163
пункты 2.5 и 2.35
ГОСТ 8777-80
Бочки деревянные заливные и сухотарные. Технические условия
164
пункты 2.7 и 2.22
ГОСТ 9338-80
Барабаны фанерные. Технические условия
165
пункты 2.2.3 и 2.2.10
ГОСТ 9396-88
Ящики деревянные многооборотные. Общие технические условия
166
пункты 4.1.2 и 4.2.11
ГОСТ 10131-93
Ящики из древесины и древесных материалов для продукции пищевых отраслей промышленности, сельского хозяйства и спичек. Технические условия

МЕМСТАНДАРТ 13479-82
Картоннан және құрама банкілер. Жалпы техникалық шарттар
211
МЕМСТАНДАРТ26891-86
Аэрозолды клапандар. Шашыратқыш ұштары және қалпақшалар. Техникалық шарттар
212
5.1-тармақ (1-кестенің 3 және 5-позициялары) МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітейтін заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
213
4.8, 4,10, 4,15,4 және 4.15,5-тармақтар СТБ 1015-97
Пластикалық заттардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 13479-82
Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия
211
ГОСТ 26891-86
Клапаны аэрозольные, головки распылительные и колпачки. Технические условия
212
пункт 5.1 (позиции
3 и 5 таблицы 1)
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
213
пункты 4.8, 4.10,
4.15.4 и 4.15.5
СТБ 1015-97
Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия

214
5-баптың 9-тармағының 9.2-тармақшасы (Полимерден және құрама бітегіш заттар)
МЕМСТАНДАРТ ISO 20848-3-2014
Орам. Полимер күбілер. 3-бөлік. Көрсетілген сыйымдылығы 113,6-дан 220 литрге дейінгі полимерлі күбілер үшін бітеу жүйесі
215
6.2.1-тармақ (2-кестенің 3-6, 8 және 9-позициялары) МЕМСТАНДАРТ 32626-2014
Полимерден бітегіш құралдары. Жалпы техникалық шарттар
216
5.3.1-тармақ (2-кестенің 3-6-позициялары) МЕМСТАНДАРТ 32736-2004
Құрама материлдардан тұтыну орамы. Жалпы техникалық шарттар
217
6.2.1-тармақ (1-кестенің 3 және 5-позициялары) МЕМСТАНДАРТ 33214-2005
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін полимерден және құрама бітегіш заттар. Жалпы техникалық шарттар
218
4.3.11-тармақ СТБ МЕМСТАНДАРТ Р 51781-2002
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
219
ҚР СТ 20848-2009
Орам. Полимер күбілер. 3-бөлік. Көрсетілген сыйымдылығы 113,6-дан 220 литрге дейінгі полимерлі күбілер үшін бітеу жүйесі
220
4.1-тармақ (1-кесте) ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ
51214-2003
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
221
5.3.1-тармақ (2-кестенің 6-тармағы) ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 52579-2008
Құрама материлдардан тұтыну ыдысы. Жалпы техникалық шарттар
222
4.11-тармақ МЕМСТАНДАРТ Р 51640-2000
Тұрмыстық химия тауарлары үшін шыны ыдыс. Техникалық шарттар
223
4.3.11-тармақ МЕМСТАНДАРТ Р 51781-2001
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
224
5-баптың 9-тармағының 9.3-тармақшасы (Ағаш қабығынан бітегіш заттар)
5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.14.12 және 5.1.12-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 5541-2002
Ағаш қабығынан бітегіш заттар. Жалпы техникалық шарттар
225
5.1-тармақ (1-кестенің 1-позициясы) МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
226
4.1-тармақтың 1-кестесі ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 51214-2003
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер

214
подпункт 9.2
пункта 9
статьи 5
(полимер-
ные и
комбинированные
укупорочные
средства)
ГОСТ ISO
20848-3-2014
Упаковка. Полимерные бочки. Часть 3. Системы укупоривания для полимерных бочек номинальной вместимостью от 113,6 до 220 л
215
пункт 6.2.1 (позиции
3 – 6, 8 и 9
таблицы 2)
ГОСТ
32626-2014
Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия
216
пункт 5.3.1 (позиции
3 и 6 таблицы 2)
ГОСТ 32736-2014
Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия
217
пункт 6.2.1 (позиции
3 и 5 таблицы 1)
ГОСТ 33214-2015
Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
218
пункт 4.3.11
СТБ ГОСТ Р
51781-2002
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
219
СТ РК ИСО
20848.3-2009
Упаковка. Полимерные бочки. Часть 3. Системы укупоривания для полимерных бочек номинальной вместимостью от 113,6 до 220 л
220
пункт 4.1 (таблица 1)
СТ РК ГОСТ Р
51214-2003
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
221
пункт 5.3.1 (пункт 6 таблицы 2)
СТ РК ГОСТ Р
52579-2008
Тара потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия
222
пункт 4.11
ГОСТ Р 51640-2000
Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия
223
пункт 4.3.11
ГОСТ Р 51781-2001
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
224
подпункт 9.3
пункта 9
статьи 5
(корковые
укупорочные
средства)
пункты 5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.12 и 5.1.14
ГОСТ 5541-2002
Средства укупорочные корковые. Общие технические условия
225
пункт 5.1 (позиция 1 таблицы 1)
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
226
таблица 1 пункта 4.1
СТ РК ГОСТ Р
51214-2003
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки

227
5-баптың 9-тармағының 9.4-тармақшасы (Картоннан бітегіш заттар)
5.2.4-тармақ (ажырау бөлігінде) МЕМСТАНДАРТ
12301-2006
Картоннан, қағаздан және құрама материалдардан қалбырлар. Жалпы техникалық шарттар
228
5.1-тармақ (1-кестенің 4-позициясы) МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
229
5-баптың 11-тармағы
МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер

227
подпункт 9.4
пункта 9
статьи 5
(картонные
укупорочные
средства)
пункт 5.2.4 (в части  расслаивания)
ГОСТ 12301-2006
Коробки из картона, бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
228
пункт 5.1 (позиция 4 таблицы 1)
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
229
пункт 11
статьи 5
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки

230
СТБ ИСО 14021-2002
Экологиялық этикеткалар және декларациялар. Өздігінен мәдімделетін экологиялық мәлімдемелер (ІІ тұрпаты бойынша экологиялық маркілеу).
231
ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 51214-2003
Бітегіш заттар. Қауіпіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
232
5-баптың 11-тармағының 11.3-тармақшасы
2,3 және 4-тармақтар МЕМСТАНДАРТ ISO/EC Gulde 41-2013
Орам. Тұтынушының талаптарын қанағаттандыру жөніндегі ұсынымдар
233
МЕМСТАНДАРТ EN 13432-2015
Орам. Араластыру және биологиялық іріту арқылы орамды пайдаланудағы талаптар. Орамдарды санаттар бойынша бөлу үшін тексеру схемасы және критериі

230
СТБ ИСО 14021-2002
Этикетки и декларации экологические. Самодекларируемые экологические заявления (Экологическая маркировка
по типу II)
231
СТ РК ГОСТ Р
51214-2003
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
232
подпункт 11.3
пункта 11
статьи 5
пункты 2, 3 и 4
ГОСТ ISO/IEC Guide
41-2013
Упаковка. Рекомендации по удовлетворению требований потребителя
233
ГОСТ EN 13432-2015
Упаковка. Требования к использованию упаковки посредством компостирования и биологического разложения. Поверочная схема и критерии оценки для распределения упаковок по категориям

3. "Орамның қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 005/2011) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану және пайдалану және аталған Шешіммен бекітілген өнімдердің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерінен, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларынан тұратын стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 16 тамыздағы
№ 769 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 148 Шешімінің
редакциясында)
"Орамның қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 005/2011) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерінен, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларынан тұратын стандарттардың ТІЗБЕСІ
Т/р №
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
3
5
1
5-баптың 4 және 5-тармақтары

3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности упаковки» (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 16 августа 2011 г. № 769
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 ноября 2016 г. № 148)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований технического
регламента Таможенного союза «О безопасности упаковки»
(ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов
технического регулирования
п/п
Элементы
технического
регламента
Таможенного
союза
Обозначение
стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
пункты 4 и 5
статьи 5

МЕМСТАНДАРТ33450-2015
Орам. Ауа ортасында газохроматографиялық әдіспен диметилтерефталаттың құрамын айқындау
21
МЕМСТАНДАРТ 33451-2015
Орам. Моделдік ортада газохроматографиялық әдіспен диоктилфталаттың, дибутилфталаттың құрамын айқындау
22
ҚР СТ ИСО 13302-2005
Сенсорлық талдау. Орамнан туындаған, тамақ өнімдерінің дәмінің өзгеруін бағалау әдістері
23
ҚР СТ 1788-1-2008
Орам. Орамда төрт ауыр металдың және басқа да қауіпті субстанциялардың және олардың қоршаған ортаға түсуін өлшеу және анықтау жөніндегі талаптар. 1-бөлік. Орамда төрт ауыр металды өлшеу және анықтау жөніндегі талаптар
24

ГОСТ 33450-2015
Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в воздушной среде
21
ГОСТ 33451-2015
Упаковка. Определение содержания диоктилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в модельных средах
22
СТ РК ИСО 13302-2005
Сенсорный анализ. Методы оценки изменений привкуса пищевых продуктов, вызванных упаковкой
23
СТ РК 1788-1-2008
Упаковка. Требования к измерению и установлению четырех тяжелых металлов и других  опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду. Часть 1. Требования к измерению  и установлению четырех тяжелых металлов в упаковке
24

ҚР СТ 1788-2-2008
Орам. Орамда төрт ауыр металды және басқа да қауіпті субстанцияларды және олардың қоршаған ортаға түсуін өлшеу және анықтау жөніндегі талаптар. 2-бөлік. Орамда қауіпті субстанцияларды және олардың қоршаған ортаға түсуін өлшеу жөніндегі талаптар
25
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы
Тамақ өнімдерімен жанасатын, полимерден және басқа да синтетикалық материалдардан дайындалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
2019 01.01-ге дейін қолданылады
26
МУ № 942-72
Полимер материалдарынан органикалық ерітінділердің олармен жанасатын ауаға, моделдік ерітінділерге, құрғақ және сүйық тамақ өнімдеріне өтуін айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар,
2019 01.01-ге дейін қолданылады
27
МУ № 8811-77
Мельхиор, нейзильбер және латун ыдыстарын және асхана асаптарын санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
28
МУ № 1856-78
Болаттан эмальды ыдысты санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
29
МУ № 1959-78
Тамақ өнеркәсібінде фторпласт 4 және 4Д бұйымдарын санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
30
МУ № 2314-81
Ауада диметилтерефталтты, метилацетатты, метилбензоатты, метилтолуилатты, метил және n-толуол сілтісі спирттерін, n-толуол альдегидін, n-толуол сілтісін, n-ксилолды және дитолилметанды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
31
МУ № 3034-84
100С температурада тамақ өнеркәсібінде пайдалану үшін арналған кремнийорганикалық және фторорганикалық жалатуларды гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
32
МУ № 4077-86
Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңке және резеңке бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
33
МУ № 4395-87
Сырланған консерві ыдысын гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
34
МУ № 4628-88
Суда, моделдік орталарда және тамақ өнімдерінде полистирольды пластиктерден бөлінетін қалдық мономерлерді және полимерленбейтін қоспаларды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
35
МР 123-11/284-7
Олардың акрилонитрил бар АБС-пластиктердің және стиролдың тең полимерлерінің сүзінділерінде бірге болуы кезінде (ас тұзының су және 5% ерітіндісінде) стиролды және акрилонитрилды спектрофотометриялық айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
36
МР № 1941-78
Тамақ өнімдерін білдіретін моделдік орталарда, тағам өнімдерінде, сол негізде поливиниилхлоридте және полимерлік материалдарда хлорлы винилді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар

СТ РК 1788-2-2008
Упаковка. Требования к измерению и установлению четырех тяжелых металлов и других опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду. Часть 2. Требования к измерению опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду
25
Инструкция
2.3.3.10-15-64-2005
Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами
применяется до 01.01.2019
26
МУ № 942-72
Методические указания по определению перехода органических растворителей из полимерных материалов в контактирующие с ними воздух, модельные растворы, сухие и жидкие пищевые продукты
применяется до 01.01.2019
27
МУ № 1811-77
Методические указания по санитарно-химическому исследованию посуды и столовых приборов из мельхиора, нейзильбера и латуни
применяется до 01.01.2019
28
МУ № 1856-78
Методические указания по санитарно-химическому исследованию стальной эмалированной посуды
применяется до 01.01.2019
29
МУ № 1959-78
Методические указания по санитарно-химическому исследованию изделий из фторопласта 4 и 4Д в пищевой промышленности
применяется до 01.01.2019
30
МУ № 2314-81
Методические указания на газохроматографическое определение диметилтерефталата, метилацетата, метилбензоата, метилтолуилата, метилового и п-толуолового спиртов, п-толуолового альдегида, п-толуоловой кислоты,
п-ксилола и дитолилметана в воздухе
применяется до 01.01.2019
31
МУ № 3034-84
Методические указания по гигиенической оценке кремнийорганических и фторорганических покрытий, предназначенных для использования в пищевой промышленности при температуре 100ҮС
применяется до 01.01.2019
32
МУ № 4077-86
Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до 01.01.2019
33
МУ № 4395-87
Методические указания по гигиенической оценке лакированной консервной тары
применяется до 01.01.2019
34
МУ № 4628-88
Методические указания по газохроматографическому определению остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах
применяется до 01.01.2019
35
МР 123-11/284-7
Методические рекомендации по спектрофотометрическому определению стирола и акрилонитрила при совместном присутствии их в вытяжках из АБС-пластиков и сополимеров стирола с акрилонитрилом (водной и 5%-ном растворе поваренной соли)
применяется до 01.01.2019
36
МР № 1941-78
Методические рекомендации по определению хлористого винила в поливинилхлориде и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания

2019 01.01-ге дейін қолданылады
37
МР 1327-75
Ауада жұқа қабатты хроматография әдісімен стиролды, кумаронды, инденді жеке айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
38
МР 1328-75
Суда, ауада және биологиялық ортада капролактамды айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
39
МР 1436-76
Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимер материалдарының бұйымдарын санитариялық-химиялық зерттеу кезінде дифенилоапропанды, сондай-ақ ол кездесетін кейбір фенолдарды айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
40
МР 1503-76
Тамақ және тоқымы өнеркәсібінде қолданылатын полимер материалдарын санитариялық-химиялық зерттеу кезінде суда гексаметилендиаминді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
41
МР 1510-76
Тамақ өнімдерін білдіретін суда және моделдік орталарда кадмийді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
42
МР 1730-77
Полистирол бұйымдарын санитариялық-химиялық зерттеу кезінде жұқа қабатты хроматография көмегімен стиролды айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
43
МР 1863-78
Су және тұз сүзінділерінде стиролды және метилметакрилатты айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
44
МР 1864-78
Тамақ өнімдерін білдіретін моделдік орталарда бірге кездескен кезде стиролды және этилбензолды хроматографиялық әдіспен жеке айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
45
МР 1870-78
Суда, суспирт ерітінділерінде және тамақ өнімдерінде аз санымен винилацетатты меркуриметрикалық айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
46
МР 2413-81
Полимер материалдарынан сулы сүзінділерде эпихлоргидринді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
47
МР 2406-81
Газдысұйық хроматография әдісімен тамақ өнімдерінде стиролды айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
48
МР 2447-81
Полимер материалдарынан сулы сүзінділерде акрилды және метакрилды қышқылдардың бутил эфирін айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
49
МР 2915-82
Суда газдысұйық хроматография әдісімен винилацетатты айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
50
МР 3315-82
Ауада формальдегидті айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
51
МУК 4.1.599-96
Атмосфералық ауада ацетальдегидті газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
52

применяется до 01.01.2019
37
МР 1327-75
Методические рекомендации по раздельному определению  стирола, кумарона, индена в воздухе методом тонкослойной хроматографии
применяется до 01.01.2019
38
МР 1328-75
Методические рекомендации по определению капролактама в воде, воздухе и биологических средах
применяется до 01.01.2019
39
МР 1436-76
Методические рекомендации к определению дифенилолпропана, а также некоторых фенолов в его присутствии, при санитарно-химических исследованиях изделий из полимерных материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до 01.01.2019
40
МР 1503-76
Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях полимерных материалов, применяемых в пищевой и текстильной промышленности
применяется до 01.01.2019
41
МР 1510-76
Методические рекомендации по определению кадмия в воде и модельных  средах, имитирующих пищевые продукты
применяется до 01.01.2019
42
МР 1730-77
Методические рекомендации по определению стирола с помощью тонкослойной хроматографии при санитарно-химическом исследовании изделий из полистиролов
применяется до 01.01.2019
43
МР 1863-78
Методические рекомендации по определению стирола и метилметакрилата в водных и солевых вытяжках
применяется до 01.01.2019
44
МР 1864-78
Методические рекомендации по хроматографическому методу раздельного определения стирола и этилбензола при их совместном присутствии в модельных средах,  имитирующих пищевые продукты
применяется до 01.01.2019
45
МР 1870-78
Методические рекомендации по меркуриметрическому определению малых количеств винилацетата в воде, водноспиртовых растворах и пищевых продуктах
применяется до 01.01.2019
46
МР 2413-81
Методические рекомендации по определению эпихлоргидрина в водных вытяжках из полимерных материалов
применяется до 01.01.2019
47
МР 2406-81
Методические рекомендации по определению стирола в пищевых продуктах методом газожидкостной  хроматографии
применяется до 01.01.2019
48
МР 2447-81
Методические рекомендации по определению бутилового эфира акриловой и метакриловой кислот в водных вытяжках из полимерных материалов
применяется до 01.01.2019
49
МР 2915-82
Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии
применяется до 01.01.2019
50
МР 3315-82
Методические рекомендации по определению формальдегида в воздухе
применяется до 01.01.2019
51
МУК 4.1.599-96
Методические указания по газохроматографическому определению ацетальдегида в атмосферном воздухе
применяется до 01.01.2019
52

МУК 2.3.3.052-96
Полистиролдан және стиролдың тең полимерлерінен бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
2019 01.01-ге дейін қолданылады
53
МУК 4.1.646-96
Суда галоген құрамдас заттарды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
54
МУК 4.1.647-96
Суда фенолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
55
МУК 4.1.649-96
Суда органикалық ұшпа заттарды хромото-масс-спектрометрикалық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
56
МУК 4.1.650-96
Суда ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, n-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
57
МУК 4.1.651-96
Суда толуолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
58
МУК 4.1.652-96
Суда этилбензолды газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
59
МУК 4.1.657-96
Суда бутилакрилатты және бутилметакрилатты газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
60
МУК 4.1.658-96
Суда акрилонитрилді газохроматографиялық айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
2019 01.01-ге дейін қолданылады
61
МУК 4.1.737-99
Суда фенолдарды хромото-масс-спектрометрикалық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
62
МУК 4.1.738-99
Суда фталаттарды және органикалық қышқылдарды хромото-масс-спектрометрикалық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
63
МУК 4.1.739-99
Суда бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромото-масс-спектрометрикалық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
64
МУК 4.1.741-99
Суда фенантренді, антраценді, флуорантенді, пиренді, хризенді және бензо(а) пиренді хромото-масс-спектрометрикалық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
65
МУК 4.1.742-99
Суда мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың иондарының құрамын инверсионды вольтамперометрикалық өлшеу
2019 01.01-ге дейін қолданылады
66
МУК 4.1.745-99
Суда терефтал қышқылының диметилэфирін газохроматографиялық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
67
МУК 4.1.752-99
Суда фенолдды газохроматографиялық айқындау

МУК 2.3.3.052-96
Санитарно-химическое исследование изделий из полистирола и сополимеров стирола
применяется до 01.01.2019
53
МУК 4.1.646-96
Методические указания по газохроматографическому определению галогенсодержащих веществ в воде
применяется до 01.01.2019
54
МУК 4.1.647-96
Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде
применяется до 01.01.2019
55
МУК 4.1.649-96
Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде
применяется до 01.01.2019
56
МУК 4.1.650-96
Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде
применяется до 01.01.2019
57
МУК 4.1.651-96
Методические указания по газохроматографическому определению толуола в воде
применяется до 01.01.2019
58
МУК 4.1.652-96
Методические указания по газохроматографическому определению этилбензола в воде
применяется до 01.01.2019
59
МУК 4.1.657-96
Методические указания по газохроматографическому определению бутилакрилата и бутилметакрилата в воде
применяется до 01.01.2019
60
МУК 4.1.658-96
Методические указания по газохроматографическому определению акрилонитрила в воде
применяется до 01.01.2019
61
МУК 4.1.737-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде
применяется до 01.01.2019
62
МУК 4.1.738-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде
применяется до 01.01.2019
63
МУК 4.1.739-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде
применяется до 01.01.2019
64
МУК 4.1.741-99
Хромато-масс-спектрометрическое определение фенантрена, антрацена, флуорантена, пирена, хризена и бензо(а)пирена в воде
применяется до 01.01.2019
65
МУК 4.1.742-99
Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде
применяется до 01.01.2019
66
МУК 4.1.745-99
Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде
применяется до 01.01.2019
67
МУК 4.1.752-99
Газохроматографическое определение фенола в воде

2019 01.01-ге дейін қолданылады
68
МУК 4.1.753-99
Суда формальдегидті ионохроматографиялық айқындау
2019 01.01-ге дейін қолданылады
69
5-баптың 6-тармағының
6.1-тармақшасы (металл орам)
МЕМСТАНДАРТ ISO 2234-2014
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және бірліжарым жүктер. Статистикалық салмақ кезінде қакт-қабат салып сынау әдістері
70
МЕМСТАНДАРТ ISO 2244-2013
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққыға сынау әдістері
71
6.4 және 7.3-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 745-2003
Орам үшін алюминий фольгасы. Техникалық шарттар

применяется до 01.01.2019
68
МУК 4.1.753-99
Ионохроматографическое определение формальдегида в воде
применяется до 01.01.2019
69
подпункт 6.1 пункта 6 статьи 5
(металлическая упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014
Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке
70
ГОСТ ISO 2244-2013
Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар
71
пункты 6.4 и 7.3
ГОСТ 745-2003
Фольга алюминиевая для упаковки. Технические условия

МЕМСТАНДАРТ Р 51827-2001
Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысымға сынау әдістері
98
.6.4, 7.4 және 7.6–тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 52267-2004
Тамақтық сұйықтар үшін металл күбілер. Техникалық шарттар
99
5-баптың 6-тармағының 6.2-тармақшасы (шыны орам)
МЕМСТАНДАРТ ISO 8106-2014
Шыны орам. Гравиметрикалық әдіспен сыйымдылығын айқындау
100
6.3, 6.9, 6.10, 7.13-7.15, 7.19 және 7.20-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 5717.1-2014
Консервіленген тамақ өнімдері үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ Р 51827-2001
Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление
98
пункты 6.4, 7.4 и 7.6
ГОСТ Р 52267-2004
Бочки металлические для пищевых жидкостей. Технические условия
99
подпункт 6.2
пункта 6
статьи 5
(стеклянө
ная
упаковка)
ГОСТ ISO 8106-2014
Упаковка стеклянная. Определение вместимости гравиметрическим методом
100
пункты 6.3, 6.9, 6.10, 7.13 – 7.15, 7.19 и 7.20
ГОСТ 5717.1-2014
Тара стеклянная для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия

101
МЕМСТАНДАРТ 10134.1-82
Органикалық емес шыны және шыныкристалды материалдар. 98◦С-да суға төзімділігін айқындау
102
МЕМСТАНДАРТ 13903-2005
Шыны ыдыс. Термикалық төзімділігін бақылау әдістері
2017ж. 01.07-ге дейін қолданылады
103
МЕМСТАНДАРТ 13903-2016
Шыны орам. Термикалық төзімділігін бақылау әдістері
2017ж. 01.07-ге дейін қолданылады
104
МЕМСТАНДАРТ 13904-2005
Шыны ыдыс. Ішкі гидростатистикалық қысымға төзімділігін бақылау әдістері

101
ГОСТ 10134.1-82
Стекло неорганическое и стеклокристаллические материалы. Методы определения водостойкости при 980С
102
ГОСТ 13903-2005
Тара стеклянная. Методы контроля термической стойкости
применяется до 01.07.2017
103
ГОСТ 13903-2016
Упаковка стеклянная. Методы контроля термической стойкости
применяется
с 01.07.2017
104
ГОСТ 13904-2005
Тара стеклянная. Методы контроля сопротивления внутреннему гидростатическому давлению

105
МЕМСТАНДАРТ 13905-2005
Шыны ыдыс. Ішкі бетінің суға төзімділігін бақылау әдістері
106
3.3,4, 3.3.5, 3.10 және 4.10-4.12-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
15844-92
Сүт және сүт өнімдері үшін шыны шишалар. Техникалық шарттар
2017ж. 01.07-ге дейін қолданылады
107
6.3, 7.13, 7.14, 7.18 және 7.19-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 15844-2014
Сүт және сүт өнімдері үшін шыны орам. Жалпы техникалық шарттар
108
МЕМСТАНДАРТ 17733-89
Шыны ыдыс. Жоғары температуралар кезінде термикалық төзімділікті айқындау әдісі
109
МЕМСТАНДАРТ 24980-2005
Шыны ыдыс. Өлшемдерді бақылау әдістері
110
6.3, 6.5, 6.9, 7.12, 7.13 және 7.17-тармақтар
МЕМСТАНДАРТ 32130-2013
Балық өнеркәсібінің тамақ өнімдері үшін шыны банкілер. Техникалық шарттар
111
6.3, 6.5, 6.10 және 7.11- 7.13-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
32131-2013
Алкоголдік және алкоголдік емес тамақ өнімі үшін шыны шишалар. Жалпы техникалық шарттар
112
6.5 (5-кесте), 6.9, 6.10, 7.11- 7.13, 7.18 және 7.20-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32671-2014
Балалар тамақ өнімдері үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
113
МЕМСТАНДАРТ 32674-2014
Шыны ыдыс. Көлемдері. Бақылау әдістері
114
МЕМСТАНДАРТ 32675-2014
Шыны ыдыс. Сәйкестікті бағалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары. Жалпы талаптар
115
МЕМСТАНДАРТ 33202-2014
Шыны орам. Шыны. Шынының 98◦С-де гидролитикалық төзімділігі. Сынақ және сыныптау әдісі
116
МЕМСТАНДАРТ 33203-2014
Шыны орам. Тік салмаққа төзімділігі. Сынақ әдістері
117
МЕМСТАНДАРТ 33204-2014
Шыны орам. Шыны және бұйымдарының ақаулары. Терминдер мен айқындаулар. Шынының ақаулары
118
7.1-тармақ МЕМСТАНДАРТ 33205-2014
Шыны орам. Алкоголдік және алкоголдік емес тамақ өнімі үшін өрнекті шишалар. Жалпы техникалық шарттар
119
6.4, 6.5 және 7.11-7.13-тармақтар ЕМСТАНДАРТ 33415-2015
Шыны орам. Кәдесыйлық шишалар. Жалпы техникалық шарттар
120
СТБ ISO 7458-2009
Шыны ыдыс. Ішкі қысымға төзімділігі. Сынақтардың әдістері
121
СТБ ISO 7459-2009
Шыны ыдыс. Термикалық төзімділігі және термикалық беріктігі. Сынақтардың әдістері
122
СТБ ISO 8113-2009
Шыны ыдыс. Тік салмаққа төзімділігі. Сынақ әдісі
123
5.2.5, 5.2.6 және 6.10-6.12-тармақтар СТБ 117-93
Шыны шишалар. Техникалық шарттар
124
5.11 және 6.8-тармақтар СТБ МЕМСТАНДАРТ Р 51781-2002
Пармюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
125
5.3.5 және 6.9-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 51640-2000
Тұрмыстық химия тауарлары үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
126
5.1 және 6.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 51781-2001
Пармюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
127
6.4, 6.7, және 7.11-7.13-тармақтар ЕМСТАНДАРТ Р 52898-2007
Тамақтық сіркесу қышқылы және тамақтық сіркесулар үшін шыны шишалар. Техникалық шарттар

105
ГОСТ 13905-2005
Тара стеклянная. Метод контроля водостойкости внутренней поверхности
106
пункты 3.3.4, 3.3.5,
3.10 и 4.10-4.12
ГОСТ 15844-92
Бутылки стеклянные для молока и молочных продуктов. Технические условия
применяется до 01.01.2017
107
пункты 6.3, 7.13, 7.14, 7.18 и 7.19
ГОСТ 15844-2014
Упаковка стеклянная для молока и молочных  продуктов. Общие технические условия
108
ГОСТ 17733-89
Тара стеклянная. Метод определения термической устойчивости при повышенных температурах
109
ГОСТ 24980-2005
Тара стеклянная. Методы контроля параметров
110
пункты 6.3, 6.5, 6.9, 7.12, 7.13 и 7.17
ГОСТ 32130-2013
Банки стеклянные для пищевых продуктов рыбной промышленности. Технические условия
111
пункты 6.3, 6.5, 6.10 и 7.11 – 7.13
ГОСТ 32131-2013
Бутылки стеклянные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия
112
пункты 6.5 (таблица 5), 6.9, 6.10, 7.11 – 7.13, 7.18 и 7.20
ГОСТ 32671-2014
Тара стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия
113
ГОСТ 32674-2014
Тара стеклянная. Размеры. Методы контроля
114
ГОСТ 32675-2014
Тара стеклянная. Оценка соответствия. Правила отбора образцов. Общие требования
115
ГОСТ 33202-2014
Упаковка стеклянная. Стекло. Гидролитическая стойкость стекла при 980С. Метод испытания и классификация
116
ГОСТ 33203-2014
Упаковка стеклянная. Сопротивление вертикальной нагрузке. Методы испытания
117
ГОСТ 33204-2014
Упаковка стеклянная. Дефекты стекла и изделий из него. Термины и определения. Дефекты стекла
118
пункт 7.1
ГОСТ 33205-2014
Упаковка стеклянная. Бутылки декорированные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия
119
пункты 6,4, 6.5
и 7.11 –7.13
ГОСТ 33415-2015
Упаковка стеклянная. Бутылки сувенирные. Общие технические условия
120
СТБ ISO 7458-2009
Тара стеклянная. Стойкость к внутреннему давлению. Методы испытаний
121
СТБ ISO 7459-2009
Тара стеклянная. Термическая стойкость и термическая прочность. Методы испытаний
122
СТБ ISO 8113-2009
Тара стеклянная. Сопротивление вертикальной нагрузке. Метод испытания
123
пункты 5.2.5, 5.2.6
и 6.10 – 6.12
СТБ 117-93
Бутылки сувенирные. Технические условия
124
пункты 5.11 и 6.8
СТБ ГОСТ Р
51781-2002
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
125
пункты 5.3.5 и 6.9
ГОСТ Р 51640-2000
Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Общие технические условия
126
пункты  5.1 и 6.8
ГОСТ Р 51781-2001
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
127
пункты 6.4, 6.7
и 7.11 –7.13
ГОСТ Р 52898-2007
Бутылки стеклянные для пищевой уксусной кислоты и пищевых уксусов. Технические условия

128
МЕМСТАНДАРТ Р 53209-2008
Шыны ыдыс. Салмақтың соққысына төзімділігін бақылау әдістері
129
5-баптың 6-тармағының 6.3-тармақшасы (Полимерлі орам)
МЕМСТАНДАРТ ISO 2234-2014
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және бірліжарым жүктер. Статистикалық салмақ кезінде қат-қабаттап жинаудағы сынақ әдістері
130
МЕМСТАНДАРТ ISO 2244-2013
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққыға сынау әдістері
131
МЕМСТАНДАРТ ISO 11897-2015
Орам. Термопластикалық майысқақ пленка қапшықтар. Шеткі қыртыстарындағы тілік
132
2.6-тармақ МЕМСТАНДАРТ 7730-89
Целлюлозадан пленка. Техникалық шарттар
133
4.3-тармақтың үшінші абзацы МЕМСТАНДАРТ 10354-82
Полиэтилен пленкасы. Техникалық шарттар
134
МЕМСТАНДАРТ 11262-80 (СТ СЭВ 1199-78)
Пластмассалар. Созып сынау әдісі
135
8.7, 9.5-9.8 және 9.9-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
12302-2013
Полимер пленкаларынан және құрама материалдардан пакеттер. Жалпы техникалық шарттар
136
МЕМСТАНДАРТ 14236-81
Полимер пленкалары. Созып сынау әдісі
137
3.2, 4.3 және 4.4-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
17811-78
Химиялық өнім үшін полиэтилен қапшықтар. Техникалық шарттар
138
МЕМСТАНДАРТ 18424-73
Орам. Соққыдан қорғау қасиеттерін айқындау әдісі
139
МЕМСТАНДАРТ 18425-73
Толтырылған көліктік ыдыс. Бос құлауы кезінде соққыдан сынау әдісі
140
3.2, 4.4 және 4.5-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
19360-74
Пленкадан салынды қапшықтар. Жалпы техникалық шарттар
141
4.3-тармақ МЕМСТАНДАРТ 24234-80
Полиэтилентерефталат пленкасы. Техникалық шарттар
142
2.3-тармақ МЕМСТАНДАРТ 25250-88
Тамақ өнімдерінің және дәрілік заттардың ыдысын дайындау үшін поливинилхлорид пленкасы. Техникалық шарттар
143
4.6-тармақ (5-кессте) МЕМСТАНДАРТ 25951-83
Полиэтиленнен жылу ұстайтын пленка. Техникалық шарттар
144
7.7 (3-кесте) және 8.8-тармақтар ЕМСТАНДАРТ 32521-2013
Полимер пленкаларынан қапшықтар. Жалпы техникалық шарттар
145
7.4, 8.7-8.11-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32686-2014
Тамақтық сұйықтар үшін полиэтилентерефталаттан шишалар. Жалпы техникалық шарттар
146
7.12-тармақ МЕМСТАНДАРТ 33118-2014
Алюминий фольгасы негізіндегі құрама материлдар. Техникалық шарттар
147
6.3.1, 7.6, 7.9 және 7.15.1-7.15.4-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 33417-2015
Пластмассалардан тұрмыстық мақсаттағы орам. Жалпы техникалық шарттар
148
9.6-тармақ МЕМСТАНДАРТ 33746-2016
Көп айналыстағы полимер жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
149
5.3,1 (2-кесте, топтан іріктеу көлемі бөлігінде) 6.8, 6.9 және 6.19 тармақтар СТБ 1015-97
Пластикалық заттардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
150
8.7 (8-кесте, топтан іріктеу көлемі бөлігінде ) 9.9-9.12, 9.17, 9.20 және 9.22-тармақтар СТБ 1517-2014
Полимерден тұтыну ыдысы. Жалпы техникалық шарттар

128
ГОСТ Р 53209-2008
Тара стеклянная. Методы контроля сопротивления ударной нагрузке
129
подпункт 6.3
пункта 6
статьи 5
(полиө
мерная
упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014
Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке
130
ГОСТ ISO 2244-2013
Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар
131
ГОСТ ISO 11897-2015
Упаковка. Мешки из термопластичной гибкой пленки. Разрыв по краевым складкам
132
пункт 2.6
ГОСТ 7730-89
Пленка целлюлозная. Технические условия
133
абзац третий пункта 4.3
ГОСТ 10354-82
Пленка полиэтиленовая. Технические условия
134
ГОСТ 11262-80
(СТ СЭВ 1199-78)
Пластмассы. Метод испытания на растяжение
135
пункты 8.7,
9.5 – 9.8 и 9.9
ГОСТ 12302-2013
Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия
136
ГОСТ 14236-81
Пленки полимерные. Метод испытания на растяжение
137
пункты 3.2, 4.3 и 4.4
ГОСТ 17811-78
Мешки полиэтиленовые для химической продукции. Технические условия
138
ГОСТ 18424-73
Упаковка. Метод определения ударозащитных свойств
139
ГОСТ 18425-73
Тара транспортная наполненная. Метод испытания на удар при свободном падении
140
пункты 3.2, 4.4 и 4.5
ГОСТ 19360-74
Мешки-вкладыши пленочные. Общие технические условия
141
пункт 4.3
ГОСТ 24234-80
Пленка полиэтилентерефталатная. Технические условия
142
пункт 2.3
ГОСТ 25250-88
Пленка поливинилхлоридная для изготовления тары под пищевые продукты и лекарственные средства. Технические условия
143
пункт 4.6 (таблица 5)
ГОСТ 25951-83
Пленка полиэтиленовая термоусадочная. Технические условия
144
пункты 7.7 (таблица 3) и 8.8
ГОСТ 32521-2013
Мешки из полимерных пленок. Общие технические условия
145
пункты 7.4, 8.7 – 8.11
ГОСТ 32686-2014
Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия
146
пункт 7.12
ГОСТ 33118-2014
Материалы комбинированные на основе алюминиевой фольги. Технические условия
147
пункты 6.3.1, 7.6, 7.9
и 7.15.1 – 7.15.4
ГОСТ 33417-2015
Упаковка бытового назначения из пластмасс. Общие технические условия
148
пункт 9.6
ГОСТ 33746-2016
Ящики полимерные многооборотные. Общие технические условия
149
пункты 5.3.1 (таблица 2 в части объема выборки от партии), 6.8,
6.9 и 6.19
СТБ 1015-97
Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия
150
пункты 8.7 (таблица 8
в части объема выборки от партии), 9.9 – 9.12, 9.17, 9.20 и 9.22
СТБ 1517-2004
Тара потребительская полимерная. Общие технические условия

151
СТБ МЕМСТАНДАРТ Р 51864-2005
Ыдыс. Тұтқаның бекіту беріктігін сынау әдістері
152
ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 51827-2008
Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысымға сынау әдістері
153
ҚР СТ МЕМСТАНДАРТ Р 51864-2008
Ыдыс. Тұтқаның бекіту беріктігін сынау әдістері
154
8.4, және 9.6-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 51289-99
Көп айналыстағы полимер жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
155
7.1 және 8.5-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 51675-2000
Тамақтық сұйықтар бар шишалар үшін көп айналыстағы полимер жәшіктер. Техникалық шарттар
156
8.8.2 және 9.7-9.14-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 51760-2011
Полимерден тұтыну ыдысы. Жалпы техникалық шарттар
157
МЕМСТАНДАРТ Р 51827-2001
Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысымға сынау әдістері
158
8.2, 8.6.5, 9.6 және 9.8-9.12-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р 52620-2006
Полимерден көліктік ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
159
5-баптың 6-тармағының 6.4-тармақшасы (Картон және қағаз орам)
МЕМСТАНДАРТ ИСО 1924-1-96
Қағаз және картон. Созылған кезде беріктігін айқындау. 1-бөлік. Тұрақты жылдамдықпен толтыру әдісі
160
МЕМСТАНДАРТ ИСО 2234-2014
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және бірліжарым жүктер. Статистикалық салмақ кезінде қат-қабаттаудағы сынақ әдістері
161
МЕМСТАНДАРТ ИСО 2244-2013
Орам. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққыға сынау әдістері
162
8.7, (7-кесте), 9.5 және 9.5.1-9.5.2-тармақтар МЕМСТАНДАРТ ИСО 2226-2013
Қағаздан және құрама материалдардан қапшықтар. Жалпы техникалық шарттар
163
3.2-тармақ МЕМСТАНДАРТ 5884-86
Жарық шамдар үшін қатпаршақты картон жәшіктер. Техникалық шарттар
164
9.1-тармақ МЕМСТАНДАРТ 1760-2014
Пергаменттік. Техникалық шарттар
165
2.1-тармақ МЕМСТАНДАРТ 8828-89
Жапсар-қағаз және орам үшін су өтпейтін қос қабатты қағаз. Техникалық шарттар
166
3.3 және 4.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 9142.-90.
Қатпаршақты картон жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
2017. 01.06-ге дейін қолданылады
167
7.7 (5-кесте) және 8.6-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 9142-2014
Қатпаршақты картон жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар
168
6.3-тармақ МЕМСТАНДАРТ 9481-2001
Химиялық жіптер үшін қатпаршақты картон жәшіктер. Техникалық шарттар
169
6.2-тармақ МЕМСТАНДАРТ 9569-2006
Парафинделген қағаз. Техникалық шарттар
170
МЕМСТАНДАРТ 9841-94
Қағаз және картон. Су өткізбейтіндігін айқындау
171
6.2-тармақ МЕМСТАНДАРТ 12301-2006
Картоннан, қағаздан және құрама материалдардан қалбырлар. Жалпы техникалық шарттар
172
3.2-тармақ (4-кесте) МЕМСТАНДАРТ 12303-80
Картоннан, қағаздан және құрама материалдардан қорапша. Жалпы техникалық шарттар
173
3.5 (5-кесте), 4.4 және 4.6-тармақтар
МЕМСТАНДАРТ 13479-82
Картоннан және құрама банкілер. Жалпы техникалық шарттар

151
СТБ ГОСТ Р
51864-2005
Тара. Методы испытания прочности крепления ручек
152
СТ РК ГОСТ Р
51827-2008
Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление
153
СТ РК ГОСТ Р
51864-2008
Тара. Методы испытания прочности крепления ручек
154
пункты 8.4 и 9.6
ГОСТ Р 51289-99
Ящики полимерные многооборотные. Общие технические условия
155
пункты 7.1 и 8.5
ГОСТ Р 51675-2000
Ящики полимерные многооборотные для бутылок с пищевыми жидкостями. Технические условия
156
пункты 8.8.2 и
9.7 – 9.14
ГОСТ Р 51760-2011
Тара потребительская полимерная. Общие технические условия
157
ГОСТ Р 51827-2001
Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление
158
пункты 8.2, 8.6.5,
9.6 и 9.8 – 9.12
ГОСТ Р 52620-2006
Тара транспортная полимерная. Общие технические условия
159
подпункт 6.4
пункта 6
статьи 5
(картонная и
бумажная
упаковка)
ГОСТ ИСО 1924-1-96
Бумага и картон. Определение прочности при растяжении. Часть 1. Метод нагружения с постоянной скоростью
160
ГОСТ ISO 2234-2014
Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке
161
ГОСТ ISO 2244-2013
Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар
162
пункты 8.7 (таблица 7), 9.5 и 9.5.1 – 9.5.2
ГОСТ 2226-2013
Мешки из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
163
пункт 3.2
ГОСТ 5884-86
Ящики из гофрированного картона для ламп накаливания. Технические условия
164
пункт 9.1
ГОСТ 1760-2014
Подпергамент. Технические условия
165
пункт 2.1
ГОСТ 8828-89
Бумага-основа и бумага двухслойная водонепроницаемая упаковочная. Технические условия
166
пункты 3.3 и 4.7
ГОСТ 9142-90
Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия
применяется до 01.06.2017
167
пункты 7.7 (таблица 5)
и 8.6
ГОСТ 9142-2014
Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия
168
пункт 6.3
ГОСТ 9481-2001
Ящики из гофрированного картона для химических нитей. Технические условия
169
пункт 6.2
ГОСТ 9569-2006
Бумага парафинированная. Технические условия
170
ГОСТ 9841-94
Бумага и картон. Метод определения водонепроницаемости
171
пункт 6.2
ГОСТ 12301-2006
Коробки из картона, бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
172
пункт 3.2 (таблица 4)
ГОСТ 12303-80
Пачки из картона, бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия
173
пункты 3.5 (таблица 5), 4.4 и 4.6
ГОСТ 13479-82
Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия

МЕМСТАНДАРТ 33449- 2015
Орам. Моделдік орталарда газохроматографиялық әдіспен диметилтерефталаттың құрамын айқындау
255
МЕМСТАНДАРТ 33450- 2015
Орам. Ауа ортасында газохроматографиялық әдіспен диметилтерефталаттың құрамын айқындау
256
МЕМСТАНДАРТ 33451- 2015
Орам. Моделдік орталарда газохроматографиялық әдіспен диоктилфталаттың, дибутилфталаттың құрамын айқындау
257
5.3.1 (2-кесте, топтан іріктеудің көлемі бөлігінде) және 6.13-тармақтар МЕМСТАНДАРТ СТБ 1015- 97
Пластикалық заттардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар
258
МЕМСТАНДАРТ Р ИСО 10106- 2009
Ағаш қабығынан тығындар. Жалпы ауысуын айқындау
259
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы
Тамақ өнімдерімен жанасатын, полимерден және басқа да синтетикалық материалдардан дайындалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу
2019 01.01-ге дейін қолданылады
260

ГОСТ 33449-2015
Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в модельных средах
255
ГОСТ 33450-2015
Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в воздушной среде
256
ГОСТ 33451-2015
Упаковка. Определение содержания диоктилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в модельных средах
257
пункты 5.3.1 (таблица 2 в части объема выборки от партии) и 6.13
СТБ 1015-97
Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия
258
ГОСТ Р ИСО
10106-2009
Пробки корковые. Определение общей миграции
259
Инструкция
2.3.3.10-15-64-2005
Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами
применяется до 01.01.2019
260

2019 01.01-ге дейін қолданылады
303
5-баптың 9-тармағының 9.1-тармақшасы (металдан бітегіш заттар)
МЕМСТАНДАРТ ISO 8317-2014
Балалардың ашуға қолы жетпейтін орам. Көп рет пайдаланылатын орамға талаптар және сынағы
304
5.4 және 6.6-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 5037-97
Сүт және сүт өнімдері үшін металл флягалар. Техникалық шарттар
305
8.8, 8.9, 8.12, 9.4, 9.7 және 9.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 5981-2011
Консервілер үшін банкілер және олардың металл қақпақтары. Техникалық шарттар

применяется до 01.01.2019
303
подпункт 9.1
пункта 9
статьи 5
(металлические
укупорочные
средства)
ГОСТ ISO 8317-2014
Упаковка, откупоривание которой недоступно детям. Требования и испытания упаковки многоразового использования
304
пункты 5.4 и 6.6
ГОСТ 5037-97
Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Технические условия
305
пункты 8.8, 8.9, 8.12, 9.4, 9.7 и 9.8
ГОСТ 5981-2011
Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия.

306
3.5 (5-кесте) және 4.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 13479-82
Картон және құрама банкілер. Жалпы техникалық шарттар
307
5.6-тармақ МЕМСТАНДАРТ 18896-73
Химиялық өнім үшің қалың қабырғлы болат дағыралар. Техникалық шарттар
308
9.4, 9.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 25749-2005
Бұрандалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар
309
4.2 және 44.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 26220-84
Моноблокты аэрозолды алюминий баллондар. Техникалық шарттар
310
7.6-тармақ МЕМСТАНДАРТ 30766-2001
Химиялық өнім үшің металл банкілер. Жалпы техникалық шарттар
311
6.2-тармақ МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітегіш құралдар. Қауіпсіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
312
8.5-8.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
32624-2014
Кронен-тығындар. Жалпы техникалық шарттар
313
8.4 (5-кесте), 9.5, 9.6 және 9.9-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32625-2014
Металл қалпақшалар. Жалпы техникалық шарттар
314
8.6-8.8 және 8.10-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
33416-2015
Бұралмалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар
315
7.4, 7.6, 8.5 және 8.6-тармақтар СТБ МЕМСТАНДАРТ Р 51756-2002
Қақпақтары жеңіл ашылатын терең созылған алюминий банкілер. Жалпы техникалық шарттар
316
СТБ МЕМСТАНДАРТ Р
51781-2002
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
317
7.4, 7.6, 8.6 және 8.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
51756-2001
Қақпақтары жеңіл ашылатын терең созылған алюминий банкілер. Жалпы техникалық шарттар
318
5.5 және 6.7-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р
51781-2001
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
319
5.3.4 және 6.12-тармақтар МЕМСТАНДАРТ Р
51640-2000
Тұрмыстық химия тауарлары үшін шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар
320
МЕМСТАНДАРТ ISO
8317-2014
Балалардың ашуға қолы жетпейтін орам. Көп рет пайдаланылатын орамға талаптар және сынақ
321
5-баптың 9-тармағының 9.2-тармақшасы (полимерден және құрама бітегіш заттар)
2.4 және 3.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 26891-86
Аэрозолды клапандар, шашыратқыш ұштар және қалпақшалар. Техникалық шарттар
322
323
6.2-тармақ МЕМСТАНДАРТ 32179-2013
Бітегіш заттар. Қауіпсіздік, маркілеу және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер
324
8.4 (5-кесте), 9.5-9.8, 9.10 және 9.11-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32626-2014
Полимерден бітегіш заттар. Жалпы техникалық шарттар
325
7.4 (5-кесте), 8.5 және 8.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ 32736-2014
Құрама материалдардан тұтыну орамы. Жалпы техникалық шарттар
326
9.5, 9.7 және
9.8-тармақтар МЕМСТАНДАРТ
33214-2015
Парфюмерлік-косметикалық өнім үшін полимерден және құрама материалдардан бітегіш заттар. Жалпы техникалық шарттар
327
5.3.1 (2-кесте, топтамадан іріктеудің көлемі бөлігінде), 6.8, 6.9, 6.21 және 6.22-тармақтар СТБ 1015-97
Пластикалық заттардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар

306
пункты 3.5 (таблица 5)
и 4.7
ГОСТ 13479-82
Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия
307
пункт 5.6
ГОСТ 18896-73
Барабаны стальные толстостенные для химических продуктов. Технические условия
308
пункты 9.4 – 9.7
ГОСТ 25749-2005
Крышки металлические винтовые. Общие технические условия
309
пункты 4.2 и 4.7
ГОСТ 26220-84
Баллоны аэрозольные алюминиевые моноблочные. Технические условия
310
пункт 7.6
ГОСТ 30766-2001
Банки металлические для химической продукции. Общие технические условия
311
пункт 6.2
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
312
пункты 8.5 – 8.8
ГОСТ 32624-2014
Кронен-пробки. Общие технические условия
313
пункты  8.4 (таблица 5), 9.5, 9.6 и 9.9
ГОСТ 32625-2014
Колпачки металлические. Общие технические условия
314
пункты 8.6 – 8.8 и 8.10
ГОСТ 33416-2015
Крышки металлические обкатные. Общие технические условия
315
пункты 7.4, 7.6,
8.5 и 8.6
СТБ ГОСТ Р
51756-2002
Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Технические условия
316
пункты 5.11 и 6.7
СТБ ГОСТ Р
51781-2002
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
317
пункты 7.4, 7.6,
8.6 и 8.7
ГОСТ Р 51756-2001
Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Технические условия
318
пункты 5.5 и 6.7
ГОСТ Р 51781-2001
Тара стеклянная для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
319
пункты 5.3.4 и 6.12  ГОСТ Р 51640-2000
Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Общие технические условия
320
подпункт 9.2
пункта 9
статьи 5
(полимерные и
комбинированные
укупорочные
средства)
ГОСТ ISO 8317-2014
Упаковка, откупоривание которой недоступно детям. Требования и испытания упаковки многоразового использования
321
пункты 2.4 и 3.8
ГОСТ 26891-86
Клапаны аэрозольные, головки распылительные и колпачки. Технические условия
322
323
пункт 6.2
ГОСТ 32179-2013
Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки
324
пункты 8.4 (таблица 5), 9.5 – 9.8, 9.10 и 9.11
ГОСТ 32626-2014
Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия
325
пункты 7.4 (таблица 5), 8.5 и 8.8
ГОСТ 32736-2014
Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия
326
пункты 9.5, 9.7 и 9.8  ГОСТ 33214-2015
Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия
327
пункты 5.3.1 (таблица 2 в части объема выборки от партии), 6.8, 6.9,
6.21 и 6.22
СТБ 1015-97
Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия