Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының жасалған үлгілерін сынақтан өткізу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде бар сынақ зертханаларының (орталықтардың) дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 34 ұсынымы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Өнеркәсіптік ынтымақтастық туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 27 қосымша) 2-тармағы 2) тармақшасының екінші абзацына сәйкес
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 10 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасап шығару мен пайдалануды ынталандыру жөніндегі 2015 – 2017 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының 3-тармағы негізінде
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарын жасап шығаруды ынтыландыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақ мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап қосымшаға сәйкес электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының жасалған үлгілерін сынақтан өткізу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде бар сынақ зертханаларының (орталықтардың) дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау мүмкіндігін саланы дамытудың ұлттық басымдықтарына сай келетін бөлігінде қарауды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 34 Ұсынымына
ҚОСЫМША
Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдарының жасалған үлгілерін сынақтан өткізу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде бар сынақ зертханаларының (орталықтардың) дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы Іске асыру нысаны Орындалу мерзімі Орындаушы
1. Инновациялық көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарына қойылатын қауіпсіздік талаптарын жетілдіру
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) актілері
2018 жыл
мүше мемлекеттер
2. Электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарын сынаудан өткізу үшін, оның ішінде халықаралық талаптар сәйкестігін қамтамасыз ету мақсатында өлшеу жабдығымен және инфрақұрылыммен қамтамасыз ету бөлігінде сынақ зертханаларын (орталықтарды) қолдау бағдарламаларын әзірлеу
мүше мемлекеттердің актілері
2018 жыл
мүше мемлекеттер

О плане мероприятий по обеспечению готовности имеющихся в государствах - членах Евразийского экономического союза испытательных лабораторий (центров) по апробации созданных образцов моторных транспортных средств с электрическими двигателями
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2016 года № 34
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с абзацем вторым подпункта 2 пункта 2 Протокола о промышленном сотрудничестве (приложение № 27 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года),
на основании пункта 3 плана мероприятий по обеспечению стимулирования производства и использования моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза на 2015 – 2017 годы, утвержденного распоряжением Евразийского межправительственного совета от 29 мая 2015 г. № 10,
в целях стимулирования производства моторных транспортных средств с электрическими двигателями в государствах – членах Евразийского экономического союза
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза рассмотреть возможность выполнения плана мероприятий по обеспечению готовности имеющихся в государствах – членах Евразийского экономического союза испытательных лабораторий (центров) по апробации созданных образцов моторных транспортных средств с электрическими двигателями согласно приложению в части, соответствующей национальным приоритетам развития отрасли.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 декабря 2016 г. № 34
ПЛАН
мероприятий по обеспечению готовности имеющихся в
государствах – членах Евразийского экономического союза
испытательных лабораторий (центров) по апробации созданных
образцов моторных транспортных средств с электрическими
двигателями
Наименование мероприятия
Форма реализации
Срок исполнения
Исполнитель
1. Совершенствование требований безопасности к инновационным транспортным средствам и их комплектующим
акты государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены)
2018 год
государства-члены
2. Разработка программ поддержки испытательных лабораторий (центров) в части обеспечения измерительным оборудованием
и инфраструктурой для проведения испытаний моторных транспортных средств с электрическими двигателями и их комплектующих, в том числе в целях обеспечения соответствия международным требованиям
акты государств-членов
2018 год
государства-члены

3. Электр қозғалтқыштары бар жаңа моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарын, оның ішінде үшінші елдерден әкелінетіндерін сынаудан өткізуді қамтамасыз ету
сынау актілері
2018 жыл
мүше мемлекеттер
4. Жасап шығарылатын электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарын бақылау сынауларынан өткізуді қамтамасыз ету
сынау актілері
2018 жыл
мүше мемлекеттер
5. Пайдаланудағы электр қозғалтқыштары бар моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарын кезеңдік техникалық қарап-тексеруден өткізуді қамтамасыз етуді
сынау актілері
2018 жыл
мүше мемлекеттер
6. Электр қозғалтқыштары бар жаңа моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштары бағалаудың математикалық моделдерін әзірлеу және электр қозғалтқыштары бар жаңа моторлы көлік құралдары мен олардың жинақтауыштарын жеделдетілген рәсім бойынша сынаудың барабар әдістерін қолдануды қамтамасыз ету
ғылыми-зерттеу және тәжірибелік конструкциялық жұмыстары
2019 жыл
мүше мемлекеттер

3. Обеспечение проведения сравнительных испытаний новых моторных транспортных средств с электрическими двигателями
и их комплектующих, в том числе из третьих стран
акты
испытаний
2018 год
государства-члены
4. Обеспечение проведения контрольных испытаний производимых моторных транспортных средств с электрическими двигателями
и их комплектующих
акты
испытаний
2018 год
государства-члены
5. Обеспечение проведения периодических технических осмотров находящихся в эксплуатации моторных транспортных средств
с электрическими двигателями и их комплектующих
акты
испытаний
2018 год
государства-члены
6. Разработка математических моделей оценки характеристик моторных транспортных средств с электрическими двигателями и их комплектующих и обеспечение применения эквивалентных методов испытаний моторных транспортных средств
с электрическими двигателями и их комплектующих по ускоренной процедуре
научно-исследовательские и опытно-
конструкторские работы
2019 год
государства-члены