Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 159 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 28 ақпандағы № 22 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қыркүйектегі "Ерікті түрде қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенті (КО ТР 014/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және Зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенті (КО ТР 014/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы" № 159 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 28 ақпандағы
№ 22 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 февраля 2017 года № 22
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159 «О Перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011), и Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии                                   Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2017 г. № 22
ИЗМЕНЕНИЯ, вносимые в Решение Коллегии Евразийской

2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 159 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті түрде қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенті (КО ТР 014/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай мазмұндағы 2071, 2072 және 2073 позициялармен толықтырылсын:
"
2071
МЕМСТ
33387-2015
Жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көк тайғаққа қарсы материалдар. Техникалық талаптар

экономической комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159
1. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011), утвержденный указанным Решением, дополнить позициями 2071, 2072 и 2073 следующего содержания:
«
2071
ГОСТ 33387-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Противогололедные материалы. Технические требования

01.04.2017 бастап қолданылады
2072
БСТ EN
12591-2010
Жол битумдары. Техникалық талаптар және сынақ әдістері
01.05.2019 дейін қолданылады
2073
ҚР СТ
1373-2013
Битумдар және битумды тұтқырлар. Жол тұтқыр мұнай бутимдары. Техникалық талаптар
01.05.2019 дейін қолданылады
".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" техникалық регламенті (КО ТР 014/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесінде:
а) 1 позиция мынадай мазмұндағы 1 және 11 позициялармен ауыстырылсын:
"
1
3-баптың
11 – 14 тармақтары
МЕМСТ
310.3-76
Цементтер. Қалыпты қоюлығын, қатаю мерзімдерін және көлемінің өзгеруінің біркелкілігін анықтау әдістері
11
МЕМСТ
310.4-81
Цементтер. Ию және сығымдау кезіндегі беріктігі шегін анықтау
";
б) мынадай мазмұндағы 71, 151, 181, 182 және 1261 позициялармен толықтырылсын:
"
71
МЕМСТ
8829-94
Зауытта әзірленген темір бетон және бетон құрылыс бұйымдары. Жүктеліп сынау әдістері. Беріктігін, қаттылығын және жарылуға төзімділігін бағалау қағидалары
151
МЕМСТ
17625-83
Темір бетон конструкциялар және бұйымдар. Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын, арматуралардың өлшемдері мен орналасуын анықтаудың радиациялық әдісі
181
МЕМСТ
22362-77
Темір бетон конструкциялар. Арматураны керу күшін өлшеу әдістері
182
МЕМСТ
22904-93
Темір бетон конструкциялар. Бетонның қорғаныс қабатының қалыңдығын және арматураның орналасуын анықтаудың магниттік әдісі
1261
МЕМСТ
33389-2015
Жалпы пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көк тайғаққа қарсы материалдар. Сынақ әдістері
".

применяется с 01.04.2017
2072
СТБ EN 12591-2010
Битумы дорожные. Технические требования и методы испытаний
применяется до 01.05.2019
2073
СТ РК 1373-2013
Битумы и битумные вяжущие. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Технические условия
применяется до 01.05.2019
».
2. В Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) позицию 1 заменить позициями 1 и 11 следующего содержания:
«
1
пункты 11 – 14 статьи 3
ГОСТ 310.3-76
Цементы. Методы определения нормальной густоты, сроков схватывания и равномерности изменения объема
11
ГОСТ 310.4-81
Цементы. Методы определения предела прочности при изгибе и сжатии
»;
б) дополнить позициями 71, 151, 181, 182 и 1261 следующего содержания:
«
71
ГОСТ 8829-94
Изделия строительные железобетонные и бетонные заводского изготовления. Методы испытаний нагружением. Правила оценки прочности, жесткости и трещиностойкости
151
ГОСТ 17625-83
Конструкции и изделия железобетонные. Радиационный метод определения толщины защитного слоя бетона, размеров и расположения арматуры
181
ГОСТ 22362-77
Конструкции железобетонные. Методы измерения силы натяжения арматуры
182
ГОСТ 22904-93
Конструкции железобетонные. Магнитный метод определения толщины защитного слоя бетона и расположения арматуры
1261
ГОСТ 33389-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Противогололедные материалы. Методы испытаний
».