Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 275 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 28 ақпандағы № 27 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" № 275 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 28 ақпандағы
№ 27 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 275 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестілігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауында "өнімнің сәйкестілігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестілігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-графаның атауында кестенің тақырыбында "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2012 г. № 275
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 февраля 2017 года № 27. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2022 года № 145.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.10.2022 № 145 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2012 г. № 275 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 февраля 2017 г. № 27
ИЗМЕНЕНИЯ, вносимые в Решение Коллегии Евразийской
экономической комиссии от 12 декабря 2012 г. № 275
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 головки таблицы слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";

в) мынадай мазмұндағы 10 – 14 позициялармен толықтырылсын:
"
10
97.200.50
Ойыншықтар. Беткі қабатын бояуға қойылатын талаптар және беткі қабатында бояудың болуын бақылау әдісі.
МЕМСТ әзірлеу
4-баптың
3.2-тармағының 22-абзацы
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
11
97.200.50
Ойыншықтар. Үлгілерді іріктеу қағидалары.
МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
12
97.200.50
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 5-бөлім. Химиялық заттарды қамтитын және химиялық тәжірибелер жүргізуге арналған жиынтыққа жатпайтын ойындар жинақталымы (жиынтығы).
EN 71-5:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.4 және 3.5-тармақтары, 2-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
13
97.200.50
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 13-бөлім. Иіс сезуді дамытуға арналған үстелүсті ойындар, косметикалық жиынтықтар және дәм сезуді дамытуға арналған ойындар.
EN 71-13:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.4, 3.5 және 3.8-тармақтары,
2-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
14
97.200.50
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 14-бөлім. Үйде пайдалануға арналған батуттар.
EN 71-14:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.2-тармағының 14-абзацы
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
".

в) дополнить позициями 10 – 14 следующего содержания:
"
10
97.200.50
Игрушки. Требования к поверхностному окрашиванию и метод контроля наличия поверхностного окрашивания. Разработка ГОСТ
абзац 22 пункта 3.2 статьи 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
11
97.200.50
Игрушки. Правила отбора образцов. Разработка ГОСТ
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
12
97.200.50
Безопасность игрушек. Часть 5. Игровые комплекты (наборы), включающие химические вещества и не относящиеся к наборам для проведения химических опытов. Разработка ГОСТ на основе EN 71-5:2015
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
13
97.200.50
Безопасность игрушек. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, косметические наборы и игры для развития вкусовых ощущений. Разработка ГОСТ на основе EN 71-13:2014
пункты 3.4, 3.5 и 3.8 статьи 4, приложение 2
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
14
97.200.50
Безопасность игрушек. Часть 14. Батуты для домашнего использования. Разработка ГОСТ на основе EN 71-14:2014
абзац 14 пункта 3.2 статьи 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
".