Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесс (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі деп ақпараттық объектінің жұмыс істеу циклінің белгілі бір сатысында оны сипаттайтын және жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет түсініледі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил под состоянием информационного объекта общего процесса понимается свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе

5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету".
6. Жалпы процестің кодтық белгілемесі: Р.СР.05, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) аумағында әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылау жүргізуді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тетіктерін жетілдіру есебінен қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдаланып, Одақтың кедендік аумағында әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты (шартты түрде шығарылған автомобильдерді қоспағанда) мәліметтермен (бұдан әрі – әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер) автоматтандырылған түрде алмасуды қамтамасыз ету. Кеден одағының Кеден кодексінің 200-бабына сәйкес шартты түрде шығарылған көлік құралдарын қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 8701 (870110 қосалқы позициясын қоспағанда), 8702, 8703, 8704, 8705, 8711 және 8716 (871620, 871680, 871690 қосалқы позицияларын қоспағанда) тауар позицияларында сыныпталатын көлік құралдары туралы мәліметтер алмасуға жатады;
б) деректердің ортақ моделін пайдалану негізінде құрылған электрондық құжаттар мен мәліметтердің сәйкестендірілген құрылымдарын қолдануды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша әкелінетін (әкелінген) және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылатын (шығарылған) автомобильдерге қатысты бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СР.05.ACT.001
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға), соның ішінде сұрау салу бойынша шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді жинау және мәліметті алатын уәкілетті органдарға ұсыну жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын кеден ісі саласындағы уәкілетті органы

5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CP.05, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является обеспечение проведения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) на территории государств – членов Союза (далее – государства-члены) за счет совершенствования механизмов информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен сведениями в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) на таможенной территории Союза (за исключением автомобилей, выпущенных условно) (далее – сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)), между уполномоченными органами государств-членов с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли в соответствии с международными договорами и актами, составляющими право Союза. Обмену подлежат сведения о транспортных средствах, классифицируемых в товарных позициях 8701 (за исключением субпозиции 870110), 8702, 8703, 8704, 8705, 8711 и 8716 (за исключением субпозиций 871620, 871680, 871690) единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, за исключением транспортных средств, выпущенных условно в соответствии со статьей 200 Таможенного кодекса Таможенного союза.
б) обеспечить применение унифицированных структур электронных документов и сведений, построенных на основе использования общей модели данных;
в) обеспечить представление по запросу уполномоченных органов государств-членов информации, необходимой для осуществления контроля в отношении автомобилей, ввозимых (ввезенных) и выпускаемых (выпущенных) для внутреннего потребления (в свободное обращение).
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.ACT.001
уполномоченный орган, представляющий сведения
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, осуществляющий операции по сбору и представлению в уполномоченные органы, получающие сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе по запросу

P.СР.05.ACT.002
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің атқарушы билігінің мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардан әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді алу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты сұрау салуларды қалыптастыру және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға мәліметтерді жіберу жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын кеден ісі саласындағы уәкілетті органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің мынадай жиынтығын білдіреді:
а) әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері;
б) мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобына кіретін жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде Одақтың кедендік аумағында мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган мен мәліметтерді алатын уәкілетті орган арасында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының бақылау функцияларын орындау үшін қажетті мәліметтермен алмасу жүзеге асырылады.
Мәліметтерді ұсынған кезде мәліметтерді беретін уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған, соның ішінде өзгертілген және күші жойылған мәліметтерді қалыптастырады және автомобильдерге қатысты мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу мен оларды алу жүзеге асырылады.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың мұқият сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.

P.CP.05.ACT.002
уполномоченный орган, получающий сведения
уполномоченный в сфере таможенного дела орган исполнительной власти государства-члена, осуществляющий операции по получению от уполномоченных органов, представляющих сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), а также операции по формированию и направлению в уполномоченные органы, представляющие сведения, запросов в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение);
б) процедуры представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения.
11. При выполнении процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отоношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) на таможенной территории Союза, осуществляется обмен сведениями, необходимыми для выполнения контрольных функций уполномоченных органов государств-членов, между уполномоченным органом, представляющим сведения, и уполномоченным органом, получающим сведения.
При представлении сведений уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе измененные и аннулированные сведения.
При выполнении процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, осуществляются запросы и получение сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.

4. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз
ету рәсімдерінің тобы
15. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды жүзеге асыру кезінде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді, соның ішінде оларға өзгерістер енгізу кезінде қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (Р.СР.05.РRС.001) орындалады.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтердің күшін жою қажеттігі туындаған кезде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган бұрын ұсынылған мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (Р.СР.05.РRС.002) орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Көрсетілген мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

4. Группа процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
15. При осуществлении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе при внесении в них изменений.
При этом выполняется процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001).
При возникновении необходимости аннулирования ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, информацию об аннулировании ранее представленных сведений.
При этом выполняется процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002).
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура указанных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

16. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдерінің тобына кіретін
жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.PRC.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді, соның ішінде әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтерді қалыптастыруға және ұсынуға арналған
P.CP.05.PRC.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған мәліметтерді күшін жою туралы ақпаратты қалыптастыруға және ұсынуға арналған
5. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және
ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты
мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тізбесі
18. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобын орындау мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
а) мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер болмаған кезде;
б) жеке тұлғалар мәліметтерді алатын уәкілетті органның қызмет өңіріндегі (аймағындағы) кеден органына мәліметтерді алатын уәкілетті органда бар мәліметтерге сәйкес келмейтін әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер бар құжаттарды берген кезде;
в) мүше мемлекеттер қатысушылар болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес құқықтық көмек көрсету шеңберінде мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру қажет болған кезде.

16. Приведенное описание группы процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.PRC.001
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для формирования и представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе измененных ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
P.CP.05.PRC.002
аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для формирования и представления информации об аннулировании ранее представленных сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
5. Группа процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
18. Выполнение группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, осуществляется в следующих случаях:
а) при отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в уполномоченном органе, получающем сведения;
б) при представлении физическими лицами в таможенный орган, находящийся в регионе (зоне) деятельности уполномоченного органа, получающего сведения, документов, содержащих сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), не соответствующие сведениям, имеющимся в уполномоченном органе, получающем сведения;
в) при необходимости осуществления запроса на представление сведений в рамках оказания правовой помощи в соответствии с международными договорами, участниками которых являются государства-члены.

Мәліметтерді алатын уәкілетті орган автомобильді еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару фактісі және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) автомобиль шығару жүзеге асырылған құжат туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді беретін уәкілетті органға жібереді. Мәліметтерді алатын уәкілетті органға мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган сұрау салынған автомобиль туралы мәліметтерді ұсынады. Бұл ретте "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу және оларды ұсыну" рәсімі (Р.СР.05.РRС.003) орындалады.
19. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының ортақ схемасы
20. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі
тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты
мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің
тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.PRC.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
автомобильді еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару фактісі және автомобильді ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығару жүзеге асырылған құжат туралы мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
21. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынған мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.BEN.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық ресурстарындағы (дерекқорындағы) өзгертілген және күші жойылған мәліметтерді қоса алғанда, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауаптылығы

Уполномоченный орган, получающий сведения, формирует и направляет уполномоченному органу, представляющему сведения, запрос на представление сведений о факте выпуска автомобиля в свободное обращение (для внутреннего потребления) и документе, в соответствии с которым был осуществлен выпуск автомобиля для внутреннего потребления (в свободное обращение). Уполномоченный орган, представляющий сведения, представляет сведения о запрошенном автомобиле в уполномоченный орган, получающий сведения. При этом выполняется процедура "Запрос и представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003).
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.PRC.003
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
предназначена для получения сведений о факте выпуска автомобиля в свободное обращение (для внутреннего потребления) и документе, в соответствии с которым был осуществлен выпуск автомобиля для внутреннего потребления (в свободное обращение)
V. Информационные объекты общего процесса
21. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.BEN.001
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения, в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), включая измененные и аннулированные сведения, содержащиеся в информационных ресурсах (базах данных) уполномоченных органов государств-членов
VI. Ответственность участников общего процесса

22. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
23. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары 5-кестеде берілген.
5-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесі және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.002
валюталардың сыныптауышы
сыныптауыш
валюталар кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.003
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН)
сыныптауыш
Дүниежүзілік кеден ұйымының Тауарларды сипаттаудың және кодтаудың үйлестірілген жүйесіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына негізделген тауарлардың кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.023
өлшем бірліктердің сыныптауышы
сыныптауыш
кодтардың, шартты белгілердің және өлшем бірліктері атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды
P.CLS.073
жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышы
сыныптауыш
жол көлік құралдары маркалары кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты бақылауды ақпараттық қамтамасыз ету рәсімдері
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001)
24. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.CP.05.PRC.001) орындау схемасы 4-суретте берілген.

22. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов осуществляется в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
23. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.002
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.003
единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС)
классификатор
содержит перечень кодов и наименований товаров, основанный на Гармонизированной системе описания и кодирования товаров Всемирной таможенной организации и единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов и соответствующие им коды
P.CLS.073
классификатор марок дорожных транспортных средств
классификатор
содержит перечень кодов и наименований марок дорожных транспортных средств (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры информационного обеспечения контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
24. Схема выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) представлена на рисунке 4.

4-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін орындау схемасы (P.CP.05.PRC.001)
25. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001):
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді, соның ішінде бұрын ұсынылған және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда өзгерістер енгізілген мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтерді өңдеу аяқталғаннан кейін;
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған хабарламада ол туралы ақпарат қамтылған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады.
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) әрбір мүше мемлекеттің мәліметтерді алатын уәкілетті органына қатысты орындалады. Ақпарат өңдеу қателігін тудырған себептер жойылғаннан кейін мәліметтер қайтадан ұсынылған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) белгілі бір мүше мемлекеттердің мәліметтерді алатын уәкілетті органдарына қатысты орындалуы мүмкін.
26. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.PRC.001) орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.
27. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.002) орындалады, оны орындаған кезде көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.

Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
25. Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней:
после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе ранее представленных сведений и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, в которые были внесены изменения в уполномоченном органе, представляющем сведения;
после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения.
Процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого государства-члена. При повторном представлении сведений после устранения причин, вызвавших ошибку обработки информации, процедура "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) может выполняться в отношении уполномоченых органов, получающих сведения, определенных государств-членов.
26. Первой выполняется операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
27. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002), при выполнении которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).

28. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау" операциясы (P.CP.05.ОPR.003) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау жүзеге асырылады.
29. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдауы мен өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.CP.05.PRC.001) орындау нәтижелері болып табылады.
30. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.CP.05.PRC.001) шеңберінде орындалатын
жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың
7-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
8-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың
9-кестесінде келтірілген
7-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясының (P.CP.05.PRC.001) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.001
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді, соның ішінде бұрын ұсынылған және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда өзгерістер енгізілген мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтерді өңдеу аяқталғаннан кейін не әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған хабарламада ол туралы ақпарат қамтылған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынылды
8-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясының (P.CP.05.ОPR.002)
сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.002
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.001)) алған кезде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді, соның ішінде бақылауды жүзеге асырады. Егер бұл мәліметтер көрсетілген ақпараттық ресурста (дерекқорда) болмаған кезде не орындаушының қолда бар ақпараттық ресурсындағы (дерекқорындағы) мәліметтерді өзекті ету үшін пайдаланылса, осы автомобильге қатысты мәліметтер бақылау рәсімінен өткен, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған белгілі бір автомобильге қатысты мәліметтер орындаушының ақпараттық ресурсына (дерекқорына) енгізіледі. Мәліметтерді өңдеу нәтижелері бойынша орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер өңделді, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
9-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" операциясының
(P.CP.05.ОPR.003) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.003
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.002))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, ақпараттық ресурста (дерекқорда) әрбір мүше мемлекетке қатысты әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтерді өңдеу фактісін немесе өңдеу қатесін тіркейді
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002)

28. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляется прием уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
29. Результатами выполнения процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001) являются прием и обработка уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
30. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001), приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.001
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.002
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.003
получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 9 настоящих Правил
Таблица 7
Описание операции "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в том числе сведений, ранее представленных и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, в которые были внесены изменения в уполномоченном органе, представляющем сведения, либо после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представлены в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 8
Описание операции "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку, в том числе контроль сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Сведения в отношении определенного автомобиля, ввезенного и выпущенненного для внутреннего потребления (в свободное обращение), прошедшие процедуру контроля, включаются в информационный ресурс (базу данных) исполнителя, в случае если эти сведения отсутствуют в указанном информационном ресурсе (базе данных), либо используются для актуализации имеющихся в информационном ресурсе (базе данных) исполнителя сведений в отношении этого автомобиля. По результатам обработки сведений исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление о результатах обработки сведений в отношении каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение)
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработаны, уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) сведений направлено в уполномоченный орган, представляющий информацию
Таблица 9
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, регистрирует
в информационной системе (базе данных) факт обработки или ошибку обработки сведений для каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение), в отношении каждого государства-члена
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработано
Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)

31. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) орындау схемасы 5-суретте берілген.
5-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін
(P.CP.05.PRC.002) орындау схемасы
32. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган:
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бұрын ұсынылған және мәліметтерді алатын уәкілетті органда өңделген мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты (бұдан әрі – әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат) өңдеу аяқталғаннан кейін;
ол туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламада болған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірмей орындайды.
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) әрбір мүше мемлекеттің мәліметтерді алатын уәкілетті органына қатысты орындалады. Ақпарат өңдеу қателігін тудырған себептер жойылғаннан кейін ақпарат қайтадан ұсынылған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) белгілі бір мүше мемлекеттердің мәліметтерді алатын уәкілетті органдарына қатысты орындалуы мүмкін.
33. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.PRC.001) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады.

31. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)
32. Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) выполняется уполномоченным органом, представляющим сведения, не позднее чем через 6 рабочих дней:
после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, информации об аннулировании ранее представленных и обработанных в уполномоченном органе, получающем сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (далее – информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение));
после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении о результатах обработки информации об аннулированнии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения.
Процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) выполняется в отношении уполномоченного органа, получающего сведения, каждого государства-члена. При повторном представлении информации после устранения причин, вызвавших ошибку обработки информации, процедура "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) может выполняться в отношении уполномоченных органов, получающих сведения, определенных государств-членов.
33. Первой выполняется операция "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируется и представляется в уполномоченный орган, получающий сведения, информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).

34. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.005) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген ақпаратты қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
35. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" операциясы (P.CP.05.ОPR.006) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады.
36. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдауы мен өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімін (P.CP.05.PRC.002) орындау нәтижелері болып табылады.
37. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 10-кестеде берілген.
10-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою" рәсімі (P.CP.05.PRC.002) шеңберінде
орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.004
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну
осы Қағидалардың
11-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.005
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
12-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.006
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың
13-кестесінде келтірілген
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну" операциясының
(P.CP.05.OPR.004) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.004
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу аяқталғаннан кейін не ол туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға бұрын ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламада болған қате тудырған себептер жойылғаннан кейін 6 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынылды
12-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу"
операциясының (P.CP.05.OPR.005) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.005
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.004))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат өңделді, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
13-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы
хабарламаны алу" операциясының (P.CP.05.OPR.006) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.006
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.ОPR.005))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, ақпараттық ресурста (дерекқорда) әрбір мүше мемлекетке қатысты әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған әрбір автомобильге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу фактісін немесе өңдеу қатесін тіркейді
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді

34. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанной информации. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
35. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.006), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, осуществляются прием и обработка уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
36. Результатами выполнения процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002) являются прием и обработка уполномоченным органом, получающим сведения, информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
37. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002), приведен в таблице 10.
Таблица 10
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.004
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.005
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.006
получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 13 настоящих Правил
Таблица 11
Описание операции "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.004
2
Наименование операции
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется не позднее чем через 6 рабочих дней
после завершения обработки в уполномоченном органе, представляющем сведения, информации
об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение), либо после устранения причин, вызвавших ошибку, информация о которой содержалась в уведомлении
о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), ранее представленных уполномоченному органу, получающему сведения
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, информацию об аннулировании сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение), представлена в уполномоченный орган, получающий сведения
Таблица 12
Описание операции "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), формирует и направляет
в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
7
Результаты
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), обработана, уведомление о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 13
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Прием и обработка информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления о результатах обработки должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки информации
об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, регистрирует
в информационной системе (базе данных) факт обработки или ошибку обработки информации об аннулировании сведений для каждого автомобиля, ввезенного и выпущенного для внутреннего потребления (в свободное обращение), в отношении каждого государства-члена
7
Результаты
уведомление о результатах обработки информации
об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) обработано

2. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және
ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты
мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға)
шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі
(P.CP.05.PRC.003)
38. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін (P.CP.05.PRC.003) орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін
(P.CP.05.PRC.003) орындау схемасы
39. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) мынадай жағдайларда:
а) мәліметтерді алатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер болмаған кезде;
б) жеке тұлғалар мәліметтерді алатын уәкілетті органның қызмет өңіріндегі (аймағындағы) кеден органына мәліметтерді алатын уәкілетті органда бар мәліметтерге сәйкес келмейтін әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер бар құжаттарды ұсынған кезде;
в) мәліметтерді алатын уәкілетті орган тиісті мүше мемлекет қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес құқықтық көмек көрсету шеңберінде мәліметтер ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру қажет болған кезде орындалады.
40. Алдымен "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" операциясы (P.CP.05.OPR.007) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
41. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.CP.05.OPR.008) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді алатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама ұсынылады.

2. Процедуры представления сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
Процедура "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
38. Схема выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
39. Процедура "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) выполняется в следующих случаях:
а) при отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) в уполномоченном органе, получающем сведения;
б) при представлении физическими лицами в таможенный орган, находящийся в регионе (зоне) деятельности уполномоченного органа, получающего сведения, документов, содержащих сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), не соответствующие сведениям, имеющимся в уполномоченном органе, получающем сведения;
в) при необходимости осуществления уполномоченным органом, получающим сведения, запроса на представление сведений в рамках оказания правовой помощи в соответствии с международными договорами, участниками которых является соответствующее государство-член.
40. Первой выполняется операция "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченный орган, получающий сведения, формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение).
41. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, запроса на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), выполняется операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008), по результатам выполнения которой в уполномоченный орган, получающий сведения, представляются сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

42. Мәліметтерді алатын уәкілетті орган әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу" операциясы (P.CP.05.OPR.009) орындалады.
43. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны өңдеуі "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімін (P.CP.05.PRC.003) орындау нәтижесі болып табылады.
44. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" рәсімі (P.CP.05.PRC.003) шеңберінде
орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CP.05.OPR.007
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
осы Қағидалардың
15-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.008
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың
16-кестесінде келтірілген
P.CP.05.OPR.009
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
17-кестесінде келтірілген
15-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" операциясының (P.CP.05.OPR.007)
сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.007
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді алатын уәкілетті органда әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты қажетті мәліметтер болмаған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақыланатын автомобильдер туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
16-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсыну" операциясының (P.CP.05.OPR.008) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.008
2
Операцияның атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.CP.05.ОPR.007))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді алатын уәкілетті органға ұсынады. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама қалыптастырылады және жіберіледі
7
Нәтижелер
мәліметтерді алатын уәкілетті органға әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
17-кесте
"Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін
айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және
өңдеу" операциясының (P.CP.05.OPR.009) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.OPR.009
2
Операцияның атауы
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді алатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну" операциясы (P.CP.05.ОPR.008))
5
Шектеулер
ұсынылған мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

42. При получении уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. выполняется операция "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу" (P.CP.05.OPR.009).
43. Результатом выполнения процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003) является обработка уполномоченным органом, получающим сведения, сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
44. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003), приведен в таблице 14.
Таблица 14
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CP.05.OPR.007
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.008
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу
приведено в таблице 16 настоящих Правил
P.CP.05.OPR.009
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу
приведено в таблице 17 настоящих Правил
Таблица 15
Описание операции "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.007
2
Наименование операции
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при отсутствии в уполномоченном органе, получающем сведения, необходимых сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, запрос на представление сведений о контролируемых автомобилях в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 16
Описание операции "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.008
2
Наименование операции
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (операция "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, получающий сведения, сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение). При отсутствии сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), удовлетворяющих параметрам запроса, формируется и направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган, получающий сведения, представлены сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 17
Описание операции "Прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу" (P.CP.05.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленных по запросу
3
Исполнитель
уполномоченный орган, получающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса. (операция "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу" (P.CP.05.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение), или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

45. Жалпы процесс рәсімдерін орындаған кезде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
46. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерге қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
47. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға мүше мемлекеттердің өз құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 20 маусымдағы
№ 69 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары
арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және
ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды
қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған
ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының арасындағы
ақпараттық өзара іс-қимыл
РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент халықаралық шарттарға және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2014 жылғы 10 қазандағы Армения Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуы туралы шарт;
2015 жылғы 8 мамырдағы Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты, Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін жекелеген халықаралық шарттарды және Қырғыз Республикасының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылуына байланысты Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілерін қолдану жөніндегі шарттар мен ауыспалы ережелер туралы хаттама;

45. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
46. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
47. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Евразийскую экономическую комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 июня 2017 г. № 69
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Договор от 10 октября 2014 года о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Протокол от 8 мая 2015 года об условиях и переходных положениях по применению Кыргызской Республикой Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, отдельных международных договоров, входящих в право Евразийского экономического союза, и актов органов Евразийского экономического союза в связи с присоединением Кыргызской Республики к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден органдарының өзара әкімшілік көмегі туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған, жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар

Соглашение о взаимной административной помощи таможенных органов государств – членов таможенного союза от 21 мая 2010 года;
Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
ІV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпарат жіберуші
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға), соның ішінде сұрау салу бойынша шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуды жүзеге асырады
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган (P.CP.05.ACT.001)
Ақпарат алушы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты ұсынылған мәліметтерді, соның ішінде сұрау салу бойынша ұсынылған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
мәліметтерді алатын уәкілетті орган (P.CP.05.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) арасында мынадай жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық
өзара іс-қимылдың құрылымы

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель информации
осуществляет представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение),
в том числе по запросу
уполномоченный орган, представляющий сведения (P.CP.05.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет прием и обработку представленных сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение),
в том числе сведений, представленных по запросу
уполномоченный орган, получающий сведения (P.CP.05.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение);
б) информационное взаимодействие при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов

8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрбірі жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін синхрондау мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асырып жатқан операция (қабылдаушы операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай, жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі
ақпараттық өзара іс-қимыл

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)

12. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты бақылауды қамтамасыз ету кезіндегі
жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.PRC.001)
1.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.OPR.001).

12. Схема выполнения транзакций общего процесса при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при обеспечении контроля
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при обеспечении контроля в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.001)
1.1
Представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.001).
Получение уведомления
о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления

Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.CP.05.OPR.003)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.002)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер өңделді
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну (P.CP.05.TRN.001)
2
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою (P.CP.05.PRC.002)
2.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты ұсыну (P.CP.05.OPR.004).
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу (P.CP.05.OPR.006)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы ақпарат ұсынылды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.005)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы мәліметтер өңделді
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою (P.CP.05.TRN.002)
2. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және
ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты
мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Мәліметтерді алатын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша әкелінген және ішкі
тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты
мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

(в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.003)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.002)
сведения
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.001)
2
Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.002)
2.1
Представление информации
об аннулировании сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.004).
Получение уведомления
о результатах обработки информации
об аннулировании сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.006)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): информация
об аннулировании представлена
прием и обработка информации
об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.005)
сведения
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения
об аннулировании обработаны
аннулирование сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа,
получающего сведения
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу уполномоченного органа, получающего сведения
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления

Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.PRC.003)
1.1
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.OPR.007).
Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CP.05.OPR.009)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтерге сұрау салынды
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді сұрау салу бойынша ұсыну (P.CP.05.OPR.008)
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер берілген жоқ
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу (P.CP.05.TRN.003)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сай келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгілеме
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CP.05.MSG.001
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу (R.CA.CP.05.002)
P.CP.05.MSG.004
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

(в свободное обращение) (P.CP.05.PRC.003)
1.1
Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.OPR.007).
Прием и обработка сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение), представленных по запросу (P.CP.05.OPR.009)
сведения
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения запрошены
представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), по запросу (P.CP.05.OPR.008)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения отсутствуют.
Сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
запрос
на представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных
для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.TRN.003)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CP.05.MSG.001
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.002
информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
P.CP.05.MSG.003
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.002)
P.CP.05.MSG.004
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
уведомление о результате обработки (R.006)

P.CP.05.MSG.005
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.CA.CP.05.003)
P.CP.05.MSG.006
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер, сұрау салу бойынша ұсынылғандар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (R.CA.CP.05.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы
(P.CP.05.TRN.001)

P.CP.05.MSG.005
уведомление о результатах обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (R.CA.CP.05.003)
P.CP.05.MSG.006
cведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленные
по запросу
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (R.CA.CP.05.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)

15. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.001) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.001) орындау схемасы
5-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсыну" жалпы процесі транзакциясының (P.CP.05.TRN.001)
сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.MSG.001)
жауап хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
2. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің
транзакциясы (P.CP.05.TRN.002)

15. Транзакция общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление о результатах обработки сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)

16. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.002) орындау схемасы
6-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою" жалпы процесі транзакциясының
(P.CP.05.TRN.002) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат ұсыну
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

16. Транзакция общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту информации об аннулировании соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
аннулирование сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление информации об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка информации
об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных
для внутреннего потребления (в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления

әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): күшін жою туралы мәліметтер өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат (P.CP.05.MSG.002)
жауап хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясы
(P.CP.05.TRN.003)

(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения об аннулировании обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
информация об аннулировании сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.002)
ответное сообщение
уведомление о результатах обработки сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)

17. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CP.05.TRN.003) бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді оның сұрау салуы бойынша ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

17. Транзакция общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003) выполняется для представления респондентом инициатору соответствующих сведений по его запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесінің транзакциясын (P.CP.05.TRN.003) орындау схемасы
7-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу" жалпы процесі транзакциясының
(P.CP.05.TRN.003) сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгілеме
P.CP.05.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
өзара міндеттемелер
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді ұсынуға сұрау салу
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және оларды ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер жоқ
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
15 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабары:
бастамашылық хабар
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу (P.CP.05.MSG.003)
жауап хабар
сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер (P.CP.05.MSG.006)
сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CP.05.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
18. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Жалпы процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 8-кестеде келтірілген.

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CP.05.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
3
Шаблон транзакции общего процесса
взаимные обязательства
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос на представление сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса и представление сведений
в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения отсутствуют
сведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение) (P.CP.05.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
15 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (P.CP.05.MSG.003)
ответное сообщение
cведения в отношении автомобилей, ввезенных
и выпущенных для внутреннего потребления
(в свободное обращение), представленные
по запросу (P.CP.05.MSG.006)
уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (P.CP.05.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
18. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 8.

19. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған болса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараны қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
8-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.001
жалпы процестің біржақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген уақыты мен саны өткеннен кейін хабарлама-хабардың өңдеуге қабылданғаны туралы хабарлама алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар жіберілген ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.003
жалпы процестің біржақты транзакциясының респонденті бастамашыға өңдеуге қабылдау туралы хабарлама жібергеннен кейін сұрау салу хабарын немесе хабарлама-хабарды өңдей алмады
қабылдаушы тарап жағындағы бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабар жіберілген ұлттық сегментті техникалық қолдау қызметіне құрамында жалпы процесс транзакциясының сәйкестендіргіші бар хабар, сұрау салу жіберу қажет, ол штаттық режимде, жалпы процесс транзакциясына қайтадан бастамашы болу үшін өңделмейді
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберуі керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

19. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 8
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.001
инициатор односторонней транзакции общего процесса не получил уведомление о принятии в обработку сообщения-уведомления после истечения согласованного времени и количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в который было отправлено сообщение
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.003
респондент односторонней транзакции общего процесса не смог обработать сообщение-запрос или сообщение-уведомление после того, как отправил инициатору уведомление о принятии в обработку
системная ошибка программного обеспечения
на стороне принимающего участника
необходимо направить в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение, запрос, содержащий идентификатор транзакции общего процесса, которая не может быть обработана в штатном режиме, для повторного инициирования транзакции общего процесса
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

20. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.001) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.001) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі
тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер"
(R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға
қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (cacdo: Import Car Info Details) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo: Customs Declaration Id Details) немесе "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесі (cacdo: Customs Receipt Id Details) толтырылуға тиіс
2
"Автомобиль туралы мәліметтер" деректемесінің құрамында (cacdo:DTExchAutomobileDetails) мынадай деректемелердің ең болмағанда 1-еуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Chassis Id);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі"
(csdo: Vehicle Body Id)
3
"Шығарылған жылы" деректемесінің мәні (csdo: Manufacture Year) оны толтырған кезде ағымдағы жылғы мәннен артық болмауға тиіс
4
"Шығарылған жылы" деректемесінің мәні (csdo: Manufacture Year) оны толтырған кезде YYYY шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
5
"Шығарылған күні" деректемесі (casdo: Goods Issue Date) толтырылуға тиіс
6
"Шығарылған күні" деректемесінің мәні (casdo: Goods Issue Date) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесінің (cacdo: Customs Declaration Id Details) құрамына кіретін "Құжаттың күні" деректемесінде (csdo: Doc Creation Date) көрсетілген мәннен ерте болмауға тиіс
7
"Шығарылған күні" деректемесінің мәні (casdo: Goods Issue Date) "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo: Customs Receipt Id Details) құрамына кіретін "Құжаттың күні" деректемесінде (csdo: Doc Creation Date) көрсетілген мәннен ерте болмауға тиіс
8
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды" (csdo:CommodityCode) "8701" не "8716" мәнін қабылдаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleId), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) және "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId) деректемелері толтырылуға тиіс
9

20. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001), приведены в таблице 9.
Таблица 9
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в составе реквизита "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details) должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details) или реквизит "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
2
в составе реквизита "Сведения об автомобиле" (cacdo:DTExchAutomobileDetails) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства"
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
3
значение реквизита "Год производства" (csdo:‌Manufacture‌Year) не должно быть больше значения текущего года при его заполнении
4
значение реквизита "Год производства" (csdo:‌Manufacture‌Year) должно приводиться в соответствии с шаблоном YYYY, при его заполнении
5
реквизит "Дата выпуска" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) должен быть заполнен
6
значение реквизита "Дата выпуска" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) не должно быть ранее значения, указанного в реквизите "Дата документа"
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date), входящего в состав реквизита "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
7
значение реквизита "Дата выпуска" (casdo:‌Goods‌Issue‌Date) не должно быть ранее значения, указанного в реквизите "Дата документа" (csdo:‌Doc‌Creation‌Date), входящего в состав реквизита "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
8
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) принимает значение "8701" либо "8716", то реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:VehicleChassisId) и "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (VehicleBodyId) должны быть заполнены
9
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) принимает значение "KZ" и значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе реквизита "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) указано

егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) "KZ" мәнін және "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың күні" деректемесінің мәні (csdo:DocCreationDate) 2004 жылғы 01 қаңтар мен 2010 жылғы 31 желтоқсан аралығында көрсетілсе, онда "Көлік құралының сипаттамасы" деректемесі (casdo:VehicleDescriptionText) толтырылуға тиіс
10
"Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі" деректемесі (csdo: Engine Id)
толтырылмайды
11
"Көлік құралы қозғалтқышының көлемі" деректемесі
(casdo: Engine Volume Measure) толтырылмайды
12
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
13
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

в промежутке между 01 января 2004 года и 31 декабря 2010 года, то реквизит "Описание транспортного средства" (casdo:VehicleDescriptionText) должен быть заполнен
10
реквизит "Идентификационный номер двигателя" (csdo:‌Engine‌Id) не заполняется
11
реквизит "Объем двигателя транспортного средства" (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) не заполняется
12
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
13
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD

21. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат" (P.CP.05.MSG.002) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтердің күшін жою туралы ақпарат" (P.CP.05.MSG.002) хабарында
берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған
автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар
(мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінің (cacdo: Import Car Info Details) 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
2
"Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінде (cacdo:ImportCarInfoDetails) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) немесе "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесі (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) толтырылуға тиіс
3
"Автомобиль туралы мәліметтер" деректемесінде (cacdo: DTExch Automobile Details) мынадай деректемелердің ең болмағанда 1-еуі толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId)
4
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық ресурсында (дерекқорында) мынадай талаптардың бірін қанағаттандыратын жазба болуға тиіс:
"Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) деректемесінің, егер ол толтырылса және жазбадағы оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId), "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId) деректемелерінің мәндері хабарда берілетін "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесінің (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) және оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId), "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo: Vehicle Body Id) мәндеріне сәйкес келеді;
"Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) және жазбадағы оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id) не "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) не "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo: Vehicle Body Id) мәндері хабарда берілетін "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесінің (cacdo: CustomsReceiptIdDetails) және оларға байланысты "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo: Vehicle Id), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId), "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" деректемелерінің (csdo: Vehicle Body Id) мәндеріне сәйкес келеді
5
"Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі" деректемесі (csdo: Engine Id)
толтырылмайды
6
"Көлік құралы қозғалтқышының көлемі" деректемесі
(casdo: Engine Volume Measure) толтырылмайды
7
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
8
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

21. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.002), приведены в таблице 10.
Таблица 10
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Информация об аннулировании сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен только 1 экземпляр реквизита "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details)
2
в реквизите "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:ImportCarInfoDetails) должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) или реквизит "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
3
в реквизите "Сведения об автомобиле" (cacdo:‌DTExch‌Automobile‌Details) должен быть заполнен хотя бы 1 из следующих реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
4
в информационном ресурсе (базе данных) уполномоченного органа государства-члена должна присутствовать запись, удовлетворяющая одному из следующих условий:
значения реквизита "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails), если он заполнен, и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям реквизита "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Id), "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id), "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id), передаваемых в сообщении;
значения реквизита "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) и связанных с ним реквизитов "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), содержащиеся в записи, соответствуют значениям, указанным в реквизитах "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails) и связанных с ним "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), либо "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId), либо "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId), передаваемых в сообщении
5
реквизит "Идентификационный номер двигателя" (csdo:‌Engine‌Id) не заполняется
6
реквизит "Объем двигателя транспортного средства" (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure) не заполняется
7
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
8
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD

22. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.05.MSG.003) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.05.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерге сұрау салу" (P.CP.05.MSG.003) хабарында берілетін
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерге сұрау салу" (R.CA.CP.05.002) электрондық құжаттар
(мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) мынадай деректемелердің 1-еуі толтырылуға тиіс: "Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі" (casdo:CustomsReceiptDocId);
"Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails);
"Көлік құралының сәйкестендіргіштері" (ccdo: Vehicle Id Details)
2
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
3
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
23. "Сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама" (P.CP.05.MSG.004) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы
хабарлама" (P.CP.05.MSG.004) хабарында берілетін "Өңдеу нәтижесі туралы
хабарлама" (R.006) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға
қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Өңдеу нәтижесінің коды" деректемесінде (csdo: Processing Result V2 Code) "1" мәні болуға тиіс
2
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.003), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.002), передаваемых в сообщении "Запрос сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен быть заполнен 1 из следующих реквизитов:
"Регистрационный номер таможенного приходного ордера" (casdo:CustomsReceiptDocId);
"Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails);
"Идентификаторы транспортного средства" (ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details)
2
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
3
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса" (P.CP.05.MSG.004), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006), передаваемых в сообщении "Уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса" (P.CP.05.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код результата обработки" (csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code) должен содержать значение "1"
2
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)

24. "Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.006) хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Сұрау салу бойынша ұсынылған әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін
айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (P.CP.05.MSG.006)
хабарында берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға)
шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" (R.CA.CP.05.001) электрондық
құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер" деректемесінде (cacdo:ImportCarInfoDetails) "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" деректемесі (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) немесе "Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі" деректемесі толтырылуға тиіс (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
2
"Автомобиль туралы мәліметтер" деректемесінде (cacdo:DTExchAutomobileDetails) 1 немесе бірнеше деректеме толтырылуға тиіс:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleId);
"Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId);
"Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleBodyId)
3
"Шығарылған күні" деректемесі (casdo:GoodsIssueDate) толтырылуға тиіс
4
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды" (csdo:CommodityCode) "8701" не "8716" мәнін қабылдаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleId), "Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі" (csdo:VehicleChassisId) және "Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі" (VehicleBodyId) деректемелері толтырылуға тиіс
5
егер "Елдің коды" деректемесі (csdo:UnifiedCountryCode) "KZ" мәнін және "Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың күні" деректемесінің мәні (csdo:DocCreationDate) 2004 жылғы 01 қаңтар мен 2010 жылғы 31 желтоқсан аралығында көрсетілсе, онда "Көлік құралының сипаттамасы" деректемесі (casdo:VehicleDescriptionText) толтырылуға тиіс
6
"Күні мен уақыты" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Time Type), YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін көрсететін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақыт беру форматын белгілейтін тиянақталған символ
7
"Күні" деректерінің типі бар деректемелердің мәні (bdt: Date Type) YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссияАлқасының
2017 жылғы 20 маусымдағы
№ 69 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары
арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және
ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды
қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған
ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын
электрондық құжаттар мен мәліметтердің
форматтары мен құрылымдарының
СИПАТТАМАСЫ
І. Жалпы ережелер

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Cведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленные по запросу" (P.CP.05.MSG.006), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение), представленные по запросу" (P.CP.05.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
в реквизите "Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства" (cacdo:ImportCarInfoDetails) должен быть заполнен реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) или реквизит "Справочный номер таможенного приходного ордера" (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
2
в реквизите "Сведения об автомобиле" (cacdo:DTExchAutomobileDetails) должен быть заполнен 1 или несколько реквизитов:
"Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId);
"Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного стредства" (csdo:VehicleChassisId);
"Идентификационный номер кузова транспортного средства" (csdo:VehicleBodyId)
3
реквизит "Дата выпуска" (casdo:GoodsIssueDate) должен быть заполнен
4
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС" (csdo:CommodityCode) принимает значение "8701" либо "8716", то реквизиты "Идентификационный номер транспортного средства" (csdo:VehicleId), "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства" (csdo:VehicleChassisId) и "Идентификационный номер кузова транспортного средства" (VehicleBodyId) должны быть заполнены
5
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) принимает значение "KZ" и значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе реквизита "Регистрационный номер таможенной декларации" (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails) указано в промежутке между 01 января 2004 года и 31 декабря 2010 года, то реквизит "Описание транспортного средства" (casdo:VehicleDescriptionText) должен быть заполнен
6
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата и время" (bdt: Date‌Time‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд, Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
7
значения реквизитов, имеющих тип данных "Дата" (bdt: Date‌Type), должны приводиться в соответствии с шаблоном YYYY-MM-DD
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 июня 2017 г. № 69
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұлан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) кем қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталана алады.
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаты үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЛНП" – кеден органдарының лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрі, кеден құжаттарына оның бедері мен лауазымды адамның қолы қойылып, кедендік операцияның жасалғаны куәландырылады;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"ЛНП" – личная номерная печать должностного лица таможенных органов, проставлением оттиска которой и подписи должностного лица в таможенных документах удостоверяется совершение таможенной операции;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10 және 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы

В таблицах 4, 7, 10 и 13 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69.
IV. Структуры электронных документов и сведений

urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarInformation:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.05.002
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерге сұрау салу
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarQuery:v1.0.0
2.3
R.CA.CP.05.003
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v1.0.0

urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarInformation:v1.0.0
2.2
R.CA.CP.05.002
запрос сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarQuery:v1.0.0
2.3
R.CA.CP.05.003
уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
urn:EEC:R:CA:CP:05:ImportCarProcessingResultDetails:v1.0.0

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69.

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымдарының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с№
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.006) деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер)
құрылымының (R.006) деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo: EDoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo: Language Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo: Event Date Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo: Processing Result V2 Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен өңдеу нәтижесінің кодтық мәні
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002

в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии
с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2. Нысаналы саладағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
13. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының (R.СА.СР.05.001) сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтер" электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының
(R.СА.СР.05.001) сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер
2
Сәйкестендіргіш
R.CA.CP.05.001
3
Нұсқа

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
2
Идентификатор
R.CA.CP.05.001
3
Версия

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі мен нысаналы сала деректерінің моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
15. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.CA.CP.05.001) деректемелік құрамы 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтер" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының
(R.CA.CP.05.001) деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo: EDoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші, оған жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69..
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии
с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии
с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo: Language Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Автомобиль көлік құралын шығару туралы мәліметтер
(cacdo: Import Car Info Details)
автомобиль көлік құралын еркін айналымға (ішкі тұтыну үшін) шығару туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00314
cacdo: Import Car Info Details Type (M.CA.CDT.00282)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.1.  Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
мәліметтерді ұсынған мүше мемлекеттің коды
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.2. Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo: Customs Declaration Id Details)
тауарларға декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo: Customs Document Id Details Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.2.1. Кеден органының коды
(casdo: Customs Office Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo: Customs Office Code Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі (casdo: Customs Document Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo: Customs Document Id Type (M.CA.SDT.00118)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
2.3. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo: Customs Receipt Id Details)
кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo: Customs Receipt Id Details Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.3.1. Кеден органының коды
(casdo: Customs Office Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo: Customs Office Code Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Сведения о выпуске автомобильного транспортного средства
(cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details)
сведения о выпуске автомобильного транспортного средства в свободное обращение (для внутреннего потребления)
M.CA.CDE.00314
cacdo:‌Import‌Car‌Info‌Details‌Type (M.CA.CDT.00282)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
код государства-члена, представившего сведения
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.2. Регистрационный номер таможенной декларации
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.2.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.2.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
2.3. Справочный номер таможенного приходного ордера
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.3.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.3.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнінің белгіленуі
1
2.3.3.  Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі
(casdo: Customs Receipt Doc Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo: Customs Receipt Doc Id Type (M.CA.SDT.00124)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 10
1
2.4. Ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобиль көлік құралы
(cacdo: FLAvto Details)
ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобиль көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00376
cacdo: FLAvto Details Type (M.CA.CDT.00336)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.4.1. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo: DTExch Automobile Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00411
cacdo: DTExch Automobile Details Type (M.CA.CDT.00360)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.  Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы тағайындаған сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo: Vehicle Id Type (M.SDT.00161)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Chassis Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Body Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4.  Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo: Vehicle Model Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo: Vehicle Model Details Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1.  Көлік құралы маркасының коды
(casdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодтың белгілемесі
M.CA.SDE.00072
casdo: Vehcicle Make Code Type (M.CA.SDT.00142)
"Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) оған сәйкес коды көрсетілген белгісі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1
2.4. Автомобильное транспортное средство, выпущенное
для внутреннего потребления
(в свободное обращение)
(cacdo:‌FLAvto‌Details)
сведения об автомобильном транспортном средстве, выпущенном для внутреннего потребления (в свободное обращение)
M.CA.CDE.00376
cacdo:‌FLAvto‌Details‌Type (M.CA.CDT.00336)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.4.1. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTExch‌Automobile‌Details)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00411
cacdo:‌DTExch‌Automobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00360)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.CA.SDE.00072
casdo:‌Vehcicle‌Make‌Code‌Type (M.CA.SDT.00142)
Значение кода в соответствии
с классификатором марок дорожных транспортных средств, определенным атрибутом "Идентификатор классификатора".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo: Vehicle Make Name)
көлік құралы маркасының
(көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) атауы
M.SDE.00219
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.3.  Көлік құралы моделінің атауы
(casdo: Vehicle Model Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.5.  Шығарылған жылы
(csdo: Manufacture Year)
тауардың шығарылған жылы
M.SDE.00216
bdt: Year Type (M.BDT.00025)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес жылдың белгіленуі
0..1
*.6.  Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Engine Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.7. Көлік құралы қозғалтқышының көлемі
(casdo: Engine Volume Measure)
көлік құралы қозғалтқышының көлемі
M.CA.SDE.00092
casdo: Unified Fraction Number24.6 Measure Type (M.CA.SDT.00822)
Қандай болмасын өлшем бірліктерінде табиғи параметрлерді өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а)  өлшем бірлігі
(measurement Unit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б)  сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибут )
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.4.2. ЕАЭО СЭҚ ТН тауарының коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.4.3.  Көлік құралының сипаттамасы
(casdo: Vehicle Description Text)
көлік құралының сипаттамасы
M.CA.SDE.00789
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
2.4.4.  Тауардың кедендік құны (casdo: Customs Cost Amount)
тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188

*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.5. Год производства
(csdo:‌Manufacture‌Year)
год производства товара
M.SDE.00216
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
Обозначение года в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Объем двигателя транспортного средства
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
объем двигателя транспортного средства
M.CA.SDE.00092
casdo:‌Unified‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00822)
Числовая величина, определенная
в результате измерения физических параметров в каких-либо единицах измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер удостоверения
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.4.2. Код товара по
ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
код товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
2.4.3. Описание транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Description‌Text)
описание транспортного средства
M.CA.SDE.00789
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.4.4. Таможенная стоимость товара
(casdo:‌Customs‌Cost‌Amount)
таможенная стоимость товара
M.CA.SDE.00188

csdo: Accounting Amount V3 Type (M.SDT.00166)
Ондық жүйемен есептеу саны.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а)  валютаның коды
(атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен валюталардың сыныптауышынан әріптік кодтың мәні. Шаблон: [A-Z]{3}
1
б)  сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.4.5.  Шығарылған күні
(casdo: Goods Issue Date)
тауардың шығарылған күні
M.CA.SDE.00213
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнінің белгіленуі
0..1
2.4.6. ЕАЭО БКТ бойынша кедендік баждар төлеу белгісі
(casdo: Tax Pay Sign Code)
ЕАЭО БКТ бойынша кедендік баждар төлеу белгісі
M.CA.SDE.00556
casdo: Code1 Code Type (M.CA.SDT.00019)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1

csdo:‌Accounting‌Amount‌V3‌Type (M.SDT.00166)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.4.5. Дата выпуска
(casdo:‌Goods‌Issue‌Date)
дата выпуска товара
M.CA.SDE.00213
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.6. Признак уплаты таможенных пошлин по ставкам ЕТТ ЕАЭС
(casdo:‌Tax‌Pay‌Sign‌Code)
признак уплаты таможенных пошлин по ставкам ЕТТ ЕАЭС
M.CA.SDE.00556
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнінің белгіленуі
1
5.3.  Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(casdo: Customs Receipt Doc Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo: Customs Receipt Doc Id Type (M.CA.SDT.00124)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ұзындығы: 10
1
6.  Көлік құралының сәйкестендіргіші
(ccdo: Vehicle Id Details)
көлік құралы сәйкестендіргіштерінің жиынтығы
M.CDE.00079
ccdo: Vehicle Id Details Type (M.CDT.00083)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1.  Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы тағайындаған сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo: Vehicle Id Type (M.SDT.00161)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
6.2.  Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Chassis Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
6.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Body Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
7.  ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың коды
M.SDE.00091
csdo: Commodity Code Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН-нан 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
8. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo: Customs Person Details)
сұрау салуды қалыптастырған кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
cacdo: Customs Person Details Type (M.CA.CDT.00209)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
8.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo: Full Name Details Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.1.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1
6. Идентификаторы транспортного средства
(ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details)
совокупность идентификаторов транспортного средства
M.CDE.00079
ccdo:‌Vehicle‌Id‌Details‌Type (M.CDT.00083)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
6.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
6.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
7. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
код товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС
на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
8. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа, сформировавшем запрос
M.CA.CDE.00096
cacdo:‌Customs‌Person‌Details‌Type (M.CA.CDT.00209)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
8.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

8.1.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) ажырау символдарын қамтымайтын қалыптандырылған символдар.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.1.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) ажырау символдарын қамтымайтын қалыптандырылған символдар.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.3. Кеден органы лауазымды адамының ЛНП нөмірі
(casdo: LNPIdentifier)
кеден органы лауазымды адамының ЛНП нөмірі
M.CA.SDE.00413
casdo: LNPIdentifier Type (M.CA.SDT.00090)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1

8.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPIdentifier)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
casdo:‌LNPIdentifier‌Type (M.CA.SDT.00090)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1

8.4.  Кеден органының ЛНП бедеріндегі коды
(casdo: LNPCustoms Office Code)
кеден органының ЛНП бедерінде көрсетілген коды
M.CA.SDE.00414
casdo: Customs Office Code Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
19. "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының (R.CA.CP.05.003) сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге
қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" электрондық құжат
(мәліметтер) құрылымының (R.CA.CP.05.003) сипаттамасы
Р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.CA.CP.05.003
3
Нұсқа

8.4. Код таможенного органа на оттиске ЛНП
(casdo:‌LNPCustoms‌Office‌Code)
код таможенного органа, указанный на оттиске ЛНП
M.CA.SDE.00414
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии
с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки сведений в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (R.CA.CP.05.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки сведений
в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)
2
Идентификатор
R.CA.CP.05.003
3
Версия

20. Аттардың импортталатын кеңістіктері 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылатын базистік деректер моделі нұсқасының және нысаналы сала деректері моделінің нөміріне сәйкес келеді.

20. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 12.
Таблица 12
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных и модели данных предметной области, использованных при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69..

2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден органдарының өзара әкімшілік көмегі туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісім;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне (Р.СР.05) (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кезде ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы бір мезгілде не белгілі бір уақыт аралығында жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде орындайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

Соглашение о взаимной административной помощи таможенных органов государств – членов таможенного союза от 21 мая 2010 года;
Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза" (P.CP.05) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);

"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және синхрондайды
жүйесінде ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) кедендік шығару рәсіміне сәйкес автомобильдерді шығару жүзеге асырылатын жалпы процеске қосылатын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
2
Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтарға және сыныптауыштарға қолжетімділік береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (Р.АСТ.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауға тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VІІІ бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар ақпаратын синхрондау;

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69. (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы
орган исполнительной власти государства-члена, присоединяющий к общему процессу, в системе которого осуществляется выпуск автомобилей в соответстви с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления (в свободное обращение)
2
Администратор единой системы нормативно-справочной информации Союза
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VIII Правил информационного взаимодействия;

в) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен жалпы процеске бұрын қосылған уәкілетті орган арасындағы әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер тізілімінен (бұдан әрі – шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі) мәліметтермен алмасу. Көрсетілген іс-қимылдар, егер жалпы процеске қосылатын қатысушы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қосылатын мүше мемлекет болғанда орындалады.
8. Талаптар сақталған және іс-қимыл табысты орындалған кезде осы Тәртіптің 6 – 7-тармақтарына сәйкес жалпы процеске қатысушылар арасындағы кейінгі ақпарат алмасу жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
9. Жалпы процеске қатысушылар арасында мәліметтермен алмасу (жалпы процесті іске қосу) 2019 жылғы 1 қаңтардан кешіктірілмей жүзеге асырылады.
2. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін тағайындау, қалыптастыру және өңдеу тәртібі
10. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі тауардың мәртебесін айқындау мақсатында кедендік бақылау кезінде пайдаланылады.
11. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі тауарды шығаруды жүзеге асырған әрбір уәкілетті орган үшін жеке-жеке қалыптастырылады.
12. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімі осы Тәртіптің 13-14-тармақтарында айқындалған талаптарды ескере отырып қалыптастырылған XML-құжаты түрінде ұсынылуы мүмкін.
13. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтерді қамтитын берілетін XML-құжатының құрамы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) берілген "Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер" электрондық құжатының (мәліметтердің) (R.СА.СР.05.001) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
14. Шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелері толтырылған кезде берілетін "Әкелінген және ішкі тұтыну үшін (еркін айналымға) шығарылған автомобильдерге қатысты мәліметтер" хабарында (R.СР.05.MSG.001) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 20 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген және ішкі тұтыну үшін шығарылған автомобильдерге қатысты ақпарат алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізіліміне барлық шығарылған автомобильдер туралы мәліметтер енгізілуге тиіс, олар туралы мәліметтер көрсетілген мәліметтерге шығарылған автомобильдер туралы мәліметтердің тізілімін қалыптастыру кезеңінде енгізілген өзгерістерді ескере отырып, қосылу рәсімін орындау барысында берілуге тиіс;

в) обмен сведениями из реестра сведений об автомобилях, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение) (далее – реестр сведений о выпущенных автомобилях), между присоединяющимся участником общего процесса и уполномоченным органом, ранее присоединившимся к общему процессу. Указанные действия выполняются в случае, если присоединяющимся участником общего процесса является государство-член, присоединяющееся к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
8. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 7 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между участниками общего процесса осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
9. Обмен сведениями между участниками общего (запуск общего процесса) осуществляется не позднее 1 января 2019 года.
2. Назначение, правила формирования и обработки реестра сведений о выпущенных автомобилях
10. Реестр сведений о выпущенных автомобилях используется при таможенном контроле в целях определения статуса товара.
11. Реестр сведений о выпущенных автомобилях формируется отдельно для каждого уполномоченного органа, осуществившего выпуск товара.
12. Реестр сведений о выпущенных автомобилях может представляться в виде XML-документа, сформированного с учетом требований, определенных в пунктах 13-14 настоящего Порядка.
13. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения о выпущенных автомобилях, должен соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Сведения о выпущенных автомобилях" (R.CA.CP.05.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69. (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
14. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего реестр сведений о выпущенных автомобилях, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена информацией в отношении автомобилей, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза и выпущенных для внутреннего потребления, между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 июня 2017 г. № 69 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения в отношении автомобилей, ввезенных и выпущенных для внутреннего потребления (в свободное обращение)" (P.CP.05.MSG.001) с учетом следующих особенностей:
а) в реестр сведений о выпущенных автомобилях должны быть включены сведения обо всех выпущенных автомобилях, сведения о которых должны передаваться в ходе выполнения процедуры присоединения с учетом изменений, внесенных в указанные сведения за период формирования реестра сведений о выпущенных автомобилях;