Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 71 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістемелерін, соның ішінде "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидасын қамтитын мемлекетаралық стандарттар талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) туралы бағдарлама туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 71 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы
25 желтоқсандағы № 295 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістемелерін, соның ішінде "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидасын қамтитын мемлекетаралық стандарт талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) Атауында "өнімнің сәйкестігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-бағанның атауында "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 года № 71
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июня 2017 г. № 71
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";

в) 6, 12, 23, 25, 32, 35, 37, 38, 45, 46, 51, 55 – 57, 62, 71, 74, 105, 106, 113, 146, 155, 161 позицияларда және 162 позицияның 5-бағанында "2013" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағанда "2014" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
г) 30, 130, 131 позицияларында және 146 позицияның 7-бағанында "Ресей Федерациясы" деген сөздер "Беларусь Республикасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 34 позицияның 5-бағанында "2012" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағанда "2013" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
е) 35 позицияның 3-бағанында "IEC 60695-11-2:2003" деген сөздер "IEC 60695-11-2:2013" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 36 позицияның 3-бағанында "IEC 60695-11-20:2003" деген сөздер "IEC 60695-11-20:2015" деген сөздермен ауыстырылсын, 5-бағанда "2011" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағанда "2013" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын;
з) 45 позицияның 3-бағанында "IEC 60831-1:2002" деген сөздер "IEC 60831-1:2014" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 46 позицияның 3-бағанында "IEC 60831-2:1995" деген сөздер "IEC 60831-2:2014" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) 62 позицияның 3-бағанында "IEC 60974-6:2010" деген сөздер "IEC 60974-6:2015" деген сөздермен ауыстырылсын;
л) 105 позицияның 3-бағанында "IEC 62135-1:2008" деген сөздер "IEC 62135-1:2015" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 106 позицияның 3-бағанында "IEC 62196-1:2004" деген сөздер "IEC 62196-1:2014" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) 130 және 131 позициялардың 5-бағанында "2013" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағанда "2014" деген цифрлар "2018" деген цифрлармен ауыстырылсын;
о) 132, 133, 136, 157, 159 және 160 позициялар алып тасталсын;
п) 146 позицияның 3-бағанында "СТБ IEC 60695-2-10-2008 (IEC 60695-2-10:2000) және МЕМСТ Р МЭК 60695-2-10-2011 (IEC 60695-2-10:2000)" деген сөздер "IEC 60695-2-10:2013" деген сөздермен ауыстырылсын;

в) в позициях 6, 12, 23, 25, 32, 35, 37, 38, 45, 46, 51, 55 – 57, 62, 71, 74, 105, 106, 113, 146, 155, 161 и 162 в графе 5 цифры "2013" заменить цифрами "2016", в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2017";
г) в позициях 30, 130, 131 и 146 в графе 7 слова "Российская Федерация" заменить словами "Республика Беларусь";
д) в позиции 34 в графе 5 цифры "2012" заменить цифрами "2016", в графе 6 цифры "2013" заменить цифрами "2017";
е) в позиции 35 в графе 3 слова "IEC 60695-11-2:2003" заменить словами "IEC 60695-11-2:2013";
ж) в позиции 36 в графе 3 слова "IEC 60695-11-20:2003" заменить словами "IEC 60695-11-20:2015", в графе 5 цифры "2011" заменить цифрами "2016", в графе 6 цифры "2013" заменить цифрами "2017";
з) в позиции 45 в графе 3 слова "IEC 60831-1:2002" заменить словами "IEC 60831-1:2014";
и) в позиции 46 в графе 3 слова "IEC 60831-2:1995" заменить словами "IEC 60831-2:2014";
к) в позиции 62 в графе 3 слова "IEC 60974-6:2010" заменить словами "IEC 60974-6:2015";
л) в позиции 105 в графе 3 слова "IEC 62135-1:2008" заменить словами "IEC 62135-1:2015";
м) в позиции 106 в графе 3 слова "IEC 62196-1:2004" заменить словами "IEC 62196-1:2014";
н) в позициях 130 и 131 в графе 5 цифры "2013" заменить цифрами "2017", в графе 6 цифры "2014" заменить цифрами "2018";
о) позиции 132, 133, 136, 157, 159 и 160 исключить;
п) в позиции 146 в графе 3 слова "СТБ IEC 60695-2-10-2008 (IEC 60695-2-10:2000) и ГОСТ Р МЭК 60695-2-10-2011 (IEC 60695-2-10:2000)" заменить словами "IEC 60695-2-10:2013";

р) мынадай мазмұндағы 163 – 522 позициялармен толықтырылсын:
"
163
31.260
Лазерлер және лазерлерге жататын жабдықтар. Лазерлік құрылғылар. Құжаттамаға қойылатын ең төменгі талаптар.
ISO 11252:2013
негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
164
91.190
Темірден жасалған құрылыс бұйымдары. Эвакуациялау жолдарында пайдалануға арналған электрлі қосылатын есікті жабатын жүйелер. Сынақ өткізу талаптары мен әдістері.

р) дополнить позициями 163 – 522 следующего содержания:
"
163
31.260
Лазеры и относящееся к лазерам оборудование. Лазерные устройства. Минимальные требования к документации.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11252:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
164
91.190
Изделия строительные скобяные. Системы закрытия дверей с электрическим приводом для использования на путях эвакуации. Требования и методы испытаний.

EN 13637:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
165
33.040.01
Телекоммуникация желілеріне және/немесе кабельді телевидениеге қосылған жабдықтарға қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары.
EN 41003:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
166
31.160
33.040.30
3 кГц-тен 148,5 кГц-ке дейінгі диапазондағы төмен вольтті электр желілері бойынша сигналдарды беру. 4-2--бөлік. Төмен вольтті ажыратушы фильтрлер. Қауіпсіздік талаптары.
EN 50065-4-2:2001, EN 50065-4-2:2001/A1:2003 және EN 50065-4-2:2001/A2:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы

Разработка ГОСТ на основе EN 13637:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
165
33.040.01
Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подсоединяемому к телекоммуникационным сетям и/или системе кабельного телевидения.
Разработка ГОСТ на основе EN 41003:2008
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
166
31.160
33.040.30
Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазоне частот от 3 кГц до 148,5 кГц. Часть 4-2. Низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 50065-4-2:2001,
EN 50065-4-2:2001/A1:2003 и EN 50065-4-2:2001/A2:2005
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь

167
97.120
31.160
33.040.30
3 кГц-тен 148,5 кГц-ке дейінгі және 1,6 МГц-тен 30 МГц-ке дейінгі диапазон жиілігіндегі төмен вольтті электр желілері бойынша сигналдарды беру. 4-7--бөлік. Портативті төмен вольтті ажыратушы фильтрлер. Қауіпсіздік талаптары.
EN 50065-4-7:2005,
EN 50065-4-7:2005/AC:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
168
29.120.10
Электр қондырғыларына арналған электр өткізуші арналарының жүйесі. 2-1 -бөлік. Қабырғалар мен төбелерге бекітуге арналған, электр өткізуші арналы жүйелер.

167
97.120
31.160
33.040.30
Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазоне частот от 3 кГц до 148,5 кГц и от 1,6 МГц
до 30 МГц. Часть 4-7. Портативные низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 50065-4-7:2005,
EN 50065-4-7:2005/AC:2006
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
168
29.120.10
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-1. Системы электропроводные канальные, предназначенные для крепления на стенах
и потолках.

EN 50085-2-1:2006,
EN 50085-2-1:2006/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
169
29.120.10
Электр қондырғыларына арналған электр өткізуші арналарының жүйесі. 2-2 -бөлік. Қабырғалар мен төбелерге, еденнің үстіне, астына немесе еденге бекітуге арналған, электр өткізуші арналы жүйелерге қойылатын қосымша талаптар.
EN 50085-2-2:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
170
29.120.10
Электр қондырғыларына арналған электр өткізуші арналарының жүйесі. -бөлік 2-3. Бөлуші шкафтарға орнатылған электр өткізуші арналарға қойылатын қосымша талаптар.
EN 50085-2-3:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
171
29.120.10
Электр қондырғыларына арналған электр өткізуші арналарының жүйесі. 2-4 -бөлік. Сервисті полюстер мен сервисті тіреулерге қойылатын қосымша талаптар.
EN 50085-2-4:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
172
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 1 -бөлік. Жалпы техникалық талаптар.
EN 50117-1:2002, EN 50117-1:2002/A1:2006 және EN 50117-1:2002/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
173
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 2-1-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде қолданылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 1000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін жүйелер үшін іштен салуға арналған тармақталушы кабельдер.
EN 50117-2-1:2005,
EN 50117-2-1:2005/A1:2008 және EN 50117-2-1:2005/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
174
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 2-2-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде қолданылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 1000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін жүйелер үшін сырттан салуға арналған тармақталушы кабельдер.
EN 50117-2-2:2004,
EN 50117-2-2:2004/A1:2008 және EN 50117-2-2:2004/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
175
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 2-3-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде қолданылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 1000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін жүйелер үшін тарату және магистральды кабельдер.
EN 50117-2-3:2004,
EN 50117-2-3:2004/A1:2008 және EN 50117-2-3:2004/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
176
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 2-4-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде қолданылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 3000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін желілер үшін іштен салуға арналған тармақталушы кабельдер.
EN 50117-2-4:2004,
EN 50117-2-4:2004/A1:2008 және EN 50117-2-4:2004/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

Разработка ГОСТ на основе EN 50085-2-1:2006,
EN 50085-2-1:2006/A1:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
169
29.120.10
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-2. Дополнительные требования к электропроводным канальным системам, установленным под полом, заподлицо с полом или на полу.
Разработка ГОСТ на основе EN 50085-2-2:2008
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
170
29.120.10
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-3. Дополнительные требования к электропроводным каналам, установленным
в распределительных шкафах.
Разработка ГОСТ на основе EN 50085-2-3:2010
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
171
29.120.10
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-4. Дополнительные требования к сервисным полюсам и сервисным стойкам.
Разработка ГОСТ на основе EN 50085-2-4:2009
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
172
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 1. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-1:2002,
EN 50117-1:2002/A1:2006 и EN 50117-1:2002/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
173
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 2-1. Групповые технические условия для кабелей, применяемых в кабельных распределительных сетях. Ответвительные кабели для внутренней прокладки для систем, работающих на частотах 5 МГц – 1000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-2-1:2005,
EN 50117-2-1:2005/A1:2008 и EN 50117-2-1:2005/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
174
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 2-2. Групповые технические условия для кабелей, применяемых в кабельных распределительных сетях. Ответвительные кабели для внешней прокладки для систем, работающих на частотах
5 МГц – 1000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-2-2:2004,
EN 50117-2-2:2004/A1:2008 и EN 50117-2-2:2004/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
175
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 2-3. Групповые технические условия для кабелей, применяемых в кабельных распределительных сетях. Кабели распределительные
и магистральные для систем, работающих на частотах
5 МГц – 1000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-2-3:2004,
EN 50117-2-3:2004/A1:2008 и EN 50117-2-3:2004/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
176
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 2-4. Групповые технические условия для кабелей, применяемых в кабельных распределительных сетях. Ответвительные кабели для внутренней прокладки для систем, работающих на частотах 5 МГц – 3000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-2-4:2004,
EN 50117-2-4:2004/A1:2008 и EN 50117-2-4:2004/A2:2013

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
177
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 2-5-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде қолданылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 3000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін желілер үшін сырттан салуға арналған тармақталушы кабельдер.
EN 50117-2-5:2004,
EN 50117-2-5:2004/AC:2012, EN 50117-2-5:2004/A1:2008
және EN 50117-2-5:2004/A2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
178
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 3-1-бөлік. Телебайланыс жүйесінде пайдаланылатын кабельдерге арналған топтық техникалық талаптар. Байланыстың цифрлық жүйелерінде пайдаланылатын миниатюрлендірілген кабельдер.
EN 50117-3-1:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
179
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 4-1-бөлік. EN 50173 сәйкес СТС (іскери сымсыз телефония) кабельдерін салу үшін кабельдерге қойылатын топтық техникалық талаптар. 5 МГц – 3000 МГц жиілігінде жұмыс істейтін желілер үшін іштен салуға арналған тармақталушы кабельдер.
EN 50117-4-1:2008,
EN 50117-4-1:2008/A1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
180
33.120.10
Коаксиальды кабельдер. 4-2-бөлік. Кабельді бөлуші желілерде пайдаланылатын, 6 ГГц-ке дейінгі кабельді телевидениеге (CATV) арналған кабельдерге қойылатын топтық техникалық талаптар.
EN 50117-4-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
181
27.060.01
Отынды қондырғылардың электрлік жабдығы.
1 -бөлік. Жобалауға және орнатуға қойылатын талаптар.
EN 50156-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
182
27.060.01
Отынды қондырғылардың электрлік жабдығы.
2 -бөлік. Қауіпсіздік және ішкі жүйелер қондырғыларының типін жобалауға, әзірлеуге және мақұлдауға қойылатын талаптар.
EN 50156-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
183
29.060.20
Поливинилхлоридтен жасалған қабықшасы бар иілмелі кабельдер.
EN 50214:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
184
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
EN 50288-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
185
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 2-1-бөлік. Сипаттамасы 100 МГц-ке дейінгі экрандалған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Үйжайларға арналған жазық және магистральды кабельдер.
EN 50288-2-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
177
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 2-5. Групповые технические условия для кабелей, применяемых в кабельных распределительных сетях. Ответвительные кабели для внешней прокладки для систем, работающих на частотах
5 МГц – 3000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-2-5:2004,
EN 50117-2-5:2004/AC:2012, EN 50117-2-5:2004/A1:2008
и EN 50117-2-5:2004/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
178
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 3-1. Групповые технические условия для кабелей, используемых в системе телесвязи. Миниатюризированные кабели, используемые в цифровых системах связи.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-3-1:2002
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
179
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 4-1. Групповые технические условия на кабели для прокладки кабелей BCT (деловой беспроводной телефонии) в соответствии с EN 50173. Ответвительные кабели для внутренней прокладки для систем, работающих на частотах 5 МГц – 3000 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-4-1:2008,
EN 50117-4-1:2008/A1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
180
33.120.10
Кабели коаксиальные. Часть 4-2. Групповые технические условия на кабели для кабельного телевидения (CATV)
до 6 ГГц, используемые в кабельных распределительных сетях.
Разработка ГОСТ на основе EN 50117-4-2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
181
27.060.01
Оборудование электрическое топочных установок.
Часть 1. Требования к проектированию и установке.
Разработка ГОСТ на основе EN 50156-1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
182
27.060.01
Оборудование электрическое топочных установок.
Часть 2. Требования к проектированию, разработке и одобрению типа устройств безопасности и подсистем.
Разработка ГОСТ на основе EN 50156-2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
183
29.060.20
Кабели гибкие с оболочкой из поливинилхлорида.
Разработка ГОСТ на основе EN 50214:2006
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
184
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
185
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 2-1. Дополнительные требования для экранированных кабелей с характеристиками до 100 МГц. Горизонтальные
и магистральные кабели для помещений.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-2-1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

186
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 2-2-бөлік. Сипаттамасы 100 МГц-ке дейінгі экрандалған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Аспаптарға қосылуға арналған және өзара байланыстыруға арналған жұмыс аймағы мен кабельдер.
EN 50288-2-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
187
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 3-1-бөлік. Сипаттамасы 100 МГц-ке дейінгі экрандалмаған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Үйжайларға арналған жазық және магистральды кабельдер.

186
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 2-2. Дополнительные требования для экранированных кабелей с характеристиками до 100 МГц. Рабочая область и кабели для присоединения к приборам и для межсоединений.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-2-2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
187
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 3-1. Дополнительные требования для неэкранированных кабелей с характеристиками до 100 МГц. Горизонтальные
и магистральные кабели для помещений.

EN 50288-6-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
195
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 7-бөлік. Өлшеу аспаптары мен басқару кабельдеріне арналған қосымша талаптар.
EN 50288-7:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
196
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 8 -бөлік. 2 МГц-ке дейінгі сипаттамасы бар 1 типті кабельдерге арналған техникалық талаптар.
EN 50288-8:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
197
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 9-1-бөлік. Сипаттамасы 1000 МГц-ке дейінгі экрандалған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Үйжайларға арналған жазық және магистральды кабельдер.
EN 50288-9-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
198
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 9-2-бөлік. Жұмыс аймағына, байланыстырушы бауларға және мәліметтерді өңдеу орталықтарында қолдануға арналған 1 МГц-тен 1000 МГц-ке дейінгі сипаттамасы бар экрандалған кабельдерге қойылатын топтық техникалық талаптар.
EN 50288-9-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
199
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 10-1-бөлік. Сипаттамасы 500 МГц-ке дейінгі экрандалған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Жазық еденге жүргізуге арналған кабельдер және үйжайларға арналған магистральды кабельдер.
EN 50288-10-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
200
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 10-2-бөлік. Жұмыс аймағына, байланыстырушы бауларға және мәліметтерді өңдеу орталықтарында қолдануға арналған 1 МГц-тен 500 МГц-ке дейінгі сипаттамасы бар экрандалған кабельдерге қойылатын топтық техникалық талаптар.
EN 50288-10-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

Разработка ГОСТ на основе EN 50288-6-2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
195
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 7. Дополнительные требования для кабелей измерительных приборов и управления.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-7:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
196
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 8. Технические требования для кабелей типа 1
с характеристиками до 2 МГц.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-8:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
197
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 9-1. Дополнительные требования для экранированных кабелей с характеристиками до 1000 МГц. Горизонтальные и магистральные кабели для помещений.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-9-1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
198
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 9-2. Групповые технические условия на экранированные кабели с характеристиками от 1 МГц до 1000 МГц для рабочей зоны, соединительных шнуров и применения в центрах обработки данных.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-9-2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
199
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 10-1. Дополнительные требования для экранированных кабелей с характеристиками до 500 МГц. Кабели горизонтальной напольной проводки и магистральные кабели для помещений.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-10-1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
200
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 10-2. Групповые технические условия на экранированные кабели с характеристиками от 1 МГц до 500 МГц для рабочей зоны, соединительных шнуров и применения в центрах обработки данных.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-10-2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

201
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 11-1-бөлік. Сипаттамасы 500 МГц-ке дейінгі экрандалмаған кабельдерге арналған қосымша талаптар. Үйжайларға арналған жазық және магистральды кабельдер.
EN 50288-11-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
202
33.120.10
Аналогты және цифрлық байланыста және басқаруда пайдаланылатын көпэлементті металл кабельдер. 11-2-бөлік. Жұмыс аймағына, байланыстырушы бауларға және мәліметтерді өңдеу орталықтарында қолдануға арналған 1 МГц-тен 500 МГц-ке дейінгі сипаттамасы бар экрандалмаған кабельдерге қойылатын топтық техникалық талаптар.

201
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 11-1. Дополнительные требования для неэкранированных кабелей с характеристиками до 500 МГц. Горизонтальные
и магистральные кабели для помещений.
Разработка ГОСТ на основе EN 50288-11-1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
202
33.120.10
Кабели многоэлементные металлические, используемые
в аналоговой и цифровой связи и управлении. Часть 11-2. Групповые технические условия на неэкранированные кабели с характеристиками от 1 МГц до 500 МГц для рабочей зоны, соединительных шнуров и применения
в центрах обработки данных.

211
29.035.20
33.120.10
Байланыс кабельдері. 2-27-бөлік. Жобалаудың жалпы қағидасы және құрылымы. Галогенсіз оттан қорғайтын термопластикалы қабықша.
EN 50290-2-27:2002,
EN 50290-2-27:2002/A1:2007 және EN 50290-2-27:2002/AC:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
212
33.120.10
Байланыс кабельдері. 2-28-бөлік. Жобалаудың жалпы қағидасы және құрылымы. Толтырылған кабельдерге арналған толтырушы материалдар.

211
29.035.20
33.120.10
Кабели связи. Часть 2-27. Общие правила проектирования и структура. Безгалогеновая огнезащитная термопластическая оболочка.
Разработка ГОСТ на основе EN 50290-2-27:2002,
EN 50290-2-27:2002/A1:2007 и EN 50290-2-27:2002/AC:2010
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
212
33.120.10
Кабели связи. Часть 2-28. Общие правила проектирования
и структура. Наполняющие материалы для кабелей
с заполнением.

EN 50290-2-30:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
215
33.120.10
Байланыс кабельдері. 4-1-бөлік. Кабельдерді пайдалануға қатысты жалпы ережелер. Қоршаған ортаның талаптары және қауіпсіздік аспектілері.
EN 50290-4-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
216
33.120.10
Байланыс кабельдері. 4-2 -бөлік. Кабельдерді пайдалануға қатысты жалпы ережелер. Пайдалану жөніндегі басшылық. EN 50290-4-2:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
217
29.035.01
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 0-бөлік. Жалпы кіріспе.
EN 50363-0:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
218
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 1-бөлік. Торкөзді эластомерден жасалған электр оқшаулағыш компаундтар.
EN 50363-1:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
219
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 2-1-бөлік. Торкөзді эластомерден жасалған оқшаулағыш массалар.
EN 50363-2-1:2005,
EN 50363-2-1:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
220
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 2-2-бөлік. Торкөзді эластомерден жасалған оқшаулағыш жабындылар.
EN 50363-2-2:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
221
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 3-бөлік. Поливинилхлоридті (PVC) электр оқшаулағыш компаундтар.
EN 50363-3:2005,
EN 50363-3:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
222
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 4-1-бөлік. Поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағыш массалар.
EN 50363-4-1:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
223
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 4-2-бөлік. Поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағыш жабындылар.
EN 50363-4-2:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
224
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 5-бөлік. Галогенсіз торкөзді электр оқшаулағыш компаундтар.
EN 50363-5:2005, EN 50363-5:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

Разработка ГОСТ на основе EN 50290-2-30:2002
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
215
33.120.10
Кабели связи. Часть 4-1. Общие положения, касающиеся использования кабелей. Условия окружающей среды и аспекты безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 50290-4-1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
216
33.120.10
Кабели связи. Часть 4-2. Общие положения, касающиеся использования кабелей. Руководство по использованию. Разработка ГОСТ на основе EN 50290-4-2:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
217
29.035.01
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 0. Общее введение.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-0:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
218
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 1. Электроизоляционные компаунды из сетчатого эластомера.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-1:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
219
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 2-1. Изоляционные массы из сетчатого эластомера.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-2-1:2005,
EN 50363-2-1:2005/A1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
220
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 2-2. Изолирующие покрытия из сетчатого эластомера.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-2-2:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
221
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 3. Поливинилхлоридные (PVC) электроизоляционные компаунды.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-3:2005,
EN 50363-3:2005/A1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
222
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 4-1. Поливинилхлоридные (PVC) изоляционные массы.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-4-1:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
223
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 4-2. Поливинилхлоридные (PVC) изолирующие покрытия.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-4-2:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
224
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 5. Безгалогеновые сетчатые электроизоляционные компаунды.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-5:2005, EN 50363-5:2005/A1:2011

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
225
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 6-бөлік. Галогенсіз торкөзді оқшаулағыш массалар.
EN 50363-6:2005, EN 50363-6:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
226
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 7 -бөлік. Галогенсіз термопластикалы электр оқшаулағыш компаундтар.
EN 50363-7:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
227
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 8-бөлік. Галогенсіз термопластикалы оқшаулағыш массалар.
EN 50363-8:2005, EN 50363-8:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
228
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 9-1-бөлік. Алуан түрлі электр оқшаулағыш компаундтар. Тор көзді поливинилхлорид (XLPVC).
EN 50363-9-1:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
229
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 10-1-бөлік. Алуан түрлі оқшаулағыш массалар. Тор көзді поливинилхлорид (XLPVC).
EN 50363-10-1:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
230
29.035.20
Төменгі қуатты салмақты кабельдерге арналған оқшаулайтын, қаптайтын және жабатын материалдар. 10-2-бөлік. Алуан түрлі оқшаулағыш массалар. Термопластикалы полиуретан.
EN 50363-10-2:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
231
13.280 33.100.01
0 Гц-тен 300 ГГц-ке дейінгі жиілік диапазонында жұмыс істейтін және радиожиілікті сәйкестендіруі (RFID) мен ұқсас жабдықтардағы жекелеген заттарды (EAS) электронды байқауда қолданылатын құрылғылардан шығатын электрлік магнитті өрістердің адамға әсер етуін шектеу.
EN 50364:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
232
29.120.10
Кабельді басқаруға арналған иілмелі оқшаулағыш жүйелер.
EN 50369:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
233
33.120.20
Салмақты төмен вольтты электрлік емес сынақтардың әдістері.
EN 50396:2005, EN 50396:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
234
33.120.10
Жылдамдығы жоғары телекоммникациялық желілерде қолданылатын нақты тұтынушыларға арналған көп сыңарлы кабельдер. 1 -бөлік. Әуе кабельдері.
EN 50406-1:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
225
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 6. Безгалогеновые сетчатые изоляционные массы.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-6:2005, EN 50363-6:2005/A1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
226
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 7. Безгалогеновые термопластичные электроизоляционные компаунды.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-7:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
227
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 8. Безгалогеновые термопластичные изоляционные массы.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-8:2005, EN 50363-8:2005/A1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
228
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 9-1. Разнообразные электроизоляционные компаунды. Сетчатый поливинилхлорид (XLPVC).
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-9-1:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
229
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 10-1. Разнообразные изоляционные массы. Сетчатый поливинилхлорид (XLPVC).
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-10-1:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
230
29.035.20
Материалы изоляционные, обшивочные и покровные для силовых кабелей низкого напряжения. Часть 10-2. Разнообразные изоляционные массы. Термопластичный полиуретан.
Разработка ГОСТ на основе EN 50363-10-2:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
231
13.280 33.100.01
Ограничение воздействия на человека электромагнитных полей от устройств, работающих в частотном диапазоне от 0 Гц до 300 ГГц и применяемых в электронном наблюдении за отдельными предметами (EAS), радиочастотной идентификации (RFID) и аналогичном оборудовании.
Разработка ГОСТ на основе EN 50364:2010
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
232
29.120.10
Системы герметичные изоляционные для управления кабелем.
Разработка ГОСТ на основе EN 50369:2005
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
233
33.120.20
Методы неэлектрических испытаний силовых низковольтных кабелей.
Разработка ГОСТ на основе EN 50396:2005, EN 50396:2005/A1:2011
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
234
33.120.10
Кабели многопарные для конечных потребителей, применяемые в высокоскоростных телекоммуникационных сетях. Часть 1. Воздушные кабели.
Разработка ГОСТ на основе EN 50406-1:2004

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
235
33.120.10
Жылдамдығы жоғары телекоммникациялық желілерде қолданылатын нақты тұтынушыларға арналған көп сыңарлы кабельдер. 2-бөлік. Кабель сымдары және жерасты кабельдері.
EN 50406-2:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
236
33.120.10
Кіруге цифрлық рұқсаты бар жылдамдығы жоғары телекоммуникациялық желілерде қолданылатын көп сыңарлы кабельдер. 1-бөлік. Сыртқа орнатуға арналған кабельдер.
EN 50407-1:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
237
33.120.10
Кіруге цифрлық рұқсаты бар жылдамдығы жоғары телекоммуникациялық желілерде қолданылатын көп сыңарлы кабельдер.
3-бөлім. Әмбебап қызметтерді, xDSL-ді қолдайтын және қолданылатын саласы IP хаттамасы бойынша 100 Мбит/с дейінгі, ең жоғары қосатын ұзындығы 100 м үшін 100 МГц-ке дейінгі ішкі көп сыңарлы және төрт сымды магистральдық кабельдер.
EN 50407-3:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
238
33.120.10
Үйжайларда байланысты іште орнатуға арналған кабельдер. 1-бөлік. Экрандалмаған кабельдер. 1 дәрежедегі.
EN 50441-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
239
33.120.10
Үйжайларда байланысты іште орнатуға арналған кабельдер. 2-бөлік. Экрандалған кабельдер. 1 дәрежедегі.
EN 50441-2:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
240
33.120.10
Үйжайларда байланысты іште орнатуға арналған кабельдер. 3-бөлік. Экрандалған кабельдер. 3 дәрежедегі.
EN 50441-3:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
241
33.120.10
Үйжайларда байланысты іште орнатуға арналған кабельдер. 4 -бөлік. 1200 МГц-ке дейінгі кабельдер. 3 дәрежедегі.
EN 50441-4:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
242
97.120
Тұрмыстық электрондық жүйелерге қойылатын және ғимараттар (HBES) мен басқару жүйелеріне және ғимараттарды автоматтандыруға арналған (BACS) жалпы талаптар. 3-бөлік. Электрлік қауіпсіздікке қойылатын талаптар.
EN 50491-3:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
243
97.120
Тұрмыстық электрондық жүйелерге қойылатын және ғимараттар (HBES) мен басқару жүйелеріне және ғимараттарды автоматтандыруға арналған (BACS) жалпы талаптар. 4-1-бөлік. Ғимараттар (HBES) мен басқару жүйелеріне және ғимараттарды автоматтандыруға арналған (BACS) электрондық жүйелерді қосуға арналған бұйымдардың функционалдық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар.
EN 50491-4-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
235
33.120.10
Кабели многопарные для конечных потребителей, применяемые в высокоскоростных телекоммуникационных сетях. Часть 2. Кабелепроводы и подземные кабели.
Разработка ГОСТ на основе EN 50406-2:2004
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
236
33.120.10
Кабели многопарные, применяемые в высокоскоростных телекоммуникационных сетях с цифровым доступом. Часть 1. Кабели для наружной установки.
Разработка ГОСТ на основе EN 50407-1:2004
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
237
33.120.10
Кабели многопарные, применяемые в высокоскоростных телекоммуникационных сетях с цифровым доступом.
Часть 3. Внутренние многопарные и четырехжильные магистральные кабели до 100 МГц для максимальной длины соединения 100 м, поддерживающие универсальные службы, xDSL и область применения до 100 Мбит/с
по протоколу IP.
Разработка ГОСТ на основе EN 50407-3:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
238
33.120.10
Кабели для внутренних установок связи в жилых помещениях. Часть 1. Неэкранированные кабели. Степень 1.
Разработка ГОСТ на основе EN 50441-1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
239
33.120.10
Кабели для внутренних установок связи в жилых помещениях. Часть 2. Экранированные кабели. Степень 1.
Разработка ГОСТ на основе EN 50441-2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
240
33.120.10
Кабели для внутренних установок связи в жилых помещениях. Часть 3. Экранированные кабели. Степень 3.
Разработка ГОСТ на основе EN 50441-3:2006
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
241
33.120.10
Кабели для внутренних установок связи в жилых помещениях. Часть 4. Кабели до 1200 МГц. Степень 3.
Разработка ГОСТ на основе EN 50441-4:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
242
97.120
Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 3. Требования к электрической безопасности.
Разработка ГОСТ на основе EN 50491-3:2009
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
243
97.120
Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 4-1. Общие требования к функциональной безопасности изделий, предназначенных для включения в электронные системы для зданий (HBES) и системы управления и автоматизации зданий (BACS).
Разработка ГОСТ на основе EN 50491-4-1:2012
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь

244
97.120
Тұрмыстық электрондық жүйелерге қойылатын және ғимараттар (HBES) мен басқару жүйелеріне және ғимараттарды автоматтандыруға арналған (BACS) жалпы талаптар. 6-1-бөлік. HBES қондырғылары. Орнату және жоспарлау.
EN 50491-6-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
245
29.120.10
Жерасты кабельдері мен жерасты қондырғыларында жабық құбыржолдардан қорғау және олардың бар екенін ескертуге арналған қорғаныс панелдері мен ленталар.

244
97.120
Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 6-1. Установки HBES. Установка
и планирование.
Разработка ГОСТ на основе EN 50491-6-1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
245
29.120.10
Панели и ленты защитные для защиты и предупреждения
о наличии подземных кабелей и закрытых трубопроводов
в подземных установках.

EN 50520:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
246
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
EN 50525-1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
247
29.035.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-11-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар иілмелі кабельдер.
EN 50525-2-11:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
248
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-12-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Кеңейтілген шығулар үшін термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар кабельдер.
EN 50525-2-12:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
249
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-21-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Тігілген эластомерден жасалған оқшаулағышы бар иілмелі кабельдер.
EN 50525-2-21:2011,
EN 50525-2-21:2011/AC:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
250
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-22-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Тігілген эластомерден жасалған оқшаулағышы бар орамадағы жоғары дәрежедегі иілмелі кабельдер.
EN 50525-2-22:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
251
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-31-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Қабықшасыз термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар бір сымды кабельдер.
EN 50525-2-31:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
252
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-41-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Тігілген кремний органикалық резеңкеден жасалған быр сымды кабельдер.
EN 50525-2-41:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
253
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-42-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Қабықшасыз тігілген этиленвинилацетаттан (EVA) жасалған оқшаулағышы бар бір сымды кабельдер.

Разработка ГОСТ на основе EN 50520:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
246
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
247
29.035.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-11. Кабели общего назначения. Гибкие кабели с термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-11:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
249
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-12. Кабели общего назначения. Кабели с термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией для расширяемых выводов.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-12:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
250
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-21. Кабели общего назначения. Гибкие кабели с изоляцией из сшитого эластомера.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-21:2011,
EN 50525-2-21:2011/AC:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
251
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-22. Кабели общего назначения. Кабели высокой гибкости в оплетке с изоляцией из сшитого эластомера.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-22:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
252
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-31. Кабели общего назначения. Одножильные кабели с термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией без оболочки.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-31:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
253
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-41. Кабели общего назначения. Одножильные кабели с изоляцией из сшитой кремнийорганической резины.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-41:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
254
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-42. Кабели общего назначения. Одножильные кабели с изоляцией из сшитого этиленвинилацетата (EVA) без оболочки.

EN 50525-2-42:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
254
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-51-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар мықты емес басқару кабельдері.
EN 50525-2-51:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
255
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-71-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Жылтыр сымдары және термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар жалпақ кабельдер (жіп сымдар).
EN 50525-2-71:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
256
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-72-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Термопластикалы поливинилхлоридті (PVC) оқшаулағышы бар жалпақ бөлуші кабельдер (жіп сымдар).
EN 50525-2-72:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
257
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-81-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Доғалы пісіруге арналған тігілген эластомерден жасалған қабықшадағы кабельдер.
EN 50525-2-81:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
258
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-82-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Декоративті сымтізбектер үшін тігілген эластомерден жасалған оқшаулағышы бар кабельдер
EN 50525-2-82:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
259
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 2-83-бөлік. Жалпы мақсатта қолданылатын кабельдер. Тігілген кремний органикалы резеңкеден жасалған оқшаулағышы бар көп сымды кабельдер.
EN 50525-2-83:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
260
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 3-11-бөлік. Отқа төзімділіктің арнайы сипаттамасы бар кабельдер. Галогенсіз термопластикалы оқшаулағышы бар және түтінді аз бөлетін иілмелі кабельдер.
EN 50525-3-11:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
261

Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-42:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
255
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-51. Кабели общего назначения. Маслостойкие кабели управления с термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-51:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
256
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-71. Кабели общего назначения. Плоские кабели (шнуры) с мишурными жилами
и термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-71:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
257
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-72. Кабели общего назначения. Плоские разделяемые кабели (шнуры) с термопластичной поливинилхлоридной (PVC) изоляцией.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-72:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
258
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-81. Кабели общего назначения. Кабели в оболочке из сшитого эластомера для дуговой сварки.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-81:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
259
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-82. Кабели общего назначения. Кабели с изоляцией из сшитого эластомера для декоративных цепей.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-82:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
260
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 2-83. Кабели общего назначения. Многожильные кабели с изоляцией из сшитой кремнийорганической резины.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-2-83:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
261
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 3-11. Кабели со специальными характеристиками огнестойкости. Гибкие кабели
с безгалогеновой термопластичной изоляцией и низким выделением дыма.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-3-11:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
262

29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 3-21-бөлік. Отқа төзімділіктің арнайы сипаттамасы бар кабельдер. Галогенсіз термопластикалы оқшаулағышы бар және түтінді аз бөлетін иілмелі кабельдер.
EN 50525-3-21:2011,
EN 50525-3-21:2011/AC:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
262
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 3-31-бөлік. Отқа төзімділік қасиеті бар кабельдер. Галогенсіз термопластикалы оқшаулағышы бар қабықшасыз және түтінді аз бөлетін бір сымды кабельдер.
EN 50525-3-31:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
263
29.060.20
Электрлік кабельдер. 450/750 В (Uo/U) дейін қоса алғанда сандық қуатқа арналған қуаты төмен салмақты кабельдер. 3-41-бөлік. Отқа төзімділік қасиеті бар кабельдер. Галогенсіз тігілген оқшаулағышы бар қабықшасыз және түтінді аз бөлетін бір сымды кабельдер.
EN 50525-3-41:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
264
29.120.50
Төменгі вольтті қуаттың асып кетуінен қорғау құрылғысы. Тұрақты токты қоса алғанда, арнайы қолдануға арналған қуаттың артып кетуінен қорғау құрылғысы. 11-бөлік. Фотоэлектрлік қолдану үшін қуаттың асып кетуінен (SPDs) қорғау құрылғысының талаптары мен сыныптары.
EN 50539-11:2013,
EN 50539-11:2013/A1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
265
29.120.50
Автоматты ажыратқыштар, дифференциалды токпен басқарылатын, артық токтардан (RCBO) күйге келтірілген қорғанысы бар автоматты ажыратқыштар, тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын артық токтардан (RCBO) бабына келтірілген қорғанысы бар автоматты ажыратқыштар (RCCB) үшін автоматты қайта қосу құрылғыларына (ARD) қойылатын талаптар.
EN 50557:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
266
29.060.20
Электрлік кабельдер. Сандық қуаты 450/750 В (Uо/U) аспайтын кабельдерді пайдалану жөніндегі басшылық. 1-бөлік. Жалпы басшылық.
EN 50565-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
267
29.060.20
Электрлік кабельдер. Сандық қуаты 450/750 В (Uо/U) аспайтын кабельдерді пайдалану жөніндегі нұсқаулық. 2 -бөлік. EN 50525 стандартына сәйкес кабельдердің типімен байланысты арнайы нұсқаулық.
EN 50565-2:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
268
97.040.20
Тұрмыстық және оған ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. Пісірілетін үстіңгі қабаттар (конфорлар) үшін жанудың алдын алу және жою құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар.
EN 50615:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 3-21. Кабели со специальными характеристиками огнестойкости. Гибкие кабели
с безгалогеновой сшитой изоляцией и низким выделением дыма.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-3-21:2011,
EN 50525-3-21:2011/AC:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
263
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 3-31. Кабели со специальными характеристиками огнестойкости. Одножильные кабели
с безгалогеновой термопластичной изоляцией без оболочки и низким выделением дыма.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-3-31:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
264
29.060.20
Кабели электрические. Силовые кабели низкого напряжения на номинальное напряжение до 450/750 В (Uo/U) включительно. Часть 3-41. Кабели со специальными характеристиками огнестойкости. Одножильные кабели
с безгалогеновой сшитой изоляцией без оболочки и низким выделением дыма.
Разработка ГОСТ на основе EN 50525-3-41:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
265
29.120.50
Устройства защиты от перенапряжений низковольтные. Устройства защиты от перенапряжений для специального применения, включая постоянный ток. Часть 11. Требования и испытания устройств защиты от перенапряжения (SPDs) для фотоэлектрического применения.
Разработка ГОСТ на основе EN 50539-11:2013,
EN 50539-11:2013/A1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
266
29.120.50
Требования к устройствам автоматического повторного включения (ARD) для автоматических выключателей, автоматических выключателей, управляемых дифференциальным током, со встроенной защитой от сверхтоков (RCBO), автоматических выключателей, управляемых дифференциальным током, без встроенной защиты от сверхтоков (RCCB) бытового и аналогичного назначения.
Разработка ГОСТ на основе EN 50557:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
267
29.060.20
Кабели электрические. Руководство по использованию кабелей с номинальным напряжением не более 450/750 В (Uо/U). Часть 1. Общее руководство.
Разработка ГОСТ на основе EN 50565-1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
268
29.060.20
Кабели электрические. Руководство по использованию кабелей с номинальным напряжением не более 450/750 В (Uо/U). Часть 2. Специальное руководство, связанное
с типами кабелей согласно стандарту EN 50525.
Разработка ГОСТ на основе EN 50565-2:2014

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
269
29.060.20
Фотоэлектр жүйелеріне арналған электрлік кабельдер.
EN 50618:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
270
17.220.20
Электр өлшеуіш аналогты тікелей әсерді көрсететін және оларға тиесілі жинақтауыштарды көрсететін аспаптар. 1-бөлік. Барлық детальдарға тән анықтамалар мен жалпы талаптар.
IEC 60051-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
271
97.020
Аудио-, бейне- және аналогты электронды аппаратура. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 60065:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
272
29.120.50
Балқымалы миниатюралы алдын ала сақтандырғыштар. 1 бөлік. Миниатюралы балқымалы алдын ала сақтауыштар үшін анықтамалар және миниатюралы балқымалы қойғыштарға қойылатын жалпы талаптар.
IEC 60127-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
269
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Дополнительные требования к устройствам предотвращения и ликвидации возгораний для варочных поверхностей (конфорок).
Разработка ГОСТ на основе EN 50615:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
270
29.060.20
Кабели электрические для фотоэлектрических систем.
Разработка ГОСТ на основе EN 50618:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
271
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и комплектующие принадлежности к ним. Часть 1. Определения и общие требования, присущие всем деталям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
272
97.020
Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60065:2014
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация

273
29.120.50
Миниатюралы балқымалы алдын ала сақтандырғыштар. 2-бөлік. Патронды балқымалы қойғыштар.
IEC 60127-2:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
274
29.120.50
Миниатюралы балқымалы алдын ала сақтандырғыштар. 3-бөлік. Кіші миниатюралы балқымалы қойғыштар.
IEC 60127-3:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
275
29.120.50
Миниатюралы балқымалы алдын ала сақтандырғыштар. 6-бөлік. Миниатюралы патронды бақымалы қойғыштарға арналған патрондар.
IEC 60127-6:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

273
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 1. Определения для миниатюрных плавких предохранителей
и общие требования к миниатюрным плавким вставкам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
274
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 2. Патронные плавкие вставки.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-2:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
275
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 3. Субминиатюрные плавкие вставки.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-3:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

276
29.240.99
31.060.70
Энергетикалық жүйелерге арналған, бірізді тәртіппен қосылатын конденсаторлар. 2-бөлік. Бірізді тәртіппен қосылатын конденсаторлы батареяларға арналған қорғау аппаратурасы.
IEC 60143-2:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
277
13.110
61.080
Машиналар қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31 -бөлік. Тігін машиналарының, тораптардың және жүйелердің қауіпсіздігінің және электр магнитті сәйкестігінің қосымша талаптары.

276
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 6. Патроны для миниатюрных патронных плавких вставок.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-6:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
277
29.240.99
31.060.70
Конденсаторы, включаемые последовательно, для энергетических систем. Часть 2. Аппаратура защиты для последовательно включаемых конденсаторных батарей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60143-2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
278
13.110
61.080
Безопасность машин. Электрооборудование машин
и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и электромагнитной совместимости для швейных машин, узлов и систем.

286
29.120.50
Балқымалы төмен вольтті алдын ала сақтандырғыштар. 2-бөлік. Білікті персоналдар пайдаланатын балқымал сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар (бастысы өнеркәсіпке арналған). А-дан К-ге дейінгі стандартталған сақтандырғыштар типінің үлгілері IEC 60269-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
287
29.120.50
Балқымалы төмен вольтті алдын ала сақтандырғыштар. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ персоналдар (ең бастысы тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын) пайдаланатын балқымалы алдын ала сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар. A-дан F-ке дейінгі стандартталған балқымалы сақтандырғыштар типтерінің үлгілері.
IEC 60269-3:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

286
29.120.70
Реле измерительные и защитное оборудование. Часть 149. Функциональные требования к электротепловым реле.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60255-149:2013
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
287
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2. Дополнительные требования к плавким предохранителям, используемым квалифицированным персоналом (главным образом промышленного назначения). Примеры типов стандартизованных плавких предохранителей от A до K.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60269-2:2013
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

288
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсатта қолданылатын электр аспаптарының байланыстырушылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 60320-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
289
13.120
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-6-бөлік. Стационарлы ас плиталарына, конфорлы панельдерге, қуырушы шкафтарға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-6:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

288
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3. Дополнительные требования к плавким предохранителям, используемым неквалифицированным персоналом (главным образом бытового и аналогичного назначения). Примеры типов стандартизованных плавких предохранителей
от A до F.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60269-3:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
289
29.120.30
Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60320-1:2015

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
292
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-60-бөлік. Кедір ванналар мен душтарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-60:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
293
97.080
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-69-бөлік. Электрлі қосылатын щеткасын қоса алғанда, құрғақ және ылғалды тазалау үшін коммерциялық мақсатта қолданылатын шаңсорғыштарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-69:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
294
97.080
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-72-бөлік. Фрикционды және онсыз еденді сүртуге арналған коммерциялық мақсатта қолданылатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-72:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
295
23.120
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-80:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
296
13.120
97.100.10
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-81-бөлік. Аяқтарға арналған жылытқышқа және жылытатыны бар кілемдерге қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-81:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
297
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-82-бөлік. Ойын және қызмет көрсетуші автоматтарына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-82:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
298
65.060.99
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-87-бөлік. Малды талдырып құлатуға арналған электр жабдықтарына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-87:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
299
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-90-бөлік. Өнеркәсіптік микротолқынды пештерге қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-90:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
300

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
292
29.200
97.180
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-29. Дополнительные требования
к зарядным устройствам батарей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-29:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
293
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-60. Дополнительные требования
к вихревым ваннам и душам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-60:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
294
97.080
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-69. Дополнительные требования
к пылесосам коммерческого назначения для сухой
и влажной чистки, включая щетку с электроприводом.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-69:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
295
97.080
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-72. Дополнительные требования
к машинам коммерческого назначения с фрикционным приводом или без него для обработки пола.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-72:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
296
23.120
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-80. Частные требования
к вентиляторам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-80:2015
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
297
13.120
97.100.10
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-81. Частные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-81:2015
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
298
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-82. Дополнительные требования
к игральным и обслуживающим автоматам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-82:2015
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
299
65.060.99
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-87. Дополнительные требования
к электрическому оборудованию для оглушения скота.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-87:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
300
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-90. Дополнительные требования
к промышленным микроволновым печам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-90:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
301

97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-94-бөлік. Қайшы типтегі шөпті қырқуға арналған машинкаларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-94:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
301
29.120.01
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-97-бөлік. Терезе саңылауларын, тентті, жалюзиді және ұқсас жабдықтарды жылжытатын құрылғыға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-97:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-94. Дополнительные требования
к машинкам для стрижки травы ножничного типа.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-94:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
302
29.120.01
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-97. Дополнительные требования
к приводам для ставней, тентов, жалюзи и аналогичного оборудования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-97:2016

4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
307
29.140.10
Шамдардың іргелеріндегі қысымның артуын өлшеудің стандартты әдісі.
IEC 60360:1998 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
308
29.140.10
Көмескілеушіні бекіту үшін доғалы шамдардың патрондарына арналған цилиндр бұралмалары.
IEC 60399:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
309
29.140.10
Түтікшелі люминесцентті шамдар мен стартерлердің патрондарына арналған шамды патрондар.
IEC 60400:2008,
IEC 60400:2008/A1:2011 және IEC 60400:2008/A2:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
310
29.120.10
Электротехникалық мақсатта қолданылатын кабель сымдары. Кабель сымдары мен арматураларға арналған электр қондырғылары мен бұрамалар үшін кабель сымдарының сыртқы диаметрі.
IEC 60423:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
311
29.140.20
Қыздырғыш шамдар. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Вольфрамды-галогенді шамдар (көлік құралдарына арналған шамдардан басқалары).
IEC 60432-3:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
312
25.180.10
Электрқыздырғыш қондырғылардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 60519-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
313
29.120.20
Шамдарға арналған электрлік шиналқы сымдар.
IEC 60570:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
314
29.140.40
Шамдар. 1 -бөлік. Жалпы талаптар және сынақ әдістері.
IEC 60598-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
315
29.140.40
Шамдар. 2-2 -бөлік. Қосымша талаптар. Құралатын шамдар.
IEC 60598-2-2:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
316
29.140.40
Шамдар. 2-5-бөлік. Қосымша талаптар. Сәулелі шамның прожекторлары.
IEC 60598-2-5:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
317
29.140.40
Шамдар. 2-11-бөлік. Қосымша талаптар. Аквариумдарға арналған шамдар.
IEC 60598-2-11:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
318
29.140.40
Шамдар. 2-20-бөлік. Қосымша талаптар. Жарықты гирляндылар.
IEC 60598-2-20:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
319
29.140.40
Шамдар. 2-21-бөлік. Қосымша талаптар. Жарықты жіп сымдар.
IEC 60598-2-21:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
320
29.140.40
Шамдар. 2-24 -бөлік. Қосымша талаптар. Үстіңгі қысымы шектеулі шамдар.
IEC 60598-2-24:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
307
29.120.99
29.240.99
31.060.70
Конденсаторы связи и емкостные делители. Часть 3. Конденсатор связи переменного или постоянного тока для применения в фильтрах подавления гармоник.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60358-3:2013
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
308
29.140.10
Стандартный метод измерения повышения температуры цоколей ламп.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60360:1998
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
309
29.140.10
Резьба цилиндрическая для ламповых патронов с кольцом для крепления рассеивателя.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60399:2008
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
310
29.140.10
Патроны ламповые для трубчатых люминесцентных ламп
и патроны стартеров.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60400:2008,
IEC 60400:2008/A1:2011 и IEC 60400:2008/A2:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
311
29.120.10
Кабелепроводы электротехнического назначения. Наружные диаметры кабелепроводов для электроустановок и резьбы для кабелепроводов и арматуры.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60423:2007
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
312
29.140.20
Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 3. Вольфрамово-галогенные лампы (кроме ламп для транспортных средств).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60432-3:2012
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
313
25.180.10
Безопасность электронагревательных установок. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60519-1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
314
29.120.20
Шинопроводы электрические для светильников.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60570:2003
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
315
29.140.40
Светильники. Часть 1. Общие требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-1:2014
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
316
29.140.40
Светильники. Часть 2-2. Дополнительные требования. Светильники встраиваемые.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-2:2011
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
317
29.140.40
Светильники. Часть 2-5. Дополнительные требования. Прожекторы заливающего света.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-5:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
318
29.140.40
Светильники. Часть 2-11. Дополнительные требования. Светильники для аквариумов.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-11:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
319
29.140.40
Светильники. Часть 2-20. Дополнительные требования. Гирлянды световые.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-20:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
320
29.140.40
Светильники. Часть 2-21. Дополнительные требования. Шнуры световые.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-21:2014

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
321
17.140.50
Электроакустика. Аудиометрикалы жабдық. 1-бөлік. Дауыс мәнерін аудиоөлшеуге арналған жабдық.
IEC 60645-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
322
29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын стационар электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
Негізінде МЕМСТ әзірлеу IEC 60669-1:2007
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
323
29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын стационар электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қосымша талаптар. Қашықтан басқаратыны бар ажыратқыштар (RCS).
IEC 60669-2-2:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
321
29.140.40
Светильники. Часть 2-24. Дополнительные требования. Светильники с ограничением температуры поверхности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-24:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
322
17.140.50
Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 1. Оборудование для тональной аудиометрии.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60645-1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
323
29.120.40
Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60669-1:2007

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
324
29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын стационар электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Қосымша талаптар. Уақыт релесі (TDS).
IEC 60669-2-3:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
325
29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын стационар электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-5-бөлік. Қосымша талаптар. Тұрмыстық электрондық жүйелерде және ғимараттарға арналған электронды жүйелерде пайдаланылатын ажыратқыштар және олармен байланысты қосымша құрылғылар (HBES).
IEC 60669-2-5:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
324
29.120.40
Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования. Выключатели
с дистанционным управлением (RCS).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60669-2-2:2006
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
325
29.120.40
Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования. Реле времени (TDS).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60669-2-3:2006

97.120
Автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-6-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, қысымға сезімтал автоматты электрлік басқарушы құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60730-2-6:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
333
97.120
Автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-7-бөлік. Таймерлерге және уақыттық қосқыштарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60730-2-7:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
334
97.120
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-9 -бөлік. Термосезімтал басқару құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60730-2-9:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

97.120
Устройства автоматические электрические управляющие. Часть 2-5. Дополнительные требования к автоматическим электрическим системам управления горелками.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-5:2013
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
333
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие. Часть 2-6. Дополнительные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к давлению, включая требования к механическим характеристикам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-6:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
334
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-7. Частные требования к таймерам и временным переключателям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-7:2015
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

335
97.120
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-11-бөлік. Энергия реттегіштерге қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60730-2-11:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
336
97.120
Автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-12-бөлік. Электрлік басқарылатын есік құлыптарына қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60730-2-12:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

335
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Дополнительные требования к термочувствительным устройствам управления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-9:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
336
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие бытового и аналогичного назначения. Часть 2-11. Дополнительные требования к регуляторам энергии.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-11:2006

4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
337
97.120
Автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-22-бөлік. Қозғалтқышты жылумен қорғау құрылғыларына қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60730-2-22:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
338
29.035.01
29.060.20
Электрлік және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынақтан өткізу әдістері. 606-бөлік. Физикалық қасиеттерін сынау. Тығыздығын анықтау әдістері.
IEC 60811-606:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
337
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-12. Частные требования к электрически управляемым дверным замкам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-12:2015
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
338
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-22. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателя.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-22:2014
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

339
29.035.01
29.060.20
Электрлік және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынақтан өткізу әдістері. 607-бөлік. Физикалық қасиеттерін сынау. Полиэтилендегі және полипропилендегі құрымның шашырауын анықтауға арналған сынақ.
IEC 60811-607:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
340
13.110
31.260
Лазерлік бұйымдардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықтардың сыныптауышы және талаптар.
IEC 60825-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

339
29.035.01
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 606. Испытания физических свойств. Методы определения плотности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60811-606:2012
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
340
29.035.01
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 607. Испытания физических свойств. Испытание для оценки дисперсии сажи в полиэтилене и полипропилене.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60811-607:2012

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
341
29.140.10
Әртүрлі типті шамға арналған патрондар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынақ.
IEC 60838-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
342
29.140.10
Әртүрлі типті шамға арналған патрондар. 2-3-бөлік. Қосымша талаптар. Екі жиекті желілі диод шамды шамдардың шамдарға арналған патрондары.
IEC 60838-2-3:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
343
29.120.50
Электрлік арматура. Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын құрылғыларды токтың асып кетуінен қорғауға арналған автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Ауыспалы токқа арналған автоматты ажыратқыштар.
IEC 60898-1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
344
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар.
IEC 60947-2:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
341
13.110
31.260
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60825-1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
342
29.140.10
Патроны ламповые различных типов. Часть 1. Общие требования и испытания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60838-1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
343
29.140.10
Патроны ламповые различных типов. Часть 2-3. Дополнительные требования. Ламповые патроны для двухцокольных линейных светодиодных ламп.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60838-2-3:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
344
29.120.50
Арматура электрическая. Выключатели автоматические для защиты от сверхтоков приборов бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Выключатели автоматические для переменного тока.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60898-1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

345
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 4-3-бөлік. Электр қозғалтқыштардың байланыстырғыштары және іске қосқыштары Қозғалтықштардың жүктемесінен өзгеше жүктемеге арналған ауыспалы токтың жартылай сымды бақылағыштары және байланыстырғыштары.
IEC 60947-4-3:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
346
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-1-бөлік. Басқару шынжырларының аппараттары және коммутациялық элементтері. Басқару шынжырларына арналған электромеханикалық аппараттар.
IEC 60947-5-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

345
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2. Автоматические выключатели.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-2:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
346
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4-3. Контакторы и пускатели электродвигателей. Полупроводниковые контроллеры и контакторы переменного тока для нагрузок, отличных от нагрузок двигателей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-4-3:2014
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

347
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-3-бөлік. Басқару шынжырларының аппараттары және коммутациялық элементтері. Істен шығу жағдайында жұмыс істеу режимі белгіленген байланыссыз құрылғыларға қойылатын талаптар (PDDB).
IEC 60947-5-3:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
348
29.020
35.020
Ақпараттық технологиялардың жабдықтары. Қауіпсіздік.
22 -бөлік. Үйжайдан тыс орнатуға арналған жабдық.
IEC 60950-22:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
349
29.140.30
Жалпы жарықтандыруға арналған орнатылатын іске қосылғыш аппараттары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 60968:2015,
IEC 60968:2015/COR1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
350
25.160.01
Доғалы пісіруге арналған жабдық. 1-бөлік. Пісіру үшін қуаттандыру көзі.
IEC 60974-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
351
29.120.20
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын төмен вольтты шынжырларға арналған байланыстыратын құрылғылар. 1 -бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 60998-1:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
352
29.120.20
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын төмен вольтты шынжырларға арналған байланыстыратын құрылғылар. 2-3-бөлік. Оқшауға батырылған қысқышы бар жеке элементтер ретінде байланыстырғыш құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60998-2-3:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы

347
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-1. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Электромеханические аппараты для цепей управления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-5-1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
348
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-3. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Требования к бесконтактным устройствам
с заданным режимом работы в условиях отказа (PDDB).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-5-3:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
349
29.020
35.020
Оборудование информационных технологий. Безопасность. Часть 22. Оборудование, предназначенное для установки вне помещения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60950-22:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
350
29.140.30
Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60968:2015,
IEC 60968:2015/COR1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
351
25.160.01
Оборудование для дуговой сварки. Часть 1. Источники питания для сварки.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60974-1:2012
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
352
29.120.20
Устройства соединительные для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60998-1:2002
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация

353
29.120.20
Байланыстырғыш құрылғылар. Электрлік мыс сымдар. Винті бар және винтсіз байланыстырушы қысқыштарға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Көлденеңінен қиысуы 35-тен 300 шаршы. мм-ге дейінгі (қоса алғанда) алаңы бар сымдарға арналған қысқыштарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60999-2:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
354
29.120.50
Дифференциалды түрде басқарылатын, токтың асып кетуінен қорғаныс орнатылмастан тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты ажыратқыштар (RCCВ`s). 2-1-бөлік. Функционалды түрде желілік кернеуден тәуелсіз RCCB-ға арналған жалпы қағидалардың қолданымдылығы.
IEC 61008-2-1:1990 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

353
29.120.20
Устройства соединительные для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к соединительным устройствам как отдельным элементам с зажимами, утопленными в изоляцию.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60998-2-3:2002
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
354
29.120.20
Устройства соединительные. Провода электрические медные. Требования безопасности к винтовым
и безвинтовым контактным зажимам. Часть 2. Дополнительные требования к зажимам для проводов
с площадью поперечного сечения от 35 до 300 кв. мм (включительно).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60999-2:2003

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
355
29.120.50
Дифференциалды түрде басқарылатын, токтың асып кетуінен қорғаныс орнатыллған тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты ажыратқыштар (RCCВ`s). 2-1-бөлік. Функционалды түрде желілік кернеуден тәуелсіз RCCB-ға арналған жалпы қағидалардың қолданымдылығы.
IEC 61009-2-1:1991 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
356
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі. 2-010-бөлік. Материалдарды қыздыру үшін зертханалық жабдықтарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61010-2-010:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
357
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-020-бөлік. Зертханалық центрофугаларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61010-2-020:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
358
13.110
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-040-бөлік. Медициналық материалдарды өңдеу үшін қолданылатын стерилдегіштер мен жуатын дезинфекторларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61010-2-040:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
355
29.120.50
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков (RCCВ`s). Часть 2-1. Применимость общих правил для RCCB, функционально независимых от напряжения сети.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61008-2-1:1990
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
356
29.120.50
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков (RCBО`s). Часть 2-1. Применимость общих правил для RCBО, функционально независимых от линейного напряжения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61009-2-1:1991
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
357
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-010. Дополнительные требования к лабораторному оборудованию для нагревания материалов.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-010:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
358
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-020. Дополнительные требования к лабораторным центрифугам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-020:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
359
13.110
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-040. Дополнительные требования к стерилизаторам и моечным дезинфекторам, применяемым для обработки медицинских материалов.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-040:2015

4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
359
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-051-бөлік. Араластыруға және шайқауға арналған зертханалық жабдықтарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61010-2-051:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
360
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-061-бөлік. Термикалық үгіткіші және иондағышы бар зертханалық атомдық спектр өлшеуіштерге қойылатын қосымша талаптар.

статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
360
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-051. Дополнительные требования к лабораторному оборудованию для смешивания и взбалтывания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-051:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
361
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-061. Дополнительные требования к лабораторным атомным спектрометрам с термическим распылением и ионизацией.

374
29.140.30
Шамдарға арналған іске қосқышты реттейтін аппараттар.
2-3 -бөлік. Люминесцентті шамдарға арналған ауыспалы және/немесе тұрақты токтардан қуаттандырылатын электронды іске қосқышты реттейтін аппараттарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61347-2-3:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
375
29.140.30
Шамдарға арналған іске қосылуды реттейтін аппараттар.
2-13-бөлік. Жарық сәулесін бөлетін диодтары бар модульдарға арналған ауыспалы және тұрақты токтан қуаттандыру кернеуі бар электронды іске қосқышты реттейтін аппараттарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61347-2-13:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
376
29.130.20
Төмен вольтті бөлу және басқару жиынтықты құрылғылары.
5-бөлік. Жалпы қолданыстағы желілердегі электр энергиясын бөлетін жиынтықты құрылғылар.
IEC 61439-5:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы

374
29.140.30
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 1. Общие требования и требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61347-1:2015
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
375
29.140.30
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-3. Дополнительные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам, питаемым от источников переменного и/или постоянного тока, для люминесцентных ламп.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61347-2-3:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
376
29.140.30
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-13. Дополнительные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам с напряжением питания постоянного или переменного тока для модулей
со светоизлучающими диодами.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61347-2-13:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
382
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 9-бөлік. IT жүйелеріндегі оқшаулағыштың зақымданған жерлерін анықтауға арналған жабдық.
IEC 61557-9:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
383
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 14-бөлік. Мәшинелердің электр жабдықтарының қауіпсіздігін сынақтан өткізуге арналған жабдық.
IEC 61557-14:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
382
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока
и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 8. Устройства контроля изоляции в IT-системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-8:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
383
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока
и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 9. Оборудование для выявления мест повреждения изоляции в IT-системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-9:2014

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
384
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 15-бөлік. IT жүйелеріндегі оқшаулағыштарды бақылау құрылғыларына және IT жүйелеріндегі оқшаулағыштың зақымданған жерлерін анықтауға арналған жабдыққа қойылатын функционалдық қауіпсіздік талаптары.
IEC 61557-15:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
384
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока
и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 14. Оборудование для испытания безопасности электрического оборудования машин.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-14:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

385
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 16-бөлік. Электр жабдықтарына және/немесе медициналық электр жабдықтарына арналған қорғаныс құрылғыларының тиімділігін сынақтан өткізу жабдығы.
IEC 61557-16:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

385
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока
и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 15. Требования функциональной безопасности к устройствам контроля изоляции в IT системах и оборудованию для выявления мест повреждения изоляции в IT системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-15:2014

387
29.160.30
29.200
Жылдамдығы реттелетін салмақты электр жетектерінің жүйелері. 5-1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары.
Электр-, жылу- және энергия қауіпсіздігі.
IEC 61800-5-1:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
388
29.160.30
29.200
Жылдамдығы реттелетін салмақты электр жетектерінің жүйелері. 5-2-бөлік. Қауіпсіздік талаптары. Функционалдық қауіпсіздік.
IEC 61800-5-2:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

387
29.180
Безопасность трансформаторов, реакторов, блоков питания и их комбинаций. Часть 2-26. Дополнительные требования
и испытания трансформаторов и блоков питания, предназначенных для экономии электроэнергии и других целей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61558-2-26:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
388
29.160.30
29.200
Системы силовых электрических приводов с регулируемой скоростью. Часть 5-1. Требования безопасности.
Электро-, тепло- и энергобезопасность.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61800-5-1:2007

4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
389
43.120
Сымды электрлі көлік құралының қуаттандыру жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 61851-1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
390
43.120
Электрлі көлік құралының қуаттандыру жүйесі. 22-бөлік. Электрлі көлік құралы үшін ауыспалы токпен қуаттандыру станциясы.
IEC 61851-22:2001 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
391
43.120
Сымды электрлі көлік құралының қуаттандыру жүйесі. 23-бөлік. Электрлі көлік құралы үшін тұрақты токпен қуаттандыру станциясы. IEC 61851-23:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
392
43.120
Сымды электрлі көлік құралының қуаттандыру жүйесі. 24-бөлік. Электрлі көлік құралы үшін тұрақты токпен қуаттандыру станциясы (EV) мен тұрақты токпен қуаттандыруды бақылауға арналған электрлі көлік құралының арасындағы цифрлық байланыс.
IEC 61851-24:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
389
29.160.30
29.200
Системы силовых электрических приводов с регулируемой скоростью. Часть 5-2. Требования безопасности. Функциональная безопасность.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61800-5-2:2007
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
390
43.120
Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61851-1:2010
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
391
43.120
Система зарядки электрических транспортных средств. Часть 22. Станция зарядки переменным током для электрических транспортных средств.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61851-22:2001
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
392
43.120
Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 23. Станция зарядки постоянным током для электрических транспортных средств.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61851-23:2014
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь

393
17.220.20
Өлшеуші трансформаторлар. 4-бөлік. Аралас трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61869-4:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
394
17.220.20
Өлшеуші трансформаторлар. 5-бөлік. Кернеудің ыдысты трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61869-5:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
395
29.120.20
Электр қондырғыларына арналған кабель қапсырмасы.
IEC 61914:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
396
29.120.20
29.140.40
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын шамдарды (DCL) қосуға арналған құрылғылар. 2-бөлік. DCL үшін стандартты сызбалар.
IEC 61995-2:2009,
IEC 61995-2:2009/A1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
397
29.120.50
Электрлік қосалқы жабдық. Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын қалдық токты бақылау-өлшеу құрылғысы (RCMs).
IEC 62020:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2016 жыл
Қазақстан Республикасы
398
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бақылағыштар мен аспаптар арасындағы интерфейстер (CDI). 2-бөлік. Іске келтіретін сенсорлық интерфейс (AS-i).
IEC 62026-2:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

393
43.120
Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 24. Цифровая связь между станцией зарядки постоянным током для электрических транспортных средств (EV) и электрическим транспортным средством для контроля зарядки постоянным током.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61851-24:2014
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
394
17.220.20
Трансформаторы измерительные. Часть 4. Дополнительные требования к комбинированным трансформаторам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61869-4:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
395
17.220.20
Трансформаторы измерительные. Часть 5. Дополнительные требования к емкостным трансформаторам напряжения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61869-5:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
396
29.120.20
Скобы кабельные для электрических установок.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61914:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
397
29.120.20
29.140.40
Устройства для подсоединения светильников (DCL) бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Стандартные схемы для DCL.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61995-2:2009,
IEC 61995-2:2009/A1:2016
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
398
29.120.50
Оборудование электрическое вспомогательное. Контрольно-измерительные устройства остаточного тока для бытового и аналогичного использования (RCMs).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62020:2003
статья 4
2016 год
2016 год
Республика Казахстан

399
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бақылағыштар мен аспаптар арасындағы интерфейстер (CDI). 3 -бөлік. DeviceNet.
IEC 62026-3:2014,
IEC 62026-3:2014/COR1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
400
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бақылағыштар мен аспаптар арасындағы интерфейстер (CDI). 7-бөлік. CompoNet.
IEC 62026-7:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

399
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 2. Приводной сенсорный интерфейс (AS-i).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62026-2:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
400
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 3. DeviceNet.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62026-3:2014,
IEC 62026-3:2014/COR1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

401
29.120.99
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын сигналды дыбыстық құрылғылар.
IEC 62080:2001, IEC 62080:2001/A1:2008 және IEC 62080:2001/A2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
402
29.120.99
29.140.99
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын стационарлы электр қондырғылары үшін индикаторлы жарықты құрылғылар
1 -бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 62094-1:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы

401
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 7. CompoNet.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62026-7:2010
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
402
29.120.99
Устройства сигнальные звуковые бытового и аналогичного назначения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62080:2001,
IEC 62080:2001/A1:2008 и IEC 62080:2001/A2:2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь

403
27.160
Фотоэлектрлі жүйелерде қолдану үшін салмақты түрлендіргіштердің қауіпсіздігі. 1 -бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 62109-1:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
404
27.160
Фотоэлектрлі жүйелерде қолдану үшін салмақты түрлендіргіштердің қауіпсіздігі. 2 -бөлік. Инверторларға қойылатын қосымша талаптар. IEC 62109-2:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы

403
29.120.99
29.140.99
Индикаторные световые устройства для стационарных электроустановок бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62094-1:2002
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
404
27.160
Безопасность силовых преобразователей для использования в фотоэлектрических системах. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62109-1:2010
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь

405
29.120.30
43.120
Вилкалар, штепсельді розеткалар, байланысқа түсуші құрылғылар және көлік құралдарының сұғылатын порттары. Электрлі көлік құралдарының сымды қуаттандырғышы. 2-бөлік. Көлік құралдары үшін сұғатын таяқшасы және байланысатын ұяшықтары бар ауыспалы токтың қосалқы жабдықтарының мөлшерлерінің үйлесімділігі мен өзара алмастырылуына қойылатын талаптар.
IEC 62196-2:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
406
29.120.30
43.120
Вилкалар, штепсельді розеткалар, байланысқа түсуші құрылғылар және көлік құралдарының сұғылатын порттары. Электрлі көлік құралдарының сымды қуаттандырғышы. 3-бөлік. Көлік құралдары үшін сұғатын таяқшасы және байланысатын ұяшықтары бар ауыспалы/тұрақты токтың қосалқы жабдықтарының мөлшерлерінің үйлесімділігі мен өзара алмастырылуына қойылатын талаптар.
IEC 62196-3:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
407
27.160
Фотоэлектрлі сорғы жүйелері. Пайдалану сипаттамаларының құрылымы мен өлшемінің білікті бағалануы. IEC 62253:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

405
27.160
Безопасность силовых преобразователей для использования в фотоэлектрических системах. Часть 2. Дополнительные требования к инверторам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62109-2:2011
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
406
29.120.30
43.120
Вилки, штепсельные розетки, контактирующие устройства и входные порты транспортных средств. Проводная зарядка электрических транспортных средств. Часть 2. Требования
к совместимости и взаимозаменяемости размеров вспомогательного оборудования переменного тока со штырями и контактными гнездами.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62196-2:2016
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
407
29.120.30
43.120
Вилки, штепсельные розетки, контактирующие устройства и входные порты транспортных средств. Проводная зарядка электрических транспортных средств. Часть 3. Требования к совместимости и взаимозаменяемости размеров соединительных устройств постоянного тока
и переменного/постоянного тока со штырями и контактными гнездами для транспортных средств.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62196-3:2014

IEC 62560:2011,
IEC 62560:2011/A1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Беларусь Республикасы
415
29.020
29.140
Электр қуаттандыру жүйелеріндегі электр энергиясының сапа көрсеткіштерін өлшеу. 1-бөлік. Электр энергиясының сапасын анықтауға арналған аспптар (PQI).
IEC 62586-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
416
17.220.20
Электр қуаттандыру жүйелеріндегі электр энергиясының сапа көрсеткіштерін өлшеу. 2-бөлік. Белгісіздікке қатысты функционалды сынақтар мен талаптар.
IEC 62586-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
417
17.220.20
Төмен вольтті жиынтықтағы бөлу және басқару жабдығы. 1-бөлік. Жөндеу және техникалық қызмет көрсету жұмыстары кезінде оқшаулауды қамтамасыз ету үшін IEC 60947-3 қолданылу саласына кірмейтін, қабықшадағы ажыратқыштар-бөлгіштер.
IEC 62626-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
418
29.120.50
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын штепсельді розеткаларға арналған, токтан ең жоғары қорғанысы бар немесе онсыз қорғаныс мақсатында өшіру құрылғысы.
IEC 62640:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
419
29.140.99
Желілі люминесцентті шамдарды ауыстыруға арналған, екі жиекті жарық сәулесін түсіретін диодтары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62776:2014,
IEC 62776:2014/COR1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
420
29.140
Жалпы мақсатта қолданылатын, қуаттандыру желісінің кернеуі тиімді ауыспалы токтың 50 В аспайтын немесе пульсациясыз тұрақты токтың 120 В-нан аспайтын LEDsi шамдары. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62838:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
421
29.140.99
Жалпы жарықтандыруға арналған жарық диодтары бар экрандар (OLED). Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62868:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

Разработка ГОСТ на основе IEC 62560:2011,
IEC 62560:2011/A1:2015
статья 4
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
416
29.020
29.140
Измерение показателей качества электроэнергии в системах электропитания. Часть 1. Приборы для определения качества электроэнергии (PQI).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62586-1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
417
17.220.20
Измерение показателей качества электроэнергии в системах электропитания. Часть 2. Функциональные испытания
и требования, касающиеся неопределенности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62586-2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
418
17.220.20
Оборудование распределения и управления низковольтное комплектное. Часть 1. Выключатели-разъединители
в оболочке, которые не входят в область применения IEC 60947-3, для обеспечения изоляции во время работ по ремонту и техническому обслуживанию.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62626-1:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
419
29.120.50
Устройства защитного отключения с максимальной токовой защитой или без нее для штепсельных розеток бытового
и аналогичного применения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62640:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
420
29.140.99
Лампы со светоизлучающими диодами двухцокольные, предназначенные для замены линейных люминесцентных ламп. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62776:2014,
IEC 62776:2014/COR1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
421
29.140
Лампы LEDsi для освещения общего назначения
с напряжением питающей сети не более 50 В эффективного переменного тока или 120 В постоянного тока без пульсаций. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62838:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

422
25.140.20
Қолмен жүретін, алып жүретін және бау-бақша электрлік машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері.
2-11-бөлік. Жұмыс аспабының (лобзиктердің және пышақты аралардың) қайтымды-түсімді қозғалысы бар араларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 62841-2-11(FDIS) негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
423
25.080.99
25.100.50
Қолмен жүретін, алып жүретін және бау-бақша электрлік машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері.
3-12-бөлік. Сыртқы бұралмаларды кесу машиналарына қойылатын жекеше талаптар. IEC 62841-3-12(FDIS) негізінде МЕМСТ әзірлеу.

422
29.140.99
Экраны с органическими светодиодами (OLED) для общего освещения. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62868:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
423
25.140.20
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам).
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-2-11(FDIS)
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
424
25.080.99
25.100.50
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 3-12 . Частные требования к машинам для нарезки внешней резьбы.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-3-12(FDIS)

4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
424
65.060.80
Қолмен жүретін, алып жүретін және бау-бақша электрлік машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері.
4-1-бөлік. Шынжырлы араларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 62841-4-1(FDIS) негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
425
25.140.20
Қолмен жүретін, алып жүретін және бау-бақша электрлік машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері.
4-2-бөлік. Желектен жасалған қоршауды кесу машиналарына қойылатын жекеше талаптар.
IEC 62841-4-2(FDIS) негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
426
29.120.10
Электр қондырғыларына арналған электр өткізуші арналарының жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
EN 50085-1:2005/A1:2013 негізінде EN 50085-1-2008 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
427
29.120.50
Миниатюралы балқымалы алдын ала сақтандырғыштар. 4-бөлік. Әмбебап модульды балқымалы орнатпалар (UMF). Таяқшалы және үстін монтаждайтын балқымалы орнатпалар.
IEC 60127-4:2005/A1:2008 және IEC 60127-4:2005/A2:2012 негізінде IEC 60127-4-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
428
29.140.30
Люминесцентті шамдарға арналған әлсіз разрядтың стартерлері.
IEC 60155:1993/A2:2006 негізінде IEC 60155-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
429
29.060.20
450/750 В қоса алғанға дейінгі номиналды кернеуге резеңкелі оқшаулағышы бар кабельдер. Кремнийорганикалы оқшаулағышы бар қызуға төзімді кабельдер.
IEC 60245-3:1994 /A2:2011 негізінде IEC 60245-3-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
430
29.060.20
450/750 В қоса алғанға дейінгі номиналды кернеуге резеңкелі оқшаулағышы бар кабельдер. Лифті кабельдері.
IEC 60245-5:1994 /A1:2003 негізінде IEC 60245-5-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
431
29.060.20
450/750 В қоса алғанға дейінгі номиналды кернеуге резеңкелі оқшаулағышы бар кабельдер.8-бөлік. Жоғары деңгейдегі икемділікті талап ететін қолданылу саласына арналған жіп сымдар.
IEC 60245-8:1998 /A2:2011 негізінде IEC 60245-8-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
432
29.120.30
Өнеркәсіптік мақсатта қолданылатын вилкалар, розеткалар және қосқыштар. 4-бөлік. Бұғаттағышы бар және онсыз ауысып қосылатын тарамдағыштар мен қосқыштар.
IEC 60309-4:2006/A1:2012 негізінде IEC 60309-4-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу

статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
425
65.060.80
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 4-1. Частные требования к цепным пилам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-4-1(FDIS)
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
426
25.140.20
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 4-2. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-4-2(FDIS)
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
427
29.120.10
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 1. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ EN 50085-1-2008
на основе EN 50085-1:2005/A1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
428
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 4. Универсальные модульные плавкие вставки (UMF). Плавкие вставки штырькового и поверхностного монтажа
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60127-4-2011 на основе
IEC 60127-4:2005/A1:2008 и IEC 60127-4:2005/A2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
429
29.140.30
Стартеры тлеющего разряда для люминесцентных ламп.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60155-2012
на основе IEC 60155:1993/A2:2006
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
430
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-3-2011
на основе IEC 60245-3:1994 /A2:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
431
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Лифтовые кабели.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-5-2011
на основе IEC 60245-5:1994 /A1:2003
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
432
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 8. Шнуры для областей применения, требующих высокой гибкости.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-8-2011
на основе IEC 60245-8:1998 /A2:2011

4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
433
29.060.20
Жалынның әсері жағдайында электрлі және оптикалық кабельдерді сынау. 1-1-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе кабельдің жануының таралмауын сынау. Сынақ жабдығы.
IEC 60332-1-1:2004/A1:2015 негізінде IEC 60332-1-1-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
434
29.060.20
Жалынның әсері болғанда электрлі және оптикалық кабельдерді сынау. 1-2-бөлік. Тігінен орналасқан бір сымды оқшауланған сымның немесе кабельдің жануының таралмауын сынау. Алдын ала газдың ығысуы бар қуаттылығы 1 кВт газ жандырғышы жалынның әсері кезінде сынақ өткізу. IEC 60332-1-2:2004/A1:2015 негізінде IEC 60332-1-2-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
433
29.120.30
Вилки, розетки и соединители промышленного назначения. Часть 4. Переключаемые ответвители и соединители
с блокировкой и без нее.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60309-4-2013
на основе IEC 60309-4:2006/A1:2012
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
434
29.060.20
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание
на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Испытательное оборудование.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60332-1-1-2011
на основе IEC 60332-1-1:2004/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

435
29.060.20
Жалынның әсері болғанда электрлі және оптикалық кабельдерді сынау. 1-3-бөлік. Тігінен орналасқан бір сымды оқшауланған сымның немесе кабельдің жануының таралмауын сынау. Жанатын тамшылардың/бөлікшелердің түзілуіне сынақ өткізу.
IEC 60332-1-3:2004/A1:2015 негізінде IEC 60332-1-3-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
436
13.120
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 60335-1:2010/A2:2016 негізінде IEC 60335-1-2015 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
437
13.120
97.080
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2.2-бөлік. Шаңсорғыштарға және су сіңіретін тазалағыш құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-2:2009/A1:2012 және
IEC 60335-2-2:2009/A2:2016 негізінде IEC 60335-2-2-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

435
29.060.20
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-2. Испытание
на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания при воздействии пламенем газовой горелки мощностью 1 кВт с предварительным смешением газов.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60332-1-2-2011
на основе IEC 60332-1-2:2004/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
436
29.060.20
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-3. Испытание
на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания на образование горящих капелек/частиц.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60332-1-3-2011
на основе IEC 60332-1-3:2004/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
437
13.120
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-1-2015
на основе IEC 60335-1:2010/A2:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

13.120
97.040.50
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2.9-бөлік. Грилдерге, тостерлерге және тамақ дайындауға арналған алып жүретін оларға ұқсас аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-9:2002/A1:2012 және
IEC 60335-2-9:2002/A2:2016 негізінде IEC 60335-2-9-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
443
13.120
97.080
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-10-бөлік. Едендерді өңдейтін машиналарға және ылғалмен тазалайтын машиналарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-10:2002/A1:2008 негізінде IEC 60335-2-10-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу

13.120
97.170
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-8-2016
на основе IEC 60335-2-8:2012/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
443
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.9. Частные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-9-2013
на основе IEC 60335-2-9:2002/A1:2012 и
IEC 60335-2-9:2002/A2:2016

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
448
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды қыздыруға арналған аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-15:2012/А1:2016 негізінде IEC 60335-2-15-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
449
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-16 -бөлік. Тағамдық қалдықтарды ұсақтағыштарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-16:2002/A2:2011 негізінде IEC 60335-2-16-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
448
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-14. Частные требования к кухонным машинам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-14-2013
на основе IEC 60335-2-14:2006/A2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
449
13.120
97.040.50
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагрева жидкостей.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-15-2014 на основе
IEC 60335-2-15:2012/А1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

450
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-17 -бөлік. Одеялдарға, жастықтарға, киімдерге және оған ұқсас икемді қыздыратын аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-17:2012/А1:2015 негізінде IEC 60335-2-17-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
451
13.120
97.040.20
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-25 -бөлік. Аралас микротолқынды пештерді қоса алғанда, микротолқынды пештерге қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-25:2010/A1:2014 және
IEC 60335-2-25:2010/A2:2015 негізінде IEC 60335-2-25-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
452
13.120
97.170
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-27 -бөлік. Теріні күтуге арналған ультракүлгін және инфрақызыл сәуле түсіру аспаптарына қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-27:2009/А2:2015 негізінде IEC 60335-2-27-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
453
13.120
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-31 -бөлік. Ауа тазалағыштарға және асбөлме булануын жоюға арналған басқа құрылғыларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-31:2012/А1:2016 негізінде IEC 60335-2-31-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу

450
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-16. Частные требования к измельчителям пищевых отходов.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-16-2012 на основе
IEC 60335-2-16:2002/A2:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
451
13.120
97.040.50
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-17-2014 на основе
IEC 60335-2-17:2012/А1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
452
13.120
97.040.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-25. Частные требования
к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-25-2014
на основе IEC 60335-2-25:2010/A1:2014 и
IEC 60335-2-25:2010/A2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
453
13.120
97.170
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-27. Частные требования к приборам ультрафиолетового и инфракрасного излучений для ухода за кожей.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-27-2014 на основе
IEC 60335-2-27:2009/А2:2015

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
456
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-40 -бөлік. Электрлік ауа кондиционерлеріне және құрғатқыштарына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-40:2013/A1:2016 негізінде IEC 60335-2-40-2010 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу
4-бап
2017 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
457
13.120
97.060
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-43-бөлік. Киімдерге арналған кептіргіштерге және орамалдарға арналған аспаларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-43:2002/A2:2008 негізінде IEC 60335-2-43-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
456
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-37. Частные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-37-2012 на основе
IEC 60335-2-37:2002/A2:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
457
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Дополнительные требования
к электрическим воздушным кондиционерам и осушителям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-40-2010
на основе IEC 60335-2-40:2013/A1:2016

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
458
23.080
91.140.10
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі. 2.51 -бөлік. Жылыту жүйелеріне арналған стационарлы циркуляциялық сорғыларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-51:2002/A1:2008 және
IEC 60335-2-51:2002/A2:2011 негізінде IEC 60335-2-51-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
459
13.120
97.180
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-54 -бөлік. Сұйықтықтарды және буды қолдана отырып, үстіңгі бөлікті тазалауға арналған аспаптарға қойылатын жекеше талаптар. IEC 60335-2-54:2008/A1:2015 негізінде IEC 60335-2-54-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2017 год
2017 год
Российская Федерация
458
13.120
97.060
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-43-2012
на основе IEC 60335-2-43:2002/A2:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
459
23.080
91.140.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.51. Частные требования к стационарным циркуляционным насосам для отопительных систем
и систем водоснабжения.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-51-2012
на основе IEC 60335-2-51:2002/A1:2008 и
IEC 60335-2-51:2002/A2:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

460
13.120
37.060.10
97.180
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-56 -бөлік. Проекторларға және оған ұқсас аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-56:2002/A2:2014 негізінде IEC 60335-2-56-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
461
97.040.40
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-58 -бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыдыс жуатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-58:2002/A2:2015 негізінде МЭК 60335-2-58-2009 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
462
13.120
97.180
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-59 -бөлік. Жәндіктерді жоюға арналған аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-59:2002/A2:2009 негізінде IEC 60335-2-59-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
463
23.120
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі. -бөлік 2-65. Ауаны тазалауға арналған аспаптарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-65:2002/A2:2015 негізінде IEC 60335-2-65-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.

460
13.120
97.180
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-54. Частные требования к бытовым приборам для очистки поверхности с использованием жидкостей или пара.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-54-2014
на основе IEC 60335-2-54:2008/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
461
13.120
37.060.10
97.180
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-56. Частные требования к проекторам
и аналогичным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-56-2013
на основе IEC 60335-2-56:2002/A2:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
462
97.040.40
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования
к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания.
Внесение изменений в ГОСТ МЭК 60335-2-58-2009
на основе IEC 60335-2-58:2002/A2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
463
13.120
97.180
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-59. Частные требования к приборам для уничтожения насекомых.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-59-2012
на основе IEC 60335-2-59:2002/A2:2009

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
464
23.080
91.140.65
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-67 -бөлік. Еденді өңдеу үшін коммерциялық қолданыстағы машиналарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-67:2012/А1:2016 негізінде IEC 60335-2-67-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
465
97.020
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-68 -бөлік. Коммерциялық мақсатта қолданылатын жолақты экстракциялы машиналарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-68:2012/А1:2016 негізінде IEC 60335-2-68-2015 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
464
23.120
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-65. Частные требования к приборам для очистки воздуха.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-65-2012
на основе IEC 60335-2-65:2002/A2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
465
23.080
91.140.65
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-67. Дополнительные требования
к машинам коммерческого применения для обработки пола.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-67-2014
на основе IEC 60335-2-67:2012/А1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

466
65.020.30
97.100.10
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-71 -бөлік. Жануарларды көбейтуге және өсіруге арналған электрлік қыздыру аспаптарына қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-71:2002/A2:2013 IEC 60335-2-71-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
467
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. 2-74 -бөлік. Алып жүретін толтырылған қыздырғыштарға қойылатын қосымша талаптар.
(IEC 60335-2-74:2006) және IEC 60335-2-74:2009 негізінде IEC 60335-2-74-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
468

466
97.020
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-68. Дополнительные требования
к струйным экстракционным машинам коммерческого назначения.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-68-2015
на основе IEC 60335-2-68:2012/А1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
467
65.020.30
97.100.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71. Частные требования
к электронагревательным приборам для разведения
и выращивания животных.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-71-2013
на основе IEC 60335-2-71:2002/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
468

97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары 2-75 -бөлік. Мөлшерлейтін құрылғыларға және сауда автоматтарына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-75:2012/A1:2015 негізінде IEC 60335-2-75-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
469
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары 2-76 -бөлік. Электрлі қоршауларды қуаттандыратын құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-76:2002/A2:2013 негізінде IEC 60335-2-76-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-74. Дополнительные требования
к переносным погружным нагревателям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-74-2012
(IEC 60335-2-74:2006) и IEC 60335-2-74:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
469
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-75. Дополнительные требования
к дозирующим устройствам и торговым автоматам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-75-2013
на основе IEC 60335-2-75:2012/A1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

470
91.140.70
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
84 -бөлік. Дәретханаларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-84:2002/A2:2013 негізінде IEC 60335-2-84-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
471
97.130.20
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-89-бөлік. Хладагентінің конденсациясы орнатылған немесе қашықтықты торабы бар сауда тоңазыту жабдықтарына немесе қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған компрессорларға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-89:2010/A2:2015 негізінде IEC 60335-2-89-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
472
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары 2-95 -бөлік. Тұрғын ғимараттарда пайдаланылатын тігінен қозғалатын гараж есіктеріне арналған іске қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар.

470
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-76. Дополнительные требования
к устройствам питания электрических ограждений.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-76-2013
на основе IEC 60335-2-76:2002/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
471
91.140.70
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 84. Частные требования к туалетам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-84-2013
на основе IEC 60335-2-84:2002/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
472
97.130.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-89-2013 на основе IEC 60335-2-89:2010/A2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
473
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-95. Дополнительные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных дверей, используемых в жилых зданиях.

IEC 60335-2-95:2011/А1:2015 негізінде IEC 60335-2-95-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
473
13.120
97.100.10
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-96 -бөлік. Тұрғынжайларды жылыту үшін икемді жапырақты қыздырғыш элементтерге қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-96:2002/A2:2008 негізінде IEC 60335-2-96-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
474
13.120
97.030
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-101 -бөлік. Буландырғыштарға қойылатын жекеше талаптар.
IEC 60335-2-101:2002/A2:2014 негізінде IEC 60335-2-101-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
475
13.120
97.030
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі.
2-109 -бөлік. Суды ультракүлгін өңдеуге арналған аспаптарға қойылатын жекеше талаптар. IEC 60335-2-109:2010/A1:2013 негізінде IEC 60335-2-109-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
476
29.140.20
Қыздырғыш шамдар. Қауіпсіздік талаптары. 2 -бөлік. Тұрмыстық және оған ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрамды галогенді шамдар.
IEC 60432-2:1999/A2:2012 негізінде IEC 60432-2-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
477
29.140.40
Шамдар. 2-3 -бөлік. Қосымша талаптар. Көшелер мен жолдарды жарықтандыруға арналған шамдар.
IEC 60598-2-3:2002/A1:2011 негізінде IEC 60598-2-3-2012МЕМСТАТ-ға өзгеріс енгізу
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
478
29.140.40
Шамдар. 2-13 -бөлік. Қосымша талаптар. Жерге батырылған шамдар.
IEC 60598-2-13:2006/A1:2011 және IEC 60598-2-13:2006/A2:2016 негізінде IEC 60598-2-13-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
479
17.220.20
Кернеуді индуктивті бөлгіштер.
IEC 60618:1978/A1:1981 және IEC 60618:1978/A2:1997 негізінде IEC 60618-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
480
29.120.99
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын стационар құрылғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 21 -бөлік. Ілетін құрылғыларды бекітуге арналған қондырғылармен жабдықталған қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар.
IEC 60670-21:2004/A1:2016 негізінде IEC 60670-21-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
481
29.120.10
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын стационар құрылғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 23 -бөлік. Еден қораптары мен корпустарына қойылатын арнайы талаптар.
IEC 60670-23:2006/A1:2013 негізінде 32126.23-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.

Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-95-2013 на основе IEC 60335-2-95:2011/А1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
474
13.120
97.100.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-96-2012 на основе IEC 60335-2-96:2002/A2:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
475
13.120
97.030
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-101. Частные требования к испарителям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-101-2013
на основе IEC 60335-2-101:2002/A2:2014
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
476
13.120
97.030
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-109. Частные требования к приборам для ультрафиолетовой обработки воды.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-109-2013 на основе IEC 60335-2-109:2010/A1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
477
29.140.20
Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 2. Вольфрамовые галогенные лампы для бытового и аналогичного общего освещения.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60432-2-2011 на основе IEC 60432-2:1999/A2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
477
29.140.40
Светильники. Часть 2-3. Дополнительные требования. Светильники для освещения улиц и дорог.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60598-2-3-2012 на основе IEC 60598-2-3:2002/A1:2011
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
478
29.140.40
Светильники. Часть 2-13. Дополнительные требования. Утопленные в землю светильники.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60598-2-13-2011 на основе IEC 60598-2-13:2006/A1:2011 и IEC 60598-2-13:2006/A2:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
479
17.220.20
Индуктивные делители напряжения.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60618-2013 на основе
IEC 60618:1978/A1:1981 и IEC 60618:1978/A2:1997
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
480
29.120.99
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 21. Специальные требования к коробкам и корпусам, оснащенным приспособлениями для крепления устройств подвешивания.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60670-21-2013 на основе IEC 60670-21:2004/A1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
481
29.120.10
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 23. Специальные требования к напольным коробкам и корпусам.
Внесение изменений в ГОСТ 32126.23-2013 на основе IEC 60670-23:2006/A1:2013

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
482
97.120
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатына автоматты электрлі басқару құрылғылары. 2-8 -бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электрмен іске қосылатын су клапандарына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60730-2-8:2000/A2:2015 негізінде IEC 60730-2-8-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
483
29.140.10
Әртүрлі типтегі шамдардың патрондары. 2-2 -бөлік. Қосымша талаптар. Сәуле түсіретіні бар модульдарға арналған байланыстырғыштар.
IEC 60838-2-2:2006/A1:2012 негізінде IEC 60838-2-2-2013 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
482
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60730-2-8-2012 на основе IEC 60730-2-8:2000/A2:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
483
29.140.10
Патроны ламповые различных типов. Часть 2-2. Дополнительные требования. Соединители для модулей
со светоизлучающими диодами.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60838-2-2-2013 на основе IEC 60838-2-2:2006/A1:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

484
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 1 -бөлік. Жалпы қағида.
IEC 60947-1:2007/A2:2014 негізінде IEC 60947-1-2014 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
485
29.120.40
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-2 -бөлік. Басқару шынжырларының аппараттары және коммутациялық элементтері. Байланыссыз реттегіштер.
IEC 60947-5-2:2007/A1:2012 негізінде IEC 60947-5-2-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.

484
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 1. Общие правила.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60947-1-2014 на основе IEC 60947-1:2007/A2:2014
статья 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
485
29.120.40
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60947-5-2-2012 на основе IEC 60947-5-2:2007/A1:2012

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
486
29.120.99
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-5 -бөлік. Басқару шынжырлары үшін коммутация аппараттары мен элементтері. Механикалық басып-ашылатын функциясы бар жедел тоқтататын электр қондырғысы.
IEC 60947-5-5:1997/A2:2016 негізінде30011.5.5-2012 МЕМСТ-ке өзгерістерді әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
487
29.120.50
Дифференциалды түрде басқарылатын, токтың асып кетуінен қорғаныс орнатылусыз тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты ажыратқыштар (RCCВ). 1 -бөлік. Жалпы қағида.

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
486
29.120.99
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-5. Аппараты и элементы коммутации для цепей управления. Электрические устройства срочного останова
с функцией механического защелкивания.
Разработка изменения в ГОСТ 30011.5.5-2012 на основе
IEC 60947-5-5:1997/A2:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
487
29.120.50
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков (RCCВ). Часть 1. Общие правила.

IEC 61008-1:2010/A1:2012 және IEC 61008-1:2010/A2:2013 негізінде IEC 61008-1-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
488
29.120.50
Дифференциалды түрде басқарылатын, токтың асып кетуінен қорғаныс орнатылған тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты ажыратқыштар (RCBО). 1 -бөлік. Жалпы қағида.
IEC 61009-1:2010/A1:2012 және IEC 61009-1:2010/A2:2013 негізінде Р 51327.1-2010 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.

Внесение изменений в ГОСТ IEC 61008-1-2012 на основе IEC 61008-1:2010/A1:2012 и IEC 61008-1:2010/A2:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
488
29.120.50
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков (RCBО). Часть 1. Общие правила.
Внесение изменений в ГОСТ Р 51327.1-2010 на основе
IEC 61009-1:2010/A1:2012 и IEC 61009-1:2010/A2:2013

493
91.140.60
Сумен жабдықтау желілеріне қосылатын электрлі аспаптар. Кері сифондау мен байланыстыратын шлангілердің зақымдануын болдырмау.
IEC 61770:2008/А1:2015 негізінде IEC 61770-2012 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
494
29.120.20
29.140.40
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын шамдарды тіркестіріп қосуға арналған құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 61995-1:2005/A1:2016 негізінде IEC 61995-1-2013

493
91.140.60
Приборы электрические, присоединяемые к сетям водоснабжения. Предотвращение обратного сифонирования и повреждения соединительных шлангов.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 61770-2012 на основе
IEC 61770:2008/А1:2015
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
494
29.120.20
29.140.40
Устройства для подсоединения светильников бытового
и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 61995-1-2013 на основе IEC 61995-1:2005/A1:2016

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
495
29.140.30
Жалпы жарықтандыруға арналған сәуле түсіретін диодтары бар модульдар. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62031:2008/A1:2012 және IEC 62031:2008/A2:2014 негізінде IEC 62031-2011 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2017 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
496
29.200
Үздіксіз энергиямен жабдықтау жүйелері (UPS). 1-бөлік. Үздіксіз қуаттандыру қондырғыларына қойылатын жалпы тлаптар және қауіпсіздік талаптары (UPS).
IEC 62040-1:2008/A1:2013 негізінде IEC 62040-1-2013
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
497
29.140.30
Газ разрядты флуоресцентті жоғары жиіліктегі шамдар. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62532:2011/А1:2016 негізінде IEC 62532-2016 МЕМСТ-ке өзгерістер енгізу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
498
97.030
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі. EN 60335-1 қолданылу саласына кіретін бақылау сынақ аспаптарына арналған қосымша қағидалар.
EN 50106:2008 есепке ала отырып, СТБ EN 50106-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
499
29.060.20
Жанудың таралмауына арналған кабельдерді сынау. Жану кезінде газдарды бөлуге арналған кабельдердің конструкцияларының материалдарын сынау. 1 -бөлік. Аппаратура.
ҚР СТ EN 50267-1 -2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
500
29.060.20
Жанудың таралмауына арналған кабельдерді сынау. Жану кезінде газдарды бөлуге арналған кабельдердің конструкцияларының материалдарын сынау. 2-1-бөлік. Әдістемелер. Газды галоидті сутегі қышқылының көлемін айқындау.
ҚР СТ EN 50267-2-1-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
501
29.060.20
Жанудың таралмауына арналған кабельдерді сынау. Жану кезінде газдарды бөлуге арналған кабельдердің конструкцияларының материалдарын сынау. 2-2 -бөлік. Әдістемелер. рH өлшемімен және үлестік өткізуі бар материалдардың жануы кезінде бөлінетін газдардың қышқылдық дәрежесін анықтау.
ҚР СТ EN 50267-2-2-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
502
29.060.20
Жанудың таралмауына арналған кабельдерді сынау. Жану кезінде газдарды бөлуге арналған кабельдердің конструкцияларының материалдарын сынау.2-3 -бөлік. Әдістемелер. рH өлшемімен және үлестік өткізуі бар материалдардың жануы кезінде бөлінетін газдардың қышқылдық дәрежесін анықтау.
ҚР СТ EN 50267-2-3-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
503
33.120.20
Байланыс кабельдері. Сынақ әдістеріне қойылатын талаптар.
1-3 -бөлік. Электрлік сынақтардың әдістері. Диэлектриктің электрлік төзімділігі.

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
495
29.140.30
Модули со светоизлучающими диодами для общего освещения. Требования безопасности.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 62031-2011 на основе IEC 62031:2008/A1:2012 и IEC 62031:2008/A2:2014
статья 4
2017 год
2017 год
Российская Федерация
496
29.200
Системы бесперебойного энергоснабжения (UPS). Часть 1. Общие требования и требования безопасности к установкам бесперебойного питания (UPS).
Внесение изменений в ГОСТ IEC 62040-1-2013 на основе IEC 62040-1:2008/A1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
497
29.140.30
Лампы высокочастотные газоразрядные флуоресцентные. Требования безопасности.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 62532-2016 на основе
IEC 62532:2011/А1:2016
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
498
97.030
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные правила для контрольных испытаний приборов, входящих в область применения
EN 60335-1.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 50106-2011 с учетом EN 50106:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
499
29.060.20
Испытание кабелей на нераспространение горения. Испытания материалов конструкции кабелей на выделение газов при горении. Часть 1. Аппаратура.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50267-1 -2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
500
29.060.20
Испытание кабелей на нераспространение горения. Испытания материалов конструкции кабелей на выделение газов при горении. Часть 2-1. Методики. Определение объема газа галоидоводородной кислоты.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50267-2-1-2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
501
29.060.20
Испытание кабелей на нераспространение горения. Испытания материалов конструкции кабелей на выделение газов при горении. Часть 2-2. Методики. Определение степени кислотности выделяемых газов при горении материалов измерением рH и удельной проводимости.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50267-2-2-2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
502
29.060.20
Испытание кабелей на нераспространение горения. Испытания материалов конструкции кабелей на выделение газов при горении. Часть 2-3. Методики. Определение степени кислотности выделяемых газов при горении кабелей измерением рH и удельной проводимости.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50267-2-3-2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
503
33.120.20
Кабели связи. Требования к методам испытаний. Часть 1-3. Методы электрических испытаний. Электрическая прочность диэлектрика.

ҚР СТ EN 50289-1-3-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
504
33.120.20
Байланыс кабельдері. Сынақ әдістеріне қойылатын талаптар.
1-4 -бөлік. Электрлік сынақтардың әдістері. Оқшаулау кедергісі.
ҚР СТ EN 50289-1-4-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
505
29.060.20
Төмен вольтты салмақты кабельдерге арналған электрлік сынақ әдістері. EN 50395:2005/A1:2011 есепке ала отырып, СТБ EN 50395-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы

Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50289-1-3-2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
504
33.120.20
Кабели связи. Требования к методам испытаний. Часть 1-4. Методы электрических испытаний. Сопротивление изоляции.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК EN 50289-1-4-2015
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
505
29.060.20
Методы электрических испытаний силовых низковольтных кабелей.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 50395-2013 с учетом EN 50395:2005/A1:2011
статья 4
2018 год
2019 год
Республика Беларусь

506
29.160.30
Айналатын электрлік машиналар. 12 -бөлік. Қысқа тұйықталған роторы бар бір жылдамдықты үш фазалы қозғалтқыштардың іске қосылатын сипаттамасы.
IEC 60034-12:2002/A1:2007 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 60034-12-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
507
29.020
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 60204-1:2009 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 60204-1-2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

506
29.160.30
Машины электрические вращающиеся. Часть 12. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных двигателей с короткозамкнутым ротором.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 60034-12-2009
с учетом IEC 60034-12:2002/A1:2007
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
507
29.020
13.110
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007 с учетом IEC 60204-1:2009

4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
508
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары 2-73-бөлік. Стационарлы тиесілі қыздырғыштарға қойылатын қосымша талаптар.
IEC 60335-2-73:2009 есепке ала отырып, МЕМСТ Р 52161.2.73-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
509
35.020
Ақпараттық технологиялар жабдығы. Қауіпсіздік. 23 -бөлік. Үлкен көлемдегі мәліметтерді сақтауға арналған жабдық.
IEC 60950-23:2005 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 60950-23-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
510
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикация, таңбалау және қосу.
1-бөлік. Көзге көрінетін, дыбысты және тактильді сигналдарға қойылатын талаптар.
IEC 61310-1:2007 есепке ала отырып, ҚР СТ МЭК 61310-1-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2016 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
511
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 1 -бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 61386-1:2008 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.1-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
512
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 21 -бөлік. Қосымша талаптар. Қатты кабель сымдарының жүйелері.
IEC 61386-21:2002 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.21-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
513
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 22 -бөлік. Қосымша талаптар. Жұмсақ/иілмелі кабель сымдарының жүйелері.
IEC 61386-22:2002 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.22-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
514
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 23 -бөлік. Қосымша талаптар. Икемді кабель сымдарының жүйелері.
IEC 61386-23:2002 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.23-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
508
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-73. Дополнительные требования к стационарным погружным нагревателям.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52161.2.73-2011 с учетом IEC 60335-2-73:2009
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
509
35.020
Оборудование информационных технологий. Безопасность. Часть 23. Оборудование для хранения данных большого объема.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 60950-23-2011 с учетом IEC 60950-23:2005
статья 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
510
13.110
Безопасность машин. Индикация, маркировка и включение. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и тактильным сигналам.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК МЭК 61310-1-2008 с учетом IEC 61310-1:2007
статья 4
2016 год
2017 год
Республика Казахстан
511
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.1-2014
с учетом IEC 61386-1:2008
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
512
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 21. Дополнительные требования. Системы жестких кабелепроводов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.21-2015
с учетом IEC 61386-21:2002
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
513
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 22. Дополнительные требования. Системы мягких/гибких кабелепроводов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.22-2014
с учетом IEC 61386-22:2002
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
514
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 23. Дополнительные требования. Системы гибких кабелепроводов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.23-2015
с учетом IEC 61386-23:2002
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация

515
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 24-бөлік. Қосымша талаптар. Кабель сымдарының тереңге енгізілген жерасты жүйелері.
IEC 61386-24:2004 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.24-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
516
29.120.10
Кабель сымдарын ұйымдастыруға арналған кабель сымдарының жүйесі. 25-бөлік. Қосымша талаптар. Кабель сымдарын бекітуге арналған құрылғылар.
IEC 61386-25:2011 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61386.25-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

515
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 24. Дополнительные требования. Заглубленные подземные системы кабелепроводов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.24-2014
с учетом IEC 61386-24:2004
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
516
29.120.10
Системы кабелепроводов для организации кабельной проводки. Часть 25. Дополнительные требования. Устройства для закрепления кабелепроводов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61386.25-2015
с учетом IEC 61386-25:2011

IEC 61557-1:2007 есепке ала отырып, МЕМСТ Р 54127-1-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
519
27.160
Фотоэлектрлік модульдің қауіпсіздігін бағалау. (PV). 1-бөлік. Конструкцияларға қойылатын талаптар.
IEC 61730-1:2013 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61730-1-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
520
27.160
Фотоэлектрлік модульдің қауіпсіздігін бағалау. (PV). 2-бөлік. Сынақтарға қойылатын талаптар.
IEC 61730-2:2012 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61730-2-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
521
17.220.20
Өлшейтін трансформаторлар. 2-бөлік. Ток трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61869-2:2012 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 61869-2-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
522
27.070
Отын батареяларын өндіру технологиялары. 3-100-бөлік. Стационарлы отын батареяларын қуаттандыру жүйелері. Қауіпсіздік.
IEC 62282-3-100:2012 есепке ала отырып, МЕМСТ Р МЭК 62282-3-100-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
";
с) мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе.
Халықаралық және өңірлік (еуропалық) стандарттар негізінде мемлекетаралық стандартты әзірлеу кезінде олардың өзекті нұсқасын (барлық өзгерістерді қоса алғанда) немесе алмастыратын стандартты басшылыққа алу қажет.".

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54127-1-2010 с учетом IEC 61557-1:2007
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
519
27.160
Оценка безопасности фотоэлектрического модуля (PV). Часть 1. Требования к конструкции.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61730-1-2013 с учетом IEC 61730-1:2013
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
520
27.160
Оценка безопасности фотоэлектрического модуля (PV). Часть 2. Требования к испытаниям.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61730-2-2013 с учетом IEC 61730-2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
521
17.220.20
Трансформаторы измерительные. Часть 2. Дополнительные требования к трансформаторам тока.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 61869-2-2015 с учетом IEC 61869-2:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
522
27.070
Технологии производства топливных батарей. Часть 3-100. Системы питания стационарных топливных батарей. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 62282-3-100-2014 с учетом IEC 62282-3-100:2012
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
";
с) дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание.
При разработке межгосударственного стандарта на основе международного или регионального (европейского) стандарта необходимо руководствоваться их актуальной версией (включая все изменения) или заменяющим стандартом.".