Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру бойынша 2017-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 8 өкімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4, 5 және 7-тармақтарын және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ереженің 19-тармағын іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру жөніндегі 2017 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден осы Өкіммен бекітілген жоспардың тиісті іс-шараларын бірлесіп орындауға жауапты етіп тағайындалған уәкілетті органдар туралы ақпаратты Еуразиялық экономикалық комиссияға осы Өкім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде жіберу сұралсын.
3. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 қаңтардағы
№ 8 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін қалыптастыру және жетілдіру бойынша 2017-2018 жылдарға арналған іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы
Күтілетін нәтиже
Орындалу мерзімі
Орындаушы
Жалпы процестің тізбеге сәйкес реттік нөмірі*
2017 жыл
2018 жыл
1
2
3
4
5
6
1. Еуразиялқ экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесін ұйымдастырушылық және әдістемелік қамтамасыз етуді әзірлеу,
соның ішінде:
а) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енетін анықтамалықтар мен сыныптауыштарды құру және жүргізумен байланысты жұмыстарды үйлестіру жөніндегі жұмыс тобын құру
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының шешімі
I тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
б) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енетін анықтамалықтар мен сыныптауыштарды, соның ішінде көрсетілген жүйенің ресурстарын жүргізу және қолдану үшін қажетті нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың құрамы мен құрылымына қойылатын типтік талаптарды әзірлеу, жүргізу және қолдану әдіснамасын (бұдан әрі – Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әдіснамасы) әзірлеу және келісу
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
в) Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің әдіснамасы негізінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңесінің ұйымдастырушылық-әдістемелік құжаттары талаптарына сәйкес мемлекетаралық стандарттың жобасын әзірлеу
мемлекетаралық стандарттың жобасы
III – IV тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар

О плане мероприятий по формированию и совершенствованию единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза на 2017-2018 годы
Распоряжение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 января 2017 года № 8
В целях реализации пунктов 45 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пункта 19 Положения о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. №  155:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по формированию и совершенствованию единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза на 2017 – 2018 годы.
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза в течение 30 календарных дней с даты вступления настоящего распоряжения в силу направить в Евразийскую экономическую комиссию информацию об уполномоченных органах, назначенных ответственными соисполнителями соответствующих мероприятий плана, утвержденного настоящим распоряжением.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии                                   Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 января 2017 г. № 8
ПЛАН мероприятий по формированию и совершенствованию единой
системы нормативно-справочной информации Евразийского
экономического союза на 2017 – 2018 годы
Наименование мероприятия
Ожидаемый результат
Срок исполнения
Исполнитель
Порядковый номер общего процесса в соответствии с перечнем*
2017 год
2018 год
1
2
3
4
5
6
1. Разработка организационного и методического обеспечения единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза (далее – Союз), в том числе:
а) создание рабочей группы по координации работ, связанных с созданием и ведением справочников и классификаторов, входящих в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза
решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
(далее – Комиссия)
I квартал
Комиссия, уполномоченные органы
б) разработка и согласование методологии разработки, ведения и применения справочников и классификаторов, входящих в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза, в том числе типовых требований к составу и структуре инструктивно-методических документов, необходимых для ведения
и применения ресурсов указанной системы (далее – методология единой системы нормативно-справочной информации Союза)
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
в) разработка на основе методологии единой системы нормативно-справочной информации Союза проекта межгосударственного стандарта в соответствии с требованиями организационно-методических документов Межгосударственного совета по стандартизации, метрологии и сертификации Содружества Независимых Государств
проект межгосударственного стандарта
III – IV кварталы
Комиссия,
уполномоченные органы

2. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпараты бірыңғай жүйесінің құрамына енгізілетін жалпыжүйелік анықтамалықтар мен сыныптауыштарды әзірлеу және бекіту:
а) Еуразиялық экономикалық одақ органдарының, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік және басқару органдарының, сондай-ақ олардың уәкілетті ұйымдарының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
тізбеге енгізілген барлық жалпы процестер үшін
б) мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету мақсатында рәсімделетін және пайдаланылатын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
1, 68
в) жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
21, 22, 23, 64, 67, 68
г) ЕАЭО СЭҚ ТН және ЕАЭО БКТ мәліметтерін формалданған түрде ұсыну үшін пайдаланылатын сыныптауыштар мен анықтамалықтар
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
13, 14, 18, 19, 20, 21, 24, 35, 36, 40, 41, 42, 43, 45, 46, 57, 58, 59, 60, 61, 64, 68, 69, 70, 71, 72
д) шаруашылық жүргізетін субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы (мемлекеттік тіркеу рәсімін жүргізу кезінде шаруашылық жүргізетін субъектіге берілетін мемлекеттік тізілім (регистр) бойынша жазба нөмірінің (кодының) түрін белгілейді)
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
14, 21, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 39, 46, 62, 63, 64, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 74
е) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің әкімшілік-аумақтық бөліну объектілерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
46, 62, 63, 64, 67, 69, 70, 71, 72
ж) Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде шаруашылық жүргізудің ұйымдастырушылық-құқықтық нысандарының сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
21, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 53, 56, 57, 58, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
3. Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі шеңберінде халықаралық анықтамалықтарды, сыныптауыштарды және олардың оқшауланған нұсқаларын жүргізу (қолдану) тәртібін белгілеу:
а) тілдерді сыныптауыш
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия,
уәкілетті органдар
7, 17, 18, 22, 35, 36, 39, 58, 61, 68, 73, 74
б) өлшем бірліктерінің халықаралық сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия

2. Разработка и утверждение общесистемных справочников и классификаторов, включаемых в состав единой системы нормативно-справочной информации Союза:
а) справочник органов Евразийского экономического союза, органов государственной власти и управления государств – членов Евразийского экономического союза, а также уполномоченных ими организаций
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
для всех общих процессов, включенных  в перечень
б) классификатор видов документов, оформляемых и используемых в целях обеспечения государственного контроля
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
1,68
в) классификатор видов документов, удостоверяющих личность
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
21, 22, 23, 64, 67, 68
г) классификаторы и справочники, используемые для представления в формализованном виде сведений из ТН ВЭД ЕАЭС и ЕТТ ЕАЭС
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
13, 14, 18, 19, 20, 21, 24, 35, 36, 40, 41, 42, 43, 45, 46, 57, 58, 59, 60, 61, 64, 68, 69, 70, 71, 72
д) справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза (определяет вид номера (кода) записи по государственному реестру (регистру), который присваивается хозяйствующему субъекту при проведении процедуры государственной регистрации)
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
14, 21, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 39, 46, 62, 63, 64, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 74
е) классификатор объектов административно-территориального деления государств – членов Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
46, 62, 63, 64, 67, 69, 70, 71, 72
ж) классификатор организационно-правовых форм хозяйствования в рамках Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
21, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 53, 56, 57, 58, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
3. Определение порядка ведения (применения) международных справочников, классификаторов и их локализованных версий в рамках единой системы нормативно-справочной информации Союза:
а) классификатор языков
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
7, 17, 18, 22, 35, 36, 39, 58, 61, 68, 73, 74
б) международный классификатор единиц измерения
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия

3, 6, 8, 9, 10, 18, 19, 26, 28, 29, 30, 32, 35, 38, 39, 41, 44, 45, 57, 58, 60, 61, 65, 67, 68, 69, 72
в) тауарлар мен қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптауышы (белгілерді тіркеу үшін)
Комиссия Алқасының шешімі
IV тоқсан
Комиссия**,
уәкілетті органдар
21, 22
г) аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардыың халықаралық статистикалық сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі (ұсынымы)
I – IV тоқсан
Комиссия**,
уәкілетті органдар
29, 57, 58
4. Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
а) бақылау (сәйкестендіру) белгілермен таңбалауға жататын тауарлар тізбесі
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
73
б) олар туралы мәліметтер тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілермен таңбалаудың ақпараттық жүйесі шеңберінде есепке алуға жататын тауарлардың негізгі ақпараттық сипаттамаларының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
73
5. Зияткерлік меншік саласындағы сыныптауыштарды және анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
а) зияткерлік меншік саласында, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың зияткерлік меншік объектілерін тіркеумен байланысты рәсімдерді жүргізу кезінде пайдаланылатын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
Комиссия Кеңесі Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жердің атаулары туралы шартқа нұсқаулықты бекіткен күннен бастап 6 ай
Комиссия, уәкілетті органдар
21, 22, 23
б) Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі негізгі сипаттамаларының анықтамалығы (түрі және басымдық)
Комиссия Алқасының шешімі
Комиссия Кеңесі Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жердің атаулары туралы шартқа нұсқаулықты бекіткен күннен бастап 6 ай
Комиссия, уәкілетті органдар
22
в) Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының шығарылған жерлерінің атауларын тіркеумен, құқықтық қорғаумен және пайдаланумен байланысты заңды маңызы бар іс-қимылдарды жүргізу кезінде төленетін баж түрлерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
Комиссия Кеңесі Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауарлардың шығарылған жердің атаулары туралы шартқа нұсқаулықты бекіткен күннен бастап 6 ай
Комиссия, уәкілетті органдар
22, 23
6. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
Еуразиялық экономикалық одақтың ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу үшін қажетті ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің негізгі сыныпталатын сипаттамалары мен белгілерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
47

3, 6, 8, 9, 10, 18, 19, 26, 28, 29, 30, 32, 35, 38, 39, 41, 44, 45, 57, 58, 60, 61, 65, 67, 68, 69, 72
в) международная классификация товаров и услуг (для регистрации знаков)
решение Коллегии Комиссии
IV квартал
Комиссия**, уполномоченные органы
21, 22
г) международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем
решение (рекомендация) Коллегии Комиссии
I – IV квартал
Комиссия**, уполномоченные органы
29, 57, 58
4. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере таможенно-тарифного и нетарифного регулирования:
а) перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
73
б) справочники основных информационных характеристик товаров, сведения о которых подлежат учету в рамках информационной системы маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
73
5. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере интеллектуальной собственности:
а) классификатор видов документов, используемых в сфере интеллектуальной собственности, в том числе при проведении процедур, связанных с регистрацией объектов интеллектуальной собственности Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
6 месяцев с даты утверждения Советом Комиссии инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
Комиссия, уполномоченные органы
21, 22, 23
б) справочник основных характеристик товарного знака Евразийского экономического союза (вид и приоритет)
решение Коллегии Комиссии
6 месяцев с даты утверждения Советом Комиссии инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
Комиссия, уполномоченные органы
22
в) справочник видов пошлин, уплачиваемых при совершении юридически значимых действий, связанных с регистрацией, правовой охраной и использованием товарных знаков Евразийского экономического союза и (или) наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
6 месяцев с даты утверждения Советом Комиссии инструкции к Договору о товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров Евразийского экономического союза
Комиссия, уполномоченные органы
22, 23
6. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере агропромышленного комплекса:
классификатор основных классификационных характеристик и признаков сортов сельскохозяйственных растений, необходимых для формирования и ведения единого реестра сортов сельскохозяйственных растений Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
47

7. Техникалық реттеу саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) тізбесі
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
35, 36
8. Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралардың сыныптауыштары мен анықтамалықтарын әзірлеу және бекіту:
а) жануарларды сәйкестендіру тәсілдерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
41
б) жануарлардың қауіпті және карантиндік ауруларының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
40, 41
в) ветеринариялық бақылауға жататын өнім түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
40, 41, 42, 43, 44, 45
г) Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық дәрілік препараттары дәрілік нысандарының номенклатурасы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
44, 45
д) ветеринариялық препараттардың клиникалық-фармакологиялық топтарының сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
44
е) ветеринариялық препараттардың әсер ететін заттарының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
44
ж) ветеринариялық препаратты тіркеу деректерінің құжаттары түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
44
з) ветеринариялық препараттың сапасының сәйкес келмеуі көрсеткіштерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
44
и) мемлекеттік тіркеуге жататын өнім түрлерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
56
к) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
57, 58
л) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында санитариялық қорғау жөніндегі іс-шаралар жүргізуді талап ететін жұқпалы (паразитарлық) аурулардың анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
57, 58
м) Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
59, 61
9. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналымы саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
а) дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
б) дәрілік препараттардың құрамындағы әсер етуші заттардың дозасы мен концентрациясы өлшем бірліктерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
в) дәрілік нысандардың номенклатурасы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
г) дәрілік препараттар қаптамасының жинақтаушы заттарының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
д) дәрілік өсімдік шикізатының анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
е) Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарының номенклатурасы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, Денсаулық сақтау саласындағы қадағалау жөніндегі федералдық қызмет, уәкілетті органдар

7. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере технического регулирования:
перечень технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
35, 36
8. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер:
а) справочник способов идентификации животных
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
41
б) справочник опасных и карантинных болезней животных
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
40, 41
в) классификатор видов продукции, подлежащей ветеринарному контролю
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
40, 41, 42, 43, 44, 45
г) номенклатура лекарственных форм ветеринарных лекарственных препаратов Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
44, 45
д) классификатор клинико-фармакологических групп ветеринарных препаратов
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
44
е) справочник действующих веществ ветеринарных препаратов
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
44
ж) классификатор видов документов регистрационного досье на ветеринарный препарат
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
44
з) справочник показателей несоответствия качества ветеринарного препарата
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
44
и) справочник видов продукции, подлежащей государственной регистрации
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
56
к) справочник видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
57, 58
л) справочник инфекционных (паразитарных) болезней, требующих проведения мероприятий по санитарной охране таможенной территории Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
57, 58
м) справочник карантинных объектов Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
59, 61
9. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий:
а) справочник международных непатентованных наименований лекарственных средств
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
б) классификатор единиц измерения дозировки и концентрации действующих веществ в составе лекарственных препаратов
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
в) номенклатура лекарственных форм
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
г) справочник комплектующих средств упаковки лекарственных препаратов
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
д) справочник лекарственного растительного сырья
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
е) номенклатура медицинских изделий Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, Федеральная служба по надзору в сфере здравоохранения, уполномоченные органы

32, 34
ж) дәрілік заттардың бастапқы қамтамалары түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 28, 29, 30
з) дәрілік заттар өндірісі саласындағы өндірістік қызмет түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
27
и) дәрілік заттардың анатомиялық-терапевтік химиялық сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26
к) дәрілік затты тіркеу деректерінің құжаттары түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26
л) тіркеу деректерін қарау кезінде рәсімделетін құжаттар түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26, 32
м) дәрілік препараттардың тіркеу деректерінің өзгерістері типтерінің анықтамалығы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
26
н) дәріік заттар сапасының сәйкес келмеуі көрсеткіштерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
28
о) медициналық бұйымды тіркеу дерегі құжаттары түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
32
п) медициналық ұйымдардың қызмет түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
33
р) медициналық бұйымдарды пайдаланумен байланысты келеңсіз жағдайлар түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
34
10. Кедендік реттеу саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері түрлерінің сыныптауыштары
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
2, 3
б) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – IV тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
6, 7, 9, 14, 17, 20, 21
11. Көлік және тасымалдау саласындағы сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу және бекіту:
а) көліктік (автомобильдік) бақылау үшін пайдаланылатын рұқсат беру құжаттары түрлерінің сыныптауышы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
46
б) көліктік (автомобильдік) бақылау нәтижелерін есепке алу мақсатында пайдаланылатын сыныптауыштар мен анықтамалықтар
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
46
в) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында орналасқан және көліктік (автомобильдік) бақылауды жүзеге асыра алатын бақылау пункттерінің тізбесі
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
46
г) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үшінші елдермен халықаралық автомобиль қатынастары туралы халықаралық шарттарының жинағы
Комиссия Алқасының шешімі
I – II тоқсан
Комиссия, уәкілетті органдар
46

32, 34
ж) классификатор видов первичных упаковок лекарственных средств
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 28, 29, 30
з) классификатор видов производственной деятельности в сфере производства лекарственных средств
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
27
и) анатомо-терапевтический химический классификатор лекарственных средств
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26
к) классификатор видов документов регистрационного досье на лекарственный препарат
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26
л) классификатор видов документов, оформляемых при рассмотрении регистрационного досье
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26, 32
м) справочник типов изменений регистрационного досье лекарственного препарата
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
26
н) классификатор показателей несоответствия качества лекарственных средств
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
28
о) классификатор видов документов регистрационного досье на медицинское изделие
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
32
п) классификатор видов деятельности медицинских организаций
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
33
р) классификатор видов неблагоприятных событий, связанных с использованием медицинских изделий
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
34
10. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере таможенного регулирования:
а) классификаторы видов пунктов пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
2, 3
б) классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
решение Коллегии Комиссии
I – IV кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
6, 7, 9, 14, 17, 20, 21
11. Разработка и утверждение классификаторов и справочников в сфере транспорта и перевозок:
а) классификатор видов разрешительных документов, используемых для транспортного (автомобильного) контроля
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
46
б) классификаторы и справочники, используемые в целях учета результатов транспортного (автомобильного) контроля
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
46
в) перечень контрольных пунктов, которые расположены на территориях государств –  членов Евразийского экономического союза и в которых может осуществляться транспортный (автомобильный) контроль
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
46
г) сборник международных договоров государств – членов Евразийского экономического союза с третьими странами о международном автомобильном сообщении
решение Коллегии Комиссии
I – II кварталы
Комиссия, уполномоченные органы
46