Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан үйінді ретінде, үю, құю арқылы тасымалданатын, су кемелерімен әкетілетін және оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кеткен кезде осындай тауарлардың су кемесінің жүк тиейтін (бөліктеріне, ыдыстарына) тиеу кезінде араласу нәтижесінде орын алған олардың санын және (немесе) күйін өзгертуге рұқсат етілетін Одақ тауарларының тізбесін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 113 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 94-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан үйінді ретінде, үю, құю арқылы тасымалданатын, су кемелерімен әкетілетін және оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кеткен кезде осындай тауарлардың су кемесінің жүк тиейтін (бөліктеріне, ыдыстарына) тиеу кезінде араласу нәтижесінде орын алған олардың санын және (немесе) күйін өзгертуге рұқсат етілетін Одақ тауарларының тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы 2017 жылғы 11 сәуірдегі шарты күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 113 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан үйінді ретінде, үю, құю
арқылы тасымалданатын, су кемелерімен әкетілетін және оларға қатысты Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік аумағынан кеткен кезде осындай тауарлардың су
кемесінің жүк тиейтін (бөліктеріне, ыдыстарына) тиеу кезінде араласу нәтижесінде
орын алған олардың санын және (немесе) күйін өзгертуге рұқсат етілетін Одақ
тауарларының ТІЗБЕСІ*
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды

Об утверждении перечня товаров Евразийского экономического союза, которые перевозятся насыпью, навалом, наливом, вывозятся с таможенной территории Евразийского экономического союза водными судами и в отношении которых при убытии с таможенной территории Евразийского экономического союза допускается изменение количества и (или) состояния, произошедшее в результате смешивания таких товаров при их загрузке в грузовое помещение (отсек, емкость) водного судна
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 04 сентября 2017 года № 113.
В соответствии с пунктом 4 статьи 94 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров Евразийского экономического союза, которые перевозятся насыпью, навалом, наливом, вывозятся с таможенной территории Евразийского экономического союза водными судами и в отношении которых при убытии с таможенной территории Евразийского экономического союза допускается изменение количества и (или) состояния, произошедшее в результате смешивания таких товаров при их загрузке в грузовое помещение (отсек, емкость) водного судна.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2017 г. № 113
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров Евразийского экономического союза, которые перевозятся насыпью, навалом, наливом, вывозятся с таможенной территории Евразийского экономического союза водными судами и в отношении которых при убытии с таможенной территории Евразийского экономического союза допускается изменение количества и (или) состояния, произошедшее в результате смешивания таких товаров при их загрузке в грузовое помещение (отсек, емкость) водного судна*
Сноска. Перечень - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.05.2021 № 55 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Наименование товара
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС

1. Шикі мұнай, газды конденсат
2709 00
2. Сұйылтылған және газ тәрізді көмірсутегі газдары: пропан, бутан, изобутан, техникалық пропан бутан қоспасы, техникалық пропан-бутан, автомобильдік пропан-бутан, изобутандық фракция
2711 12
2711 13
2711 19 000 0
2901 10 000
_________________
* Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.

1. Уголь каменный
2701 (кроме 2701 20 000 0)
2. Нефть сырая, газовый конденсат
2709 00
3. Сжиженные и газообразные углеводородные газы: пропан, бутан, изобутан, смесь пропан-бутан техническая, пропан-бутан технический, пропан-бутан автомобильный, изобутановая фракция
2711 12
2711 13
2711 19 000 0
2901 10 000
_________________
* Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.