Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 177 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 120-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматы бекітілсін.
2.Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден осы Шешіммен бекітілген құрылым мен форматтың 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданылуын қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 19 елтоқсандағы
№ 177 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматы
1. Осы құжат электрондық құжат түрінде қалыптастырылатын тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен форматын (бұдан әрі – тауарларды шығару туралы электрондық өтініш) айқындайды.
2. Тауарларды шығару туралы электрондық өтінішке электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
Трансшекаралық алмасу мақсаты үшін тауарларды шығару туралы электрондық өтінішке Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезіндегі электрондық құжат алмасу туралы ережеге сәйкес, ал Еуразиялық экономикалық одаққа бір мүше мемлекеттің аумағында пайдалану үшін осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар халықаралық шарттар мен Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мынаны білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор Консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін таңбалау тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Кодекс" – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі;
"Одақтың НАА тізілімі" – Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімі;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.

О структуре и формате заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 года № 177.
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары.
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза обеспечить применение структуры и формата, утвержденных настоящим Решением, с 1 июля 2018 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 декабря 2017 г. № 177
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
1. Настоящий документ определяет структуру и формат заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, формируемого в виде электронного документа (далее – электронное заявление о выпуске товаров).
2. Электронное заявление о выпуске товаров подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена электронное заявление о выпуске товаров подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"Кодекс" – Таможенный кодекс Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Сноска. Пункта 3 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021).

8. Тауарларды шығару туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделінде деректердің деректемеге сәйкес келетін элементін сәйкестендіргіш;
"деректер типі" –  деректер моделінде деректердің деректемеге сәйкес келетін типін сәйкестендіргіш;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректемелердің ықтимал қайталануларының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны).
Тауарларды шығару туралы өтініш құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
N – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n> 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0.m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: EDoc Ref Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Кедендік рәсімнің коды
(casdo: Customs Procedure Code)
кедендік рәсімнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
1

8. Реквизитный состав структуры заявления о выпуске товаров приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры заявления о выпуске товаров используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры заявления о выпуске товаров
Сноска. Таблица 3 - в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021); от 15.05.2023 № 62 (вступает в силу с 01.10.2023); от 27.12.2023 № 181 (вступает в силу с 01.04.2024).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Код таможенной процедуры
(casdo:CustomsProcedureCode)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

7. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo: Previous Customs Procedure Mode Code)
алдыңғы кедендік рәсімнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
1
8. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
құжаттағы жалпы парақ саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
9. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
мәлімделетін тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Мәлімделетін тауарлар санатының коды
(casdo: Goods Category Code)
мәлімделетін тауарлар санатының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
11. Декларант (өтініш беруші)
(cacdo: Declarant Details)
декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъектінің тіркелген елінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo: Business Entity Id)
жазбаның тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
11.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
елдің кодпен белгіленуі, оның қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған
M.SDT.00159
0..1
11.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Жеке тұлғаның куәлігі
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1

7. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)
кодовое обозначение предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
8. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
9. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
общее число заявляемых товаров
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Код категории заявляемых товаров
(casdo:GoodsCategoryCode)
кодовое обозначение категории заявляемых товаров
M.CA.SDE.00316
M.CA.SDT.00202
1
11. Декларант (заявитель)
(cacdo:DeclarantDetails)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
1
11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo: RegisterDocumentId‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
или свидетельство о включении в реестр таможенных перевозчиков
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.15.1. Код вида документа
(csdo: DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
11.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
11.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1

11.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжат берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжат берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почта индексі
(csdo: Post Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1

11.11.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
11.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.12.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.12.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1

11.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және басқа) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
11.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почтаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
11.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo: Subject Branch Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.14.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъектінің тіркелген елінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.14.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.14.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.14.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo: Business Entity Id)
жазбаның тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1

11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.13.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
11.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
11.14. Обособленное подразделение
(cacdo:SubjectBranchDetails)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.14.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.14.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1

11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.15.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.15.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.4. Құжат типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12. Соңғы күні
(csdo: End Date)
тауарларға арналған декларацияны беру мерзімінің аяқталатын күні
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
13. Тауар партиясы
(cacdo: GRAGoods Shipment Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00566
M.CA.CDT.00458
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
13.1. Жөнелту елі
(cacdo: Departure Country Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.1.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.1.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.2. Межелі ел
(cacdo: Destination Country Details)
межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.2.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.15.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12. Конечная дата
(csdo:EndDate)
дата окончания срока подачи декларации на товары
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
13. Товарная партия
(cacdo:GRAGoodsShipmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00566
M.CA.CDT.00458
Определяется областями значений вложенных элементов
1
13.1. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.1.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.1.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.1.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.2. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.2.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.2.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Сауда-саттық елі
(cacdo: Trade Country Details)
сауда-саттық елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00427
M.CA.CDT.00374
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.3.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
13.3.2. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.4. Беру шарттары
(cacdo: Delivery Terms Details)
беру шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.4.1. Беру шарттарының коды
(casdo: Delivery Terms Code)
беру шарттарының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
13.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарларды берудің географиялық пунктінің немесе орнының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.4.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo: Delivery Kind Code)
тауарларды беру түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1
13.5. Шоттың валютадағы құны
(cacdo: Invoice Value Details)
тауарлардың валютасы және жалпы құны
M.CA.CDE.00419
M.CA.CDT.00391
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.5.1. Құн
(casdo: CAInvoice Value Amount)
тауарлардың шарт бағасының валютасындағы емесе төлем (бағалау) валютасындағы құны
M.CA.SDE.00202
M.CA.SDT.00197
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
0..1
13.5.2. Валюта бағамы
(casdo: Exchange Rate)
шарт бағасы валютасының немесе төлем (бағалау) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeList Id атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
в) ауқым
(scale Number атрибуты)
10 саны дәрежесіндегі көрсеткіш түрінде берілген, ондық санау жүйесіндегі ақша сомасының ауқымы
M.SDT.00096
0..1
13.6. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
жалпы брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurement Unit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement Unit Code List Id атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

13.2.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.2.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Торгующая страна
(cacdo:TradeCountryDetails)
сведения о торгующей стране
M.CA.CDE.00427
M.CA.CDT.00374
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.3.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.4. Условия поставки
(cacdo:DeliveryTermsDetails)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.4.1. Код условий поставки
(casdo:DeliveryTermsCode)
кодовое обозначение условий поставки (базис поставки)
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.4.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование географического пункта (согласованного места поставки)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:DeliveryKindCode)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1
13.5. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость декларируемых товаров в валюте цены договора (контракта) или в валюте платежа (оценки)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:TotalAmount)
общая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

*.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша нөмір
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.6. Алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі
(casdo: Preliminary Information Id)
алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00774
M.SDT.00093
0..1
*.7. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo: TIRId Details)
ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
өзге алдыңғы құжатты тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
өзге алдыңғы құжатты тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Preceding Goods Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың алдыңғы құжатта көрсетілген кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2.  Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
дайындау кезінде пайдаланылатын немесе декларацияланатын тауар құрамына енгізілген тауардың нетто салмағы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Номер документа
(csdo:DocId)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoodsDetails)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
масса брутто декларируемого товара
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто салмағы
(casdo: Pre Declaration Net Mass Measure)
алдыңғы кеден құжатында көрсетілген тауардың нетто салмағы
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.4. Кедендік құн
(casdo: Customs Value Amount)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.5. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
дайындау кезінде пайдаланылатын немесе декларацияланатын тауар құрамына енгізілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.5.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.5.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.10.12. Ұсынылған құжат
(cacdo: GRAPresented Doc Details)
ұсынылған құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00561
M.CA.CDT.00461
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшіне енетін мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшіне енетін мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжат берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекеттік емес органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.11.3. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
масса нетто декларируемого товара либо товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.4. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:PreDeclarationNetMassMeasure)
масса нетто товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measuremenUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.5. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.5. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
таможенная стоимость товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.11.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество декларируемого товара либо товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.11.5.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.12.14. Представленный документ
(cacdo:GRAPresentedDocDetails)
сведения о представленном документе
M.CA.CDE.00561
M.CA.CDT.00461
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
наименование органа либо организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:InformationSourceDetails)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурстың атауы
(casdo: Information Source Name)
ақпараттық ресурс атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo: Details Resource Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Күн
(csdo: Event Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo: Line Id)
жазбаға бірмәнді сілтеме жасау мақсаты үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo: EDoc Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Қоймада электрондық құжатты сәйкестендіргіш
(cacdo: Doc Arch Id Details)
электрондық құжаттарды қоймада орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіш
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.1. Электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш
(casdo: EArch Id)
электрондық құжаттардың қоймасын сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(casdo: EDoc Arch Id)
қоймадағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Құжатты іс жүзінде ұсыну туралы мәліметтер
(cacdo: Document Presenting Details)
құжатты іс жүзінде ұсыну туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo: Doc Present Kind Code)
кедендік декларация (өтініш) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.3. Құжатты ұсынған күн
(casdo: Doc Present Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттемелер орындалуға тиісті күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Кеден құжатын тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
ұсынылған құжат қоса берілген, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты тауарларға арналған декларацияны немесе операциялар жасау туралы өтінішті бергенге дейін тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларды шығару туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Реттік нөмір
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіш)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo: DTMDoc Details)
ұсынылған құжат қоса берілген, көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша нөмір
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:InformationSourceName)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:DetailsResourceId)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo:EventDate)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:EDocCode)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:DocArchIdDetails)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:EArchId)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:EDocArchId)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:DocumentPresentingDetails)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
14.1.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
14.1.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
*.14.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.3. Дата представления документа
(casdo:DocPresentDate)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

*.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.6. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo: TIRId Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo: Preceding Doc Id)
ұсынылған құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.11. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын берілген қамтамасыз ету
(cacdo: Payment Guarantee Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын берілген қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00558
M.CA.CDT.00459
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.11.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo: Payment Guarantee Method Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілін кодпен белгілеу
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
13.11.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo: Guarantee Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.11.3. Кедендік баждар, салықтар бойынша міндеттің орындалуын растайтын құжат
(cacdo: Guarantee Doc Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшіне енетін мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшіне енетін мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.11.4. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеушіні тіркеу елінің салық төлеушілер тізілімінде заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.11.5. Банкті сәйкестендіргіш
(csdo: Bank Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын, банкті бірегей сәйкестендіргіш
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1

*.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:PrecedingDocId)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.13. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:PaymentGuaranteeDetails)
сведения о предоставленном обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00558
M.CA.CDT.00459
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.13.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.13.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.13.3. Документ, подтверждающий предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:GuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.13.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.13.5. Идентификатор банка
(csdo:BankId)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1

14. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo: Signatory Representative Details)
кеден құжатын толтырған (қол қойған) кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1. Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы құжат
(cacdo: Broker Registry Doc Details)
кеден өкілдерінің тізіліміне тұлғаны енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00563
M.CA.CDT.00464
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
14.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.1.2. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімдегі нөмірі
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Құжат типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
14.2. Кедендік өкілдің декларантпен (өтініш берушімен) шарты
(cacdo: Representative Contract Details)
кедендік өкілдің декларантпен (өтініш берушімен) шарты
M.CA.CDE.00569
M.CA.CDT.00465
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
14.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.2.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
14.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

14. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:SignatoryRepresentativeDetails)
сведения о таможенном представителе, заполнившем (подписавшем) таможенный документ
M.CA.CDE.00174
M.CA.CDT.00187
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. Документ о включении в реестр таможенных представителей
(cacdo:BrokerRegistryDocDetails)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00563
M.CA.CDT.00464
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.2. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
регистрационный номер документа о включении лица в реестр таможенных представителей или регистрационный номер лица в реестре
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
14.2. Договор таможенного представителя с декларантом (заявителем)
(cacdo:RepresentativeContractDetails)
договор таможенного представителя с декларантом (заявителем)
M.CA.CDE.00569
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.2.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.2.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
14.2.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

10. Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің қарапайым жалпы типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің қарапайым жалпы типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
csdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" деген символдар тауарларды шығару туралы өтініш құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базалық моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделінде UML конструкциясын сәйкестендіргіш;
"аты" –  деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" –  деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
7-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің қарапайым жалпы типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post Code Type
Почта индексі_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Тип
салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
4
M.SDT.00026
Bank Id Type
Банк_ Сәйкестендіргіш. Тип
банкті тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
Tax Registration Reason Code Type
Салықтық есепке қою себебі_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
7
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Тип

10. Сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре заявления о выпуске товаров, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре заявления о выпуске товаров
Сноска. Таблица 6 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021).
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры заявления о выпуске товаров.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, использованные в структуре заявления о выпуске товаров
Сноска. Таблица 7 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021); от 15.05.2023 № 62 (вступает в силу с 01.10.2023); от 27.12.2023 № 181 (вступает в силу с 01.04.2024).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00026
Bank‌Id‌Type
Банк_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
7
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип

2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде з ЕАЭО СЭҚ ТН код мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20 Type
Аты. 20 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
12
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
13
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. 250 символға дейін. Тип
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
14
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Код. Тип
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
15
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
16
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
17
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
18
M.SDT.00096
Number2Type
Сан. Тұтас екі мәнді. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 2.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 0
19
M.SDT.00097
Quantity4Type
Сан. Төрт мәнді. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
20
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжат түрі_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
21
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралын тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
22
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмір. Үш мәнді. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Ең көп цифрлар саны: 3
23
M.SDT.00108
Id40Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
24
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтеме жасалған елдің коды _ Код. Екі әріпті. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
25
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшем: 2-нұсқа. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
26
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
27
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші " артибутында айқындалған анықтауышқа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
28
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-нұсқа. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" артибутында айқындалған валюта сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
29
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес мәнді. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Ең көп цифрлар саны: 5
30
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
31
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Тип
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
32
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтауышқа (сыныптауышқа) сілтеме жасалмаған елдің коды _ Код. Екі әріпті. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" артрибутында айқындалған әлем елдері сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
33
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код. Тип
Мекенжай түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
34
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі _ Код: 2-нұсқа. Тип
Байланыс түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
35
M.SDT.00169
Code1 Type
Код. 1 символ. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындық: 1
36
M.SDT.00178
Id25 Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
37
M.SDT.00179
Code10Type
Код. 10 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
38
M.SDT.00181
Code6Type
Код. 6 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындық: 6
39
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Тип
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
12
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
13
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
14
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
15
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
16
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
18
M.SDT.00096
Number2Type
Число. Целое двузначное. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
19
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
20
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
21
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
22
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
23
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
24
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
25
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
26
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
27
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
28
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
29
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
30
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
31
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
32
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
321
M.SDT.00160
Code20‌Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 20";
33
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
34
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
35
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
351
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2";
36
M.SDT.00178
Id25‌Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
37
M.SDT.00179
Code10Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
371
M.SDT.00180
Code3‌Type
Код. 3 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 3".
38
M.SDT.00181
Code6Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
39
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
40
M.SDT.00197
Resource Id Type
Ресурс_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2048
41
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Тип
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
42
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Тип
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы сала деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы сала деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" деген символдар тауарларды шығару туралы өтініш құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделінде UML конструкциясын сәйкестендіргіш;
"аты" –  деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" –  деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
9-кесте
Тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы сала деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валюта көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 20.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 2
2
M.CA.SDT.00043
Customs Procedure Code Type
Кедендік рәсім түрі_ Код. Тип
кедендік рәсім түрлері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындық: 2
3
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауарлар тұрған жер_ Код. Тип
тауарлардың тұрған жері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындық: 2
4
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Валюта бағамы_ Коэффициент. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең төмен мән: 0
Ең көп цифрлар саны: 20
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 4
5
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
6
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
ХЖТ кітапша_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{8}
7
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
8
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
40
M.SDT.00197
Resource‌Id‌Type
Ресурс_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
41
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
42
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре заявления о выпуске товаров, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование",
использованных в структуре заявления о выпуске товаров
Сноска. Таблица 8 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021).
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры заявления о выпуске товаров.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", использованные в структуре заявления о выпуске товаров
Сноска. Таблица 9 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 136 (вступает в силу с 01.04.2021); от 15.05.2023 № 62 (вступает в силу с 01.10.2023); от 27.12.2023 № 181 (вступает в силу с 01.04.2024).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00043
Customs‌Procedure‌Code‌Type
Вид таможенной процедуры_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур.
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
4
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Курс валюты_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0
Макс. кол-во цифр: 20
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
5
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
6
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
7
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
8
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
9
M.CA.SDT.00158
NationalDeliveryKindCodeType
Тауарды беру түрі_ Код. Тип
Беларусь Республикасында пайдаланылатын, экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды беру түрі сыныптауышына сәйкес тауарларды беру түрі кодының мәні.
Ұзындық: 2
10
M.CA.SDT.00161
DeliveryTermsCodeType
Беру шарттары_ Код. Тип
беру шарттары сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындық: 3
11
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі _ Код. Тип
кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз ету тәсілдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
12
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі_ Код. Тип
құжаттарды ұсыну белгісінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындық: 1
13
M.CA.SDT.00180
IPObjectIdType
Зияткерлік меншік объектісі_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})
14
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Код. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні .
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
15
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 2
16
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 40
17
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Тип
жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 20
18
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш. 6 символға дейін. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 6
19
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Валюта коды көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тип
он сандық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 20
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 2
20
M.CA.SDT.00201
EDoc Indicator Code Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Тип
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодпен белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
21
M.CA.SDT.00202
GoodsCategoryCodeType
Тауарлар санаты_ Код. Тип
тауарларға декларация бергенге дейін тауарлар шығаруға мәлімделуі мүмкін тауарлар санаты сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындық: 2
22
M.CA.SDT.00409
Measure Unit Abbreviation Code Type
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі_ Код. Тип
символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
23
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Елдің қысқаша атауы_ Аты. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 40
12. Тауарларды шығару туралы өтініш құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10-кестеде келтіріледі.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгісі;
"нысан бағанының №/ Тәртіп тармағы" – қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтініш нысаны бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінің тармағы (тармақшасы, абзацы), олар тауарлар шығару туралы өтініш құрылымының деректемесіне сәйкес келеді;
"белгі" – деректемені толтыру қажеттігін (қажеттіктің болмауын) көрсететін белгі. Ықтимал мәндер:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O – деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібінде және толтыру қағидасында айқындалады (техникалық сипаттағы мәліметтер деректемені толтыру қағидасына сәйкес көрсетіледі);
"толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағида түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды:
"1" – жалпы қағида Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшелігін айқындайтын қағида Одақтың құқығымен белгіленеді;
"3" – қағида мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді;

Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
9
M.CA.SDT.00158
NationalDeliveryKindCodeType
Вид поставки товаров_ Код. Тип
значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемом в Республике Беларусь.
Длина: 2
10
M.CA.SDT.00161
DeliveryTermsCodeType
Условия поставки_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором условий поставки.
Длина: 3
11
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
12
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
13
M.CA.SDT.00180
IPObjectIdType
Объект интеллектуальной собственности_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})
14
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
15
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 2
16
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 40
17
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 20
18
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 6
181
M.CA.SDT.00195
Commodity‌Add‌Code‌Type
Код товара в соответствии
с классификатором дополнительной информации_ Код. Тип
значение 4 знаков кода в соответствии
с классификатором дополнительной таможенной информации, используемым
в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{4}";
19
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Платеж c указанием кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
20
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
21
M.CA.SDT.00202
GoodsCategoryCodeType
Категория товаров_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором категорий товаров, которые могут быть заявлены к выпуску товаров до подачи декларации на товары.
Длина: 2
211
M.CA.SDT.00206
Id100‌Type
Идентификатор. До 100 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 100
212
M.CA.SDT.00208
AIId‌Type
Идентификатор применения_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
213
M.CA.SDT.00209
Quantity10‌Type
Количество. Десятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
22
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
23
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Краткое название страны_ Имя. Тип
краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1
Макс. длина: 40
"24
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Порядковый номер предварительной информации _Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 9".
12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры заявления о выпуске товаров приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы формы заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары в виде документа на бумажном носителе или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, соответствующие реквизиту структуры заявления о выпуске товаров;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
О – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, особенностями заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары в отношении товаров, декларирование которых осуществляется в рамках проведения в государствах – членах Евразийского экономического союза пилотного проекта (эксперимента) в области внешней электронной торговли товарами (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 августа 2021 г. № 95), и (или) правилом заполнения реквизита;
правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;

11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
M
1
деректеме "1" мәнін қабылдауға тиіс – тіркеу мекенжайы
11.12.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
2-баған
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
2-баған
O
1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
KG
деректеме толтырылған кезде әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірлік (ЕК СОАТЕ) объектілерін белгілеу жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік кодын қамтуға тиіс
11.12.4. Өңір
(csdo: Region Name)
2-баған
O
11.12.5. Аудан
(csdo: District Name)
2-баған
O
11.12.6. Қала
(csdo: City Name)
2-баған
O
11.12.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
2-баған
O
1
толтырылған кезде деректемеде "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекшеленетін елді мекеннің атауы қамтылуға тиіс
11.12.8. Көше
(csdo: Street Name)
2-баған
O
11.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
2-баған
O
11.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
2-баған
O
11.12.11. Почта индексі
(csdo: Post Code)
B
11.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
B
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
2-баған
O
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
M
1
деректемеде мынадай мәндердің бірі қамтылуға тиіс:
AO – ақпараттық-коммуникациялық "Интернет" (URL) желісіндегі ресурсты бірыңғай нұсқағыш;
EM – электрондық почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
11.13.2.  Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
2-баған
M
1
деректемеде байланыс түрінің атауы қамтылуға тиіс (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
11.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
2-баған
M
1
деректемеде телефон, факс нөмірі, электрондық почта және басқалары қамтылуға тиіс
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі "ТЕ" немесе "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo: Communication Channel Id)" деректемесінде телефон нөмірі немесе телефакс қамтылуға тиіс және шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: +ССС РР НННН, онда: ССС – елдің телефон коды (1-ден 3-ке дейінгі цифр), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Бос орын белгісі нөмір топтары арасындағы бөлгіш болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдар және бос орын ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді

11.12.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:AddressKindCode)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
11.12.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
11.12.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
гр. 2
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" не должен быть заполнен
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" может быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:TerritoryCode)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
11.12.4. Регион
(csdo:RegionName)
гр. 2
O
11.12.5. Район
(csdo:DistrictName)
гр. 2
O
11.12.6. Город
(csdo:CityName)
гр. 2
O
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
гр. 2
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
11.12.8. Улица
(csdo:StreetName)
гр. 2
O
11.12.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
гр. 2
O
11.12.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
гр. 2
O
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
B
11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
B
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
гр. 2
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" заполнен, то реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)" должен быть заполнен
11.13.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать значение кода вида средства (канала) связи в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
гр. 2
M
11.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
гр. 2
M
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются

11.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
2-баған
("а" кіші б.)
O
11.15.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
2-баған
("а" кіші б.)
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
11.15.2. Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
2-баған
("а" кіші б.)
M
1
деректемеде қайта тіркеу белгісі (қосу әріпі) көрсетілмеген куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
11.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
2-баған
("а" кіші б.)
О
1
егер куәлік нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әріпі) қамтылса, деректеме толтырылуға тиіс
11.15.4. Құжат типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
2-баған
("а" кіші б.)
О
1
егер куәлік нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер қамтылса, деректеме толтырылуға тиіс
12. Соңғы күні
(csdo: End Date)
2-баған
("b" кіші б.)
M
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
13. Тауар партиясы
(cacdo: GRAGoods Shipment Details)
M
13.1. Жөнелту елі
(cacdo: Departure Country Details)
9-баған
M
13.1.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
9-баған
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
13.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.1.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
B
13.2. Межелі ел
(cacdo: Destination Country Details)
10-баған
M
13.2.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
10-баған
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.2.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
B
13.3. Сауда-саттық елі
(cacdo: Trade Country Details)
B
13.3.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.3.2. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
B
13.4. Беру шарттары
(cacdo: Delivery Terms Details)
B
13.4.1. Беру шарттарының коды
(casdo: Delivery Terms Code)
B
13.4.2. Жердің атауы (аты)
(casdo: Place Name)
B
13.4.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo: Delivery Kind Code)
B
13.5. Шоттың валютадағы құны
(cacdo: Invoice Value Details)
13-баған
M
13.5.1. Құны
(casdo: CAInvoice Value Amount)
13-баған
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
14-баған
M
1
атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)" артибутында көрсетілген, анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
13.5.2. Валюта бағамы
(casdo: Exchange Rate)
B
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
B
в) масштаб
(атрибут scale Number)
B

11.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocument‌IdDetails)
гр. 2 (подр. "a")
O
11.15.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
11.15.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
гр. 2 (подр. "a")
M
1
реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
11.15.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
гр. 2 (подр. "a")
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении
в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства
о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
11.15.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
гр. 2 (подр. "a")
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
11.15.5. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
гр. 2 (подр. "a")
O
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства,
то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistryKindCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:AEORegistrKindCode)" не должен быть заполнен";
12. Конечная дата
(csdo:EndDate)
гр. 2
(подр. "b")
M
1
значение реквизита "Конечная дата (csdo:EndDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Товарная партия
(cacdo:GRAGoodsShipmentDetails)
M
13.1. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
гр. 9
M
13.1.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
гр. 9
M
1
реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение "2021"
13.1.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
B
13.1.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.2. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
гр. 10
M
13.2.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
гр. 10
M
1
реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" должен содержать значение "2021"
13.2.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
B
13.2.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.3. Торгующая страна
(cacdo:TradeCountryDetails)
B
13.3.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
13.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
B
13.4. Условия поставки
(cacdo:DeliveryTermsDetails)
B
13.4.1. Код условий поставки
(casdo:DeliveryTermsCode)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
B
13.4.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
B
13.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:DeliveryKindCode)
B
13.5. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
гр. 13
M
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
гр. 14
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currencyCode)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)" реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" должен содержать значение "2022"

*.11.5.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
B
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
B
*.11.5.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
B
13.10.12. Ұсынылған құжат
(cacdo: GRAPresented Doc Details)
19-баған
M
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
19-баған
(саны 2)
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
19-баған
(саны 4)
M
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
19-баған
(саны 6)
O
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
19-баған
(саны 5)
O
1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo: Doc Start Date)
O
1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo: Doc Validity Date)
O
1
толтырылған кезде деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo: Unified Country Code)" деректеме толтырылған жағдайда атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
B
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
B
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
B
*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурстық атауы
(casdo: Information Source Name)
B
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo: Details Resource Id)
B
*.10.3. Дата
(csdo: Event Date)
B
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш
(casdo: Line Id)
O
1
деректемеде құжаттағы жазбаны біркелкі сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтырылуы мүмкін
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo: EDoc Code)
O
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.13. Қоймада электрондық құжатты сәйкестендіргіш
(cacdo: Doc Arch Id Details)
O
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін

*.11.5.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
B
*.11.5.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
B
13.12.14. Представленный документ
(cacdo:GRAPresentedDocDetails)
гр. 19
M
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
гр. 19
(кол. 2)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
гр. 19
(кол. 4)
O
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
гр. 19
(кол. 6)
O
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 5)
O
1
если реквизит "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
O
1
если реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" заполнен, то реквизит "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
B
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
B
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:InformationSourceDetails)
B
*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:InformationSourceName)
B
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:DetailsResourceId)
B
*.10.3. Дата
(csdo:EventDate)
B
*.11. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
O
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:LineId)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:EDocCode)
O
3
RU
реквизит "Код электронного документа (сведений) (casdo:EDocCode)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:DocArchIdDetails)
O
3
RU
реквизит "Идентификатор электронного документа в хранилище (cacdo:DocArchIdDetails)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ

*.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.4.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
19-баған
(саны 3)
M
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.14.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.4.4. Реттік нөмір
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
19-баған
(саны 3)
O
*.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo: DTMDoc Details)
19-баған
(саны 3)
O
1
деректеме "Құжатты ұсыну коды (casdo: Doc Present Kind Code)" "2" мәнін алған және ұсынылған құжат бұрын көлік құралына арналған декларациямен бірге ұсынылған жағдай, деректеме толтырылуға тиіс
*.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
19-баған
(саны 3)
M
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.14.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
19-баған
(саны 3)
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
*.14.6. ХЖТ кітапшасын тіркеу нөмірі
(cacdo: TIRId Details)
19-баған
(саны 3)
O
1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
KG
деректеме "Құжатты ұсыну коды (casdo: Doc Present Kind Code)" "2" мәнін алған және ұсынылған құжат бұрын транзиттік декларациямен бірге ұсынылған жағдай, деректеме толтырылуы мүмкін
*.14.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.6.2. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
19-баған
(саны 3)
M
*.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo: Preceding Doc Id)
19-баған
(саны 3)
O
1
егер "Құжатты ұсыну коды (casdo: Doc Present Kind Code)" деректемесінің "2" мәні болған және ұсынылған құжат бұрын берілген құжаттың мына шаблонға сәйкес келмеген жағдайда, деректеме толтырылуға тиіс: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, онда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ДДММГГ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – тіркеу журналы бойынша құжаттың нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін).

*.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
гр. 19
(кол. 3)
O
*.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2", и документ ранее был представлен с декларацией на транспортное средство, то реквизит "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:DTMDocDetails)" должен быть заполнен
*.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.5.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:DocCreationDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
гр. 19
(кол. 3)
M
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "2004"
*.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
гр. 19
(кол. 3)
O
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2" и реквизит "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" содержит значение "09013", то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" может быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не должен быть заполнен
*.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
гр. 19
(кол. 3)
M
*.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:PrecedingDocId)
гр. 19
(кол. 3)
O
1
если реквизит "Код представления документа (casdo:DocPresentKindCode)" содержит значение "2" и ни 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:CustomsDocIdDetails)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:DTMDocDetails)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:TIRIdDetails)" не заполнен, то реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" не должен быть заполнен