"Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалі туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 28 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпаратын назарға ала отырып, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалі тағайындалсын.
2. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалі туралы ереже бекітілсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалінің эскизін, "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалінің сипаттамасын, "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалі куәлігінің эскизін бекітсін және аталған медальдің санын айқындасын.
4. "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалін және оның куәлігін дайындауға жұмсалатын шығыстар Еуразиялық экономикалық комиссия бюджетінің қаражаттары есебінен жүзеге асырылады деп белгіленсін.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2018 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 28 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалі туралы ЕРЕЖЕ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Еуразиялық экономикалық одақтың дамуына қосқан үлесі үшін" медалінің (бұдан әрі – медаль) мәртебесін және онымен наградтау тәртібін айқындайды.
2. Медаль Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – тиісінше мүше мемлекеттер, Одақ) азаматтарын, сондай-ақ Одақтың дамуына айтарлықтай үлес қосқан үшінші мемлекеттердің азаматтарын көтермелеудің жоғары нысаны болып табылады.
3. Медальмен наградтау туралы шешімді Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес (бұдан әрі – Жоғары кеңес) қабылдайды.
4. Медальмен қайталап наградтау жүргізілмейді.
5. Медаль кеуденің сол жағына тағылады және мүше мемлекеттердің мемлекеттік наградаларынан төмен орналасады.
6. Медальмен наградталған адамдардың есебін алуды Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Комиссия Алқасының Төрағасы айқындайтын тәртіппен жүзеге асырады.
7. Жоғалғанның орнына медаль дубликаты берілмейді.
8. Наградталған адамға Комиссия Кеңесі бекітетін эскиз бойынша дайындалған медаль куәлігі беріледі.
9. Медаль куәлігі жоғалған жағдайда Комиссия наградталушының жеке өтініші бойынша Комиссияның ресми бланкінде ресімделген және Комиссия Алқасының Төрағасы қол қойған медальмен наградталғаны туралы анықтама береді.
ІІ. Медальмен наградтауға ұсыну тәртібі

О медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза"
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 года № 28.
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии, Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Учредить медаль "За вклад в развитие Евразийского экономического союза".
2. Утвердить прилагаемое Положение о медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза".
3. Совету Евразийской экономической комиссии утвердить эскиз медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза", описание медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза", эскиз удостоверения к медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза" и определять количество указанных медалей.
4. Установить, что расходы на изготовление медалей "За вклад в развитие Евразийского экономического союза" и удостоверений к ним осуществляются за счет средств бюджета Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
УТВЕРЖДЕНО
Решением Высшего
Евразийского экономического
совета от 6 декабря 2018 года
№ 28
ПОЛОЖЕНИЕ
о медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет статус медали "За вклад в развитие Евразийского экономического союза" (далее - медаль) и порядок награждения ею.
2. Медаль является высшей формой поощрения      граждан государств - членов Евразийского экономического союза (далее соответственно - государства-члены, Союз), а также граждан третьих государств, внесших значительный вклад в развитие Союза.
3. Решение о награждении медалью принимается Высшим Евразийским экономическим советом (далее - Высший совет).
4. Повторное награждение медалью не производится.
5. Медаль носится на левой стороне груди и располагается ниже государственных наград государств-членов.
6. Учет лиц, награжденных медалью, осуществляется Евразийской экономической комиссией (далее - Комиссия) в порядке, определяемом Председателем Коллегии Комиссии.
7. Дубликат медали взамен утерянной не выдается.
8. Награждаемому лицу выдается удостоверение к медали, изготовленное по эскизу, утверждаемому Советом Комиссии.
9. В случае утраты удостоверения к медали по личному заявлению награжденного Комиссией выдается справка о награждении медалью, оформленная на официальном бланке Комиссии и подписанная Председателем Коллегии Комиссии.
II. Порядок представления к награждению медалью

10. Медальмен Комиссия Кеңесінің мүшелері, Комиссия Алқасының Төрағасы, Комиссия Алқасының мүшелері, Одақ Сотының Төрағасы, Одақ сотының судьялары, Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлері, мүше мемлекеттердің азаматтары, сондай-ақ Одақтың дамуына айтарлықтай үлес қосқан үшінші мемлекеттердің азаматтары наградталады.
11. Медальмен наградтау үшін Жоғары кеңес мүшесінің, Комиссия Кеңесі мүшесінің, Комиссия Алқасы Төрағасының (Комиссия Алқасы мүшелерінің пікірлерін ескере отырып), сондай-ақ Одақ Соты Төрағасының қосымшаға сәйкес нысанда наградтау парақтары қоса тіркелген өтінішхаты негіз болып табылады.
12. Комиссия өтінішхаттардың негізінде (наградталатын адамдардың тізімін көрсетіп және наградтау парақтарын қоса бере отырып) медальмен наградтау туралы шешімнің жобасын әзірлейді және Жоғары Кеңестің қарауына ұсынады.
ІІІ. Медальді тапсыру тәртібі
13. Медальді Жоғары кеңес мүшесі, Комиссия Кеңесінің мүшесі, Комиссия Алқасының Төрағасы, Одақ Сотының Төрағасы, Комиссия Алқасының мүшесі, мүше мемлекеттің Комиссиямен өзара іс-қимыл жасауға уәкілетті органының басшысы тапсырады.
14. Медаль мен оның куәлігі наградталған адамдарға Жоғары кеңестің наградтау туралы шешімі күшіне енген күннен бастап 3 айдан кешіктірмей салтанатты жағдайда тапсырылады.

10. Медалью награждаются члены Совета Комиссии, Председатель Коллегии Комиссии, члены Коллегии Комиссии, Председатель Суда Союза, судьи Суда Союза, должностные лица и сотрудники Комиссии, граждане государств-членов, а также граждане третьих государств, внесшие значительный вклад в развитие Союза.
11. Основанием для награждения медалью является соответствующее ходатайство члена Высшего совета, члена Совета Комиссии, Председателя Коллегии Комиссии (с учетом предложений членов Коллегии Комиссии), а также Председателя Суда Союза с приложением наградных листов по форме согласно приложению.
12. На основании ходатайств Комиссией разрабатывается и представляется для рассмотрения Высшим советом проект решения о награждении медалью (с указанием списка награждаемых лиц и с приложением наградных листов).
III. Порядок вручения медали
13. Медаль вручается членом Высшего совета, членом Совета Комиссии, Председателем Коллегии Комиссии, Председателем Суда Союза, членом Коллегии Комиссии, руководителем органа государства- члена, уполномоченного на взаимодействие с Комиссией.
14. Медаль и удостоверение к ней вручаются награжденным лицам торжественной обстановке не позднее 3 месяцев с даты вступления силу решения Высшего совета о награждении.