4. Электрондық декларация мен декларацияның электрондық түрі осы құжатта айқындалатын тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның құрылымына сәйкес мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" –http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;

4. Электронная декларация и электронный вид декларации формируются в соответствии со структурой декларации на товары и транзитной декларации, определяемой настоящим документом, в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fourth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

8. Тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген, деректеменің сөзбен қалыптасқан немесе ресми белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" –  деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректер типі" –  деректеменің мәндер саласын беретін деректер моделінің объектісі туралы мәліметтер;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны);
"ескертпе" – деректеменің толтырылуын түсіндіретін мәтін.
Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпп.
Ескертпе*
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo: Edoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
деректемеде "R.036" мәні болуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
деректеменің мәні мынадай шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc RefId)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)

8. Реквизитный состав структуры декларации на товары и транзитной декларации приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – сведения об объекте модели данных, задающем область значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита);
"примечание" – текст, поясняющий заполнение реквизита.
Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры декларации на товары и транзитной декларации
Сноска. Таблица 3 - в редакции Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.11.2022 № 161 (вступает в силу с 01.04.2023).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
Примечание*
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
реквизит должен содержать значение "R.036"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)

ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
деректемені толтырған кезде оның мәні мынадай шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: Edoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің және уақыттың белгіленімі
1
деректеменің мәні электрондық құжаттың (мәліметтердің): YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру күнін қамтуға тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәндерін (болмауы мүмкін) белгілейтін символдар
5. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
"ИМ", "ЭК" "ТТ"
6.  Кедендік рәсімнің коды (casdo: Customs Procedure Code)
өтініш берілетін кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00086
casdo: Customs Procedure Code Type (M.CA.SDT.00043)
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәнін немесе керек-жарақтарды кедендік декларациялау кезінде "00" мәнін қамтуға тиіс
7. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo: Transit Procedure Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсімін қолдану кезінде тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00694
casdo: Transit Procedure Code Type (M.CA.SDT.00713)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС"
8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды (casdo: Transit Feature Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшелігін көрсететін тауарлардың тағайындалған кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
casdo: Code1to3 Code Type (M.CA.SDT.00194)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ХПЖ –халықаралық пошта жөнелтілімдерін кедендік декларациялаған кезде;
ЖТ – жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау кезінде;
ӘЧ – 2018 жылғы FIFA футболдан әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар кубогін ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық жөніндегі жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау кезінде.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
значение реквизита при его заполнении должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК", "ТТ"
6. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
7. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение особенности перевозки (транспортировки) товаров при применении таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
casdo:‌Transit‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00713)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС"
8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования;
ЧМ – при таможенном декларировании иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним.
В остальных случаях реквизит не заполняется

17.14.6. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo: Goods Measure Details Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың санын көрсетуге арналған
*.1. Қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo: Unified Physical Measure Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)"
атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
casdo: Measure Unit Abbreviation Code Type (M.CA.SDT.00409)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
17.14.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo: Page Ordinal)
парақтың (қосымша парақтың) реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
17.14.8. Тізімдегі реттік нөмір
(casdo: List Item Ordinal)
тауардың тізімдегі реттік нөмірі
M.CA.SDE.00217
csdo: Ordinal3 Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
17.14.9. Тауар сыныптамасы ерекшелігінің коды
(casdo: Goods Classification Code)
тауар сыныптамасы ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00190
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – ортақ ("О");
2 – тауардың тізімі.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды

17.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
17.14.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит не заполняется
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
17.14.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
17.14.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

23. Жердің аты (атауы)
(casdo: Place Name)
транзиттік декларация ұсынылған жер
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
24. Тауарлардың шекаралық өткізу пунктіне келу күні мен жері
(cacdo: Check Point Entry Details)
тауарлар мен көлік құралдарының шекаралық өткізу пунктіне болжамды келу жері, күні мен уақыты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00176
cacdo: Check Point Entry Details Type (M.CA.CDT.00190)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
24.1. Шекарадағы кеден органы
(cacdo: Border Customs Office Details)
тауарлар мен көлік құралдарының келуі күтіліп отырған кеден органы (шекаралық өткізу пункті)
M.CA.CDE.00118
ccdo: Customs Office Details Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
24.1.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
24.1.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo: Name50 Type (M.SDT.00204)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
24.1.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты айқындаған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляциялар (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Елдің коды (csdo: Unified Country Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
24.2. Күн және уақыт
(csdo: Event Date Time)
тауарлар мен көлік құралдарының шекаралық өткізу пунктіне келуінің күтілетін күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt: Date Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің және уақыттық белгіленімі
0..1
деректеменің мәні, оны толтыру кезінде, мына: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзіллк уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру күнін қамтуға тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәндерін (болмауы мүмкін) белгілейтін символдар
25.  Шығыс құжаттарын декларантта немесе кедендік өкілде есепке алу жүйесінде құжатты тіркеу нөмірі
(casdo: Internal Doc Id)
шығыс құжаттарын декларантта немесе кедендік өкілде есепке алу жүйесіне (регламентке) сәйкес құжаттарды тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00198
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа түсірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады

23. Календарный штемпель железнодорожной станции
(cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)
сведения из календарного штемпеля железнодорожной станции
M.CA.CDE.00199
cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00200)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
23.1. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
casdo:‌Railway‌Station‌Code‌Type (M.CA.SDT.00082)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
1
23.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проставления штемпеля
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
24. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
место представления транзитной декларации
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
25. Дата и место прибытия товаров в пограничный пункт пропуска
(cacdo:‌Check‌Point‌Entry‌Details)
сведения о предполагаемых месте, дате и времени прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
M.CA.CDE.00176
cacdo:‌Check‌Point‌Entry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00190)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
25.1. Таможенный орган на границе
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
таможенный орган (пограничный пункт пропуска), в который ожидается прибытие товаров и транспортных средств
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
25.1.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
реквизит должен быть заполнен
25.1.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
25.1.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
25.2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)