Қозғалмайтын тіректердің үстіндегі көпір кранын Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 9 шілдедегі № 107 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабының 1-тармағының бірінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ғимарат қабырғаларының тіреуіш элементтеріне немесе өзі дербес, қозғалмайтын тірек конструкцияларына бекітілген, кранасты рельстер бойымен кранның бүкіл конструкциясын жылжытатын, шеткі (дөңбекті) балкалармен қосылған бір немесе екі негізгі (бойлық, тіреуіш) балкалардан тұратын "кран көпірінің" жылжымалы болат конструкция бойымен жылжитын жүк арбасына немесе жүк көтергішке жүкті көтеру-іліп алу құрылғысы асып қойылған электр жетегі бар қозғалмайтын тіректерге орнатылған көпір краны Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1 және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 8426 11 000 0 қосалқы позициясында сыныпталады (қозғалмайтын тіректерге орнатылған көпір кранының сурет үлгілері қосымшада көрсетілген).
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 9 шілдедегі
№ 107 шешіміне
ҚОСЫМША
Қозғалмайтын тіректердің үстіндегі көпір кранының
ҮЛГІЛЕРІ
1-сурет. Бір негізгі (бойлық, тіреуіш) балкадан тұратын қозғалмайтын тіректердің үстіндегі көпір краны суретінің үлгісі
1-суретте пайдаланылған белгіленімдер мыналарды білдіреді:
1 – шеткі (дөңбекті) балкалар;
2 – негізгі (ұзынабойылық, тіреуіш) балка;
3 – жүк арбасы;
4 – ғимарат қабырғасының тіреуіш элементі;
5 – кранасты рельс.
2-сурет. Екі негізгі (бойлық, тіреуіш) балкадан тұратын қозғалмайтын тіректердің үстіндегі көпір краны суретінің үлгісі
2-суретте пайдаланылған белгіленімдер мыналарды білдіреді:
1 және 2 - негізгі (ұзынабойлық, тіреуіш) балкалар;
3 – шеткі (дөңбекті) балка;
4 – кран астындағы жол;
5 – жүретін рельс;
6 – жүретін доңғалақтар;
7 – жүк көтергіш.

О классификации мостового крана на неподвижных опорах в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июля 2018 года № 107
В соответствии с абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Мостовой кран на неподвижных опорах с электрическим приводом, подъемно-грузозахватное устройство которого подвешено к грузовой тележке или тали, перемещающимся по подвижной стальной конструкции "мост крана", состоящей из одной или двух главных (продольных, несущих) балок, которые соединены с концевыми (торцевыми) балками, передвигающими всю конструкцию крана по подкрановым рельсам, укрепленным на несущих элементах стен здания или на самостоятельных, неподвижных опорных конструкциях, в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6 классифицируется в субпозиции 8426 11 000 0 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (примеры изображений мостового крана на неподвижных опорах приведены в приложении).
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 июля 2018 г. № 107
ПРИМЕРЫ
изображений мостовых кранов на неподвижных опорах
Рис.1. Пример изображения мостового крана на неподвижных опорах с одной главной (продольной, несущей) балкой
Обозначения, используемые на рисунке 1, означают следующее:
1 – концевые (торцевые) балки;
2 – главная (продольная, несущая) балка;
3 – грузовая тележка;
4 – несущий элемент стены здания;
5 – подкрановый рельс.
Рис. 2. Пример изображения мостового крана на неподвижных опорах с двумя главными (продольными, несущими) балками
Обозначения, используемые на рисунке 2, означают следующее:
1 и 2 – главные (продольные, несущие) балки;
3 – концевая (торцевая) балка;
4 – подкрановый путь;
5 – ходовой рельс;
6 – ходовые колеса;
7 – таль.