Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждарды есепке жатқызумен, бөлумен, аударумен және қайтарумен байланысты ақпаратпен алмасу жөніндегі ереже туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 240 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамаларын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III.Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтер" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждарды есепке жатқызумен, бөлумен, аударумен және қайтарумен байланысты ақпаратпен алмасу жөніндегі ереже туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 240 шешіміне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары бір-біріне, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынуды жүзеге асыратын, арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждарды есепке жатқызумен, бөлумен, аударумен және қайтарумен байланысты ақпарат.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 декабря 2014 г. № 240 "О Положении об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"сведения о суммах специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" – информация, связанная с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, представление которой осуществляется уполномоченными органами государств – членов Союза друг другу, а также в Евразийскую экономическую комиссию в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 декабря 2014 г. № 240 "О Положении об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин".

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтықтық белгіленімі: P.DS.06, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процесті іске асырудың мақсаты Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі – мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар), мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ақпараттық өзара іс-қимылын жетілдіру, сондай-ақ мүше мемлекеттердің бюджеттеріне арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждарды есепке жатқызу, бөлу және аудару туралы анықтамалық, талдамалық және ақпараттық материалдарды дайындау кезінде Комиссияға ақпараттық қолдау көрсетуді қамтамасыз ету болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) уәкілетті органдар арасында есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы заңдық күші бар электрондық құжаттармен (мәліметтермен) (бұдан әрі - мәліметтер) автоматтандырылған алмасуды, сондай-ақ уәкілетті органдардың оларды Комиссияға ұсынуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияда мәліметтердің есепке алынуын және сақталуын қамтамасыз ету;
в) Комиссияда мәліметтерді талдамалық өңдеу үшін, сондай-ақ арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу саласындағы анықтамалық, статистикалық, талдамалық және ақпараттық материалдарды дайындау үшін пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз ету;
г) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.ACT.001
жіберуші уәкілетті орган
мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) жинауды, өңдеуді және басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Комиссияға жіберуді жүзеге асыратын уәкілетті орган; басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын ұсынады

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.DS.06, версия 1.0.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целью реализации общего процесса является совершенствование информационного взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы, государства-члены), уполномоченных органов государств-членов и Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия), а также обеспечение информационной поддержки Комиссии при подготовке справочных, аналитических и информационных материалов о зачислении, распределении и перечислении специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в бюджеты государств-членов.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированный обмен имеющими юридическую силу электронными документами (сведениями) о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (далее – сведения) между уполномоченными органами, а также их представление уполномоченными органами в Комиссию;
б) обеспечить в Комиссии учет и хранение сведений;
в) обеспечить в Комиссии возможность использования сведений для аналитической обработки, а также для подготовки справочных, статистических, аналитических и информационных материалов в сфере зачисления и распределения сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
г) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.ACT.001
уполномоченный орган-отправитель
уполномоченный орган, который осуществляет сбор, обработку и направление уполномоченным органам других государств-членов и в Комиссию сведений (в том числе измененных);
представляет уполномоченным органам других государств-членов протокол оперативной сверки полученных данных

P.DS.06.ACT.002
алушы уәкілетті орган
басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) алуды, сондай-ақ алынған мәліметтерді сақтауды және өңдеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган; басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын алады
P.ACT.001
Комиссия
Одақтың мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) алуды, сақтауды, өңдеуді жүзеге асыратын органы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс мынадай рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы;
б) уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы;
в) уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы;
г) уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы;
д) уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде уәкілетті органдар сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтерді бір-біріне күн сайын есептік күндегі және күнтізбелік жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен (бұдан әрі – есептік күндегі мәліметтер) және Комиссияға – ай сайын есептік айдың соңғы есептік күніне және күнтізбелік жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен (бұдан әрі – есептік айдағы мәліметтер) ұсынады.
Бұрын ұсынылған мәліметтерді түзету қажеттігі туындаған кезде уәкілетті органдар есептік күндегі мәліметтерді немесе есептік айдағы мәліметтерді қайта ұсынады. Есептік айдағы мәліметтерге өзгерістер енгізу кезінде, қажет болғанда, мәліметтері түзетуге ұшыраған айдан бастап бүкіл айлардағы мәліметтер ұсынылады.
Белгіленген жағдайда уәкілетті органдар бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасын жібереді.
Аталған мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31шілдедегі № 127 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31шілдедегі
№ 127 шбекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.

P.DS.06.ACT.002
уполномоченный орган-получатель
уполномоченный орган, который осуществляет получение от уполномоченных органов других государств-членов сведений (в том числе измененных), а также хранение и обработку полученных сведений;
получает от уполномоченных органов других государств-членов протокол оперативной сверки полученных данных
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, который осуществляет получение, хранение, обработку сведений (в том числе измененных)
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур:
а) представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день;
б) представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц;
в) представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных;
г) представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день;
д) представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц.
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы представляют друг другу сведения о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин за отчетный день и нарастающим итогом с начала календарного года ежедневно (далее – сведения за отчетный день), и в Комиссию – ежемесячно за последний отчетный день отчетного месяца и нарастающим итогом с начала календарного года (далее – сведения за отчетный месяц) с использованием интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
При возникновении необходимости корректировки ранее представленных сведений уполномоченные органы повторно представляют сведения за отчетный день или сведения за отчетный месяц. При внесении изменений в сведения за отчетный месяц при необходимости представляются сведения за все месяцы, начиная с месяца, сведения которого подверглись корректировке.
В установленном случае уполномоченные органы направляют друг другу протокол оперативной сверки полученных данных.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 июля 2018 г. № 127 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами) и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 июля 2018 г. № 127 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).

Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 127 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың нақтыланған сипаттамасын қоса алғанда, жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема және оларды орындау тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалану арқылы жасалған және мәтіндік сипаттаумен жабдықталған.
4. Жалпы процестің рәсімдері
15. Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.PRC.001
уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы
рәсім жіберуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға есептік күндегі мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.06.PRC.002
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы
рәсім жіберуші уәкілетті органның Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.06.PRC.003
уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы
рәсім жіберуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.06.PRC.004
уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
рәсім жіберуші уәкілетті органның алушы уәкілетті органға есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуына арналған
P.DS.06.PRC.005
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
рәсім жіберуші уәкілетті органның Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуына арналған
V.Жалпы процестің ақпараттық объектілері

Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 июля 2018 г. № 127 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. В разделе приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Процедуры общего процесса
15. Перечень процедур общего процесса, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.PRC.001
представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день
процедура предназначена для представления сведений за отчетный день уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.06.PRC.002
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц
процедура предназначена для представления сведений за отчетный месяц уполномоченным органом-отправителем в Комиссию
P.DS.06.PRC.003
представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
процедура предназначена для представления сведений из протокола оперативной сверки полученных данных уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.06.PRC.004
представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день
процедура предназначена для представления измененных сведений за отчетный день уполномоченным органом-отправителем в уполномоченный орган-получатель
P.DS.06.PRC.005
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц
процедура предназначена для представления измененных сведений за отчетный месяц уполномоченным органом-отправителем в Комиссию
V. Информационные объекты общего процесса

16. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P. DS.06.BEN.001
есептік күндегі мәліметтер
уәкілетті органдар ағымдағы күні белгіленген мерзімдерде алмасатын, есептік күндегі мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) қамтиды
P. DS.06.BEN.002
есептік айдағы мәліметтер
уәкілетті органдар Комиссияға ағымдағы айда белгіленген мерзімдерде ұсынатын, есептік айдағы мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) қамтиды
P. DS.06.BEN.003
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтер
жіберуші уәкілетті органның деректерді жедел салыстырып тексеруді жүргізуінің нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
17. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
18. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтарымен атаулары тізбесін қамтиды ("Communication Channel Code" БҰҰ СЕФАКТ сыныптауышымен үйлесімді етілген)
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдер атауларының тізбесін және ISO 3166-1 стандартына сәйкес олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.020
валюталар сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 4217 сәйкес валюталардың кодтарымен атаулары тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
тілдер атауларының тізбесін және ISO 639-1 стандартына сәйкес олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.053
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижесі түрлерінің кодтары мен атаулары тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
"Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімі

16. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.BEN.001
сведения за отчетный день
cодержит сведения (в том числе измененные) за отчетный день, которыми обмениваются уполномоченные органы в текущем дне в установленные сроки
P.DS.06.BEN.002
сведения за отчетный месяц
содержит сведения (в том числе измененные) за отчетный месяц, которые уполномоченные органы представляют в Комиссию в текущем месяце в установленные сроки
P.DS.06.BEN.003
сведения из протокола оперативной сверки полученных данных
содержит сведения о результатах проведения оперативной сверки данных уполномоченным органом-отправителем
VI. Ответственность участников общего процесса
17. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
18. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован
с классификатором СЕФАКТ ООН "Communication Channel Code")
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом
ISO 3166-1
P.CLS.020
классификатор валют
классификатор
содержит перечень кодов и наименований валют в соответствии с
ISO 4217
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.053
классификатор видов результата обработки электронных документов и сведений
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов результата обработки электронных документов и сведений
VIII. Процедуры общего процесса
Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001)

19. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
20. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімі есептік күндегі мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады.
21. Бірінші болып "Есептік күндегі мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жіберуші уәкілетті орган есептік күндегі мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
22. Алушы уәкілетті орган есептік күндегі мәліметтерді алған кезде "Есептік күндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жіберуші уәкілетті органға есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
23. Жіберуші уәкілетті орган есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
24. Алушы уәкілетті органның есептік күндегі мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
25. Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.OPR.001
есептік күндегі мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 6-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.002
есептік күндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 7-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.003
есептік күндегі мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
6-кесте
"Есептік күндегі мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.001
2
Операцияның атауы
есептік күндегі мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есептік күндегі мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, есептік күндегі мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
есептік күндегі мәліметтер алушы уәкілетті органға ұсынылды
7-кесте
"Есептік күндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.002
2
Операцияның атауы
есептік күндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік күндегі мәліметтерді алған кезде орындалады ("Есептік күндегі мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік күндегі мәліметтерді алады және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сай келетін өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы жіберуші уәкілетті органды хабардар етеді
7
Нәтижелер
есептік күндегі мәліметтер өңделді, жіберуші уәкілетті органға есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
8-кесте
"Есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.003
2
Операцияның атауы
есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Есептік күндегі мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есептік күндегі мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімі

19. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001) представлена на рисунке 2.
Рис. 2. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001)
20. Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001) выполняется при наступлении срока представления сведений за отчетный день.
21. Первой выполняется операция "Представление сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения за отчетный день в уполномоченный орган-получатель.
22. При получении уполномоченным органом-получателем сведений за отчетный день выполняется операция "Прием и обработка сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель направляется уведомление об обработке сведений за отчетный день.
23. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений за отчетный день выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
24. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001) является получение уполномоченным органом-получателем сведений за отчетный день.
25. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.OPR.001
представление сведений за отчетный день
приведено в таблице 6 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.002
прием и обработка сведений за отчетный день
приведено в таблице 7 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений за отчетный день
приведено в таблице 8 настоящих Правил
Таблица 6
Описание операции "Представление сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при наступлении срока представления сведений за отчетный день
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения за отчетный день в уполномоченный орган-получатель в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель представлены сведения за отчетный день
Таблица 7
Описание операции "Прием и обработка сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений за отчетный день (операция "Представление сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения за отчетный день и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения за отчетный день обработаны, уполномоченному органу-отправителю
направлено уведомление об обработке сведений за отчетный день
Таблица 8
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений за отчетный день (операция "Прием и обработка сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений за отчетный день
7
Результаты
уведомление об обработке сведений за отчетный день получено
Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002)

26. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
27. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімі Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады.
28. Бірінші болып "Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жіберуші уәкілетті орган есептік айдағы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
29. Комиссия есептік айдағы мәліметтерді алған кезде "Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.06.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жіберуші уәкілетті органға есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
30. Жіберуші уәкілетті орган есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Комиссиядан есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
31. Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
32. Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 9-кестеде келтірілген.
9-кесте
Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.OPR.007
Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.008
Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.009
Комиссиядан есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
10-кесте
"Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.007
2
Операцияның атауы
Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну мерзімі басталған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, есептік айдағы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Комиссияға есептік айдағы мәліметтер ұсынылды
11-кесте
"Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.06.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.008
2
Операцияның атауы
Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік айдағы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік айдағы мәліметтерді алады және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сай келетін өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы жіберуші уәкілетті органды хабардар етеді
7
Нәтижелер
есептік айдағы мәліметтер өңделді, жіберуші уәкілетті органға есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
12-кесте
"Комиссиядан есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.009) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.009
2
Операцияның атауы
Комиссиядан есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.DS.06.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

26. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002) представлена на рисунке 4.
Рис. 4. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002)
27. Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002) выполняется при наступлении срока представления сведений за отчетный месяц в Комиссию.
28. Первой выполняется операция "Представление в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения за отчетный месяц в Комиссию.
29. При получении Комиссией сведений за отчетный месяц выполняется операция "Прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель направляется уведомление об обработке сведений за отчетный месяц.
30. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений за отчетный месяц выполняется операция "Получение от Комиссии уведомления об обработке за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.009), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления.
31. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002) является получение Комиссией сведений за отчетный месяц.
32. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002), приведен в таблице 9.
Таблица 9
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.OPR.007
представление в Комиссию сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.008
прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 11 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.009
получение от Комиссии уведомления об обработке сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 12 настоящих Правил
Таблица 10
Описание операции "Представление в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.007
2
Наименование операции
представление в Комиссию сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при наступлении срока представления в Комиссию сведений за отчетный месяц
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения за отчетный месяц в Комиссию, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в Комиссию представлены сведения за отчетный месяц
Таблица 11
Описание операции "Прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений за отчетный месяц (операция "Представление в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения за отчетный месяц и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения за отчетный месяц обработаны, уполномоченному органу-отправителю направлено уведомление об обработке сведений за отчетный месяц
Таблица 12
Описание операции "Получение от Комиссии уведомления об обработке сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.009
2
Наименование операции
получение от Комиссии уведомления об обработке сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений за отчетный месяц (операция "Прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений за отчетный месяц
7
Результаты
уведомление об обработке сведений за отчетный месяц получено

"Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімі
33. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
34. "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімі жіберуші уәкілетті органнан алынған мәліметтерде сәйкессіздіктер анықталған кезде орындалады.
35. Бірінші болып "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жіберуші уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасының мәліметтерін қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
36. Алушы уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді алған кезде "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жіберуші уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
37. Жіберуші уәкілетті орган алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
38. Алушы уәкілетті органның алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
39. Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.OPR.010
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.011
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.012
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
14-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.010
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсынуқажеттігі белгіленген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасының мәліметтері ұсынылды
15-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.011
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді алған кезде орындалады ("Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді алады және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сай келетін өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы жіберуші уәкілетті органды хабардар етеді
7
Нәтижелер
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасының мәліметтері өңделді, уәкілеттіорганға алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
16-кесте
"Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.012) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.012
2
Операцияның атауы
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасынасәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
алынған деректерді жедел салыстырып тексеру хаттамасынан алынатын мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама алынды

Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003)
33. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003)
34.Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003) выполняется при установлении расхождений в полученных от уполномоченного органа-отправителя сведений.
35. Первой выполняется операция "Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются сведения протокола оперативной сверки полученных данных в уполномоченный орган-получатель.
36. При получении уполномоченным органом-получателем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных выполняется операция "Прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель, направляется уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных.
37. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
38. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003) является получение уполномоченным органом-получателем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных.
39. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003), приведен в таблице 13.
Таблица 13
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.OPR.010
представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.011
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.012
получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 14
Описание операции "Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.010
2
Наименование операции
представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения протокола оперативной сверки полученных данных в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель представлены сведения протокола оперативной сверки полученных данных
Таблица 15
Описание операции "Прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (операция "Представление сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает сведения протокола оперативной сверки полученных данных и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
сведения протокола оперативной сверки полученных данных обработаны, уполномоченному органу направлено уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
Таблица 16
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных (операция "Прием и обработка сведений из протокола оперативной сверки полученных данных" (P.DS.06.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных
7
Результаты
уведомление об обработке сведений из протокола оперативной сверки полученных данных получено

"Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімі
40. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
41. "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімі есептік күндегі бұрын жіберілген мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
42. Бірінші болып "Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жіберуші уәкілетті орган есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді.
43. Алушы уәкілетті орган есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді алған кезде "Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
44. Жіберуші уәкілетті орган есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жіберуші уәкілетті органға есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
45. Жіберуші уәкілетті органның есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
46. Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың бір-біріне есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.OPR.013
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.014
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.015
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.013
2
Операцияның атауы
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну қажеттігі белгіленген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және алушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
алушы уәкілетті органға есептік күндегі өзгертілген мәліметтер ұсынылды
19-кесте
"Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.014
2
Операцияның атауы
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
алушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді алады және уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сай келетін өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы жіберуші уәкілетті органды хабардар етеді
7
Нәтижелер
есептік күндегі өзгертілген мәліметтер өңделді, жіберуші уәкілетті органға есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
20-кесте
"Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.015
2
Операцияның атауы
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есептік күндегі өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама өңделді

Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004)
40. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004)
41. Процедура "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004) выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в направленные ранее сведения за отчетный день.
42. Первой выполняется операция "Представление измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются измененные сведения за отчетный день в уполномоченный орган-получатель.
43. При получении уполномоченным органом-получателем измененных сведений за отчетный день выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
44. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день выполняется операция "Получение уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.015), по результатам выполнения которой осуществляется прием и обработка указанного уведомления. В уполномоченный орган-отправитель направляется уведомление об обработке измененных сведений за отчетный день.
45. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004) является получение уполномоченным органом-получателем измененных сведений за отчетный день.
46. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами друг другу измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.OPR.013
представление измененных сведений за отчетный день
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.014
прием и обработка измененных сведений за отчетный день
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.015
получение уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.013
2
Наименование операции
представление измененных сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления измененных сведений за отчетный день
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет измененные сведения за отчетный день в уполномоченный орган-получатель, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
в уполномоченный орган-получатель представлены измененные сведения за отчетный день
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-получатель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений за отчетный день (операция "Представление измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения за отчетный день и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
измененные сведения за отчетный день обработаны, уполномоченному органу-отправителю направлено уведомление об обработке измененных сведений за отчетный день
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.015
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день (операция "Прием и обработка измененных сведений за отчетный день" (P.DS.06.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке измененных сведений за отчетный день
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений за отчетный день обработано

"Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімі
47."Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
48. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімі есептік айдағы бұрын жіберілген мәліметтерге өзгерістер енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
49. Бірінші болып "Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша жіберуші уәкілетті орган есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
50. Комиссия есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді алған кезде "Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Жіберуші уәкілетті органға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберіледі.
51. Жіберуші уәкілетті орган есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде "Комиссиядан есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
52. Комиссияның есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді алуы "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
53. Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
Жалпы процестің "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.DS.06.OPR.019
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.020
Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.DS.06.OPR.021
Комиссиядан есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.019
2
Операцияның атауы
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсыну қажеттігі белгіленген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес, есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
есептік айдағы өзгертілген мәліметтер Комиссияға ұсынылды
23-кесте
"Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.020
2
Операцияның атауы
Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.DS.06.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінің IX бөлімінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді алады және уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес оларды тексереді. Тексеру ойдағыдай орындалған кезде орындаушы уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді өңдеуге сай келетін өңдеу нәтижесінің кодын көрсете отырып, мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы жіберуші уәкілетті органды хабардар етеді
7
Нәтижелер
есептік айдағы өзгертілген мәліметтер өңделді, жіберуші уәкілетті органға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама жіберілді
24-кесте
"Комиссиядан есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу" (P.DS.06.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.OPR.021
2
Операцияның атауы
Комиссиядан есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
жіберуші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.DS.06.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарлама
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005)
47. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005)
48. Процедура "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005) выполняется при возникновении необходимости внесения изменений в направленные ранее сведения за отчетный месяц.
49. Первой выполняется операция "Представление в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом-отправителем формируются и направляются в Комиссию измененные сведения за отчетный месяц.
50. При получении Комиссией измененных сведений за отчетный месяц выполняется операция "Прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.020), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений. В уполномоченный орган-отправитель направляется уведомление об обработке измененных сведений за отчетный месяц.
51. При получении уполномоченным органом-отправителем уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц выполняется операция "Получение от Комиссии уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
52. Результатом выполнения процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005) является получение Комиссией измененных сведений за отчетный месяц.
53. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.DS.06.OPR.019
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.020
прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.DS.06.OPR.021
получение от Комиссии уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.019
2
Наименование операции
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при установлении необходимости представления измененных сведений за отчетный месяц
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет измененные сведения за отчетный месяц в Комиссию, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения за отчетный месяц представлены в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений за отчетный месяц (операция "Представление в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным разделом IX Регламента информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения за отчетный месяц и проверяет их в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При успешном выполнении проверки исполнитель уведомляет уполномоченный орган-отправитель о результатах обработки сведений с указанием кода результата обработки, соответствующего обработке сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
измененные сведения за отчетный месяц обработаны, уполномоченному органу-отправителю направлено уведомление об обработке измененных сведений за отчетный месяц
Таблица 24
Описание операции "Получение от Комиссии уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.OPR.021
2
Наименование операции
получение от Комиссии уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц
3
Исполнитель
уполномоченный орган-отправитель
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц (операция "Прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представленных сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц
7
Результаты
уведомление об обработке измененных сведений за отчетный месяц
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

54. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
55. Құрылымдық және логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда жіберуші уәкілетті орган соған қатысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне және Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, жіберуші уәкілетті орган белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қателерді жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
56. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабар береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 31 шілдедегі
№ 127 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындаарнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждарды есепке жатқызумен, бөлумен, аударумен және қайтарумен байланысты ақпаратпен алмасу жөніндегі ереже туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 240 шешімі;

54. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
55. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган-отправитель осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган-отправитель принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
56. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31 июля 2018 г. № 127
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 декабря 2014 г. № 240 "О Положении об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын біркелкі қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – белгілі бір жалпы процеске қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклының белгілі бір сатысында сипаттайтын, жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиеті.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастама операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процесс хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса" используются в настоящем Регламенте в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 127 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Осы Регламентті іске асыру шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ақпаратты жіберуші
есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) жинауды, өңдеуді және Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
жіберуші уәкілетті орган (P.DS.06.ACT.001)
Ақпаратты алушы
есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтерді (оның ішінде өзгертілгендерін) алуды, сақтауды, өңдеуді жүзеге асырады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
1. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) ұсынуы;
б) уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы.
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 июля 2018 г. № 127 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках реализации настоящего Регламента приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Отправитель информации
осуществляет сбор, обработку и представление в Евразийскую экономическую комиссию сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
уполномоченный орган-отправитель (P.DS.06.ACT.001)
Получатель информации
осуществляет получение, хранение, обработку сведений (в том числе измененных) о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) представление уполномоченными органами в Комиссию сведений о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (далее – сведения) за отчетный месяц;
б) представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастама операция) респондентке сұрау салу хабарламасын жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдайтын операция) оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап хабарлама жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарламалар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 127 шешімімен бекітілген "Есепке жатқызылған және бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомалары туралы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету, сондай-ақ осындай мәліметтерді қамтитын дерекқорды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о суммах зачисленных и распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также формирование, ведение и использование базы данных, содержащей такие сведения", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 июля 2018 г. № 127 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур

1. Уәкілетті органдардың Комиссияға мәліметтерді ұсынуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Уәкілетті органдардың Комиссияға мәліметтерді ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Уәкілетті органдардың Комиссияға мәліметтерді ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уәкілетті органдардың Комиссияға мәліметтерді ұсынуы кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

1. Информационное взаимодействие при предоставлении сведений уполномоченными органами в Комиссию
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении сведений уполномоченными органами в Комиссию представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при предоставлении сведений уполномоченными органами в Комиссию
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при предоставлении сведений уполномоченными органами в Комиссию
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы (P.DS.06.PRC.002)
1.1
Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсыну (P.DS.06.OPR.007).
Комиссиядан есептік айдағы мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.06.OPR.009)
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002):
ұсынылды
Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі (P.DS.06.OPR.008)
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002):
өңделді
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы (P.DS.06.TRN.004)
2
Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы (P.DS.06.PRC.005)
2.1
Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсыну (P.DS.06.OPR.019).
Комиссиядан есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді өңдеу туралы хабарламаны алу (P.DS.06.OPR.021)
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002):
өзгертілген мәліметтер ұсынылды
Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.DS.06.OPR.020)
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002):
өзгертілген мәліметтер өңделді
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы (P.DS.06.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
13. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 3-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.DS.06.MSG.002
өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.DS.06.MSG.003
есептік айдағы мәліметтер
арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.06.001)
P.DS.06.MSG.006
есептік айдағы өзгертілген мәліметтер

Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц (P.DS.06.PRC.002)
1.1
Представление в Комиссию сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.007).
Получение от Комиссии уведомления об обработке сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.009)
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): представлены
прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.008)
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): обработаны
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц (P.DS.06.TRN.004)
2
Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц (P.DS.06.PRC.005)
2.1
Представление в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.019).
Получение от Комиссии уведомления об обработке измененных сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.021)
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): измененные сведения представлены
прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц (P.DS.06.OPR.020)
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): измененные сведения обработаны
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц (P.DS.06.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.DS.06.MSG.002
уведомление о результатах обработки
уведомление о результате обработки (R.006)
P.DS.06.MSG.003
cведения за отчетный месяц
отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (R.FP.DS.06.001)
P.DS.06.MSG.006
измененные сведения за отчетный месяц

арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп (R.FP.DS.06.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
14. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.

отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (R.FP.DS.06.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.004)
14. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.004) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

3-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
4-кесте
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.004) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы мәліметтерді ұсынуы
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
Комиссияның есептік айдағы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
2 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
5 мин
жауапты күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.MSG.003)
жауап беру хабарламасы
өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.DS.06.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.06.MSG.003 үшін
жоқ – P.DS.06.MSG.002 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
жоқ

Рис. 3. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.004)
Таблица 4
Описание транзакции общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление уполномоченными органами в Комиссию сведений за отчетный месяц
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка Комиссией сведений за отчетный месяц
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
cведения за отчетный месяц (P.DS.06.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление о результатах обработки (P.DS.06.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.06.MSG.003
нет – для P.DS.06.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

2. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы
15. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 4-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.005)
15. Транзакция общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.005) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы" (P.DS.06.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.DS.06.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
уәкілетті органдардың Комиссияға есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді ұсынуы
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
Комиссияда есептік айдағы өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
есептік айдағы мәліметтер (P.DS.06.BEN.002): өзгертілген мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
2 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
5 мин
жауапты күту уақыты
10 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
есептік айдағы өзгертілген мәліметтер (P.DS.06.MSG.006)
жауап беру хабарламасы
өңдеу нәтижелері туралы хабарлама (P.DS.06.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) – P.DS.06.MSG.006 үшін
жоқ – P.DS.06.MSG.002 үшін
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
жоқ
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
16. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, ол кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайды. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 6-кестеде келтірілген.
17. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабар соған байланысты алынған хабарламаны Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
6-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткен соң жауап-хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.005)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц" (P.DS.06.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.DS.06.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление уполномоченными органами в Комиссию измененных сведений за отчетный месяц
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка в Комиссии измененных сведений за отчетный месяц
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения за отчетный месяц (P.DS.06.BEN.002): измененные сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
2 мин
время подтверждения принятия в обработку
5 мин
время ожидания ответа
10 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
измененные сведения за отчетный месяц (P.DS.06.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление о результатах обработки (P.DS.06.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) – для P.DS.06.MSG.006
нет – для P.DS.06.MSG.002
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
16. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 6.
17. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 6
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

18. "Есептік айдағы мәліметтер" (P.DS.06.MSG.003) хабарламасында берілетін "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Есептік айдағы мәліметтер" (P.DS.06.MSG.003) хабарламасында берілетін "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының құрамындағы "Ақпаратты берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемелерінің және "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесінің келесі мәндері бойынша ақпаратты алушының дерекқорында берілетін мәліметтермен үйлесетін есептік айдағы мәліметтер болмауға тиіс
2
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Модификациялау күні мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесі толтырылмайды
3
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) деректемесі 1 мәнді қамтуға тиіс
4
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамында "1" деген мәні бар "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo:DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер" (fpcdo:AntiDumpingDutyDetails) деген 1 деректеме болуға тиіс
5
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамында "0" деген мәні бар "Берілетін сомалар типінің белгісі" (fpsdo:DailyInfoIndicator) деректемесін қамтитын "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы мәліметтер" (fpcdo:AntiDumpingDutyDetails) деген 1 деректеме болуға тиіс
6
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесінің мәні "Алдыңғы есептің күні" (fpsdo:PreviousReportDate) деректемесінде көрсетілген мәннен артық болуға тиіс
7
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінде "Шетелдік валютадағы шоттарға арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждар түсімдерінің сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails) күрделі деректемесін қоспағанда, "Валюта коды" (currencyCode атрибуты) деген салынған деректемелердің барлық мәндері "Ақпаратты берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесінде коды көрсетілген мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
8
"Шетелдік валютадағы шоттарға арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждар түсімдерінің сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails) күрделі деректемесінде Валюта коды" (currencyCode атрибуты) деген салынған деректемелердің барлық мәндері "Шетелдік валютадағы шоттарға түсімдердің сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәнінде коды көрсетілген мүше мемлекет валютасының әріптік кодына сәйкес келуге тиіс
9
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамында "1" деген мәні бар "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) деген 1 деректемесін қамтуға тиіс
10
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "0" болған жағдайлар үшін ғана толтырылуға тиіс
11
егер "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) күрделі деректемесінің құрамында "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericDistributableDutyAmount) деректемесінің мәні құрамында мәні "0" болатын "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесі бар "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) күрделі деректемесінің құрамында көрсетілген "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың бөлуге жататын сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericDistributableDutyAmount) деректемелерінің барлық мәндерінің сомасына тең болуға тиіс
12
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамында мәні "1" болатын "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деген 1 деректемесі қамтылуға тиіс
13
"Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "0" болған жағдайлар үшін ғана толтырылуға тиіс
14
егер "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесінде "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні "0" деген мәні болатын "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) индикаторы бар "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың шоттарға аударылған сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericTransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәндерінің сомасына тең болуға тиіс
15
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемесінің құрамында мәні "1" болатын "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесін қамтитын "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деген 1 деректемесі қамтылуға тиіс
16
"Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесі үшін "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "0" болған жағдайлар үшін ғана толтырылуға тиіс
17
егер "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесінде "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесінің мәні "1" болса, онда "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericStopTransferDistributedDutyAmount) деректемесінің мәні құрамында мәні "0" болатын "Жалпы соманың белгісі" (fpsdo:TotalAmountIndicator) деректемесі бар"Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары туралы мәліметтер" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) деректемесінде көрсетілген "Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың аударылуы тоқтатыла тұрған сомалары" (fpsdo:AntiDumpingGenericStopTransferDistributedDutyAmount) деректемелерінің барлық мәндерінің сомасына тең болуға тиіс
18
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деген әрбір деректеменің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышынан алынатын елдің кодына сәйкес келуге тиіс
19
"Ақпаратты берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деген әрбір деректеменің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышынан алынатын елдің кодына сәйкес келуге тиіс
20
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
21
егер "Ақпаратты берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемесі толтырылған болса, онда оның құрамындағы "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (codeListId атрибуты) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдері сыныптауышының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
22
"Валютаның коды" (currencyCode атрибуты) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюталар сыныптауышынан алынатын валюта кодына сәйкес келуге тиіс
23
"Валютаның коды" (currencyCode атрибуты) деректемесін қамтитын деректемелердің құрамындағы "Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" (currencyCodeListId атрибуты) деректемесінің мәні Ақпараттық өзара
іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген валюталар сыныптауышының кодтық белгіленіміне сәйкес келуге тиіс
24
"Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:CommunicationChannelCode) деректемесі толтырылуға тиіс және оның "TE" (телефон) деген мәні болуға тиіс
25
"Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің атауы" (csdo:CommunicationChannelName) деректемесі толтырылмайды
26
"Жедел салыстырып тексеру хаттамасы туралы мәліметтер" (fpcdo:VerificationProDetails) деректемесі толтырылмайды

18. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (R.FP.DS.06.001), передаваемых в сообщении "Cведения за отчетный месяц" (P.DS.06.MSG.003), приведены в таблице 7.
Таблица 7
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (R.FP.DS.06.001), передаваемых в сообщении "Cведения за отчетный месяц" (P.DS.06.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в базе данных получателя информации должны отсутствовать сведения за отчетный месяц, совпадающие с передаваемыми сведениями по следующим значениям реквизитов "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) в составе структуры электронного документа (сведений) и реквизита "Дата" (csdo:EventDate) в составе реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails)
2
реквизит "Дата и время модификации" (fpsdo:‌Modification‌Date‌Time) в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) не заполняется
3
реквизит "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:‌Anti‌Dumping‌Duty‌Report‌Details) должен содержать 1 значение
4
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен присутствовать 1 реквизит "Сведения о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyDetails), содержащий реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo:DailyInfoIndicator) со значением "1"
5
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен присутствовать 1 реквизит "Сведения о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyDetails), содержащий реквизит "Признак типа передаваемых сумм" (fpsdo:DailyInfoIndicator) со значением "0"
6
значение реквизита "Дата" (csdo:EventDate) в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должно быть больше значения, указанного в реквизите "Дата предыдущего отчета" (fpsdo:PreviousReportDate)
7
в сложном реквизите "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) все значения вложенных реквизитов "Код валюты" (атрибут currencyCode) за исключением сложного реквизита "Сведения о суммах поступлений специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин на счета в иностранной валюте" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails) должны соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в реквизите "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode)
8
в сложном реквизите "Сведения о суммах поступлений специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин на счета в иностранной валюте" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails) все значения вложенных реквизитов "Код валюты" (атрибут currencyCode) должны соответствовать буквенному коду валюты того государства-члена, код которого указан в значении реквизита "Код страны"
(csdo:UnifiedCountryCode) в составе сложного реквизита "Сведения о суммах поступлений на счета в иностранной валюте" (fpcdo:GenericExternalRevenueDistributedDutyDetails)
9
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о суммах специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
10
в составе сложного реквизита "Сведения о суммах специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащих распределению" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails), реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен быть заполнен только для тех случаев, когда реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "0"
11
если в составе сложного реквизита "Сведения о суммах специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие распределению" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:AntiDumpingGenericDistributableDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие распределению" (fpsdo:AntiDumpingGenericDistributableDutyAmount), указанных в составе сложного реквизита "Сведения о суммах специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие распределению" (fpcdo:GenericDistributableAntiDumpingDutyDetails) содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
12
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
13
для реквизита "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails), реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен быть заполнен только для тех случаев, когда реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "0"
14
если в реквизите "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленные на счет" (fpsdo:AntiDumpingGenericTransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленные на счет" (fpsdo:AntiDumpingGenericTransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленных на счета" (fpcdo:GenericTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) с индикатором "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
15
в составе сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен содержаться 1 реквизит "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails), содержащий реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "1"
16
для реквизита "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails), реквизит "Код страны" (csdo:‌Unified‌Country‌Code) должен быть заполнен только для тех случаев, когда реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "0"
17
если в реквизите "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails) реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) имеет значение "1", то значение реквизита "Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:AntiDumpingGenericStopTransferDistributedDutyAmount) должно быть равно сумме всех значений реквизитов "Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленные к перечислению" (fpsdo:AntiDumpingGenericStopTransferDistributedDutyAmount), указанных в реквизите "Сведения о суммах распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, приостановленных к перечислению" (fpcdo:GenericStopTransferDistributedAntiDumpingDutyDetails), содержащего реквизит "Признак общей суммы" (fpsdo:TotalAmountIndicator) со значением "0"
18
значение каждого реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
19
значение каждого реквизита "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
20
если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то значение реквизита "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
21
если реквизит "Код страны, предоставившей информацию"(fpsdo:ReportCountryCode) заполнен, то значение реквизита "Идентификатор справочника (классификатора)" (атрибут codeListId) в его составе должно содержать кодовое обозначение классификатора стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
22
значение реквизита "Код валюты" (атрибут currency‌Code) должно соответствовать коду валюты из классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
23
значение реквизита "Идентификатор классификатора" (атрибут currency‌Code‌List‌Id) в составе реквизитов, содержащих реквизит "Код валюты" (атрибут currency‌Code), должно соответствовать кодовому обозначению классификатора валют, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия
24
реквизит "Код вида связи" (csdo:Communication​Channel​Code)
в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:​Communication​Details) должен быть заполнен и иметь значение "TE" (телефон)
25
реквизит "Наименование вида связи" (csdo:​Communication​Channel​Name) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:​Communication​Details) не заполняется
26
реквизит "Сведения о протоколе оперативной сверки"
(fpcdo:‌Verification‌Pro‌Details) не заполняется

19. "Есептік айдағы өзгертілген мәліметтер" (P.DS.06.MSG.006) хабарламасында берілетін "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Есептік айдағы өзгертілген мәліметтер" (P.DS.06.MSG.006) хабарламасында берілетін "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (R.FP.DS.06.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
ақпаратты алушының дерекқорында электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымындағы "Ақпаратты берген елдің коды" (fpsdo:ReportCountryCode) деректемелерінің мәні бойынша берілетін мәліметтерге және "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) деген әрбір деректеменің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесіне сай келетін есептік айдағы мәліметтер болуға тиіс
2
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Күні" (csdo:EventDate) элементінің мәні бойынша сәйкес келетін "Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) күрделі деректемелері болмауға тиіс
3
"Арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждардың сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы есеп" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) деген әрбір күрделі деректеменің құрамындағы "Модификациялау күні мен уақыты" (fpsdo:ModificationDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
4-25

19. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (R.FP.DS.06.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения за отчетный месяц" (P.DS.06.MSG.006), приведены в таблице 8.
Таблица 8
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (R.FP.DS.06.001), передаваемых в сообщении "Измененные сведения за отчетный месяц" (P.DS.06.MSG.006)
Код требования
Формулировка требования
1
в базе данных получателя информации должны присутствовать сведения за отчетные месяцы, совпадающие с передаваемыми сведениями по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию" (fpsdo:ReportCountryCode) в структуре электронного документа (сведений) и реквизиту "Дата" (csdo:EventDate) в составе каждого реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails)
2
в электронном документе (сведениях) должны отсутствовать сложные реквизиты "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails), совпадающие по значению элемента "Дата" (csdo:EventDate)
3
реквизит "Дата и время модификации" (fpsdo:ModificationDateTime) в составе каждого сложного реквизита "Отчет о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (fpcdo:AntiDumpingDutyReportDetails) должен быть заполнен
4-25