Еуразиялық экономикалық одақтың "Минералдық тыңайтқыштарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 039/2016) техникалық регламентін қолдану және оның талаптарын орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді таңдап алу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 21 тамыздағы № 132 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 11 және 12-тармақтарында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к минеральным удобрениям" (ТР ЕАЭС 039/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 августа 2018 года № 132
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың "Минералдық тыңайтқыштарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 039/2016) техникалық регламентін қолдану және оның талаптарын орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді таңдап алу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к минеральным удобрениям" (ТР ЕАЭС 039/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 21 тамыздағы
№132 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың "Минералдық тыңайтқыштарға қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 039/2016) техникалық регламентін қолдану және оның талаптарын орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде таңдап алу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама
N
р/с
МСМ коды
Мемлекетаралық стандарттар жобасының атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше
мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
65.080
Минералдық тыңайтқыш. Минералдық тыңайтқыштардағы табиғи радионуклеиндердің үлестік белсенділігін анықтау әдісі. МЕМСТ әзірлемесі
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Қазақстан Республикасы
2
65.080

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 августа 2018 г. № 132
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к минеральным удобрениям" (ТР ЕАЭС 039/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
65.080
Минеральные удобрения. Метод определения удельной активности естественных (природных) радионуклидов в минеральных удобрениях.
Разработка ГОСТ
приложение № 2
2018 год 2019 год
Республика Казахстан
2
65.080
Селитра аммиачная и удобрения на ее основе. Метод определения массовой доли хлоридов.

Аммиакты селитра және оның негізіндегі тыңайтқыш. Хлоридтердің жаппай үлесін анықтау әдісі. МЕМСТ 33831-2016 қайта қарау
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
3
65.080
Минералдық тыңайтқыш Жалпы талаптар. Үлгіні алу. МЕМСТ 30182-94 қайта қарау
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
4
65.080
Карбамид. Техикалық жағадйлар. МЕМСТ 2081-2010 қайта қарау
№ 2қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресейя Федерациясы
5
65.080
Минералдық тыңайтқыш. Үлгілерді таңдап алу және дайындау әдістері. МЕМСТ 21560.0-82 қайта қарау
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
6
65.080
Минералдық тыңайтқыш. Гранулометриялық құрамды анықтау әдісі. МЕМСТ 21560.1-82 қайта қарау
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
7
65.080
Карбамид (несепнәр). Биуреттің құрамын фотометриялық анықтау әдісі. МЕМСТ 32555-2013 қайта қарау
№ 2 қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы

Пересмотр ГОСТ 33831-2016
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация
3
65.080
Удобрения минеральные. Общие требования. Отбор проб.
Пересмотр ГОСТ 30182-94
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация
4
65.080
Карбамид. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 2081-2010
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация
5
65.080
Удобрения минеральные. Методы отбора и подготовки проб.
Пересмотр ГОСТ 21560.0-82
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация
6
65.080
Удобрения минеральные. Метод определения гранулометрического состава.
Пересмотр ГОСТ 21560.1-82
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация
7
65.080
Карбамид (мочевина). Фотометрический метод определения содержания биурета.
Пересмотр ГОСТ 32555-2013
приложение № 2
2018 год 2019 год
Российская Федерация