Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 191 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматы бекітілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуазиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 191 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың ҚҰРЫЛЫМЫ мен ФОРМАТЫ
1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың (бұдан әрі – су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат) құрылымы мен форматын белгілейді.
2. Электрондық құжат түрінде ұсынылатын су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпаратқа Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес оны ұсынатын кеден органы электрондық цифрлық қолтаңбаны (электрондық қолтаңбаны) қояды.
3. Осы құжатта пайдалананылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттармен және актілермен белгіленген мағыналарда қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор Консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін таңбалау тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы.
4. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, осы құжатта белгіленген құрылымға (бұдан әрі – су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы) сәйкес XML-форматта қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде мына мекенжай бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде мына мекенжай бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

О структуре и формате предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 года № 191.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 ноября 2018 г. № 191
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
1. Настоящий документ определяет структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом (далее – предварительная информация о товарах, ввозимых водным транспортом).
2. Предварительная информация о товарах, ввозимых водным транспортом, представляемая в виде электронного документа, подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, таможенному органу которого она представляется.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Примечание ИЗПИ!
В пункт 4 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 115 (вступает в силу с 01.04.2025).
4. Предварительная информация о товарах, ввозимых водным транспортом, формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом (далее – структура предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

6. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы туралы жалпы мәліметтер 1-кестеде берілген.
1-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы туралы жалпы мәліметтер
р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат
2
Сәйкестендіруші
R.039
3
Нұсқа
1.0.0
4
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:R:039:VesselPreliminaryInformation:v1.0.0
5
XML-құжаттың негізгі элементі
VesselPreliminaryInformation
6
XML-схема файлының атауы
EEC_R_039_VesselPreliminaryInformation_v1.0.0.xsd
7. Импортталатын атаулар кеңістігі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын атаулар кеңістігінде "X.X.X" символдары су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің құрамдас бөліктері нұсқаларының нөміріне сәйкес келеді.
8. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде берілген.
Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме атауы" – деректеменің иерархиялық нөмірін көрсете отырып, деректеменің тұрақты немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректемені сипаттау" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіруші" – тиісті деректеменің деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендірушісі;
"деректер типі" – тиісті деректеменің деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"көпше" – деректемелердің көптігі (міндеттілік (опционалдық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен көп емес (n > 1, m > n) қайталануы тиіс;
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен көп емес (m > 1) қайталануы мүмкін.
3-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректемені сипаттау
Сәйкестендіруші
Деректер типі
Көпше
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) біркелкі сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo: EDoc Ref Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1

6. Общие сведения о структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приведены в таблице 1.
Примечание ИЗПИ!
В таблицу 1 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 115 (вступает в силу с 01.04.2025).
Таблица 1
Общие сведения о структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Сноска. Таблица 1 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021); от 28.12.2021 № 196 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2021 г. № 147 "О внесении изменений в перечень категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру и о некоторых вопросах ввоза (вывоза) товаров в целях организации и проведения Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022").
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
предварительная информация о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
2
Идентификатор
R.039
3
Версия
1.1.0
4
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:039:VesselPreliminaryInformation:v1.1.0
5
Корневой элемент XML-документа
VesselPreliminaryInformation
6
Имя файла XML-схемы
EEC_R_039_VesselPreliminaryInformation_v1.1.0.xsd
7. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 2.
Таблица 2
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий составных частей модели данных, использованных при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом.
8. Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Примечание ИЗПИ!
Таблица 3 предусмотрена в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 115 (вступает в силу с 01.04.2025).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Сноска. Таблица 3 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1

5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Preliminary Information Id Details)
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code List Id атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
6.2. Күні
(csdo: Event Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo: Preliminary Information Seq Id)
алдын ала ақпараттың тіркеу кезінде берілген реттік сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі
(cacdo: Ref Preliminary Information Id Details)
оған қатысты алдын ала ақпаратты қайта ұсыну жүзеге асырылатын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
7.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(code List Id атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
7.2. Күні
(csdo: Event Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo: Preliminary Information Seq Id)
алдын ала ақпараттың тіркеу кезінде берілген реттік сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo: Preliminary Information Usage Code)
алдын ала ақпаратты ұсыну мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
9. Келген күні мен уақыты
(casdo: Arrival Date Time)
кеменің келуі жоспарланатын күні мен уақыты
M.CA.SDE.00431
M.BDT.00006
0..1
10. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo: PIVEntry Check Point Details)
тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01163
M.CA.CDT.01153
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
10.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
теңіз немесе өзен портының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1

5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:RefPreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, в отношении которой осуществляется повторное представление предварительной информации
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationUsageCode)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
9. Дата и время прибытия
(casdo:ArrivalDateTime)
планируемые дата и время прихода судна
M.CA.SDE.00431
M.BDT.00006
0..1
10. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:PIVEntryCheckPointDetails)
сведения о месте прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01163
M.CA.CDT.01153
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение морского или речного порта
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

11. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo: PIDeclarant Details)
алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
11.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.2. Субъектінің қысқартылған атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.3. Бірегей сәйкестендіруші кедендік нөмір
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
сәйкестендіруші (бірегей сәйкестендіруші) кедендік нөмір туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидаттар бойынша көрсетілген сәйкестендіруші нөмір қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
11.4. Салық төлеушінің сәйкестендірушісі
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі субъектінің сәйкестендірушісі
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
Ресей Федерациясында субъектіні салық есебіне қою себебін сәйкестендіруші код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.6. Жеке тұлғаның сәйкестендірушісі
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.7. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
11.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.7.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
11.7.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.7.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.7.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.7.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.7.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1

11. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:PIDeclarantDetails)
сведения о лице, представившем предварительную информацию
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Определяется областями значений вложенных элементов
1
11.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.6. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1

11.7.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның кедендік өкілдердің тізіліміне енгізілгені туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
11.8.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
11.8.2. Заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның оны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.8.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.8.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
11.9. Мәліметтердің сәйкестігі белгісі
(casdo: Equal Indicator)
алдын ала ақпаратты ұсынған тұлғаның тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкестігінің белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12. Көлік құралы
(cacdo: PIVBorder Transport Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келген көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01156
M.CA.CDT.01146
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
12.1. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
12.2. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1

11.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.8.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.8.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
11.8.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
11.8.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
11.9. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения лица, представившего предварительную информацию, с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12. Транспортное средство
(cacdo:PIVBorderTransportDetails)
сведения о транспортном средстве, прибывающем на таможенную территориию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01156
M.CA.CDT.01146
Определяется областями значений вложенных элементов
1
12.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.2. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1

12.3. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo: Container Indicator)
контейнерлік тасымалдау белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
12.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
кеменің атауы
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалар бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
12.5. Су кемесінің бірегей сәйкестендірушісі
(casdo: Vessel IMOId)
Халықаралық теңіз ұйымы берген нөмір
M.CA.SDE.01102
M.CA.SDT.01122
0..1
12.6. Су кемесі типінің атауы
(casdo: Vessel Type Name)
су кемесі типінің атауы
M.CA.SDE.01103
M.SDT.00204
0..1
12.7. Су кемесі типінің коды
(casdo: Vessel Type Code)
су кемесі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01104
M.CA.SDT.01101
0..1
12.8. Тізілімдік тоннаж бруттосы
(casdo: Gross Tonnage Measure)
кеменің тізілімдік тоннаж бруттосы
M.CA.SDE.01105
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
12.9. Су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
(cacdo: Vessel Registration Details)
су кемесін ұлттық тіркеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01103
M.CA.CDT.01102
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
12.9.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
кеме тіркелген елдің кодтық белгіленімі (кеме туының мемлекеті)
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
12.9.2. Су кемесінің тіркеу нөмірі
(casdo: Vessel Registry Id)
су кемесіне тізілімге енгізу кезінде берілген сәйкестендіруші
M.CA.SDE.01106
M.CA.SDT.01104
1
а) тізілім түрінің сәйкестендірушісі
(registryListId атрибуты)
тізілім түрінің сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
12.9.3. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
кеме тіркеуге алынған (тіркелген) порттың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
12.9.4. Күні
(csdo: Event Date)
кеменің тізілімде тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
12.10. Су көлігі құралының рейсі
(cacdo: Voyage Details)
су көлігінің рейсі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01179
M.CA.CDT.01165
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1

12.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
12.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
наименование судна
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
12.5. Уникальный идентификатор водного судна
(casdo:VesselIMOId)
номер, присвоенный Международной морской организацией
M.CA.SDE.01102
M.CA.SDT.01122
0..1
12.6. Наименование типа водного судна
(casdo:VesselTypeName)
наименование типа водного судна
M.CA.SDE.01103
M.SDT.00204
0..1
12.7. Код типа водного судна
(casdo:VesselTypeCode)
кодовое обозначение типа водного судна
M.CA.SDE.01104
M.CA.SDT.01101
0..1
12.8. Брутто регистровый тоннаж
(casdo:GrossTonnageMeasure)
брутто регистровый тоннаж судна
M.CA.SDE.01105
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.9. Сведения о национальной регистрации водного судна
(cacdo:VesselRegistrationDetails)
сведения о национальной регистрации водного судна
M.CA.CDE.01103
M.CA.CDT.01102
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.9.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации судна (государства флага судна)
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.9.2. Регистрационный номер водного судна
(casdo:VesselRegistryId)
идентификатор, присвоенный водному судну при внесении в реестр
M.CA.SDE.01106
M.CA.SDT.01104
1
а) идентификатор вида реестра
(атрибут registryListId)
идентификатор вида реестра
M.SDT.00091
1
12.9.3. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение порта приписки (регистрации) судна
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.9.4. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации судна в реестре
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
12.10. Рейс водного транспортного средства
(cacdo:VoyageDetails)
сведения о рейсе водного судна
M.CA.CDE.01179
M.CA.CDT.01165
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.10.1. Су кемесі рейсінің нөмірі
(casdo: Voyage Id)
су кемесі рейсінің нөмірі
M.CA.SDE.01107
M.CA.SDT.00176
1
12.11. Қозғалыс бағытының пункті
(cacdo: PIVItinerary Point Details)
қозғалыс бағытының пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01212
M.CA.CDT.01202
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
2..4
12.11.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
қозғалыс бағыты пунктінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
12.11.2. Қозғалыс бағыты пункті типінің коды
(casdo: Itinerary Point Code)
қозғалыс бағыты пункті типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01183
M.SDT.00169
1
12.12. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo: Transport Means Entry Purpose Code)
халықаралық тасымалдау көлік құралын әкелу мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12.13. Экипаж мүшелерінің саны
(casdo: Crew Quantity)
экипаж мүшелерінің саны
M.CA.SDE.01110
M.SDT.00097
0..1
12.14. Жолаушылар саны
(casdo: Passengers Quantity)
жолаушылар саны
M.CA.SDE.00295
M.SDT.00155
0..1
12.15. Су кемесінің капитаны
(cacdo: PIVMaster Details)
су кемесінің капитаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01202
M.CA.CDT.01185
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
12.15.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе қосарланған аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
12.15.2. Азаматтығы тіркелген елдің коды
(csdo: Nationality Country Code)
азаматтығы тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00243
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
12.15.3. Туған күні
(csdo: Birth Date)
туған күні
M.SDE.00070
M.BDT.00005
1
12.15.4. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
туған жері
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
12.15.5. Жеке куәлігі
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендірушісі
(csdo: Authority Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не оның уәкілетті ұйымын сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не оның уәкілетті ұйымының толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

12.10.1. Номер рейса водного судна
(casdo:VoyageId)
номер рейса водного судна
M.CA.SDE.01107
M.SDT.00092
1
12.11. Пункт маршрута
(cacdo:PIVItineraryPointDetails)
сведения о пункте маршрута
M.CA.CDE.01212
M.CA.CDT.01202
Определяется областями значений вложенных элементов
0..4
12.11.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение пункта маршрута
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.11.2. Код типа пункта маршрута
(casdo:ItineraryPointCode)
кодовое обозначение типа пункта маршрута
M.CA.SDE.01183
M.SDT.00169
1
12.12. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)
кодовое обозначение цели ввоза транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12.13. Количество членов экипажа
(casdo:CrewQuantity)
количество членов экипажа
M.CA.SDE.01110
M.SDT.00097
0..1
12.14. Количество пассажиров
(casdo:PassengersQuantity)
количество пассажиров
M.CA.SDE.00295
M.SDT.00155
0..1
12.15. Капитан водного судна
(cacdo:PIVMasterDetails)
сведения о капитане водного судна
M.CA.CDE.01202
M.CA.CDT.01185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.15.1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
12.15.2. Код страны гражданства
(csdo:NationalityCountryCode)
кодовое обозначение страны гражданства
M.SDE.00243
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.15.3. Дата рождения
(csdo:BirthDate)
дата рождения
M.SDE.00070
M.BDT.00005
1
12.15.4. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
место рождения
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
1
12.15.5. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

12.17.6. Отырғызатын жері мен уақыты
(cacdo: Embarkation Place Details)
көлік құралының бортына отырғызатын жері мен уақыты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01115
M.CA.CDT.01115
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
отырғызатын/түсіретін жердің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Күні
(csdo: Event Date)
отырғызатын/түсіретін күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.17.7. Түсіретін жері мен күні
(cacdo: Disembarkation Place Details)
көлік құралының бортынан түсіретін жері мен күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01123
M.CA.CDT.01115
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
отырғызатын/түсіретін жердің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Күні
(csdo: Event Date)
отырғызатын/түсіретін күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Тауар партиясы
(cacdo: PIVConsignment Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01180
M.CA.CDT.01148
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
13.1. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo: Preliminary Information Usage Code)
алдын ала ақпаратты ұсыну мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
13.2. Көліктік (тасымалдау) құжаты
(cacdo: Transport Document Details)
көліктік (тасымалдау) құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
13.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.2.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
13.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
13.2.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.3. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылғанға сәйкес кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1

12.17.6. Место и дата посадки
(cacdo:EmbarkationPlaceDetails)
сведения о месте и дате посадки на борт транспортного средства
M.CA.CDE.01115
M.CA.CDT.01115
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места посадки/высадки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата посадки/высадки
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.17.7. Место и дата высадки
(cacdo:DisembarkationPlaceDetails)
сведения о месте и дате высадки с борта транспортного средства
M.CA.CDE.01123
M.CA.CDT.01115
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места посадки/высадки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата посадки/высадки
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Товарная партия
(cacdo:PIVConsignmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01180
M.CA.CDT.01148
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.1. Цель представления предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationUsageCode)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
0..*
13.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:TransportDocumentDetails)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1
13.2.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.2.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
13.2.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
13.2.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
13.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

13.3.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.3.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
13.3.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.3.4. Реттік нөмірі
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендірушісі)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
13.4. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
кедендік декларация типінің коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
13.5. Тауарларды тасымалдау (тасу) ерекшелігінің коды
(casdo: Transit Procedure Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсімдерін қолдану кезіндегі тауарларды тасымалдау (тасу) ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
13.6. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды
(casdo: Transit Feature Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшелігін көрсететін тауарлардың тағайындалуының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
M.CA.SDT.00194
0..1
13.7. Тиеу ерекшеліктерінің саны
(casdo: Loading Lists Quantity)
тиеу ерекшеліктерінің немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге құжаттамалардың саны
M.CA.SDE.00200
M.SDT.00155
0..1
13.8. Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo: Loading Lists Page Quantity)
тиеу ерекшеліктері немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге құжаттамалары парақтарының саны
M.CA.SDE.00137
M.SDT.00155
0..1
13.9. Тауарлардың саны
(casdo: Goods Quantity)
көліктік (тасымалдау) құжат бойынша тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13.10. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
13.11. Жөнелту елі
(cacdo: Departure Country Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.11.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.11.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.11.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.12. Жеткізу елі
(cacdo: Destination Country Details)
жеткізу елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1

13.3.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.3.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
13.3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.3.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
13.4. Тип декларации
(casdo:DeclarationKindCode)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
13.5. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:TransitProcedureCode)
кодовое обозначение особенности перевозки (транспортировки) товаров при применении таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
13.6. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:TransitFeatureCode)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
13.7. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsQuantity)
количество отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00200
M.SDT.00155
0..1
13.8. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsPageQuantity)
количество листов отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00137
M.SDT.00155
0..1
13.9. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
общее число товаров по транспортному (перевозочному) документу
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
13.10. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
13.11. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.11.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.11.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.11.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.12. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

13.18. Тауарларды түсіру белгісі
(casdo: Unloading Indicator)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің порттарында тауарларды түсіру белгісі
M.CA.SDE.01127
M.BDT.00013
0..1
13.19. Тауарларды түсіру орны
(cacdo: PIVUnloading Location Details)
кемеден тауарларды түсіру орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01168
M.CA.CDT.01140
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.19.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
орынның кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.20. Жеткізілетін кеден органы
(cacdo: Destination Customs Office Details)
карантинге жатқызылған өнімге қатысты шешім қабылдау кезінде көрсетілген жеткізілетін кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00115
M.CA.CDT.00019
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.20.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.20.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
13.20.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.21. Тауарларды бастапқы жөнелту орны
(cacdo: Fact Departure Location Details)
мультимодальды тасымалдау немесе толассыз конасаменттер бойынша тасымалдау кезіндегі тауарларды бастапқы жөнелту орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01109
M.CA.CDT.01140
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.21.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
орынның кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.22. Контейнер
(cacdo: PIContainer Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
13.22.1. Контейнердің сәйкестендірушісі
(casdo: Container Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
13.22.2. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1

13.18. Признак выгрузки товара
(casdo:UnloadingIndicator)
признак выгрузки товаров в портах государства - члена Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.01127
M.BDT.00013
0..1
13.19. Место выгрузки товаров
(cacdo:PIVUnloadingLocationDetails)
сведения о месте выгрузки товаров с судна
M.CA.CDE.01168
M.CA.CDT.01140
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.20. Таможенный орган назначения
(cacdo:DestinationCustomsOfficeDetails)
сведения о таможенном органе назначения, указываемые при принятии решения в отношении подкарантинной продукции
M.CA.CDE.00115
M.CA.CDT.00019
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.20.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
13.20.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
13.20.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.21. Место первоначального отправления товаров
(cacdo:FactDepartureLocationDetails)
сведения о месте первоначального отправления товаров при мультимодальных перевозках или перевозках по сквозным коносаментам
M.CA.CDE.01109
M.CA.CDT.01140
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.21.1. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.22. Контейнер
(cacdo:PIContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.22.1. Идентификатор контейнера
(casdo:ContainerId)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
13.22.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

13.23. Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
(cacdo: Seal Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00198
M.CA.CDT.00199
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.23.1. Салынған сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo: Seal Quantity)
салынған сәйкестендіру құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
1
13.23.2. Пломбиратордың нөмірі
(casdo: Seal Device Id)
пломбиратордың (сәйкестендірушінің) нөмірі
M.CA.SDE.00194
M.CA.SDT.00179
0..*
13.23.3. Қорғаушы пломбаның сәйкестендірушісі
(csdo: Seal Id)
қорғаушы пломбаның бірегей сәйкестендіруші нөмірі
M.SDE.00156
M.SDT.00092
0..*
13.23.4. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
сәйкестендіру құралдарының айрықша белгілерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
13.24. Транзит кезіндегі көлік құралдары
(cacdo: PITransit Transport Means Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде пайдаланылатын көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.24.1. Мәліметтердің сәйкестігі белгісі
(casdo: Equal Indicator)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келген көлік құралдарының кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкестігінің белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
13.24.2. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.24.3. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
13.24.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: Transport Means Registration Id Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі, кеменің атауы, әуе рейсінің нөмірі, поездың нөмірі, теміржол вагонының (платформалардың, цистерналардың және т.б.) нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалар бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
*.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: First Trailer Reg Id)
бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00399
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалар бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: Second Trailer Reg Id)
екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00428
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалар бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Көлік құралының сәйкестендіруші нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құрал шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) әзірлеуші берген сәйкестендіруші нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды
(casdo: Transport Type Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1

13.23. Сведения о средствах идентификации
(cacdo:SealDetails)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00198
M.CA.CDT.00199
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.23.1. Количество средств идентификации
(casdo:SealQuantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
1
13.23.2. Номер пломбиратора
(casdo:SealDeviceId)
номер (идентификатор) пломбиратора
M.CA.SDE.00194
M.CA.SDT.00179
0..*
13.23.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:SealId)
уникальный идентификационный номер пломбы
M.SDE.00156
M.SDT.00092
0..*
13.23.4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание отличительных признаков средств идентификации
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
13.24. Транспортные средства при транзите
(cacdo:PITransitTransportMeansDetails)
сведения о транспортных средствах, используемых при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.24.1. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения транспортных средств, прибывающих на таможенную территорию Евразийского экономического союза, с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
13.24.2. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.24.3. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
13.24.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
регистрационный номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:FirstTrailerRegId)
регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00399
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:SecondTrailerRegId)
регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00428
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Номер документа
(csdo:DocId)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

13.26. Жүк операциялары
(cacdo: PITranshipment Details)
жоспарланатын жүк операциялары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
13.26.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo: Cargo Operation Kind Code)
жүк операциясы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
13.26.2. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo: Container Indicator)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
0..1
13.26.3. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
жүк операциясы жасалатын елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.26.4. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
жүк операциясы жасалатын елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.26.5. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
жүк операциясы жасалатын орын
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.26.6. Кеден органы
(ccdo: Customs Office Details)
аймағында жүк операциясы жасалатын кеден органы
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.26.7. Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы
(cacdo: Transhipment Transport Details)
жаңа көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00178
M.CA.CDT.00214
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo: Registration Nationality Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: Transport Means Registration Id Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*

13.26. Грузовые операции
(cacdo:PITranshipmentDetails)
сведения о планируемых грузовых операциях
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.26.1. Код вида грузовой операции
(casdo:CargoOperationKindCode)
кодовое обозначение вида грузовой операции
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
13.26.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак перегрузки товаров из одного контейнера в другой при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
0..1
13.26.3. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны, в которой совершается грузовая операция
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.26.4. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны, в которой совершается грузовая операция
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
13.26.5. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
место совершения грузовой операции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.26.6. Таможенный орган
(ccdo:CustomsOfficeDetails)
таможенный орган, в зоне действия которого совершается грузовая операция
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.26.7. Транспортное средство при перегрузке товаров
(cacdo:TranshipmentTransportDetails)
сведения о новом транспортном средстве
M.CA.CDE.00178
M.CA.CDT.00214
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:RegistrationNationalityCode)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

13.27. Тауарды уақытша сақтау орны
(cacdo: Unload Warehouse Details)
тауарларды уақытша сақтау жоспарланатын орын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
13.27.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo: Goods Location Code)
тауарларды сақтау жоспарланған орынның кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.27.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарларды уақытша сақтау жоспарланған орынның атауы (порт терминалының атауы)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.27.3. Тауар орналасқан орынды анықтайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo: Goods Location Doc Details)
тауарларды уақытша сақтауға рұқсат беретін құжат туралы немесе өзге орында уақытша сақтауға рұқсат беру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталатын күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.27.4. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның оны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1

13.27. Место временного хранения товара
(cacdo:UnloadWarehouseDetails)
сведения о планируемом месте временного хранения товаров
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.27.1. Код места нахождения товаров
(casdo:GoodsLocationCode)
кодовое обозначение планируемого места хранения товаров
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.27.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование планируемого места временного хранения товаров (наименование терминала порта)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
13.27.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:GoodsLocationDocDetails)
сведения о документе, разрешающем временное хранение товаров, или о разрешении на временное хранение в ином месте
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
13.27.4. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение лица в реестр владельцев складов временного хранения
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1

13.27.5. Тауарды қоймаға орналастырған күн
(casdo: Warehouse Date)
тауарларды уақытша сақтауға орналастыру жоспарланған күн
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
13.27.6. Тауарларды сақтау талаптары
(cacdo: Storage Requirement Details)
тауарларды сақтаудың айрықша талаптары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1. Сақтаудың айрықша талаптарының қажеттілігі белгісі
(casdo: Special Storage Requirement Indicator)
тауарларды сақтаудың айрықша талаптарын қамтамасыз ету қажеттілігінің белгісі
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
сақтаудың айрықша талаптарының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.28. Тауар
(cacdo: PIVConsignment Item Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01158
M.CA.CDT.01149
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1..*
13.28.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.28.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.28.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
13.28.4. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
13.28.5. Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
13.28.6. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірліктерін көрсете отырып, тауарлардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Өлшем бірліктерін көрсете отырып, тауарлардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірліктерін көрсете отырып, тауарлардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

13.27.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:WarehouseDate)
планируемая дата помещения товаров на временное хранение
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
13.27.6. Условия хранения товаров
(cacdo:StorageRequirementDetails)
сведения об особых условиях хранения товаров
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:SpecialStorageRequirementIndicator)
признак необходимости обеспечения особых условий хранения товаров
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание особых условий хранения
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.28. Товар
(cacdo:PIVConsignmentItemDetails)
сведения о товаре
M.CA.CDE.01158
M.CA.CDT.01149
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
13.28.1. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.28.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.28.3. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
13.28.4. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.28.5. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.28.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

13.28.7. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo: DTConsignment Item Ordinal)
оған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларациядағы тауардың нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
13.28.8. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo: Goods Military Indicator)
әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
M.CA.SDE.00169
M.BDT.00013
0..1
13.28.9. Негізгі және қосымшадан ерекшеленетін өлшем бірліктегі тауардың саны
(cacdo: Add Goods Measure Details)
негізгі және қосымшадан ерекшеленетін өлшем бірліктегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Өлшем бірліктерін көрсете отырып, тауарлардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірліктерін көрсете отырып, тауарлардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.28.10. Қауіпті жүктің сыныбы
(casdo: UNDGClass Id)
қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның сыныбы
M.CA.SDE.01117
M.CA.SDT.01123
0..1
13.28.11. Қауіпті жүктің нөмірі
(casdo: UNDGNumber Id)
қауіпті жүктің, заттың немесе бұйымның нөмірі
M.CA.SDE.01118
M.CA.SDT.01124
0..1
13.28.12. Шығарған жердің атауы
(casdo: Production Place Name)
тауар шығарылған орынның атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
13.28.13. Тауарды таңбалау
(casdo: Goods Label Description Text)
тауарды таңбалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
13.28.14. Тауардың тағайындалуы және қолданылу саласы
(casdo: Goods Usage Description Text)
тауардың тағауындалуын және қолданылу саласын сипаттау
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
13.28.15. Өндіруші
(cacdo: Manufacturer Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Субъектінің қысқартылған атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Бірегей сәйкестендіруші кедендік нөмір
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
сәйкестендіруші (бірегей сәйкестендіруші) кедендік нөмір туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидаттар бойынша көрсетілген сәйкестендіруші нөмір қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
0..1
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендірушісі
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі субъектінің сәйкестендірушісі
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
Ресей Федерациясында субъектіні салық есебіне қою себебін сәйкестендіруші код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Жеке тұлғаның сәйкестендірушісі
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендірушісі
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1

13.28.7. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:DTConsignmentItemOrdinal)
номер товара в таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
13.28.8. Признак продукции военного назначения
(casdo:GoodsMilitaryIndicator)
признак продукции военного назначения
M.CA.SDE.00169
M.BDT.00013
0..1
13.28.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:AddGoodsMeasureDetails)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.28.10. Класс опасного груза
(casdo:UNDGClassId)
класс опасного груза, вещества или изделия
M.CA.SDE.01117
M.CA.SDT.01123
0..1
13.28.11. Номер опасного груза
(casdo:UNDGNumberId)
номер опасного груза, вещества или изделия
M.CA.SDE.01118
M.CA.SDT.01124
0..1
13.28.12. Наименование места происхождения
(casdo:ProductionPlaceName)
наименование места происхождения товара
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
13.28.13. Маркировка товара
(casdo:GoodsLabelDescriptionText)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
13.28.14. Назначение и область применения товара
(casdo:GoodsUsageDescriptionText)
описание назначения и области применения товара
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
13.28.15. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.7.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
13.28.16. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo: Vet Release Organization Details)
ветеринариялық бақылауға жататын тауарды айналымға шығарған кәсіпорын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асырған кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo: Veterinary Organization Id)
тауарды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
13.28.17. Жүк, ыдыс, қаптама, түпқойма туралы мәліметтер
(cacdo: PIVCargo Package Pallet Details)
жүк, ыдыс, қаптама, түпқойма туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01157
M.CA.CDT.01147
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Package Availability Code)
тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
тауар қойылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Part Quantity)
ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo: Cargo Kind Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, түпқойма туралы мәліметтер
(cacdo: Package Pallet Details)
жүк, ыдыс, қаптама, түпқойма туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*

*.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
13.28.16. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)
сведения о предприятии, выпустившем в оборот товары, подлежащие ветеринарному контролю
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:VeterinaryOrganizationId)
номер предприятия, выпустившего в оборот товары
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
13.28.17. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:PIVCargoPackagePalletDetails)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.01157
M.CA.CDT.01147
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:PackageAvailabilityCode)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:CargoPartQuantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:CargoKindName)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:PackagePalletDetails)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.5.1. Жүк орны (қаптамасы) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Cargo Package Info Kind Code)
жүк, жүк орындары, қаптамалар, түпқоймалар туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo: Package Kind Code)
жүктің, қаптаманың немесе қаптама материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo: Package Quantity)
қаптамалар, түпқоймалар саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo: Cargo Description Text)
жүктік, түпқойманың, жүк орнының немесе тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.6. Жүкті таңбалау
(casdo: Cargo Label Description Text)
жүкті таңбалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.01124
M.SDT.00088
0..1
13.28.18. Контейнер
(cacdo: PIContainer Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Контейнердің сәйкестендірушісі
(casdo: Container Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.28.19. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.28.20. Құны
(casdo: CAValue Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
13.28.21. Алдыңғы құжат
(cacdo: PIPreceding Doc Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01143
M.CDT.00081
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:CargoPackageInfoKindCode)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:PackageKindCode)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:PackageQuantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:CargoDescriptionText)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.6. Маркировка груза
(casdo:CargoLabelDescriptionText)
описание маркировки груза
M.CA.SDE.01124
M.SDT.00088
0..1
13.28.18. Контейнер
(cacdo:PIContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:ContainerId)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.28.19. Страна происхождения
(cacdo:OriginCountryDetails)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.28.20. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.28.21. Предшествующий документ
(cacdo:PIPrecedingDocDetails)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01143
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.15.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.15.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.15.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.16. Зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo: Goods Disinfection Details)
зарарсыздандыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.16.1. Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі
(casdo: Disinfection Indicator)
зарарсыздандыруды жүргізу белгісі
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.16.2. Жүргізілген зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo: Disinfection Details)
жүргізілген зарарсыздандырудың сипаттамасы
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.16.2.1. Күні
(csdo: Event Date)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) жүргізілген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.16.2.2. Өңдеудің ұзақтығы
(casdo: Exposition Duration)
зарарсыздандыруды (экспозицияны) жүргізудің ұзақтығы
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.16.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo: Disinfection Method Name)
өңдеу тәсілін сипаттау
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.16.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo: Chemical Name)
химикаттың (әсер етуші заттың) атауы
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.16.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo: Temperature Measure)
зарарсыздандыруды (дезинфекциялауды) жүргізу кезіндегі температура
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.16.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo: Concentration Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылған химикаттың (әсер етуші заттың) концентрациясы
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
*.16.2.7. Заттың дозасы
(casdo: Dose Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылған химикаттың (әсер етуші заттың) дозасы
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
*.16.2.8. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.28.23. Тауарды түсіру орны және күні
(cacdo: PIShipment Location Details)
тауарды түсіру орны және күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
жүкті түсіру орнының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.3. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Күні
(csdo: Event Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1

*.15.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.15.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.15.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.16. Сведения об обеззараживании
(cacdo:GoodsDisinfectionDetails)
сведения об обеззараживании
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:DisinfectionIndicator)
признак проведения обеззараживания
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.16.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:DisinfectionDetails)
описание проведенного обеззараживания
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.2.1. Дата
(csdo:EventDate)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.16.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:ExpositionDuration)
продолжительность проведения обеззараживания (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.16.2.3. Способ обработки
(casdo:DisinfectionMethodName)
описание способа обработки
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.16.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:ChemicalName)
наименование химиката (действующего вещества)
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.16.2.5. Температура обработки
(casdo:TemperatureMeasure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.16.2.6. Концентрация вещества
(casdo:ConcentrationMeasure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.16.2.7. Доза вещества
(casdo:DoseMeasure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.16.2.8. Описание
(csdo:DescriptionText)
дополнительная информация
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
13.28.23. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:PIShipmentLocationDetails)
сведения о месте и дате отгрузки товара
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места отгрузки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Дата
(csdo:EventDate)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1

13.29. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo: Transit Guarantee Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
13.29.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo: Transit Guarantee Measure Code)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00143
M.CA.SDT.00066
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.29.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo: Guarantee Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендірушісі
M.SDT.00091
1
13.29.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo: Guarantee Certificate Id Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.29.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат
(cacdo: Transit Guarantee Doc Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00005
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталатын күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталатын күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1

13.29. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDetails)
сведения о мере обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.29.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)
кодовое обозначение меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.SDE.00143
M.CA.SDT.00066
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.29.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.29.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:GuaranteeCertificateIdDetails)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
13.29.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1

13.29.5. Кепілдіктің коды
(casdo: National Guarantee Code)
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес көрсетілген кепілдік түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00191
M.SDT.00169
0..1
13.29.6. Кепілдік қолданылмайтын елдің коды
(casdo: Non Guarantee Country Code)
кепілдік жарамайтын елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00192
M.CA.SDT.00181
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
13.29.7. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне немесе уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.2. Заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның оны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.29.8. Субъектінің қысқартылған атауы
(csdo: Subject Brief Name)
кепілгердің атауы
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.29.9. Салық төлеушінің сәйкестендірушісі
(csdo: Taxpayer Id)
заңды немесе жеке тұлғаның салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі сәйкестендірушісі
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.29.10. Банктің сәйкестендірушісі
(csdo: Bank Id)
банктің төлем құжаттарында (төлем тапсырмасында, аккредитивте) пайдаланылатын бірегей сәйкестендірушісі
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
13.29.11. Кепілгерлік
(cacdo: Surety Details)
кепілгерлік
M.CA.CDE.00185
M.CA.CDT.00198
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бас кепілгерлік шарты
(cacdo: Surety Main Contract Details)
бас шарт туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00321
M.CDT.00081
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1

13.29.5. Код гарантии
(casdo:NationalGuaranteeCode)
кодовое обозначение вида гарантии, указанное в соответствии с законодательством государства-члена
M.CA.SDE.00191
M.SDT.00169
0..1
13.29.6. Код страны, в которой гарантия не применяется
(casdo:NonGuaranteeCountryCode)
кодовое обозначение страны, в которой гарантия недействительна
M.CA.SDE.00192
M.CA.SDT.00181
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.29.7. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение лица в реестр таможенных перевозчиков или в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
13.29.8. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
наименование гаранта
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.29.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.29.10. Идентификатор банка
(csdo:BankId)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
13.29.11. Поручительство
(cacdo:SuretyDetails)
поручительство
M.CA.CDE.00185
M.CA.CDT.00198
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Генеральный договор поручительства
(cacdo:SuretyMainContractDetails)
сведения о генеральном договоре
M.CA.CDE.00321
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

13.31.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo: Carrier Representative Details)
тасымалдаушының қызметкері немесе уәкілетті өкілі болып табылатын тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00304
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
1
*.1.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе қосарланған аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
*.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
лауазымды тұлғаның байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралының (арнасының) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендірушісі
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіруші символдардың бірізділігі (телефон, факс нөмірін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.4. Жеке куәлігі
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Қоса тіркелген элементтердің мәндері салаларымен анықталады
0..1
*.4.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
1
*.4.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі
(codeListId атрибуты)
коды көрсетілгенге сәйкес анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгісі
M.SDT.00091
0..1
*.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.4.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжаттың оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгісі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1

13.31.8. Представитель перевозчика
(cacdo:CarrierRepresentativeDetails)
сведения о лице, являющимся сотрудником или уполномоченным представителем перевозчика
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00304
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:PositionName)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.4. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.4.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.4.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1

9. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде берілген.
4-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
bdt
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер мөделіндегі UML конструкцияның сәйкестендірушісі;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің аумағы" – деректер типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
5-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері
№ р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің аумағы
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Күні. Типі
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыты. Типі
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Сәйкестендіруші. Типі
екі мәннің бірі: "true" (шынды) немесе "false" (жалған)
4
M.BDT.00021
DurationType
Ұзақтығы. Типі
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыттың ұзақтығын белгілеу
10. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде берілген.
6-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
csdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер мөделіндегі UML конструкцияның сәйкестендірушісі;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің аумағы" – деректер типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
7-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері
№ р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің аумағы
1
M.SDT.00006
Post Code Type
Пошта индексі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.

9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
4
M.BDT.00021
DurationType
Продолжительность. Тип
обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
10. Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Сноска. Таблица 7 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
PostCodeType
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіруші. Типі
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
4
M.SDT.00026
BankIdType
Банк_ Сәйкестендіруші. Типі
банк тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендірушінің мәні. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
Tax Registration Reason Code Type
Салықтық есепке алуға қою себебі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
7
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
9
M.SDT.00064
Sex Code Type
Жынысы_ Коды. Типі
биологиялық жыныс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 5
10
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Коды. Типі
ЕАЭО СЭҚ ТН 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
11
M.SDT.00067
Name20 Type
Аты. 20 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
12
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
13
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
14
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
15
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Коды. Типі
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
16
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
17
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сәйкестендіруші)_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
18
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіруші. 20 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
19
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіруші. 50 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
20
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт мәнді. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
21
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
22
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
23
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Қаптаманың түрі_ Коды. Типі
қаптама түрінің сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодының мәні.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00026
BankIdType
Банк_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
TaxRegistrationReasonCodeType
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
7
M.SDT.00055
Name120Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
9
M.SDT.00064
SexCodeType
Пол_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов биологических полов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
10
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
11
M.SDT.00067
Name20Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
12
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
13
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
14
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
15
M.SDT.00074
MeasurementUnitCodeType
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
16
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
17
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
18
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
19
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
20
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
21
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
22
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
23
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
24
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үштік мән. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
25
M.SDT.00108
Id40 Type
Сәйкестендіруші. 40 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
26
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды_ Коды. Екі әріптік. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
27
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шамасы_ Өлшем: 2-нұсқа. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
28
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
29
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Коды. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
30
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Коды. Әріптік: 3-нұсқа. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
31
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бестік мән. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
32
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіздік мән. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
33
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды_ Коды. Екі әріптік. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
34
M.SDT.00160
Code20Type
Коды. 20 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
35
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
36
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Коды. Типі
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
37
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық ортаның типі_ Коды: 2-нұсқа. Типі
байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
38
M.SDT.00169
Code1 Type
Коды. 1 символ. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
39
M.SDT.00170
Code2 Type
Коды. 2 символ. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
40
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіруші. 25 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
41
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Коды. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
24
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
25
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
26
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
27
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
28
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
29
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
30
M.SDT.00144
CurrencyCodeV3Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
31
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
32
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
33
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
34
M.SDT.00160
Code20Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
35
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
36
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
37
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
38
M.SDT.00169
Code1Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
39
M.SDT.00170
Code2Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
40
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
41
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
42
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлігі құралының маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
43
M.SDT.00204
Name50Type
Аты. 50 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
44
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Коды. Типі
электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылым тізіміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
45
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіруші. Типі
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" мәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестеде берілген.
8-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" мәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
casdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпаратты әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" мәндік саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіруші" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендірушісі;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкцияның сәйкестендірушісі;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің аумағы" – деректер типіне сәйкес келетін рұқсат етілген мәндердің көптігі.
9-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" мәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
№ р/с
Сәйкестендіруші
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің аумағы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сомасы. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауарлардың орналасқан жері_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлардың орналасқан жері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00066
TransitGuaranteeMeasureCodeType
Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодының мәні.
Ұзындығы: 2
4
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Теміржол стансасы_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
42
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
43
M.SDT.00204
Name50Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
44
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
45
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
46
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Сноска. Таблица 9 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
PaymentAmountWithCurrencyType
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00066
TransitGuaranteeMeasureCodeType
Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита_ Код. Тип
значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
4
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
8
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Жүк туралы ақпарат түрі_ Коды. Типі
жүк, жүк орындары және қаптамасы туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
9
M.CA.SDT.00176
Id8 Type
Сәйкестендіруші. 8 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 8
10
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Сәйкестендіруші. 10 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
11
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі"атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде белгіленген кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
12
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіруші. 2 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
13
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Сәйкестендіруші кедендік нөмір_ Сәйкестендіруші. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
14
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіруші. Типі
жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
15
M.CA.SDT.00194
Code1to3CodeType
Коды. 1-ден 3 символға дейін. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
16
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Валюта коды көрсетілген төлем_ Ақшалай сомасы. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
17
M.CA.SDT.00201
Edoc Indicator Code Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Коды. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленімі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
18
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Халықаралық тасымалдау көлік құралының типі_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
19
M.CA.SDT.00409
Measure Unit Abbreviation Code Type
Өлшем бірлігінің шартты белгісі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
20
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Транзиттік декларацияда орын ауыстыру ерекшелігі_ Коды. Типі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
21
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен орналасқан жерінің коды_ Коды. Типі
сәйкестендірушісі "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендірушісі" атрибутында белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орналасқан жері кодының мәні.

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
8
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Вид информации о грузе_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
9
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Идентификатор. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
10
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
11
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
12
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
13
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
14
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Платеж c указанием кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
15
M.CA.SDT.00201
EDocIndicatorCodeType
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
16
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Тип транспортного средства международной перевозки_ Код. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
17
M.CA.SDT.00409
MeasureUnitAbbreviationCodeType
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
18
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Особенность перемещения в транзитной декларации _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
19
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Код места нахождения со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Тип
значение кода места нахождения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабы 2-тармағының 1-тармақшасында көзделген мақсаттарда ұсынылатын алдын ала ақпарат
03
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 278-бабына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралына декларация ретінде ұсынылатын алдын ала ақпарат
04
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің тұрғындардың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органының халықаралық тасымалдау көлік құралдарын және тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) қатысты бөлігінде шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
05
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 100-бабына сәйкес тауарларды уақытша сақтауға орналастырумен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
06
тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырумен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін, соның ішінде транзиттік декларация ретінде пайдалану үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
07
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 7-бабына сәйкес ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру бөлігінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
08
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 7-бабына сәйкес жоғары фитосанитариялық тәуекелдің карантнге жатқызылған өнімге қатысты карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру бөлігінде тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
09
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 7-бабына сәйкес оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелудің және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетудің рұқсат ету тәртібі белгіленген тауарлар тізбесіне енгізілген тауарларға қатысты тарифтік емес реттеу шараларының сақталуын растау үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
11
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттығы саласындағы уәкілетті органының санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларға қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
12
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органының ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
13
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині бойынша уәкілетті органының карантинге жатқызылған өнімге қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
15
кеден органының келу орнында тауарларды түсіруді жүзеге асыруға рұқсат алуымен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
16
егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында және (немесе) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үшінші тараппен халықаралық шарттарында көзделген жағдайларда мұндай хабарламаға рұқсат етілетін болса, кеден органын келу орнында тауарларды түсіруді жүзеге асыру туралы хабардар етумен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
17
кеден органының тауарларды қайта тиеуді (ауыстырып тиеуді) және тауарлармен өзге де жүк операцияларын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды жеткізген халықаралық тасымалдау көлік құралдарын келу орнында басқа көлік құралдарымен алмастыруды жүзеге асыруға рұқсат алуымен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат
18
кеден органын тауарларды қайта тиеуді (ауыстырып тиеуді) және тауарлармен өзге де жүк операцияларын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды жеткізген халықаралық тасымалдау көлік құралдарын келу орнында басқа көлік құралдарымен алмастыруды жүзеге асыру туралы хабардар етумен байланысты кедендік операцияларды жүргізу үшін ұсынылатын алдын ала ақпарат

предварительная информация, представляемая в целях, предусмотренных подпунктом 1 пункта 2 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
03
предварительная информация, представляемая в качестве декларации на транспортное средство международной перевозки в соответствии со статьей 278 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
04
предварительная информация, представляемая для совершения на таможенной границе Евразийского экономического союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения решения в части, касающейся санитарно-эпидемиологического надзора (контроля) за транспортными средствами международной перевозки и лицами
05
предварительная информация, представляемая для совершения в соответствии со статьей 100 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза таможенных операций, связанных с помещением товаров на временное хранение
06
предварительная информация, представляемая для совершения таможенных операций, связанных с помещением товаров под таможенную процедуру таможенного транзита, в том числе для использования в качестве транзитной декларации
07
предварительная информация, представляемая для подтверждения соблюдения запретов и ограничений в соответствии со статьей 7 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза в части осуществления ветеринарного контроля (надзора)
08
предварительная информация, представляемая для подтверждения соблюдения запретов и ограничений в соответствии со статьей 7 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза в части осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора) в отношении подкарантинной продукции высокого фитосанитарного риска
09
предварительная информация, представляемая для подтверждения соблюдения мер нетарифного регулирования в соответствии со статьей 7 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза в отношении товаров, включенных в перечень товаров,
в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза
11
предварительная информация, представляемая для совершения на таможенной границе Евразийского экономического союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения решения в отношении товаров, подлежащих санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
12
предварительная информация, представляемая для совершения на таможенной границе Евразийского экономического союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии решения в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)
13
предварительная информация, представляемая для совершения на таможенной границе Евразийского экономического союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза по карантину растений решения в отношении подкарантинной продукции
15
предварительная информация, представляемая для совершения таможенных операций, связанных с получением разрешения таможенного органа на осуществление разгрузки товаров в месте прибытия
16
предварительная информация, представляемая для совершения таможенных операций, связанных с уведомлением таможенного органа об осуществлении разгрузки товаров в месте прибытия, если такое уведомление допускается в случаях, предусмотренных законодательством государств – членов Евразийского экономического союза и (или) международными договорами государств – членов Евразийского экономического союза с третьей стороной
17
предварительная информация, представляемая для совершения таможенных операций, связанных с получением разрешения таможенного органа на осуществление перегрузки (перевалки) товаров и иных грузовых операций с товарами, а также замены транспортных средств международной перевозки, доставивших товары на таможенную территорию Евразийского экономического союза, другими транспортными средствами в месте прибытия
18
предварительная информация, представляемая для совершения таможенных операций, связанных с уведомлением таможенного органа об осуществлении перегрузки (перевалки) товаров и иных грузовых операций с товарами, а также замены транспортных средств международной перевозки, доставивших товары на таможенную территорию Евразийского экономического союза, другими транспортными средствами в месте прибытия