Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы және нысаны туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 193 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы және нысаны бекітілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 193 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың ҚҰРЫЛЫМЫ ЖӘНЕ НЫСАНЫ
1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың (бұдан әрі – темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат) құрылымы мен нысанын айқындайды.
2. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы электрондық құжат түрінде ұсынылатын алдын ала ақпаратқа ол кеден органына ұсынылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін бөлу тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы.
4. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат осы құжатта айқындалатын құрылымға (бұдан әрі – темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы) сәйкес:

О структуре и формате предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 года № 193.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 ноября 2018 г. № 193
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
1. Настоящий документ определяет структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом (далее – предварительная информация о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом).
2. Предварительная информация о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, представляемая в виде электронного документа, подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, таможенному органу которого она представляется.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Примечание ИЗПИ!
В пункт 4 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 118 (вступает в силу с 01.04.2025).
4. Предварительная информация о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом (далее – структура предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:

"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – мына: http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – мына: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2:Datatypes" – мына: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде жарияланған стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады.
5. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы Еуразиялық экономикалық одақ деректерінің моделін (бұдан әрі – деректер моделі) пайдалану негізінде әзірленген және:
а) темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) атаулардың импортталатын кеңістіктері (темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілері оларға тиесілі атаулар кеңістіктері);
в) темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы (қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялар деңгейлері ескеріле отырып);
г) базистік деңгейдің және "Кедендік әкімшілендіру" заттық саласындағы деңгейдің:
– темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық тұрпаттары туралы;
– темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым тұрпаттары туралы;
– темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын Кедендік әкімшілендіру" заттық саласы деректерінің қолданбалы қарапайым тұрпаттары туралы деректері моделінің объектілері туралы мәліметтер;
д) темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы көрсетіле отырып, кесте нысанында сипатталады.

"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
5. Структура предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, разработана на основе использования модели данных Евразийского экономического союза (далее – модель данных) и описывается в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом);
в) реквизитного состава структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений об объектах модели данных базисного уровня и уровня предметной области "Таможенное администрирование":
– о базовых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом;
– об общих простых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом;
– о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом;
д) описания формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 02.04.2019 № 47 (вступает в силу с 01.07.2019).

6. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы туралы жалпы мәліметтер 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы туралы жалпы мәліметтер
Р/с
Элементтің таңбалануы
Сипаттамасы
1
2
3
1
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат
2
Сәйкестендіргіш
R.041
3
Нұсқа
1.0.0
4
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:041:RWPreliminaryInformation:v1.0.0
5
XML-құжаттың түбір элементі
RWPreliminaryInformation
6
XML-схемасы файлының аты
EEC_R_041_RWPreliminaryInformation_v1.0.0.xsd
7. Атаулардың импортталатын кеңістіктері 2-кестеде келтірілген
2-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістіктері
Р/с
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Атаулардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер модельдерінің құрамдас бөліктері нұсқаларының нөмірлеріне сәйкес келеді.
8. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің қалыптасқан немесе ресми түрде сөздік белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректердің тұрпаты" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректемелердің ықтимал қайталануларының міндеттілігі (опционалдығы) және саны.
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен көп емес қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционалды, m реттен көп емес қайталауға болады (m > 1).
3-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің тұрпаты
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1

6. Общие сведения о структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, приведены в таблице 1.
Примечание ИЗПИ!
В таблицу 1 предусмотрены изменения решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 118 (вступает в силу с 01.04.2025).
Таблица 1
Общие сведения о структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Сноска. Таблица 1 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021); от 28.12.2021 № 196 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2021 г. № 147 "О внесении изменений в перечень категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру и о некоторых вопросах ввоза (вывоза) товаров в целях организации и проведения Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022").
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
предварительная информация о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
2
Идентификатор
R.041
3
Версия
1.1.0
4
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:041:RWPreliminaryInformation:v1.1.0
5
Корневой элемент XML-документа
RWPreliminaryInformation
6
Имя файла XML-схемы
EEC_R_041_RWPreliminaryInformation_v1.1.0.xsd
7. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 2.
Таблица 2
Импортируемые пространства имен
п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
2
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
3
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
4
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий составных частей модели данных, использованных при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом.
8. Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Примечание ИЗПИ!
Таблица 3 предусмотрена в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15.08.2023 № 118 (вступает в силу с 01.04.2025).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Сноска. Таблица 3 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1

3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
Жауабына осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Preliminary Information Id Details)
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
6.2. Күні
(csdo: Event Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(casdo: Preliminary Information Seq Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo: Ref Preliminary Information Id Details)
Алдын ала ақпаратты қайталап беру соған қатысты жүзеге асырылатын алдын ала ақпараттың тіркеу нөміріі
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
7.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
7.2. Күні
(csdo: Event Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(casdo: Preliminary Information Seq Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo: Preliminary Information Usage Code)
алдын ала ақпартты ұсыну мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo: PIWEntry Check Point Details)
тауардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01173
M.CA.CDT.01161
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:RefPreliminaryInformationIdDetails)
регистрационный номер предварительной информации, в отношении которой осуществляется повторное представление предварительной информации
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationSeqId)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:PreliminaryInformationUsageCode)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:PIWEntryCheckPointDetails)
сведения о месте прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01173
M.CA.CDT.01161
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

9.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Темір жол станциясының коды
(casdo: Railway Station Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
9.3. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
темір жол станциясының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
9.4. Өткізу пунктінің коды
(csdo: Border Checkpoint Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.5. Өткізу пунктінің атауы
(csdo: Border Checkpoint Name)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің атауы
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Алдын ала ақпарат ұсынған тұлға
(cacdo: PIDeclarant Details)
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
10.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

9.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
9.3. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование железнодорожной станции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
9.4. Код пункта пропуска
(csdo:BorderCheckpointCode)
кодовое обозначение пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.5. Наименование пункта пропуска
(csdo:BorderCheckpointName)
наименование пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:PIDeclarantDetails)
сведения о лице, представившем предварительную информацию
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

10.7.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйді, корпусты, құрылысты таңбалау
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офисті немесе пәтерді таңбалау
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның кеден өкілдернінің тізіліміне енгізілгені туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.8.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
10.8.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
10.8.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.4. Куәлік тұрпатының коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі тұрпатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo: Equal Indicator)
алдын ала ақпарат берген адамның Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкестігінің белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Көлік құралы
(cacdo: PIWBorder Transport Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01169
M.CA.CDT.01156
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

10.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.8.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.8.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
10.8.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения лица, представившего предварительную информацию, с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Транспортное средство
(cacdo:PIWBorderTransportDetails)
сведения о транспортном средстве, прибывающем на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01169
M.CA.CDT.01156
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

11.1. Көлік құралының коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.2. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
11.3. Контейнерлік тасымалдар саны
(casdo: Container Indicator)
контейнерлік тасымалдар саны
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: PIWTransport Means Details)
темір жол вагоны немесе контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01210
M.CA.CDT.01201
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
темір жол вагонының немесе контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
11.4.2. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo: Transport Type Code)
халықаралық тасымал көлік құралы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.4.3. Объектіні жүктеу коды
(casdo: Full Item Code)
бос көлік құралының белгісі
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
11.4.4. Қайтару белгісі
(casdo: Return Indicator)
вагонды қайтару белгісі
M.CA.SDE.01114
M.BDT.00013
0..1
11.5. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo: Transport Means Entry Purpose Code)
халықаралық тасымал көлік құралын әкелу мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12. Тауар партиясы
(cacdo: PIWConsignment Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01170
M.CA.CDT.01158
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.1. Көліктік (тасымал) құжат
(cacdo: Transport Document Details)
көліктік (тасымал) құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
12.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

11.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
11.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:PIWTransportMeansDetails)
сведения о железнодорожном вагоне или контейнере
M.CA.CDE.01210
M.CA.CDT.01201
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
идентификационный номер железнодорожного вагона или контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.4.2. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)
кодовое обозначение типа транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.4.3. Код загрузки объекта
(casdo:FullItemCode)
признак порожнего транспортного средства
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
11.4.4. Признак возврата
(casdo:ReturnIndicator)
признак возврата вагона
M.CA.SDE.01114
M.BDT.00013
0..1
11.5. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)
кодовое обозначение цели ввоза транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12. Товарная партия
(cacdo:PIWConsignmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01170
M.CA.CDT.01158
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.1. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:TransportDocumentDetails)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1
12.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.1.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
12.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
12.1.4. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
алдын ала кедендік декларациялау соған сәйкес жүзеге асырылған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.2.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.2.2. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
12.2.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.2.4. Реттік нөмір
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.3. Декларацияның тұрпаты
(casdo: Declaration Kind Code)
кедендік декларация тұрпатының коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.4. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo: Transit Procedure Code)
кедендік транзит кедендік рәсімін қолдану кезінде тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшеліктерінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
12.5. Транзит декларациясында декларацияланатын тауарлар мақсатының коды
(casdo: Transit Feature Code)
транзиттік декларация толтырудың ерекшеліктерін көрсететін тауарлар арналуының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
M.CA.SDT.00194
0..1
12.6. Жөнелтілген ерекшеліктер саны
(casdo: Loading Lists Quantity)
жөнелту ерекшеліктерінің немесе көлік (тасымал), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00200
M.SDT.00155
0..1
12.7. Жөнелтілген ерекшеліктер парақтарының саны
(casdo: Loading Lists Page Quantity)
жөнелту ерекшеліктері парақтарының немесе көлік (тасымал), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00137
M.SDT.00155
0..1
12.8. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
көлшік (тасымал) құжаты бойынша тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.9. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.10. Жөнелту елі
(cacdo: Departure Country Details)
жөнелтуші ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.1.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
12.1.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
12.1.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.2.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.2.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
12.2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.2.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.3. Тип декларации
(casdo:DeclarationKindCode)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.4. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:TransitProcedureCode)
кодовое обозначение особенности перевозки (транспортировки) товаров при применении таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
12.5. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:TransitFeatureCode)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
12.6. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsQuantity)
количество отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00200
M.SDT.00155
0..1
12.7. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsPageQuantity)
количество листов отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00137
M.SDT.00155
0..1
12.8. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
общее число товаров по транспортному (перевозочному) документу
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.9. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.10. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.10.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.10.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.10.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.11. Межелі ел
(cacdo: Destination Country Details)
баратын ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.11.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.11.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.11.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.12. Құны
(casdo: CAInvoice Value Amount)
тауарлардың жалпы құны
M.CA.SDE.00202
M.CA.SDT.00197
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
(currencyCode атрибуты List Id)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
12.13. Масса брутто
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
брутто жалпы салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.14. Жөнелтуші
(cacdo: PIConsignor Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.14.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.14.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.14.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1

12.10.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.10.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.10.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.11. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.11.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.11.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.11.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.12. Стоимость
(casdo:CAInvoiceValueAmount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00202
M.CA.SDT.00197
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор классификатора валют
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор справочника (классификатора)
M.SDT.00091
0..1
12.13. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
общий вес брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.14. Отправитель
(cacdo:PIConsignorDetails)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.14.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.14.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.14.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1

12.16. Тауарларды тиеу орны
(cacdo: PIWLoading Location Details)
тауарларды жөнелту станциясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01174
M.CA.CDT.01157
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.16.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.16.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
темір жол станциясының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.16.3. Темір жол станциясының коды
(casdo: Railway Station Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.16.4. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.17. Тауарларды түсіру орны
(cacdo: PIWUnloading Location Details)
тауарлар жеткізілетін (түсірілетін) станция туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01175
M.CA.CDT.01157
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.17.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.17.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
темір жол станциясының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.17.3. Темір жол станциясының коды
(casdo: Railway Station Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.17.4. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.18. Кедендік бару орны
(cacdo: Destination Customs Office Details)
карантинге жатқызылған өнімге қатысты шешім қабылдау кезінде көрсетілетін межелі кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00115
M.CA.CDT.00019
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.18.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.18.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
12.18.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.19. Контейнер
(cacdo: PIContainer Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
cacdo: PIContainer Details Type (M.CA.CDT.01120)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

12.16. Место погрузки товаров
(cacdo:PIWLoadingLocationDetails)
сведения о станции отправления товаров
M.CA.CDE.01174
M.CA.CDT.01157
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.16.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.16.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
название железнодорожной станции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.16.3. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.16.4. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.17. Место выгрузки товаров
(cacdo:PIWUnloadingLocationDetails)
сведения о станции назначения (выгрузки) товаров
M.CA.CDE.01175
M.CA.CDT.01157
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.17.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.17.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
название железнодорожной станции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.17.3. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.17.4. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.18. Таможенный орган назначения
(cacdo:DestinationCustomsOfficeDetails)
сведения о таможенном органе назначения, указываемые при принятии решения в отношении подкарантинной продукции
M.CA.CDE.00115
M.CA.CDT.00019
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.18.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.18.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
12.18.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.19. Контейнер
(cacdo:PIContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

12.19.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo: Container Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
casdo: Container Id Type (M.CA.SDT.00145)
1
12.19.2. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.20. Сәйкестендірудің салынған құралдары туралы мәліметтер
(cacdo: Seal Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00198
M.CA.CDT.00199
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.20.1. Сәйкестендірудің салынған құралдарының саны
(casdo: Seal Quantity)
сәйкестендірудің салынған құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
1
12.20.2. Пломблағыштың нөмірі
(casdo: Seal Device Id)
пломба салғыштың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00194
M.CA.SDT.00179
0..*
12.20.3. Қорғау пломбасының сәйкестендіргіші
(csdo: Seal Id)
пломбаны қорғаудың бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00156
M.SDT.00092
0..*
12.20.4. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
сәйкестендіру құралдарының ерекшелік белгілерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.21. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo: PITransit Transport Means Details)
кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде пайдаланылатын көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.21.1. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo: Equal Indicator)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдарының кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалын жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.21.2. Көлік құралының коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.21.3. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
Көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
12.21.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: Transport Means Registration Id Details)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі, кеменің атауы, авиарейс нөмірі, поезд нөмірі, темір жол вагонының (платформалардың, цистерналардың және т.б.) нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: First Trailer Reg Id)
бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00399
M.SDT.00101
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: Second Trailer Reg Id)
екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00428
M.SDT.00101
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шанағының, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo: Transport Type Code)
көлік құралы тұрпатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

12.19.1. Идентификатор контейнера
(casdo:ContainerId)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
12.19.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.20. Сведения о средствах идентификации
(cacdo:SealDetails)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00198
M.CA.CDT.00199
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.20.1. Количество средств идентификации
(casdo:SealQuantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
1
12.20.2. Номер пломбиратора
(casdo:SealDeviceId)
номер (идентификатор) пломбиратора
M.CA.SDE.00194
M.CA.SDT.00179
0..*
12.20.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:SealId)
уникальный идентификационный номер пломбы
M.SDE.00156
M.SDT.00092
0..*
12.20.4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание отличительных признаков средств идентификации
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.21. Транспортные средства при транзите
(cacdo:PITransitTransportMeansDetails)
сведения о транспортных средствах, используемых при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.21.1. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения транспортных средств, прибывающих на таможенную территорию Евразийского экономического союза, с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.21.2. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.21.3. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
12.21.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
регистрационный номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:FirstTrailerRegId)
регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00399
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:SecondTrailerRegId)
регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00428
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Номер документа
(csdo:DocId)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.23.  Жүк операциялары
(cacdo: PITranshipment Details)
жоспарланатын жүк операциялары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.23.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo: Cargo Operation Kind Code)
жүк операциясы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
12.23.2. Контейнерлік тасымалдар саны
(casdo: Container Indicator)
кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды бір контейнерден екіншісіне тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
0..1
12.23.3. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
жүк операциясы жасалатын елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.23.4. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
жүк операциясы жасалатын елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.23.5. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
жүк операциясы жасалатын орын
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.23.6. Кеден органы
(ccdo: Customs Office Details)
әрекет аймағында жүк операциясы жасалатын кеден органы
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Кеден органының атауы
(csdo: Customs Office Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.23.7. Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы
(cacdo: Transhipment Transport Details)
жаңа көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00178
M.CA.CDT.00214
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік құралының коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo: Registration Nationality Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: Transport Means Registration Id Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

12.23. Грузовые операции
(cacdo:PITranshipmentDetails)
сведения о планируемых грузовых операциях
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.23.1. Код вида грузовой операции
(casdo:CargoOperationKindCode)
кодовое обозначение вида грузовой операции
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
12.23.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак перегрузки товаров из одного контейнера в другой при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
0..1
12.23.3. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны, в которой совершается грузовая операция
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.23.4. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны, в которой совершается грузовая операция
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
12.23.5. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
место совершения грузовой операции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.23.6. Таможенный орган
(ccdo:CustomsOfficeDetails)
таможенный орган, в зоне действия которого совершается грузовая операция
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.23.7. Транспортное средство при перегрузке товаров
(cacdo:TranshipmentTransportDetails)
сведения о новом транспортном средстве
M.CA.CDE.00178
M.CA.CDT.00214
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:RegistrationNationalityCode)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
M.SDT.00155
0..1
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
M.CA.CDT.00321
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

12.24. Тауарды уақытша сақтау орны
(cacdo: Unload Warehouse Details)
тауарларды уақытша сақтау жоспарланатын орын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.24.1. Тауар орналасқан жердің коды
(casdo: Goods Location Code)
тауарларды сақтау жоспарланатын орынның кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.24.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарларды уақытша сақтау жоспарланатын орынның атауы (порт терминалының атауы)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.24.3. Тауар орналасқан жерді айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo: Goods Location Doc Details)
тауарларды уақытша сақтауға рұқсат беретін құжат туралы немесе өзге жерде уақытша сақтауға рұқсат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжат қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжат қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
12.24.4. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Куәлік тұрпатының коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі тұрпатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1

12.24. Место временного хранения товара
(cacdo:UnloadWarehouseDetails)
сведения о планируемом месте временного хранения товаров
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.24.1. Код места нахождения товаров
(casdo:GoodsLocationCode)
кодовое обозначение планируемого места хранения товаров
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.24.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование планируемого места временного хранения товаров (наименование терминала порта)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.24.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:GoodsLocationDocDetails)
сведения о документе, разрешающем временное хранение товаров, или о разрешении на временное хранение в ином месте
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
12.24.4. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение лица в реестр владельцев складов временного хранения
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1

12.24.5. Тауардың қоймаға орналастырылған күні
(casdo: Warehouse Date)
тауарларды уақытша сақтауға орналастыру жоспарланатын күн
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
12.24.6. Тауарларды сақтау шарттары
(cacdo: Storage Requirement Details)
тауарларды сақтаудың ерекше шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Ерекше сақтау шарттары қажеттігінің белгісі
(casdo: Special Storage Requirement Indicator)
тауарларды сақтаудың ерекше шарттарының қамтамасыз етілуінің белгісі
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
сақтаудың ерекше шарттарының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.25. Тауар
(cacdo: PIWConsignment Item Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01171
M.CA.CDT.01159
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
12.25.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
12.25.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
12.25.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
12.25.4. Брутто массасы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.25.5. Масса нетто
(csdo: Unified Net Mass Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.25.6. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

12.24.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:WarehouseDate)
планируемая дата помещения товаров на временное хранение
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
12.24.6. Условия хранения товаров
(cacdo:StorageRequirementDetails)
сведения об особых условиях хранения товаров
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:SpecialStorageRequirementIndicator)
признак необходимости обеспечения особых условий хранения товаров
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание особых условий хранения
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.25. Товар
(cacdo:PIWConsignmentItemDetails)
сведения о товаре
M.CA.CDE.01171
M.CA.CDT.01159
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
12.25.1. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
12.25.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
12.25.3. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
12.25.4. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.25.5. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.25.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

12.25.7. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo: DTConsignment Item Ordinal)
алдын ала кедендік декларациялау соған сәйкес жүзеге асырылған кедендік декларациядағы тауардың нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
12.25.8. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo: Goods Military Indicator)
әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
M.CA.SDE.00169
M.BDT.00013
0..1
12.25.9. Негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo: Add Goods Measure Details)
негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгісі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
12.25.10. Шығарылған жердің атауы
(casdo: Production Place Name)
тауар шығарылған жердің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
12.25.11. Тауарды таңбалау
(casdo: Goods Label Description Text)
тауар белгіленуінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
12.25.12. Тауардың арналуы және қолданылу саласы
(casdo: Goods Usage Description Text)
тауардың арналуының және қолданылу саласының сипаттамасы
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
12.25.13. Өндіруші
(cacdo: Manufacturer Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.25.7. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:DTConsignmentItemOrdinal)
номер товара в таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
12.25.8. Признак продукции военного назначения
(casdo:GoodsMilitaryIndicator)
признак продукции военного назначения
M.CA.SDE.00169
M.BDT.00013
0..1
12.25.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:AddGoodsMeasureDetails)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
12.25.10. Наименование места происхождения
(casdo:ProductionPlaceName)
наименование места происхождения товара
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
12.25.11. Маркировка товара
(casdo:GoodsLabelDescriptionText)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
12.25.12. Назначение и область применения товара
(casdo:GoodsUsageDescriptionText)
описание назначения и области применения товара
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
12.25.13. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.7.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйді, корпусты, құрылысты таңбалау
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офисті немесе пәтерді таңбалау
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.25.14. Тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорын
(cacdo: Vet Release Organization Details)
ветеринариялық бақылауға жататын тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo: Veterinary Organization Id)
тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорынның нөмірі
M.CA.SDE.01122
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
0..1
12.25.15. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау
(cacdo: Cargo Package Pallet Details)
жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарлардың қаптамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауарды қаптау туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Package Availability Code)
тауарды қаптау туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
тауар орналастырылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Part Quantity)
тауар ішінара орналасқан жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo: Cargo Kind Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo: Package Pallet Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.7.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.25.14. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)
сведения о предприятии, выпустившем в оборот товары, подлежащие ветеринарному контролю
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:VeterinaryOrganizationId)
номер предприятия, выпустившего в оборот товары
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
12.25.15. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:CargoPackagePalletDetails)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:PackageAvailabilityCode)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:CargoPartQuantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:CargoKindName)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:PackagePalletDetails)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.5.1. Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Cargo Package Info Kind Code)
жүк, жүк орындары, қаптамалар, тұғырықтар туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo: Package Kind Code)
жүк, қаптама немесе қаптау материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo: Package Quantity)
қаптамалар, тұғырықтар саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo: Cargo Description Text)
жүк, тұғырық, жүк орнының сипаттамасы немесе тауарды таңбалау
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
12.25.16. Контейнер
(cacdo: PIContainer Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo: Container Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.25.17. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.25.18. Құны
(casdo: CAValue Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode атрибуты List Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.25.19. Алдыңғы құжат
(cacdo: PIPreceding Doc Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01143
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:CargoPackageInfoKindCode)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:PackageKindCode)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:PackageQuantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:CargoDescriptionText)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
12.25.16. Контейнер
(cacdo:PIContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:ContainerId)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.25.17. Страна происхождения
(cacdo:OriginCountryDetails)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.25.18. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.25.19. Предшествующий документ
(cacdo:PIPrecedingDocDetails)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01143
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

12.25.20. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo: PIGoods Doc Details)
қосымша ақпарат және (немесе) құжаттар (құжаттардан алынған мәліметтер)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжат қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжат қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының толық атауы не ол уәкілеттік берген ұйым
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo: Form Number Id)
бланкінің баспаханалық нөмірі
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.11. Есептік серия
(casdo: Registration Series Id)
азықтың немесе азық қоспасының есептік сериясы
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.12. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
рұқсат ету құжатында көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.13. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың құжатта көрсетілген саудалық атауы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.14. Тауарды таңбалау
(casdo: Goods Label Description Text)
тауар белгіленуінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.15. Өндіруші
(cacdo: Manufacturer Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.25.20. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:PIGoodsDocDetails)
дополнительная информация и (или) документы (сведения из документов)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
наименование органа,либо организации выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Номер бланка документа
(csdo:FormNumberId)
типографский номер бланка
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.11. Учетная серия
(casdo:RegistrationSeriesId)
учетная серия корма или кормовой добавки
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в разрешительном документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.13. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
торговое наименование товара, указанное в документе
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.14. Маркировка товара
(casdo:GoodsLabelDescriptionText)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.15. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.15.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офисті немесе пәтерді таңбалау
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.15.7.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.15.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.16. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo: Goods Disinfection Details)
залалсыздандыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.16.1. Залалсыздандыру жүргізу белгісі
(casdo: Disinfection Indicator)
залалсыздандыру жүргізу белгісі
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.16.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo: Disinfection Details)
жүргізілген залалсыздандырудың сипаттамасы
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.16.2.1. Күні
(csdo: Event Date)
залалсыздандыру (дезинфекция) жүргізілген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.16.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo: Exposition Duration)
залалсыздандыру (экспозиция) жүргізудің ұзақтығы
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.16.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo: Disinfection Method Name)
өңдеу тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.16.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo: Chemical Name)
химикаттың (әрекеттегі заттың) атауы
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.16.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo: Temperature Measure)
залалсыздандыру (дезинфекция) жүргізу кезіндегі температура
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.16.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo: Concentration Measure)
залалсыздандыру (дезинфекция) кезінде қолданылған химикаттың (әрекеттегі заттың) концентрациясы
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.16.2.7. Заттың дозасы
(casdo: Dose Measure)
залалсыздандыру (дезинфекция) кезінде қолданылған химикаттың (әрекеттегі заттың) дозасы
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode атрибуты List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.16.2.8. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.25.21. Тауарды жөнелту орны және күні
(cacdo: PIShipment Location Details)
тауарды жөнелту орны және күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo: Location Code)
жөнелту орнының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Күні
(csdo: Event Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1

*.15.7.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.15.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.15.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.16. Сведения об обеззараживании
(cacdo:GoodsDisinfectionDetails)
сведения об обеззараживании
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:DisinfectionIndicator)
признак проведения обеззараживания
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.16.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:DisinfectionDetails)
описание проведенного обеззараживания
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.2.1. Дата
(csdo:EventDate)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.16.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:ExpositionDuration)
продолжительность проведения обеззараживания (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.16.2.3. Способ обработки
(casdo:DisinfectionMethodName)
описание способа обработки
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.16.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:ChemicalName)
наименование химиката (действующего вещества)
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.16.2.5. Температура обработки
(casdo:TemperatureMeasure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.16.2.6. Концентрация вещества
(casdo:ConcentrationMeasure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.16.2.7. Доза вещества
(casdo:DoseMeasure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.16.2.8. Описание
(csdo:DescriptionText)
дополнительная информация
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.25.21. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:PIShipmentLocationDetails)
сведения о месте и дате отгрузки товара
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:LocationCode)
кодовое обозначение места отгрузки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Дата
(csdo:EventDate)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1

12.26. Кедендік транзитті сақтауды қамтамасыз ету шарасы
(cacdo: Transit Guarantee Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.26.1. Кедендік транзитті сақтауды қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo: Transit Guarantee Measure Code)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00143
M.CA.SDT.00066
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.26.2. Қамтамасыз сомасы (мөлшері)
(casdo: Guarantee Amount)
қамтамасыз сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode атрибуты List Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.26.3. Кедендік баждар, салықтар төлеу міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo: Guarantee Certificate Id Details)
кедендік баждар, салықтар төлеу міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.26.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылғанын растайтын құжат
(cacdo: Transit Guarantee Doc Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылғанын растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжат қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжат қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1

12.26. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDetails)
сведения о мере обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.26.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)
кодовое обозначение меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.SDE.00143
M.CA.SDT.00066
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.26.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.26.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:GuaranteeCertificateIdDetails)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.26.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:DocStartDate)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1

12.26.5. Кепілдік коды
(casdo: National Guarantee Code)
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес көрсетілген кепілдік түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00191
M.SDT.00169
0..1
12.26.6. Кепілдік қолданылмайтын елдің коды
(casdo: Non Guarantee Country Code)
кепілдік жарамсыз болатын елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00192
M.CA.SDT.00181
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.26.7. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаның кеден тасымалдаушылары тізіліміне немесе уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Куәлік тұрпатының коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі тұрпатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.26.8. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
наименование гаранта
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.26.9. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеушіні тіркеу елінің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.26.10. Банк сәйкестендіргіші
(csdo: Bank Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
12.26.11. Кепілгерлік
(cacdo: Surety Details)
кепілгерлік
M.CA.CDE.00185
M.CA.CDT.00198
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кепілгерліктің бас шарты
(cacdo: Surety Main Contract Details)
бас шарт туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00321
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

12.26.5. Код гарантии
(casdo:NationalGuaranteeCode)
кодовое обозначение вида гарантии, указанное в соответствии с законодательством государства-члена
M.CA.SDE.00191
M.SDT.00169
0..1
12.26.6. Код страны, в которой гарантия не применяется
(casdo:NonGuaranteeCountryCode)
кодовое обозначение страны, в которой гарантия недействительна
M.CA.SDE.00192
M.CA.SDT.00181
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.26.7. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение лица в реестр таможенных перевозчиков или в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.26.8. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
наименование гаранта
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.26.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.26.10. Идентификатор банка
(csdo:BankId)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
M.SDT.00026
0..1
12.26.11. Поручительство
(cacdo:SuretyDetails)
поручительство
M.CA.CDE.00185
M.CA.CDT.00198
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Генеральный договор поручительства
(cacdo:SuretyMainContractDetails)
сведения о генеральном договоре
M.CA.CDE.00321
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.28.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo: Carrier Representative Details)
тасымалдаушының қызметкері немесе уәкілетті өкілі болып табылатын тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00304
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
*.2. Лауазымының атауы
(csdo: Position Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланысу деректемесі
(ccdo: Communication Details)
лауазымды тұлғаның байланысу деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.4. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.4.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
*.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясын цифрлық немесе әріптік-цифрлық таңбалау
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.4.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1

12.28.8. Представитель перевозчика
(cacdo:CarrierRepresentativeDetails)
сведения о лице, являющимся сотрудником или уполномоченным представителем перевозчика
M.CA.CDE.00196
M.CA.CDT.00304
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. ФИО
(ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Имя
(csdo:FirstName)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:MiddleName)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:LastName)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:PositionName)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит должностного лица
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.4. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.4.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.4.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1

*.4.6. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.4.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.4.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының толық атауы не ол уәкілеттік берген ұйым
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.5. Рөл коды
(casdo: Role Code)
тұлға орындайтын рөлдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00315
M.SDT.00160
1
12.29. Темір жол станциясының күнтізбелік мөртаңбасы
(cacdo: Railway Stamp Details)
темір жол станциясының күнтізбелік мөртаңбасынан мәліметтер
M.CA.CDE.00199
M.CA.CDT.00200
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.29.1. Темір жол станциясының коды
(casdo: Railway Station Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
1
12.29.2. Күні
(csdo: Event Date)
мөртаңба қойылған күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Тасымалдаушы
(cacdo: PICarrier Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01152
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.1. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
13.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

*.4.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.4.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.4.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.4.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.5. Код роли
(casdo:RoleCode)
кодовое обозначение роли, выполняемой лицом
M.CA.SDE.00315
M.SDT.00160
1
12.29. Календарный штемпель железнодорожной станции
(cacdo:RailwayStampDetails)
сведения из календарного штемпеля железнодорожной станции
M.CA.CDE.00199
M.CA.CDT.00200
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.29.1. Код железнодорожной станции
(casdo:RailwayStationCode)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
1
12.29.2. Дата
(csdo:EventDate)
дата проставления штемпеля
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
13. Перевозчик
(cacdo:PICarrierDetails)
сведения о перевозчике, осуществляющем ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01152
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.1. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
13.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
13.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
13.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
13.5. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

9. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық тұрпаттары туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық тұрпаттары туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
bdt
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының аты;
"мәндер саласы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін көптеген жол берілетін мәндер.
5-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық тұрпаттары
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date Type
Күні. Тұрпаты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыты. Тұрпаты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикаторы. Тұрпаты
мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
4
M.BDT.00021
DurationType
Ұзақтығы. Тұрпаты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыт ұзақтығының белгіленуі
10. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым тұрпаттары туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым тұрпаттары туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
csdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының аты;
"мәндер саласы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін көптеген жол берілетін мәндер.
7-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым тұрпаттары
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post Code Type
Пошта индексі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.

9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
4
M.BDT.00021
DurationType
Продолжительность. Тип
обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
10. Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Сноска. Таблица 7 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
PostCodeType
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
4
M.SDT.00026
BankIdType
Банк_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
банк тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
Tax Registration Reason Code Type
Салық есебіне қойылу себебі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
7
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Коды. Тұрпаты
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-дегі кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20 Type
Аты. 20 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
12
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
13
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Тұрпаты
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
14
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Коды. Тұрпаты
әріптік-цифрлы кодтар.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
15
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Тұрпаты
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
16
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
18
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
19
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт таңбалы. Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
20
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құдаттың түрі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
21
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Өткізу пункті_ Коды. Тұрпаты
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттері тізбесіндегі кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
22
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тұрпат
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
23
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Қаптама түрі_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00026
BankIdType
Банк_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка. Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
5
M.SDT.00030
TaxRegistrationReasonCodeType
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
6
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
7
M.SDT.00055
Name120Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
8
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
9
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
10
M.SDT.00067
Name20Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
11
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
12
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
13
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
14
M.SDT.00074
MeasurementUnitCodeType
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
15
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
16
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
18
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
19
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
20
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
21
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Пункт пропуска_ Код. Тип
значение кода из перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
22
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
23
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
24
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үш таңбалы. Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
25
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалықұа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды_ Коды. Екі әріптік. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
26
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшеу: 2 нұсқа Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
27
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
28
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Коды. 20 символға дейін: 2 нұсқа Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
29
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Коды. Әріптік: 3 нұсқа Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес таңбалы Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
32
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды_ Коды. Екі әріптік. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
33
M.SDT.00160
Code20Type
Коды. 20 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
34
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
35
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Коды. Тұрпаты
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
36
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта тұрпаты_ Коды: 2-нұсқа. Тұрпаты
байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
37
M.SDT.00169
Code1 Type
Коды. 1 символ. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
38
M.SDT.00170
Code2 Type
Коды. 2 символ. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
39
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
40
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы _ Коды. Тұрпаты
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
24
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
25
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
26
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
27
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
28
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
29
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
30
M.SDT.00144
CurrencyCodeV3Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
31
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
32
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
33
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
34
M.SDT.00160
Code20Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
35
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
36
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
37
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
38
M.SDT.00169
Code1Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
39
M.SDT.00170
Code2Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
40
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
41
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
41
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралының маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
42
M.SDT.00204
Name50Type
Аты. 50 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
43
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Коды. Тұрпаты
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
44
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
ISO/IEC 9834-8 сәйкес индикатордың мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" заттық саласы деректерінің қолданбалы қарапайым тұрпаттары туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" заттық саласы деректерінің қолданбалы қарапайым тұрпаттары туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
casdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" заттық саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер тұрпатының аты;
"мәндер саласы" – деректер тұрпатына сәйкес келетін көптеген жол берілетін мәндер.
9-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" заттық саласы деректерінің қолданбалы қарапайым тұрпаттары
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауарлардың орналасқан жері_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес тауарлардың орналасқан жері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00066
TransitGuaranteeMeasureCodeType
Кедендік транзитті сақтауды қамтамасыз ету шарасы_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шаралары кодының мәні.
Ұзындығы: 2
4
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Темір жол станциясы_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
42
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
43
M.SDT.00204
Name50Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
44
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
45
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
46
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Сноска. Таблица 9 - в редакции Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 130 (вступает в силу с 01.04.2021).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
PaymentAmountWithCurrencyType
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00066
TransitGuaranteeMeasureCodeType
Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита_ Код. Тип
значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
4
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тұрпат
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжаттың қайта тіркелу белгісі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Сәйкестендіргіш. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
8
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Жүк туралы ақпараттың түрі_ Коды. Тұрпаты
жүк, жүк орындары және қаптама туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
9
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Сәйкестендіргіш. 10 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
10
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
11
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
12
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тұрпат
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
13
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Тұрпат
жеке тұлғаның тіркелу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
14
M.CA.SDT.00194
Code1to3CodeType
Коды. 1-ден 3 символға дейін. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
15
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Валюта коды көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тұрпаты
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
16
M.CA.SDT.00201
EDoc Indicator Code Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Коды. Тұрпаты
электрондық құжаттың ұсынылуы белгісінің кодтық белгіленімі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
17
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Халықаралық тасымал көлік құралының тұрпаты_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының тұрпаты кодының мәні
Шаблон: \d{3}
18
M.CA.SDT.00409
Measure Unit Abbreviation Code Type
Өлшем бірлігінің шартты белгісі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13
19
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Транзиттік декларациямен өту ерекшелігі_ Коды. Тұрпаты
нормаланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
20
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен болу органының коды_ Коды. Тұрпаты
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа сәйкес орналасқан орын кодының мәні

Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
8
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Вид информации о грузе_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
9
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Идентификатор. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
10
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
11
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
12
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
13
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
14
M.CA.SDT.00197
CAAmountWithCurrencyType
Платеж c указанием кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
15
M.CA.SDT.00201
EDocIndicatorCodeType
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
16
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Тип транспортного средства международной перевозки_ Код. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
17
M.CA.SDT.00409
MeasureUnitAbbreviationCodeType
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
18
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Особенность перемещения в транзитной декларации _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
19
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Код места нахождения со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Тип
значение кода места нахождения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".