"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Еуразиялық экономикалық комиссиямен ақпараттық өзара іс-қимылы электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қолтаңба) қолданыла отырып жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 196 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 года № 196
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций".
2. Установить, что информационное взаимодействие уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза с Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций" осуществляется с применением электронной цифровой подписи (электронной подписи).
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 90 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 ноября 2018 г. № 196
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде сервистерді және заңды күші бар электрондық құжаттарды пайдалану тұжырымдамасы туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы" 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар осы жалпы процестің шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 года № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155 "О единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия

4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін "жалпы процесс ақпараттық объектісінің жай-күйі" деген ұғым жалпы процесс рәсімдерін орындаудың белгілі бір кезеңіндегі ақпараттық объектіні сипаттайтын және жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиетті білдіреді.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "нотификациялардың бірыңғай тізілімі" және "нотификация" деген ұғымдар Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережеде (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 9 қосымша) айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленуі: P.LL.O4, 1.0.0. нұсқасы.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары:
а) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар) мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл механизмдерін жетілдіру есебінен шифрлау (криптографиялық) құралдарды әкелуге және әкетуге қатысты бақылаудың тиімділігін арттыру;
б) мүдделі тұлғаларды Комиссияға келіп түскен тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді автоматтандырылған өңдеу үшін қол жетімді нысанға аудару есебінен осындай мәліметтер туралы жедел хабардар ету мүмкіндігін іске асыру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) шеңберінде Комиссияға уәкілетті органдардан келіп түскен ақпараттың негізінде нотификациялардың бірыңғай тізілімін автоматтрандырылған қалыптастыруды және жүргізуді және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
б) уәкілетті органдардың тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы ақпаратты Комиссияға автоматтандырылған ұсынуын қамтамасыз ету;
в) уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында интеграцияланған жүйе арқылы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтердің автоматтандырылған ұсынылуын қамтамасыз ету;
г) Одақ деректерінің жалпы моделін пайдаланудың негізінде құрылған электрондық құжаттар мен мәліметтердің бірізділенген құрылымдарын пайдалануды қамтамасыз ету;
д) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.

4. Для целей настоящих Правил понятие "состояние информационного объекта общего процесса" означает свойство, которое характеризует информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, и которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "единый реестр нотификаций" и "нотификация", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Положением о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза и вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза шифровальных (криптографических) средств (приложение № 9 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования").
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.LL.04, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) повышение эффективности контроля в отношении ввоза и вывоза шифровальных (криптографических) средств за счет совершенствования механизмов информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Cоюза (далее – уполномоченные органы, государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия);
б) реализация возможности оперативного информирования заинтересованных лиц о поступивших в Комиссию сведениях о зарегистрированных и аннулированных нотификациях за счет перевода таких сведений в форму, доступную для автоматизированной обработки.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить автоматизированное формирование и ведение в рамках интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система) единого реестра нотификаций на основе поступившей в Комиссию от уполномоченных органов информации и его опубликование на информационном портале Союза;
б) обеспечить автоматизированное представление уполномоченными органами в Комиссию информации о зарегистрированных и аннулированных нотификациях;
в) обеспечить автоматизированное представление сведений из единого реестра нотификаций через интегрированную систему в целях использования в информационных системах уполномоченных органов;
г) обеспечить использование унифицированных структур электронных документов и сведений, построенных на основе использования общей модели данных Союза;
д) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы Одақтың порталына орналастырылған деректердің толықтығы және дұрыстығы үшін жауап беретін Комиссияның құрылымдық бөлімшесі;
тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтер алады;
тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді Одақтың порталында жарияланатын нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізеді;
мәліметтер сұрататын уәкілетті органның сұрау салуы бойынша нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынады;
нотификациялардың бірыңғай тізілімін қарап шығу және тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді іздеу үшін мүдделі тұлғаларға қол жетімділік береді
P.LL.04.ACT.001
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес нотификацияны тіркеуге уәкілетті, тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтердің толықтығы және дұрыстығы үшін жауап беретін осы мемлекеттің мемлекеттік (ұлттық) қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік билік органы;
нотификацияларды тіркеуді жүзеге асырады, нотификацияларды тіркеуден бас тартады, нотификациялардың күшін жою туралы шешім қабылдайды;
тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
P.LL.04.ACT.002
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
өз қызметінде нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді пайдаланатын мүше мемлекеттің мемлекеттік (ұлттық) қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік билік органы немесе кедендік рәсімдер жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді пайдаланатын мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органы
P.LL.04.ACT.003
мүдделі тұлға
сыртқы сауда қызметіне қатысушы
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өздерінің тағайындалуы бойынша топтастырылған мынадай рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) мәліметтер сұратқан уәкілетті органға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері;
в) мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мәліметтер ұсынатын уәкілетті органдардан алынған тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтердің негізінде нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға және мүдделі тұлғаларға ұсыну жүзеге асырылады.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру кезінде нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
а) тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну;
б) күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтер ұсыну.
Мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға мәліметтер ұсыну кезінде мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
а) нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну;
б) нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну;
в) нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсыну.
Мүдделі тұлғаларға мәліметтер ұсыну кезінде мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі орындалады.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за полноту и достоверность размещенных на портале Союза данных о зарегистрированных и аннулированных нотификациях;
получает сведения о зарегистрированных
и аннулированных нотификациях;
вносит сведения о зарегистрированных и аннулированных нотификациях
в единый реестр нотификаций, публикуемый на портале Союза;
представляет сведения из единого реестра нотификаций по запросу уполномоченного органа, запрашивающего сведения;
представляет доступ заинтересованным лицам для просмотра единого реестра нотификаций и поиска сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях
P.LL.04.ACT.001
уполномоченный орган, представляющий сведения
орган государственной власти государства-члена в области обеспечения государственной (национальной) безопасности, уполномоченный в соответствии
с законодательством этого государства на регистрацию нотификации, отвечающий за полноту
и достоверность сведений
о зарегистрированных
и аннулированных нотификациях;
осуществляет регистрацию нотификаций, отказывает в регистрации нотификаций, принимает решение
об аннулировании нотификации;
формирует и представляет в Комиссию сведения о зарегистрированных
и аннулированных нотификациях
P.LL.04.ACT.002
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
орган государственной власти государства-члена в области обеспечения государственной (национальной) безопасности, использующий в своей деятельности сведения из единого реестра нотификаций или орган государственной власти государства-члена, использующий сведения из единого реестра нотификаций при совершении таможенных процедур и осуществлении таможенного контроля
P.LL.04.ACT.003
заинтересованное лицо
участник внешнеторговой деятельности
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения единого реестра нотификаций;
б) процедуры представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование единого реестра нотификаций на основании сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях, полученных от уполномоченных органов, представляющих сведения, а также представление сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях, включенных в единый реестр нотификаций, уполномоченным органам, запрашивающим сведения, и заинтересованным лицам.
При формировании единого реестра нотификаций выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций:
а) представление сведений о зарегистрированной нотификации;
б) представление сведений об аннулированной нотификации.
При представлении сведений уполномоченным органам, запрашивающим сведения, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций:
а) представление информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций;
б) представление сведений из единого реестра нотификаций;
в) представление информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций.
При представлении сведений заинтересованным лицам выполняется процедура "Получение сведений из единого реестра нотификаций через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций.

12. Келтірілген жалпы процесс құрылымының сипаттамасы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың нақтыланған сипаттамасын қоса алғанда, өз тағайындалуы бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VІІІ бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері мен оларды орындау тәртібінің арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық нотациясы (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау нотификациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде қамтылған мәліметтерді қосу немесе олардың күшін жою туралы ақпаратты Комиссия алған сәттен басталады.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде қамтылған тіркелген немесе күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді енгізу кезінде "Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.001) орындалады.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтердің күшін жою кезінде "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.002) орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций
15. Выполнение процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций начинается с момента получения Комиссией информации о добавлении или аннулировании сведений, содержащихся в национальной части единого реестра нотификаций.
При выполнении процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций уполномоченный орган, представляющий сведения, формирует и представляет в Комиссию сведения о зарегистрированной или аннулированной нотификации, содержащиеся в национальной части единого реестра нотификаций.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При включении сведений о зарегистрированной нотификации выполняется процедура "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001).
При аннулировании сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, выполняется процедура "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002).

16. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте көрсетілген.
2-сурет. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.PRC.001
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну
рәсім мәліметтер ұсынатын уәкілетті органның Комиссияға тіркелген нотификация туралы мәліметтер беруіне арналған
P.LL.04.PRC.002
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну
рәсім мәліметтер ұсынатын уәкілетті органның Комиссияға күші жойылған нотификация туралы мәліметтер беруіне арналған
5. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобы
18. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері мәліметтер сұрататын уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салуды алу кезінде орындалады.
Мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен келіп түскен сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
а) нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты сұрату;
б) нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату;
в) нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұратуды мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген нотификациялар туралы мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған және Комиссияда сақталатын мәліметтермен үндестіру қажеттігін бағалау мақсатында мәліметтер сұрататын уәкілетті орган орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.003) орындалады.
Бірыңғай тізілімнен мәліметтер сұратуды мәліметтер сұрататын уәкілетті органның Комиссияда сақталатын, нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтер не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып), не белгілі бір күнгі жағдайы бойынша сұратылады. Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді толық көлемде сұрату тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процесті иницилизациялау, оған жалпы процестің жаңа қатысушысын қосу, іркілістен кейін ақпаратты қалпына келтіру кезінде пайдаланылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.004) орындалады.

16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра нотификаций
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.PRC.001
представление сведений
о зарегистрированной нотификации
процедура предназначена для передачи уполномоченным органом, представляющим сведения, в Комиссию сведений о зарегистрированной нотификации
P.LL.04.PRC.002
представление сведений об аннулированной нотификации
процедура предназначена для передачи уполномоченным органом, представляющим сведения, в Комиссию сведений об аннулированной нотификации
5. Группа процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
18. Процедуры представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов, запрашивающих сведения.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов:
а) запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций;
б) запрос сведений из единого реестра нотификаций;
в) запрос информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций.
Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций выполняется уполномоченным органом, запрашивающим сведения, в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений о нотификациях, включенных в единый реестр нотификаций, со сведениями, содержащимися в едином реестре нотификаций и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003).
Запрос сведений из единого реестра выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, хранящихся в Комиссии сведений о зарегистрированных и аннулированых нотификациях, включенных в единый реестр нотификаций. Сведения, содержащиеся в едином реестре нотификаций, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из единого реестра нотификаций в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях в информационную систему уполномоченного органа, запрашивающего сведения, например, при иницилизации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004).

Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату кезінде нотификациялардың бірыңғай тізіліміне қосылған, күші жойылған немесе сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін оларға өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.005) орындалады.
19. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте көрсетілген.
3-сурет. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы рәсімдер тобының жалпы схемасы
20. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.PRC.003
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтермен үндестіру қажеттігін мәліметтер сұрататын уәкілетті органның бағалауына арналған
P.LL.04.PRC.004
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу
рәсім нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
P.LL.04.PRC.005
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтермен үндестіруге арналған
6. Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобы
21. Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталға орналасқан сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузердің терезесіне нотификациялардың біріңғай тізілімінде қамтылған іздестіру және (немесе) мәліметтерді шығарып алу параметрлерін жүктейді, браузердің терезесінде көрсетілген, нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналасқан сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталының арасында жүзеге асырылады.

При запросе информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций, представляются сведения, которые были добавлены в единый реестр нотификаций, аннулированы или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.PRC.003
получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом, запрашивающим сведения, необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях, включенных в единый реестр нотификаций, со сведениями, содержащимися в едином реестре нотификаций
P.LL.04.PRC.004
получение сведений из единого реестра нотификаций
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций
P.LL.04.PRC.005
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций
процедура предназначена для синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений о зарегистрированных и аннулированных нотификациях, включенных в единый реестр нотификаций, со сведениями, содержащимися в едином реестре нотификаций
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, осуществляет работу с информацией из единого реестра нотификаций, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.

22. Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте көрсетілген.
4-сурет. Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Мүдделі тұлғаларға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.PRC.006
Одақтың ақпараттық порталы арқылы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін не осы порталға орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, осы портал арқылы нотификациялардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылардың арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.BEN.001
нотификациялардың бірыңғай тізілімі
тіркелген және күші жойылған нотификациялар туралы мәліметтерді қамтитын бірыңғай ақпараттық ресурс
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтер берудің уақтылылығын және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын Комиссияның лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, сондай-ақ уәкілетті органдардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Түрі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдердің атауларының тізбесін және олардың тиісті кодтарын қамтиды (Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.009
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссиясының № 20 ұсынымына сәйкес өлшем бірліктері кодтарының және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра нотификаций
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.PRC.006
получение сведений из единого реестра нотификаций через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.BEN.001
единый реестр нотификаций
единый информационный ресурс, содержащий сведения о зарегистрированных и аннулированных нотификациях
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.009
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии ООН
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдердің атауларын және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.051
жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің кодтары мен атаулары тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Нотификациялардың бірыңғай тізбесін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.001)
27. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімін (P.LL.04.PRC.001) орындау схемасы 5-суретте көрсетілген.
5-сурет. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімін (P.LL.04.PRC.001) орындау схемасы
28. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.001) мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган нотификацияны тіркегеннен кейін орындалады.
29. Алдымен "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LL.04.PRC.001) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізу үшін тіркелген нотификация туралы мәліметтер қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия тіркелген нотификация туралы мәліметтерді алған кезде "Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.002) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу, жариялау күнін көрсету және оларды нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізу жүзеге асырылады. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жіберіледі.
31. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде "Тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" операциясы (P.LL.04.OPR.003) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.002) орындалғаннан кейін "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау" операциясы (P.LL.04.OPR.004) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
33. Комиссияның тіркелген нотификация туралы мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізуі және нотификациялардың бірыңғай тізілімін Одақтың ақпараттық порталына жариялауы "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.001) орындалу нәтижесі болып табылады.

содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.051
классификатор видов документов, удостоверяющих личность
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов документов, удостоверяющих личность
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения единого реестра нотификаций
Процедура "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001)
28. Процедура "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001) выполняется после регистрации нотификации уполномоченным органом, представляющим сведения.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и представляются в Комиссию сведения о зарегистрированной нотификации для включения в единый реестр нотификаций.
30. При получении Комиссией сведений о зарегистрированной нотификации выполняется операция "Прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений, указание даты публикации и включение сведений в единый реестр нотификаций. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке сведений о зарегистрированной нотификации.
31. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. После выполнения операции "Прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.002) выполняется операция "Опубликование сведений, включенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный единый реестр нотификаций опубликовывается на информационном портале Союза.
33. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001) является включение Комиссией сведений о зарегистрированной нотификации в единый реестр нотификаций и опубликование единого реестра нотификаций на информационном портале Союза.

34. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.001) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.OPR.001
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.002
тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.003
тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.004
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" операциясының (P.LL.04.OPR.001) сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.001
2
Операцияның атауы
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
нотификация тіркелгеннен кейін орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
тіркелген нотификация туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
9-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.002
2
Операцияның атауы
тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы тіркелген нотификация туралы мәліметтерді алған кезде орындалады
("Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LL.04.OPR.001)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алуды және өңдеуді жүзеге асырады және мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
тіркелген нотификация туралы мәліметтер өңделді, тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
10-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.LL.04.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.003
2
Операцияның атауы
тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.002)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдап алуды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау" (P.LL.04.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.004
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
мәліметтер нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілгеннен кейін орындалады
("Тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.002)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізілімінің мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қамтитын нотификациялардың бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.002)

34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.OPR.001
представление сведений о зарегистрированной нотификации
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.002
прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.003
получение уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.004
опубликование сведений, включенных в единый реестр нотификаций
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о зарегистрированной нотификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется после регистрации нотификации
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет сведения о зарегистрированной нотификации в Комиссию в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о зарегистрированной нотификации представлены в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о зарегистрированной нотификации (операция "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о зарегистрированной нотификации и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке сведений о зарегистрированной нотификации
7
Результаты
сведения о зарегистрированной нотификации обработаны, уведомление об обработке сведений о зарегистрированной нотификации направлено уполномоченному органу, представляющему сведения
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об обработке сведений
о зарегистрированной нотификации (операция "Прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений
о зарегистрированной нотификации обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование сведений, включенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование сведений, включенных в единый реестр нотификаций
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после включения сведений в единый реестр нотификаций (операция "Прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений единого реестра нотификаций на информационном портале Союза
7
Результаты
единый реестр нотификаций, содержащий сведения о зарегистрированной нотификации, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002)

43. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімініің (P.LL.04.PRC.002) орындалу схемасы 6-суретте көрсетілген
6-сурет. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімініің (P.LL.04.PRC.002) орындалу схемасы
44. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі (P.LL.04.PRC.002) мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган бұрын тіркелген нотификацияның күшін жойған жағдайда орындалады.
45. Алдымен "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LL.04.PRC.002) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган бұрын тіркелген нотификацияның күші жойылғаны туралы мәліметтер қалыптастырады және оларды Комиссияға ұсынады.
46. Комиссия күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді алған кезде "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу операциясы (P.LL.04.OPR.06) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу және оларды нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алып тастау жүзеге асырылады. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жіберіледі.
47. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарламаны алған кезде "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" операциясы (P.LL.04.OPR.07) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдап алу және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.08) орындалғаннан кейін "Нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін жариялау" операциясы (P.LL.04.OPR.09) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
49. Комиссияның мәліметтерді нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алып тастауы, нотификациялардың бірыңғай тізілімінің мәліметтерін жаңарту және нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.002) орындалу нәтижесі болып табылады.
50. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" рәсімінің (P.LL.04.PRC.002) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.OPR.005
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.006
күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.007
күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.008
нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.005
2
Операцияның атауы
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
бұрын тіркелген нотификацияның күші жойылған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер Комиссияға ұсынылды
14-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.006
2
Операцияның атауы
күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді алған кезінде орындалады ("Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алуды және өңдеуді жүзеге асырады және мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер өңделді, күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
15-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу" (P.LL.04.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.007
2
Операцияның атауы
күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін жариялау" (P.LL.04.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.008
2
Операцияның атауы
нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен күші жойылған нотификация алып тасталғаннан кейін орындалады ("Күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
нотификациялардың жаңартылған бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

43. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002)
44. Процедура "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002) выполняется в случае аннулирования ранее зарегистрированной нотификации уполномоченным органом, представляющим сведения.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и представляются в Комиссию сведения об аннулировании ранее зарегистрированной нотификации.
46. При получении Комиссией сведений об аннулированой нотификации выполняется операция "Прием и обработка сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.06), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений и их исключение из единого реестра нотификаций. В уполномоченный орган, представляющий сведения, направляется уведомление об обработке сведений об аннулированной нотификации.
47. При получении уполномоченным органом, представляющим сведения, уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации, выполняется операция "Получение уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.07), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
48. После выполнения операции "Прием и обработка сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.08) выполняется операция "Опубликование обновленного единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.09), по результатам выполнения которой обновленный единый реестр нотификаций опубликовывается на информационном портале Союза.
49. Результатом выполнения процедуры "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002) является исключение Комиссией сведений из единого реестра нотификаций, обновление сведений единого реестра нотификаций и опубликование обновленного единого реестра нотификаций на информационном портале Союза.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.OPR.005
представление сведений об аннулированной нотификации
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.006
прием и обработка сведений об аннулированной нотификации
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.007
получение уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.008
опубликование обновленного единого реестра нотификаций
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений об аннулированной нотификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется в случае аннулирования ранее зарегистрированной нотификации
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов
и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет сведения
об аннулированной нотификации в Комиссию
в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения об аннулированной нотификации представлены в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об аннулированной нотификации
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об аннулированной нотификации (операция "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений об аннулированной нотификации и направляет в уполномоченный орган, представляющий сведения, уведомление об обработке сведений об аннулированной нотификации
7
Результаты
сведения об аннулированной нотификации обработаны, уведомление об обработке сведений об аннулированной нотификации направлено в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки сведений об аннулированной нотификации (операция "Прием и обработка сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об обработке сведений об аннулированной нотификации обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленного единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленного единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после исключения из единого реестра нотификаций аннулированной нотификации (операция "Прием и обработка сведений об аннулированой нотификации" (P.LL.04.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного единого реестра нотификаций на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный единый реестр нотификаций опубликован на информационном портале Союза

2. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органдарға нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну рәсімдері
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.003)
51. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.003) орындалу схемасы 7-суретте көрсетілген.
7-сурет. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.003) орындалу схемасы
52. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.003) мәліметтер сұрататын уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі тиісті мәліметтермен үндестіру қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Алдымен "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты сұрату" операциясы (P.LL.04.OPR.009) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салу қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
54. Комиссия нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұратуды алған кезде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну" операциясы (P.LL.04.OPR.010) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша нотификациялардың бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және ол мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылады.
55. Мәліметтер сұрататын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.011) орындалады.
56. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты алуы "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.003) орындалу нәтижесі болып табылады.
57. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.003) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.OPR.009
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.010
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.011
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.LL.04.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.009
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы мәліметтерді орындаушының алу қажеттігі кезінде орындалады
5
Шектеулер
Мәліметтер сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салу қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілді
19-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну" (P.LL.04.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.010
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.LL.04.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуға жауап қалыптастырады және оны мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынады
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылды
20-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.011
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат ұсыну" (P.LL.04.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпаратты алады және оны өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат өңделді

2. Процедуры представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003)
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, с соответствующими сведениями из единого реестра нотификаций, хранящихся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате
и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется
и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате
и времени обновления единого реестра нотификаций.
54. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций выполняется операция "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.010), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, информация о дате и времени последнего обновления единого реестра нотификаций.
55. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, информации о дате и времени последнего обновления единого реестра нотификаций выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.011).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003) является получение уполномоченным органом, запрашивающим сведения, информации о дате и времени последнего обновления единого реестра нотификаций.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003), приведен
в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.OPR.009
запрос информации о дате
и времени обновления единого реестра нотификаций
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.010
представление информации о дате
и времени обновления единого реестра нотификаций
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.011
прием и обработка информации
о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
приведено в таблице 20 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.009
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения исполнителем сведений о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени последнего обновления единого реестра нотификаций направлен в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.010
2
Наименование операции
представление информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (операция "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, ответ на запрос
7
Результаты
информация о дате и времени обновления единого реестра нотификаций представлена уполномоченному органу, запрашивающему сведения
Таблица 20
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (операция "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает информацию о дате и времени обновления единого реестра нотификаций и осуществляет ее обработку
7
Результаты
информация о дате и времени обновления единого реестра нотификаций обработана

"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.004)
58. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.004) орындалу схемасы 8-суретте көрсетілген.
8-сурет. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.004) орындалу схемасы
59. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.004) мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
60. Алдымен "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату" операциясы (P.LL.04.OPR.012) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер сұрататын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың мынадай 3 түрін қалыптастыруға болады:
а) нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде ұсынуға сұрау салу (тарихи деректерді ескере отырып);
б) нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерді белгілі бір күнгі жағдай бойынша ұсынуға сұрау салу;
в) жекелеген мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтердің негізінде нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді ұсынуға сұрау салу.
61. Комиссия нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды алған кезде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LL.04.ОPR.013) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша сұратылатын мәліметтер қалыптастырылады және олар мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
62. Мәліметтер сұрататын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алған жағдайда "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.014) орындалады.
63. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алуы "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.004) орындалу нәтижесі болып табылады.
64. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.004) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.OPR.012
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.013
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.014
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
22-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату" (P.LL.04.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.012
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушының нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алуы қажеттігі кезінде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде алу (тарихи деректерді ескере отырып) қажеттігі туындаған жағдайда сұрау салуда жаңарту күні көрсетілмейді.
Мәліметтерді белгілі бір күнгі жағдай бойынша алу қажеттігі туындаған жағдайда сұрау салуда жаңарту күні және уақыты көрсетілуге тиіс.
Жекелеген мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтердің негізінде нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген мәліметтерді ұсыну қажеттігі туындаған жағдайда сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
23-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.013
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салу алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату" (P.LL.04.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параматерлерге сәйкес нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынады.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен толық ақпарат ұсынылған жағдайда тарихи деректерді қоса алғанда, осы тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады.
Мәліметтер көрсетілген күнгі жағдай бойынша ұсынылған кезде нотификациялардың бірыңғай тізілімінде сұрау салуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша қамтылған мәліметтерді іріктеу жүзеге асырылады. Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді іріктеу барлық мүше мемлекеттер бойынша не мүше мемлекеттердің сұрау салуда көрсетілген кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған жағдайда, мәліметтер сұрататын уәкілетті органға сұратылған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылды
24-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.014
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004)
59. Процедура "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004) выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.012), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из единого реестра нотификаций. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 3 видов запросов:
а) запрос на представление сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, в полном объеме (с учетом исторических данных);
б) запрос на представление сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, по состоянию на определенную дату;
в) запрос на представление сведений, включенных в единый реестр нотификаций на основании сведений, представленных определенными государствами-членами.
61. При получении Комиссией запроса сведений из единого реестра нотификаций выполняется операция "Представление сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.013), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.014).
63. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004) является получение уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004), приведен в таблице 21.
Таблица 21
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.OPR.012
запрос сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.013
представление сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.014
прием и обработка сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 22
Описание операции "Запрос сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.012
2
Наименование операции
запрос сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения исполнителем сведений из единого реестра нотификаций
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из единого реестра нотификаций в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, в полном объеме (с учетом исторических данных) дата обновления в запросе не указывается.
При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должны указываться дата и время обновления.
При возникновении необходимости представления сведений, включенных в единый реестр нотификаций на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений из единого реестра нотификаций направлен в Комиссию
Таблица 23
Описание операции "Представление сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.013
2
Наименование операции
представление сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса
на представление сведений из единого реестра нотификаций (операция "Запрос сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения из единого реестра нотификаций в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из единого реестра нотификаций осуществляется представление всех записей, хранящихся в этом реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в едином реестре нотификаций, по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из единого реестра нотификаций осуществляется по всем государствам-членам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в едином реестре нотификаций сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
сведения из единого реестра нотификаций или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, представлены в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 24
Описание операции "Прием и обработка сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.014
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из единого реестра нотификаций либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операции "Представление сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из единого реестра нотификаций либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из единого реестра нотификаций либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.005)
65. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.005) орындалу схемасы 9-суретте көрсетілген.
9-сурет. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.005) орындалу схемасы
66. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімі (P.LL.04.PRC.005) мәліметтер сұрататын уәкілетті органның оларды нотификациялардың бірыңғай тізіліміне қосу немесе өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген сәттен бастап осы сұрау салу орындалған сәтке дейін болған нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алуы мақсатында орындалады. Егер "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" рәсімін (P.LL.04.PRC.003) орындау нәтижесінде мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен соңғы мәліметтерді алған күні және уақыты нотификациялардың бірыңғай тізілімі соңғы өзгертілген күнге және уақытқа қарағанда неғұрлым ерте болғаны анықталса, рәсім орындалады.
67. Алдымен "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер сұрату" операциясы (P.LL.04.OPR.015) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер сұрататын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
68. Комиссия нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алған кезде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LL.04.OPR.016) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен бастап нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
69. Мәліметтер сұрататын уәкілетті орган нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алған кезде "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" операциясы (P.LL.04.OPR.017) орындалады, оның орындалуы нәтижелері бойынша мәліметтер сұрататын уәкілетті орган мен Комиссияның арасында нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді үндестіру жүзеге асырылады.

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005)
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций, добавление которых в единый реестр нотификаций или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.PRC.003) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из единого реестра нотификаций уполномоченным органом, запрашивающим сведения, являются более ранними, чем дата и время последнего изменения единого реестра нотификаций.
67. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций.
68. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций, выполняется операция "Представление измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.016), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из единого реестра нотификаций между уполномоченным органом, запрашивающим сведения, и Комиссией.

70. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді мәліметтер сұрататын уәкілетті орган мен Комиссияның арасында үндестіру үшін нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер алуы "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.005) орындалу нәтижесі болып табылады.
71. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" рәсімінің (P.LL.04.PRC.005) шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.04.OPR.015
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.016
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.LL.04.OPR.017
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.04.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.015
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушының сұрау салуда көрсетілген күннен бастап нотификациялардың бірыңғай тізілімі жаңартылған күнге дейінгі кезең ішінде нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер алуы қажеттігі кезінде орындалады
5
Шектеулер
мәліметтер сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан кейін өзгертілген нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
Мүше мемлекеттер айқындаған нотификациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде өзгертілген нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну қажеттігі кезінде сұрау салуда мүше мемлекеттердің кодтары қосымша көрсетіледі
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
27-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.016
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.04.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салу мен ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды қабылдап алуды және өңдеуді жүзеге асырады, нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынады.
Сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан кейін өзгертілген нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді іріктеу не толық көлемде, не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мәліметтер сұрататын уәкілетті органға ұсынылды
28-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу" (P.LL.04.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.OPR.017
2
Операцияның атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді алған кезде орындалады ("Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы және құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
Сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан кейін нотификациялардың бірыңғай тізіліміне қосылған мәліметтерді алу кезінде орындаушы оларды нотификациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде сақтайды.
Жекелеген нотификациялардың күші жойылуына байланысты, сұрау салуда көрсетілген жаңарту күні мен уақытынан кейін нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер алу кезінде орындаушы нотификациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде оларды жаңартады
7
Нәтижелер
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама өңделді
IX. Тосын жағдайларда әрекет ету тәртібі

70. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005) является получение уполномоченным органом, запрашивающим сведения, измененных сведений из единого реестра нотификаций для синхронизации сведений из единого реестра нотификаций между уполномоченным органом, запрашивающим сведения, и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.04.OPR.015
запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.016
представление измененных сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.LL.04.OPR.017
прием и обработка измененных сведений из единого реестра нотификаций
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.015
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения исполнителем измененных сведений из единого реестра нотификаций за период от даты, указанной в запросе до даты обновления единого реестра нотификаций
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из единого реестра нотификаций, измененных после даты и времени обновления, указанных в запросе, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости представления сведений из единого реестра нотификаций, измененных в национальной части единого реестра нотификаций определенными государствами-членами, в запросе дополнительно указываются коды государств-членов
7
Результаты
запрос на представление измененных сведений из единого реестра нотификаций направлен в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Представление измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.016
2
Наименование операции
представление измененных сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется, при получении исполнителем запроса на представление измененных сведений из единого реестра нотификаций (операция "Запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура запроса и представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
Выбор сведений из единого реестра нотификаций, измененных после даты и времени обновления, указанных в запросе, осуществляется либо в полном объеме, либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе
7
Результаты
измененные сведения из единого реестра нотификаций или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса представлены в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из единого реестра нотификаций
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений из единого реестра нотификаций (операция "Представление измененных сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения из единого реестра нотификаций либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку.
При получении сведений, добавленных в единый реестр нотификаций после даты и времени обновления, указанных в запросе, исполнитель сохраняет их в национальной части единого реестра нотификаций.
При получении измененных сведений в едином реестре нотификаций после даты и времени обновления, указанных в запросе, в связи
с аннулированием отдельных нотификаций исполнитель обновляет их в национальной части единого реестра нотификаций
7
Результаты
измененные сведения из единого реестра нотификаций или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкіндігі болмайтын ерекше жағдайлар болуы мүмкін. Ол техникалық іркілістер, бақылаудың құрылымдық және логикалық қателіктері кезінде және өзге де жағдайларда туындауы мүмкін.
73. Бақылаудың құрылымдық және форматтық-логикалық қателіктері туындаған жағдайда уәкілетті орган қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда уәкілетті орган анықталған қателікті белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.
74. Мүше мемлекеттер тосын жағдайларды шешу мақсатында бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын уәкілетті органдар туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 196 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын мынадай халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде сервистерді және заңды күші бар электрондық құжаттарды пайдалану тұжырымдамасы туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 ноября 2018 г. № 196
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 года № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы №63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы" 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын бірдей қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалуы тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторлау" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-әрекеттерді орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір тұрғыда бөлінбейтін болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "жалпы процесс хабары" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде белгіленген мәндерде қолданылады.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155 "О единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций" (далее – общий процесс).
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру үшін тіркелген (күші жойылған) нотификациялар туралы мәліметтер ұсынуды жүзеге асырады
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган (P.LL.04.ACT.001)
Үйлестіруші
нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады; нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуға сұрау салулар қалыптастыруды жүзеге асырады
мәліметтер сұрататын уәкілетті орган (P.LL.04.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары, Комиссия) арасында жүзеге асырылады:
а) нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте көрсетілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатсушылардың арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарлармен алмасуды білдіреді. Ақпараттық өзара іс-қимылдың әрқайсысы үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет представление сведений о зарегистрированных (аннулированных) нотификациях для формирования единого реестра нотификаций
уполномоченный орган, представляющий сведения (P.LL.04.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение единого реестра нотификаций;
представляет сведения, содержащиеся в едином реестре нотификаций
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
осуществляет формирование запросов на представление сведений из единого реестра нотификаций
уполномоченный орган, запрашивающий сведения (P.LL.04.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченные органы государств-членов, Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра нотификаций;
б) информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процестің транзакциясын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операцияның (бастамашылық операцияның) шеңберінде респондентке хабарлама-сұрау салу жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операцияның (қабылдаушы операцияның) шеңберінде хабарлама-жауапты жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарламаның құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте көрсетілген. 2-кестеде жеке процестің әрбір рәсімі үшін операциялардың, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және ақырғы жай-күйлерінің және жалпы процесс транзакцияларының арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің ақырғы жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.PRC.001)
1.1
Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.OPR.001).
Тіркелген нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении единого реестра нотификаций
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении единого реестра нотификаций представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании
и ведении единого реестра нотификаций
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении единого реестра нотификаций
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление сведений о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.PRC.001)
1.1
Представление сведений о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.OPR.001).

(P.LL.04.OPR.003)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу (P.LL.04.OPR.002)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер өңделді
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.TRN.001)
2
Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.PRC.002)
2.1
Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.OPR.005).
Күші жойылған нотификация туралы мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама алу (P.LL.04.OPR.07)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер ұсынылды

Получение уведомления об обработке сведений о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.OPR.003)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения представлены
прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.OPR.002)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.TRN.001)
2
Представление сведений об аннулированной нотификации (P.LL.04.PRC.002)
2.1
Представление сведений об аннулированной нотификации (P.LL.04.OPR.005).
Получение уведомления об обработке сведений об аннулированной нотификации (P.LL.04.OPR.07)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения представлены

күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу (P.LL.04.OPR.06)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер өңделді
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну (P.LL.04.TRN.002)
2. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте көрсетілген. 3-кестеде жеке процестің әрбір рәсімі үшін операциялардың, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және ақырғы жай-күйлерінің және жалпы процесс транзакцияларының арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Мәліметтер сұрататын уәкілетті органның нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсынуы кезінде жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің ақырғы жай-күйі
Жалпы процестің транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка сведений об аннулированной нотификации (P.LL.04.OPR.06)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений об аннулированной нотификации (P.LL.04.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра нотификаций
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.LL.04.PRC.003)
1.1
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.LL.04.OPR.009).
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдап алу және өңдеу (P.LL.04.OPR.011)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер сұратылды
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсыну (P.LL.04.OPR.010)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.LL.04.TRN.003)
2
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу (P.LL.04.PRC.004)
2.1
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату (P.LL.04.OPR.012).
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу (P.LL.04.OPR.014)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер сұратылды
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну (P.LL.04.OPR.013)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер жоқ.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу (P.LL.04.TRN.004)
3
Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.LL.04.PRC.005)
3.1
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер сұрату (P.LL.04.OPR.015).
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу (P.LL.04.OPR.017)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер сұратылды
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер ұсыну (P.LL.04.OPR.016)
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ.
Нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.LL.04.TRN.005)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабарламаның құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодтық белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.LL.04.MSG.001
тіркелген нотификация туралы мәліметтер
нотификация туралы мәліметтер (R.CT.LL.04.001)

Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.PRC.003)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.009).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.011)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения запрошены
представление информации о дате
и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.010)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.TRN.003)
2
Получение сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.PRC.004)
2.1
Запрос сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.012).
Прием и обработка сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.014)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения запрошены
представление сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.013)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения отсутствуют.
Единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения представлены
получение сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.TRN.004)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций (P.LL.04.PRC.005)
3.1
Запрос измененных сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.015).
Прием и обработка измененных сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.017)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения запрошены
представление измененных сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.OPR.016)
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): измененные сведения отсутствуют.
Единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): измененные сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций (P.LL.04.TRN.005)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.LL.04.MSG.001
сведения о зарегистрированной нотификации
сведения о нотификации (R.CT.LL.04.001)

P.LL.04.MSG.002
мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.LL.04.MSG.003
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер
нотификация туралы мәліметтер (R.CT.LL.04.001)
P.LL.04.MSG.004
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.04.MSG.005
нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.04.MSG.006
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату
жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.04.MSG.007
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер
нотификация туралы мәліметтер (R.CT.LL.04.001)
P.LL.04.MSG.008
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.LL.04.MSG.009
нотификациялардың бірыңғай тізілімінің өзгерісі туралы ақпарат сұрату
жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.04.MSG.010
нотификациялардың бірыңғай тізіліміндегі өзгертілген мәліметтер

P.LL.04.MSG.002
уведомление об обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LL.04.MSG.003
сведения об аннулированной нотификации
сведения о нотификации (R.CT.LL.04.001)
P.LL.04.MSG.004
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.04.MSG.005
информация о дате и времени обновления единого реестра нотификаций
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.04.MSG.006
запрос сведений из единого реестра нотификаций
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.04.MSG.007
сведения из единого реестра нотификаций
сведения о нотификации (R.CT.LL.04.001)
P.LL.04.MSG.008
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LL.04.MSG.009
запрос информации об изменении единого реестра нотификаций
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.04.MSG.010
измененные сведения из единого реестра нотификаций

нотификация туралы мәліметтер (R.CT.LL.04.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.001)
15. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

сведения о нотификации (R.CT.LL.04.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

4-сурет. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының орындалу схемасы
5-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну" (P.LL.04.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
тіркелген нотификация туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
тіркелген нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
тіркелген нотификация туралы мәліметтер (P.LL.04.MSG.001)
жауап хабарламасы
мәліметтердің өңделгені туралы хабарлама (P.LL.04.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
иә
Қате ЭЦҚ бар электрондық құжатты беру
жоқ

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений о зарегистрированной нотификации
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о зарегистрированной нотификации
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о зарегистрированной нотификации
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о зарегистрированной нотификации (P.LL.04.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об обработке сведений (P.LL.04.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
да
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

2. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.002)
16. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.002) бастамашының респондентке тиісті мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесі транзакциясының (P.LL.04.TRN.002) орындалу схемасы
6-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну" жалпы процесінің транзакциясының (P.LL.04.TRN.002) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
күші жойылған нотификация туралы мәліметтер ұсыну
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
күші жойылған нотификация туралы мәліметтерді қабылдап алу және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

2. Транзакция общего процесса "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений об аннулированной нотификации" (P.LL.04.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений об аннулированной нотификации
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений об аннулированной нотификации
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений об аннулированной нотификации
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

3. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.003)
17. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.003) респонденттің бастамашыға тиісті мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.003) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

нотификациялардың бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат (P.LL.04.MSG.005)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
Қате ЭЦҚ бар электрондық құжатты беру
-
4. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.004)
18. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.004) респонденттің бастамашыға тиісті мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

информация о дате и времени обновления единого реестра нотификаций (P.LL.04.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.004) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

7-сурет. "Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесінің транзакциясының (P.LL.04.TRN.004) орындалу схемасы
8-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесі транзакциясының (P.LL.04.TRN.004) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату және алу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер жоқ
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұрату (P.LL.04.MSG.006)
жауап хабарламасы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер (P.LL.04.MSG.007)
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.LL.04.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
иә
Қате ЭЦҚ бар электрондық құжатты беру
жоқ

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из единого реестра нотификаций" (P.LL.04.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из единого реестра нотификаций
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение сведений из единого реестра нотификаций
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление сведений из единого реестра нотификаций
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения отсутствуют
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из единого реестра нотификаций (P.LL.04.MSG.006)
ответное сообщение
сведения из единого реестра нотификаций (P.LL.04.MSG.007)
уведомление об отсутствии сведений (P.LL.04.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
да
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет

5. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.005)
19. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.LL.04.TRN.005) респонденттің бастамашыға тиісті мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте көрсетілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

5. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.TRN.005) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

8-сурет. "Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесі транзакциясының (P.LL.04.TRN.005) орындалу схемасы
9-кесте
"Нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" жалпы процесі транзакциясының (P.LL.04.TRN.005) сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленуі
P.LL.04.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат сұрату және алу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
нотификациялардың бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
нотификациялардың бірыңғай тізілімі (P.LL.04.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растау уақыты
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауап күту уақыты
20 мин
авторлау белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастамашы хабарлама
нотификациялардың бірыңғай тізілімін өзгерту туралы ақпарат сұрату (P.LL.04.MSG.009)
жауап хабарламасы
нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер (P.LL.04.MSG.010)
мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама (P.LL.04.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
иә
Қате ЭЦҚ бар электрондық құжатты беру
жоқ
VIII. Тосын жағдайларда әрекет ету тәртібі
20. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкіндігі болмайтын тосын жағдайлар болуы ықтимал. Тосын жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақытының өтіп кетуі және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының тосын жағдайдың туындауы себептері туралы түсініктер және оны шешу бойынша ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Тосын жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 10-кестеде келтірілген.
21. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарға оның Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы тосын жағдайды сипаттай отырып, сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне хабар жібереді.
10-кесте
Тосын жағдайлардағы әрекеттер
Тосын жағдайдың коды
Тосын жағдайдың сипаттамасы
Тосын жағдайдың себептері
Тосын жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екі жақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткеннен кейін жауап-хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар және сыныптауыштар үндестірілмеді немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмады
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланымдағы анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
ІХ. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций" (P.LL.04.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.04.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление информации об изменениях, внесенных в единый реестр нотификаций
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
единый реестр нотификаций (P.LL.04.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменении единого реестра нотификаций (P.LL.04.MSG.009)
ответное сообщение
измененные сведения из единого реестра нотификаций (P.LL.04.MSG.010)
уведомление об отсутствии сведений (P.LL.04.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
да
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
20. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания
и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 10.
21. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 10
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

22. "Тіркелген нотификация туралы мәліметтер" (P.LL.04.MSG.001)
хабарында берілетін "Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Тіркелген нотификация туралы мәліметтер" (P.LL.04.MSG.001) хабарында берілетін "Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжат (мәліметтер) "Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деген 1 ғана деректемені қамтуға тиіс
2
нотификациялардың бірыңғай тізілімінде "Нотификацияның тіркеу нөмірі" (ctcdo:RegistrationNotificationIdDetails) деректемесінің мәні берілетін электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) ұқсас деректеменің мәніне тең болатын жазба болмауға тиіс
3
"Нотификацияны ресімдеуге өтініш беруші туралы мәліметтер" (ctcdo:ApplicantDetails) деректемесі толтырылмайды
4
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні "Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі мәнінен үлкен болуға тиіс
5
"Құжаттың күші жойылған күн" (ctsdo:DocCancelDate) деректемесі толтырылмайды
6
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылмайды
7
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінде көрсетілгеннен кем уақыт сәтін көрсетуге тиіс
8
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Дайындаушының атауы" (csdo:ManufacturingOrganizationName), "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) және "Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
9
"Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін:
"AO" – "Интернет желісіндегі сайттың мекенжайы"
"EM" – "электрондық пошта"
"TE" – "телефон"
"FX" – "телефакс"
10
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесі "Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесінің кемінде 3 данасын қамтуға тиіс
11
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні "EM", "TE" және "FX" мәндерін қабылдауға тиіс
12
"Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс:
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode)
"Пошта индексі" (csdo:PostCode)
"Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" csdo:SettlementName)
"Көше" (csdo:StreetName)
"Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId)
13
берілетін электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) "01" мәнін қабылдауға тиіс
14
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:EDocHeader) деректемесінің құрамындағы "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні" (csdo:EDocDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келуге тиіс, мұнда ссс – миллисекунд мәнін белгілейтін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын белгілейтін символ
15
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
16
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

22. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.MSG.001), приведены в таблице 11.
Таблица 11
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения о зарегистрированной нотификации" (P.LL.04.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails)
2
в едином реестре нотификаций не должно быть записи, в которой значение реквизита "Регистрационный номер нотификации" (ctcdo:RegistrationNotificationIdDetails) равно значению аналогичного реквизита в передаваемом электронном документе (сведениях)
3
реквизит "Сведения о заявителе на оформление нотификации" (ctcdo:ApplicantDetails) не заполняется
4
значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) должно быть больше, чем значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails)
5
реквизит "Дата аннулирования документа" (ctsdo:DocCancelDate) не заполняется
6
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) не заполняется
7
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквзита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) должно указывать на момент времени меньший, чем указано в реквизите "Дата истечения срока действия документа" (DocValidityDate)
8
при заполнении реквизита "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Наименование изготовителя" (csdo:ManufacturingOrganizationName), "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) и "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
9
значения реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) может принимать следующие значения:
"AO" – "адрес сайта в сети Интернет"
"EM" – "электронная почта"
"TE" – "телефон"
"FX" – "телефакс"
10
реквизит "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) должен содержать не менее 3 экземпляров реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
11
в составе реквизита "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) значения реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) должны принимать значения "EM", "TE" и "FX"
12
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails)
в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
"Почтовый индекс" (csdo:PostCode)
"Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" csdo:SettlementName)
"Улица" (csdo:StreetName)
"Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
13
реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в передаваемом электронном документе (сведениях) должен принимать значение "01"
14
в составе реквизита "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:EDocHeader) значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
15
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
16
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

23. "Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер" (P.LL.04.MSG.003) хабарында берілетін "Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Күші жойылған нотификация туралы мәліметтер" (P.LL.04.MSG.003) хабарында берілетін "Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талап тұжырымдамасы
1
электрондық құжат (мәліметтер) "Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деген 1 ғана деректемені қамтуға тиіс
2
нотификациялардың бірыңғай тізілімінде "Нотификацияның тіркеу нөмірі" (ctcdo:RegistrationNotificationIdDetails) деректемесінің мәні бойынша берілетін мәліметтерге сәйкес келетін бір жазба болуға тиіс. Бұл ретте бірыңғай тізілімнің көрсетілген жазбасындағы "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) деректемесінің мәні "01" тең болуға тиіс
3
"Нотификацияны ресімдеуге өтініш беруші туралы мәліметтер" (ctcdo:ApplicantDetails) деректемесі толтырылмайды
4
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні "Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі мәнінен үлкен болуға тиіс
5
"Құжаттың күші жойылған күн" (ctsdo:DocCancelDate) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Күні" (csdo:EventDate) деректемесі толтырылмайды
7
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесі "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінде көрсетілгеннен кем уақыт сәтін көрсетуге тиіс
8
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесін толтыру кезінде оның құрамында "Дайындаушының атауы" (csdo:ManufacturingOrganizationName), "Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) және "Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемелері толтырылуға тиіс
9
"Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін:
"AO" – "Интернет желісіндегі сайттың мекенжайы"
"EM" – "электрондық пошта"
"TE" – "телефон"
"FX" – "телефакс"
10
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесі "Байланысу деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) деректемесінің кемінде 3 данасын қамтуға тиіс
11
"Тауарды дайындаушы" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" csdo:CommunicationChannelCode) деректемесінің мәні "EM", "TE" және "FX" мәндерін қабылдауға тиіс
12
қатысушы жалпы процеске қосылғаннан кейін тіркелген нотификациялар үшін "Мекенжай" деректемесін толтыру кезінде оның құрамында мынадай деректемелер толтырылуға тиіс:
"Ел коды" (csdo:UnifiedCountryCode)
"Пошта индексі" (csdo:PostCode)
"Қала" (csdo:CityName) немесе "Елді мекен" csdo:SettlementName)
"Көше" (csdo:StreetName)
"Үйдің нөмірі" (csdo:BuildingNumberId)
13
берілетін электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) "Мәртебе коды" (csdo:StatusCode) "02" мәнін қабылдауға тиіс
14
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы" (ccdo:EDocHeader) деректемесінің құрамындағы "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні" (csdo:EDocDateTime) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ шаблонына сәйкес келуге тиіс, мұнда ссс – миллисекунд мәнін белгілейтін символдар, Z – Дүниежүзілік уақытқа (UTC) сәйкес уақытты көрсету форматын белгілейтін символ
15
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың берілген күні" (csdo:DocCreationDate) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
16
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні" (csdo:DocValidityDate) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17
"Нотификация туралы мәліметтер" (ctcdo:NotificationDetails) деректемесінің құрамындағы "Құжаттың күші жойылған күні" (csdo:DocCancelDate) деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 қарашадағы
№ 196 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
І. Жалпы ережелер

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения об аннулированной нотификации" (P.LL.04.MSG.003), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001), передаваемых в сообщении "Сведения об аннулированной нотификации" (P.LL.04.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 реквизит "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails)
2
в едином реестре нотификация должна присутствовать одна запись, совпадающая по значению реквизита "Регистрационный номер нотификации" (ctcdo:RegistrationNotificationIdDetails) с педаваемыми сведениями. При этом у указанной записи единого реестра значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) должно быть равно"01".
3
реквизит "Сведения о заявителе на оформление нотификации" (ctcdo:ApplicantDetails) не заполняется
4
значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) должно быть больше, чем значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails)
5
реквизит "Дата аннулирования документа" (ctsdo:DocCancelDate) должен быть заполнен
6
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) реквизит "Дата" (csdo:EventDate) не заполняется
7
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквзита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) должно указывать на момент времени меньший, чем указано в реквизите "Дата истечения срока действия документа" (DocValidityDate)
8
при заполнении реквизита "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) в его составе должны быть заполнены реквизиты "Наименование изготовителя" (csdo:ManufacturingOrganizationName), "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) и "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
9
значения реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails) может принимать следующие значения:
"AO" – "адрес сайта в сети Интернет"
"EM" – "электронная почта"
"TE" – "телефон"
"FX" – "телефакс"
10
реквизит "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) должен содержать не менее 3 экземпляров реквизита "Контактный реквизит" (ccdo:CommunicationDetails)
11
в составе реквизита "Изготовитель товара" (ctcdo:ManufacturingOrganizationDetails) значения реквизита "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) должны принимать значения "EM", "TE" и "FX"
12
при заполнении реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) для нотификаций, зарегистрированных после присоединения участника к общему процессу, в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты:
"Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
"Почтовый индекс" (csdo:PostCode)
"Город" (csdo:CityName) или "Населенный пункт" csdo:SettlementName)
"Улица" (csdo:StreetName)
"Номер дома" (csdo:BuildingNumberId)
13
реквизит "Код статуса" (csdo:StatusCode) в передаваемом электронном документе (сведениях) должен принимать значение "02"
14
в составе реквизита "Заголовок электронного документа (сведений)" (ccdo:EDocHeader) значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ,
где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд,
Z – фиксированный символ, обозначающий формат представления времени в соответствии со Всемирным временем (UTC)
15
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквизита "Дата документа" (csdo:DocCreationDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
16
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквизита "Дата истечения срока действия документа" (csdo:DocValidityDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17
в составе реквизита "Сведения о нотификации" (ctcdo:NotificationDetails) значение реквизита "Дата аннулирования документа" (csdo:DocCancelDate) должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 ноября 2018 г. № 196
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций"
I. Общие положения

4. Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархиялар деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсетумен кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің атауы" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опционалдылық) және деректеменің ықтимал қайталауларының саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шексіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционалды, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
ІІІ. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір мән-мәтінде бөлінбейтін болып есептелетін деректерінің бірлігі.

4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "заттық саладағы деректер моделі", "заттық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.

Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196.

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196.
IV. Структуры электронных документов и сведений

9. Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізбесі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
Атауы
Атаулар кеңістігі
1
2
3
4
1
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
1.1
R.006
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің заттық саладағы құрылымдары
2.1
R.CT.LL.04.001
нотификация туралы мәліметтер
urn:EEC:R:CT:LL:04:NotificationDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес Кеден одағы сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – құрылымдар тізілімі) енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
1. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің базистік модельдегі құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Атауы
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеуі нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

9. Перечень структур электронных документов и сведений приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень структур электронных документов и сведений
№ п/п
Идентификатор
Имя
Пространство имен
1
2
3
4
1
Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
1.1
R.006
уведомление о результате обработки
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
1.2
R.007
состояние актуализации общего ресурса
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
2
Структуры электронных документов и сведений в предметной области
2.1
R.CT.LL.04.001
сведения о нотификации
urn:EEC:R:CT:LL:04:NotificationDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур).
1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

11. Атаулардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Атаулардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vY.Y.Y
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vY.Y.Y
csdo
Атаулардың импортталатын кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vY.Y.Y
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vY.Y.Y
csdo
Символы "Y.Y.Y" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің түрі
көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo: EDoc Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: EDoc Header Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo: Inf Envelope Code)
жалпы процесс хабарламасының Кодтық белгіленуі
M.SDE.90010
csdo: Inf Envelope Code Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) Кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo: Language Code)
тілдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00051
csdo: Language Code Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo: Event Date Time)
мәліметтерді өңдеудің аяқталған күні және уақыты
M.SDE.00132
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo: Processing Result‌V2‌Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесімен алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің Кодтық белгіленуі
M.SDE.90014
csdo: Processing Result Code V2 Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo: Description Text)
мәліметтерді еркін нысанда өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Атауы
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзекті ету үшін мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұрауға жауап үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтер сұрату үшін пайдаланылады
6
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түбірлік элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схемасы файлының атауы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының атаулар кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары осы Сипаттамаға сәйкес құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Ел коды
(csdo: Unified Country Code)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер ұсынған елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а)  анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code List Id атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Нотификацияның тіркеу нөмірі
(ctcdo: Registration Notification Id Details)
тіркеу кезінде берілген нотификация нөмірі
M.CT.CDE.00164
ctcdo: Registration Notification Id Details Type (M.CT.CDT.00139)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.1.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.1.2. Нотификацияның реттік нөмірі
(ctsdo: Notification Ordinal)
тіркеу кезінде берілген нотификацияның реттік нөмірі
M.CT.SDE.00091
ctsdo: Notification Ordinal Type (M.CT.SDT.00140)
Жолды ажырату символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Шаблон: [0-9]{10}
1
2.2. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
нотификацияны тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.3. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталған күн
(csdo: Doc Validity Date)
нотификацияның қолданылу мерзімі
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.4. Құжаттың күші жойылуы күні
(ctsdo: Doc Cancel Date)
нотификацияның күші жойылуы күні
M.CT.SDE.00159
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.5. Күні
(csdo: Event Date)
нотификацияны жариялау күні
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.6. Мәртебе коды
(csdo: Status Code)
нотификацияны тіркеу мәртебесін кодтық белгілеу
M.SDE.00130
csdo: Status Code Type (M.SDT.00040)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
1
2.7. Шифрлау құралының сәйкестендіргіші
(ctsdo: Commodity Cryptographic Id)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын тауардың сәйкестендіру нөмірі
M.CT.SDE.00093
ctsdo: Commodity Cryptographic Id Type (M.CT.SDT.00071)
Жолды ажырату символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Шаблон: [0-1]{12}
1
2.8. Шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын тауар туралы мәліметтер
(ctcdo: Commodity Cryptographic Details)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе өз құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00056
ctcdo: Commodity Cryptographic Details Type (M.CT.CDT.00050)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

2.1. Регистрационный номер нотификации
(ctcdo:‌Registration‌Notification‌Id‌Details)
номер нотификации, присвоенный при регистрации
M.CT.CDE.00164
ctcdo:‌Registration‌Notification‌Id‌Details‌Type (M.CT.CDT.00139)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.1.2. Порядковый номер нотификации
(ctsdo:‌Notification‌Ordinal)
порядковый номер нотификации, присвоенный при регистрации
M.CT.SDE.00091
ctsdo:‌Notification‌Ordinal‌Type (M.CT.SDT.00140)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки.
Шаблон: [0-9]{10}
1
2.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации нотификации
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
срок действия нотификации
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4. Дата аннулирования документа
(ctsdo:‌Doc‌Cancel‌Date)
дата аннулирования нотификации
M.CT.SDE.00159
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.5. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата публикации нотификации
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.6. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса регистрации нотификации
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
2.7. Идентификатор шифровального средства
(ctsdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Id)
идентификационный номер товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством
M.CT.SDE.00093
ctsdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Id‌Type (M.CT.SDT.00071)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки.
Шаблон: [0-1]{12}
1
2.8. Сведения о товаре, являющемся шифровальным (криптографическим) средством
(ctcdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Details)
сведения о товаре, являющемся шифровальным (криптографическим) средством или содержащем в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.CDE.00056
ctcdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00050)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

2.8.1. Тауар
(ctsdo: Goods Name)
тауардың не құрамында бірдей шифрлау (криптографиялық) құралдары бар бір тектес тауарлар тобының сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауы
M.CT.SDE.00194
csdo: Text1000 Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1
2.8.2. Тауар санатының нөмірі
(ctsdo: Commodity Category Code)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауар санатының Кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00081
ctsdo: Commodity Category Code Type (M.CT.SDT.00029)
Техникалық және криптографиялық сипаттамалары нотификациялауға жататын шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауарлар санаттарының тізбесіне сәйкес кодтың мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.3. Сипаттама
(csdo: Description Text)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың сипаттамасы және арналуы, сондай-ақ осындай тауарда пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) функциялардың арналуы
M.SDE.00002
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.8.4. Бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқасы
(ctsdo: Software Version Id)
бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқасының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.CT.SDE.00103
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.8.5. Ескертпе
(csdo: Note Text)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың келтірілген атауы үшін ескертпе
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.8.6. Тауардың сипаттамасы
(ctcdo: Commodity Cryptographic Characteristics Details)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың техникалық және коммерциялық сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00059
ctcdo: Commodity Cryptographic Characteristics Details Type (M.CT.CDT.00051)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауар белгісінің атауы
(ctsdo: Trademark Name)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауарды дайындаушының тіркелген тауарлық белгісінің атауы
M.CT.SDE.00089
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.2. Тауар маркасының атауы
(ctsdo: Mark Name)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауар маркасының атауы
M.CT.SDE.00087
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.3. Тауар моделінің атауы
(ctsdo: Goods Model Name)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауар моделінің атауы
M.CT.SDE.00088
csdo: Name250 Type (M.SDT.00068)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауар сәйкес келетін стандарттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.5. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo: Product Id)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауарға дайындаушы берген бірегей сәйкестендіргіш (артикул)
M.SDE.00140

2.8.1. Товар
(ctsdo:‌Goods‌Name)
торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара либо группы однотипных товаров, содержащих в своем составе идентичные шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00194
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1
2.8.2. Номер категории товара
(ctsdo:‌Commodity‌Category‌Code)
кодовое обозначение категории товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00081
ctsdo:‌Commodity‌Category‌Code‌Type (M.CT.SDT.00029)
Значение кода в соответствии с перечнем категорий товаров, являющихся шифровальными (криптографическими) средствами или содержащих в своем составе шифровальные (криптографические) средства, технические и криптографические характеристики которых подлежат нотификации.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.3. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание и назначение товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащем в своем составе шифровальные (криптографические) средства, а также назначение используемых в таком товаре шифровальных (криптографических) функций
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8.4. Версия программного обеспечения
(ctsdo:‌Software‌Version‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение версии программного обеспечения
M.CT.SDE.00103
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.8.5. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
примечание для приводимого наименования товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащем в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8.6. Характеристики товара
(ctcdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Characteristics‌Details)
сведения о технических и коммерческих характеристиках товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.CDE.00059
ctcdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Characteristics‌Details‌Type (M.CT.CDT.00051)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Наименование товарного знака
(ctsdo:‌Trademark‌Name)
наименование зарегистрированного товарного знака изготовителя товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00089
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.2. Наименование марки товара
(ctsdo:‌Mark‌Name)
наименование марки товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00087
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.3. Наименование модели товара
(ctsdo:‌Goods‌Model‌Name)
наименование модели товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00088
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование стандарта, которому соответствует товар, являющийся шифровальным (криптографическим) средством или содержащий в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор (артикул), присвоенный изготовителем товару, являющемуся шифровальным (криптографическим) средством или содержащему в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.SDE.00140

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.6. Ескертпе
(csdo: Note Text)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың өзге де техникалық және коммерциялық сипаттамалары
M.SDE.00076
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.8.7. Шифрлау (криптографиялық) құралдар туралы мәліметтер
(ctcdo: Means Cryptographic Details)
тауарда бар шифрлау (криптографиялық) құралдар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00206
ctcdo: Means Cryptographic Details Type (M.CT.CDT.00174)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Шифрлау функциясы
(ctcdo: Cryptographic Function Details)
тауарда пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) алгоритмдер немесе функциялар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00057
ctcdo: Cryptographic Function Details Type (M.CT.CDT.00052)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1.1. Шифрлау (криптографиялық) хаттама
(ctsdo: Protocol Name)
пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) хаттаманың атауы
M.CT.SDE.00082
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.1.2. Шифрлау (криптографиялық) алгоритм
(ctcdo: Algorithm Details)
пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) алгоритм туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00165
ctcdo: Algorithm Details Type (M.CT.CDT.00141)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1.2.1. Шифрлау (криптографиялық) алгоритмнің атауы
(ctsdo: Algorithm Name)
пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) алгоритмнің атауы
M.CT.SDE.00189
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.1.2.2. Алгоритмнің арналуы
(ctsdo: Algorithm Purpose Text)
тауарда пайдаланылатын шифрлау (криптографиялық) алгоритм арналуының сипаттамасы
M.CT.SDE.00083
csdo: Text250 Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
1
*.1.3. Криптографиялық кілттің ең ұзын ұзындығы
(ctsdo: Max Length Cryptographic Key Measure)
пайдаланылатын криптографиялық кілттің ең ұзын ұзындығы
M.CT.SDE.00104
csdo: Physical Measure Type (M.SDT.00095)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurement Unit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің Кодтық белгіленуі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.6. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
иные технические и коммерческие характеристики товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8.7. Сведения о шифровальных (криптографических) средствах
(ctcdo:‌Means‌Cryptographic‌Details)
сведения о шифровальных (криптографических) средствах, содержащихся в товаре
M.CT.CDE.00206
ctcdo:‌Means‌Cryptographic‌Details‌Type (M.CT.CDT.00174)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Шифровальная функция
(ctcdo:‌Cryptographic‌Function‌Details)
сведения об используемых в товаре шифровальных (криптографических) алгоритмах или функциях
M.CT.CDE.00057
ctcdo:‌Cryptographic‌Function‌Details‌Type (M.CT.CDT.00052)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.1. Шифровальный (криптографический) протокол
(ctsdo:‌Protocol‌Name)
наименование используемого шифровального (криптографического) протокола
M.CT.SDE.00082
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.1.2. Шифровальный (криптографический) алгоритм
(ctcdo:‌Algorithm‌Details)
сведения об используемом шифровальном (криптографическом) алгоритме
M.CT.CDE.00165
ctcdo:‌Algorithm‌Details‌Type (M.CT.CDT.00141)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1.2.1. Наименование шифровального (криптографического) алгоритма
(ctsdo:‌Algorithm‌Name)
наименование используемого шифровального (криптографического) алгоритма
M.CT.SDE.00189
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.1.2.2. Назначение алгоритма
(ctsdo:‌Algorithm‌Purpose‌Text)
описание назначения используемого в товаре шифровального (криптографического) алгоритма
M.CT.SDE.00083
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1
*.1.3. Максимальная длина криптографического ключа
(ctsdo:‌Max‌Length‌Cryptographic‌Key‌Measure)
максимальная длина используемого криптографического ключа
M.CT.SDE.00104
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.1.4. Әсер ету қашықтығы
(ctsdo: Range Wireless Action Measure)
дайындаушының техникалық шарттарына сәйкес күшейтпейтін және ретрансляцияламайтын сымсыз әсердің ең ұзын қашықтығы (сымсыз радиоэлектрондық жабдықта криптографиялық алгоритм (функция) пайдаланылған жағдайда)
M.CT.SDE.00085
csdo: Physical Measure Type (M.SDT.00095)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement Unit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің Кодтық белгіленуі
csdo: Measurement Unit Code Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.1.5. Бағдарламалық қамтамасыз ету
(ctsdo: Software Name)
криптографиялық бағдарламалық қамтамасыз етудің атауы
M.CT.SDE.00102
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1
*.1.6. Бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқасы
(ctsdo: Software Version Id)
криптографиялық бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқасы
M.CT.SDE.00103
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Бұғатталған функцияның сипаттамасы
(ctsdo: Locked Function Text)
дайындаушы бұғаттаған шифрлау (криптографиялық) функциясының сипаттамасы
M.CT.SDE.00084
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
2.8.8. Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу мүмкіндігінің белгісі
(ctsdo: Search Action Indicator)
жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу мүмкіндігін айқындайтын белгі:
1 – мүмкіндік бар;
0 – мүмкіндік жоқ
M.CT.SDE.00094
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.8.9. Тауардың декларацияланбаған функционалдық мүмкіндігі туралы мәліметтер
(ctcdo: Commodity Undeclared Function Details)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың декларацияланбаған функционалдық мүмкіндіктері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00067
ctcdo: Commodity Undeclared Function Details Type (M.CT.CDT.00059)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тауардың декларацияланбаған функционалдық мүмкіндігінің сипаттамасы
(ctsdo: Commodity Undeclared Function Text)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың декларацияланбаған функционалдық мүмкіндігінің сипаттамасы
M.CT.SDE.00096
csdo: Text4000 Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
1
*.2. Тауардың декларацияланбаған функциясын пайдалану салдары түрінің коды
(ctsdo: Commodity Undeclared Function Effects Kind Code)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауардың декларацияланбаған функционалдық мүмкіндігін пайдалану салдары түрінің Кодтық белгіленуі
M.CT.SDE.00095
ctsdo: Commodity Undeclared Function Effects Kind Code Type (M.CT.SDT.00093)
Тауардың декларацияланбаған функциясын пайдалану салдары түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
1..*

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.1.4. Дальность действия
(ctsdo:‌Range‌Wireless‌Action‌Measure)
максимальная дальность беспроводного действия без усиления и ретрансляции в соответствии с техническими условиями изготовителя (в случае использования криптографического алгоритма (функции) в беспроводном радиоэлектронном оборудовании)
M.CT.SDE.00085
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.1.5. Программное обеспечение
(ctsdo:‌Software‌Name)
наименование криптографического программного обеспечения
M.CT.SDE.00102
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.1.6. Версия программного обеспечения
(ctsdo:‌Software‌Version‌Id)
версия криптографического программного обеспечения
M.CT.SDE.00103
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Описание заблокированной функции
(ctsdo:‌Locked‌Function‌Text)
описание шифровальной (криптографической) функции, заблокированной изготовителем
M.CT.SDE.00084
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8.8. Признак возможности проведения оперативно-разыскных мероприятий
(ctsdo:‌Search‌Action‌Indicator)
признак, определяющий возможность проведения оперативно-разыскных мероприятий:
1 – возможность присутствует;
0 – возможность отсутствует
M.CT.SDE.00094
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.8.9. Сведения о недекларированной функциональной возможности товара
(ctcdo:‌Commodity‌Undeclared‌Function‌Details)
сведения о недекларированных функциональных возможностях товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.CDE.00067
ctcdo:‌Commodity‌Undeclared‌Function‌Details‌Type (M.CT.CDT.00059)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Описание недекларированной функциональной возможности товара
(ctsdo:‌Commodity‌Undeclared‌Function‌Text)
описание недекларированной функциональной возможности товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00096
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
1
*.2. Код вида последствия использования недекларированной функции товара
(ctsdo:‌Commodity‌Undeclared‌Function‌Effects‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида последствия использования недекларированной функциональной возможности товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащего в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.SDE.00095
ctsdo:‌Commodity‌Undeclared‌Function‌Effects‌Kind‌Code‌Type (M.CT.SDT.00093)
Значение кода в соответствии с перечнем видов последствий использования недекларированной функции товара.
Шаблон: \d{2}
1..*

2.9. Тауарды дайындаушы
(ctcdo: Manufacturing Organization Details)
шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын немесе құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар тауарды дайындаушы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00058
ctcdo: Manufacturing Organization Details Type (M.CT.CDT.00095)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.9.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.2. Дайындаушының атауы
(ctsdo: Manufacturing Organization Name)
дайындаушының атауы
M.CT.SDE.00191
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
2.9.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Business Entity Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.9.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның Кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
2.9.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1

2.9. Изготовитель товара
(ctcdo:‌Manufacturing‌Organization‌Details)
сведения об изготовителе товара, являющегося шифровальным (криптографическим) средством или содержащем в своем составе шифровальные (криптографические) средства
M.CT.CDE.00058
ctcdo:‌Manufacturing‌Organization‌Details‌Type (M.CT.CDT.00095)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.9.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.2.  Наименование изготовителя
(ctsdo:​Manufacturing​Organization​Name)
наименование изготовителя
M.CT.SDE.00191
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.9.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.9.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.9.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1

2.9.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Сәйкестендіргіштің шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан алынған мәні
1
2.9.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Unique Customs Number Id)
шаруашылық жүргізуші субъектісінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo: Unique Customs Number Id Type (M.SDT.00089)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
2.9.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектісінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Сәйкестендіргіштің салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
2.9.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Жүйеленген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.10. Мекенжай
(ccdo: AddressV4Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00076
ccdo: Address Details V4 Type (M.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлу бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

2.9.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
2.9.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.9.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.9.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.9.10. Адрес
(ccdo:‌AddressV4Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00076
ccdo:‌Address‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Жүйеленген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.13. Мәтіндік нысандағы мекенжай
(csdo: Address Text)
мәтін түрінде еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиынтығы
M.SDE.00005
csdo: Text1000 Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
0..1
2.9.11. Байланысу деректемесі
(ccdo: Communication Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланысу деректемесі
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) Кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсетумен)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
2.10. Нотификация ресімдеуге өтініш беруші туралы мәліметтер
(ctcdo: Applicant Details)
нотификация ресімдеуге өтініш беруші туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00062
ctcdo: Applicant Details Type (M.CT.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.10.1. Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер
(ctcdo: Business Entity Details)
шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00025
ccdo: Business Entity Details Type (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo: Business Entity Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:​Address​Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.9.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.10. Сведения о заявителе на оформление нотификации
(ctcdo:‌Applicant‌Details)
сведения о заявителе на оформление нотификации
M.CT.CDE.00062
ctcdo:‌Applicant‌Details‌Type (M.CT.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.10.1. Сведения о хозяйствующем субъекте
(ctcdo:‌Business‌Entity‌Details)
сведения о хозяйствующем субъекте
M.CT.CDE.00025
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

2.10.3. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
нотификация ресімдеуге уәкілетті адамның лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
2.10.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
тіркеу органының атауы
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.10.5. Күні
(csdo: Event Date)
өтініш берушіні тіркеу күні
M.SDE.00131
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.10.6. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат
M.CDE.00056
ccdo: Identity Doc Details V3 Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен белгіленген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Unified Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің Кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo: Identity Doc Kind Code Type (M.SDT.00098)
"Сыныптауыштың сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған сыныптауыш кодының мәні
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157

2.10.3. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
должность лица, уполномоченного на оформление нотификации
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.10.4. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
наименование регистрирующего органа
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10.5. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации заявителя
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.10.6. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
документ, удостоверяющий личность физического лица в соответствии с законодательством государства-члена
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Значение кода из классификатора, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157

csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілетін оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.6. Құжаттың жасалған күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол өкілдік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілдік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
2.10.7. Куәландырушы құжат
(ctcdo: Confirmation Document Details)
нотификация ресімдеуге өтініш берушінің өкілеттігін куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00066
ctcdo: Confirmation Document Details Type (M.CT.CDT.00058)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
нотификация ресімдеуге өкілеттілікті куәландыратын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Жүйеленген символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
нотификация ресімдеуге өкілеттілікті куәландыратын құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырау символдары жоқ символдардың жүйеленген жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
1
*.3. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
нотификация ресімдеуге өкілеттілікті куәландыратын құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.11. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo: Resource Item Status Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo: Resource Item Status Details Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.11.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo: Validity Period Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo: Period Details Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн және уақыт
(csdo: Start Date Time)
бастапқы күн және уақыт
M.SDE.00133
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1
*.2.  Ақырғы күн және уақыт
(csdo: End Date Time)
ақырғы күн және уақыт
M.SDE.00134
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.10.7. Удостоверяющий документ
(ctcdo:‌Confirmation‌Document‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем полномочия заявителя на оформление нотификации
M.CT.CDE.00066
ctcdo:‌Confirmation‌Document‌Details‌Type (M.CT.CDT.00058)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер документа, удостоверяющего полномочия на оформление нотификации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа, удостоверяющего полномочия на оформление нотификации
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
1
*.3. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата документа, удостоверяющего полномочия на оформление нотификации
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.11. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.11.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

3. Өзара іс-қимылға қатысушы осы Тәртіпте айқындалатын рәсімдерді жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы кезінде бір мезгілде не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындайды.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін төмендегілерді білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастыру құжаттары;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгі тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылар жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау кезіндегі олардың рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с
Атауы
Сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастастыру үшін мәліметтер ұсынатын жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштар алады және оларды үйлестіреді, нотификацияларды тіркеуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастастыру үшін мәліметтер ұсынады
мәліметтер ұсынатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.LL.04.ACT.001)
2
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді пайдаланатын жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштар алады, нотификациялардың бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұратады
мәліметтер сұрататын мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.LL.04.ACT.002)
3
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінің әкімшісі
нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастастыру үшін мәліметтер ұсынатын жалпы процеске қосылатын қатысушыға немесе нотификациялардың бірыңғай тізілімінен алынған мәліметтерді пайдаланатын жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қол жетімділік, бірыңғай тізілімнен мәліметтер ұсынады, сондай-ақ нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз ету үшін жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы

3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование
Описание
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса, представляющий сведения для формирования единого реестра нотификаций
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет регистрацию нотификаций, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования единого реестра нотификаций
уполномоченный орган
государства – члена, представляющий сведения (P.LL.04.ACT.001)
2
Присоединяющийся участник общего процесса, использующий сведения из единого реестра нотификаций
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, запрашивает сведения из единого реестра нотификаций
уполномоченный орган
государства – члена, запрашивающий сведения (P.LL.04.ACT.002)
3
Администратор единого реестра нотификаций
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса, представляющему сведения для формирования единого реестра нотификаций, или присоединяющемуся участнику общего процесса, использующему сведения из единого реестра нотификаций, доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, сведения из единого реестра, а также отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования единого реестра нотификаций
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения

6. Жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процеске қосылу үшін интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекет заңнамасының ұлттық сегменті шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарды орындауға тиіс.
7. Жаңа қатысушының жалпы процеске қосылу рәсімін орындауы мыналарды:
мүше мемлекеттің жалпы процеске жаңа қатысушының қосылатыны туралы (жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты және жалпы процесс шеңберіндегі функцияларды орындайтын уәкілетті органды көрсете отырып) Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) хабарлауын;
қажет болған жағдайда мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындауға қажетті өзгерістер енгізуді (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеуді (пысықтауды) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
егер бұрын осындай қосу жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін ұлттық сегментке қосуды (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
жалпы процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көзделген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуын;
жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеуді (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
жалпы процеске қосылатын қатысушының Комиссиядан Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 196 шешімімен бекітілген "Нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында келтірілген "Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжатының құрылымына (бұдан әрі – "Нотификация туралы мәліметтер" құрылымы) сәйкес қалыптастырылған нотификациялардың бірыңғай тізілімінен өзекті мәліметтер алуын;
жалпы процеске қосылатын қатысушының тіркелген нотификациялар туралы мәліметтерді алу және өңдеу фактісін растауын қамтиды.

6. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
информирование государством-членом Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия, и выполняемых им функции в рамках общего процесса);
внесение при необходимости в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
разработку (доработку) информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, распространяемых администратором, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
получение присоединяющимся участником общего процесса от Комиссии актуальных сведений из единого реестра нотификаций, сформированных в соответствии со структурой электронного документа (сведений) "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра нотификаций", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 196 (далее – структура "Сведения о нотификации");
подтверждение присоединяющимся участником общего процесса факта получения и обработки сведений о зарегистрированных нотификациях.

8. Нотификациялардың бірыңғай тізілімінің әкімшісі 2-кестеде айқындалған қағидаларға сәйкес нотификациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастастыру үшін мәліметтер ұсынатын жалпы процеске қатысушы өзі жалпы процеске қосылуға дейін тіркеген нотификациялардан алынатын мәліметтерді "Нотификация туралы мәліметтер" құрылымына айырбастауды қамтамасыз етеді.
2-кесте
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінің деректерін айырбастау қағидалары
Р/с
"Нотификация туралы мәліметтер" (R.CT.LL.04.001) электрондық құжатының деректемесі
Нотификациялардың бірыңғай тізілімінің бұрын пайдаланылған құрылымының деректемесі
Ескертпе
1
2.1.1. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode).
Нотификация нөмірі
Нотификация нөмірінің алғашқы екі символы
2.1.2. Нотификация реттік нөмірі
(ctsdo:NotificationOrdinal).
Нотификация нөмірі
Нотификация нөмірінің 3-ші символдан басталатын барлық символдары
2
2.8.1. Тауар
(ctsdo: Goods Name)
Тауардың атауы
"Шифрлау (криптографиялық) құрал болып табылатын тауар туралы мәліметтер" деректемесі
(ctcdo: Commodity Cryptographic Details) бір жазбаны қамтиды
3
2.9.2. Дайындаушының атауы
(ctsdo: Manufacturing Organization Name)
Тауарды бас дайындаушы
4
2.2. Құжаттың жасалған күні
(csdo: Doc Creation Date)
Нотификацияны тіркеу күні
Өзгеру мына: YYYY-MM-DD қалыпқа сәйкес орындалады
5
2.3. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
(csdo: Doc Validity Date)
Қолданылу мерзімі
Өзгеру мына: YYYY-MM-DD қалыпқа сәйкес орындалады
6
2.7. Шифрлау құралының сәйкестендіргіші
(ctsdo: Commodity Cryptographic Id)
Сәйкестендіргіш
7
2.6. Мәртебенің коды
(csdo: Status Code)
Мәртебе (Status)
"Қолданылады" мәртебесі үшін "01" мәртебе коды көрсетіледі, "Күші жойылған" мәртебесі үшін "02" мәртебе коды көрсетіледі
8
2.4. Құжаттың күші жойылған күні
(ctsdo: Doc Cancel Date)
Күші жойылған күн (егер толтырылса)
Өзгеру мына: YYYY-MM-DD қалыпқа сәйкес орындалады
9
2.5. Күні
(csdo:EventDate)
Бірыңғай тізілімде жарияланған күні
Өзгеру мына: YYYY-MM-DD қалыпқа сәйкес орындалады
9
2.11.1.1 Бастапқы күні және уақыты
(csdo: Start Date Time)
"Бастапқы күні және уақыты" технологиялық деректемесі
Өзгеру мына: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ қалыпқа сәйкес орындалады.
"Қолданылады" деген мәртебесі бар нотификациялар үшін нотификацияның тіркелу күніне сәйкес келеді. "Күші жойылған" деген мәртебесі бар нотификациялар үшін күші жойылу күніне сәйкес келеді
10
2.11.1.2. Ақырғы күні және уақыты
(csdo: End Date Time)
"Ақырғы күні және уақыты" технологиялық деректемесі
Өзгеру мына: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ қалыпқа сәйкес орындалады.
"Қолданылады" деген мәртебесі бар нотификациялар үшін нотификацияның қолданылу мерзімінің өту күніне немесе егер нотификацияның күші жойылса, күші жойылу күнінің алдындағы күнге сәйкес келеді. "Күші жойылған" деген мәртебесі бар нотификациялар үшін нотификацияның қолданылу мерзімінің өту күніне сәйкес келеді
11

8. Администратором единого реестра нотификаций в соответствии с правилами, определенными в таблице 2, обеспечивается конвертация сведений из нотификаций, зарегистрированных участником общего процесса, представляющим сведения для формирования единого реестра нотификаций, до момента его присоединения к общему процессу, в структуру "Сведения о нотификации.
Таблица 2
Правила конвертации данных единого реестра нотификаций
№ п/п
Реквизит электронного документа "Сведения о нотификации" (R.CT.LL.04.001)
Реквизит ранее использовавшейся структуры единого реестра нотификаций
Примечание
1
2.1.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode).
Номер нотификации
Первые два символа номера нотификации
2.1.2. Порядковый номер нотификации
(ctsdo:NotificationOrdinal).
Номер нотификации
Все символы номера нотификации, начиная с 3-го символа
2
2.8.1. Товар
(ctsdo:‌Goods‌Name)
Наименование товара
Реквизит "Сведения о товаре, являющемся шифровальным (криптографическим) средством"
(ctcdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Details) содержит одну запись
3
2.9.2.  Наименование изготовителя
(ctsdo:​Manufacturing​Organization​Name)
Головной изготовитель товара
4
2.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
Дата регистрации нотификации
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DD
5
2.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
Срок действия
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DD
6
2.7. Идентификатор шифровального средства
(ctsdo:‌Commodity‌Cryptographic‌Id)
Идентификатор
7
2.6. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
Статус (Status)
Для статуса "Действует" указывается код статуса "01", для статуса "Аннулирована" указывается код статуса "02"
8
2.4. Дата аннулирования документа
(ctsdo:‌Doc‌Cancel‌Date)
Дата аннулирования (если заполнено)
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DD
9
2.5. Дата
(csdo:EventDate)
Дата публикации в едином реестре
Выполняется преобразование в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
9
2.11.1.1 Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
Технологический реквизит "Начальная дата и время"
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ.
Для нотификаций, имеющих статус "Действует", соответствует дате регистрации нотификации. Для нотификаций, имеющих статус "Аннулирована", соответствует дате аннулирования
10
2.11.1.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
Технологический реквизит "Конечная дата и время"
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ.
Для нотификаций, имеющих статус "Действует", соответствует дате истечения срока действия нотификации, или дате, предшествующей дате аннулирования, если нотификация была аннулирована. Для нотификаций, имеющих статус "Аннулирована", соответствует дате истечения срока действия нотификации
11

2.11.2. Жаңарту күні және уақыты
(csdo: Update Date Time)
"Жаңарту күні және уақыты" технологиялық деректемесі
Өзгеру мына: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ қалыпқа сәйкес орындалады.
Технологиялық күнді және жазбаның жалпы ақпараттық ресурсқа енгізілген күнін айқындайды

2.11.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
Технологический реквизит "Дата и время обновления"
Выполняется преобразование
в соответствии
с шаблоном:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.cccZ.
Определяет технологическую дату и время включения записи в общий информационный ресурс