3. Ауыр салмақты тауарлар (салмағы 20 кг асатын) және көлемі үлкен тауарлар (ұзыны мен биіктігін қосқанда 200 см асатын).
4. Ұйытылмаған этил спирті, 80 айн. % немесе одан астам спирт қоспасымен; ұйытылмаған этил спирті, 80 айн. % қоспасымен.
5. Бөлшек саудаға арналған, тұтыну ыдысына салынбаған тауарлар.
6. Мыналарды:
балық және шаян тәріздес балықтан, моллюскалардан және басқа да суда жүзетін омыртқасыз балықтан жасалған, бөлшек саудаға арналып оралған және тұтынуға дайын, салмағы 0,5 кг аспайтын өнімдерді, олардан алынатын уылдырықтарды (бекіренің уылдырығынан басқа);
орамадағы салмағы 0,25 кг аспайтын, 1973 жылғы 3 наурыздағы Жойылып кету қаупі бар жабайы фауна және флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға сәйкес аранайы маркаланған бекіре балық түрлерінің уылдырығын;
сувенирлерді немесе қағаздан, ағаштан және (немесе) металлдан жасалған халықтық кәсіпшілік бұйымдарын қоспағанда, кедендік әкету баждары салынатын Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары.
7. Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген, оларға үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне сәйкес Кедендік аумақта оларды кедендік өңдеу рәсімімен орналастыруға жол берілмейтін өзге де тауарлар.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 203 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кеден одағының Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының күші жойылды деп танылған шешімдерінің ТІЗБЕСІ
1. Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік рәсімдерді қолданудың кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешімінің 1-тармағының 1, 2, 7, 8 және 9-тармақшалары.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілер туралы" 2012 жылғы 16 тамыздағы № 134 шешіміне № 3 қосымшаның 4-тармағы.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 15 қазандағы № 224 шешімі.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 21 қазандағы № 190 шешімі.
5. Кеден одағының Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешіміне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағының "а" тармақшасының төртінші абзацы, "б", "в", "з" - "к" тармақшалары ("Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 14 қарашадағы № 147 шешіміне қосымша және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі).

3. Тяжеловесные товары (весом более 20 кг) и громоздкие товары (при сумме размеров по длине, ширине и высоте более 200 см) (применяется для Республики Армения).
Сноска. Пункт 3 с изменеием, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.03.2024 № 22 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более; спирт этиловый неденатурированныйс концентрацией спирта менее 80 об.%.
5. Товары для розничной торговли, не расфасованныев потребительскую тару (упаковку).
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.03.2024 № 22 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
6. Товары Евразийского экономического союза, в отношении которых законодательством государства – члена Евразийского экономического союза установлены вывозные таможенные пошлины, за исключением:
изделий из рыбы и ракообразных, моллюсков и других водных беспозвоночных, икры и изделий из нее (кроме икры осетровых), упакованных для розничной продажи и готовых к непосредственному употреблению, весом нетто не более 0,5 кг;
икры осетровых видов рыб в упаковке весом нетто не более0,25 кг, специально маркированной в соответствии с Конвенциейо международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, от 3 марта 1973 года;
сувениров или изделий народного промысла из бумажной массы, деревянных и (или) металлических.
иных готовых изделий, подготовленных для розничной продажи и расфасованных в потребительскую тару (упаковку), если иное не предусмотрено законодательством государства – члена Евразийского экономического союза.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.03.2024 № 22 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
7. Иные товары, которые включены в предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, и помещение которых под таможенную процедуру беспошлинной торговли не допускается в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 11 декабря 2018 г. № 203
ПЕРЕЧЕНЬ
решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии, признанных утратившими силу
1. Подпункты 1, 2, 7, 8 и 9 пункта 1 Решения Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 "О некоторых вопросах применения таможенных процедур".
2. Пункт 4 приложения № 3 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2012 г. № 134 "О нормативных правовых актах в области нетарифного регулирования".
3. Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 октября 2013 г. № 224 "О внесении изменения в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375".
4. Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 октября 2014 г. № 190 "О внесении изменения в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375".
5. Абзац четвертый подпункта "а", подпункты "б", "в", "з" – "к" пункта 1 изменений, вносимых в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2017 г. № 147 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 и Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30").