Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелерге өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 23 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 19-бабына сәйкес
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап:
Қосымшаға сәйкес өзгерістерді ескере отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелерді (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 21 ұсынымына № 1 қосымша) қолдануды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 23 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелерге енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. І томда:
1) ЕАЭО СЭҚ ТН 1211 тауар позициясына түсіндірмелердегі "Осы тауар позициясына сусындарды тікелей хош иістендіру үшін немесе сусындар шығаруға арналған экстрактыларды дайындау үшін пайдаланылатын мынадай өнімдер енгізілмейді:
(а) осы тауар позициясының әртүрлі өсімдіктерінен немесе өсімдіктердің бөліктерінен тұратын қоспалар (2106 тауар позициясы);
(б) осы тауар позициясының басқа топтарға (мысалы, 07, 09, 11 топтарына) енгізілген өсімдік өнімдері бар өсімдіктерінің немесе өсімдіктері бөліктерінің қоспалары (09 топ немесе 2106 тауар позициясы)." деген сөздер:
"Осы тауар позициясына мыналар да енгізілмейді:
(а) тұздықтарға арналған дәмдеуіштер ретінде пайдаланылатын осы тауар позициясының әртүрлі өсімдіктерінен немесе өсімдіктердің бөліктерінен тұратын қоспалар (2103 тауар позициясы);
(б) сусындарды тікелей хош иістендіру үшін немесе сусындар шығаруға арналған экстрактыларды дайындау үшін пайдаланылатын мынадай өнімдер:
(і) осы тауар позициясының әртүрлі өсімдіктерінен немесе өсімдіктердің бөліктерінен тұратын қоспалар (2106 тауар позициясы);
(іі) осы тауар позициясының басқа топтарға (мысалы, 07, 09, 11 топтарына) енгізілген өсімдік өнімдері бар өсімдіктерінің немесе өсімдіктері бөліктерінің қоспалары (09 топ немесе 2106 тауар позициясы)." деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 2103 тауар позициясына түсіндірмелердің (А) бөлігінің бесінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Осы тауар позициясына тұздықтарға арналған дәмдеуіштер ретінде пайдаланылатын 1211 тауар позициясының өсімдіктер қоспалары немесе өсімдіктердің бөліктері де енгізілмейді.".

О внесении изменений в Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 года № 23.
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии со статьей 19 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза:
Применять Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (приложение № 1 к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 21) с учетом изменений согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 октября 2018 г. № 23
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1. В томе I:
1) в пояснениях к товарной позиции 1211 ТН ВЭД ЕАЭС слова "В данную товарную позицию также не включаются следующие продукты, используемые или непосредственно для ароматизации напитков или для приготовления экстрактов для производства напитков:
(а) смеси, состоящие из разных видов растений или частей растений данной товарной позиции (товарная позиция 2106);
(б) смеси растений или частей растений данной товарной позиции с растительными продуктами, включенными в другие группы (например, группы 07, 09, 11) (группа 09 или товарная позиция 2106)." заменить словами:
"В данную товарную позицию также не включаются:
(а) смеси, состоящие из разных видов растений или частей растений данной товарной позиции, используемые в качестве приправ для соусов (товарная позиция 2103);
(б) следующие продукты, используемые или непосредственно для ароматизации напитков или для приготовления экстрактов для производства напитков:
(i) cмеси, состоящие из разных видов растений или частей растений данной товарной позиции (товарная позиция 2106); и
(ii) смеси растений или частей растений данной товарной позиции с растительными продуктами, включенными в другие группы (например, группы 07, 09, 11) (группа 09 или товарная позиция 2106).";
2) абзац пятый части (А) пояснений к товарной позиции 2103 дополнить предложением следующего содержания:
"В данную товарную позицию также включаются смеси растений или частей растений товарной позиции 1211, используемые в качестве приправ для соусов.".

2. V томда:
1) ЕАЭО СЭҚ ТН 9030 тауар позициясына түсіндірмелерде:
ЕАЭО СЭҚ ТН 9030 тауар позициясының атауы мынадай мазмұндағы атаумен ауыстырылсын:
"9028 тауар позициясының өлшеу приборларынан басқа, спектрдің осциллоскоптары, талдағыштары, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де приборлар мен аппаратура; альфа-, бета-, гамма-, рентгендік, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулеленуді анықтауға немесе өлшеуге арналған өзге де приборлар мен аппаратура (+):";
мынадай мазмұндағы ЕАЭО СЭҚ ТН 9030 82 қосалқы позициясына түсіндірмемен толықтырылсын:
"Қосалқы позицияға түсіндірме.
9030 82 қосалқы позиция
Осы қосалқы позицияға интегралдық схемаларды өлшеуге немесе тексеруге арналған приборлар мен аппаратура да енгізіледі.";
2) ЕАЭО СЭҚ ТН 9031 тауар позициясына түсіндірмелерде:
"Қосалқы позицияға түсіндірме." деген сөздер ""Қосалқы позицияға түсіндірмелер." деген сөздермен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 9031 49 қосалқы позициясына түсіндірменің алдынан мынадай мазмұндағы қосалқы позицияға жаңа түсіндірме енгізілсін:
"9031 41 қосалқы позиция
Осы қосалқы позицияға интегралдық схемаларды тексеруге арналған оптикалық приборлар мен аппаратура да енгізіледі.".

2. В томе V:
1) в пояснениях к товарной позиции 9030 ТН ВЭД ЕАЭС:
наименование товарной позиции 9030 ТН ВЭД ЕАЭС заменить наименованием следующего содержания:
"Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений (+):";
дополнить пояснением к субпозиции 9030 82 ТН ВЭД ЕАЭС следующего содержания:
"Пояснение к субпозиции.
Субпозиция 9030 82
В данную субпозицию также включаются приборы и аппаратура для измерений или проверки интегральных схем.";
2) в пояснениях к товарной позиции 9031 ТН ВЭД ЕАЭС:
слова "Пояснение к субпозиции." заменить словами "Пояснения к субпозициям.";
перед пояснением к субпозиции 9031 49 ТН ВЭД ЕАЭС включить новое пояснение к субпозиции следующего содержания:
"Субпозиция 9031 41
В данную субпозицию также включаются оптические приборы и устройства для проверки интегральных схем.".