Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын кеден органы мен уәкілетті органдарының арасында алдын ала хабардар ету кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 18 желтоқсандағы № 28 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 23-бабының 3-тармағына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (көрсетілген Шартқа № 3 қосымша) 11-тармағына сәйкес,
мүше мемлекеттердің Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын кеден органдары мен уәкілетті органдарының арасындағы электрондық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттандыру және ақпараттық технологиялар саласындағы келісілген саясатын іске асыру мақсатында,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын кеден органы мен уәкілетті органдарының арасында алдын ала хабардар ету кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл тәртібін қолдануды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 28 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын кеден органы мен уәкілетті органдарының арасында алдын ала хабардар ету кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекет) Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын кеден органы мен уәкілетті органдарының арасында алдын ала хабардар ету кезіндегі электрондық өзара іс-қимылға қатысушыларды, осындай өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін мәліметтердің құрамын, сондай-ақ мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыратын уәкілетті органдарының осы мәліметтерді қарауының нәтижелерін айқындайды.
2. Электрондық өзара іс-қимылға мүше мемлекеттің кеден органы және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы, ветеринария саласындағы және өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) қатысады.

О Порядке электронного взаимодействия между таможенным органом и уполномоченными органами государства – члена Евразийского экономического союза, осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза, при предварительном информировании
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 декабря 2018 года № 28.
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с пунктом 3 статьи 23 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к указанному Договору),
в целях реализации согласованной политики государств – членов Евразийского экономического союза в области информатизации и информационных технологий для обеспечения электронного взаимодействия между таможенными органами и уполномоченными органами государств-членов, осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза,
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с 1 июля 2019 г. применять Порядок электронного взаимодействия между таможенным органом и уполномоченными органами государства – члена Евразийского экономического союза, осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза, при предварительном информировании согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 декабря 2018 г. № 28
ПОРЯДОК
электронного взаимодействия между таможенным органом и уполномоченными органами государства – члена Евразийского экономического союза, осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза, при предварительном информировании
1. Настоящий Порядок определяет участников электронного взаимодействия между таможенным органом и уполномоченными органами государства – члена Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз), осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза, при предварительном информировании, состав сведений, передаваемых в рамках такого взаимодействия, а также результаты рассмотрения этих сведений уполномоченными органами государства-члена, осуществляющими контроль (надзор) на таможенной границе Союза.
2. В электронном взаимодействии принимают участие таможенный орган и органы государства-члена, уполномоченные в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в области ветеринарии и по карантину растений (далее – уполномоченные органы).

3. Кеден органының және уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерді пайдаланатын электрондық өзара іс-қимылы (бұдан әрі – ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы) Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне, Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттарға және (немесе) мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Алдын ала ақпарат тіркелгеннен кейін кеден органы мынадай жағдайларда:
а) алдын ала ақпаратта:
№ 1 қосымшаға сай құжаттар түрлерінің тізбесіне сәйкес құжаттың коды туралы;
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдердің (тауарлардың) бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлар үшін – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауарлардың кодтары туралы;
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлар үшін – ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары туралы;
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жататын карантинге жатқызылған өнімдердің (карантинге жатқызылған жүктердің, карантинге жатқызылған материалдардың, карантинге жатқызылған тауарлардың) тізбесіне енгізілген тауарлар үшін – ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары туралы;
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 7-бабына сәйкес тыйым салулар мен шектеулердің санитариялық-эпидемиологиялық, ветеринариялық, карантиндік фитосанитариялық бақылау (қадағалау) бөлігінде сақталуын растау мақсатында алдын ала ақпарат беру туралы;
халықаралық тасымал көлік құралдары мен адамдарға санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды (бақылауды) жүзеге асырумен байланысты кедендік операциялар жасауды жеделдету мақсатында алдын ала ақпарат беру туралы мәліметтер болған жағдайда;
б) мүше мемлекеттің заңнамасында айқындалған өзге де жағдайларда ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылына бастамашылық жасайды.
5. Кеден органы ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы арқылы өз мемлекетінің тиісті уәкілетті органына № 2 – 4 қосымшаларға сәйкес құрамдағы алдын ала ақпараттан мәліметтер, сондай-ақ мынадай мәліметтер береді:
а) алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға туралы мәліметтер;
б) алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі;
в) алдын ала ақпараттың бұған дейін ұсынылған тіркеу нөмірі;
г) тауарлардың Одақтың кедендік аумағына келетін жері;
д) межелі кеден органының коды;
е) контейнердің сәйкестендіру нөмірі;
ж) көлік құралының (тартқыштың), тіркеменің (тіркемелердің) және (немесе) жартылай тіркеменің тіркеу нөмірлері (тауарларды автомобиль көлігімен әкелу кезінде);
з) жөнелту рейсінің нөмірі, ұлттық тиесілілік белгілері және әуе кемесінің тіркеу нөмірі (тауарларды әуе көлігімен әкелу кезінде);
и) кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) Халықаралық теңіз ұйымы берген нөмірі, су кемесі рейсінің нөмірі (тауарларды су көлігімен әкелу кезінде);
к) вагонның сәйкестендіру нөмірі (тауарларды темір жол көлігімен әкелу кезінде).

3. Электронное взаимодействие с использованием информационных систем (далее – взаимодействие информационных систем) таможенного органа и уполномоченных органов осуществляется в соответствии с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза, международными договорами в рамках Союза и (или) законодательством государства-члена.
4. После регистрации предварительной информации таможенный орган инициирует взаимодействие информационных систем в следующих случаях:
а) при наличии в предварительной информации сведений:
о коде документа в соответствии с перечнем видов документов согласно приложению № 1;
о кодах товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) – для товаров, включенных в Единый перечень продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299;
о кодах товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС – для товаров, включенных в Единый перечень товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317;
о кодах товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС – для товаров, включенных в Перечень подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору) на таможенной границе Евразийского экономического союза и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318;
о представлении предварительной информации в целях подтверждения соблюдения запретов и ограничений в соответствии со статьей 7 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза в части санитарно-эпидемиологического, ветеринарного, карантинного фитосанитарного контроля (надзора);
о представлении предварительной информации в целях ускорения совершения таможенных операций, связанных с осуществлением санитарно-эпидемиологического надзора (контроля) за транспортными средствами международной перевозки и лицами;
б) в иных случаях, определенных законодательством государства-члена.
5. Таможенный орган посредством взаимодействия информационных систем передает соответствующему уполномоченному органу своего государства сведения из предварительной информации в составе согласно приложениям № 2 – 4, а также следующие сведения:
а) сведения о лице, представившем предварительную информацию;
б) регистрационный номер предварительной информации;
в) регистрационный номер предварительной информации, представленной ранее;
г) место прибытия товаров на таможенную территорию Союза;
д) код таможенного органа назначения;
е) идентификационный номер контейнера;
ж) регистрационные номера транспортного средства (тягача), прицепа (прицепов) и (или) полуприцепа (при ввозе товаров автомобильным транспортом);
з) номер рейса отправления, знаки национальной принадлежности и регистрационный знак воздушного судна (при ввозе товаров воздушным транспортом);
и) название, тип, номер регистрации судна и (или) номер, присвоенный Международной морской организацией, номер рейса водного судна (при ввозе товаров водным транспортом);
к) идентификационный номер вагона (при ввозе товаров железнодорожным транспортом).

6. Осы Тәртіптің 5-тармағында көзделген мәліметтерді кеден органы олар алдын ала ақпаратта болған жағдайда уәкілетті органға береді.
7. Уәкілетті орган ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы арқылы кеден органына осы Тәртіпке № 2 – 4 қосымшаларда көзделген алдын ала ақпараттан алынған мәліметтерді қарау нәтижелері туралы ақпаратты ұсынады.
8. Ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы кезінде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына кіретін анықтамалықтар мен сыныптауыштар, сондай-ақ кедендік мақсаттар үшін пайдаланылатын, мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын және қолдануға жататын анықтамалықтар мен сыныптауыштар қолданылады.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттің
Одақтың кедендік шекарасында
бақылауды (қадағалауды) жүзеге
асыратын кеден органы мен
уәкілетті органдарының
арасында алдын ала хабардар
ету кезіндегі электрондық өзара
іс-қимыл тәртібіне
№ 1 ҚОСЫМША
Құжаттар түрлерінің ТІЗБЕСІ
Құжаттың коды*
Құжаттың атауы*
Мәліметтер берілетін уәкілетті органның атауы
01201
ветеринариялық сертификат
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органы
01202
экспорттаушы елдердің эпизоотиялық жағдайын негізге ала отырып, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органының лауазымды адамы берген бақылаудағы тауарларды әкелуге рұқсат
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органы
01204
экспорттаушы елдердің эпизоотиялық жағдайын негізге ала отырып, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органының лауазымды адамы берген бақылаудағы тауарлардың транзитіне рұқсат
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органы
01206
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органы берген мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органы
01207
фитосанитариялық сертификат
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы
01209
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті мемлекеттік органы берген карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) ғылыми-зерттеу мақсаттарында әкелуге рұқсат
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы

6. Сведения, предусмотренные пунктом 5 настоящего Порядка, передаются таможенным органом уполномоченному органу при их наличии в предварительной информации.
7. Уполномоченный орган посредством взаимодействия информационных систем представляет в таможенный орган информацию о результатах рассмотрения сведений из предварительной информации, предусмотренных приложениями № 24 к настоящему Порядку.
8. При взаимодействии информационных систем применяются справочники и классификаторы, входящие в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза, а также справочники и классификаторы, используемые для таможенных целей, формируемые и подлежащие применению в соответствии с законодательством государства-члена.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Порядку электронного
взаимодействия между
таможенным органом
и уполномоченными органами
государства – члена
Евразийского экономического
союза, осуществляющими
контроль (надзор)
на таможенной границе Союза,
при предварительном
информировании
ПЕРЕЧЕНЬ видов документов
Код документа*
Наименование документа*
Наименование уполномоченного органа, в который передаются сведения
01201
ветеринарный сертификат
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии
01202
разрешение на ввоз подконтрольных товаров, исходя из эпизоотического состояния стран-экспортеров, выданное должностным лицом уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии
01204
разрешение на транзит подконтрольных товаров, исходя из эпизоотического состояния стран-экспортеров, выданное должностным лицом уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза в области ветеринарии
01206
свидетельство о государственной регистрации, выданное уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
01207
фитосанитарный сертификат
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза по карантину растений
01209
Разрешение на ввоз карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях, выданное уполномоченным государственным органом государств – членов Евразийского экономического союза
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза по карантину растений

* Құжаттың атауы және коды Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттің
Одақтың кедендік шекарасында
бақылауды (қадағалауды) жүзеге
асыратын кеден органы мен
уәкілетті органдарының
арасында алдын ала хабардар
ету кезіндегі электрондық өзара
іс-қимыл тәртібіне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы мен мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органының электрондық өзара іс-қимылы шеңберінде берілетін мәліметтердің ҚҰРАМЫ
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекет) кеден органы өз мемлекетінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органына Одақтың кедендік аумағына әкелінуі болжанатын халықаралық тасымалдың су көлік құралдары туралы және осындай көлік құралдарымен жүретін адамдар туралы мынадай мәліметтер береді:
а) ауру жағдайларының немесе рейс кезінде анықталған жұқпалы ауруларға күдікті адамдардың болуы (жоқтығы) туралы мәліметтер;
б) халықаралық медициналық-санитариялық декларацияға сәйкес халықаралық тасымал су көлік құралының санитариялық жағдайы туралы мәліметтер;
в) халықаралық тасымалдың су көлік құралын санитариялық айлаққа (санитариялық рейдке) орналастыру қажеттігі туралы мәліметтер;
г) жолаушыларға және экипаж мүшелеріне қатысты портта еркін практикаға рұқсат ету (шектеу) туралы шешім қабылдау туралы мәліметтер;
д) халықаралық тасымал су көлік құралының эпидемияға қарсы дайындығы туралы (инсектицидтік препараттарды, репелленттерді, тыныс алу органдарын жеке қорғау құралдарын (маскалар, арнайы салфеткалар және т.б.) қоса алғанда), сондай-ақ экипаж мүшелерінің профилактика және эпидемияға қарсы іс-шаралар жүргізу мәселелері бойынша дайындығы туралы мәліметтер;
е) халықаралық тасымалдың су көлік құралына профилактикалық дезинсекцияның және эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша дезинсекцияның жүргізілуі туралы мәліметтер;
ж) қайтадан инспекция жүргізу қажеттігі туралы мәліметтер.
2. Мүше мемлекеттің кеден органы өз мемлекетінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органына Одақтың кедендік аумағына әкелінуі болжанатын халықаралық тасымалдың әуе көлік құралдары туралы және осындай көлік құралдарымен жүретін адамдар туралы мынадай мәліметтер:
а) соңғы дезинсекцияның (немесе басқа санитариялық өңдеудің) жүргізілген күні және препараттың атауы;
б) ауру жағдайларының немесе рейс кезінде анықталған жұқпалы ауруларға күдікті адамдардың болуы туралы мәліметтер береді.

* Наименование и код документа указываются в соответствии с классификатором видов документов и сведений, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку электронного
взаимодействия между
таможенным органом
и уполномоченными органами
государства – члена
Евразийского экономического
союза, осуществляющими
контроль (надзор)
на таможенной границе Союза,
при предварительном
информировании
СОСТАВ
сведений, передаваемых в рамках электронного взаимодействия таможенного органа государства – члена Евразийского экономического союза и уполномоченного органа государства-члена в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
1. Таможенный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз) передает в уполномоченный орган своего государства в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения следующие сведения о водных транспортных средствах международной перевозки, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза, и лицах, следующих на таких транспортных средствах:
а) сведения о наличии (отсутствии) случаев заболевания или лиц с подозрением на инфекционные заболевания, выявленных во время рейса;
б) сведения о санитарном состоянии водного транспортного средства международной перевозки в соответствии с международной медико-санитарной декларацией;
в) сведения о необходимости размещения водного транспортного средства международной перевозки на санитарном причале (санитарном рейде);
г) сведения о принятии решения о разрешении (ограничении) свободной практики в порту в отношении пассажиров и членов экипажа;
д) сведения о противоэпидемической готовности водного транспортного средства международной перевозки (наличие противоэпидемического имущества, включая инсектицидные препараты, репелленты, средства индивидуальной защиты органов дыхания (маски, специальные салфетки и др.)), а также о подготовке членов экипажа по вопросам профилактики и проведения противоэпидемических мероприятий;
е) сведения о проведении профилактической дезинсекции водного транспортного средства международной перевозки и дезинсекции по эпидемиологическим показаниям;
ж) сведения о необходимости проведения повторной инспекции.
2. Таможенный орган государства-члена передает в уполномоченный орган своего государства в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения следующие сведения о воздушных транспортных средствах международной перевозки, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза, и лицах, следующих на таких транспортных средствах:
а) дата проведения последней дезинсекции (или другой санитарной обработки) и наименование препарата;
б) сведения о наличии случаев заболевания или лиц с подозрением на инфекционные заболевания, выявленных во время рейса.

3. Мүше мемлекеттің кеден органы өз мемлекетінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органына Одақтың кедендік аумағына әкелінуі болжанатын тауарлар туралы мынадай мәліметтер береді:
а) тауарларды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер;
б) көлік (тасымал) құжатының нөмірі және жасалған күні;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес бірінші 6 белгіден кем емес деңгейдегі тауарлардың кодтары;
г) тауарлардың атауы;
д) өнімнің (мемлекеттік тіркелуге жататын өнімге қатысты) мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктің нөмірі, берілген күні және оның бланкісінің баспаханалық нөмірі;
е) тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың және (немесе) ол оларға сәйкес дайындалған құжаттардың талаптарына өнімнің (тауардың) сәйкес келетінін растайтын құжаттың (сапа сертификатының немесе қауіпсіздік (сапа) паспортының немесе сапа туралы куәліктің немесе еркін сату сертификатының) нөмірі және берілген күні;
ж) тауардың арналуы және қолданылу саласы туралы мәліметтер;
з) тауарларды дайындаушының атауы және мекенжайы;
и) тауарлардың шығарылған елі, жөнелтілген елі және баратын елі.
4. Мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органы өз мемлекетінің кеден органына төмендегі шешімдердің бірін көрсете отырып, алдын ала ақпараттағы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы ақпарат береді:
а) халықаралық тасымал көлік құралының кіруіне медициналық-санитариялық себептер бойынша тыйым салынған;
б) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлардың келуіне рұқсат етілген, тауарларға бағалау (қарау, қарап-тексеру) жүргізу талап етіледі;
в) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлардың келуіне рұқсат етілген, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы қадағалауды (бақылауды) жүзеге асыру үшін құжаттар көрсету талап етіледі;
г) Одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуге тыйым салынады;
д) ұсынылған мәліметтер шешім қабылдау үшін жеткіліксіз.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттің
Одақтың кедендік шекарасында
бақылауды (қадағалауды) жүзеге
асыратын кеден органы мен
уәкілетті органдарының
арасында алдын ала хабардар
ету кезіндегі электрондық өзара
іс-қимыл тәртібіне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы мен мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органының электрондық өзара іс-қимылы шеңберінде берілетін мәліметтердің ҚҰРАМЫ

3. Таможенный орган государства-члена передает в уполномоченный орган своего государства в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения следующие сведения о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза:
а) сведения об отправителе и получателе товаров;
б) номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
в) коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне не менее первых 6 знаков;
г) наименования товаров;
д) номер, дата выдачи и типографский номер бланка свидетельства о государственной регистрации продукции (в отношении продукции, подлежащей государственной регистрации);
е) номера и даты выдачи сертификата о происхождении товара и (или) документа, подтверждающего, что продукция (товар) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготовлена (сертификата качества, или паспорта безопасности (качества), или удостоверения о качестве, или сертификата свободной продажи);
ж) сведения о назначении и области применения товаров;
з) наименование и адрес изготовителя товаров;
и) страна происхождения, страна отправления и страна назначения товаров.
4. Уполномоченный орган государства-члена в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения передает в таможенный орган своего государства информацию о результатах рассмотрения сведений из предварительной информации с указанием одного из следующих решений:
а) въезд транспортного средства международной перевозки запрещен по причинам медико-санитарного характера;
б) прибытие товаров в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, разрешено, требуется провести оценку (осмотр, досмотр) товаров;
в) прибытие товаров в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, разрешено, требуется представление документов для осуществления надзора (контроля) в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
г) ввоз товаров на таможенную территорию Союза запрещен;
д) для принятия решения представленных сведений недостаточно.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Порядку электронного
взаимодействия между
таможенным органом
и уполномоченными органами
государства – члена
Евразийского экономического
союза, осуществляющими
контроль (надзор)
на таможенной границе Союза,
при предварительном
информировании
СОСТАВ
сведений, передаваемых в рамках электронного взаимодействия таможенного органа государства – члена Евразийского экономического союза и уполномоченного органа государства-члена в области ветеринарии

1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекет) кеден органы өз мемлекетінің ветеринария саласындағы уәкілетті органына Одақтың кедендік аумағына әкелінуі болжанатын тауарлар туралы мынадай мәліметтер береді:
а) көлік (тасымал) құжатының нөмірі және жасалған күні;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес бірінші 6 белгіден кем емес деңгейдегі тауарлардың кодтары;
в) тауарлардың атауы;
г) тауарларды әкелуге немесе олардың транзитіне рұқсаттың нөмірі және берілген күні, мүше мемлекеттің рұқсатты берген ветеринария саласындағы уәкілетті органының атауы;
д) ветеринариялық сертификаттың нөмірі және берілген күні, экспорттаушы елдің сертификатты берген құзыретті органының атауы;
е) тауарлардың таңбалануы туралы мәліметтер;
ж) ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы;
з) мынадай:
ветеринариялық қолдануға арналған дәрілік препараттың тіркеу куәлігінен (саудалық атауы, тіркеу куәлігінің нөмірі, мемлекеттік тіркелген күні, тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы);
жануарларға арналған азықтық қоспаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктен (азықтық қоспаның атауы, есептік сериясы, тіркеу нөмірі, тіркелген күні, куәліктің қолданылу мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы);
генетикалық-инженерлік-түрлендірілген организмдерден алынған азықты мемлекеттік тіркеу туралы куәліктен (азықтың атауы, есептік сериясы, тіркеу нөмірі, тіркелген күні, куәліктің қолданылу мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы) мәліметтер.
2. Мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органы өз мемлекетінің кеден органына төмендегі шешімдердің бірін көрсете отырып, алдын ала ақпараттағы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы ақпарат береді:
а) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлар әкелу мақсатында келуге рұқсат етілген, тауарлар ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатады;
б) тауарларды әкелуге тыйым салынады;
в) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлардың транзиті мақсатында келуге рұқсат етілген, тауарлар ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатады;
г) тауарлардың транзитіне тыйым салынады;
д) ұсынылған мәліметтер шешім қабылдау үшін жеткіліксіз.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттің
Одақтың кедендік шекарасында
бақылауды (қадағалауды) жүзеге
асыратын кеден органы мен
уәкілетті органдарының
арасында алдын ала хабардар
ету кезіндегі электрондық өзара
іс-қимыл тәртібіне
№ 4 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы мен мүше мемлекеттің өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органының электрондық өзара іс-қимылы шеңберінде берілетін мәліметтердің ҚҰРАМЫ

1. Таможенный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз) передает в уполномоченный орган своего государства в области ветеринарии следующие сведения о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза:
а) номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
б) коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне не менее первых 6 знаков;
в) наименования товаров;
г) номер и дата выдачи разрешения на ввоз или транзит товаров, наименование уполномоченного органа государства-члена в области ветеринарии, выдавшего разрешение;
д) номер и дата выдачи ветеринарного сертификата, наименование компетентного органа страны-экспортера, выдавшего сертификат;
е) сведения о маркировке товаров;
ж) номер и (или) наименование предприятия, выпустившего в оборот подконтрольные ветеринарному контролю (надзору) товары;
з) сведения:
из регистрационного удостоверения лекарственного препарата для ветеринарного применения (торговое наименование, номер регистрационного удостоверения, дата государственной регистрации, срок действия регистрационного удостоверения, наименование и адрес производителя);
из свидетельства о государственной регистрации кормовой добавки для животных (наименование, учетная серия, регистрационный номер кормовой добавки, дата регистрации, срок действия свидетельства, наименование и адрес производителя);
из свидетельства о государственной регистрации корма, полученного из генно-инженерно-модифицированных организмов (наименование, учетная серия, регистрационный номер корма, дата регистрации, срок действия свидетельства, наименование и адрес производителя).
2. Уполномоченный орган государства-члена в области ветеринарии передает в таможенный орган своего государства информацию о результатах рассмотрения сведений из предварительной информации с указанием одного из следующих решений:
а) прибытие в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, с целью ввоза товаров разрешено, товары подлежат ветеринарному контролю (надзору);
б) ввоз товаров запрещен;
в) прибытие в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, с целью транзита товаров разрешено, товары подлежат ветеринарному контролю (надзору);
г) транзит товаров запрещен;
д) для принятия решения представленных сведений недостаточно.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Порядку электронного
взаимодействия между
таможенным органом
и уполномоченными органами
государства – члена
Евразийского экономического
союза, осуществляющими
контроль (надзор)
на таможенной границе Союза,
при предварительном
информировании
СОСТАВ
сведений, передаваемых в рамках электронного взаимодействия таможенного органа государства – члена Евразийского экономического союза и уполномоченного органа государства-члена по карантину растений

1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекет) кеден органы өзінің мүше мемлекетінің өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органына Одақтың кедендік аумағына әкелінуі болжанатын тауарлар туралы мынадай мәліметтер береді:
а) тауарларды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер;
б) көлік (тасымал) құжатының нөмірі және жасалған күні;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес бірінші 4 белгіден кем емес деңгейдегі тауарлардың кодтары;
г) тауарлардың атауы;
д) тауарлардың нетто (брутто) салмағы (килограммен);
е) тауарлардың шығарылған елі және орны;
ж) тауарлардың жөнелтілген жері және күні;
з) тауарлардың таңбалануы туралы мәліметтер;
и) тауарлардың залалсыздандырылуы туралы мәліметтер;
к) экспорттаушы (реэкспорттаушы) елдің өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органы берген экспорттық (реэкспорттық) фитосанитариялық сертификаттың нөмірі, берілген күні және елі;
л) карантиндік объектілерді әкелуге рұқсаттың нөмірі және берілген күні, мүше мемлекеттің рұқсатты берген өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органының атауы.
2. Мүше мемлекеттің өсімдіктердің карантині жөніндегі уәкілетті органы өз мемлекетінің кеден органына төмендегі шешімдердің бірін көрсете отырып, алдын ала ақпараттағы мәліметтерді қарау нәтижелері туралы ақпарат береді:
а) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлар әкелу мақсатында келуге рұқсат етілген, тауарлар карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жатады;
б) тауарларды әкелуге тыйым салынады;
в) мүше мемлекеттің Одақтың кедендік шекарасында орналасқан мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне тауарлардың транзиті мақсатында келуге рұқсат етілген, тауарлар карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жатады;
г) тауарлардың транзитіне тыйым салынады;
д) ұсынылған мәліметтер шешім қабылдау үшін жеткіліксіз.

1. Таможенный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз) передает в уполномоченный орган своего государства-члена по карантину растений следующие сведения о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза:
а) сведения об отправителе и получателе товаров;
б) номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
в) коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза на уровне не менее первых 4 знаков;
г) наименования товаров;
д) вес нетто (брутто) товаров (в килограммах);
е) страна и место происхождения товаров;
ж) место и дата отгрузки товаров;
з) сведения о маркировке товаров;
и) сведения об обеззараживании товаров;
к) номер, дата и страна выдачи экспортного (реэкспортного) фитосанитарного сертификата, выданного уполномоченным органом страны-экспортера (реэкспортера) по карантину растений;
л) номер и дата выдачи разрешения на ввоз карантинных объектов, наименование уполномоченного органа государства-члена по карантину растений, выдавшего разрешение.
2. Уполномоченный орган государства-члена по карантину растений передает в таможенный орган своего государства информацию о результатах рассмотрения сведений из предварительной информации с указанием одного из следующих решений:
а) прибытие в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, с целью ввоза товаров разрешено, товары подлежат карантинному фитосанитарному контролю (надзору);
б) ввоз товаров запрещен;
в) прибытие в пункт пропуска через государственную границу государства-члена, расположенный на таможенной границе Союза, с целью транзита товаров разрешено, товары подлежат карантинному фитосанитарному контролю (надзору);
г) транзит товаров запрещен;
д) для принятия решения представленных сведений недостаточно.