Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгеріс енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 30 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1.Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымша мынадай мазмұндағы 137 - 139-тармақтармен толықтырылсын:
"137. Алдын ала сақтандыру шығару тәртібін бекіту.
138. Трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жай-күйі және олардағы бәсекелестіктің жалпы қағидалары бұзылуының жолын кесу жөнінде қабылданатын шаралар туралы есепті дайындау тәртібін бекіту.
139. Одақ туралы шарттың 76-бабының 3 – 5-тармақтарына сәйкес жол берілмейтін шаруашылық жүргізуші субъектілердің (нарық субъектісінің) келісімдер жасасу туралы, сондай-ақ оған қатысу туралы ерікті өтініші кезіндегі жауапкершіліктен босату тәртібін бекіту.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап, бірақ ерте дегенде 2019 жылғы 1 қазанда қол қойылған 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О внесении изменения в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 20 декабря 2019 года № 30. Утратило силу решением Высшего Евразийского экономического совета от 11 декабря 2020 года № 23.
Сноска. Утратило силу решением Высшего Евразийского экономического совета от 11.12.2020 № 23 (порядок введения в действие см. п. 3).
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Дополнить приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, пунктами 137 – 139 следующего содержания:
"137. Утверждение порядка вынесения предостережений.
138. Утверждение порядка подготовки отчета о состоянии конкуренции на трансграничных рынках и мерах, принимаемых по пресечению нарушений общих правил конкуренции на них.
139. Утверждение порядка освобождения от ответственности при добровольном заявлении о заключении хозяйствующим субъектом (субъектом рынка) соглашения, недопустимого в соответствии с пунктами 3 – 5 статьи 76 Договора о Союзе, а равно об участии в нем.".
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, подписанного 1 октября 2019 г.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации