Иран Ислам Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарының преференциялық ставкалары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 10 шешімі
2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімнің 2.3 және 2.4-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімге сәйкес қоса беріліп отырған кедендік әкелу баждарының преференциялық ставкалары қолданылатын тауарлардың тізбесі және осындай ставкалардың мөлшері (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Егер Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ставкалары бойынша есептелген кедендік әкелу баждарының сомасы тізбеде көрсетілген кедендік әкелу баждарының ставкалары бойынша есептелген кедендік әкелу баждарының сомасынан төмен болған жағдайда, Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасы қолданылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісім күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң ғана күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 22 қаңтардағы
№ 10 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімге сәйкес қоса беріліп отырған кедендік әкелу баждарының преференциялық ставкалары қолданылатын тауарлардың тізбесі және осындай ставкалардың мөлшері
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан пайызбен не евромен не АҚШ долларымен)
0302 11 200 0
– – – басы мен желбезегі бар, ішек-қарынсыз, әрқайсысының массасы 1,2 кг астам немесе басы, желбезегі жоқ және ішек-қарынсыз, әрқайсысының массасы 1 кг астам
Oncorhynchus mykiss түрі
2,3
0302 99 000 1
– – – бақтақтар (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus арасһе және Oncorhynchus chrysogaster), тынық мұхит албырты балығы (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou және Oncorhynchus rhodurus), атлант албырты (Salmo salar) және дунай албырты балығы (Hucho hucho)
2,3
0306 17 100 0
– – – ысталған, сауыттағы немесе сауытсыз, ыстауға дейін немесе ыстау процесі кезінде жылумен өңдеуге ұшырамаған немесе ұшыраған
0
0306 17 920 0
– – – – Penaeus тұқымының асшаяндары
0
0306 17 930 0
– – – – Pandalus sрр.тегінен басқа, Pandalidae тұқымдас асшаяндар
0
0306 17 940 0
– – – – Crangon crangon түрінен басқа, Crangon текті
0
0306 17 990 0
– – – – өзгелер
0
0406 40 900 0
– – өзгелер
0
0602 90 500 0
– – – – ашық топыраққа арналған өзге де өсімдіктер
2,5
0602 90 910 0
– – – – – кактустерді қоспағанда, гүлшанақтары немесе гүлі бар гүлдейтін өсімдіктер
2,5
0602 90 990 0
– – – – – өзгелер
2,5
0603 11 000 0
– – раушандар
2,5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,15 евро
0603 14 000 0
– – бақытгүлдер
2,5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,15 евро
0603 15 000 0
– – лалагүлдер (Lilium spp.)
2,5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,15 евро
0603 19 100 0
– – – гладиолустар
2,5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,15 евро
0701 90 500 0
– – – жас, 1 қаңтар мен 30 маусым аралығында
7,5
0701 90 900 0
– – – өзгесі
7,5
0702 00 000 1
– 1 қаңтар мен 31 наурыз аралығында
6, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,032 евро
0702 00 000 2
– 1 сәуір мен 30 сәуір аралығында
11,3, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,06 евро
0702 00 000 3
– 1 мамыр мен 14 мамыр аралығында
11,3, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,06 евро
0702 00 000 4
– 15 мамыр мен 31 мамыр аралығында
11,3, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,06 евро
0702 00 000 5
– 1 маусым мен 30 қыркүйек аралығында
11,3, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,06 евро
0702 00 000 6
– 1 қазан мен 31 қазан аралығында
7,5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,04 евро
0702 00 000 7
– 1 қараша мен 20 желтоқсан аралығында
6, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,027 евро
0702 00 000 9
– 21 желтоқсан мен 31 желтоқсан аралығында
6, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,027 евро
0703 10 190 0
– – – өзгесі
0
0704 10 000 0
– түрлі түсті қырыққабат және брокколи
0
0704 90 100 1
– – – аққауданды
9,8
0704 90 100 9
– – – өзге
9,8
0704 90 900 0
– – өзгелер
8,3
0705 11 000 0
– – қаудандық латук салаты (қаудандық салат)
0
0705 19 000 0
– – өзгесі
0
0706 10 000 1
– – сәбіз
9
0706 90 900 1
– – – асханалық қызылша
9
0707 00 050 1
– – 1 қаңтар мен ақпанның соңы аралығында
5, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,027 евро
0707 00 050 2
– – 1 наурыз бен 30 сәуір аралығында
11,3, бірақ 1 кг үшін кемінде 0,06 евро

комиссии
от 22 января 2019 г. № 10
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, в отношении которых применяются преференциальные ставки ввозных таможенных пошлин в соответствии с Временным соглашением, ведущим к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, и размеров таких ставок
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25.06.2019 № 106 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 18.02.2020 № 26 (порядок введения в действие см. п. 2); от 01.03.2021 № 22 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 25.05.2021 № 59 (порядок вступления в силу см. п.3); от 21.09.2021 № 122 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 01.01.2022).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)
0302 11 200 0
– – – вида Oncorhynchus mykiss, с головой и жабрами, без внутренностей, массой более 1,2 кг каждая, или без головы, жабр и внутренностей, массой более 1 кг каждая
2,3
0302 99 000 1
– – – форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster), лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося атлантического (Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
2,3
0306 17 100 0
– – – копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения
0
0306 17 920 0
– – – – креветки рода Penaeus
0
0306 17 930 0
– – – – креветки семейства Pandalidae, кроме рода Pandalus spp.
0
0306 17 940 0
– – – – креветки рода Crangon, кроме вида Crangon crangon
0
0306 17 990 0
– – – – прочие
0
0406 40 900 0
– – прочие
0
0602 90 500 0
– – – – растения для открытого грунта прочие
2,5
0602 90 910 0
– – – – – цветущие растения с бутонами или цветками, за исключением кактусов
2,5
0602 90 990 0
– – – – – прочие
2,5
0603 11 000 0
– – розы
2,5, но не менее
0,15 евро за 1 кг
0603 14 000 0
– – хризантемы
2,5, но не менее
0,15 евро за 1 кг
0603 15 000 0
– – лилии (Lilium spp.)
2,5, но не менее
0,15 евро за 1 кг
0603 19 100 0
– – – гладиолусы
2,5, но не менее
0,15 евро за 1 кг
0701 90 500 0
– – – молодой, с 1 января по 30 июня
7,5
0701 90 900 0
– – – прочий
7,5
0702 00 000 1
– с 1 января по 31 марта
6, но не менее
0,032 евро за 1 кг
0702 00 000 2
– с 1 апреля по 30 апреля
11,3, но не менее
0,06 евро за 1 кг
0702 00 000 3
– с 1 мая по 14 мая
11,3, но не менее
0,06 евро за 1 кг
0702 00 000 4
– с 15 мая по 31 мая
11,3, но не менее
0,06 евро за 1 кг
0702 00 000 5
– с 1 июня по 30 сентября
11,3, но не менее
0,06 евро за 1 кг
0702 00 000 6
– с 1 октября по 31 октября
7,5, но не менее
0,04 евро за 1 кг
0702 00 000 7
– с 1 ноября по 20 декабря
6, но не менее
0,032 евро за 1 кг
0702 00 000 9
– с 21 декабря по 31 декабря
6, но не менее
0,032 евро за 1 кг
0703 10 190 0
– – – прочий
0
0704 10 000 0
– капуста цветная и брокколи
0
0704 90 100 1
– – – белокочанная
9,8
0704 90 100 9
– – – прочая
9,8
0704 90 800 0
– – прочие
8,3
0705 11 000 0
– – салат-латук кочанный (салат кочанный)
0
0705 19 000 0
– – прочий
0
0706 10 000 1
– – морковь
9
0706 90 900 1
– – – свекла столовая
9
0707 00 050 1
– – с 1 января по конец февраля
5, но не менее
0,027 евро за 1 кг
0707 00 050 2
– – с 1 марта по 30 апреля
11,3, но не менее
0,06 евро за 1 кг

8708 29 900 1
– – – – 8708 29 100 0 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа, 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған; 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
0
8708 29 900 9
– – – – өзгелер
0
8708 91 200 1
– – – – радиаторлар5)
0
8708 91 200 9
– – – – бөліктері5)
0
8708 91 350 1
– – – – – 8708 91 200 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа, 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған; 8701 - 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
0
8708 91 350 9
– – – – – өзгелер
0
8708 91 910 1
– – – – – – 8708 91 200 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа, 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған; 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
0
8708 91 910 9
– – – – – – өзгелер
0
8708 91 990 1
– – – – – – 8708 91 200 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа, 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған; 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
0
8708 91 990 9
– – – – – – өзгелер
0
8708 99 100 0
– – – өндірістік құрастыруға арналған: 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген бір білікті тракторларды; 8703 тауарлық позициясының көлік құралдары; қысымнан жалын шығаратын іштен жану (дизельмен немесе жартылай дизельмен) және қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2500 см3 аспайтын піспекті қозғалтқышы немесе ұшқынды тұтанатын іштен жану және қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2800 см3 аспайтын піспекті қозғалтқышы бар 8704 тауарлық позициясының көлік құралдары; 8705 тауарлық позициясының көлік құралдары5)
0
8708 99 930 1
– – – – – 708 99 100 0 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа, 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған; 8701 – 8705 тауарлық позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
0
8708 99 930 9
– – – – – өзгелер
0

8708 29 900 1
– – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 29 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций
8701 – 87055)
0
8708 29 900 9
– – – – прочие
0
8708 91 200 1
– – – – радиаторы5)
0
8708 91 200 9
– – – – части5)
0
8708 91 350 1
– – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций
8701 – 87055)
0
8708 91 350 9
– – – – – прочие
0
8708 91 910 1
– – – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции
8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
0
8708 91 910 9
– – – – – – прочие
0
8708 91 990 1
– – – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 91 200; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
0
8708 91 990 9
– – – – – – прочие
0
8708 99 100 0
– – – для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и
рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств
товарной позиции 87055)
0
8708 99 930 1
– – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 99 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 87055)
0
8708 99 930 9
– – – – – прочие
0