Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 33 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 33 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 4-тармақтың екінші абзацындағы "Fouth" деген сөз "Fourth" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. 1-кестеде:
а) 3-позицияда "Сипаттамасы" деген бағандағы "1.0.0" деген цифрлар "1.0.1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 6-позициядағы "urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.0.0" деген сөздер "urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.0.1" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 8-позициядағы "EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.0.0.xsd" деген сөздер "EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.0.1.xsd" деген сөздермен ауыстырылсын;
3. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
Ескертпе*
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: EDoc Code Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
деректеме "R.036" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
деректеме мәні: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес болуға тиіс
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Ref Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo: Universally Unique Id‌Type (M.SDT.90003)

О внесении изменений в структуру и формат декларации на товары и транзитной декларации
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 года № 33.
Примечание ИЗПИ!
Решение утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30.05.2023 № 77 (вступает в силу с 01.04.2025).
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат декларации на товары и транзитной декларации, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 2, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 марта 2019 г. № 33
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат декларации на товары и транзитной декларации
1. В абзаце втором пункта 4 слово "Fouth" заменить словом "Fourth".
2. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе "Описание" цифры "1.0.0" заменить цифрами "1.0.1";
б) в позиции 6 слова "urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.0.0" заменить словами "urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.0.1";
в) в позиции 8 слова "EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.0.0.xsd" заменить словами "EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.0.1.xsd".
3. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры декларации на товары и транзитной декларации
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
Примечание*
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
реквизит должен содержать значение "R.036"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)

ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
деректеме мәні оны толтыру кезінде: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес болуға тиіс
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжат (мәліметтер) жасалған күн және уақыт
M.SDE.90002
bdt: Date Time Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзілік уақытпен айырма көрсетіліп жергілікті уақыт мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасуы күнін қамтуға тиіс, мұнда ссс - миллисекунд мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)
5. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
csdo: Code2 Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
деректеме мыналардың бірін: "ИМ", "ЭК" "ТТ" қамтуға тиіс
6. Кедендік рәсімнің коды
(casdo: Customs Procedure Code)
мәлімделетін кедендік рәсімнің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00086
casdo: Customs Procedure Code Type (M.CA.SDT.00043)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәнін немесе қорларды кедендік декларациялау кезінде - "00" қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" қамтуға тиіс
7. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo: Transit Procedure Code)
кедендік транзит кедендік рәсімін қолдану кезінде тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00694
casdo: Transit Procedure Code Type (M.CA.SDT.00713)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС" қамтуға тиіс
8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды
(casdo: Transit Feature Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшеліктерін көрсететін тауарлар арналуының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00702
casdo: Code1to3 Code Type (M.CA.SDT.00194)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ХПЖ - халықаралық почта жөнелтімдерін кедендік декларациялау кезінде;
ФЛ - жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау кезінде;

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
значение реквизита при его заполнении должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК" "ТТ"
6. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
7. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение особенности перевозки (транспортировки) товаров при применении таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
casdo:‌Transit‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00713)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС"
8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
casdo:‌Code1to3‌Code‌Type (M.CA.SDT.00194)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования;

ӘЧ - 2018 ж. ҒІҒА футболдан әлем чемпионатын және ҒІҒА 2017 ж. конфедерациялар кубогын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық бойынша жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау кезінде.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
9. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo: Declaration Feature Code)
кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00136
casdo: Declaration Feature Code Type (M.CA.SDT.00192)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігі кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2007" мәнін қамтуға тиіс
10. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
casdo: EDoc Indicator Code Type (M.CA.SDT.00201)
Электрондық құжат ұсыну белгісінің кодтық белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ЭҚ - егер тауарларға арналған декларация немесе транзиттік декларация электрондық құжат түрінде қалыптастырылса;
қалған жағдайларда - ОО
11. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo: Quantity4 Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
12. Жөнелтілетін өзіндік ерекшеліктер саны
(casdo: Loading Lists Quantity)
жөнелтілетін өзіндік ерекшеліктердің немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00200
csdo: Quantity5 Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
13. Жөнелтілетін өзіндік ерекшеліктер парақтарының саны
(casdo: Loading Lists Page Quantity)
жөнелтілетін өзіндік ерекшеліктердің немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың парақтарының саны
M.CA.SDE.00137
csdo: Quantity5 Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
14. Тауарлардың саны
(casdo: Goods Quantity)
тауарлар мөлшері (саны)
M.CA.SDE.00705
csdo: Quantity5 Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
1

ЧМ – при таможенном декларировании иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним.
В остальных случаях реквизит не заполняется
9. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
casdo:‌Declaration‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00192)
Значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" атрибут должен содержать значение "2007"
10. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code‌Type (M.CA.SDT.00201)
Кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
ЭД – если декларация на товары или транзитная декларация формируется в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
11. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
12. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
количество отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00200
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
13. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
количество листов отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00137
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
14. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
количество (число) товаров
M.CA.SDE.00705
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
1

15. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo: Quantity8 Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
16. Декларант (мәлімдеуші)
(cacdo: Declarant Details)
декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
cacdo: Declarant Details Type (M.CA.CDT.00457)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
16.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
16.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
16.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы (бар болған жағдайда) мәліметтерді қамтуға тиіс
16.4. Ұйымдық-құқықтық нысанының коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
16.5. Ұйымдық-құқықтық нысанының атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090

15. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
16. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
cacdo:‌Declarant‌Details‌Type (M.CA.CDT.00457)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
16.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
реквизит не заполняется
16.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
16.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
16.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090

csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
16.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo: Business Entity Id Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Қырғыз Республикасында - Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (КҰЖС) коды;
Ресей Федерациясында - негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (НМТН) немесе дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу нөмірі (ДКМТН)
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo: Business Entity Id Kind Id Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мыналарды қамтуға тиіс:
Қырғыз Республикасында - "6" мәні - Қырғыз Республикасы кәсіпорындары мен ұйымдарының жалпыреспубликалық сыныптамасының (КҮЖС) кодын;
Ресей Федерациясында - "1" мәнін - Ресей Федерациясының негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (НМТН) немесе "2" мәнін - дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ДКНМТН)
16.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
сәйкестендірілген (бірегей сәйкестендірілген) кедендік нөмір туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo: CAUnique Customs Number Id Type (M.CA.SDT.00188)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады.
Деректеме сәйкестендірілген кеден нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес сәйкестендірілген кедендік нөмірді (СКН) көрсетуге арналған
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қағидалары бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode атрибуты List Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
"Елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
реквизит не заполняется
16.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации.
Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Кыргызской Республике – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО);
в Российской Федерации – основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
в случае заполнения реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" атрибут должен содержать:
в Кыргызской Республике – значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций Кыргызской Республики (ОКПО);
в Российской Федерации – значение "1" – основной государственный регистрационный номер в Российской Федерации (ОГРН) или значение "2" – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя в Российской Федерации (ОГРНИП)
16.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан.
Реквизит предназначен для указания идентификационного таможенного номера (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в случае заполнения атрибута "Код страны (атрибут country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"

16.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo: Taxpayer Id)
елдің салық төлеушілерді тіркейтін салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo: Taxpayer Id Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында - салық төлеушінің есептік нөмірі (СЕН);
Беларусь Республикасында - төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасында - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында - сәйкестендіру салық нөмірі (ССН);
Ресей Федерациясында - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН)
16.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
Ресей Федерациясында субъектіні салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: Tax Registration Reason Code Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
16.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
casdo: Person Id Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады. Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында - қоғамдық қызметтер нөмірлік белгісі (ҚҚНБ) немесе қоғамдық қызметтер нөмірлік белгісінің жоқтығы туралы анықтама нөмірі;
Беларусь Республикасында - сәйкестендіру нөмірі;
Қазақстан Республикасында - жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Қырғыз Республикасында - дербес сәйкестендіру нөмірі (ДСН)
16.11. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo: Identity Doc Details V3 Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
16.11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс

16.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
16.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
16.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг;
в Республике Беларусь – идентификационный номер;
в Республике Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
в Кыргызской Республике – персональный идентификационный номер (ПИН)
16.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"

16.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
csdo: Identity Doc Kind Code Type (M.SDT.00098)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
16.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
16.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясын цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M.SDE.00157
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
16.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
16.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
16.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органын немесе ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
16.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының немесе ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo: Name300 Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
16.12. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің бір данасы ғана қалыптастырылуға тиіс
16.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
csdo: Address Kind Code Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме "1" - тіркеу мекенжайы мәнін қабылдауға тиіс

16.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
16.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
16.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
16.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
16.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
16.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
16.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
16.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
должен формироваться только один экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
16.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен принимать значение "1" – адрес регистрации

16.12.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
16.12.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
16.12.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16.12.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16.12.6. Қала
(csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16.12.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
деректеме оны толтыру кезінде "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елдің мекеннің атауын қамтуға тиіс
16.12.8. Көше
(csdo: Street Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
16.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
16.12.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.

16.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
16.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
16.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
16.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
16.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
16.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
16.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
16.13. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
16.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
АО - "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісі ресурсының (URL) бірыңғай көрсеткіші;
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
16.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
16.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
егер "Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі "ТЕ" немесе "FX" мәнін қамтыған жағдайда, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo: Communication Channel Id)" деректемесі телефон немесе телефакс нөмірін қамтуға және: +ССС РР НННН шаблонына сәйкес көрсетілуге тиіс, мұнда ССС – Елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы және ашық жер ескерілмейді. Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
16.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo: Subject Branch Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
cacdo: CAOrganization Type (M.CA.CDT.00298)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
16.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
16.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
16.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
16.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
16.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
в случае, если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен содержать номер телефона или телефакса и быть указан в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
16.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
cacdo:‌CAOrganization‌Type (M.CA.CDT.00298)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

16.15. Тұлғаның тізілімге енгізілуін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
cacdo: Register Document Id Details Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме толтырылмайды
16.15.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
16.15.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілуі кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo: Id25 Type (M.SDT.00178)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
1
16.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo: Reregistration Code Type (M.CA.SDT.00125)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
16.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
17. Тауар партиясы
(cacdo: Declaration Goods Shipment Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00183
cacdo: Declaration Goods Shipment Details Type (M.CA.CDT.00184)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1
17.1. Жөнелту елі
(cacdo: Departure Country Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
cacdo: CACountry Details Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.1.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.

16.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит не заполняется
16.15.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
16.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
16.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
16.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
17. Товарная партия
(cacdo:‌Declaration‌Goods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00183
cacdo:‌Declaration‌Goods‌Shipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00184)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
17.1. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.1.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo: Name40 Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдері сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын қамтуға тиіс
17.1.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
17.2. Межелі ел
(cacdo: Destination Country Details)
межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
cacdo: CACountry Details Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.2.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс немесе "00" мәні - белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo: Name40 Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдері сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын немесе егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі "00" мәнін қамтыса, "белгісіз" мәнін қамтуға тиіс
17.2.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
17.1.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира
17.1.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
17.2. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.2.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
17.2.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира или значение "неизвестна", если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" содержит значение "00"
17.2.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь

17.3. Сауда жасаушы ел
(cacdo: Trade Country Details)
сауда жасаушы ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00427
cacdo: Trade Country Details Type (M.CA.CDT.00374)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.3.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс.
Беларусь Республикасында деректеме "00" - белгісіз мәнін қамтуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.3.2. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
17.4. Жеткізу шарттары
(cacdo: Delivery Terms Details)
жеткізу шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
cacdo: Delivery Terms Details Type (M.CA.CDT.00375)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.4.1. Жеткізу шарттарының коды
(casdo: Delivery Terms Code)
жеткізу шарттарының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00119
casdo: Delivery Terms Code Type (M.CA.SDT.00161)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жеткізу шарттары кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жеткізу шарттарының коды (casdo:DeliveryTermsCode)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2014" мәнін қамтуға тиіс
17.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарлар берілетін географиялық пункттің немесе жердің атауы
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1

17.3. Торгующая страна
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
сведения о торгующей стране
M.CA.CDE.00427
cacdo:‌Trade‌Country‌Details‌Type (M.CA.CDT.00374)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.3.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира.
В Республике Беларусь реквизит может содержать значение "00" – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
17.3.2. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
17.4. Условия поставки
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details‌Type (M.CA.CDT.00375)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.4.1. Код условий поставки
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
кодовое обозначение условий поставки
M.CA.SDE.00119
casdo:‌Delivery‌Terms‌Code‌Type (M.CA.SDT.00161)
Значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код условий поставки (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" атрибут должен содержать значение "2014"
17.4.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование географического пункта или места передачи товаров
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

17.4.3. Тауарларды жеткізу түрінің коды
(casdo: Delivery Kind Code)
тауарларды жеткізу түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00218
casdo: National Delivery Kind Code Type (M.CA.SDT.00158)
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарлар жеткізілімдері түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың жеткізілімі түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
17.5. Құны
(casdo: CAValue Amount)
декларацияланатын тауарлардың шарт бағасы валютасындағы немесе төлем (бағалау) валютасындағы құны
M.CA.SDE.00383
casdo: Payment Amount With Currency Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo: CA Value Amount)" атрибутын толтырған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның әріптік кодын немесе кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес халықаралық пошта жөнелтімдерін кедендік декларациялау кезінде – "ООО" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
17.6. Қорытынды (жалпы) сомасы
(casdo: Total Amount)
жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
casdo: Payment Amount With Currency Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Қорытынды (жалпы) сомасы (casdo: Total Amount" деректемесін толтырған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қорытынды (жалпы) сомасы (casdo:TotalAmount" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

17.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
casdo:‌National‌Delivery‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00158)
Значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь.
Длина: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
17.5. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость декларируемых товаров в валюте цены договора или в валюте платежа (оценки)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)", или значение "OOO" – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
17.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.00591
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount" атрибут должен содержать значение "2022"

17.7. Валюта бағамы
(casdo: Exchange Rate)
шарт бағасы валютасының немесе төлем (бағалау) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo: Exchange Rate Type (M.CA.SDT.00071)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең кіші мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 4
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Валюта бағамы (casdo: Exchange Rate)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(scaleNumber атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші ретінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақшалай соманың масштабы
csdo: Number2 Type (M.SDT.00096)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 0.
Әдепкі бойынша мән: 0
0..1
атрибуттың мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленетін шетелдік ақша бірліктерін қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 саны дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні - 10 бірлікке, "2" мәні - 100 бірлікке және т.с. сәйкес келеді)
17.8. Жөнелтуші
(cacdo: Consignor Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00469
cacdo: Goods Shipment Subject Details Type (M.CA.CDT.00416)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.8.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

17.7. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты цены договора или валюты платежа (оценки)
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
17.8. Отправитель
(cacdo:‌Consignor‌Details)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.00469
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.10.11. Пошта индексі
(csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
байланыс деректемесі байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргішін көрсете отырып
M.CDE.00003
ccdo: Communication Details Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
деректеме толтырылмайды
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
csdo: Communication Channel Code V2 Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo: Communication Channel Id Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
17.8.15. Мәліметтердің үйлесу белгісі
(casdo: Equal Indicator)
мәліметтердің декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтермен үйлесу (үйлеспеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме оны толтыру кезінде "1" мәнін қамтуға тиіс – жөнелтуші туралы мәліметтер тауарларға арналған декларацияның 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталайды
17.8.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерімен алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo: Exchange Post Office Code)
халықаралық пошта жөнелтімдерімен алмасу (беру) мекемесінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00307
csdo: Code6 Type (M.SDT.00181)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
0..1
17.8.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo: Subject Additional Code)
субъект туралы мәліметтер ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00308

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит не заполняется
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
17.8.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения (несовпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – сведения об отправителе повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 декларации на товары
17.8.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
csdo:‌Code6‌Type (M.SDT.00181)
Нормализованная строка символов.
Длина: 6
0..1
17.8.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
кодовое обозначение особенности сведений о субъекте
M.CA.SDE.00308

csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құн (casdo: Customs Value Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount") деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
17.12. Жалпы кедендік құн
(casdo: Total Customs Value Amount)
жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.01200
casdo: Payment Amount With Currency Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo: Currency Code V3 Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы кедендік құн (casdo: Total Customs Value Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы кедендік құн (casdo:TotalCustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
17.13. Шығарылған ел
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
cacdo: CACountry Details Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.13.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
17.12. Общая таможенная стоимость
(casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)
общая таможенная стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01200
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
17.13. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.13.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын не мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
00 - белгісіз;
99 – әртүрлі;
EU – Еуроодақ
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.13.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo: Name40 Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo: CACountry Code)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын немесе егер "Елдің коды (casdo: CACountry Code)" деректемесі тиісінше мына мәндердің: "00", "99", "EU" бірін қамтыса, онда мына мәндердің бірін қамтуға тиіс: "белгісіз", "әртүрлі", "Еуроодақ"
17.13.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
csdo: Territory Code Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
17.14. Мәміле сипаты
(cacdo: Transaction Nature Details)
мәміле сипаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00495
cacdo: Transaction Nature Details Type (M.CA.CDT.00436)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.14.1. Мәміле сипатының коды
(casdo: Transaction Nature Code)
мәміле сипатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00619
casdo: Transaction Nature Code Type (M.CA.SDT.00311)
Мүше мемлекетте пайдаланылатын мәмілелер сипатының сыныптауышындағы кодтың мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
17.14.2. Сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің коды
(casdo: Transaction Feature Code)
сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00618
casdo: Transaction Feature Code Type (M.CA.SDT.00184)
Мүше мемлекетте пайдаланылатын сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігі сыныптауышындағы кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1
17.15. Тауарлардың өткізілуі туралы мәліметтер
(cacdo: Declaration Consignment Details)
тауарлардың өткізілуі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00175
cacdo: Declaration Consignment Details Type (M.CA.CDT.00189)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.15.1. Контейнерлік тасымалдардың белгісі
(casdo: Container Indicator)
контейнерлік тасымалдардың белгісі
M.CA.SDE.00220
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 - тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 - тауарлар контейнермен тасымалданбайды;

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира либо одно из следующих значений:
00 – неизвестна;
99 – разные;
EU – Евросоюз
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
17.13.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений: "неизвестна", "разные", "Евросоюз", если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" содержит одно из следующих значений: "00", "99", "EU" соответственно
17.13.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
17.14. Характер сделки
(cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details)
сведения о характере сделки
M.CA.CDE.00495
cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details‌Type (M.CA.CDT.00436)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.14.1. Код характера сделки
(casdo:‌Transaction‌Nature‌Code)
кодовое обозначение характера сделки
M.CA.SDE.00619
casdo:‌Transaction‌Nature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00311)
Значение кода из классификатора характера сделок, используемом в государстве-члене.
Шаблон: \d{3}
0..1
17.14.2. Код особенности внешнеэкономической сделки
(casdo:‌Transaction‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности внешнеэкономической сделки
M.CA.SDE.00618
casdo:‌Transaction‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00184)
Значение кода из классификатора особенности внешнеэкономической сделки, используемом в государстве-члене.
Шаблон: \d{2}
0..1
17.15. Сведения о перевозке товаров
(cacdo:‌Declaration‌Consignment‌Details)
сведения о перевозке товаров
M.CA.CDE.00175
cacdo:‌Declaration‌Consignment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00189)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.15.1. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере

17.15.2. Шекарадағы көлік құралы
(cacdo: Border Transport Details)
шекарадағы көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00158
cacdo: Declaration Transport Means Details Type (M.CA.CDT.00193)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік құралының кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo: Registration Nationality Code)
көлік құралын тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген елдің екі әріптік кодын, не мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
99 – әртүрлі;
00 – белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:RegistrationNationalityCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo: Transport Means Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
csdo: Quantity5 Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo: Transport Means Registration Id Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
cacdo: Transport Means Registration Id Details Type (M.CA.CDT.00321)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*

17.15.2. Транспортное средство на границе
(cacdo:‌Border‌Transport‌Details)
сведения о транспортных средствах на границе
M.CA.CDE.00158
cacdo:‌Declaration‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00193)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" атрибут должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, либо одно из следующих значений:
99 – разные;
00 – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00321)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo: Transport Means Reg Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі, кеменің атауы, авиарейс нөмірі, пойыз нөмірі, темір жол вагонының (платформаның, цистернаның және т.б.) нөмірі
M.SDE.00154
csdo: Transport Means Reg Id Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі қағидалары бойынша ол бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4.2. Бірінші тіркемелік көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: First Trailer Reg Id)
бірінші тіркемелік көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00399
csdo: Transport Means Reg Id Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі қағидалары бойынша ол бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4.3. Екінші тіркемелік көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo: Second Trailer Reg Id)
екінші тіркемелік көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00428
csdo: Transport Means Reg Id Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) Елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген тіркеу нөмірі қағидалары бойынша ол бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
csdo: Unqualified Country Code Type (M.SDT.00159)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00399
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00428
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.4.4. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo: Vehicle Id Type (M.SDT.00161)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.4.6. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo: Transport Type Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00371
casdo: Transport Type Code Type (M.CA.SDT.00205)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.4.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
csdo: Vehicle Make Code Type (M.SDT.00203)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Тасымалдау тәсілінің коды
(casdo: Conveyance Method Code)
тауарларды тасымалдау тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00141
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме оны толтыру кезінде мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – газ құбыры;
2 – мұнай құбыры;
3 – мұнай өнімі құбыры;
4 – электр беру желілері
*.6. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
есепке алу приборлары орнатылған объектінің атауы
M.CA.SDE.00636

*.4.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.4.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
casdo:‌Transport‌Type‌Code‌Type (M.CA.SDT.00205)
Значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)" атрибут должен содержать значение "2024"
*.4.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" атрибут должен содержать значение "2025"
*.5. Код способа транспортировки
(casdo:‌Conveyance‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа транспортировки товаров
M.CA.SDE.00141
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать одно из следующих значений:
1 – газопровод;
2 – нефтепровод;
3 – нефтепродуктопровод;
4 – линии электропередачи
*.6. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование объекта, на котором установлены приборы учета
M.CA.SDE.00636

csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..*
17.15.4. Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер
(cacdo: Transhipment Details)
тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00179
cacdo: Transhipment Details Type (M.CA.CDT.00192)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнерлік тасымалдардың белгісі
(casdo: Container Indicator)
контейнерлік тасымалдардың белгісі
M.CA.SDE.00220
bdt: Indicator Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу жүзеге асырылады;
0 – қалған жағдайлар
*.2. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылған елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo: CACountry Code Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылған елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo: Name40 Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдері сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын қамтуға тиіс
*.4. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылатын пункттің атауы
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.5. Кеден органы
(ccdo: Customs Office Details)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылатын аймақта қызметін жүзеге асыратын кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
ccdo: Customs Office Details Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
17.15.4. Сведения о перегрузке товара
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
сведения о перегрузке товара
M.CA.CDE.00179
cacdo:‌Transhipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00192)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – осуществляется перегрузка товаров из одного контейнера в другой;
0 – остальные случаи
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой осуществляется перегрузка товара
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны, в которой осуществляется перегрузка товара
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира
*.4. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
название пункта осуществления перегрузки товара
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.5. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
сведения о таможенном органе, в зоне деятельности которого осуществляется перегрузка товара
M.CDE.00102
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.3. Тұлғаның тізілімге енгізілуін растайтын құжат
(cacdo: Register Document Id Details)
уәкілетті экономикалық операторлардың немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі
M.CA.CDE.00381
cacdo: Register Document Id Details Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға және уәкілетті органының тұлғасы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілуі кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo: Registration Number Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo: Id25 Type (M.SDT.00178)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
1
деректеме қайта тіркеу белгісі көрсетілмей тізімге енгізілу туралы куәліктің нөмірін (қосылған әріптер) қамтуға тиіс
*.3.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo: Reregistration Code Type (M.CA.SDT.00125)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосылған әріптер) қамтыса, деректеме толтырылуға тиіс
*.3.4. Куәлік типінің коды
(casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
csdo: Code1 Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
егер уәкілетті экономикалық операторларды тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, деректеме толтырылуға тиіс
*.4. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайларының, ашық алаңдарының және өзге де аумақтарының мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo: Subject Address Details Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или владельцев складов временного хранения
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.3.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
реквизит должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.3.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления)
*.3.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства
*.4. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес помещений, открытых площадок или иных территорий уполномоченного экономического оператора
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo: Post Code Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo: Id20 Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
17.16. Тауардың орналасқан жері
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
тауарлардың орналасқан жері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00129
cacdo: Goods Location Details Type (M.CA.CDT.00100)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
17.16.1. Тауарлардың орналасқан жерінің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
тауарлардың орналасқан жерінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00126
casdo: Goods Location Code Type (M.CA.SDT.00060)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлар орналасқан жер кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2023" мәнін қамтуға тиіс
17.16.2. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo: Customs Office Code Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
17.16.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
тауарлар орналасқан жердің атауы (темір жол станциясы, теңіз (өзен) порты, әуе өткізу пункті)
M.CA.SDE.00636
csdo: Name120 Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17.16.4. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
17.16.5. Тауардың орналасқан жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
құжат (кеден органының тауарларды уақытша сақтауға рұқсаты) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00128
cacdo: CADoc Base Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.4.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
17.16. Место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
сведения о месте нахождения товаров
M.CA.CDE.00129
cacdo:‌Goods‌Location‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.16.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
кодовое обозначение места нахождения товаров
M.CA.SDE.00126
casdo:‌Goods‌Location‌Code‌Type (M.CA.SDT.00060)
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2023"
17.16.2. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
17.16.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование места нахождения товаров (железнодорожной станции, морского (речного) порта, воздушного пункта пропуска)
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17.16.4. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
17.16.5. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
сведения о документе (разрешение таможенного органа на временное хранение товаров)
M.CA.CDE.00128
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054

csdo: Unified Code20 Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo: Name500 Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo: Id50 Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталған күн
M.SDE.00137
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталған күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталған күн
M.SDE.00052
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.16.6. Тұлғаның тізілімге енгізілуін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
құжат (уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне, уақытша сақтау қоймалары, меншікті тауарларды сақтау қоймалары, кеден қоймалары, бос қоймалар немесе бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізілімдеріне енгізу туралы куәлік) туралы мәліметтер)
M.CA.CDE.00381
cacdo: Register Document Id Details Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo: Unified Country Code Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға және уәкілетті органының тұлғасы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілуі кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.16.6. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
сведения о документе (свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов, реестры владельцев складов временного хранения, складов хранения собственных товаров, таможенных складов, свободных складов или магазинов беспошлинной торговли)
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
17.17. Тауар
(cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00180
cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00194)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1..*
17.17.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
17.17.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
17.17.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..4
деректеме толтырылуға тиіс
17.17.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың брутто салмағы
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
17.17. Товар
(cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00180
cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00194)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
17.17.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
17.17.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
17.17.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..4
реквизит должен быть заполнен
17.17.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

17.17.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
17.17.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме қосымша өлшем бірлігіндегі тауардың санын көрсетуге арналған
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13
0..1
деректеме сәйкестендіргіші "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс

17.17.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
17.17.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит предназначен для указания количества товара в дополнительной единице измерения
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"

17.17.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Ordinal)
парақтың (қосымша парақтың) реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
17.17.8. Тізімдегі реттік нөмірі
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
тауардың тізімдегі реттік нөмірі
M.CA.SDE.00217
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
17.17.9. Тауарды сыныптау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
тауарды сыныптау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00190
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – жалпы ("О");
2 – тізім тауары.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
17.17.10. Тауарларды сәйкестендіру құралдарымен маркалауға жататын тауарларға жатқызу белгісі
(casdo:‌CIMSign‌Code)
тауарларды сәйкестендіру құралдарымен (бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен) тауарларға жатқызу белгісі
M.CA.SDE.00764
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме тауарлардың тізбесіне енгізілген, бақылау (сәйкестендіру белгілерімен) таңбалауға жататын, бірақ нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес мұндай таңбалауға жатпайтын тауарлар үшін - "М" мәнін қамтуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
17.17.11. Тауардың тыйымдар мен шектеулер қолданудан азат болуы белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тауардың тыйымдар мен шектеулер қолданудан азат болуы белгісі
M.CA.SDE.00142
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме шектеулерден азат тауарлар үшін - "С" мәнін қамтуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
17.17.12. Код соблюдения запретов и ограничений
(casdo:‌Prohibition‌Code)
қолданылатын тыйымдар мен шектеулердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00170
casdo:‌Prohibition‌Code‌Type (M.CA.SDT.01106)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 5
0..*
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
17.17.13. Зияткерлік меншік объектісінің белгісі
(casdo:‌IPOSign‌Code)
тауарларды зияткерлік меншік объектілеріне жатқызу белгісі
M.CA.SDE.00130
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме зияткерлік меншік объектілеріне жатқызылған тауарлар үшін - "И" мәнін қамтуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды

17.17.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
порядковый номер листа (дополнительного листа)
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
17.17.8. Порядковый номер в списке
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в списке
M.CA.SDE.00217
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан
17.17.9. Код особенности классификации товара
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
кодовое обозначение особенности классификации товара
M.CA.SDE.00190
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – общий ("О");
2 – товар списка.
В остальных случаях реквизит не заполняется
17.17.10. Признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации
(casdo:‌CIMSign‌Code)
признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации (контрольными (идентификационными) знаками)
M.CA.SDE.00764
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "М" – для товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными знаками), но не подлежащих такой маркировке в соответствии с требованиями нормативных правовых актов. В остальных случаях реквизит не заполняется
17.17.11. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "С" – для товаров, свободных от ограничений. В остальных случаях реквизит не заполняется
17.17.12. Код соблюдения запретов и ограничений
(casdo:‌Prohibition‌Code)
кодовое обозначение применяемых запретов и ограничений
M.CA.SDE.00170
casdo:‌Prohibition‌Code‌Type (M.CA.SDT.01106)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..*
реквизит используется в Республике Казахстан
17.17.13. Признак объекта интеллектуальной собственности
(casdo:‌IPOSign‌Code)
признак отнесения товара к объектам интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00130
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "И" – для товаров, отнесенных к объектам интеллектуальной собственности. В остальных случаях реквизит не заполняется

17.17.14. Тауарларға арналған декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналуы коды
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
экспресс-жүктердің немесе халықаралық пошта жөнелтімдерінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00630
casdo:‌Code1to3‌Code‌Type (M.CA.SDT.00194)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ХПЖ - халықаралық пошта жөнелтімдерімен жіберілетін тауарларды кедендік декларациялау кезінде;
ЭКЖ - экспресс-жүктерді кедендік декларациялау кезінде.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
17.17.15. Қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың коды
(casdo:‌Commodity‌Add‌Code)
қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00171
casdo:‌Commodity‌Add‌Code‌Type (M.CA.SDT.00195)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын қосымша кедендік ақпараттың сыныптауышына сәйкес кодтың 4 белгісінің мәні.
Шаблон: \d{4}
0..1
17.17.16. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
M.CA.SDE.00169
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме "1" - тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылады деген мәнді қамтуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
17.17.17. Негізгі және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгі және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..3
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13
0..1
деректеме сәйкестендіргіші "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс

17.17.14. Код предназначения товаров, декларируемых в декларации на товары
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
кодовое обозначение экспресс-грузов или международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00630
casdo:‌Code1to3‌Code‌Type (M.CA.SDT.00194)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях;
ЭКГ – при таможенном декларировании экспресс-грузов.
В остальных случаях реквизит не заполняется
17.17.15. Код товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
(casdo:‌Commodity‌Add‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
M.CA.SDE.00171
casdo:‌Commodity‌Add‌Code‌Type (M.CA.SDT.00195)
Значение 4 знаков кода в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации, используемым в государствах - членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{4}
0..1
17.17.16. Признак продукции военного назначения
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
признак продукции военного назначения
M.CA.SDE.00169
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит должен содержать значение "1" – товар является продукцией военного назначения. В остальных случаях реквизит не заполняется
17.17.17. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"

17.17.18. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың жалпы брутто массасы
M.CA.SDE.01202
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:TotalGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:TotalGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
17.17.19. Жалпы нетто массасы
(casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)
жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың жалпы нетто массасы
M.CA.SDE.01201
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:TotalNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:TotalNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
17.17.20. Тауарлар тобы
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
басқа топтардан сипаттамаларымен ерекшеленетін бір атаудағы тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details‌Type (M.CA.CDT.00047)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771

17.17.18. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
общая масса брутто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01202
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
17.17.19. Общая масса нетто
(casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)
общая масса нетто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01201
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
17.17.20. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details‌Type (M.CA.CDT.00047)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771

csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжат қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
кедендік және өзге де төлемдер есептеу және алу үшін қажетті қосымша сипаттамаларды (сапалық, сандық, техникалық, коммерциялық), ішкі нарықты қолдау шараларын қолдануды, тыйымдар мен шектеулердің сақталуын қамтамасыз етуді, кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау жөнінде шаралар қабылдауын, сәйкестендіруді, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес он орынды сыныптау кодына жатқызуды ескергендегі тауарлар тобының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
*.3. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар сыныптамасы туралы кеден органының шешіміне сай жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауар компонентінің қосымша сипаттамаларын (сапалық, (позиция) нөмірі) ескергендегі тауарлар тобының сипаттамасы
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.4. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамасы
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00273)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжат қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.4.2. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CACommodity‌Description‌Base‌Details‌Type (M.CA.CDT.00800)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.4.2.1. Өндіруші
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
тауарды өндірушінің (дайындаушының) атауы
M.CA.SDE.00203
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.2. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас құқықтар, патент объектісінің атауы
M.CA.SDE.00205

csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации. Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.2. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, количественных, технических, коммерческих), необходимых для исчисления и взимания таможенных и иных платежей, применения мер защиты внутреннего рынка, обеспечения соблюдения запретов и ограничений, принятия таможенными органами мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности, идентификации, отнесения к одному десятизначному классификационному коду в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.3. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
номер (позиция) компонента товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде, в соответствии с решением таможенного органа о классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.4. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00273)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации. Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.4.2. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CACommodity‌Description‌Base‌Details‌Type (M.CA.CDT.00800)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.2.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
наименование производителя (изготовителя) товара
M.CA.SDE.00203
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205

csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.3. Шығарылған жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
шығарылған жерінің атауы
M.CA.SDE.00769
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.4. Маркасының атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
маркасының атауы
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.5. Моделінің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
өнім (тауар) моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.6. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Id)
өнім (тауар) түрінің бірегей сәйкестендіргіші немесе тауардың атрибуты
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4.2.7. Сорттың атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
өнім (тауар) сортының (сорттар тобының) атауы
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.8. Стандарттың атауы
(casdo:‌Standard‌Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымның) немесе тауарға арналған техникалық шарттардың атауы
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
*.4.2.9. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
өнім (тауар) бірлігінің бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..*
*.4.2.10. Өндіру күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
тауардың өндірілген (дайындалған) күні
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.3. Өнімнің габариттік өлшемдері
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
объектінің желілік мөлшерлері (ұзындығы, ені және биіктігі)
M.CDE.00066
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.4.3.1. Ұзындығы
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
объектінің бойлық бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.3. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.6. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.2.7. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.8. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.4.2.9. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
*.4.2.10. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
линейные размеры объекта (длина, ширина и высота)
M.CDE.00066
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.3.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Ұзындығы (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Ұзындығы (csdo:UnifiedLengthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Одақ НСИ тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.3.2. Ені
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
объектінің көлденең бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00170
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Ені (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Ені (csdo:UnifiedWidthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Одақ НСИ тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.3.3. Биіктігі
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
объектінің тік бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00169
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерений, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.3.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.SDE.00170
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерений, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.3.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.SDE.00169
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

*.4.4.6.2. Диапазонның ең көп шамасы
(casdo:‌Max‌Range‌Measure)
диапазонның ең көп шамасы
M.CA.SDE.00261
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Диапазонның ең көп шамасы (casdo:MaxRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Диапазонның ең көп шамасы (casdo:MaxRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Одақ НСИ тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.4.7. Келісімшартқа сәйкес көлем
(casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)
тауардың келісімшартқа сәйкес көлемі
M.CA.SDE.00259
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Келісімшартқа сәйкес көлем (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Келісімшартқа сәйкес көлем (casdo:ContractVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.4.8. Іс жүзіндегі көлем
(casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)
тауардың іс жүзіндегі көлемі
M.CA.SDE.00260
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

*.4.4.6.2. Максимальная величина диапазона
(casdo:‌Max‌Range‌Measure)
максимальная величина диапазона
M.CA.SDE.00261
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерений, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.4.7. Объем в соответствии с контрактом
(casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)
объем товара в соответствии с контрактом
M.CA.SDE.00259
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.4.4.8. Фактический объем
(casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)
фактический объем товара
M.CA.SDE.00260
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

17.17.21. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
cacdo:‌DTAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00443)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірісәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
көлік құралының маркасы және моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
"Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo:VehicleModelDetails)" деректемесі қалыптастырылған жағдайда деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Маркасының атауы транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) маркасының атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1

17.17.21. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00504
cacdo:‌DTAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00443)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит должен быть заполнен в случае формирования реквизита "Марка (модель) транспортного средства (cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" атрибут должен содержать значение "2025"
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.5. Өндіру күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
көлік құралының дайындалған күні (шығарылу сәті)
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Engine‌Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
іштен жану қозғалтқышы цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.CA.SDE.00092
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo:EngineVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "111" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo:EngineVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2020" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Қозғалтқыштың ең көп қуаты
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
қозғалтқыштың ең көп қуаты
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қозғалтқыштың ең көп қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыштың қуаты киловатпен көрсетілген жағдайда атрибут "214" мәнін қамтуға тиіс.
"Қозғалтқыштың ең көп қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыштың қуаты ат күшімен көрсетілген жағдайда атрибут "251" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қозғалтқыштың ең көп қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2020" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
осы көлік құралының тасымалдауына есептелген жүктің массасы
M.CA.SDE.00289
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.10. Жүрген жол көрсеткіші
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
көлік құралының жүрген жолының көрсеткіші
M.CA.SDE.00632
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жүрген жол көрсеткіші (casdo:VehicleMileageMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жүрген жол көрсеткіші (casdo:VehicleMileageMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.11. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі

*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214".
В случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currency‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.12. Жедел қызметтерді шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
көлік құралы онымен жабдықталған шұғыл жедел қызметтерді шақыру құрылғысының немесе жүйесінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
17.17.22. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00482
cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00430)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
зияткерлік меншік объектілері тізілімі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00606
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық комиссия жүргізетін мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі;
2 - мүше мемлекеттің кеден органы жүргізетін мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізілімі
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
егер "Тізілім типінің коды (casdo:RegistryOwnerCode)" деректемесінде "2" мәні болса деректеме толтырылуға тиіс және кеден органы зияткерлік меншік объектісін тізілімге енгізген мүше мемлекеттің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00607
casdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.CA.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
17.17.22. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.CDE.00482
cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00430)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код типа реестра
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
кодовое обозначение типа реестра объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00606
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит дожен принимать одно из следующих значений:
1 – единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов, который ведется Евразийской экономической комиссией;
2 – национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, который ведется таможенным органом государства-члена
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если реквизит "Код типа реестра (casdo:‌Registry‌Owner‌Code)" содержит значение "2", и должен содержать кодовое обозначение государства-члена, таможенным органом которого объект интеллектуальной собственности включен в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:‌IPObject‌Id)
регистрационный номер по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00607
casdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.CA.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{5}-\d{6})
1
17.17.23. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарлар қаптамасы
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарлар қаптамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауар қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауар қаптамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00263
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
0 – қаптамасыз;
1 – қаптамамен;
2 – көлік құралының жабдықталған ыдыстарында қаптамасыз
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауар орналастырылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.3. Тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындарының түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
cacdo:‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00388)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.5.1. Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
жүк, жүк орындары, қаптамалар, тұғырықтар туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00701
casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00162)
Жүк, жүк орындары және қаптама туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
0 – қаптама туралы мәліметтер;
1 – тұтыну және (немесе) жеке ыдыс немесе жеке қаптама туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырықтар туралы мәліметтер
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүк, қаптама немесе қаптама материалы түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{5}-\d{6})
1
17.17.23. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
cacdo:‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00388)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о потребительской и (или) индивидуальной таре или индивидуальной упаковке;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
қаптамалар, тұғырықтар саны
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, тұғырықтың, жүк орнының немесе тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
17.17.24. Тауардың қаптаманы есептемегендегі нетто салмағы
(casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың қаптаманы есептемегендегі нетто салмағы
M.CA.SDE.00679
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Тауардың қаптаманы есептемегендегі нетто салмағы (casdo:CleanNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Тауардың қаптаманы есептемегендегі нетто салмағы (casdo:CleanNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
17.17.25. Контейнерлердің тізбесі
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
контейнерлердің тізбесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00418
cacdo:‌Container‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00354)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
контейнерлер түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00165
cacdo:‌Container‌Details‌Type (M.CA.CDT.00126)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1..*

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
17.17.24. Вес товара нетто без учета упаковки
(casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара нетто без учета упаковки
M.CA.SDE.00679
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
17.17.25. Перечень контейнеров
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
сведения о перечне контейнеров
M.CA.CDE.00418
cacdo:‌Container‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00354)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида контейнера
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2013"
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.00165
cacdo:‌Container‌Details‌Type (M.CA.CDT.00126)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.2.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00706
casdo:‌Container‌Id‌Type (M.CA.SDT.00145)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
1
*.2.2. Объект жүктемесінің коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
контейнердің толық жүктелуінің белгісі
M.CA.SDE.00275
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
1 – тауар бүкіл контейнерді алады;
2 – тауар контейнердің бір бөлігін алады
*.3. Контейнерлердің саны
(casdo:‌Container‌Quantity)
бір түрдегі контейнерлердің саны
M.CA.SDE.00274
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
17.17.26. Акциздік немесе арнайы маркалар
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00479
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00421)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың саны
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
акциздік немесе арнайы маркалардың саны
M.CA.SDE.00599
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
1
*.2. Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар серияларының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00600
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
0..1
*.3. Нөмірлер (сәйкестендіргіштер) тізбесі
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00480
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00423)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Акциздік немесе арнайы марканың нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы марканың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00601
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1..*
*.4. Нөмірлер диапазоны
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің диапазоны
M.CA.CDE.00478
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00422)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының бірінші нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00603
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1

*.2.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
идентификационный номер контейнера
M.CA.SDE.00706
casdo:‌Container‌Id‌Type (M.CA.SDT.00145)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
1
*.2.2. Код загрузки объекта
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
признак полноты загрузки контейнера
M.CA.SDE.00275
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
1 – товар занимает весь контейнер;
2 – товар занимает часть контейнера
*.3. Количество контейнеров
(casdo:‌Container‌Quantity)
количество контейнеров одного вида
M.CA.SDE.00274
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
17.17.26. Акцизные или специальные марки
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
сведения об акцизных или специальных марках
M.CA.CDE.00479
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00421)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
количество акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00599
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
1
*.2. Серия акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
идентификатор серии акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00600
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
перечень номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00480
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00423)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
M.CA.SDE.00601
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1..*
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
диапазон номеров акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00478
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00422)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
первый номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00603
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1

*.4.2. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының соңғы нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының соңғы нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00602
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1
17.17.27. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
(cacdo:‌CIMDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00378
cacdo:‌CIMDetails‌Type (M.CA.CDT.00166)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін салу белгісі
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін салу белгісі
M.CA.SDE.00766
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
егер тауарлар бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау тауарлар шығарылғаннан кейін жүзеге асырылса - деректеме "ПВ" мәнін қабылдауға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
(casdo:‌CIMQuantity)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
M.CA.SDE.00765
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
(cacdo:‌CIMList‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00379
cacdo:‌CIMList‌Details‌Type (M.CA.CDT.00165)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрсетілетін сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00767
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
(cacdo:‌CIMRange‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
M.CA.CDE.00380
cacdo:‌CIMRange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00167)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00762
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.

*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
последний номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00602
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
17.17.27. Сведения о контрольных (идентификационных) знаках
(cacdo:‌CIMDetails)
сведения о контрольных (идентификационных) знаках
M.CA.CDE.00378
cacdo:‌CIMDetails‌Type (M.CA.CDT.00166)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
M.CA.SDE.00766
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен принимать значение "ПВ" – если маркировка товаров контрольными (идентификационными) знаками будет осуществляться после выпуска товаров.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.2. Количество контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:‌CIMQuantity)
количество контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00765
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
*.3. Перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:‌CIMList‌Details)
перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00379
cacdo:‌CIMList‌Details‌Type (M.CA.CDT.00165)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
(casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMId)
визуально отображаемый идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
M.CA.SDE.00767
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:‌CIMRange‌Details)
диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00380
cacdo:‌CIMRange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00167)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:‌First‌Visual‌Identifier‌CIMId)
первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00762
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo:‌Last‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00761
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
17.17.28. Кезең
(cacdo:‌Period‌Date‌Details)
тауарларды жеткізу кезеңі
M.CA.CDE.00481
cacdo:‌Period‌Date‌Details‌Type (M.CA.CDT.00424)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн
(csdo:‌Start‌Date)
кезеңнің бастапқы күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.2. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
кезеңнің ақырғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.17.29. Құбыр көлігімен тасымалданатын тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
құбыр көлігімен тасымалданатын тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00605
cacdo:‌Pipeline‌Details‌Type (M.CA.CDT.00425)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
іс жүзінде берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері
M.CA.SDE.00689
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері (casdo:OilTransferMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
кен орнының атауы
M.CA.SDE.00636

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:‌Last‌Visual‌Identifier‌CIMId)
последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00761
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
17.17.28. Период
(cacdo:‌Period‌Date‌Details)
период поставки товаров
M.CA.CDE.00481
cacdo:‌Period‌Date‌Details‌Type (M.CA.CDT.00424)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
начальная дата периода
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
конечная дата периода
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.17.29. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
M.CA.CDE.00605
cacdo:‌Pipeline‌Details‌Type (M.CA.CDT.00425)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
количество фактически переданной нефти или нефтепродуктов
M.CA.SDE.00689
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной нефти или нефтепродуктов (casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
название месторождения
M.CA.SDE.00636

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..*
*.3. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күні қолданылатын тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
17.17.30. Электр энергиясының мөлшері
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
қабылданған және берілген электр энергиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00490
cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details‌Type (M.CA.CDT.00426)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
берілген электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00282
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Қабылданған электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
қабылданған электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00281
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, действующее на дату заключения контракта с недропользователем
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан
17.17.30. Количество электроэнергии
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
сведения о принятой и переданной электроэнергии
M.CA.CDE.00490
cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details‌Type (M.CA.CDT.00426)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной электроэнергии
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
количество переданной электроэнергии
M.CA.SDE.00282
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Количество принятой электроэнергии
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
количество принятой электроэнергии
M.CA.SDE.00281
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

17.17.31. Инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауардың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлардың тізбесінде көрсетілген тауардың (технологиялық жабдықтың, оған құрауыштар мен қосалқы бөлшектердің, шикізат пен материалдардың) тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01223
cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01182)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Инвестициялық жобаның реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Seq‌Id)
инвестициялық жобаның инвестициялық жобалардың тізілімі бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.01193
casdo:‌Digital‌Id4‌Type (M.CA.SDT.01107)
ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан
1
*.3. Инвестициялық жобаны енгізу жылы
(casdo:‌Investment‌Project‌Year)
инвестициялық жобаны инвестициялық жобалар тізіліміне енгізу жылы
M.CA.SDE.01194
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жылды белгілеу
1
*.4. Тауарлар тізбесінің түрі
(casdo:‌Investment‌Goods‌List‌Kind‌Code)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлар тізбесі түрінің (белгісінің) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01195
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
Т – технологиялық жабдықтың, оның құрауыштары мен қосалқы бөлшектерінің тізбесі үшін;
С – шикізат пен материалдардың тізбесі үшін
*.5. Тауардың инвестициялық жоба шегіндегі реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Goods‌Seq‌Id)
тауардың бір инвестициялық жоба шегіндегі реттік нөмірі
M.CA.SDE.01196
casdo:‌Digital‌Id9‌Type (M.CA.SDT.01108)
Жолды ажырату символдарын қамтымайтын бірыңғайланған символдар жолы (#xA) және (#x9) табуляциясының).
Шаблон: \d{9}
1
17.17.32. Еркін кеден аймағы немесе еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар
(cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details)
еркін кеден аймағы немесе еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған және декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00505
cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00444)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Сілтеме жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
тауарларға арналған алдыңғы декларация туралы мәліметтер көрсетілген алдыңғы иқұжаттар туралы мәліметтер жазбасының сәйкестендіргіші (жол нөмірі)
M.CA.SDE.00617

17.17.31. Регистрационный номер товара, ввозимого для реализации инвестиционного проекта
(cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере товара (технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, сырья и материалов), указанном в перечне товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.CDE.01223
cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01182)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Порядковый номер инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Seq‌Id)
порядковый номер инвестиционного проекта по реестру инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01193
casdo:‌Digital‌Id4‌Type (M.CA.SDT.01107)
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления
1
*.3. Год включения инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Year)
год включения инвестиционного проекта в реестр инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01194
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
Обозначение года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4. Вид перечня товаров
(casdo:‌Investment‌Goods‌List‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида (признака) перечня товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01195
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит должен принимать одно из значений:
Т – для перечня технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему;
С – для перечня сырья и материалов
*.5. Порядковый номер товара в пределах инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Goods‌Seq‌Id)
порядковый номер товара в пределах одного инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01196
casdo:‌Digital‌Id9‌Type (M.CA.SDT.01108)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{9}
1
17.17.32. Товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада
(cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details)
сведения о товаре, помещенном под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада и использованном при изготовлении декларируемого товара
M.CA.CDE.00505
cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00444)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
идентификатор записи (номер строки) сведений о предшествующих документах, в которой указаны сведения о предшествующей декларации на товары
M.CA.SDE.00617

17.17.33. Тауарларды қайта өңдеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Item‌Processing‌Details)
тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде тауарларға арналған декларацияны пайдалану кезінде көрсетілетін мәліметтер
M.CA.CDE.00512
cacdo:‌Processing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00447)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өнімнің шығу нормасы
(casdo:‌Rate‌Of‌Yield‌Text)
қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00633
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.2. Сәйкестендіру тәсілі
(casdo:‌Goods‌Identification‌Method‌Text)
тауарды сәйкестендіру тәсілің сипаттамасы
M.CA.SDE.00634
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.3. Тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
(casdo:‌Goods‌Substitute‌Text)
тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00635
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
*.4. Қайта өңдеу шарттары туралы құжат
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
қайта өңдеу шарттары туралы алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталған күн
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

17.17.33. Сведения о переработке товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Processing‌Details)
сведения, указываемые при использовании декларации на товары в качестве документа об условиях переработки товаров
M.CA.CDE.00512
cacdo:‌Processing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00447)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Норма выхода продукции
(casdo:‌Rate‌Of‌Yield‌Text)
описание нормы выхода продуктов переработки
M.CA.SDE.00633
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.2. Способ идентификации
(casdo:‌Goods‌Identification‌Method‌Text)
описание способа идентификации товара
M.CA.SDE.00634
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.3. Сведения о замене товаров
(casdo:‌Goods‌Substitute‌Text)
сведения о замене товаров
M.CA.SDE.00635
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.4. Документ об условиях переработки
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
сведения о предыдущем документе об условиях переработки
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

17.17.36. Шығарылған ел
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректеме шығарылған елдің әріптік кодын, не мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
EU – Еуроодақ;
00 – белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме толтырылмайды
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
17.17.37. Преференциялар
(cacdo:‌Preference‌Details)
преференциялар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00492
cacdo:‌Preference‌Details‌Type (M.CA.CDT.00427)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00610
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдер төлеу жөніндегі жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00682
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдер төлеу жөніндегі жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
егер декларант тауарлар шығарылғаннан кейін тарифтік преференцияларды қалпына келтіруді жоспарласа - деректеме кедендік төлемдер төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышына сәйкес жеңілдіктер кодын немесе "ПВ" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Кедендік акциз төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
кедендік акциз төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00612
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдер төлеу жөніндегі жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Қосылған құнға салық төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌VATPref‌Code)
қосылған құнға салық төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00611
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдер төлеу жөніндегі жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме "2008" мәнін қамтуға тиіс

17.17.36. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать буквенный код страны происхождения, либо одно из следующих значений:
EU – Евросоюз;
00 – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит не заполняется
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
17.17.37. Преференции
(cacdo:‌Preference‌Details)
сведения о преференциях
M.CA.CDE.00492
cacdo:‌Preference‌Details‌Type (M.CA.CDT.00427)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код преференции по уплате таможенных сборов
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенных сборов
M.CA.SDE.00610
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.2. Код преференции по уплате таможенной пошлины
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенной пошлины
M.CA.SDE.00682
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
реквизит должен содержать код льготы в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей или значение "ПВ" – если декларант планирует восстановить тарифные преференции после выпуска товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.3. Код преференции по уплате акциза
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате акциза
M.CA.SDE.00612
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.4. Код преференции по уплате налога на добавленную стоимость
(casdo:‌VATPref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате налога на добавленную стоимость
M.CA.SDE.00611
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"

17.17.38. Кедендік рәсім
(cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details)
кедендік рәсім туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00167
cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00127)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кедендік рәсімнің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
деректеме кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес мәлімделетін кедендік рәсім кодын немесе қорларды кедендік декларациялау кезінде - "00" қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
алдыңғы кедендік рәсімнің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00276
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің коды
(casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code)
тауарларды өткізу ерекшеліктерінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00088
casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00044)
Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2003" мәнін қамтуға тиіс
17.17.39. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі

17.17.38. Таможенная процедура
(cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details)
сведения о таможенной процедуре
M.CA.CDE.00167
cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00127)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
реквизит должен содержать код заявляемой таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
*.2. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
кодовое обозначение предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
*.3. Код особенности перемещения товаров
(casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности перемещения товаров
M.CA.SDE.00088
casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00044)
Значение кода в соответствии с классификатором особенностей перемещения товаров.
Длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2003"
17.17.39. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

17.17.43. Жалпы статистикалық құн
(casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)
жиналмаған немесе бөлшектелген, оның ішінде жиынтықты емес немесе аяқталмаған түрде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауардың жалпы статистикалық құны
M.CA.SDE.01203
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:TotalStatisticValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
17.17.44. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындау әдісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00620
casdo:‌Valuation‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00185)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2005" мәнін қамтуға тиіс
17.17.45. Квота
(cacdo:‌Quota‌Details)
квота туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00161
cacdo:‌Quota‌Details‌Type (M.CA.CDT.00122)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Квотаның сандық тұрғыдағы қалдығы
(cacdo:‌Quota‌Measure‌Reminder‌Details)
квотаның сандық тұрғыдағы қалдығы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00162
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..2

17.17.43. Общая статистическая стоимость
(casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)
общая статистическая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01203
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
17.17.44. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00620
casdo:‌Valuation‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00185)
Значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Длина: 1
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" атрибут должен содержать значение "2005"
17.17.45. Квота
(cacdo:‌Quota‌Details)
сведения о квоте
M.CA.CDE.00161
cacdo:‌Quota‌Details‌Type (M.CA.CDT.00122)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Остаток квоты в количественном выражении
(cacdo:‌Quota‌Measure‌Reminder‌Details)
сведения об остатке квоты в количественном выражении
M.CA.CDE.00162
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..2

*.1.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.1.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13
0..1
деректеме сәйкестендіргіші "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.2. Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы
(casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)
квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00273
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы (casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы (casdo:QuotaRemainderAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Квотаны есептен шығару үшін тауар саны
(cacdo:‌Quota‌Write‌Off‌Measure‌Details)
квотаны есептен шығару үшін қажетті өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00164
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады

*.1.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.1.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
*.2. Остаток квоты в стоимостном выражении
(casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)
сведения об остатке квоты в стоимостном выражении
M.CA.SDE.00273
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.3. Количество товара для списания квоты
(cacdo:‌Quota‌Write‌Off‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, необходимое для списания квоты
M.CA.CDE.00164
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде мына шаблонға сәйкес келетін кеден құжатының нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұн ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжат тіркелген күн, ННННННН – құжаттың тіркеу журналындағы нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00627
casdo:‌Id2‌Type (M.CA.SDT.00183)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
casdo:‌Id2‌Type (M.CA.SDT.00183)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге де алдыңғы құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын немесе нөмірі шаблонға сәйкес келмейтін кедендік құжаттың нөмірі көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.9. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
өзге де алдыңғы құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға және YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың алдыңғы құжаттағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.11.2. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
дайындау кезінде пайдаланылған немесе декларацияланатын тауар құрамына енген тауардың нетто массасы
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство, или номер которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.9. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
*.11.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

*.10.1. Ақпараттық көзің немесе ресурстың атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.10.2. Нақтыланған мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2048
1
*.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
ақпараттық ресурсқа жүгінген күн
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.11. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға немесе жазбаның реттік нөміріне бір мәнді сілтеме жасау мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.12. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.13. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
кедендік операция (рәсім) жасаудың немесе оны аяқтаудың мәлімделген мерзімі (тауарларды уақытша әкелу (әкету), сақтау, қайта өңдеу, арнайы кедендік рәсім қолданысының және т.б. мерзімі)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.14. Уақытша әкелу (әкету) мерзімі түрінің коды
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
уақытша әкелу мерзімі түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме оны толтыру кезінде мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.12. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" атрибут должен содержать значение "2010"
*.13. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
заявляемый срок совершения таможенной операции (процедуры) или ее окончания (срок временного ввоза (вывоза), хранения товаров, переработки, действия специальной таможенной процедуры и т.д.)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.14. Код вида срока временного ввоза (вывоза)
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида срока временного ввоза
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:

1 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан кем болса;
2 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан көп болса
*.15. Арнайы оңайлату түрінің коды
(casdo:‌Simplification‌Code)
арнайы оңайлату түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00621
casdo:‌Simplification‌Code‌Type (M.CA.SDT.00186)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес арнайы оңайлату түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Арнайы оңайлату түрінің коды (casdo:SimplificationCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2027" мәнін қамтуға тиіс
*.16. Қосымша ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
құжат туралы қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Беларусь Республикасында қолданылатын құжаттар туралы қосымша ақпарат кодтарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.17. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
құжатты тіркеген кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.18. Озыңқы жеткізу белгісі
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
озыңқы жеткізу белгісі
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме оны толтыру кезінде "11" - озыңқы жеткізілім мәнін қабылдауға тиіс
*.19. Құжаттардың жалпы саны
(casdo:‌Document‌Quantity)
сыртқы сауда келісімшарттары тізіміне сәйкес тауарлар оларға сәйкес өткізілетін құжаттардың жалпы саны
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.20. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
қайта өңдеу операцияларының құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currency‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.21. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240

1 – если срок временного ввоз/вывоза менее 1 года;
2 – если срок временного ввоз/вывоза более 1 года
*.15. Код вида специального упрощения
(casdo:‌Simplification‌Code)
кодовое обозначение вида специального упрощения
M.CA.SDE.00621
casdo:‌Simplification‌Code‌Type (M.CA.SDT.00186)
Значение кода вида специального упрощения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 1
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида специального упрощения (casdo:‌Simplification‌Code)" атрибут должен содержать значение "2027"
*.16. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительной информации о документе
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Значение кода в соответствии с классификатором кодов дополнительной информации о документах, применяемом в Республике Беларусь.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.17. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.18. Признак опережающей поставки
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
признак опережающей поставки
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать значение "11" – опережающая поставка
*.19. Общее количество документов
(casdo:‌Document‌Quantity)
общее количество документов, в соответствии с которыми перемещаются товары, согласно списку внешнеторговых контрактов
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.20. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость операций по переработке
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.21. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.22. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
0..1
*.23. Лицензия тауары
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
лицензиядағы тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.23.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.23.2. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.24. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00772
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.25. Электрондық құжаттың қоймадағы сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттарды қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.25.1. Электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.25.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) қоймадағы сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) қоймадағы сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.26. Құжаттың іс жүзінде берілгені туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде берілгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.22. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.23. Товар лицензии
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
сведения о товаре в лицензии
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.23.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.23.2. Порядковый номер перечня товаров
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
порядковый номер перечня товаров
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.24. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.25. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.25.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.25.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.26. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.26.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларация (өтініш) беру кезінде құжатты ұсынудың белгісі
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Құжаттар ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
0 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылмады;
1 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылды;
2 – Кодекстің 109-бабының 10-тармағына сәйкес құжат ұсынылмады;
3 – құжат тауарлар шығарылғаннан кейін ұсынылды (ұсынылады)
*.26.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.26.3. Құжаттың ұсынылған күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжаттың ұсыну бойынша міндеттемелер оған дейін орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.26.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын, оған ұсынылған құжат қоса берілген уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде мына шаблонға сәйкес келетін кеден құжатының нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2,5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)

*.26.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
0 – документ не представлен при подаче декларации на товары;
1 – документ представлен при подаче декларации на товары;
2 – документ не представлен в соответствии с пунктом 10 статьи 109 Кодекса;
3 – документ представлен (будет представлен) после выпуска товаров
*.26.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2009"
*.26.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.26.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)

*.26.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және оған ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.26.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.26.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.26.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылған құжат қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын кеден құжатының нөмірі немесе нөмірі шаблонға сәйкес келмейтін құрылым көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжат тіркелген күн, ННННННН – құжаттың тіркеу журналындағы нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.26.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылған құжат қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
"Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:PrecedingDocId)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға және ол: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
17.17.48. Кедендік төлем есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
кедендік және өзге де төлем есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Төлем есептеудің негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
төлем есептеуге арналған база
M.CA.SDE.00708

*.26.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.26.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.26.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.26.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство или структура номера которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.26.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.17.48. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
база для исчисления платежа
M.CA.SDE.00708

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 6
0..1
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
есептеу негізі валютасының цифрлық кодтық белгіленуі (адвалор мөлшерлеме)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Cod" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.5. Пайдаланылатын төлем мөлшерлемесі
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
есеп айырысу кезінде пайдаланылатын төлем мөлшерлемесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кедендік төлем мөлшерлемесінің түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
төлем мөлшерлемесі түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Кедендік төлем мөлшерлемелері түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
% – пайызбен көрсетілген мөлшерлеме (адвалорлық мөлшерлеме (біріктірілген мөлшерлеменің адвалорлық құрауышы), қайта қаржыландыру мөлшерлемесі (шешуші мөлшерлеме, есептік мөлшерлеме) пайыздық мөлшерлеме);
* – өзіндік ерекшелікті мөлшерлеме (біріктірілген мөлшерлеменің өзіндік ерекшелікті құрауышы);
S – Қазақстан Республикасы үшін алым белгісі

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Числовая величина, определенная в результате измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки);
S – признак сборов для Республики Казахстан

*.5.8. Салмақ коэффициенті
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
өлшем бірлігінің салмақ коэффициенті (өзіндік ерекшелікті мөлшерлеме)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 3
0..1
*.6. Мөлшерлеме қолданылған күн
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
төлем мөлшерлемесі қолданылған күн
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кедендік және өзге де төлемдер төлеу ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Төлем ерекшелігінің коды (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2011" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
төлем сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Сома (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес көрсетілген валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности уплаты (casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)" атрибут должен содержать значение "2011"
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма (размер) платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеме Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушіні тіркеу елінің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Қазақстан Республикасында пайдаланылады. Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Беларусь Республикасында - төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН);
Қазақстан Республикасында - бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
*.6. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымның Ресей Федерациясына салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
деректеме толтырылмайды
*.7. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Қазақстан Республикасында пайдаланылады. Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Беларусь Республикасында - сәйкестендіру нөмірі;
Қазақстан Республикасында - жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
17.18.6. Төлем күні
(casdo:‌Payment‌Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу міндеттемелерін орындау күні)
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады. Деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.19. Төлем төлеуді кейінге қалдыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details)
кедендік төлемді немесе қайта импорт кезіндегі төлемді кейінге қалдыру немесе бөліп-бөліп төлеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00172
cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00357)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
17.19.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Республике Казахстан. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН)
*.6. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
реквизит не заполняется
*.7. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Республике Казахстан. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Беларусь – идентификационный номер;
в Республике Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
17.18.6. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.19. Сведения об отсрочке по уплате платежа
(cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details)
сведения об отсрочке, рассрочке по уплате таможенного платежа или платежа при реимпорте
M.CA.CDE.00172
cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00357)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
17.19.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"

17.19.2. Төлемді кейінге қалдыру оның негізінде ұсынылған құжат
(cacdo:‌Deffered‌Payment‌Doc‌Details)
кедендік төлемді немесе қайта импорт кезіндегі төлемді кейінге қалдыру, бөліп-бөліп төлеу оның негізінде ұсынылған құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00408
ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.19.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
төлем төлеудің соңғы күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
17.20. Кедендік баждар, салықтар төлеу бойынша ұсынылған міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
кедендік баждар, салықтар төлеу бойынша ұсынылған міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00558
cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00459)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
17.20.1. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00557
casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00164)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдердің төленуін қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме "2018" мәнін қамтуға тиіс

17.19.2. Документ, на основании которого предоставлена отсрочка платежа
(cacdo:‌Deffered‌Payment‌Doc‌Details)
сведения о документе, на основании которого предоставлена отсрочка, рассрочка таможенного платежа или платежа при реимпорте
M.CA.CDE.00408
ccdo:‌Doc‌Details‌V4‌Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.19.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
последний день уплаты платежа
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.20. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
сведения о предоставленном обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00558
cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00459)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
17.20.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00164)
Значение кода кода способа обеспечения уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2018"

17.20.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушіні тіркеу елінің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады.
Деректеме төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) көрсетуге арналған
17.20.5. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Банк тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
17.21. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00195)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..*
17.21.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00143
casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00066)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шаралары кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2017" мәнін қамтуға тиіс
17.21.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифр. ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

17.20.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь.
Реквизит предназначен для указания учетного номера плательщика (УНП)
17.20.5. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
17.21. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
сведения о мере обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00195)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
17.21.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
кодовое обозначение меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.SDE.00143
casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00066)
Значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2017"
17.21.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"

17.21.3. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
17.21.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларын қолдануды растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларын қолдануды растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қоспағанда, кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларын қолдануды растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044

17.21.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
17.21.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00322
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит предназначен для указания сведений о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита, за исключением сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
18.14.5. Рөлдің коды
(casdo:‌Role‌Code)
тұлға орындайтын рөлдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00315
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
деректеме мынадай мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
1 – көлік құралының жүргізушісі;
2 – экспедитор;
3 – тасымалдау ұйымының өкілі болып табылатын өзге де тұлға
19. Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Seal‌Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00198
cacdo:‌Seal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00199)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
19.1. Салынған сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
салынған сәйкестендіру құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі тұтас оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
1
19.2. Пломбалағыштың нөмірі
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
пломбалағыштың нөмірі (сәйкестендіргіш)
M.CA.SDE.00194
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..*
19.3. Қорғаныштық пломбаның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Seal‌Id)
қорғаныштық пломбаның бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00156
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..*
19.4. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
сәйкестендіру құралдарының ерекшелік белгілерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..*
20. Кеден құжатын толтыру (қол қою) үшін жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
кеден құжатын толтыру (қол қою) үшін жауапты кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00174
cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details‌Type (M.CA.CDT.00187)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
0..1
20.1. Тұлғаны кедендік өкілдер тізіліміне енгізу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
тұлғаның кеден өкілдері тізіліміне енгізілуі туралы мәлеметтер
M.CA.CDE.00563
cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00464)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1
20.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2009" мәнін қамтуға тиіс

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
18.14.5. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
кодовое обозначение роли, выполняемой лицом
M.CA.SDE.00315
csdo:‌Code20‌Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
1 – водитель транспортного средства;
2 – экспедитор;
3 – иное лицо, являющееся представителем организации-перевозчика
19. Сведения о наложенных средствах идентификации
(cacdo:‌Seal‌Details)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00198
cacdo:‌Seal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00199)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.1. Количество наложенных средств идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
количество наложенных средств идентификации
M.CA.SDE.00193
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
1
19.2. Номер пломбиратора
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
номер (идентификатор) пломбиратора
M.CA.SDE.00194
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..*
19.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:‌Seal‌Id)
уникальный идентификационный номер защитной пломбы
M.SDE.00156
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
19.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание отличительных признаков средств идентификации
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
20. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
сведения о таможенном представителе, заполнившем (подписавшем) таможенный документ
M.CA.CDE.00174
cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details‌Type (M.CA.CDT.00187)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.1. Документ о включении в реестр таможенных представителей
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00563
cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00464)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2009"

24.1. Шекарадағы кеден органы
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
тауарлардың және көлік құралдарының келуі күтілетін кеден органы (шекаралық өткізу пункті)
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндері салаларымен айқындалады
1
24.1.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
24.1.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
24.1.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
24.2. Күн және уақыт
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
тауарлардың және көлік құралдарының шекаралық өткізу пунктіне келуі күтілетін күн және уақыт
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
0..1
деректеменің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзілік уақытпен айырма көрсетіліп жергілікті уақыт мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасуы күнін қамтуға тиіс, мұнда ссс - миллисекунд мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)
25. Декларанттың немесе кеден өкілінің шығыс құжаттарын есепке алу жүйесіндегі құжаттың тіркеу нөмірі
(casdo:‌Internal‌Doc‌Id)
декларанттың немесе кеден өкілінің шығыс құжаттарын есепке алу жүйесіне (регламентіне) сәйкес құжаттарды тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00198
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады

24.1. Таможенный орган на границе
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
таможенный орган (пограничный пункт пропуска), в который ожидается прибытие товаров и транспортных средств
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
24.1.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
реквизит должен быть заполнен
24.1.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
24.1.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
24.2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
25. Номер регистрации документа в системе учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
(casdo:‌Internal‌Doc‌Id)
номер регистрации документов в соответствии с системой (регламентом) учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
M.CA.SDE.00198
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
________________
* Егер тиісті деректемелердегі мәліметтер Одақтың құқығына, мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тауарларға арналған декларацияда және транзиттік декларацияда көрсетілуге жатқан не мәліметтерді автоматтандырылған өңдеу қажет болған жағдайда қолданылады. Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.".

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
________________
*Применяется в случае, если сведения в соответствующих реквизитах подлежат указанию в декларации на товары и транзитной декларации в соответствии с правом Союза, законодательством государств-членов либо необходимы для автоматизированной обработки сведений.
Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.".