Кәсіпорындардың ветеринариялық-санитариялық мәртебелерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 155 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 58-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кәсіпорындардың ветеринариялық-санитариялық мәртебелерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
оператордың анықтамалыққа қатысты функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссия орындайды;
ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану аясында Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 155 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кәсіпорындардың ветеринариялық-санитариялық мәртебелерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер
Кәсіпорынның ветеринариялық-санитариялық мәртебесінің коды
Кәсіпорынның ветеринариялық-санитариялық мәртебесінің атауы
Кәсіпорынның ветеринариялық-санитариялық мәртебесінің ағылшын тіліндегі атауы
00
шектеусіз
without limitations
10
уақытша шектелген
temporarily restricted
20
күшейтілген зертханалық бақылау
enhanced laboratory control
30
ескерту
warning
40
арнайы талаптар
special requirements
II. Анықтамалықтың паспорты
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

О справочнике ветеринарно-санитарных статусов предприятий
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 года № 155
В соответствии со статьей 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник ветеринарно-санитарных статусов предприятий (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
функции оператора в отношении справочника выполняются Евразийской экономической комиссией;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения ветеринарно-санитарных мер.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 155
Справочник
ветеринарно-санитарных статусов предприятий
I. Детализированные сведения из справочника
Код ветеринарно-санитарного статуса предприятия
Наименование ветеринарно-санитарного статуса предприятия
Наименование ветеринарно-санитарного статуса предприятия на английском языке
00
без ограничений
without limitations
10
временно ограничен
temporarily restricted
20
усиленный лабораторный контроль
enhanced laboratory control
30
предупреждение
warning
40
специальные требования
special requirements
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код

027
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
кәсіпорынның ветеринариялық-санитариялық мәртебесінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
КВСМА
5
Белгіленімі
ЕО027-2019 (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 155 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 155 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуын тоқтату туралы актінің деректермелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуы аяқталатын күн
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың және ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларды өндіретін, қайта өңдейтін және (немесе) сақтайтын үшінші елдердің кәсіпорындарының ветеринариялық-санитариялық мәртебелері туралы мәліметтерді жүйелеуге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
мынадай жағдайда: ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларды өндіретін, шығаратын, қайта өңдейтін және (немесе) сақтайтын ұйымдардың және тұлғалардың тізілімдерін қалыптастыру, жүргізу пайдалану кезінде; Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде қолданылатын электрондық құжаттарды (мәліметтерді) қалыптастыру кезінде пайдаланылады
13
Кілт сөзі
кәсіпорынның ветеринариялық-санитариялық мәртебесі, Еуразиялық экономикалық одақ кәсіпорындарының тізілімі, үшінші елдер кәсіпорындарының тізілімі
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттігі іске асырылатын сала
ветеринариялық-санитариялық шаралар
15
Халықаралық, (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштарды пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық, (мемлекетаралық, аймақтық) баламалары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтары (сыныптауыштары) бар болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламалары жоқ
17
Жүйелендіру (сыныптау) әдісі
1 – жүйелендірудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық бірыңғай нормативтік-анықтамалық жүйесі ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мән алып тасталған жағдайда Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтағы жазбаның қолданысы аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып, анықтамалықтың жазбасы алынып тасталған күннен бастап қолданылмайды деп белгіленеді. Анықтамалықтың кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде қолданылмайтындарын қайталап пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылым
анықтамалықтың құрылымы туралы ақпарат (жолақтардың құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру ережесі) осы құжаттың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан алынған мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатқызылады
21
Қайта қараудың белгіленген мерзімділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтер осы құжаттың I бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді беру тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталына жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

027
2
Тип
1 - справочник
3
Наименование
справочник ветеринарно-санитарных статусов предприятий
4
Аббревиатура
СВССП
5
Обозначение
ЕС 027-2019 (ред.1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 155
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 155
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и кодирования сведений о ветеринарно-санитарных статусах предприятий Евразийского экономического союза и третьих стран, осуществляющих производство, переработку
и (или) хранение подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
12
Аннотация
(область применения)
используется при:
формировании, ведении и использовании реестров организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров;
формировании электронных документов (сведений), применяемых при информационном взаимодействии при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
ветеринарно-санитарный статус предприятия, реестр предприятий Евразийского экономического союза, реестр предприятий третьих стран
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
ветеринарно-санитарные меры
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из справочника в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся
к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего документа
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

1. Бұл бөлім анықтамалықтың құрылымын және деректемелер құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласы мен оларды қалыптастыру ережесін айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы және деректемелер құрамы кестеде келтірілген, онда мына жолақтар (бағандар) қалыптырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) ережесін айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көп." – деректеменің көптігі (деректеменің ықтимал қайталану міндеттілігі (опциялығы) және саны).
3. Берілетін деректердің деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n >1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n >1);
n.m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануы тиіс (n >1, m >1);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0.. m – деректеме опциялы, m реттен артық емес қайталана алады (m >1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы және деректемелер құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі
Көп.
1. Кәсіпорындардың ветеринариялық- санитариялық мәртебелері туралы деректер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1..*
1.1. Кәсіпорынның ветеринариялық- санитариялық мәртебесінің коды
Шаблонға сәйкес символдар жолы:
[0-9]{2}
кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.2. Кәсіпорынның ветеринариялық- санитариялық мәртебесінің атауы
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 1000
орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Кәсіпорынның ветеринариялық- санитариялық мәртебесінің ағылшын тіліндегі атауы
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 1000
ағылшын тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
0..1
1.4. Анықтамалық жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1
*.1. Қолданысы басталатын күн
YYYY-MM-DD форматымен
ИСО 8601–2001 мемлекеттік стандарттарына сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
*.2. Анықтамалықтағы жазбаның қолданысы басталуын регламенттейтін акт туралы мәлімет
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
0..1

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о ветеринарно-санитарных статусах предприятий
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код ветеринарно-санитарного статуса предприятия
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9]{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование ветеринарно-санитарного статуса предприятия
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Наименование ветеринарно-санитарного статуса предприятия на английском языке
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
формируется в виде словосочетания на английском языке
0..1
1.4. Сведения о записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1

*.2.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы
Шаблон: \d{5}
актіні халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
*.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.2.3. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматымен
ИСО 8601–2001мемлекеттік стандарттарына сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*.3. Қолданысы аяқталатын күн
YYYY-MM-DD форматымен
ИСО 8601–2001 мемлекеттік стандарттарына сәйкес күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
*.4. Анықтамалықтағы жазба қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәлімет
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
0..1
*.4.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы
Шаблон:: \d{5}
актіні халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
*.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.4.3. Актінің күні
YYYY-MM-DD форматымен

*.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.3. Дата акта