Еуразиялық экономикалық комиссиядағы ішкі құжат айналымы қағидаларына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 197 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 13 және 14-тармақтарына сәйкес және жұмысты оңтайландыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 5 мамырдағы № 46 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиядағы ішкі құжат айналымы қағидаларына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 197 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссиядағы ішкі құжат айналымы қағидаларына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 80-тармақтың бірінші абзацында және 105-тармақтың бірінші абзацында "Ақпараттық технологиялар департаментімен бірлесіп," деген сөздер алып тасталсын.
2. 148-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Одақтың ресми сайтында орналастыруға арналған Үкіметаралық кеңес шешімінің (өкімінің), Жоғары кеңес шешімінің (өкімінің) файлын Құқықтық департаменттің жауапты қызметкері электрондық пошта арқылы тиісті электрондық хабарға қосымшада Ақпараттық технологиялар департаментіне жібереді.".
3. 151-тармақта:
а) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Одақ органдарының күшіне енетін кезі нақты күнтізбелік күнмен немесе ресми жариялау күнімен айқындалмаған актілерінің күшіне енетін күнтізбелік күні туралы анықтамалық ақпаратты дайындау үшін Құқықтық департаментке актіні Одақтың ресми сайтына жариялайтын күні жарияланған актілердің тізбесін тіркей отырып актінің күшіне енетін күнтізбелік күнін айқындау қажеттілігі туралы қызметтік жазба жіберіледі. Қызметтік жазбаны Комиссия актілеріне қатысты – Протокол және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету департаменті, Үкіметаралық кеңес және Жоғары кеңес актілеріне қатысты – Ақпараттық технологиялар департаменті жібереді.";
б) үшінші және бесінші абзацтарда "Ақпараттық технологиялар департаментіне" деген сөздердің алдында "тиісінше Протокол және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету департаментіне немесе" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений в Правила внутреннего документооборота в Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 года № 197
В соответствии с пунктами 13 и 14 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и в целях оптимизации работы Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Правила внутреннего документооборота в Евразийской экономической комиссии, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 мая 2015 г. № 46, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 197
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Правила внутреннего документооборота Евразийской экономической комиссии
1. В абзаце первом пункта 80 и абзаце первом пункта 105 слова "совместно с Департаментом информационных технологий" исключить.
2. Пункт 148 изложить в следующей редакции:
"148. Предназначенный для размещения на официальном сайте Союза файл решения (распоряжения) Межправительственного совета, решения (распоряжения) Высшего совета направляется в Департамент информационных технологий посредством электронной почты в приложении к соответствующему электронному сообщению ответственным сотрудником Правового департамента.".
3. В пункте 151:
а) абзац второй изложить в следующей редакции:
"Для подготовки справочной информации о календарной дате вступления в силу актов органов Союза, в которых момент вступления в силу не определен конкретной календарной датой или датой официального опубликования, в Правовой департамент направляется в день размещения акта на официальном сайте Союза служебная записка о необходимости определения календарной даты вступления в силу акта с приложением перечня опубликованных актов. Служебная записка направляется в отношении актов Комиссии – Департаментом протокола и организационного обеспечения, в отношении актов Межправительственного совета и Высшего совета – Департаментом информационных технологий.";
б) в абзацах третьем и пятом слова "в Департамент" заменить словами "соответственно в Департамент протокола и организационного обеспечения или Департамент".