Қытай Халық Республикасында және Украинада шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін мырышталған прокатқа қатысты демпингке қарсы бажды енгізу арқылы демпингке қарсы шараны қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 209 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 107-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Осы демпингке қарсы шараның қолданылу мерзімін 5 жыл деп белгілей отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, Қытай Халық Республикасында және Украинада шығарылатын, ЕАЭО СЭҚ ТН 7210 49 000 1, 7210 49 000 9, 7210 61 000 0, 7212 30 000 0, 7212 50 610 0 және 7225 92 000 0 кодтарымен сыныпталатын ыстық тәсілмен мырышталған, гальваникалық немесе басқа да алюминий-мырыш қорытпалы жабыны бар, суықтай тапталған жалпақ прокатқа және ыстықтай тапталған жалпақ прокатқа қатысты № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерлерде демпингке қарсы бажды енгізу арқылы демпингке қарсы шара қолданылсын.
2. Осы Шешіммен көзделген демпингке қарсы баж № 2 қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген өндірушілер дайындайтын, осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тауарға қатысты, декларантта тауарларға арналған декларация тіркелген күні тиісті өндірушінің уәкілетті қызметкері қол қойған және осындай өндірушінің мөрімен расталған № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіруші сертификаты болған кезде және оны кеден органына беру кезінде тауарларға арналған декларацияда осындай сертификат туралы мәліметтер мәлімделген кезде төленбейді деп белгіленсін.
3. Осы Шешімнің № 2 қосымшасында көзделген тізбе бойынша өндірушілер қабылдаған баға міндеттемелері мақұлдансын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаменті:
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдарына осы Шешімнің № 2 қосымшасында көзделген тізбеде көрсетілген уәкілетті қызметкерлердің қолдарының және өндірушілердің мөрлері бедерлерінің үлгілерін жіберсін;
осы Шешіммен көзделген баға міндеттемелерінің орындалуын бақылауды жүзеге асырсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссияның Монополияға қарсы реттеу департаменті осы Шешіммен белгіленген демпингке қарсы шараны қолдану жағдайында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер өндірушілерінің бағаларды негізсіз көтеруіне жол бермеу мақсатында Еуразиялық экономикалық одақ нарығында осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тауарлар бағаларының мониторингін жүзеге асырсын.

О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении оцинкованного проката, происходящего из Китайской Народной Республики и Украины и ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2019 года № 209
В соответствии c пунктом 107 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению № 1 в отношении ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза плоского холоднокатаного проката и горячекатаного проката, оцинкованного горячим способом, с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами, происходящего из Китайской Народной Республики и Украины, классифицируемого кодами 7210 49 000 1, 7210 49 000 9, 7210 61 000 0, 7212 30 000 0, 7212 50 610 0 и 7225 92 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС, установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
2. Установить, что антидемпинговая пошлина, предусмотренная настоящим Решением, не уплачивается в отношении указанного в пункте 1 настоящего Решения товара, изготавливаемого производителями, указанными в перечне согласно приложению № 2, при наличии у декларанта таких товаров на дату регистрации декларации на товары сертификата производителя по форме согласно приложению № 3, подписанного уполномоченным сотрудником соответствующего производителя и заверенного печатью такого производителя, и при заявлении сведений о таком сертификате в декларации на товары при ее подаче таможенному органу.
3. Одобрить принятые производителями по перечню, предусмотренному приложением № 2 к настоящему Решению, ценовые обязательства.
4. Департаменту защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии:
направить государственным органам государств-членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, образцы подписей уполномоченных сотрудников и оттисков печатей производителей, указанных в перечне, предусмотренном приложением № 2 к настоящему Решению;
осуществлять контроль за исполнением ценовых обязательств, предусмотренных настоящим Решением.
5. Департаменту антимонопольного регулирования Евразийской экономической комиссии осуществить мониторинг цен на товар, указанный в пункте 1 настоящего Решения, на рынке Евразийского экономического союза в целях недопущения необоснованного повышения цен производителями государств – членов Евразийского экономического союза в условиях применения антидемпинговой меры, установленной настоящим Решением.

6. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласында уәкілетті мемлекеттік органдары ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын да, тауар атауын да басшылыққа ала отырып, осы Шешіммен көзделген демпингке қарсы баж алуды қамтамасыз етсін.
7. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 209 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Мырышталған прокатқа қатысты демпингке қарсы баж СТАВКАЛАРЫНЫҢ МӨЛШЕРІ
Шыққан елі
Өндіруші
Демпингке қарсы баж ставкасының мөлшері (кедендік құнның пайыздары)
Қытай Халық Республикасы
Angang Steel Company Limited (Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, 114021, China)

6. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением, руководствуясь как кодами ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
7. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 декабря 2019 г. № 209
РАЗМЕРЫ СТАВОК
антидемпинговой пошлины в отношении оцинкованного проката
Страна происхождения
Производитель
Размер ставки антидемпинговой пошлины (процентов от таможенной стоимости)
Китайская Народная Республика
Angang Steel Company Limited (Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, 114021, China)

17,00
Shandong Esdawn Metal Technology Development Co., Ltd. (Economic Development Zone, Boxing County, Shandong Province, China)
15,12
Xinjiang Bayi Iron & Steel Co., Ltd. (Xingang Rd., Toutunhe District, Urumqi, Xinjiang, China)
14,39
DongE Yike Panel Co., Ltd. (South of Changjiang 1st Road, East of Xiangjiang Road, DongE Industrial Park DongE County, Liaocheng City, Shandong Province, China)
12,69
Shandong Sino Steel Co., Ltd. (5th Floor, Building 22, Shuiyue City, Chengyang District, Qingdao, China) Gansu Jiu Steel Group Hongxing Iron And Steel Co., Ltd. (No. 12, Xiongguan East Road, Jiayuguan City, Gansu Province, China) Dalian Posco Co., Ltd

17,00
Shandong Esdawn Metal Technology Development Co., Ltd. (Economic Development Zone, Boxing County, Shandong Province, China)
15,12
Xinjiang Bayi Iron & Steel Co., Ltd. (Xingang Rd., Toutunhe District, Urumqi, Xinjiang, China)
14,39
DongE Yike Panel Co., Ltd. (South of Changjiang 1st Road, East of Xiangjiang Road, DongE Industrial Park DongE County, Liaocheng City, Shandong Province, China)
12,69
Shandong Sino Steel Co., Ltd. (5th Floor, Building 22, Shuiyue City, Chengyang District, Qingdao, China)
Gansu Jiu Steel Group Hongxing Iron And Steel Co., Ltd. (No. 12, Xiongguan East Road, Jiayuguan City, Gansu Province, China)

1. Angang Steel Company Limited
(Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, 114021, China)
2019 жылғы 29 қараша № ДЗВР-307конф/AD-26
2. Shandong Esdawn Metal Technology Development Co., Ltd.
(Economic Development Zone, Boxing County, Shandong Province, China)
2019 жылғы 29 қараша № ДЗВР-308конф/AD-26
3. Xinjiang Bayi Iron & Steel Co., Ltd.
( Xingang Rd., Toutunhe District, Urumqi, Xinjiang, China)
2019 жылғы 29 қараша № ДЗВР-306конф/AD-26
4. DongE Yike Panel Co., Ltd.
(South of Changjiang 1st Road, East of Xiangjiang Road, DongE Industrial Park DongE County, Liaocheng City, Shandong Province, China)
2019 жылғы 29 қараша ДЗВР-309конф/AD-26
5. Gansu Jiu Steel Group Hongxing Iron And Steel Co., Ltd.
(No. 12, Xiongguan East Road, Jiayuguan City, Gansu Province, China)
2019 жылғы 29 қараша № ДЗВР-310конф/AD-26
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 209 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
(нысан)
Өндіруші сертификаты
1. Өндіруші (атауы, мекенжайы)
2. Сертификаттың реттік нөмірі және берілген күні
3. Экспорттаушы (атауы, мекенжайы)
ӨНДІРУШІ СЕРТИФИКАТЫ
4. Баратын елі
5. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің импорттаушы – резиденті (атауы, мекенжайы)
6. Инвойс (нөмірі, күні)
7. ЕАЭО СЭҚ ТН коды
8. Көлік құралының нөмірі
9. Тауар туралы мәліметтер
№ п/п
Тауардың сипаттамасы, басқа ескертпелер (міндеттемелерге сәйкес тауардың түрлері көрсетіледі)
Нетто салмағы (тонна)
Бағасы (АҚШ доллары)
Құны (АҚШ доллары)
10. Мен, төменде қол қоюшы, осы сертификаттың 9-тармағында көрсетілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспорттау мақсатында сату қабылданған міндеттемелерді сақтай отырып жасалатынын растаймын. Мен осы сертификатта көрсетілген мәліметтер толық және дәл екенін растаймын.
____________________
(күні)
_____________________ _______________ __________________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Әа.)
(М.О.)
Ескертпелер:
1. Сертификат ағылшын тілінде толтырылатын сертификаттың 1 және 3-тармақтарын қоспағанда, орыс тілінде баспа тәсілімен толтырылады.
2. Сертификаттың қолданылу мерзімі оны берген күнінен бастап күнтізбелік 90 күнді құрайды.
3. Сертификаттың 4-тармағында Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тағайындалған елі көрсетіледі.
4. Сертификаттың 6-тармағында кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын инвойстың нөмірі мен күні көрсетіледі.
5. Сертификаттың 8-тармағында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауар әкелінетін көлік құралының тіркеу нөмірі көрсетіледі.

1. Angang Steel Company Limited
(Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, 114021, China)
от 29 ноября 2019 г.
№ ДЗВР-307конф/AD-26
2. Shandong Esdawn Metal Technology Development Co., Ltd.
(Economic Development Zone, Boxing County, Shandong Province, China)
от 29 ноября 2019 г.
№ ДЗВР-308конф/AD-26
3. Xinjiang Bayi Iron & Steel Co., Ltd.
( Xingang Rd., Toutunhe District, Urumqi, Xinjiang, China)
от 29 ноября 2019 г.
№ ДЗВР-306конф/AD-26
4. DongE Yike Panel Co., Ltd.
(South of Changjiang 1st Road, East of Xiangjiang Road, DongE Industrial Park DongE County, Liaocheng City, Shandong Province, China)
от 29 ноября 2019 г.
№ ДЗВР-309конф/AD-26
5. Gansu Jiu Steel Group Hongxing Iron And Steel Co., Ltd.
(No. 12, Xiongguan East Road, Jiayuguan City, Gansu Province, China)
от 29 ноября 2019 г.
№ ДЗВР-310конф/AD-26
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 3 декабря 2019 г. № 209
(форма)
Сертификат производителя
1. Производитель (наименование, адрес)
2. Порядковый номер и дата выдачи сертификата
3. Экспортер (наименование, адрес)
СЕРТИФИКАТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ
4. Страна назначения
5. Импортер – резидент государства –члена Евразийского экономического союза (наименование, адрес)
6. Инвойс (номер, дата)
7. Код ТН ВЭД ЕАЭС
8. Номер транспортного средства
9. Сведения о товаре
№ п/п
Описание товара, другие примечания
(указываются разновидности товара в соответствии с обязательствами)
Вес нетто (тонн)
Цена
(долларов США)
Стоимость
(долларов США)
10. Я, нижеподписавшийся, подтверждаю, что продажа с целью экспорта на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров, указанных в пункте 9 настоящего сертификата, совершается с соблюдением принятых обязательств.
Я подтверждаю, что сведения, указанные в настоящем сертификате, являются полными и точными.
____________________
(дата)
_____________________________ _______________ __________________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О.)
(М.П.)
Примечания:
1. Сертификат заполняется печатным способом на русском языке, за исключением пунктов 1 и 3 сертификата, заполняемых на английском языке.
2. Срок действия сертификата составляет 90 календарных дней со дня его выдачи.
3. В пункте 4 сертификата указывается страна назначения в соответствии с классификатором стран мира, утверждаемым Евразийской экономической комиссией.
4. В пункте 6 сертификата указываются номер и дата инвойса, используемого при таможенном декларировании.
5. В пункте 8 сертификата указывается регистрационный номер транспортного средства, которым ввозится товар на таможенную территорию Евразийского экономического союза.

6. Сертификаттың 9-тармағында цифрмен тауардың бір тоннасы үшін бағасы және міндеттемелерде көзделген сату схемасына сәйкес тауарды сатып алушы нақты төлеген немесе төлеуге жататын тауардың құны көрсетіледі.
7. Түзетулер және (немесе) толықтырулар қате ақпаратты сызып тастау және түзетілген мәліметтерді үстінен жазу арқылы сертификатқа енгізіледі, олар өндірушінің мөрімен расталады.
8. Сертификатта адамдардың қолдарының факсимилін пайдалануға, сондай-ақ осы ескертудің 7-тармағында көрсетілген тәртіппен расталмаған өшірулердің, түзетулердің және (немесе) толықтырулардың болуына жол берілмейді.
9. Сертификат мынадай жағдайларда жарамсыз деп танылады:
сертификаттың қолданылу мерзімінің күші жойылған;
сертификаттың нысаны осы қосымшада көзделген нысанға сәйкес келмейді және (немесе) сертификат осы ескертпелердің 1-8-тармақтарының талаптарына сәйкес толтырылмаған;
сертификатта көрсетілген мәліметтер тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге сәйкес келмейді және (немесе) тауарды бір мағыналы сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік бермейді;
сертификатқа қойылған қол және (немесе) мөр кеден органында бар қолдардың және (немесе) мөр бедерінің үлгілеріне сәйкес келмейді.

6. В пункте 9 сертификата указываются цифрами цена товара за тонну и стоимость товара, фактически уплаченная или подлежащая уплате покупателем товара в соответствии со схемой продаж, предусмотренной обязательствами.
7. Исправления и (или) дополнения вносятся в сертификат путем зачеркивания ошибочной информации и надпечатывания откорректированных сведений, которые заверяются печатью производителя.
8. В сертификате не допускается использование факсимиле подписей лиц, а также наличие подчисток, исправлений и (или) дополнений, не заверенных в порядке, указанном в пункте 7 настоящих примечаний.
9. Сертификат признается недействительным в следующих случаях:
срок действия сертификата истек;
форма сертификата не соответствует форме, предусмотренной в настоящем приложении, и (или) сертификат не заполнен в соответствии с требованиями пунктов 1 – 8 настоящих примечаний;
сведения, указанные в сертификате, не соответствуют сведениям, заявленным в декларации на товары, и (или) не позволяют провести однозначную идентификацию товара;
проставленные в сертификате подпись и (или) печать не соответствуют образцам подписей и (или) оттисков печати, имеющимся в наличии у таможенного органа.