Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зергерлік өнімін үшінші елдердің нарықтарына жылжыту жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2019 жылғы 25 қазандағы № 17 Өкімі
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зергерлік өнімін үшінші елдердің нарықтарына жылжыту жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерімен бірге осы өкіммен бекітілген жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің
2019 жылғы 25 қазандағы № 17 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зергерлік өнімін үшінші елдердің нарықтарына жылжыту жөніндегі іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі
Орындаушы
Күтілетін нәтиже
I. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зергерлік өнім өндірушілерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1. Еуразиялық зергерлік экспорттық бюро қалыптастырудың орындылығы туралы шешім қабылдау үшін оны құру тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
2020 жыл
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, Одақ), Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
тұжырымдама жобасы,
Одақ органының отырысына баяндама
2. Шикізат жеткізуді ұйымдастыру және ұзақ мерзімді келісімшарттар жасасу мәселелері бойынша қымбат бағалы металдар мен асыл тастарды аса ірі өндірушілермен консультациялар өткізу
қажеттілігіне қарай
мүше мемлекеттер,
Комиссия
хаттамалық шешім
3. Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (салмағы 0,3 каратқа дейінгі гауһарға қатысты кіші қосалқы позиция бөлу бөлігінде) және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (салмағы 0,3 каратқа дейінгі гауһарды қосып) өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар дайындау және Комиссияның қарауына ұсыну
2020 жылғы
I тоқсан
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары
мүше мемлекеттердің ұсыныстары
4. Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне аффинаждалған алтын мен күміске қатысты өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар дайындау және Комиссияның қарауына ұсыну
2020 жыл
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары
мүше мемлекеттердің ұсыныстары

О плане мероприятий по продвижению ювелирной продукции государств – членов Евразийского экономического союза на рынки третьих стран
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 25 октября 2019 года № 17
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по продвижению ювелирной продукции государств – членов Евразийского экономического союза на рынки третьих стран.
2. Евразийской экономической комиссии совместно с правительствами государств – членов Евразийского экономического союза обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных планом, утвержденным настоящим распоряжением.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Евразийского
межправительственного совета
от 25 октября 2019 г. № 17
ПЛАН
мероприятий по продвижению ювелирной продукции государств – членов Евразийского экономического союза на рынки третьих стран
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Исполнитель
Ожидаемый результат
I. Повышение конкурентоспособности производителей ювелирной продукции государств – членов Евразийского экономического союза
1. Разработка проекта концепции создания Евразийского ювелирного экспортного бюро для принятия решения о целесообразности его формирования
2020 год
государства – члены Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз), Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
проект концепции, доклад на заседании органа Союза
2. Проведение консультаций с крупнейшими производителями драгоценных металлов и драгоценных камней по вопросам организации поставок сырья и заключения долгосрочных контрактов
по мере необходимости
государства-члены, Комиссия
протокольное решение
3. Подготовка и представление для рассмотрения Комиссией предложений о внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (в части выделения подсубпозиции в отношении бриллиантов массой до 0,3 карата) и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении драгоценных камней и полудрагоценных камней (включая бриллианты массой до 0,3 карата)
I квартал 2020 г.
уполномоченные органы государств-членов
предложения государств-членов
4. Подготовка и представление для рассмотрения Комиссией предложений о внесении изменений в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении аффинированного золота и серебра
2020 год
уполномоченные органы государств-членов
предложения государств-членов

5. Қымбат бағалы металдардың сынығы мен қалдығына қатысты кедендік әкелу баждары ставкаларының қолданылу мерзімін ұзартудың орындылығы туралы ұсыныстар дайындау және Комиссияның қарауына ұсыну
қажеттілігіне қарай
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары
мүше мемлекеттердің ұсыныстары
II. Мүше мемлекеттердің зергерлік өнімінің экспортын қолдаудың бірінші кезектегі шараларын іске асыру
6. Одақтың зергерлік нарығын және үшінші елдердің зергерлік бұйымдарының нарығын мониторингтеу
қажеттілігіне қарай
мүше мемлекеттер, Комиссия
Комиссия актілерін әзірлеу туралы ұсыныстары
7. Мүше мемлекеттердің бірлескен сауда инфрақұрылымын пайдалану арқылы қымбат бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу мүмкіндігі туралы ұсыныстар дайындау
2019 – 2020 жылдар
мүше мемлекеттер,
Комиссия
Одақ органының отырысына баяндама
8. Конференциялар мен көрмелерге қатысу (соның ішінде шетелдік көрме іс-шараларында)
2019 – 2021 жылдар
мүше мемлекеттер, Комиссия
конференциялар мен көрмелерге қатысу
9. Мүше мемлекеттердің зергерлік өнім өндірушілерінің қазіргі және жаңадан құрылатын брендтерін (соның ішінде Одақтың бұлттық зергерлік брендін) ынталандырудың қосымша механизмдерін құру туралы мәселені пысықтау
2021 жыл
мүше мемлекеттер, Комиссия
Комиссия Кеңесінің отырысына баяндама,
Комиссия Кеңесінің ұсынымы
III. Мүше мемлекеттердің зергерлік өнімін үшінші елдердің нарықтарына жылжытуды ынталандырудың қосымша механизмдерін қалыптастыру
10. Ресей Федерациясындағы Владивосток еркін портының аумағында Еуразиялық алмас орталығын құру тәжірибесін талдау
2020 жыл
Ресей Федерациясы
Комиссия Кеңесінің отырысына баяндама
11. Жеке тұлғалардың атына халықаралық пошта жөнелтілімдерін ресімдеген кезде қымбат бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың өндірісі мен айналысы саласында мемлекеттік бақылау (қадағалау) рәсімін өтеу тәртібін оңайлату туралы мәселені пысықтау
2020 жыл
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары
мүше мемлекеттердің ұсыныстары
12. Зергерлік бұйымдарды шетелдік көрмелерде жеткізуге келісімшарт жасамай бөлшек сату мүмкіндігін белгілеу туралы мәселені пысықтау
2020 жыл
мүше мемлекеттер
мүше мемлекеттердің ұсыныстары
13. Зергерлік бұйымдарға, қымбат бағалы металдар мен асыл тастарға қатысты мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын экспорттық рәсімдердің салыстырмалы рейтингін қалыптастыру тәртібін айқындау
2021 жылғы
I тоқсан
мүше мемлекеттер, Комиссия
Комиссия актісі
14. Мүше мемлекеттердің зергерлік өнім өндірушілерінің көрме-жәрмеңке іс-шаралары мен бизнес-миссияларының тізбесін айқындау
2021 жылғы
IV тоқсан
мүше мемлекеттер, Комиссия
Комиссия Алқасының ұсынымы

5. Подготовка и представление для рассмотрения Комиссией предложений о целесообразности продления срока действия ставок ввозных таможенных пошлин в отношении лома и отходов драгоценных металлов
по мере необходимости
уполномоченные органы государств-членов
предложения государств-членов
II. Реализация первоочередных мер поддержки экспорта ювелирной продукции государств-членов
6. Мониторинг ювелирного рынка Союза и рынка ювелирных изделий третьих стран
по мере необходимости
государства-члены, Комиссия
предложения о разработке актов Комиссии
7. Подготовка предложений о возможности реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней с использованием совместной торговой инфраструктуры государств-членов
2019 – 2020 годы
государства-члены, Комиссия
доклад на заседании органа Союза
8. Участие в конференциях и выставках (в том числе в зарубежных выставочных мероприятиях)
2019 – 2021 годы
государства-члены, Комиссия
участие в конференциях и выставках
9. Проработка вопроса о создании дополнительных механизмов стимулирования действующих и вновь создаваемых брендов производителей ювелирной продукции государств-членов (в том числе зонтичного ювелирного бренда Союза)
2021 год
государства-члены, Комиссия
доклад на заседании Совета Комиссии,рекомендация Совета Комиссии
III. Формирование дополнительных механизмов продвижения ювелирной продукции государств-членов на рынки третьих стран
10. Анализ опыта создания Евразийского алмазного центра на территории свободного порта Владивосток в Российской Федерации
2020 год
Российская Федерация
доклад на заседании Совета Комиссии
11. Проработка вопроса об упрощении порядка прохождения процедуры государственного контроля (надзора) в сфере производства и обращения ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней при оформлении международных почтовых отправлений в адрес физических лиц
2020 год
уполномоченные органы государств-членов
предложения государств-членов
12. Проработка вопроса об установлении возможности розничной реализации ювелирных изделий на зарубежных выставках без заключения контракта на поставку
2020 год
государства-члены
предложения государств-членов
13. Определение порядка формирования сравнительного рейтинга экспортных процедур, осуществляемых в государствах-членах в отношении ювелирной продукции, драгоценных металлов и драгоценных камней
I квартал 2021 г.
государства-члены, Комиссия
акт Комиссии
14. Определение перечня выставочно-ярмарочных мероприятий и бизнес-миссий производителей ювелирной продукции государств-членов
IV квартал 2021 г.
государства-члены, Комиссия
рекомендация Коллегии Комиссии

15. Одақтың кедендік аумағында құрамында қымбат бағалы металдар бар шикізатты, сынықтар мен қалдықтарды қайта өңдеуге рұқсатты ресімдеу рәсімін оңайлату және Одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу рәсімі шеңберінде дайындалған өнімді сәйкестендіру туралы мәселені пысықтау
2021 жыл
мүше мемлекеттер, Комиссия
Комиссия Кеңесінің отырысына баяндама

15. Проработка вопроса об упрощении процедуры оформления разрешений на переработку сырья, лома и отходов, содержащих драгоценные металлы, на таможенной территории Союза и идентификации изготовленной продукции в рамках процедуры переработки на таможенной территории Союза
2021 год
государства-члены, Комиссия
доклад на заседании Совета Комиссии