Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есепке жатқызуға, бөлуге, аударуға және қайтаруға байланысты ақпарат алмасу туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 9 шешімі
Арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есепке жатқызу және бөлу туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымшаға қосымша) 23-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 240 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есепке жатқызуға, бөлуге, аударуға және қайтаруға байланысты ақпарат алмасу туралы ережеге өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы 2019 жылғы 1 қазанда қол қойылған хаттама (2) күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 9 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есепке жатқызуға, бөлуге, аударуға және қайтаруға байланысты ақпарат алмасу туралы ережеге енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақтағы "Астана қаласының уақыты" деген сөздер "Нұр-Сұлтан қаласының уақыты" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Ережеге қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
уәкілетті органдары
арасында арнайы, демпингке
қарсы, өтемақы баждарын
есепке жатқызуға, бөлуге,
аударуға және қайтаруға
байланысты ақпарат
алмасу туралы ережеге
ҚОСЫМША"
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 9 шешімінің редакциясында)
(нысан)
_______________________________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы)
20___ жылғы "_____" ___________ үшін
Арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын есепке жатқызу және бөлу туралы ЕСЕБІ
Көрсеткіштің атауы
Сомасы
бір күнгі
жыл басынан бері
1
2
3
1-бөлім. Мүше мемлекеттің ұлттық валютасында
1. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотына есепке жатқызылған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы

О внесении изменений в Положение об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2020 года № 9
В соответствии с пунктом 23 Положения о зачислении и распределении специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (приложение к приложению № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Положение об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, утвержденное Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 декабря 2014 г. № 240, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (2), подписанного 1 октября 2019 г., но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель
Коллегии Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2020 г. № 9
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Положение об обмене между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза информацией, связанной с зачислением, распределением, перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
1. В пункте 3 слова "время г. Астаны" заменить словами "время г. Нур-Султана".
2. Приложение к указанному Положению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ
к Положению об обмене между
уполномоченными органами государств – членов
Евразийского экономического союза
информацией, связанной с зачислением, распределением,
перечислением и возвратом специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2020 г. № 9)
(форма)
ОТЧЕТ
(наименование уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза) о зачислении и распределении сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
за "_____" ____________ 20___ г.
Наименование показателя
Сумма
за день
с начала года
1
2
3
Раздел 1. В национальной валюте государства-члена
1. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, зачисленные на единый счет уполномоченного органа государства-члена

2. Есепті күні мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындаған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу шотына есепке жатқызулардың сомасы – барлығы
соның ішінде:
2.1. аванстық төлемдер
2.2. кедендік әкету баждары, салықтар мен алымдар, сондай-ақ өзге де төлемдер
3. Есепті күні берешекті өтеу шотына есепке жатқызылған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы
4. Ағымдағы күні берешекті өтеу шотына есепке жатқызылған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы
5. Есепті күні қайтарылған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы
6. Ағымдағы күні қайтарылуға жататын арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы
7. Мүше мемлекеттің ұлттық (орталық) банкі есепті күні орындауға қабылдамаған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын қайтару сомасы
8. Мүше мемлекеттер арасында бөлінуге жататын арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомасы – барлығы
соның ішінде:
8.1. Армения Республикасының бюджетіне
8.2. Беларусь Республикасының бюджетіне
8.3. Қазақстан Республикасының бюджетіне
8.4. Қырғыз Республикасының бюджетіне
8.5. Ресей Федерациясының бюджетіне
9. Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының басқа мүше мемлекеттердің шетел валютасындағы шоттарына аударылған сомасы – барлығы
соның ішінде*:
9.1. Армения Республикасы
9.2. Беларусь Республикасы
9.3. Қазақстан Республикасы
9.4. Қырғыз Республикасы
9.5. Ресей Федерациясы
10. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотынан аударылған арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден түскен кірістен осы мүше мемлекеттің бюджетіне түсімдердің сомасы
11. Бөлінген арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының басқа мүше мемлекеттердің шетел валютасындағы шоттарына аударылуы тоқтатыла тұрған сомасы – барлығы
соның ішінде*:
11.1. Армения Республикасы
11.2. Беларусь Республикасы
11.3. Қазақстан Республикасы
11.4. Қырғыз Республикасы
11.5. Ресей Федерациясы
2-бөлім. Басқа мүше мемлекеттердің ұлттық валютасында*
12. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына түсімдердің сомасы:
12.1. Армения Республикасынан, драм – барлығы
соның ішінде:
12.1.1. арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен кірістер
12.1.2. Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен проценттер сомасы

2. Суммы исполненных уполномоченным органом государства-члена в отчетном дне зачетов в счет уплаты специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин – всего
в том числе:
2.1. авансовых платежей
2.2. вывозных таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных платежей
3. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, зачтенные в отчетном дне в счет погашения задолженности
4. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, зачтенные в текущем дне в счет погашения задолженности
5. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, возвращенные в отчетном дне
6. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие возврату в текущем дне
7. Суммы возврата специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не принятые национальным (центральным) банком государства-члена к исполнению в отчетном дне
8. Суммы специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, подлежащие распределению между государствами-членами, – всего
в том числе:
8.1. в бюджет Республики Армения
8.2. в бюджет Республики Беларусь
8.3. в бюджет Республики Казахстан
8.4. в бюджет Кыргызской Республики
8.5. в бюджет Российской Федерации
9. Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленные на счета в иностранной валюте других государств-членов, – всего
в том числе*:
9.1. Республики Армения
9.2. Республики Беларусь
9.3. Республики Казахстан
9.4. Кыргызской Республики
9.5. Российской Федерации
10. Суммы поступлений в бюджет государства-члена доходов от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисленные с единого счета уполномоченного органа этого государства-члена
11. Суммы распределенных специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, перечисление которых на счета в иностранной валюте других государств-членов приостановлено, –всего
в том числе*:
11.1. Республики Армения
11.2. Республики Беларусь
11.3. Республики Казахстан
11.4. Кыргызской Республики
11.5. Российской Федерации
Раздел 2. В национальных валютах других государств-членов*
12. Суммы поступлений на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена:
12.1. от Республики Армения, драм – всего
в том числе:
12.1.1. доходы от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.1.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**

12.2. Беларусь Республикасынан, беларусь рублі – барлығы
соның ішінде:
12.2.1. арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен кірістер
12.2.2. Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен проценттер сомасы
12.3. Қазақстан Республикасынан, теңге – барлығы
соның ішінде:
12.3.1. арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен кірістер
12.3.2. Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен проценттер сомасы
12.4. Қырғыз Республикасынан, сом – барлығы
соның ішінде:
12.4.1. арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен кірістер
12.4.2. Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен проценттер сомасы
12.5. Ресей Федерациясынан, ресей рублі – барлығы
соның ішінде:
12.5.1. арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын бөлуден мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен кірістер
12.5.2. Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін мүше мемлекеттің уәкілетті органының шетел валютасындағы шоттарына келіп түскен проценттер сомасы
Алдыңғы есептің күні 20__ жылғы "___"______________
Мүше мемлекеттің уәкілетті__________________ ________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
органының басшысы
(уәкілетті тұлға)
Жауапты орындаушы ______________ ______________________
(Т.А.Ә.) (телефон нөмірі)
________________
* Уәкілетті органы есепті дайындаған мүше мемлекетке қатысты толтырылмайды
** Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттама (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша).".

12.2. от Республики Беларусь, белорусский рубль – всего
в том числе:
12.2.1. доходы от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.2.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.3. от Республики Казахстан, тенге – всего
в том числе:
12.3.1. доходы от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.3.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.4. от Кыргызской Республики, сом – всего
в том числе:
12.4.1. доходы от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.4.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.5. от Российской Федерации, российский рубль – всего
в том числе:
12.5.1. доходы от распределения специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.5.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
Дата предыдущего отчета
"__"__________20__г.
Руководитель уполномоченного органа государства-члена (уполномоченное лицо)
___________________
(подпись)
___________________
(Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель
___________________
(Ф.И.О.)
___________________
(номер телефона)
______________
* Не заполняется в отношении государства-члена, уполномоченным органом которого подготовлен отчет.
** Протокол о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).".