Қолданылу нәтижесінде Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 18 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 января 2020 года № 18
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

1. Қоса беріліп отырған Қолданылу нәтижесінде Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 18 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолданылу нәтижесінде Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және Кеден одағының "Артық қысыммен жұмыс істейтін жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 032/2013) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
ХСС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Жауапты әзірлеуші – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
19.100
Бұзбайтын бақылау. Магнит-ұнтақ бақылау. 2-бөлім. Дефектоскопия үшін материалдар.
ISO 9934-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
2
19.100
Бұзбайтын бақылау. Магнит-ұнтақ дефектоскопия. 1-бөлім. Жалпы қағидаттар.
ISO 9934-1:2016-ны ескере отырып МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
3
25.160.40
Пісіріп жалғауларды бұзбайтын бақылау. Ультрадыбыстық бақылау. Бақылау мен бағалаудың әдістері, деңгейлері.
Р ISO 17640:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
4
23.020.30
2-топтағы жұмыс орталары үшін пайдаланылатын газдарға, қысыммен ерітілген сұйытылған газдарға және буларға арналған ыдыстар.
EN 286-1:1998 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
5
23.020.40 23.060.01
Криоген ыдыстар. Төмен температуралы жұмыс режиміне арналған клапандар.
EN 1626:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
6
23.060.01
Өнеркәсіптік клапандар. Металл клапандарды сынау. 1-бөлім. Қысыммен сынау, сынақтарды жүргізу тәртібі және бағалау критерийлері. Міндетті талаптар.
EN 12266-1:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
7
23.060.40
Сұйытылған көмірсутек газына арналған жабдық пен құрылғы. Сұйытылған көмірсутек газы үшін қысым берілетін ыдыстарға арналған редукциялық клапандар.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 января 2020 г. № 18
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования, работающего под избыточным давлением" (ТР ТС 032/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
19.100
Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый контроль. Часть 2. Материалы для дефектоскопии. Разработка ГОСТ на основе ISO 9934-2:2015
пункт 36 раздела V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
2
19.100
Контроль неразрушающий. Магнитопорошковая дефектоскопия. Часть 1. Общие принципы. Разработка ГОСТ с учетом ISO 9934-1:2016
пункт 36 раздела V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
3
25.160.40
Контроль неразрушающий сварных соединений. Ультразвуковой контроль. Методы, уровни контроля и оценка. Разработка ГОСТ на основе ISO 17640:2018
пункт 36 раздела V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
4
23.020.30
Сосуды, предназначенные для газов, сжиженных газов, растворенных под давлением, и паров, используемые для рабочих сред группы 2. Разработка ГОСТ на основе EN 286-1:1998
приложение № 2
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
5
23.020.40 23.060.01
Сосуды криогенные. Клапаны для низкотемпературного режима работы. Разработка ГОСТ на основе EN 1626:2008
приложение № 2
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
6
23.060.01
Клапаны промышленные. Испытания металлических клапанов. Часть 1. Испытания под давлением, порядок проведения испытаний и критерии оценки. Обязательные требования. Разработка ГОСТ на основе EN 12266-1:2012
приложение № 2
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
7
23.060.40

EN 14129:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
8
23.060.01
Құбыржол арматурасы. Бақылау және сынау әдістері.
МЕМСТ 33257-2015-ке өзгерістер енгізу
№ 2 қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
9
71.120 75.200
Пісірілген болат ыдыстар мен аппараттар. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ 34347-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
10
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Жалпы талаптар.
МЕМСТ 34233.1-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
11
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Цилиндрлік және конустық ернеушелерді, дөңес және жазық түптер мен қақпақтарды есептеу.
МЕМСТ 34233.2-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
12
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Ішкі және сыртқы қысымдар түсірілген кезде ернеушелер мен түптердегі тесіктерді нығайту. Штуцерге сыртқы статикалық жүктемелер түсірілген кезде ернеушелер мен түптердің беріктігін есептеу.
МЕМСТ 34233.3-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
13
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Ернемек арқылы жалғастырулардың беріктігі мен герметиикалығын есептеу.
МЕМСТ 34233.4-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
14
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Ернеушелер мен түптерді тірек жүктемелердің әсер етуіне есептеу.
МЕМСТ 34233.5-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
15
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Аз циклді жүктемелер кезінде беріктікті есептеу.
МЕМСТ 34233.6-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
16
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Жылу алмасу аппараттары.
МЕМСТ 34233.7-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
17
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Көйлекқабы бар ыдыстар мен аппараттар.
МЕМСТ 34233.8-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
18

Оборудование и устройства для сжиженного углеводородного газа. Редукционные клапаны для сосудов под давлением для сжиженного углеводородного газа. Разработка ГОСТ на основе EN 14129:2014
приложение № 2
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
8
23.060.01
Арматура трубопроводная. Методы контроля и испытаний. Внесение изменений в ГОСТ 33257-2015
приложение № 2
2021 год
2022 год
Российская Федерация
9
71.120 75.200
Сосуды и аппараты стальные сварные. Общие технические условия. Пересмотр ГОСТ 34347-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
10
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Общие требования. Пересмотр ГОСТ 34233.1-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
11
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет цилиндрических и конических обечаек, выпуклых и плоских днищ и крышек. Пересмотр ГОСТ 34233.2-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
12
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Укрепление отверстий в обечайках и днищах при внутреннем и наружных давлениях. Расчет на прочность обечаек и днищ при внешних статических нагрузках на штуцер. Пересмотр ГОСТ 34233.3-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
13
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет на прочность и герметичность фланцевых соединений. Пересмотр ГОСТ 34233.4-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
14
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет обечаек и днищ от воздействия опорных нагрузок. Пересмотр ГОСТ 34233.5-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
15
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Расчет на прочность при малоцикловых нагрузках. Пересмотр ГОСТ 34233.6-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
16
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Теплообменные аппараты. Пересмотр ГОСТ 34233.7-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
17
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Сосуды и аппараты с рубашками. Пересмотр ГОСТ 34233.8-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
18

71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Колонна типіндегі аппараттар.
МЕМСТ 34233.9-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
19
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Күкіртсутек орталармен жұмыс істейтін ыдыстар мен аппараттар.
МЕМСТ 34233.10-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
20
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. Пісіріп жалғастыру жиектерінің ауытқуын, ернеушелердің шығыңқылығы мен жұмыр еместігін ескере отырып, ернеушелер мен түптердің беріктігін есептеу әдісі. МЕМСТ 34233.11-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
21
71.120 75.200
Ыдыстар мен аппараттар. Беріктігін есептеу нормалары мен әдістері. ЭЕМ-де орындалатын беріктігінің есеп-қисаптарын ұсыну нысанына қойылатын талаптар.
МЕМСТ 34233.12-2017-ні қайта қарау
IV бөлім, 1 – 4-кестелер № 1 қосымша, № 2 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы

71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Аппараты колонного типа. Пересмотр ГОСТ 34233.9-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
19
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Сосуды и аппараты, работающие с сероводородными средами. Пересмотр ГОСТ 34233.10-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
20
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Метод расчета на прочность обечаек и днищ с учетом смещения кромок сварных соединений, угловатости и некруглости обечаек. Пересмотр ГОСТ 34233.11-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация
21
71.120 75.200
Сосуды и аппараты. Нормы и методы расчета на прочность. Требования к форме представления расчетов на прочность, выполняемых на ЭВМ. Пересмотр ГОСТ 34233.12-2017
раздел IV, таблицы 1 – 4 приложения № 1, приложение № 2
2020 год
2022 год
Российская Федерация