Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 133 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 27 қазандағы
№ 133 шешіміне
ҚОСЫМША
1. 1-кестеде:
а) 3-бағанның 3-позициясындағы "1.1.0" деген цифрлар "1.2.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.2.0";
в) 3-бағандағы 8-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.2.0.xsd".
2. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
Ескертпе*
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
деректеме "R.036" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің және уақыттың белгіленімі
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзілік уақытпен арадағы айырма көрсетілген жергілікті уақыт мәні түріндегі электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасу күнін қамтуға тиіс, мұнда ссс - миллисекундтың мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)

комиссии
от 27 октября 2020 г. № 133
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат декларации на товары
и транзитной декларации
1. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "1.2.0";
б) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.2.0";
в) позицию 8 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.2.0.xsd".
2. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры декларации на товары и транзитной декларации
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
Примечание*
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
реквизит должен содержать значение "R.036"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
значение реквизита при его заполнении должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)

5. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс: "ИМ", "ЭК", "ТТ"
6. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
мәлімделетін кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректемеде кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні немесе керек-жарақтарды декларациялау кезінде - "00" мәні қамтылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" мәнін қамтуға тиіс
7. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсімін қолдану кезінде тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00694
casdo:‌Transit‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00713)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС"
8. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалған коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшелігін көрсететін тауарлардың тағайындалған кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ХПЖ –халықаралық пошта жөнелтілімдерін кедендік декларациялаған кезде;
ЖТ – жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау кезінде;
ӘЧ – 2018 жылғы FIFA футболдан әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар кубогын, футболдан UEFA 2020 ылғы Еуропа чемпионатын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық жөніндегі жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
9. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00136
casdo:‌Declaration‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00192)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігі кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2007" мәнін қамтуға тиіс

5. Тип декларации
(casdo:DeclarationKindCode)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК", "ТТ"
6. Код таможенной процедуры
(casdo:CustomsProcedureCode)
кодовое обозначение заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:CustomsProcedureCodeType (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
7. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:TransitProcedureCode)
кодовое обозначение особенности перевозки (транспортировки) товаров при применении таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
casdo:TransitProcedureCodeType (M.CA.SDT.00713)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК", "ТР", "ВТ", "ТС"
8. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:TransitFeatureCode)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
csdo:Code1to3Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования;
ЧМ – при таможенном декларировании иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним.
В остальных случаях реквизит не заполняется
9. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:DeclarationFeatureCode)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
casdo:DeclarationFeatureCodeType (M.CA.SDT.00192)
Значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:DeclarationFeatureCode)" атрибут должен содержать значение "2007"

10. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code‌Type (M.CA.SDT.00201)
Электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленімі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ЭД – егер тауарларға арналған декларация немесе транзиттік декларация электрондық құжат түрінде қалыптастырылса;
ОО – қалған жағдайларда
11. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көлік (тасымал), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация немесе транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00558
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
көлік (тасымал), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдалану кезінде - деректеме "СД" мәнін қамтуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
12. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
13. Түсіру ерекшеліктерінің саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
түсіру ерекшеліктерінің немесе көлік (тасымал), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00200
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
14. Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
тиеу ерекшеліктері парақтарының немесе көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00137
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
15. Тауарлардың саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
тауарлардың мөлшері (саны)
M.CA.SDE.00705
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
1
16. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
17. Декларант (өтініш беруші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
cacdo:‌Declarant‌Details‌Type (M.CA.CDT.00457)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

10. Признак электронного документа
(casdo:EDocIndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
casdo:EDocIndicatorCodeType (M.CA.SDT.00201)
Кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
ЭД – если декларация на товары или транзитная декларация формируется в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
11. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:DocUsageCode)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары или транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение "СД" – при использовании в качестве декларации на товары транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов.
В остальных случаях реквизит не заполняется
12. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
13. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsQuantity)
количество отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00200
csdo:Quantity5Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
14. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:LoadingListsPageQuantity)
количество листов отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00137
csdo:Quantity5Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
15. Количество товаров
(casdo:GoodsQuantity)
количество (число) товаров
M.CA.SDE.00705
csdo:Quantity5Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
1
16. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
17. Декларант (заявитель)
(cacdo:DeclarantDetails)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
cacdo:DeclarantDetailsType (M.CA.CDT.00457)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"

17.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
17.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (олар болған жағдайда)
17.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (олар болған жағдайда)
17.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
17.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
17.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректеме мына мәліметтерді көрсетуге арналған:
Қырғыз Республикасында – Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының коды (ОКПО);
Ресей Федерациясында – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРНИП)
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік тізілім (тіркелім) бойынша нөмір (код) түрінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс

17.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
17.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
17.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
17.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
17.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
реквизит не заполняется
17.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации.
Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Кыргызской Республике – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО);
в Российской Федерации – основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
в случае заполнения реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityId)" атрибут должен содержать кодовое обозначение вида номера (кода) записи по государственному реестру (регистру) в соответствии со справочником методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза

17.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Армения Республикасында және Ресей Федерациясында деректеме Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағы 12-тармақшасының бесінші және алтыншы абзацтарына сәйкес (кестеден кейін) мәліметтерді көрсетуге арналған.
Қазақстан Республикасында деректеме кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) көрсетуге арналған
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мыналарды:
Армения Республикасында "АМ" мәнін;
Қазақстан Республикасында "KZ" мәнін;
Ресей Федерациясында "RU" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
"Елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
субъектінің салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме мына мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – салық төлеушінің есептік нөмірі (УНН);
Беларусь Республикасында – төлеушінің есептік нөмірі (УНП);
Қазақстан Республикасында – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында – салықтық сәйкестендіру нөмірі (ИНН);
Ресей Федерациясында – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ИНН)
17.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1

17.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:CAUniqueCustomsNumberIdType (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Казахстан и Российской Федерации.
В Республике Армения и Российской Федерации реквизит предназначен для указания сведений в соответствии с абзацами пятым и шестым (после таблицы) подпункта 12 пункта 15 Порядка заполнения декларации на товары.
В Республике Казахстан реквизит предназначен для указания идентификационного таможенного номера (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" атрибут должен содержать:
в Республике Армения значение "АМ";
в Республике Казахстан значение "KZ";
в Российской Федерации значение "RU"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в случае заполнения атрибута "Код страны (атрибут countryCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
17.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
17.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

17.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады. Деректеме мына мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – қоғамдық көрсетілетін қызметтердің нөмірлік белгісі (НЗОУ) немесе НЗОУ жоқ екені туралы анықтаманың нөмірі;
Беларусь Республикасында – сәйкестендіру нөмірі;
Қазақстан Республикасында – жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бірегей сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында – дербес сәйкестендіру нөмірі (ДСН)
17.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
атрибут "2053" мәнін қамтуға тиіс
17.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
деректеме толтырылмайды
17.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157

17.10. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:PersonIdType (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ;
в Республике Беларусь – идентификационный номер;
в Республике Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) или уникальный идентификационный номер (УИН);
в Кыргызской Республике – персональный идентификационный номер (ПИН)
17.11. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:IdentityDocDetailsV3Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.11.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
17.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:IdentityDocKindCodeType (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
атрибут должен содержать значение "2053"
17.11.3. Наименование вида документа
(csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
реквизит не заполняется
17.11.4. Серия документа
(csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
17.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
1
17.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
17.11.7. Құжаттың қолданысы мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректеме толтырылмайды
17.11.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
17.11.9. Уәкілеттік органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
17.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесін толтыру кезінде деректеменің бір данасы ғана қалыптастырылуға тиіс
17.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме мына мәнді қабылдауға тиіс: "1" – тіркеу мекенжайы
17.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс

csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
17.11.5. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
17.11.6. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
17.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит не заполняется
17.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
17.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
17.12. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
при заполнении реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" должен формироваться только один экземпляр реквизита
17.12.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен принимать значение "1" – адрес регистрации
17.12.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"

17.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
17.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
деректеме толтырылған кезде ол "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекшеленетін елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
17.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
17.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың таңбалануы
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
17.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің таңбалануы
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
17.12.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
17.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
17.13. Байланыс жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
17.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014

17.12.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
17.12.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17.12.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17.12.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17.12.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
17.12.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
17.12.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
17.12.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
17.12.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
17.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
17.13. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
17.13.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014

csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
17.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық пошта және басқалар)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
17.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефонның, факстың нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және басқаларды көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
1..*
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесінде "ТЕ" немесе "FX" мәні қамтылған жағдайда, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі: +ССС РР НННН сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің коды және т.с.с.)) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Топтар арасындағы бөлгіш бос жол белгісі болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ( "+" символы мен бос жол белгілері есепке алынбайды). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
17.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
cacdo:‌CAOrganization‌Type (M.CA.CDT.00298)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
оқшауланған бөлімшенің атауын көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"
17.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
17.13.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
17.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
в случае если реквизит "Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)" содержит значение "ТЕ" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:CommunicationChannelId)" должен содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
17.14. Обособленное подразделение
(cacdo:SubjectBranchDetails)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
cacdo:CAOrganizationType (M.CA.CDT.00298)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования обособленного подразделения должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
17.14.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

17.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгендігін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.15.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс және ол уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
17.15.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
1
деректемеде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) көрсетілмей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
17.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
деректеме, егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) қамтылса, толтырылуға тиіс
17.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме, егер уәкілетті экономикалық оператордың тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер қамтылса, толтырылуға тиіс
18. Тауар партиясы
(cacdo:‌Declaration‌Goods‌Shipment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00183
cacdo:‌Declaration‌Goods‌Shipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00184)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
18.1. Жөнелтуші ел
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
жөнелтуші ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

17.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentIdDetails)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
cacdo:RegisterDocumentIdDetailsType (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.15.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
17.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:RegistrationNumberId)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
реквизит должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
17.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:ReregistrationCode)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:ReregistrationCodeType (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления)
17.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:AEORegistryKindCode)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства
18. Товарная партия
(cacdo:DeclarationGoodsShipmentDetails)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00183
cacdo:DeclarationGoodsShipmentDetailsType (M.CA.CDT.00184)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
18.1. Страна отправления
(cacdo:DepartureCountryDetails)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
cacdo:CACountryDetailsType (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

18.1.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
18.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын қамтуға тиіс
18.1.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
18.2. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.2.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодын немесе мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
00 – белгісіз;
99 – әртүрлі
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
18.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123

18.1.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
18.1.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:CACountryCode)", в соответствии с классификатором стран мира
18.1.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
18.2. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
cacdo:CACountryDetailsType (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.2.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений:
00 – неизвестна;
99 – разные
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
18.2.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123

csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын немесе мына мәндердің бірін қамтуға тиіс: "белгісіз", "әртүрлі", егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: тиісінше "00", "99"
18.2.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
18.3. Саудаласушы ел
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
саудаласушы ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00427
cacdo:‌Trade‌Country‌Details‌Type (M.CA.CDT.00374)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.3.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс.
Беларусь Республикасында деректеме "00" - белгісіз мәнін қамтуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
18.3.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
18.4. Жеткізу шарттары
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
жеткізу шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details‌Type (M.CA.CDT.00375)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.4.1. Жеткізу шарттарының коды
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
жеткізу шарттарының кодтық белгіленімі (жеткізу базисі)
M.CA.SDE.00119
casdo:‌Delivery‌Terms‌Code‌Type (M.CA.SDT.00161)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жеткізу шарттары кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жеткізу шарттарының коды (casdo:DeliveryTermsCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2014" мәнін қамтуға тиіс

csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:CACountryCode)", в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений: "неизвестна", "разные", если реквизит реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" содержит одно из следующих значений: "00", "99" соответственно
18.2.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
18.3. Торгующая страна
(cacdo:TradeCountryDetails)
сведения о торгующей стране
M.CA.CDE.00427
cacdo:TradeCountryDetailsType (M.CA.CDT.00374)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.3.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира.
В Республике Беларусь реквизит может содержать значение "00" – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (casdo:CACountryCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
18.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
18.4. Условия поставки
(cacdo:DeliveryTermsDetails)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
cacdo:DeliveryTermsDetailsType (M.CA.CDT.00375)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.4.1. Код условий поставки
(casdo:DeliveryTermsCode)
кодовое обозначение условий поставки (базис поставки)
M.CA.SDE.00119
casdo:DeliveryTermsCodeType (M.CA.SDT.00161)
Значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код условий поставки (casdo:DeliveryTermsCode)" атрибут должен содержать значение "2014"

18.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
географиялық пункттің (келісілген жеткізу орнының) атауы
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
18.4.3. Тауарларды жеткізу түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
тауарларды жеткізу түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00218
casdo:‌National‌Delivery‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00158)
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды жеткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
18.5. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың шарт (келісімшарт) бағасы валютасындағы немесе төлем (бағалау) валютасындағы құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның әріптік кодын немесе кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес халықаралық пошта жөнелтімдерін кедендік декларациялау кезінде - "ООО" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.6. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жиынтық (жалпы) сома (casdo:TotalAmount" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.4.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование географического пункта (согласованного места поставки)
M.CA.SDE.00636
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
18.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:DeliveryKindCode)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
casdo:NationalDeliveryKindCodeType (M.CA.SDT.00158)
Значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь.
Длина: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
18.5. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость декларируемых товаров в валюте цены договора (контракта) или в валюте платежа (оценки)
M.CA.SDE.00383
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)", или значение "OOO" – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
18.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:TotalAmount)
общая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.00591
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:TotalAmount" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:TotalAmount" атрибут должен содержать значение "2022"

18.7. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
шарт (келісімшарт) бағасы валютасының немесе төлем (бағалау) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең аз мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мән: 0
0..1
атрибуттың мәнінде ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленген шетелдік ақша бірліктерінің саны қамтылуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 саны дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні – 10 бірлікке, "2" мәні – 100 бірлікке сәйкес келеді және т. б.)
18.8. Жөнелтуші
(cacdo:‌Consignor‌Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00469
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"
18.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1

18.7. Курс валюты
(casdo:ExchangeRate)
курс валюты цены договора (контракта) или валюты платежа (оценки)
M.CA.SDE.00178
casdo:ExchangeRateType (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты
(casdo:ExchangeRate)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты (casdo:ExchangeRate)" атрибут должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scaleNumber)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
18.8. Отправитель
(cacdo:ConsignorDetails)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.00469
cacdo:GoodsShipmentSubjectDetailsType (M.CA.CDT.00416)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
18.8.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

18.8.15. Мәліметтердің үйлесу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтермен үйлесу (үйлеспеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "1" мәні қамтылуға тиіс – жөнелтуші туралы мәліметтер тауарларға арналған декларацияның 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталайды
18.8.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00307
csdo:‌Code6‌Type (M.SDT.00181)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
0..1
18.8.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшеліктерінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
субъект туралы мәліметтер ерекшеліктерінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00308
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме оны толтырған кезде "1" - контрагент мәнін қамтуға тиіс
18.9. Алушы
(cacdo:‌Consignee‌Details)
алушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00468
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"
18.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
18.9.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (олар болған жағдайда)
18.9.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225

18.8.15. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения (несовпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – сведения об отправителе повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 декларации на товары
18.8.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:ExchangePostOfficeCode)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
csdo:Code6Type (M.SDT.00181)
Нормализованная строка символов.
Длина: 6
0..1
18.8.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:SubjectAdditionalCode)
кодовое обозначение особенности сведений о субъекте
M.CA.SDE.00308
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – контрагент
18.9. Получатель
(cacdo:ConsigneeDetails)
сведения о получателе
M.CA.CDE.00468
cacdo:GoodsShipmentSubjectDetailsType (M.CA.CDT.00416)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"
18.9.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
18.9.2. Наименование субъекта
(csdo:SubjectName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
18.9.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:SubjectBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225

18.10.15. Мәліметтердің үйлесу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтермен үйлесу (үйлеспеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "1" мәні - қаржылық реттеуге жауапты тұлға туралы мәліметтер қамтылуға тиіс, тауарларға арналған декларацияның 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталайды
18.11. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.00188
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.12. Жалпы кедендік құн
(casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.01200
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы кедендік құн (casdo:TotalCustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы кедендік құн (casdo:TotalCustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.10.15. Признак совпадения сведений
(casdo:EqualIndicator)
признак совпадения (не совпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – сведения о лице, ответственном за финансовое урегулирование, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 декларации на товары
18.11. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
общая таможенная стоимость декларируемых товаров
M.CA.SDE.00188
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:CustomsValueAmount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:CustomsValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
18.12. Общая таможенная стоимость
(casdo:TotalCustomsValueAmount)
общая таможенная стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01200
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:TotalCustomsValueAmount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:TotalCustomsValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"

18.13. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.13.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын не мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
00 – белгісіз;
99 – әртүрлі;
EU – Еуроодақ
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
18.13.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын немесе егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі тиісінше: "00", "99", "EU" мәндерінің бірін қамтыса, мына: "белгісіз", "әртүрлі", "Еуроодақ" мәндерінің бірін қамтуға тиіс
18.13.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
18.14. Мәміленің сипаты
(cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details)
мәміленің сипаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00495
cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details‌Type (M.CA.CDT.00436)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.14.1. Мәміле сипатының коды
(casdo:‌Transaction‌Nature‌Code)
мәміле сипатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00619
casdo:‌Transaction‌Nature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00311)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын мәміле сипатының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
18.14.2. Сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transaction‌Feature‌Code)
сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00618
casdo:‌Transaction‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын сыртқы экономикалық мәміле ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}
0..1

18.13. Страна происхождения
(cacdo:OriginCountryDetails)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
cacdo:CACountryDetailsType (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.13.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира либо одно из следующих значений:
00 – неизвестно;
99 – разные;
EU – Евросоюз
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
18.13.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:CACountryCode)", в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений: "неизвестно", "разные", "Евросоюз", если реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" содержит одно из следующих значений: "00", "99", "EU" соответственно
18.13.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
18.14. Характер сделки
(cacdo:TransactionNatureDetails)
сведения о характере сделки
M.CA.CDE.00495
cacdo:TransactionNatureDetailsType (M.CA.CDT.00436)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.14.1. Код характера сделки
(casdo:TransactionNatureCode)
кодовое обозначение характера сделки
M.CA.SDE.00619
casdo:TransactionNatureCodeType (M.CA.SDT.00311)
Значение кода в соответствии с классификатором характера сделки, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{3}
0..1
18.14.2. Код особенности внешнеэкономической сделки
(casdo:TransactionFeatureCode)
кодовое обозначение особенности внешнеэкономической сделки
M.CA.SDE.00618
casdo:TransactionFeatureCodeType (M.CA.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором особенности внешнеэкономической сделки, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{2}
0..1

18.15. Тауарларды тасымалдау туралы мәліметтер
(cacdo:‌Declaration‌Consignment‌Details)
тауарларды тасымалдау туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00175
cacdo:‌Declaration‌Consignment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00189)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.15.1. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдар белгісі
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 – тауарлар контейнермен тасымалданбайды
18.15.2. Шекарадағы көлік құралы
(cacdo:‌Border‌Transport‌Details)
шекарадағы көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00158
cacdo:‌Declaration‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00193)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік құралының кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Көлік құралын тіркеген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралын тіркеген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00429
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме толтырылған жағдайда ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген елдің екі әріптік кодын не мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
99 – әртүрлі;
00 – белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралын тіркеген елдің коды (casdo:RegistrationNationalityCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140

18.15. Сведения о перевозке товаров
(cacdo:DeclarationConsignmentDetails)
сведения о перевозке товаров
M.CA.CDE.00175
cacdo:DeclarationConsignmentDetailsType (M.CA.CDT.00189)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.15.1. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
18.15.2. Транспортное средство на границе
(cacdo:BorderTransportDetails)
сведения о транспортных средствах на границе
M.CA.CDE.00158
cacdo:DeclarationTransportMeansDetailsType (M.CA.CDT.00193)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" атрибут должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:RegistrationNationalityCode)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, либо одно из следующих значений:
99 – разные;
00 – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:RegistrationNationalityCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:TransportMeansQuantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140

csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00321)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі, кеменің атауы, авиарейс нөмірі, пойыздың нөмірі, темір жол вагонының (платформалардың, цистерналардың және т.б.) нөмірі
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00399
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00428
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1

csdo:Quantity5Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetailsType (M.CA.CDT.00321)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:TransportMeansRegId)
регистрационный номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
M.SDE.00154
csdo:TransportMeansRegIdType (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:FirstTrailerRegId)
регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00399
csdo:TransportMeansRegIdType (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:SecondTrailerRegId)
регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00428
csdo:TransportMeansRegIdType (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.4.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.4.6. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
casdo:‌Transport‌Type‌Code‌Type (M.CA.SDT.00205)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымал көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.4.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралының маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Тасымалдау тәсілінің коды
(casdo:‌Conveyance‌Method‌Code)
тауарларды тасымалдау тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00141
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – газ құбыры;
2 – мұнай құбыры;
3 – мұнай өнімі құбыры;
4 – электр беру желілері
*.6. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
есептеу приборлары орнатылған объектінің атауы
M.CA.SDE.00636

*.4.4. Номер документа
(csdo:DocId)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:VehicleIdType (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.4.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
casdo:TransportTypeCodeType (M.CA.SDT.00205)
Значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:TransportTypeCode)" атрибут должен содержать значение "2024"
*.4.7. Код марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:VehicleMakeCodeType (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" атрибут должен содержать значение "2025"
*.5. Код способа транспортировки
(casdo:ConveyanceMethodCode)
кодовое обозначение способа транспортировки товаров
M.CA.SDE.00141
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать одно из следующих значений:
1 – газопровод;
2 – нефтепровод;
3 – нефтепродуктопровод;
4 – линии электропередачи
*.6. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
наименование объекта, на котором установлены приборы учета
M.CA.SDE.00636

csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..*
18.15.4. Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Transhipment‌Details)
тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00179
cacdo:‌Transhipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00192)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдар белгісі
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу жүзеге асырылады;
0 – қалған жағдайлар
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылған елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылған елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме оны толтыру кезінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес коды "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінде қамтылатын елдің қысқаша атауын қамтуға тиіс
*.4. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылған пункттің атауы
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
1
*.5. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
тауарды қайта тиеу жүзеге асырылатын қызмет аймағындағы кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
18.15.4. Сведения о перегрузке товара
(cacdo:TranshipmentDetails)
сведения о перегрузке товара
M.CA.CDE.00179
cacdo:TranshipmentDetailsType (M.CA.CDT.00192)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Признак контейнерных перевозок
(casdo:ContainerIndicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – осуществляется перегрузка товаров из одного контейнера в другой;
0 – остальные случаи
*.2. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны, в которой осуществляется перегрузка товара
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны, в которой осуществляется перегрузка товара
M.CA.SDE.00123
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:CACountryCode)", в соответствии с классификатором стран мира
*.4. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
название пункта осуществления перегрузки товара
M.CA.SDE.00636
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
1
*.5. Таможенный орган
(ccdo:CustomsOfficeDetails)
сведения о таможенном органе, в зоне деятельности которого осуществляется перегрузка товара
M.CDE.00102
ccdo:CustomsOfficeDetailsType (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің таңбалануы
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
18.17. Тауар
(cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00180
cacdo:‌Declaration‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00194)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
18.17.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
18.17.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
18.17.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..4
деректеме толтырылуға тиіс
18.17.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
18.17. Товар
(cacdo:DeclarationGoodsItemDetails)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00180
cacdo:DeclarationGoodsItemDetailsType (M.CA.CDT.00194)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
18.17.1. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
18.17.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
18.17.3. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..4
реквизит должен быть заполнен
18.17.4. Масса брутто
(csdo:UnifiedGrossMassMeasure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"

18.17.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
18.17.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
тауардың қосымша өлшем бірлігі көрсетілген саны
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың санын көрсетуге арналған
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс

18.17.5. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
18.17.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит предназначен для указания количества товара в дополнительной единице измерения
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"

18.17.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Ordinal)
парақтың (қосымша парақтың) реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
18.17.8. Тауарды сыныптау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
тауарды сыныптау ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00190
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
1 – ортақ ("О");
2 – тізім тауары.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.9. Тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жатқызылатын тауарларға жатқызу белгісіации
(casdo:‌CIMSign‌Code)
тауарларды сәйкестендіру құралдарымен (бақылау сәйкестендіру белгілерімен) таңбалауға жатқызылатын тауарларға жатқызу белгісі
M.CA.SDE.00764
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме "М" мәнін қамтуға тиіс – бақылау (сәйкестендіргіш) белгілерімен немесе өзге де сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын, бірақ нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес осындай таңбалауға жатпайтын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлар үшін.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.10. Тыйым салулар мен шектеулерді қолданудан азат тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйым салулар мен шектеулерді қолданудан азат тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде шектеулер мен тыйым салуларды қолданудан азат тауарлар үшін - "С" мәні қамтылуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.11. Тыйым салулар мен шектеулерді сақтау коды
(casdo:‌Prohibition‌Code)
қолданылатын тыйым салулар мен шектеулердің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00170
casdo:‌Prohibition‌Code‌Type (M.CA.SDT.01106)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 5
0..*
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
18.17.12. Зияткерлік меншік объектісінің белгісі
(casdo:‌IPOSign‌Code)
тауарды зияткерлік меншік объектілеріне жатқызу белгісі
M.CA.SDE.00130
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде зияткерлік меншік объектілерін және (немесе) объектілердің белгілерін қамтитын тауарлар үшін - "И" мәні қамтылуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.13. Қадағалануға жататын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Traceability‌Code)
қадағалануға жататын тауардың белгісі
M.CA.SDE.00563
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде қадағалауға жататын тауарлар үшін - "П" мәні қамтылуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды

18.17.7. Порядковый номер листа
(casdo:PageOrdinal)
порядковый номер листа (дополнительного листа)
M.CA.SDE.00503
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
18.17.8. Код особенности классификации товара
(casdo:GoodsClassificationCode)
кодовое обозначение особенности классификации товара
M.CA.SDE.00190
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – общий ("О");
2 – товар списка.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.9. Признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации
(casdo:CIMSignCode)
признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации (контрольными (идентификационными) знаками)
M.CA.SDE.00764
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "М" – для товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками или иными средствами идентификации, но не подлежащих такой маркировке в соответствии с требованиями нормативных правовых актов.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.10. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:GoodsProhibitionFreeCode)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "С" – для товаров, свободных от применения запретов и ограничений.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.11. Код соблюдения запретов и ограничений
(casdo:ProhibitionCode)
кодовое обозначение применяемых запретов и ограничений
M.CA.SDE.00170
casdo:ProhibitionCodeType (M.CA.SDT.01106)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..*
реквизит используется в Республике Казахстан
18.17.12. Признак объекта интеллектуальной собственности
(casdo:IPOSignCode)
признак отнесения товара к объектам интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00130
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "И" – для товаров, содержащих объекты и (или) признаки объектов интеллектуальной собственности.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.13. Признак товара, подлежащего прослеживаемости
(casdo:GoodsTraceabilityCode)
признак товара, подлежащего прослеживаемости
M.CA.SDE.00563
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "П" – для товаров, подлежащих прослеживаемости.
В остальных случаях реквизит не заполняется

18.17.14. Тауарларға арналған декларациядағы мәліметтерді мәлімдеу ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
тауарлар туралы мәліметтерді көрсету ерекшеліктерінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00630
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ХПЖ – халықаралық пошта жөнелтілімдерімен жіберілетін тауарларды кедендік декларациялау кезінде;
ЭКГ – экспресс-жүктерді кедендік декларациялау кезінде.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.15. Кедендік қосымша ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың коды
(casdo:‌Commodity‌Add‌Code)
кедендік қосымша ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00171
casdo:‌Commodity‌Add‌Code‌Type (M.CA.SDT.00195)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын қосымша кедендік ақпараттың сыныптауышына сәйкес кодтың 4 белгісінің мәні.
Шаблон: \d{4}
0..1
18.17.16. Лицензияланатын тауар түрінің коды
(casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code)
импортына қатысты автоматтық лицензиялау (қадағалау) енгізілген тауар түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01186
casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.01109)
Импортты автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) оларға қатысты қолданылатын болат құбырлардың жекелеген түрлерінің кодтық белгілерінің сыныптауышына сәйкес лицензияланатын тауар түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
18.17.17. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
M.CA.SDE.00169
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
Деректеме "1" мәнін қамтуға тиіс – тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылады.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
18.17.18. Негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..3
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

18.17.14. Код особенности заявления сведений о товарах в декларации на товары
(casdo:GoodsFeatureCode)
кодовое обозначение особенностей указания сведений о товарах
M.CA.SDE.00630
csdo:Code1to3Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях;
ЭКГ – при таможенном декларировании экспресс-грузов.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.15. Код товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
(casdo:CommodityAddCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
M.CA.SDE.00171
casdo:CommodityAddCodeType (M.CA.SDT.00195)
Значение 4 знаков кода в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{4}
0..1
18.17.16. Код вида лицензируемого товара
(casdo:LicenseGoodsKindCode)
кодовое обозначение вида товара, в отношении импорта которого введено автоматическое лицензирование (наблюдение)
M.CA.SDE.01186
casdo:LicenseGoodsKindCodeType (M.CA.SDT.01109)
Значение кода вида лицензируемого товара в соответствии с классификатором кодовых обозначений отдельных видов труб стальных, в отношении которых применяется автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта.
Длина: 4
0..1
18.17.17. Признак продукции военного назначения
(casdo:GoodsMilitaryIndicator)
признак продукции военного назначения
M.CA.SDE.00169
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит должен содержать значение "1" – товар является продукцией военного назначения.
В остальных случаях реквизит не заполняется
18.17.18. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:AddGoodsMeasureDetails)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
18.17.19. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы брутто массасы
M.CA.SDE.01202
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:TotalGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:TotalGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
18.17.20. Жалпы нетто массасы
(casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы нетто массасы
M.CA.SDE.01201
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
18.17.19. Общая масса брутто
(casdo:TotalGrossMassMeasure)
общая масса брутто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01202
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:TotalGrossMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:TotalGrossMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
18.17.20. Общая масса нетто
(casdo:TotalNetMassMeasure)
общая масса нетто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01201
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:TotalNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:TotalNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
18.17.21. Тауарлар тобы
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
басқа топтардан сипаттамаларымен ерекшеленетін бір атаудағы тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details‌Type (M.CA.CDT.00047)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу және алу, ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану,тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету, кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау бойынша шаралар қабылдауы, сәйкестендіру, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес бір он орынды сыныптау кодына жатқызу үшін қажетті қосымша (сапалық, сандық, техникалық, коммерциялық) сипаттамалар ескерілген тауарлар тобының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
*.3. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кеден органының тауарды сыныптау туралы шешіміне сай Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауар компонентінің нөмірі (позициясы)
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.4. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
топтағы тауардың сипаттамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00273)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:TotalNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:TotalNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
18.17.21. Группа товаров
(cacdo:GoodsItemGroupDetails)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
cacdo:GoodsItemGroupDetailsType (M.CA.CDT.00047)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации. Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.2. Наименование товара
(casdo:GoodsDescriptionText)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, количественных, технических, коммерческих), необходимых для исчисления и взимания таможенных и иных платежей, применения мер защиты внутреннего рынка, обеспечения соблюдения запретов и ограничений, принятия таможенными органами мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности, идентификации, отнесения к одному десятизначному классификационному коду в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00164
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.3. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
номер (позиция) компонента товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде, в соответствии с решением таможенного органа о классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00148
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.4. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:CommodityGroupItemDetails)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
cacdo:CommodityGroupItemDetailsType (M.CA.CDT.00273)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации. Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе

*.4.2. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CACommodity‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00479)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.2.1. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас құқықтар объектісінің, патенттің атауы
M.CA.SDE.00205
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.2. Шығарылған жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
шығарылған жерінің атауы
M.CA.SDE.00769
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.3. Маркасының атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
маркасының атауы
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.4. Моделінің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
өнім (тауар) моделінің атауы
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.5. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Id)
өнім (тауар) түрінің бірегей сәйкестендіргіші немесе тауардың артикулы
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
*.4.2.6. Сорттың атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
өнім (тауар) сортының (сорттар тобының) атауы
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.4.2.7. Стандарттың атауы
(casdo:‌Standard‌Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымның) немесе тауарға арналған техникалық шарттардың атауы
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
*.4.2.8. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
өнім (тауар) данасының бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..*
*.4.2.9. Өндіру күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
тауардың өндірілген (дайындалған) күні
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
cacdo:‌CASubject‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01117)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"

*.4.2. Сведения о товаре
(cacdo:CommodityDescriptionDetails)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
cacdo:CACommodityDescriptionDetailsType (M.CA.CDT.00479)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.2.1. Наименование товарного знака
(casdo:TradeMarkName)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.2. Наименование места происхождения
(casdo:ProductionPlaceName)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.3. Наименование марки
(csdo:ProductMarkName)
наименование марки
M.SDE.00232
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.4. Наименование модели
(csdo:ProductModelName)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.5. Идентификатор продукта
(csdo:ProductId)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.2.6. Наименование сорта
(csdo:ProductSortName)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.7. Наименование стандарта
(casdo:StandardName)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.4.2.8. Идентификатор единицы продукта
(csdo:ProductInstanceId)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
*.4.2.9. Дата производства
(csdo:ManufactureDate)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Производитель
(cacdo:ManufacturerDetails)
сведения о производителе (изготовителе)
M.CA.CDE.01126
cacdo:CASubjectDetailsV2Type (M.CA.CDT.01117)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:SubjectName)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:SubjectBriefName)"

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.3.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошталық байланыс кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.3.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошталық байланыс кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.4. Объектінің габариттік мөлшерлері
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
объектінің желілік мөлшерлері (ұзындығы, ені және биіктігі)
M.CDE.00066
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.4.1. Ұзындығы
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
объектінің ұзына бойғы бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Ұзындығы (csdo:UnifiedLengthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Ұзындығы (csdo:UnifiedLengthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Атрибут Одақтың НАА тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде - "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.4.2. Ені
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
объектінің көлденең бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00170
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
*.4.3.7.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.4.3.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
*.4.4. Габаритные размеры объекта
(ccdo:UnifiedOverallDimensionDetails)
линейные размеры объекта (длина, ширина и высота)
M.CDE.00066
ccdo:UnifiedOverallDimensionDetailsType (M.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.4.1. Длина
(csdo:UnifiedLengthMeasure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:UnifiedLengthMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:UnifiedLengthMeasure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.4.2. Ширина
(csdo:UnifiedWidthMeasure)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.SDE.00170
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Ені (csdo:UnifiedWidthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Ені (csdo:UnifiedWidthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Атрибут Одақтың НАА тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде - "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.4.3. Биіктігі
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
объектінің тік бағыттағы желілік мөлшері
M.SDE.00169
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Биіктігі (csdo:UnifiedHeightMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Биіктігі (csdo:UnifiedHeightMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Атрибут Одақтың НАА тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде - "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.5. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
ағаш материалдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00477
cacdo:‌Wood‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00420)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.5.1. Тауар сортименті
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
сортименттің сипаттамасы
M.CA.SDE.00211
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:UnifiedWidthMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:UnifiedWidthMeasure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.4.3. Высота
(csdo:UnifiedHeightMeasure)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.SDE.00169
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Высота (csdo:UnifiedHeightMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Высота (csdo:UnifiedHeightMeasure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.5. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:WoodDescriptionDetails)
сведения о лесоматериалах
M.CA.CDE.00477
cacdo:WoodDescriptionDetailsType (M.CA.CDT.00420)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.5.1. Сортимент товара
(casdo:WoodSortimentName)
описание сортимента
M.CA.SDE.00211
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1

*.4.5.6.1. Диапазонның ең аз шамасы
(casdo:‌Min‌Range‌Measure)
диапазонның ең аз шамасы
M.CA.SDE.00262
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Диапазонның ең аз шамасы (casdo:MinRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Диапазонның ең аз шамасы (casdo:MinRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Атрибут Одақтың НАА тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде - "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.5.6.2. Диапазонның ең көп шамасы
(casdo:‌Max‌Range‌Measure)
диапазонның ең көп шамасы
M.CA.SDE.00261
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Диапазонның ең көп шамасы (casdo:MaxRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Диапазонның ең көп шамасы (casdo:MaxRangeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут өлшем бірлігінің коды оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс.
Атрибут Одақтың НАА тізіліміне орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдалану кезінде - "2016" мәнін қамтуға тиіс

*.4.5.6.1. Минимальная величина диапазона
(casdo:MinRangeMeasure)
минимальная величина диапазона
M.CA.SDE.00262
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения (атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Минимальная величина диапазона (casdo:MinRangeMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Минимальная величина диапазона (casdo:MinRangeMeasure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.5.6.2. Максимальная величина диапазона
(casdo:MaxRangeMeasure)
максимальная величина диапазона
M.CA.SDE.00261
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения (атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:MaxRangeMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:MaxRangeMeasure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза

*.4.5.7. Келісімшартқа сәйкес көлем
(casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)
тауардың келісімшартқа сәйкес көлемі
M.CA.SDE.00259
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Келісімшартқа сәйкес көлем (casdo:ContractVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Келісімшартқа сәйкес көлем (casdo:ContractVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.5.8. Іс жүзіндегі көлем
(casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)
тауардың іс жүзіндегі көлемі
M.CA.SDE.00260
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Іс жүзіндегі көлем (casdo:FactVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Іс жүзіндегі көлем (casdo:FactVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.4.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.6.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

*.4.5.7. Объем в соответствии с контрактом
(casdo:ContractVolumeMeasure)
объем товара в соответствии с контрактом
M.CA.SDE.00259
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:ContractVolumeMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:ContractVolumeMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.4.5.8. Фактический объем
(casdo:FactVolumeMeasure)
фактический объем товара
M.CA.SDE.00260
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Фактический объем (casdo:FactVolumeMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Фактический объем (casdo:FactVolumeMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.4.6. Количество товара
(cacdo:GoodsMeasureDetails)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.4.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
18.17.22. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
cacdo:‌DTAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00443)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.3. Көлік құралы кузовының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралы кузовының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы мен моделі
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.4.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
18.17.22. Сведения об автомобиле
(cacdo:DTAutomobileDetails)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00504
cacdo:DTAutomobileDetailsType (M.CA.CDT.00443)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:VehicleIdType (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:VehicleChassisId)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:VehicleBodyId)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:VehicleModelDetails)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:VehicleModelDetailsType (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралының маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме "Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo:VehicleModelDetails)" деректемесі қалыптастырылған жағдайда толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Көлік құралының маркасының атауы
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) маркасының атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..1
*.4.3. Көлік құралының моделінің атауы
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралының моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..1
*.5. Өндіру күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
көлік құралын дайындау күні (шығару сәті)
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Engine‌Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыстық көлемі
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
іштен жану қозғалтқышы цилиндрлерінің жұмыстық көлемі
M.CA.SDE.00092
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Қозғалтқыштың жұмыстық көлемі (casdo:EngineVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "111" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қозғалтқыштың жұмыстық көлемі (casdo:EngineVolumeMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2020" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Қозғалтқыштың ең жоғарғы қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыштың қуаты киловаттпен көрсетілген жағдайда атрибут "214" мәнін қамтуға тиіс.
"Қозғалтқыштың ең жоғарғы қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыштың қуаты ат күшімен көрсетілген жағдайда атрибут "251" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2020" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
осы көлік құралы тасымалдауға есептелген жүктің массасы
M.CA.SDE.00289
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.10. Жүрілген жол
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
көлік құралының жүрген жолы
M.CA.SDE.00632
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Жүрілген жол (casdo:VehicleMileageMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жүрілген жол (casdo:VehicleMileageMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.11. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:VehicleMakeCodeType (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит должен быть заполнен в случае формирования реквизита "Марка (модель) транспортного средства (cacdo:VehicleModelDetails)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" атрибут должен содержать значение "2025"
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:VehicleMakeName)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:VehicleModelName)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:ManufactureDate)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:EngineId)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:EngineVolumeMeasure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:EngineVolumeMeasure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:EngineVolumeMeasure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:EngineMaxPowerMeasure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214".
В случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:EngineMaxPowerMeasure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:TransportCarryingCapacityMeasure)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.10. Пробег
(casdo:VehicleMileageMeasure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:VehicleMileageMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:VehicleMileageMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.11. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.12. Шұғыл қызметтерді шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
көлік құралы жабдықталған шұғыл жедел қызметтерді шақыру құрылғысының немесе жүйесінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
18.17.23. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00482
cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00430)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00606
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық комиссия жүргізетін мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі;
2 – мүше мемлекеттің кеден органы жүргізетін зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізілімі
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
егер "Тізілім типінің коды (casdo:RegistryOwnerCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса және ол кеден органы зияткерлік меншік объектісін тізілімге енгізген мүше мемлекеттің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс болса, деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00607
casdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.CA.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.

csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:EmergencyDeviceId)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
18.17.23. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:IPObjectRegistryIdDetails)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.CDE.00482
cacdo:IPObjectRegistryIdDetailsType (M.CA.CDT.00430)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код типа реестра
(casdo:RegistryOwnerCode)
кодовое обозначение типа реестра объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00606
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит дожен принимать одно из следующих значений:
1 – единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов, который ведется Евразийской экономической комиссией;
2 – национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, который ведется таможенным органом государства-члена
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если реквизит "Код типа реестра (casdo:RegistryOwnerCode)" содержит значение "2", и должен содержать кодовое обозначение государства-члена, таможенным органом которого объект интеллектуальной собственности включен в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:IPObjectId)
регистрационный номер по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00607
casdo:IPObjectIdType (M.CA.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})
1
18.17.24. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарлардың қаптамасы
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарлардың қаптамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00263
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
0 – қаптамасыз;
1 – қаптамамен;
2 – қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауармен толтырылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.3. Тауармен ішінара толтырылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауармен ішінара толтырылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
cacdo:‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00388)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.5.1. Жүк орыны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
жүк, жүк орындары, қаптамалар, тұғырықтар туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00701
casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00162)
Жүк, жүк орындары және қаптама туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
1
деректеменің мәні мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
0 – қаптама туралы мәліметтер;
1 – тұтынушылық және (немесе) жеке ыдыс немесе жеке қаптама туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырықтар туралы мәліметтер
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүк, қаптама немесе қаптау материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})
1
18.17.24. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:CargoPackagePalletDetails)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
cacdo:CargoPackagePalletDetailsType (M.CA.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:PackageAvailabilityCode)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:CargoQuantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:CargoPartQuantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:CargoKindName)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
csdo:Name20Type (M.SDT.00067)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:PackagePalletDetails)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
cacdo:PackagePalletDetailsType (M.CA.CDT.00388)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:CargoPackageInfoKindCode)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
casdo:CargoPackageInfoCodeType (M.CA.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о потребительской и (или) индивидуальной таре или индивидуальной упаковке;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:PackageKindCode)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
csdo:PackageKindCodeType (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.5.3. Қаптамалардың саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
қаптамалардың, тұғырықтардың саны
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, тұғырықтың, жүк орнының немесе тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
0..*
18.17.25. Қаптаманы есептемегендегі тауардың нетто салмағы
(casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)
қаптаманы есептемегендегі тауардың нетто салмағы
M.CA.SDE.00679
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Қаптаманы есептемегендегі тауардың нетто салмағы (casdo:CleanNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қаптаманы есептемегендегі тауардың нетто салмағы (casdo:CleanNetMassMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
18.17.26. Контейнерлердің тізбесі
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
контейнерлердің тізбесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00418
cacdo:‌Container‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00354)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
контейнер түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00165
cacdo:‌Container‌Details‌Type (M.CA.CDT.00126)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:PackageQuantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:CargoDescriptionText)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
18.17.25. Вес товара нетто без учета упаковки
(casdo:CleanNetMassMeasure)
вес товара нетто без учета упаковки
M.CA.SDE.00679
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:CleanNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:CleanNetMassMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
18.17.26. Перечень контейнеров
(cacdo:ContainerListDetails)
сведения о перечне контейнеров
M.CA.CDE.00418
cacdo:ContainerListDetailsType (M.CA.CDT.00354)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида упаковки
(csdo:PackageKindCode)
кодовое обозначение вида контейнера
M.SDE.00149
csdo:PackageKindCodeType (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида упаковки (csdo:PackageKindCode)" атрибут должен содержать значение "2013"
*.2. Контейнер
(cacdo:ContainerDetails)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.00165
cacdo:ContainerDetailsType (M.CA.CDT.00126)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.2.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00706
casdo:‌Container‌Id‌Type (M.CA.SDT.00145)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
1
*.2.2. Объектіні жүктеу коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
контейнерді жүктеу толықтығының белгісі
M.CA.SDE.00275
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
1 – бүкіл контейнер тауарға толы;
2 – тауар контейнердің бір бөлігіне салынған
*.3. Контейнерлердің саны
(casdo:‌Container‌Quantity)
бір түрдегі контейнерлердің саны
M.CA.SDE.00274
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
18.17.27. Акциздік немесе арнайы маркалар
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00479
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00421)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың саны
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
акциздік немесе арнайы маркалардың саны
M.CA.SDE.00599
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
1
*.2. Акциздік немесе арнайы маркалар сериясы
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар сериясының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00600
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
0..1
*.3. Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00480
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00423)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Акциздік немесе арнайы марканың нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы марканың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00601
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1..*
*.4. Нөмірлер диапазоны
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің диапазоны
M.CA.CDE.00478
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00422)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының бірінші нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00603
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1

*.2.1. Идентификатор контейнера
(casdo:ContainerId)
идентификационный номер контейнера
M.CA.SDE.00706
casdo:ContainerIdType (M.CA.SDT.00145)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
1
*.2.2. Код загрузки объекта
(casdo:FullItemCode)
признак полноты загрузки контейнера
M.CA.SDE.00275
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
1 – товар занимает весь контейнер;
2 – товар занимает часть контейнера
*.3. Количество контейнеров
(casdo:ContainerQuantity)
количество контейнеров одного вида
M.CA.SDE.00274
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
18.17.27. Акцизные или специальные марки
(cacdo:ExciseStampDetails)
сведения об акцизных или специальных марках
M.CA.CDE.00479
cacdo:ExciseStampDetailsType (M.CA.CDT.00421)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество акцизных или специальных марок
(casdo:ExciseStampQuantity)
количество акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00599
csdo:Quantity8Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
1
*.2. Серия акцизных или специальных марок
(casdo:ExciseStampSeriesId)
идентификатор серии акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00600
casdo:Id8Type (M.CA.SDT.00176)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:ExciseStampIdListDetails)
перечень номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00480
cacdo:ExciseStampIdListDetailsType (M.CA.CDT.00423)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
(casdo:ExciseStampId)
номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
M.CA.SDE.00601
casdo:Id10Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1..*
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:ExciseStampRangeDetails)
диапазон номеров акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00478
cacdo:ExciseStampRangeDetailsType (M.CA.CDT.00422)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:ExciseFirstStampId)
первый номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00603
casdo:Id10Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1

*.4.2. Акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлері диапазонының соңғы нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00602
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
1
18.17.28. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
(cacdo:‌CIMDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00378
cacdo:‌CIMDetails‌Type (M.CA.CDT.00166)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін қондыру белгісі
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін қондыру белгісі
M.CA.SDE.00766
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
егер тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау тауарлар шығарылғаннан кейін жүзеге асырылатын болса, деректеме "ПВ" мәнін қабылдауға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌CIMQuantity)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
*.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
(cacdo:‌CIMList‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00379
cacdo:‌CIMList‌Details‌Type (M.CA.CDT.00165)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің көзге көрінетін сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00767
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
(cacdo:‌CIMRange‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
M.CA.CDE.00380
cacdo:‌CIMRange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00167)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00762
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.

*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:ExciseLastStampId)
последний номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00602
casdo:Id10Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
18.17.28. Сведения о контрольных (идентификационных) знаках
(cacdo:CIMDetails)
сведения о контрольных (идентификационных) знаках
M.CA.CDE.00378
cacdo:CIMDetailsType (M.CA.CDT.00166)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
(casdo:CIMMarkingCode)
признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
M.CA.SDE.00766
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен принимать значение "ПВ" – если маркировка товаров контрольными (идентификационными) знаками будет осуществляться после выпуска товаров.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.2. Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации
(casdo:CIMQuantity)
количество контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00765
casdo:Quantity10Type (M.CA.SDT.00209)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
*.3. Перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:CIMListDetails)
перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00379
cacdo:CIMListDetailsType (M.CA.CDT.00165)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
(casdo:VisualIdentifierCIMId)
визуально отображаемый идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
M.CA.SDE.00767
casdo:VisualIdentifierCIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:CIMRangeDetails)
диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00380
cacdo:CIMRangeDetailsType (M.CA.CDT.00167)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:FirstVisualIdentifierCIMId)
первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00762
casdo:VisualIdentifierCIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo:‌Last‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00761
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
18.17.29. Таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details)
таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00582
cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00397)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме бақылау (сәйкестендіру белгілері туралы мәліметтерді қоспағанда, таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтерді көрсету үшін Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌CIMQuantity)
сәйкестендіру құралдарында бар, тауардың әрбір бірлігіне немесе тұтыну қаптамасына (ал ол болмағанда – бастапқы қаптамаға) немесе материалдық тасығышқа қондырылған сәйкестендіру кодтарының жалпы саны
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
1
*.2. Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Identification‌Means‌Details)
таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00581
cacdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00396)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..4
"Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер (cacdo:IdentificationMeansDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-і толтырылуға тиіс: "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)", "Сәйкестендіру кодтарының агрегатталған кедендік сәйкестендіргіші (casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)"
*.2.1. Таңбалау деңгейі түрінің коды
(casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
таңбалау деңгейінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00539
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
егер "Сәйкестендіру кодтарының агрегатталған кедендік сәйкестендіргіші(casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" деректемесі толтырылса, онда "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:AggregationKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылады
егер "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:AggregationKindCode)" деректемесі толтырылса, онда мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі (cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)", "Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)", әйтпесе "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі (cacdo:IdentificationMeansListDetails)", "Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны(cacdo:IdentificationMeansRangeDetails)" деректемелері толтырылмайды

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:LastVisualIdentifierCIMId)
последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00761
casdo:VisualIdentifierCIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
18.17.29. Сведения об идентификации маркированных товаров
(cacdo:DTIdentificationMeansDetails)
сведения об идентификации маркированных товаров
M.CA.CDE.00582
cacdo:DTIdentificationMeansDetailsType (M.CA.CDT.00397)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации для указания сведений об идентификации маркированных товаров, за исключением сведений о контрольных (идентификационных) знаках
*.1. Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации
(casdo:CIMQuantity)
общее количество кодов идентификации, содержащихся в средствах идентификации, нанесенных на каждую единицу товара, или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку), или материальный носитель
M.CA.SDE.00765
casdo:Quantity10Type (M.CA.SDT.00209)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
1
*.2. Сведения об идентификации маркированного товара
(cacdo:IdentificationMeansDetails)
сведения об идентификации маркированного товара
M.CA.CDE.00581
cacdo:IdentificationMeansDetailsType (M.CA.CDT.00396)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..4
для реквизита "Сведения об идентификации маркированного товара (cacdo:IdentificationMeansDetails)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Код вида уровня маркировки (casdo:AggregationKindCode)", "Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)"
*.2.1. Код вида уровня маркировки
(casdo:AggregationKindCode)
кодовое обозначение уровня маркировки
M.CA.SDE.00539
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
если реквизит "Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" заполнен, то реквизит "Код вида уровня маркировки (casdo:AggregationKindCode)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида уровня маркировки (casdo:AggregationKindCode)" должен быть заполнен
если реквизит "Код вида уровня маркировки (casdo:AggregationKindCode)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Перечень средств идентификации (cacdo:IdentificationMeansListDetails)", "Диапазон значений средств идентификации (cacdo:IdentificationMeansRangeDetails)", иначе реквизиты "Перечень средств идентификации (cacdo:IdentificationMeansListDetails)", "Диапазон значений средств идентификации (cacdo:IdentificationMeansRangeDetails)" не должны быть заполнены

*.2.2. Сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
сәйкестендіру кодтарының тізбесі
M.CA.CDE.00580
cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00395)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.2.1. Сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру коды туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00577
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
"Сәйкестендіру құралы (cacdo:IdentificationMeansItemDetails)" деректемесінің бір данасы бір сәйкестендіру коды туралы мәліметтерді қамтуға тиіс
*.2.2.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру кодын қамтитын сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.2.1.2. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогының символдық ұсынылуы
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.2.1.2.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(casdo:‌AIId)
сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.2.2.1.2.2. Сәйкестендіру құралының деректері элементінің символдық мәні
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар дәйектілігі түрінде ұсынылған сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогының мәні
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
*.2.3. Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны
(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)
сәйкестендіру кодтары мәндерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00603
cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00394)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.3.1. Сәйкестендіру құралдары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру кодтары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.CDE.00578
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
"Сәйкестендіру құралдары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің бір данасы сәйкестендіру кодтары мәндерінің диапазонында бірінші болып табылатын сәйкестендіру кодының мәнін қамтуға тиіс

*.2.2. Перечень средств идентификации
(cacdo:IdentificationMeansListDetails)
перечень кодов идентификации
M.CA.CDE.00580
cacdo:IdentificationMeansListDetailsType (M.CA.CDT.00395)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.2.1. Средство идентификации
(cacdo:IdentificationMeansItemDetails)
сведения о коде идентификации
M.CA.CDE.00577
cacdo:IdentificationMeansItemDetailsType (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
один экземпляр реквизита "Средство идентификации (cacdo:IdentificationMeansItemDetails)" должен содержать сведения об одном коде идентификации
*.2.2.1.1. Код вида средства идентификации
(casdo:IdentificationMeansKindCode)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:Code3Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.2.1.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:IdentificationMeansDataUnitDetails)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:IdentificationMeansDataUnitDetailsType (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.2.1.2.1. Идентификатор применения
(casdo:AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.SDE.00516
casdo:AIIdType (M.CA.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.2.2.1.2.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(casdo:IdentifacationMeansUnitCharacterValueId)
значение блока информации, содержащейся в коде идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CA.SDE.00517
casdo:Id100Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.2.3. Диапазон значений средств идентификации
(cacdo:IdentificationMeansRangeDetails)
сведения о диапазоне значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00603
cacdo:IdentificationMeansRangeDetailsType (M.CA.CDT.00394)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.3.1. Первый номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:FirstIdentificationMeansItemDetails)
первый номер диапазона значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00578
cacdo:IdentificationMeansItemDetailsType (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
экземпляр реквизита "Первый номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:FirstIdentificationMeansItemDetails)" должен содержать значение кода идентификации, который является первым в диапазоне значений кодов идентификации

casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 100
1
*.2.4. Сәйкестендіру кодтарының агрегатталған кедендік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)
агрегатталған кедендік код
M.CA.SDE.00545
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
0..*
егер "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:AggregationKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Сәйкестендіру кодтарының агрегатталған кедендік сәйкестендіргіші (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Сәйкестендіру кодтарының агрегатталған кедендік сәйкестендіргіші (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" деректемесі толтырылуға тиіс
18.17.30. Қадағалауға жататын тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Traceability‌Measure‌Details)
қадағалауға жататын тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00598
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
егер "Қадағалануға жататын тауардың белгісі (casdo: GoodsTraceabilityCode)" деректемесі "П" мәнін қамтыса, онда деректеме толтырылуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2064 – өлшем бірлігінің сыныптауышын және Еуразиялық экономикалық одақ шотын пайдалану кезінде
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме толтырылмайды

casdo:Id100Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.2.4. Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации
(casdo:IdentifacationMeansCustomsId)
агрегированный таможенный код
M.CA.SDE.00545
csdo:Id25Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
0..*
если реквизит "Код вида уровня маркировки (casdo:AggregationKindCode)" заполнен, то реквизит "Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации (casdo:IdentifacationMeansCustomsId)" должен быть заполнен
18.17.30. Количество товара, подлежащего прослеживаемости
(cacdo:GoodsTraceabilityMeasureDetails)
сведения о количестве товара, подлежащего прослеживаемости
M.CA.CDE.00598
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
если реквизит "Признак товара, подлежащего прослеживаемости (casdo: GoodsTraceabilityCode)" содержит значение "П", то реквизит должен быть заполнен.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов;
2064 – при использовании классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит не заполняется

18.17.31. Кезең
(cacdo:‌Period‌Date‌Details)
тауарларды жеткізу кезеңі
M.CA.CDE.00481
cacdo:‌Period‌Date‌Details‌Type (M.CA.CDT.00424)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн
(csdo:‌Start‌Date)
кезеңнің бастапқы күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.2. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
кезеңнің ақырғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
18.17.32. Құбыр көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
құбыр көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00605
cacdo:‌Pipeline‌Details‌Type (M.CA.CDT.00425)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
іс жүзінде берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері
M.CA.SDE.00689
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің мөлшері (casdo:OilTransferMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
кен орнының атауы
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
0..*
*.3. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күні қолданылатын кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

18.17.31. Период
(cacdo:PeriodDateDetails)
период поставки товаров
M.CA.CDE.00481
cacdo:PeriodDateDetailsType (M.CA.CDT.00424)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата
(csdo:StartDate)
начальная дата периода
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.2. Конечная дата
(csdo:EndDate)
конечная дата периода
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
18.17.32. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:PipelineGoodsDetails)
дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
M.CA.CDE.00605
cacdo:PipelineDetailsType (M.CA.CDT.00425)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:OilTransferMeasure)
количество фактически переданной нефти или нефтепродуктов
M.CA.SDE.00689
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной нефти или нефтепродуктов (casdo:OilTransferMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Наименование (название) места
(casdo:PlaceName)
название месторождения
M.CA.SDE.00636
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, действующее на дату заключения контракта с недропользователем
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)

ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
18.17.33. Электр энергиясының мөлшері
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
қабылданған және берілген электр энергиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00490
cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details‌Type (M.CA.CDT.00426)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
берілген электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00282
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Қабылданған электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
қабылданған электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00281
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2016" мәнін қамтуға тиіс

Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан
18.17.33. Количество электроэнергии
(cacdo:ElectricPowerTransferDetails)
сведения о принятой и переданной электроэнергии
M.CA.CDE.00490
cacdo:ElectricPowerTransferDetailsType (M.CA.CDT.00426)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной электроэнергии
(casdo:ExportElectricPowerMeasure)
количество переданной электроэнергии
M.CA.SDE.00282
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:ExportElectricPowerMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Количество принятой электроэнергии
(casdo:ImportElectricPowerMeasure)
количество принятой электроэнергии
M.CA.SDE.00281
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:ImportElectricPowerMeasure)" атрибут должен содержать значение "2016"

18.17.34. Инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауардың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлар тізбесінде көрсетілген тауардың (технологиялық жабдықтың, құрауыштар мен олардың қосалқы бөлшектерінің, шикізат пен материалдардың) тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01223
cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01182)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Инвестициялық жобаның реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Seq‌Id)
инвестициялық жобалардың тізілімі бойынша инвестициялық жобаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.01193
casdo:‌Digital‌Id4‌Type (M.CA.SDT.01107)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Шаблон: \d{4}
1
*.3. Инвестициялық жобаның енгізілген жылы
(casdo:‌Investment‌Project‌Year)
инвестициялық жобаның инвестициялық жобалар тізіліміне енгізілген жылы
M.CA.SDE.01194
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жылдың белгіленуі
1
*.4. Тауарлар тізбесінің түрі
(casdo:‌Investment‌Goods‌List‌Kind‌Code)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлар тізбесі түрінің (белгісінің) кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01195
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
Т – технологиялық жабдықтың, құрауыштардың және оның қосалқы бөлшектерінің тізбесі үшін;
С – шикізат пен материалдардың тізбесі үшін
*.5. Тауардың инвестициялық жоба шегіндегі реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Goods‌Seq‌Id)
тауардың бір инвестициялық жоба шегіндегі реттік нөмірі
M.CA.SDE.01196
casdo:‌Digital‌Id9‌Type (M.CA.SDT.01108)
(#xA) жолының және (#x9) табуляциясының ажырауы символдарын қамтымайтын бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
1
18.17.35. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
уақытша кезеңдік декларациялау кезіндегі межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Егер "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі "ВТД" мәнін қамтыса және "Тауар партиясы (cacdo:DeclarationGoodsShipmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Межелі ел (cacdo:DestinationCountryDetails)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі "99" мәнін қамтыса, онда "Межелі ел (cacdo:DestinationCountryDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.

18.17.34. Регистрационный номер товара, ввозимого для реализации инвестиционного проекта
(cacdo:InvestmentGoodsIdDetails)
сведения о регистрационном номере товара (технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, сырья и материалов), указанном в перечне товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.CDE.01223
cacdo:InvestmentGoodsIdDetailsType (M.CA.CDT.01182)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Порядковый номер инвестиционного проекта
(casdo:InvestmentProjectSeqId)
порядковый номер инвестиционного проекта по реестру инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01193
casdo:DigitalId4Type (M.CA.SDT.01107)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Шаблон: \d{4}
1
*.3. Год включения инвестиционного проекта
(casdo:InvestmentProjectYear)
год включения инвестиционного проекта в реестр инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01194
bdt:YearType (M.BDT.00025)
Обозначение года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4. Вид перечня товаров
(casdo:InvestmentGoodsListKindCode)
кодовое обозначение вида (признака) перечня товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01195
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит должен принимать одно из значений:
Т – для перечня технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему;
С – для перечня сырья и материалов
*.5. Порядковый номер товара в пределах инвестиционного проекта
(casdo:InvestmentProjectGoodsSeqId)
порядковый номер товара в пределах одного инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01196
casdo:DigitalId9Type (M.CA.SDT.01108)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{9}
1
18.17.35. Страна назначения
(cacdo:DestinationCountryDetails)
сведения о стране назначения при временном периодическом декларировании
M.CA.CDE.00205
cacdo:CACountryDetailsType (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит используется в Российской Федерации.
Если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:DeclarationFeatureCode)" содержит значение "ВТД" и реквизит "Код страны (casdo:CACountryCode)" в составе реквизита "Страна назначения (cacdo:DestinationCountryDetails)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:DeclarationGoodsShipmentDetails)" содержит значение "99", то реквизит "Страна назначения (cacdo:DestinationCountryDetails)" должен быть заполнен.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.1. Код страны
(casdo:CACountryCode)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:CACountryCodeType (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.4.4.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
18.17.37. Тауарларды қайта өңдеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Item‌Processing‌Details)
тауарларға арналған декларацияны тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдаланған кезде көрсетілетін мәліметтер
M.CA.CDE.00512
cacdo:‌Processing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00447)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өнімнің шығу нормасы
(casdo:‌Rate‌Of‌Yield‌Text)
қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00633
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.2. Сәйкестендіру тәсілі
(casdo:‌Goods‌Identification‌Method‌Text)
тауарды сәйкестендіру тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00634
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.3. Тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
(casdo:‌Goods‌Substitute‌Text)
тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00635
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
*.4. Қайта өңдеу шарттары туралы құжат
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
қайта өңдеу шарттары туралы алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.4.4.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
18.17.37. Сведения о переработке товаров
(cacdo:GoodsItemProcessingDetails)
сведения, указываемые при использовании декларации на товары в качестве документа об условиях переработки товаров
M.CA.CDE.00512
cacdo:ProcessingDetailsType (M.CA.CDT.00447)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Норма выхода продукции
(casdo:RateOfYieldText)
описание нормы выхода продуктов переработки
M.CA.SDE.00633
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.2. Способ идентификации
(casdo:GoodsIdentificationMethodText)
описание способа идентификации товара
M.CA.SDE.00634
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.3. Сведения о замене товаров
(casdo:GoodsSubstituteText)
сведения о замене товаров
M.CA.SDE.00635
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.4. Документ об условиях переработки
(cacdo:ProcessingDocumentDetails)
сведения о предыдущем документе об условиях переработки
M.CA.CDE.00506
cacdo:CADocBaseType (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректемеде шығарылған елдің әріптік коды қамтылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме толтырылмайды
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
18.17.42. Преференциялар
(cacdo:‌Preference‌Details)
преференциялар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00492
cacdo:‌Preference‌Details‌Type (M.CA.CDT.00427)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00610
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00682
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
деректеме кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышына сәйкес жеңілдік кодын немесе егер декларант тауарлар шығарылғаннан кейін тарифтік преференцияларды қалпына келтіруді жоспарласа - "ПВ" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Акциз төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
акциз төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00612
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2008" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Қосылған құн салығын төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌VATPref‌Code)
қосылған құн салығын төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00611
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2008" мәнін қамтуға тиіс

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать буквенный код страны происхождения
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:ShortCountryName)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит не заполняется
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
18.17.42. Преференции
(cacdo:PreferenceDetails)
сведения о преференциях
M.CA.CDE.00492
cacdo:PreferenceDetailsType (M.CA.CDT.00427)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код преференции по уплате таможенных сборов
(casdo:CustomsClearanceChargesPrefCode)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенных сборов
M.CA.SDE.00610
casdo:CustomsTaxPrefCodeType (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.2. Код преференции по уплате таможенной пошлины
(casdo:CustomsDutyPrefCode)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенной пошлины
M.CA.SDE.00682
casdo:CustomsTaxPrefCodeType (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
реквизит должен содержать код льготы в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей или значение "ПВ" – если декларант планирует восстановить тарифные преференции после выпуска товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.3. Код преференции по уплате акциза
(casdo:ExcisePrefCode)
кодовое обозначение преференции по уплате акциза
M.CA.SDE.00612
casdo:CustomsTaxPrefCodeType (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.4. Код преференции по уплате налога на добавленную стоимость
(casdo:VATPrefCode)
кодовое обозначение преференции по уплате налога на добавленную стоимость
M.CA.SDE.00611
casdo:CustomsTaxPrefCodeType (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"

18.17.43. Кедендік рәсім
(cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details)
кедендік рәсім туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00167
cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00127)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
деректеме кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес мәлімделетін кедендік рәсімнің кодын немесе керек-жарақтарды кедендік декларациялау кезінде - "00" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
алдыңғы кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00276
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2003" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Тауарларды өткізу ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code)
тауарларды өткізу ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00088
casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00044)
Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2002" мәнін қамтуға тиіс
18.17.44. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

18.17.43. Таможенная процедура
(cacdo:CustomsProcedureDetails)
сведения о таможенной процедуре
M.CA.CDE.00167
cacdo:CustomsProcedureDetailsType (M.CA.CDT.00127)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенной процедуры
(casdo:CustomsProcedureCode)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:CustomsProcedureCodeType (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
реквизит должен содержать код заявляемой таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
*.2. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)
кодовое обозначение предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
casdo:CustomsProcedureCodeType (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2003"
*.3. Код особенности перемещения товаров
(casdo:GoodsMoveFeatureCode)
кодовое обозначение особенности перемещения товаров
M.CA.SDE.00088
casdo:GoodsMoveFeatureCodeType (M.CA.SDT.00044)
Значение кода в соответствии с классификатором особенностей перемещения товаров.
Длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
18.17.44. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты

18.17.46. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
тауарлардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.17.47. Статистикалық құн
(casdo:‌Statistic‌Value‌Amount)
декларацияланатын тауардың статистикалық құны
M.CA.SDE.00189
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Статистикалық құн (casdo:StatisticValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Статистикалық құн (casdo:StatisticValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.17.48. Жалпы статистикалық құн
(casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде толық емес немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы статистикалық құны
M.CA.SDE.01203
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

18.17.46. Таможенная стоимость
(casdo:CustomsValueAmount)
таможенная стоимость товаров
M.CA.SDE.00188
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:CustomsValueAmount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:CustomsValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
18.17.47. Статистическая стоимость
(casdo:StatisticValueAmount)
статистическая стоимость декларируемого товара
M.CA.SDE.00189
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Статистическая стоимость (casdo:StatisticValueAmount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Статистическая стоимость (casdo:StatisticValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
18.17.48. Общая статистическая стоимость
(casdo:TotalStatisticValueAmount)
общая статистическая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01203
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:TotalStatisticValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:TotalStatisticValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.17.49. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындау әдісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00620
casdo:‌Valuation‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00185)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемені толтыру кезінде ол кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес әдіс кодын қамтуға тиіс.
Қазақстан Республикасында мүше мемлекеттердің валютасын, шетелдік валютаны (нумизматикалық мақсаттар үшін пайдаланатыннан басқа), айналымға шығарылған бағалы қағаздарды декларациялау кезінде, сондай-ақ тауарларды кедендік қойма, жою, мемлекет пайдасына бас тарту кедендік рәсімдеріне, арнайы кедендік рәсімге орналастыру кезінде – деректеме "7" мәнін қамтуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2005" мәнін қамтуға тиіс
18.17.50. Квота
(cacdo:‌Quota‌Details)
квота туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00161
cacdo:‌Quota‌Details‌Type (M.CA.CDT.00122)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Квотаның сандық тұрғыдағы қалдығы
(cacdo:‌Quota‌Measure‌Reminder‌Details)
квотаның сандық тұрғыдағы қалдығы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00162
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..2

csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:TotalStatisticValueAmount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:TotalStatisticValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
18.17.49. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:ValuationMethodCode)
кодовое обозначение метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00620
casdo:ValuationMethodCodeType (M.CA.SDT.00185)
Значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать код метода в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости.
В Республике Казахстан реквизит может содержать значение "7" – при декларировании валюты государств-членов, иностранной валюты (кроме используемой для нумизматических целей), ценных бумаг, выпущенных в обращение, а также при помещении товаров под таможенные процедуры таможенного склада, уничтожения, отказа в пользу государства, специальной таможенной процедуры
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:ValuationMethodCode)" атрибут должен содержать значение "2005"
18.17.50. Квота
(cacdo:QuotaDetails)
сведения о квоте
M.CA.CDE.00161
cacdo:QuotaDetailsType (M.CA.CDT.00122)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Остаток квоты в количественном выражении
(cacdo:QuotaMeasureReminderDetails)
сведения об остатке квоты в количественном выражении
M.CA.CDE.00162
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..2

*.1.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігі кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.1.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
*.2. Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы
(casdo:‌Quota‌Remainder‌Amount)
квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00273
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы (casdo:QuotaRemainderAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Квотаның құндық тұрғыдағы қалдығы (casdo:QuotaRemainderAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Квотаны есептен шығаруға арналған тауар саны
(cacdo:‌Quota‌Write‌Off‌Measure‌Details)
квотаны есептен шығару үшін қажетті өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00164
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады

*.1.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:GoodsMeasure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurementUnitCodeListId)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.1.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:MeasureUnitAbbreviationCodeType (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurementUnitCodeListId)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:GoodsMeasure)"
*.2. Остаток квоты в стоимостном выражении
(casdo:QuotaRemainderAmount)
сведения об остатке квоты в стоимостном выражении
M.CA.SDE.00273
casdo:PaymentAmountWithNCurrencyType (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyN3CodeV3Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:QuotaRemainderAmount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Остаток квоты в стоимостном выражении (casdo:QuotaRemainderAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.3. Количество товара для списания квоты
(cacdo:QuotaWriteOffMeasureDetails)
количество товара в единице измерения, необходимое для списания квоты
M.CA.CDE.00164
cacdo:GoodsMeasureDetailsType (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан

csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкелінетін халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
*.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
casdo:‌Id2‌Type (M.CA.SDT.00183)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
cacdo:‌DTMDoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00240)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
cacdo:CustomsDocumentIdWOrdinalDetailsType (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:CustomsDocumentIdType (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:CustomsDocumentOrdinalId)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
casdo:Id2Type (M.CA.SDT.00183)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:DTMDocDetails)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
cacdo:DTMDocDetailsType (M.CA.CDT.00240)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
алдыңғы өзге де құжатты тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын немесе нөмірі мына шаблонға сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.9. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
алдыңғы өзге де құжатты тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға және: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
*.11.2. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына енген тауардың нетто массасы
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:TIRSeriesIdType (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:TIRIdType (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Номер документа
(csdo:DocId)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство, или номер которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.9. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер документа (csdo:DocId)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:PrecedingGoodsDetails)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
cacdo:PrecedingGoodsDetaisType (M.CA.CDT.00176)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
*.11.2. Масса нетто
(csdo:UnifiedNetMassMeasure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

*.10.1. Ақпараттық көздің немесе ресурстың атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.10.2. Нақтыланған мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2048
1
*.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
*.11. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға бір мәнді сілтеме жасау мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
Деректеме құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.12. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.13. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
кедендік операцияны (рәсімді) жасаудың немесе оны аяқтаудың мәлімделетін мерзімі (тауарларды уақытша әкелу (әкету), сақтау, қайта өңдеу, арнайы кедендік рәсім қолданысы және т.б. мерзімі)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14. Уақытша әкелу (әкету) мерзімі түрінің коды
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
уақытша әкелу мерзімі түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемені толтыру кезінде ол мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:InformationSourceName)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:DetailsResourceId)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
csdo:ResourceIdType (M.SDT.00197)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
1
*.10.3. Дата
(csdo:EventDate)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:LineId)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
csdo:Id40Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.12. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:CustomsTaxModeCodeType (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)" атрибут должен содержать значение "2010"
*.13. Дата
(csdo:EventDate)
заявляемый срок совершения таможенной операции (процедуры) или ее окончания (срок временного ввоза (вывоза), хранения товаров, переработки, действия специальной таможенной процедуры и т.д.)
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.14. Код вида срока временного ввоза (вывоза)
(casdo:TemporaryImportKindCode)
кодовое обозначение вида срока временного ввоза
M.CA.SDE.00230
csdo:Code1Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:

1 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылға жетпесе;
2 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан асса
*.15. Қосымша ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
құжат туралы қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Беларусь Республикасында қолданылатын құжаттар туралы қосымша ақпарат кодтарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.16. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
құжатты тіркеген кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.17. Озыңқы жеткізу белгісі
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
озыңқы жеткізу белгісі
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректемені толтыру кезінде ол мына мәнді қабылдауға тиіс: "11" – озыңқы жеткізу
*.18. Құжаттардың жалпы саны
(casdo:‌Document‌Quantity)
шарттардың (келісімшарттардың) тізіміне сай тауарлар оларға сәйкес өткізілетін құжаттардың жалпы саны
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.19. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
қайта өңдеу жөніндегі операциялардың құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.20. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240

1 – если срок временного ввоз/вывоза менее 1 года;
2 – если срок временного ввоз/вывоза более 1 года
*.15. Код вида дополнительной информации
(casdo:DocAddInfoCode)
кодовое обозначение вида дополнительной информации о документе
M.CA.SDE.00622
casdo:DocAddInfoCodeType (M.CA.SDT.00187)
Значение кода в соответствии с классификатором кодов дополнительной информации о документах, применяемом в Республике Беларусь.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.16. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.17. Признак опережающей поставки
(casdo:SupplyStatusIndicator)
признак опережающей поставки
M.CA.SDE.00623
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать значение "11" – опережающая поставка
*.18. Общее количество документов
(casdo:DocumentQuantity)
общее количество документов, в соответствии с которыми перемещаются товары, согласно списку договоров (контрактов)
M.CA.SDE.00299
csdo:Quantity5Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.19. Стоимость
(casdo:CAValueAmount)
стоимость операций по переработке
M.CA.SDE.00383
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.20. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:TIRPageOrdinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.21. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
0..1
*.22. Лицензия тауары
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
лицензиядағы тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.22.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.22.2. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.23. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00772
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.24. Қоймадағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттарды (мәліметтерді) қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.24.1. Электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.24.2. Қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.25. Құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.21. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:TIRHolderId)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
casdo:TIRHolderIdType (M.CA.SDT.00077)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.22. Товар лицензии
(cacdo:LicensedGoodsDetails)
сведения о товаре в лицензии
M.CA.CDE.00496
cacdo:LicensedGoodsDetailsType (M.CA.CDT.00439)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.22.1. Порядковый номер товара
(casdo:ConsignmentItemOrdinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.22.2. Порядковый номер перечня товаров
(casdo:LicenseAnnexOrdinal)
порядковый номер перечня товаров
M.CA.SDE.00624
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.23. Код электронного документа (сведений)
(casdo:EDocCode)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
csdo:Code10Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.24. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:DocArchIdDetails)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
cacdo:DocArchIdDetailsType (M.CA.CDT.00462)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.24.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:EArchId)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.24.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:EDocArchId)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.25. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:DocumentPresentingDetails)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
cacdo:DocumentPresentingDetailsType (M.CA.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.25.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжаттың ұсынылуы белгісі
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемені толтыру кезінде ол мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
0 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылмады;
1 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылды;
2 – құжат Кодекстің 109-бабының 10-тармағына сәйкес ұсынылмады;
3 – құжат тауарлар шығарылғаннан кейін ұсынылды (ұсынылады)
*.25.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.25.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттемелер оған дейін орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.25.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат оған қоса берілген уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкелінетін халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)

*.25.1. Код представления документа
(casdo:DocPresentKindCode)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
casdo:DocPresentKindCodeType (M.CA.SDT.00165)
Значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
0 – документ не представлен при подаче декларации на товары;
1 – документ представлен при подаче декларации на товары;
2 – документ не представлен в соответствии с пунктом 10 статьи 109 Кодекса;
3 – документ представлен (будет представлен) после выпуска товаров
*.25.2. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:DocKindCode)" атрибут должен содержать значение "2009"
*.25.3. Дата представления документа
(casdo:DocPresentDate)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.25.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:CustomsDocIdDetails)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
cacdo:CustomsDocumentIdWOrdinalDetailsType (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)

*.25.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және оған ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.25.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.25.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.25.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын немесе нөмірінің құрылымы мына шаблонға сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі: ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР - өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.25.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
"Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:PrecedingDocId)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға және: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
18.17.53. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Төлем есептеу негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
төлем есептеуге арналған база
M.CA.SDE.00708

*.25.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:TIRIdDetails)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
cacdo:TIRBaseIdDetailsType (M.CA.CDT.00701)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.25.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:TIRSeriesId)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:TIRSeriesIdType (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.25.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:TIRIdType (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.25.7. Номер предшествующего документа
(casdo:PrecedingDocId)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство или структура номера которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.25.8. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер предшествующего документа (casdo:PrecedingDocId)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
18.17.53. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:CustomsPaymentDetails)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
cacdo:GoodsItemPaymentDetailsType (M.CA.CDT.00429)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:CustomsTaxModeCodeType (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:TaxBaseMeasure)
база для исчисления платежа
M.CA.SDE.00708

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
есептеу негізі валютасының цифрлық кодтық белгіленімі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
есептеу негізінің өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлігінің сыныптауышын пайдалану кезінде;
2020 – кедендік баждар, салықтар есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдалану кезінде
*.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
есептеу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
төлем ставкасы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Кедендік төлем ставкалары түрінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
% – пайызбен көрсетілген ставка (адвалорлық ставка (қиыстырылған ставканың адвалорлық құрауышы), қайта қаржыландыру ставкасы (негізгі ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* – өзіндік ерекшелікті ставка (қиыстырылған ставканы құрайтын өзіндік ерекшелікті);
S – Қазақстан Республикасы үшін алымдардың белгісі

casdo:FractionNumber246MeasureType (M.CA.SDT.00800)
Числовая величина, определенная в результате измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
csdo:UnifiedCurrencyN3CodeType (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.4. Единица измерения
(csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:DutyTaxFeeRateDetailsType (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:DutyTaxFeeRateKindCodeType (M.CA.SDT.00159)
Значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки);
S – признак сборов для Республики Казахстан

*.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.6. Ставканы қолдану күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
төлем ставкасын қолдану күні
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Төлеу ерекшелігінің коды (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2011" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
төлем сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:WeightRatioNumber)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:FractionNumber9.3NumberType (M.CA.SDT.00146)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:DutyTaxFeeRateDate)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCodeType (M.CA.SDT.00050)
Значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности уплаты (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)" атрибут должен содержать значение "2011"
*.8. Сумма
(casdo:CAPaymentNAmount)
сумма (размер) платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:PaymentAmountWithNCurrencyType (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyN3CodeV3Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:CAPaymentNAmount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:CAPaymentNAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мән: 0
0..1
атрибуттың мәнінде ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленген шетелдік ақша бірліктерінің саны қамтылуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 саны дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні – 10 бірлікке, "2" мәні – 100 бірлікке сәйкес келеді және т. б.)
18.18.4. Төлеу тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кедендік немесе өзге төлемдерді төлеу тәсілінің коды
M.CA.SDE.00127
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00061)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Төлеу тәсілінің коды (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2012" мәнін қамтуға тиіс
18.18.5. Төлемді растайтын құжат
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
кедендік немесе өзге төлемнің төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00099
cacdo:‌Payment‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00085)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

csdo:Number2Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
18.18.4. Код способа уплаты
(casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)
код способа уплаты таможенных или иных платежей
M.CA.SDE.00127
casdo:CustomsTaxPaymentMethodCodeType (M.CA.SDT.00061)
Значение кода способа уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь и Кыргызской Республике
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код способа уплаты (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)" атрибут должен содержать значение "2012"
18.18.5. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:PaymentDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем уплату таможенного или иного платежа
M.CA.CDE.00099
cacdo:PaymentDocDetailsType (M.CA.CDT.00085)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь и Кыргызской Республике
*.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректеме Армения Республикасында пайдаланылады. Деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме мына мәліметтерді көрсетуге арналған:
Беларусь Республикасында – төлеушінің есептік нөмірі (УНП);
Ресей Федерациясында – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ИНН)
*.6. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады. Деректеме сәйкестендіру нөмірін көрсетуге арналған
*.8. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректеме Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағы 46-тармақшасының он тоғызыншы және жиырмасыншы абзацтарына сәйкес (кестеден кейін) мәліметтерді көрсетуге арналған
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "RU" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
"Елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
төлеушінің жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Армения. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Российской Федерации. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
*.6. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Идентификатор физического лица
(casdo:PersonId)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:PersonIdType (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь. Реквизит предназначен для указания идентификационного номера
*.8. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:CAUniqueCustomsNumberIdType (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации.
Реквизит предназначен для указания сведений в соответствии с абзацами девятнадцатым и двадцатым (после таблицы) подпункта 46 пункта 15 Порядка заполнения декларации на товары
а) код страны
(атрибут countryCode)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:UnqualifiedCountryCodeType (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" атрибут должен содержать значение "RU"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут countryCodeListId)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в случае заполнения атрибута "Код страны (атрибут countryCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.9. Удостоверение личности
(ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность плательщика
M.CDE.00056

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректеме толтырылмайды
*.9.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
*.9.9. Уәкілеттік органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
0..1
18.18.6. Төлеу күні
(casdo:‌Payment‌Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттерді орындау күні)
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады. Деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
18.19. Төлемді төлеу бойынша кейінге қалдыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details)
кедендік немесе өзге де төлемді төлеу бойынша кейінге қалдыру (бөліп төлеу) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00172
cacdo:‌Deffered‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00357)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
төлемді кейінге қалдыру (бөліп төлеу) берілген мерзім туралы мәліметтерді көрсету үшін мына деректемелердің бірі толтырылуға тиіс: "Ақырғы күн (csdo:EndDate)" немесе "Төлем төлеу кезеңі (cacdo:PaymentSheduleDetails)"
18.19.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2010" мәнін қамтуға тиіс
18.19.2. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
төлем төлеуді кейінге қалдыру мерзімінің соңғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
деректемені толтыру кезінде оның мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит не заполняется
*.9.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
*.9.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
18.18.6. Дата платежа
(casdo:PaymentDate)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
18.19. Сведения об отсрочке по уплате платежа
(cacdo:DefferedPaymentDetails)
сведения об отсрочке (рассрочке) по уплате таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00172
cacdo:DefferedPaymentDetailsType (M.CA.CDT.00357)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
для указания сведений о сроке, на который предоставлена отсрочка (рассрочка) платежа, должен быть заполнен один из реквизитов: "Конечная дата (csdo:EndDate)" или "Этап уплаты платежа (cacdo:PaymentSheduleDetails)"
18.19.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:CustomsTaxModeCodeType (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
18.19.2. Конечная дата
(csdo:EndDate)
последний день срока отсрочки уплаты платежа
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

18.19.3. Төлем төлеу кезеңі
(cacdo:‌Payment‌Shedule‌Details)
төлем төлеуді бөліп төлеу кезеңі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01222
cacdo:‌Payment‌Shedule‌Details‌Type (M.CA.CDT.01178)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
кезеңнің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық есептеу жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.2. Ақырғы күн
(csdo:‌End‌Date)
кезеңнің соңғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
18.20. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуына берілген қамтамасыз ету
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуына берілген қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00558
cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00459)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
18.20.1. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00557
casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00164)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдердің төленуін қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2018" мәнін қамтуға тиіс
18.20.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.19.3. Этап уплаты платежа
(cacdo:PaymentSheduleDetails)
сведения об этапе рассрочки уплаты платежа
M.CA.CDE.01222
cacdo:PaymentSheduleDetailsType (M.CA.CDT.01178)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Порядковый номер
(csdo:ObjectOrdinal)
порядковый номер этапа
M.SDE.00148
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.2. Конечная дата
(csdo:EndDate)
последний день этапа
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
18.20. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:PaymentGuaranteeDetails)
сведения о предоставленном обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00558
cacdo:PaymentGuaranteeDetailsType (M.CA.CDT.00459)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
18.20.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
casdo:PaymentGuaranteeMethodCodeType (M.CA.SDT.00164)
Значение кода способа обеспечения уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2018"
18.20.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2022"

18.20.5. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Банкті тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
18.21. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00195)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
18.21.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00143
casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00066)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
атрибут "2017" мәнін қамтуға тиіс
18.21.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.20.5. Идентификатор банка
(csdo:BankId)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
csdo:BankIdType (M.SDT.00026)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
18.21. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDetails)
сведения о мере обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
cacdo:TransitGuaranteeDetailsType (M.CA.CDT.00195)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
18.21.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)
кодовое обозначение меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.SDE.00143
casdo:TransitGuaranteeMeasureCodeType (M.CA.SDT.00066)
Значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2017"
18.21.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:GuaranteeAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
casdo:PaymentAmountWithCurrencyType (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
а) код валюты
(атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
csdo:CurrencyCodeV3Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:GuaranteeAmount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currencyCodeListId)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:GuaranteeAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"

18.21.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
1
18.21.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қоспағанда, кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетуге арналған
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044

18.21.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:GuaranteeCertificateIdDetails)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
cacdo:CustomsDocumentIdDetailsType (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:CustomsDocumentId)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:CustomsDocumentIdType (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
18.21.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:TransitGuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
M.CA.CDE.00322
cacdo:CADocBaseType (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит предназначен для указания сведений о документе, подтверждающем применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита, за исключением сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
*.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044

25.1. Шекарадағы кеден органы
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
тауарлар мен көлік құралдарының келуі күтіліп отырған кеден органы (шекаралық өткізу пункті)
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
25.1.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
25.1.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
25.1.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "2021" мәнін қамтуға тиіс
25.2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
тауарлар мен көлік құралдарының шекаралық өткізу пунктіне келуінің күтілетін күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің және уақыттың белгіленімі
0..1
деректеменің мәні, оны толтыру кезінде, мына: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілетін Дүниежүзіллк уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру күнін қамтуға тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәндерін (болмауы мүмкін) белгілейтін символдар
26. Шығыс құжаттарын декларантта немесе кедендік өкілде есепке алу жүйесінде құжатты тіркеу нөмірі
(casdo:‌Internal‌Doc‌Id)
шығыс құжаттарын декларантта немесе кедендік өкілде есепке алу жүйесіне (регламентке) сәйкес құжаттарды тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00198
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
27. Қорғау жапсырмасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Security‌Label‌Id)
қорғау жапсырмасының сәйкестендіргіші (коды)
M.CA.SDE.00195

25.1. Таможенный орган на границе
(cacdo:BorderCustomsOfficeDetails)
таможенный орган (пограничный пункт пропуска), в который ожидается прибытие товаров и транспортных средств
M.CA.CDE.00118
ccdo:CustomsOfficeDetailsType (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
25.1.1. Код таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeCode)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:CustomsOfficeCodeType (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
реквизит должен быть заполнен
25.1.2. Наименование таможенного органа
(csdo:CustomsOfficeName)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:Name50Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
25.1.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" атрибут должен содержать значение "2021"
25.2. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
26. Номер регистрации документа в системе учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
(casdo:InternalDocId)
номер регистрации документов в соответствии с системой (регламентом) учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
M.CA.SDE.00198
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
27. Идентификатор защитной наклейки
(casdo:SecurityLabelId)
идентификатор (код) защитной наклейки
M.CA.SDE.00195