Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 135 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 27 қазандағы
№ 135 шешіміне
ҚОСЫМША
Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-кестеде:
а) 3-позициядағы 3-графада "1.1.0" деген цифрлар "1.2.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 4-позициядағы 3-графа мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:038:CustomsValueDeclaration:v1.2.0";
в) 6-позициядағы 3-графа мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_038_CustomsValueDeclaration_v1.2.0.xsd".
2. 3-кестедегі 12.11.8, 12.11.9, 13.11.8, 13.11.9, 14.11.8, 14.11.9, 20.2.8 және 20.2.9 позицияларда "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының" деген сөздер "Уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 7-кестеде:
а) "Мәндердің саласы" графасындағы 10 позиция "|\d{3,4}" белгіленімімен толықтырылсын;
б) 32-позиция алып тасталсын.
4. 9-кестеде:
а) 3, 4 және 9-позициялар алып тасталсын;
б) 17-позициядағы "Мәндердің саласы" графасында "13" деген цифрлар "50" деген цифрлармен ауыстырылсын.
5. 10-кестеде:
а) 12.11.8, 12.11.9, 13.11.8, 13.11.9, 14.11.8, 14.11.9, 20.2.8 және 20.2.9 позициялардағы 1-графада "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының" деген сөздер "Уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 13.11.1, 14.11.1 және 20.2.1 позицияларда 10-графадағы "құжатты берген" деген сөздер алып тасталсын;
в) 13.12 және 14.12 позицияларда 10-графадағы "толтырылған болса, онда ... көрсету кезінде" деген сөздер "толтырылған болса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін ... көрсету кезінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 13.14 және 14.14 позицияларда 10-графадағы "толтырылған болса, онда ... көрсету кезінде" деген сөздер "толтырылған болса, онда "Оқшауланған бөлімше (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" үшін ... көрсету кезінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 14.7-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"14.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
2-графа
("б" бөлімі)
2-графа ("б" бөлімі)
2-графа ("б" бөлімі)
2-графа ("б" бөлімі)
2-графа ("б" бөлімі)
O
2
AM,
RU

О внесении изменений в структуру и формат декларации таможенной стоимости
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 135.
В соответствии с пунктом 2 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат декларации таможенной стоимости, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 4, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 27 октября 2020 г. № 135
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат декларации таможенной стоимости
1. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "1.2.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:038:CustomsValueDeclaration:v1.2.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_038_CustomsValueDeclaration_v1.2.0.xsd".
2. В таблице 3 в позициях 12.11.8, 12.11.9, 13.11.8, 13.11.9, 14.11.8, 14.11.9, 20.2.8 и 20.2.9 в графах "Имя реквизита" и "Описание реквизита" слова "государства-члена" исключить.
3. В таблице 7:
а) позицию 10 в графе "Область значений" дополнить обозначением "|\d{3,4}";
б) позицию 32 исключить.
4. В таблице 9:
а) позиции 3, 4 и 9 исключить;
б) в позиции 17 в графе "Область значений" цифры "13" заменить цифрами "50".
5. В таблице 10:
а) в позициях 12.11.8, 12.11.9, 13.11.8, 13.11.9, 14.11.8, 14.11.9, 20.2.8 и 20.2.9 в графе 1 слова "государства-члена" исключить;
б) в позициях 13.11.1, 14.11.1 и 20.2.1 в графе 10 слова ", выдавшей документ," исключить;
в) в позициях 13.12 и 14.12 в графе 10 слова "заполнен, то при указании" заменить словами "заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании";
г) в позициях 13.14 и 14.14 в графе 10 слова "заполнен, то при указании" заменить словами "заполнен, то для реквизита "Обособленное подразделение (cacdo:SubjectBranchDetails)" при указании";
д) позицию 14.7 изложить в следующей редакции:
"14.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:CAUniqueCustomsNumberId)
гр. 2 (разд. "б")
гр. 2 (разд. "б")
гр. 2 (разд. "б")
гр. 2 (разд. "б")
гр. 2 (разд. "б")
O
2
AM,
RU
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" должен содержать сведения в соответствии с абзацами пятым и шестым (после таблицы)

егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда реквизит "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағы 12-тармақшасының бесінші және алтыншы абзацтарына (кестеден кейін) сәйкес мәліметтерді қамтуы тиіс
2
BY, KG
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмаған болуы тиіс
2
KZ
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылған болса, онда "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуы тиіс";
е) 14.7-позициясының "а" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
) елдің коды
(country‌Code атрибуты)
M
2
AM
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (country‌Code атрибуты)" атрибуты "AM" мәнін қамтуы тиіс
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (country‌Code атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуы тиіс
2
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (country‌Code атрибуты)" атрибуты "RU" мәнін қамтуы тиіс;
ж) 14.7-позициясының "б" тармақшасында 9-графадағы "KZ" деген әріптер "AM, KZ, RU" деген әріптермен ауыстырылсын;
з) 14.15.1-позициядағы 10-графада "елдің коды" деген сөздер "уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің коды" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) сілтеме мынадай редакцияда жазылсын:
"* Күрделі деректемелерге енетін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеме атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Атаулары 10-графада көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеме атауына қосымша:
ол үшін қағида келтірілген деректемені (кестенің осы жолында орналасқан);
ол үшін қағида келтірілген күрделі деректемеге енетін салынған деректемені;
құжат құрылымы иерархиясының осы деңгейінде орналасқан деректемені қоспағанда, құжат құрылымының иерархиясында оның орналасу жолы көрсетіледі.
Толтыру бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме бірегей болып табылатын шектердегі ауқымы көрсетіледі.".

подпункта 12 пункта 15 Порядка заполнения декларации на товары
2
BY, KG
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" не должен быть заполнен
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера";
е) подпункт "а" позиции 14.7 изложить в следующей редакции:
"а) код страны
(атрибут countryCode)
M
2
AM
атрибут "код страны (атрибут countryCode)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" должен содержать значение "AM"
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут countryCode)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" должен содержать значение "KZ"
2
RU
атрибут "код страны (атрибут countryCode)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" должен содержать значение "RU";
ж) в подпункте "б" позиции 14.7 в графе 9 буквы "KZ" заменить буквами "AM, KZ, RU";
з) в позиции 14.15.1 в графе 10 слова "кода страны" заменить словами "кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр,";
и) сноску изложить в следующей редакции:
"* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 10. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.".