Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 28 мамырдағы № 21 өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 2 өкімі
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 1 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың цифрлық күн тәртібі шеңберінде жобаларды іске асыру механизмдеріне сәйкес:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі" жобасын іске асыру бойынша іс-шаралардың жоғары деңгейлі жоспарын бекіту туралы" 2019 жылғы 28 мамырдағы № 21 өкіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов Ж.Разаков А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы
№ 2 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 28 мамырдағы № 21 өкіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақтағы "өкімі күшіне енген күннен бастап" деген сөздер "шешімі күшіне енген күнінен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Өкіммен бекітілген "Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі" жобасын іске асыру бойынша іс-шаралардың жоғары деңгейлі жоспары мынадай редакцияда жазылсын:
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2019 жылғы 28 мамырдағы
№ 21 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 2 өкімінің редакциясында)
"Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі" жобасын іске асыру бойынша іс-шаралардың ЖОҒАРЫ ДЕҢГЕЙЛІ ЖОСПАРЫ
Осы жоспарда мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"ұлттық тапсырыс беруші-үйлестіруші" - Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі - тиісінше Одақ, мүше мемлекеттер) "Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі" жобасын әзірлеуге, іске асыруға және мүше мемлекеттің аумағында осы жоба шеңберінде іс-шаралардың және (немесе) жұмыстардың орындалуын бақылауға қатысатын мемлекеттік билік органдарының бірі, ол көрсетілген органдардың жобаны әзірлеуін және іске асыруын үйлестіреді;
"желі операторы" – Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісін құру, пайдалау және дамыту бойынша өкілеттіктерді, сондай-ақ өзге де өкілеттіктерді беретін заңды тұлға;
"ұлттық компоненттердің операторлары" – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісін құру, пайдалау және дамыту бойынша өзінің өкілеттіктерінің бір бөлігін, сондай-ақ өзге де өкілеттіктерді соларға беретін заңды тұлға;
"жоба" – еуразиялық өнеркәсіптік кооперация, субконтрактация және технологиялар трансфері желісі (бұдан әрі – еуразиялық желі).
Өзекті іс-шаралардың атауы
(өзекті бақылау нүктесі)
Күтілетін нәтиже Орындау мерзімі
Жауапты орындаушы
I. Жобаны іске асырудың бірінші кезеңі шеңберінде көзделген жұмыстар

О внесении изменений в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2019 г. № 21
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 января 2020 года № 2
В соответствии с механизмами реализации проектов в рамках цифровой повестки Евразийского экономического союза, утвержденными Решением Евразийского межправительственного совета от 1 февраля 2019 г. № 1:
1. Внести в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2019 г. № 21 "Об утверждении верхнеуровневого плана мероприятий по реализации проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий" изменения согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения От Республики Беларусь От Республики Казахстан От Кыргызской Республики От Российской Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Ж. Разаков А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 30 января 2020 г. № 2
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 28 мая 2019 г. № 21
1. В пункте 2 слова "с даты вступления в силу распоряжения" заменить словами "с даты вступления в силу решения".
2. Верхнеуровневый план мероприятий по реализации проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий", утвержденный указанным распоряжением, изложить в следующей редакции:
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 28 мая 2019 г. № 21
(в редакции распоряжения
Совета Евразийской
экономической комиссии от 30
января 2020 г. № 2)
ВЕРХНЕУРОВНЕВЫЙ ПЛАН
мероприятий по реализации проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий"
В настоящем плане используются понятия, которые означают следующее:
"национальный заказчик-координатор" – один из органов государственной власти государства – члена Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз), участвующих в разработке, реализации проекта "Евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий" и контроле за ходом выполнения на территории государства-члена мероприятий и (или) работ в рамках данного проекта, который осуществляет координацию деятельности указанных органов при разработке и реализации проекта;
"оператор сети" – юридическое лицо, которому Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия) делегирует полномочия по созданию, эксплуатации и развитию евразийской сети промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий, а также иные полномочия;
"операторы национальных компонентов" – юридические лица, которым уполномоченные органы государств-членов делегируют часть своих полномочий по созданию, эксплуатации и развитию национальных компонентов евразийской сети промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий, а также иные полномочия;
"проект" – евразийская сеть промышленной кооперации, субконтрактации и трансфера технологий (далее – евразийская сеть).
Наименование ключевого мероприятия (ключевой контрольной точки)
Ожидаемый результат
Срок исполнения
Ответственный исполнитель
I. Работы, предусмотренные в рамках первого этапа реализации проекта

1. Жобаны іске асыруды үйлестіру жөніндегі жұмыс тобына (бұдан әрі - үйлестіру тобы) енгізу үшін ұлттық тапсырыс берушілерді-үйлестірушілерді және кандидатураларды анықтау және Комиссияға ақпарат жіберу
Комиссяға белгіленген тәртіппен берілген мәліметтер
2019 жылдың
ІІІ-ІҮ тоқсандары
мүше мемлекеттер
2. Ұлттық компоненттер операторларының функцияларын орындайтын ұйымдарды анықтау
ұлттық компоненттер операторларын анықтау
2019 жылдың
ІІІ-ІҮ тоқсандары
мүше мемлекеттер
3. Үйлестіру тобының құрамын және үйлестіру тобы туралы ережені бекіту
үйлестіру тобы және оның құрамы туралы ережені бекітетін Комиссия актісі
2019 жылғы ІҮ тоқсан
Комиссия,
ұлттық тапсырыс беруші-үйлестірушілер
4. Одақ органдарына жобаны іске асыру туралы есеп беру
Комиссия Кеңесіне ұсынылатын жобаның іске асырылуы туралы есеп
2020 жылғы І тоқсаннан бастап тоқсан сайын (бірінші есеп – 2019 жыл үшін)
үйлестіру тобы, Комиссия
5. Еуразиялық желіні әзірлеу және енгізу бойынша қызмет көрсетуге арналған техникалық тапсырмаларды өзектендіру
техникалық тапсырманың жобасы
2020 жылғы І тоқсан
Комиссия,
ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер
6. Еуразиялық желіні дамыту және енгізу жөніндегі техникалық тапсырмаларды орындау бойынша қызметтерді сатып алу рәсімін іске асыру (Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2019 жылғы 1 ақпандағы № 1 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың цифрлық күн тәртібі шеңберінде жобаларды іске асыру механизмдерінің 12 және 13-тармақтарына сәйкес)
Желі операторын айқындау
2020 жылғы
І тоқсан
Комиссия
7. Консорциум құру, консорциум туралы келісім жасасу
консорциум туралы келісім
2020 жылғы I – II тоқсандар
желі опараторы, ұлттық компоненттер операторлары,
Комиссия,
үйлестіруші топ
8. Жобаны басқарудың бақылау құралын (ақпараттық ресурс) құру және қол жеткізу құқықтарына сәйкес үйлестіру тобының қатысушылары үшін оған қол жетімділікті қамтамасыз ету
жобаны басқару мониторингі құралын (ақпараттық ресурсты) енгізу
2020 жылғы II тоқсан
желі операторы,
Комиссия
9. Еуразиялық желінің негізгі компонентіне қойылатын талаптарды әзірлеу
еуразиялық желінің базалық компонентіне қойылатын талаптар
2020 жылғы II тоқсан
желі опараторы, ұлттық компоненттер операторлары, Комиссия
10. Еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қойылатын талаптарды әзірлеу
еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қойылатын талаптарды
II квартал 2020 г.
желі опараторы, ұлттық компоненттер операторлары, Комиссия
11. Еуразиялық желі туралы ережені әзірлеу
Еуразиялық желі туралы ереже
2020 жылғы II – III тоқсандар
желі операторы, Комиссия, үйлестіруші топ, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер

1. Определение национальных заказчиков-координаторов и кандидатур для включения в состав рабочей группы по координации реализации проекта (далее – координационная группа) и направление информации в Комиссию
представленные в Комиссию в установленном порядке сведения
III – IV кварталы 2019 г.
государства-члены
2. Определение организаций, выполняющих функции операторов национальных компонентов
определение операторов национальных компонентов
III – IV кварталы 2019 г.
государства-члены
3. Утверждение состава координационной группы и положения о координационной группе
акт Комиссии, утверждающий положение о координационной группе и ее состав
IV квартал 2019 г.
Комиссия, национальные заказчики-координаторы
4. Предоставление органам Союза отчетности по реализации проекта
отчет о реализации проекта, представляемый Совету Комиссии
ежеквар-тально, начиная с I квартала 2020 г. (первый отчет – за 2019 год)
координационная группа, Комиссия
5. Актуализация технического задания на оказание услуг по разработке и внедрению евразийской сети
проект технического задания
I квартал 2020 г.
Комиссия, национальные заказчики-координаторы
6. Осуществление процедуры закупки услуг по выполнению технического задания на разработку и внедрение евразийской сети (в соответствии с пунктами 12 и 13 механизмов реализации проектов в рамках цифровой повестки Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Евразийского межправительственного совета от 1 февраля 2019 г. № 1)
определение оператора сети
I квартал 2020 г.
Комиссия
7. Формирование консорциума, заключение соглашения о консорциуме
соглашение о консорциуме
I – II кварталы 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия, координационная группа
8. Создание инструмента мониторинга управления проектом (информационного ресурса) и обеспечение доступа к нему участников координационной группы в соответствии с выделенными правами доступа
внедрение инструмента мониторинга управления проектом (информационного ресурса)
II квартал 2020 г.
оператор сети, Комиссия
9. Разработка требований к базовому компоненту евразийской сети
требования к базовому компоненту евразийской сети
II квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия
10. Разработка требований к интеграционному компоненту евразийской сети
требования к интеграционному компоненту евразийской сети
II квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия
11. Разработка положения о евразийской сети
положение о евразийской сети
II – III кварталы 2020г.
оператор сети, Комиссия, координационная группа, национальные заказчики-координаторы

12. Еуразиялық желінің ұлттық компоненттеріне және сервис-провайдерлерге қойылатын талаптарды әзірлеу
Еуразиялық желінің ұлттық компоненттеріне және сервис-провайдерлерге қойылатын талаптар, сервис-провайдерлерге қойылатын талаптар
2020 жылғы II – III тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары, Комиссия
13. Мүше мемлекеттердің экспорттық әлеуетін арттыру мақсатында үшінші елдердің экономикалық субъектілерінің еуразиялық желісіне қосылу моделін әзірлеу
жобалық шешімдердің сипаттамасы
2020 жылғы II – III тоқсандар
желі операторы, Комиссия, үйлестіруші топ
14. Еуразиялық желінің шаруашылық жүргізуші субъектілерінің тізіліміне және ақпараттық ресурстарға енгізілетін өнімдер, қызметтер, технологиялар туралы мәліметтерді тексеруді және оларға мүше мемлекеттер тарапынан сұранысты қамтамасыз ету мақсатында ұлттық компоненттер операторларының құрылымында ұйымдастырушы құрылымдарды (каталогтендіру орталықтарын) құру
катологтандыру орталықтарын құру хаттамалары
2020 жылғы I – III тоқсандар
ұлттық компоненттер операторлары, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер
15. Комиссия актілерінің жобаларын әзірлеу, еуразиялық желінің техникалық құжаттамасын әзірлеу
Комиссии актілері,
ақпараттық өзара іс-қимыл процестері сипатталып көрсетілген техникалық құжаттама
2020 жылғы II – III тоқсандар
Комиссия,
желі опрераторы,
ұлттық компоненттер операторлары
16. Еуразиялық желінің негізгі компонентін құру (пайдалану қызметтерін құру мен қосуға арналған әмбебап платформалық шешім)
еуразиялық желінің негізгі дайын компоненті
2020 жылғы ІҮ тоқсан
желі опарторы, ұлттық компоненттер операторлары
17. Еуразиялық желінің интеграциялық компонентін құру
еуразиялық желінің дайын интеграциялық компоненті
2020 жылғы ІҮ тоқсан
желі операторы, Комиссия, ұлттық компоненттер операторлары
18. Еуразиялық желі мен ақпараттық ресурстардың шаруашылық жүргізуші субъектілерінің тізілімін құру және оларды өнімдер, қызметтер, технологиялар және мүше мемлекеттерден оларға деген сұраныстар туралы мәліметтермен алғаш рет толтықтыру (кемінде 2 мүше мемлекет негізінде пилоттық деректер жиынтығы), сондай-ақ көрсетілген мәліметті тексеру
тізілімдер мен ақпараттық ресурстарды өнімдер, көретілетін қызметер, технологиялар және мүше мемлекеттер таарпынан оларға сұраныстар туралы мәліметтермен алғаш рет толтықтыру, көрсетілген мәліметтерді тексеру
2020 жылғы ІҮ тоқсан.
желі операторы, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер
ұлттық компоненттер операторлары
19. Еуразиялық желінің ұлттық компонентін орналастыру (кемінде 2 мүше мемлекет базаында)
еуразиялық желінің ұлттық компоненттерін қабылдап алу-тапсыру хаттамалары
2020 жылғы ІҮ тоқсан
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары

12. Разработка требований к национальным компонентам евразийской сети и сервис-провайдерам
требования к национальным компонентам евразийской сети, требования к сервис-провайдерам
II – III кварталы 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия
13. Выработка модели присоединения к евразийской сети хозяйствующих субъектов третьих стран в целях увеличения экспортного потенциала государств-членов
описание проектных решений
II – III кварталы 2020 г.
оператор сети, Комиссия, координационная группа
14. Создание в структуре операторов национальных компонентов организационных структур (центров каталогизации) в целях обеспечения верификации сведений о продукции, услугах, технологиях и спросе на них со стороны государств-членов, вносимых в реестр хозяйствующих субъектов евразийской сети и в информационные ресурсы
протоколы создания центров каталогизации
I – III кварталы 2020 г.
операторы национальных компонентов, национальные заказчики-координаторы
15. Разработка проектов актов Комиссии, разработка технической документации евразийской сети
акты Комиссии, техническая документация с описанием процессов информационного взаимодействия
III – IV кварталы 2020 г.
Комиссия, оператор сети, операторы национальных компонентов
16. Создание базового компонента евразийской сети (универсального платформенного решения по созданию и подключению пользовательских сервисов)
готовый базовый компонент евразийской сети
IV квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов
17. Создание интеграционного компонента евразийской сети
готовый интеграционный компонент евразийской сети
IV квартал 2020 г.
оператор сети, Комиссия, операторы национальных компонентов
18. Создание реестра хозяйствующих субъектов евразийской сети и информационных ресурсов и первичное наполнение их сведениями о продукции, услугах, технологиях и спросе на них со стороны государств-членов (пилотный состав данных на базе не менее 2 государств-членов), а также верификация указанных сведений
первичное наполнение реестра и информационных ресурсов сведениями о продукции, услугах, технологиях и спросе на них со стороны государств-членов, верификация указанных сведений
IV квартал 2020 г.
оператор сети, национальные заказчики-координаторы, операторы национальных компонентов
19. Развертывание национального компонента евразийской сети (на базе не менее 2 государств-членов)
протоколы приемо-сдаточных испытаний национального компонента евразийской сети
IV квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов

20. Таңдап алынған қосалқы мердігерлік тізбектің мердігерлік қызметін Еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қосу
таңдап алынған субкотрактация тізбегі бойынша келісімшарттарды жасасудың ұлттық сервисін еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қосу хаттамасы
IV квартал 2020 г.
желі операторы,ұлттық компоненттер операторлары
21. Еуразиялық желінің интеграциялық компоненті мен еуразиялық желінің ұлттық компоненттерін тәжірибелі пайдалану (кемінде 2 мүше мемлекет базасында)
қабылдап алу-тапсыру сынақтары хаттамалары, қабылдап алу-тапсыру актілері
2020 жылғы ІҮ тоқсан
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары, тапсырыс берушілер-
үйлестірушілер
22. Еуразиялық желіні пайдалана отырып, өнеркәсіп кооперациясына тартылған мүше мемлекеттердің шаруашылық жүргізуші субъектілерінің санын көбейту бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу
іс-шаралар жоспары
2020 жылғы ІҮ тоқсан
ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер, ұлттық компоненттер операторлары
II. Жобаны іске асырудың екінші кезеңі шеңберінде көзделген жұмыстар
23.  23. Еуразиялық желіні қолдана отырып, өнеркәсіптік кооперацияға тартылған мүше мемлекеттердің экономикалық субъектілерінің санын көбейту жөніндегі іс-шаралар жоспарын нақтылау және іске асыру
мүше мемлекеттерде іс-шаралар жоспарының орындалуы және оны түзетудің іске асырылуын туралы тоқсан сайынғы есеп
2021 жылғы І тоқсаннан бастап
ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер, ұлттық компоненттер операторлары
24. Еуразиялық желінің интеграциялық компоненті мен еуразиялық желінің ұлттық компоненттерінің интеграцияланған қызметтерін сынақтан өткізу нәтижелері бойынша еуразиялық желіні пысықтау
еуразиялық желінің пысықталған сервистері мен құралдары
еуразиялық желіге арналған техникалық құжаттаманың пысықталған топтамасы
2021 жылғы I – II тоқсандар
желі операторы
25. Еуразиялық желінің интеграциялық компонентін өнеркәсіпте пайдалануға енгізу
қабылдап алу-тапсыру сынақтарының хаттамасы, еуразиялық желінің интеграциялық компонентін өнеркәсіпте пайдалануға енгізу туралы техникалық құжаттама
2021 жылғы I – II тоқсандар
желі операторы, Комиссия, үйлестіруші топ, ұлттық компоненттер операторлары
26. Еуразиялық желінің негізгі компонентін дамыту (пайдалану сервистерін құру және қосу үшін әмбебап платформалық шешім) және еуразиялық желінің ұлттық компонентін одан әрі өрістету
қабылдап алу-тапсыру сынақтарының хаттамасы
2021 жылғы I – IIІ тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
27. Еуразияық желінің интегрциялық компонентін дамыту
қабылдап алу-тапсыру сынақтарының хаттамасы
2021 жылғы I – IIІ тоқсандар
желі операторы, Комиссия, ұлттық компоненттер операторлары

20. Подключение сервиса заключения контрактов по выбранной цепочке субконтрактации к интеграционному компоненту евразийской сети
протокол подключения национального сервиса заключения контрактов по выбранной цепочке субконтрактации к интеграционному компоненту евразийской сети
IV квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов
21. Опытная эксплуатация интеграционного компонента евразийской сети и развернутых национальных компонентов евразийской сети (на базе не менее 2 государств-членов)
протоколы приемо-сдаточных испытаний, акты приема-передачи
IV квартал 2020 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия, координационная группа, национальные заказчики-координаторы
22. Разработка планов мероприятий по увеличению числа хозяйствующих субъектов государств-членов, вовлеченных в промышленную кооперацию с использованием евразийской сети
планы мероприятий
IV квартал 2020 г.
национальные заказчики-координаторы, операторы национальных компонентов
II. Работы, предусмотренные в рамках второго этапа реализации проекта
23. Уточнение и реализация плана мероприятий по увеличению числа хозяйствующих субъектов государств-членов, вовлеченных в промышленную кооперацию с использованием евразийской сети
ежеквартальный отчет о выполнении и корректировках реализации плана мероприятий в государствах-членах
начиная с I квартала 2021 г.
национальные заказчики-координаторы, операторы национальных компонентов
24. Доработка евразийской сети по результатам опытной эксплуатации интеграционного компонента евразийской сети и интегрированных сервисов национальных компонентов евразийской сети
доработанные сервисы и инструменты евразийской сети, доработанный комплект технической документации на евразийскую сеть
I – II кварталы 2021 г.
оператор сети
25. Запуск в промышленную эксплуатацию интеграционного компонента евразийской сети
протокол приемо-сдаточных испытаний, техническая документация о вводе в промышленную эксплуатацию интеграционного компонента евразийской сети
I – II кварталы 2021 г.
оператор сети, Комиссия, координационная группа, операторы национальных компонентов
26. Развитие базового компонента евразийской сети (универсального платформенного решения по созданию и подключению пользовательских сервисов) и развертывание национального компонента евразийской сети
протокол приемо-сдаточных испытаний
I – III кварталы 2021 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов
27. Развитие интеграционного компонента евразийской сети
протокол приемо-сдаточных испытаний
I – III кварталы 2021 г.
оператор сети, Комиссия, операторы национальных компонентов

28. Желі операторы мен сервис-паровайдерлер, ұлттық компоненттер операторлары мен сервис-паровайдерлер арасында агенттік келісімдер жасасу
желі операторы мен сервис-паровайдерлер, ұлттық компоненттер операторлары мен сервис-паровайдерлер арасындағы агенттік келісімдер
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
29. Еуразиялық желіні үшінші елдердің серіктес трансшекаралық платформаларымен интеграциялау мүмкіндіктерін пысықтау
еуразиялық желіні үшінші елдердің серіктес трансшекаралық платформаларымен (кем дегенде үшінші елдердің 1 трансшекаралық платформасымен) интеграциялау мәселелері бойынша іс-шаралар жоспары, еуразиялық желінің ұлттық компоненттерін үшінші елдердің серіктес трансшекаралық платформаларымен (кем дегенде үшінші елдердің 1 трансшекаралық платформасымен) интеграциялау
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
үйлестіру тобы, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары, Комиссия
30. Еуразиялық желі мен ақпараттық ресурстардың шаруашылық жүргізуші субъектілерінің тізілімін өнімдер, көрсетілетін қызметтер, технологиялар және оларға мүше мемлекеттерден сұраныс туралы мәліметтермен толтықтыру, сондай-ақ аталған ақпараттарды тексеру
тізілімдерді және ақпараттық ресурстарды өнімдер, көрсетілетін қызметтер, технологиялар және оларға мүше мемлекеттерден сұраныс туралы мәліметтермен толықтыру, көрсетілген мәліметтерді тексеру
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
ұлттық компоненттер операторлары
31. Еуразиялық желінің ұлттық компонентін кеңейту
еуразиялық желінің ұлттық компонентін қабылдап алу-тапсыру сынақтарының хаттамалары
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
32. Өнеркәсіптік копперацияның негізгі және ұлттық сервистерін және субконтрактациясын еуразиялық желіге қосу
өнеркәсіптік кооперацияның негізгі және ұлттық сервистерін және субконтрактациясын еуразиялық желіге қосудың хаттамалары
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
33. Еуразиялық желінің ұлттық компоненттерінің қолданыстағы және жаңадан пайда болатын сервистерін жоба паспортында көрсетілген сервистердің және сервис-провайдерлердің тізбесіне сәйкес еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қосу
ұлттық компоненттердің интеграциялық сервистерін сынау хаттамалары, сервистерді пайдалануға қосудың актілері
2021 жылғы I – IҮ тоқсандар
ұлттық компоненттер операторлары, желі операторы
34. Еуразиялық желіні, оның ішінде Одақтың цифрлық күн тәртібінің перспективалық жобаларымен (тауарлардың цифрлық қадағалануы, электронды ілеспе құжаттарды, сандық көлік дәліздерін пайдалану, мәліметтер айналымын реттеу), сондай-ақ Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің негізгі ресурстарымен байланыстыру мақсатында іс-шаралар жоспарын әзірлеу
іс-шаралар жоспары
2021 жылғы IІ тоқсан
Комиссия, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары

28. Заключение агентских соглашений между оператором сети и сервис-провайдерами, операторами национальных компонентов и сервис-провайдерами
агентские соглашения между оператором сети и сервис-провайдерами, операторами национальных компонентов и сервис-провайдерами
I – IV кварталы 2021 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов
29. Проработка возможностей интеграции евразийской сети с партнерскими трансграничными платформами третьих стран
план мероприятий по вопросам интеграции евразийской сети с партнерскими трансграничными платформами третьих стран (как минимум с 1 трансграничной платформой третьих стран),
план мероприятий по вопросам интеграции национальных компонентов евразийской сети с партнерскими трансграничными платформами третьих стран (как минимум с 1 трансграничной платформой третьих стран)
I – IV кварталы 2021 г.
координационная группа,
оператор сети,
операторы национальных компонентов,
Комиссия
30. Наполнение реестра хозяйствующих субъектов евразийской сети и информационных ресурсов сведениями о продукции, услугах, технологиях и спросе на них со стороны государств-членов, а также верификация указанных сведений
наполнение реестра и информационных ресурсов сведениями о продукции, услугах, технологиях и спросе на них со стороны
государств-членов,
верификация указанных сведений
I – IV кварталы 2021 г.
операторы национальных компонентов
31. Развертывание национального компонента евразийской сети
протоколы приемо-сдаточных испытаний национального компонента евразийской сети
I – IV кварталы 2021 г.
оператор сети,
операторы национальных компонентов
32. Подключение базовых и национальных сервисов промышленной кооперации и субконтрактации к интеграционному компоненту евразийской сети
протоколы подключения национальных сервисов промышленной кооперации и субконтрактации к интеграционному компоненту евразийской сети
I – IV кварталы 2021 г.
оператор сети,
операторы национальных компонентов
33. Подключение действующих и создаваемых сервисов национальных компонентов евразийской сети к интеграционному компоненту евразийской сети в соответствии с перечнем сервисов сервис-провайдеров, указанных в паспорте проекта
протоколы испытаний интегрированных сервисов национальных компонентов,
акты ввода в эксплуатацию сервисов
I – IV кварталы
2021 г.
операторы национальных компонентов,
оператор сети
34. Разработка плана мероприятий в целях сопряжения евразийской сети, в том числе с перспективными проектами цифровой повестки Союза (цифровая прослеживаемость товаров, применение электронных сопроводительных документов, цифровые транспортные коридоры, регулирование оборота данных), а также с базовыми ресурсами интегрированной информационной системы Союза
план мероприятий
II квартал 2021 г.
Комиссия,
оператор сети,
координационная группа

35. Еуразиялық желіні ілгерілету жоспарын әзірлеу және жүзеге асыру. Мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдары мен ұйымдары үшін, сондай-ақ басқа да желі қатысушылары үшін Еуразиялық желіні дамыту бойынша семинарлар мен вебинарлар өткізу
еуразиялық желін ілгерілету жоспары,
оқытуды жүргізу жоспары, оқытуды жүргізу хаттамалары (еуразиялық желінің кемінде 1000 қатысушыларымен)
2021 жылғы IІ – IҮ тоқсандар
Комиссия, үйлестіру тобы, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
36. Әкімшілендіру, техникалық және консультациялық қызметті ұйымдастыру, сондай-ақ мәліметтерді берудің бірыңғайлығын қамтамасыз ету мақсатында ұлттық анықтамалықтар мен сыныптауыштарды ескере отырып, еуразиялық желінің бірыңғай тізілімінің жазбаларын сипаттау әдістемесін әзірлеуді қоса алғанда каталогтау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
мүше мемлекеттердің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының (қызмет түрлері мен өнімдердің) ауыспалы кілттерінің кестелерін еуразиялық желіде қолданылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарға сәйкес келтіру
2021 жылғы IІ – IҮ тоқсандар
ұлттық тапсырыс берушілерлер-үйлестірушілер, ұлттық компоненттер операторлары, Комиссия, желі операторы
37. Ұлттық технологиялар трансферті қызметтерін еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қосу
ұлттық технологиялар трансферті қызметтерін еуразиялық желінің интеграциялық компонентіне қосу хаттамалары
2021 жылғы IІІ – IҮ тоқсандар
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
38. Еуразиялық желіні, оның ішінде Одақтың цифрлық күн тәртібінің перспективалық жобаларымен (тауарлардың цифрлық қадағалануы, электронды ілеспе құжаттарды, сандық көлік дәліздерін пайдалану, мәліметтер айналымын реттеу), сондай-ақ Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің негізгі ресурстарымен байланыстыру мақсатында іс-шаралар жоспарын әзірлеу ақпараттық жүйесінің негізгі ресурстарымен іске асыру
іс-шаралар жоспарының орындалуы және олардың түзетілуі туралы тоқсан сайын есеп беру
қабылдап алу-тапсыру сынықтарының хаттамасы
2021 жылғы IІІ – IҮ тоқсандар
Комиссия, желі операторы, үйлестіру тобы
39. Ұлттық компоненттердің технологиялар трансфері сервистерін еуразалық желіге қосу бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеп, бекіту
іс-шаралар жоспары (іске асыру мерзімдерін көрсете отырып)
2021 жылғы IІІ – IҮ тоқсандар
Комиссия, үйлестіру тобы, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
40. Өнеркәсіптік кооперация және субконтрактация сервистерін еуразиялық желіге қосу бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеп, бекіту
іс-шаралар жоспары (іске асыру мерзімдерін көрсете отырып)
2021 жылғы IҮ тоқсан
Комиссия, үйлестіру тобы, ұлттық тапсырыс берушілер-үйлестірушілер, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары

35. Разработка и реализация плана продвижения евразийской сети. Проведение семинаров и вебинаров по вопросам развития евразийской сети для органов государственной власти и организаций государств-членов, а также иных участников сети
план продвижения евразийской сети,
план проведения обучения, протоколы проведения обучения (не менее 1 000 участников евразийской сети)
II – IV кварталы 2021 г.
Комиссия,
координационная группа, национальные заказчики-координаторы, оператор сети,
операторы национальных компонентов
36. Организация службы администрирования, технической и консультационной поддержки, а также обеспечение деятельности центров каталогизации, включая разработку методологии описания записей единого реестра евразийской сети с учетом национальных справочников и классификаторов с целью обеспечения единства представления сведений
приведение таблиц переходных ключей справочников и классификаторов государств-членов (видов деятельности и продукции) в соответствие со справочниками и классификаторами, используемыми в евразийской сети
II – IV кварталы 2021 г.
национальные заказчики-координаторы, операторы национальных компонентов,
Комиссия,
оператор сети
37. Подключение национальных сервисов трансфера технологий к интеграционному компоненту евразийской сети
протоколы подключения национальных сервисов трансфера технологий к интеграционному компоненту евразийской сети
III – IV кварталы 2021 г.
оператор сети,
операторы национальных компонентов
38. Реализация плана мероприятий в целях сопряжения евразийской сети, в том числе с перспективными проектами цифровой повестки Союза (цифровая прослеживаемость товаров, применение электронных сопроводительных документов, цифровые транспортные коридоры, регулирование оборота данных), а также с базовыми ресурсами интегрированной информационной системы Союза
ежеквартальный отчет о выполнении и корректировке реализации плана мероприятий,
протокол приемо-сдаточных испытаний, акт приема-передачи
III – IV кварталы 2021 г.
Комиссия,
оператор сети,
координационная группа
39. Разработка и утверждение плана мероприятий по подключению сервисов трансфера технологий национальных компонентов к евразийской сети
план мероприятий (с указанием сроков реализации)
III – IV кварталы 2021 г.
Комиссия,
координационная группа,
национальные заказчики-координаторы, оператор сети,
операторы национальных компонентов
40. Разработка и утверждение плана мероприятий по подключению сервисов промышленной кооперации и субконтрактации национальных компонентов к евразийской сети
план мероприятий (с указанием сроков реализации)
IV квартал 2021 г.
Комиссия,
координационная группа,
национальные заказчики-координаторы, оператор сети, операторы национальных компонентов

41. Еуразиялық желі шеңберінде мүше мемлекеттердегі өндірістік кооперацияны, субконтракцияны және технологиялар трансферін сипаттайтын (елдік, салалық, уақытша және басқа шектерде), соның ішінде өндірістік индустриялық интернетті пайдалану мүмкіндігін ескере отырып, мониторингілеу және талдау тәсілдерін әзірлеп, іске асыру
еуразиялық желі шеңберінде өнеркәсіптік кооперация, субконтракция және технологиялар трансфері туралы деректерді мониторингілеу және талдау регламенті
2021 жылғы IҮ тоқсан
үйлестіру тобы, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
42. Еуразиялық желіні тәжірибелі пайдалану қорытындылары бойынша еуразиялық желінің ұлттық компоненттеріне және сервис-провайдерлеріне қойылатын талаптарды нақтылау
еуразиялық желінің ұлттық компоненттеріне қойылатын нақтыланған талаптар,
сервис-провайдерлерге қойылатын нақтыланған талаптар
2021 жылғы IҮ тоқсан
желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары
43.  Еуразиялық желіні тәжірибелі пайдалану қорытындылары бойынша еуразиялық желі туралы ережеге өзгерістер енгізу
еуразиялық желі туралы өзекті етілген ереже
2021 жылғы IҮ тоқсан
Комиссия, желі операторы
44. Жобаның жоспарланған нәтижелеріне қол жеткізілуін бағалау. Жобаның іске асырылуын қорытындылау және жобаны одан әрі дамыту бойынша ұсыныстар
жоспарланған нәтижелерге қол жеткізілуін бағалай отырып, жобаның іске асырылуы туралы қорытынды есеп, еуразиялық желіні дамыту және жетілдіру жөнінде ұсыныстар
2021 жылғы IҮ тоқсан
үйлестіру тобы, желі операторы, ұлттық компоненттер операторлары Комиссия".

41. Разработка и реализация подходов к мониторингу и анализу данных, характеризующих промышленную кооперацию, субконтрактацию и трансфер технологий в государствах-членах в рамках евразийской сети (в страновом, отраслевом, временном и других разрезах), в том числе с учетом возможности использования индустриального интернета
регламент мониторинга и анализа данных о промышленной кооперации, субконтрактации и трансфере технологий в рамках евразийской сети
IV квартал 2021 г.
координационная группа, оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия
42. Уточнение требований к национальным компонентам евразийской сети и к сервис-провайдерам по итогам опытной эксплуатации евразийской сети
уточненные требования к национальным компонентам евразийской сети, уточненные требования к сервис-провайдерам
IV квартал 2021 г.
оператор сети, операторы национальных компонентов
43. Внесение изменений в положение о евразийской сети по итогам промышленной эксплуатации евразийской сети
актуализированное положение о евразийской сети
IV квартал 2021 г.
Комиссия, оператор сети
44. Оценка достижения запланированных результатов проекта. Подведение итогов реализации проекта и предложения по дальнейшему развитию проекта
итоговый отчет о реализации проекта с оценкой достижения запланированных результатов, предложения по развитию и совершенствованию евразийской сети
IV квартал 2021 г.
координационная группа, оператор сети, операторы национальных компонентов, Комиссия".