Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 62 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2013 жылғы 9 қазандағы № 67 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентіне өзгерістер енгізілсін.
2. Ресей Федерациясы Үкіметінен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген Ерікті түрде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ жүргізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаның 170-тармағына сәйкес мемлекетаралық стандартты әзірлеуді жеделдету сұралсын.
3. Осы Өкім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Ә. Смайылов
Э. Асрандиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 62 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 61-тармақтың "в" тармақшасындағы ауыстырылатын сөздер қазақ тілінде өзгеріссіз қалдырылсын.
2. № 1 кестедегі № 1 қосымшада:
а) атауындағы "Ішетін сүт" деген сөздерден кейін ", қайта қалпына келтірілген сүт" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 1-графадағы позиция "қайта қалпына келтірілген сүт" деген сөздермен толықтырылсын:
3. № 3 қосымшада:
а) 1-графаданың бірінші позициясындағы ауыстырылатын сөздер қазақ тілінде өзгеріссіз қалдырылсын.
б) бірінші позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Қайта қалпына келтірілген сүт
мөлдір емес сұйықтық
сұйық біртекті тұтқыр емес
аздап қайнаған дәмі бар сүтке тән. Тәтті дәмі бар. Дәмі мен иісі қанықты болуы мүмкін
ақ түсті, майсыз сүт үшін - байыту үшін пайдаланылатын компоненттің түсіне қарай көкшіл реңкті болуы, зарасыздандыр-ылған сүт үшін, байытылған сүт үшін – байыту үшін пайдаланылатын компоненттің түсіне қарай жеңіл ашық реңкті болуы мүмкін".

О внесении изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013)
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 10 июля 2020 года № 62
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в технический регламент Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), принятый Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2013 г. № 67, изменения согласно приложению.
2. Просить Правительство Российской Федерации ускорить разработку межгосударственного стандарта в соответствии с пунктом 170 Программы по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 г. № 69.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 10 июля 2020 г. № 62
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в технический регламент Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013)
1. В подпункте "в" пункта 61 слова "молоко питьевое" заменить словами "питьевое молоко".
2. В таблице 1 приложения № 1:
а) наименование после слов "Питьевое молоко," дополнить словами "восстановленное молоко,";
б) позицию первую в графе 1 дополнить словами ", восстановленное молоко".
3. В приложении № 3:
а) в позиции первой в графе 1 слова "Молоко питьевое" заменить словами "Питьевое молоко";
б) после позиции первой дополнить позицией следующего содержания:
"Восстановленное молоко
непрозрачная жидкость
жидкая однородная нетягучая
характерные для молока с легким привкусом кипячения. Допускается сладковатый привкус. Допускается недостаточно выраженный вкус и запах
белый, допускается с синеватым оттенком для обезжиренного молока, со светло-кремовым – для стерилизованного молока, для обогащенного молока – в зависимости от цвета компонента, используемого для обогащения".

4. І-бөлімдегі № 8 қосымша:
а) атауындағы қазақ тіліндегі сөздер өзгеріссіз қалдырылсын;
б) 1 және 2-тармақтағы "Ішетін сүт" деген сөздер "Ішетін сүт, қайта қалпына келтірілген сүт" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 1-кестедегі № 1 қосымша:
а) атауындағы "Ішетін сүт" деген сөздер "Ішетін сүт, қайта қалпына келтірілген сүт" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мәтін бойынша "сүт" деген сөз "ішетін сүт, қайта қалпына келтірілген сүт" деген сөздермен ауыстырылсын.

4. В разделе I приложения № 8:
а) наименование после слов "Питьевое молоко," дополнить словами "восстановленное молоко,";
б) в пунктах 1 и 2 слова "Молоко питьевое" заменить словами "Питьевое молоко, восстановленное молоко".
5. В таблице 1 приложения № 13:
а) в наименовании слова "Молоко питьевое" заменить словами "Питьевое молоко, восстановленное молоко";
б) по тексту слово "молоко" заменить словами "питьевое молоко, восстановленное молоко".