3. Мүше мемлекеттің мемлекеттік (муниципалдық) сатып алуды жүзеге асыру кезінде мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын шығарған елді айқындау критерийі № 1 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндіру кезінде түпкілікті шарттарды, өндірістік және технологиялық операцияларды орындау болып табылады.
4. Егер өндіріс шарттарының орындалуын растау үшін мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндіру кезінде пайдаланылатын материалдың шығарылған елін растау қажет болса, онда мұндай материалдың шығарылған елі мынадай құжаттармен расталады:
1) егер материал үшін өндіріс жағдайлары белгіленсе, - сараптама актісі ұсынылады;
2) егер материал үшін өндіріс шарттары белгіленбесе және мұндай материал тауар өндірілетін мүше мемлекетте өндірілген болса, – мұндай материал өндірілген мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тауардың шығарылуы туралы құжат ұсынылады;
3) егер материал үшін өндіріс шарттары белгіленбесе және мұндай материал басқа мүше мемлекеттерде өндірілген болса, – СТ-1 тауардың шығарылған жері туралы сертификат ұсынылады.
5. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндіру кезінде пайдаланылатын үшінші елдердің шығарылған материалдары құнының проценттік үлесін есептеу кезінде мұндай материалдардың құны тауарды өндіру жүзеге асырылған мүше мемлекеттің аумағына әкелу кезіндегі олардың кедендік құны ретінде айқындалады, ал егер мұндай материалдардың кедендік құнын белгілеу мүмкін болмаған жағдайда, - оларды тауар өндірісі жүзеге асырылған мүше мемлекеттің аумағында сату кезінде алғашқы құжатпен расталған баға мөлшерінде белгіленеді.
6. Егер осы Қағидаларға № 1 қосымшада мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларын өндіру кезінде пайдаланылатын материалдардың жалпы санындағы үшінші елдердің шығарылған материалдары санының проценттік үлесін сақтау шарттары белгіленген жағдайда, үшінші елдердің шығарылған материалдарының проценттік үлесін айқындау кезінде осы Қағидаларға № 1 қосымшада көрсетілген материалдар ғана мүше мемлекеттің тиісті өнеркәсіптік тауары үшін ескеріледі.
7. Өндіріс шарттарын сақтай отырып, мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларын өндіру кезінде пайдаланылған үшінші елдердің шығарылған материалдары құнының проценттік үлесі мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
Хнп – өндіріс шарттарын сақтай отырып, мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларын өндіру кезінде пайдаланылған үшінші елдердің шығарылған материалдары құнының проценттік үлесі;
A – үшінші елдердің шыққан материалдарының құны;
B – "франко-зауыт" шартымен мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының құны.
III. Тауарлардың шығарылған елін растау

3. Критерием определения государства-члена страной происхождения промышленного товара государства-члена при осуществлении государственных (муниципальных) закупок является выполнение исчерпывающих условий, производственных и технологических операций при производстве промышленного товара государства-члена по перечню согласно приложению № 1 (далее – условия производства).
К товарам, включенным в перечень согласно приложению № 11, условия производства которых не указаны в приложении № 1 к настоящим Правилам, применяются критерии происхождения в соответствии с Правилами определения страны происхождения товаров, являющимися неотъемлемой частью Соглашения о правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств, подписанного 20 ноября 2009 г.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. Если для подтверждения выполнения условий производства необходимо подтверждение страны происхождения материала, используемого при производстве промышленного товара государства-члена, то страна происхождения такого материала подтверждается следующими документами:
1) если для материала установлены условия производства, – представляется акт экспертизы;
2) если для материала не установлены условия производства и такой материал произведен в государстве-члене, где производится товар, – представляется документ о происхождении товара в соответствии с законодательством государства-члена, где такой материал произведен;
3) если для материала не установлены условия производства и такой материал произведен в других государствах-членах, – представляется сертификат о происхождении товара СТ-1.
5. При расчете процентной доли стоимости материалов происхождения третьих стран, используемых при производстве промышленного товара государства-члена, стоимость таких материалов определяется как их таможенная стоимость при ввозе на территорию государства-члена, в котором осуществлялось производство товара, а в случае, если таможенная стоимость таких материалов не может быть установлена, – в размере первой документально подтвержденной цены при их продаже на территории государства-члена, в котором осуществлялось производство товара.
6. В случае если в приложении № 1 к настоящим Правилам установлены условия соблюдения процентной доли количества материалов происхождения третьих стран в общем количестве материалов, используемых при производстве промышленных товаров государств-членов, при определении процентной доли материалов происхождения третьих стран учитываются только те материалы, которые указаны в приложении № 1 к настоящим Правилам для соответствующего промышленного товара государства-члена.
7. Процентная доля стоимости материалов происхождения третьих стран, использованных при производстве промышленных товаров государств-членов с соблюдением условий производства, рассчитывается по следующей формуле:
где:
Хнп – процентная доля стоимости материалов происхождения третьих стран, использованных при производстве промышленных товаров государств-членов с соблюдением условий производства;
A – стоимость материалов происхождения третьих стран;
B – стоимость промышленного товара государства-члена на условиях "франко-завод".
III. Подтверждение страны происхождения товаров

14. Егер консультациялардың немесе Комиссия Алқасы отырысының қорытындылары бойынша мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндіру кезінде өндіріс шарттарының сақталуы немесе сараптама актісінің дұрыстығы расталса, осы тауар және оның өндірушісі туралы мәліметтерді қайта верификациялау жүргізілмейді.
V. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі
15. № 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімді қалыптастыруды және жүргізуді Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі Комиссия айқындайтын ақпараттық ресурста, "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде (бұдан әрі – Комиссияның ақпараттық ресурсы) тізілімге енгізілетін мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларын міндетті түрде жүйелі нөмірлей отырып, жазбаларды қалыптастыру немесе жою арқылы электрондық түрде жүзеге асырады (тізілімдік жазбаның тіркеу нөмірі беріледі).
16. Тізілімде қамтылған мәліметтер жалпыға қолжетімді болып табылады.
17. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауары және оны өндіруші туралы мәліметтерді тізілімге енгізу үшін Комиссияның ақпараттық ресурсын пайдалана отырып, өтініш берушінің № 5 қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде өтініш беруі негіз болып табылады.
18. Өтініш берушінің электрондық өтінішінде мынадай мәліметтер (материалдар) болуы тиіс:
1) осы Қағидаларға № 4 қосымшаның 1-кестесіне сәйкес мүше мемлекеттің коды;
2) мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды;
3) мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы;
4) өндірушінің тіркелген жерінің мекенжайы;
5) ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының сыныптамалық коды;
6) мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы;
7) мынадай құжаттардың бірінің атауы, нөмірі және күні: техникалық регламент, стандарт, техникалық шарттар (болған кезде);
8) сараптама актісінің электрондық көшірмесі.
19. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауары және оның өндірушісі туралы мәліметтерді тізілімге енгізуді Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі электрондық өтініштің толықтығы және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексергеннен кейін, тиісті ақпаратты Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында орналастыра отырып, Комиссияның ақпараттық ресурсына электрондық өтініш келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
20. Осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген мәліметтер (материалдар) толық көлемде ұсынылмаған немесе олар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі өтініш Комиссияның ақпараттық ресурсына келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіні сәйкессіздік және (немесе) жетіспейтін мәліметтерді (материалдарды) ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесінің өтінішті қарауы өтініш берушіден жетіспейтін мәліметтерді (материалдарды) алғанға дейін күнтізбелік 7 күннен аспайтын мерзімге тоқтатыла тұрады, ол аяқталғаннан кейін жетіспейтін мәліметтер (материалдар) комиссияға ұсынылмаған жағдайда өтініш қараусыз қалдырылады, бұл туралы өтініш берушіге хабарланады.

14. Если по итогам консультаций или заседания Коллегии Комиссии будут подтверждены соблюдение при производстве промышленного товара государства-члена критериев определения страны происхождения промышленного товара или достоверность документа о происхождении товара, повторная верификация сведений о данном товаре и его производителе не проводится.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Совета Евразийской экономической комиссии от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
V. Порядок формирования и ведения реестра
15. Формирование и ведение реестра по форме согласно приложению № 4 осуществляются уполномоченным структурным подразделением Комиссии в электронном виде путем формирования или аннулирования записей на информационном ресурсе, определяемом Комиссией, в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – информационный ресурс Комиссии) с обязательной последовательной нумерацией промышленных товаров государств-членов, включаемых в реестр (присваивается регистрационный номер реестровой записи).
16. Сведения, содержащиеся в реестре, являются общедоступными.
17. Основанием для включения в реестр сведений о промышленном товаре государства-члена и его производителе является подача заявителем заявления в электронном виде по форме согласно приложению № 5 с использованием информационного ресурса Комиссии.
18. Электронное заявление заявителя должно содержать следующие сведения (материалы):
1) код государства-члена в соответствии с таблицей 1 приложения № 4 к настоящим Правилам;
2) идентификационный код производителя промышленного товара государства-члена, присвоенный в соответствии с законодательством государства-члена;
3) наименование производителя промышленного товара государства-члена;
4) адрес места регистрации производителя;
5) классификационный код промышленного товара государства-члена в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;
6) наименование промышленного товара государства-члена;
7) наименование, номер и дата одного из следующих документов: технический регламент, стандарт, технические условия (при наличии);
71) количество баллов (в случае начисления баллов за выполнение условий, производственных и технологических операций, указанных в приложении № 1 к настоящим Правилам);
72) дата окончания срока действия акта экспертизы или сертификата о происхождении товара СТ-1;
8) электронная копия акта экспертизы или сертификата о происхождении товара СТ-1.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Совета Евразийской экономической комиссии от 14.07.2021 № 71 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
19. Включение сведений о промышленном товаре государства-члена и его производителе в реестр осуществляется уполномоченным структурным подразделением Комиссии в течение 5 рабочих дней с даты поступления электронного заявления на информационный ресурс Комиссии после проверки электронного заявления на предмет его полноты и соответствия требованиям настоящих Правил с размещением соответствующей информации на официальном сайте Евразийского экономического союза.
20. В случае представления сведений (материалов), указанных в пункте 18 настоящих Правил, не в полном объеме или при их несоответствии требованиям настоящих Правил уполномоченное структурное подразделение Комиссии в течение 5 рабочих дней с даты поступления заявления на информационный ресурс Комиссии уведомляет заявителя о несоответствии и (или) необходимости представления недостающих сведений (материалов).
Рассмотрение уполномоченным структурным подразделением Комиссии заявления приостанавливается до получения от заявителя недостающих сведений (материалов) на срок, не превышающий 7 календарных дней, по истечении которого в случае непредставления недостающих сведений (материалов) в Комиссию заявление оставляется без рассмотрения, о чем уведомляется заявитель.

Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі өтініш беруші ұсынған жетіспейтін мәліметтерді (материалдарды) олар Комиссияға келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде қарайды және ұсынылған мәліметтер (материалдар) осы Қағидалардың 18-тармағының талаптарына сәйкес келген кезде тиісті ақпаратты Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында орналастыра отырып, мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауары және оның өндірушісі туралы мәліметтерді тізілімге енгізеді. Өтініш беруші ұсынған мәліметтер (материалдар) осы Қағидалардың 18-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі өтінішті қараусыз қалдырады, бұл туралы өтініш берушіге хабарланады.
21. Тізілімдегі жазбаның күшін жоюды Комиссияның ақпараттық ресурсын пайдалана отырып, өтініш беруші беретін № 6 қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтініш негізінде Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі жүргізеді.
22. Тізілімдегі жазбаның күшін жою туралы өтініште мынадай ақпарат болуға тиіс:
1) тізілімдік жазбаның тіркеу нөмірі;
2) осы Қағидаларға № 4 қосымшаның 1-кестесіне сәйкес мүше мемлекеттің коды;
3) мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды;
4) мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы;
5) мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарды өндірушісін тіркеу орнының мекенжайы;
6) ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының сыныптамалық коды;
7) мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы;
8) тізілімдегі жазбаны жою үшін негіздеме.
23. Тізілімдегі жазбаны жою үшін мыналар негіз болып табылады:
1) сараптама актісінің қолданысын тоқтату;
2) заңды тұлғаны тарату немесе қайта ұйымдастыру, дара кәсіпкер ретінде қызметін тоқтату;
3) Комиссия Алқасының шешімі.
24. № 7 қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімнен үзінді көшірмені кез келген мүдделі тұлға электрондық түрде Комиссияның ақпараттық ресурсынан ала алады.

Уполномоченное структурное подразделение Комиссии рассматривает представленные заявителем недостающие сведения (материалы) в течение 3 рабочих дней с даты их поступления в Комиссию и при соответствии представленных сведений (материалов) требованиям пункта 18 настоящих Правил включает сведения о промышленном товаре государств-членов и его производителе в реестр с размещением соответствующей информации на официальном сайте Евразийского экономического союза. В случае несоответствия представленных заявителем сведений (материалов) требованиям пункта 18 настоящих Правил уполномоченное структурное подразделение Комиссии оставляет заявление без рассмотрения, о чем уведомляется заявитель.
21. Аннулирование записи в реестре производится уполномоченным структурным подразделением Комиссии на основании электронного заявления по форме согласно приложению № 6, подаваемого заявителем с использованием информационного ресурса Комиссии.
22. Заявление об аннулировании записи в реестре должно содержать следующую информацию:
1) регистрационный номер реестровой записи;
2) код государства-члена в соответствии с таблицей 1 приложения № 4 к настоящим Правилам;
3) идентификационный код производителя промышленного товара государства-члена, присвоенный в соответствии с законодательством государства-члена;
4) наименование производителя промышленного товара государства-члена;
5) адрес места регистрации производителя промышленного товара государства-члена;
6) классификационный код промышленного товара государства-члена в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;
7) наименование промышленного товара государства-члена;
8) основание для аннулирования записи в реестре.
23. Основанием для аннулирования записи в реестре является:
1) прекращение действия акта экспертизы или сертификата о происхождении товара СТ-1;
2) ликвидация или реорганизация юридического лица, прекращение деятельности в качестве индивидуального предпринимателя;
3) решение Коллегии Комиссии.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 23 предусмотрено дополнить подпунктом 4) в соответствии с решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.05.2024 № 47 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
24. Выписка из реестра по форме согласно приложению № 7 может быть получена любым заинтересованным лицом в электронном виде на информационном ресурсе Комиссии.

8604 00 000 0-ден
Теміржол немесе трамвай жолдарына техникалық қызмет көрсетуге немесе жөндеуге арналған көлік құралдары
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай технологиялық операцияларды толық көлемде жүзеге асыру:
көтергіш раманы құрастыру және дәнекерлеу, оны бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген шанақтың бөлшектері мен тірек конструкцияларын дайындау немесе пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жылжымалы құрам үшін жинақтауыштарды (тежегіш жүйелер мен олардың бөліктерін, пневматикалық жабдықты дайындау немесе пайдалану
8605 00 000-нан
Моторлы емес теміржол немесе трамвай жолаушылар вагондары; жүк вагондары және арнайы мақсаттағы өзге де вагондар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 8-ін жүзеге асыру:
көтергіш рамалар мен рамалық құрылымдарды, корпустар мен бункерлерді, аспалы жабдықтар мен жұмыс органдарын құрастыру;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген шанақтың бөлшектерін және өзге де көтергіш конструкцияларды, экстерьер элементтерін дайындау немесе пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жылжымалы құрамға арналған жинақтауыштарды (тежегіш жүйелер мен олардың бөліктерін, басқару жүйелері мен олардың бөліктерін, пневматикалық жабдықты дайындау немесе пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген моторлы-күштік қондырғыны, трансмиссияны дайындау немесе пайдалану (бар болса);
мотор агрегатын, осьтерді, трансмиссияларды, аспалы құрылғыны монтаждау және бояу (бар болса);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген электр жабдығы жүйесін дайындау немесе пайдалану;
электржабдық жүйесін монтаждау;
вагондарды құрастыру, тексеру, баптау, сынау
8606-дан
Теміржол немесе трамвай жүк вагондары және өздігінен жүрмейтін платформа вагондар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай технологиялық операцияларды толық көлемде (оның ішінде өзара тәуелді компаниялардың ішкі кооперациясы шеңберінде) жүзеге асыру:
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жүк вагондарының арбаларын дайындау, құрастыру немесе пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жүк вагонының тірек конструкцияларын дайындау, дәнекерлеу немесе пайдалану және оларды бояу;
жүк вагонының (шанақтың, қазандықтың) экипаж бөліктерін дайындау);
экипаж бөлігі бар вагонның тірек конструкцияларын вагонның жүріс бөлігіне орнату;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген ірі вагон құймасын (бүйір рамасы, рессорлық үсті балкасы) дайындау немесе пайдалану (жолтабан ені 1520 мм теміржолдарда пайдалануға арналған жүк вагондары үшін)
II. Компрессорлық және тоңазытқыш жабдықтар

из 8604 00 000 0
Средства транспортные, предназначенные для технического обслуживания или ремонта железнодорожных или трамвайных путей
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
на территории государств-членов в полном объеме осуществление следующих технологических операций:
сборка и сварка несущей рамы, ее покраска;
изготовление или использование произведенных на территории государств-членов деталей кузова и несущих конструкций;
изготовление или использование произведенных на территории государств-членов комплектующих для подвижного состава (тормозных систем и их частей, пневматического оборудования)
из 8605 00 000
Вагоны железнодорожные или трамвайные пассажирские немоторные; вагоны багажные и прочие вагоны специального назначения
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов не менее 8 из следующих операций:
сборка несущей рамы и рамных конструкций, корпусов и бункеров, навесного оборудования и рабочих органов;
изготовление или использование произведенных на территории государств-членов деталей кузова и иных несущих конструкций, элементов экстерьера;
изготовление или использование произведенных на территории государств-членов комплектующих для подвижного состава (тормозных систем и их частей, систем управления и их частей, пневматического оборудования;
изготовление или использование произведенной на территории государств-членов моторно-силовой установки, трансмиссии (при наличии);
монтаж и покраска моторного агрегата, осей, трансмиссий, навесного устройства (при наличии);
изготовление или использование произведенной на территории государств-членов системы электрооборудования;
монтаж системы электрооборудования;
сборка, проверка, наладка, испытания вагонов
из 8606
Вагоны железнодорожные или трамвайные грузовые и вагоны-платформы, несамоходные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов в полном объеме (в том числе в рамках внутренней кооперации взаимозависимых компаний) следующих технологических операций:
изготовление, сборка или использование произведенных на территории государств-членов тележек грузовых вагонов;
изготовление, сварка или использование произведенных на территории государств-членов несущих конструкций грузового вагона и их покраска;
изготовление экипажных частей грузового вагона (кузова, котла);
установка несущих конструкций вагона с экипажной частью на ходовую часть вагона;
изготовление или использование произведенного на территории государств-членов крупного вагонного литья (рама боковая, балка надрессорная) (для грузовых вагонов, предназначенных для использования на железных дорогах с шириной колеи 1520 мм)
II. Компрессорное и холодильное оборудование

7322-ден, 8414-тен,
8415-тен, 8516-дан
Өнеркәсіптік кондиционерлер:
орталық кондиционерлер (агрегатталған желдету қондырғылары, секциялық желдету қондырғылары, рамалық панельді желдету қондырғылары, моноблокты желдету қондырғылары, барлығы халықаралық жіктеуде AHU-AirHandling Units ретінде анықталған)
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 25 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды міндетті жүзеге асыру:
жылу-дыбыс оқшаулағыш панельдерді пішу және кесу;
жақтау элементтерін кесу;
желдету дөңгелектерін теңдестіру;
бұйымдарды құрастыру
8414 51 000 0
Желдеткіштер:
номиналды шығу қуаты 125 Вт артық емес кіріктірілген электр қозғалтқышы бар үстел, қабырға, еден, төбе, шатырларға немесе терезелерге арналған
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың
болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 60 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 7-еуін жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу);
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын өткізу;
тұрмыстық сору және сыртқа тарату шкафтары үшін міндетті операциялар:
жылу-дыбыс оқшаулағыш панельдерді пішу және кесу;
жақтау элементтерін кесу;
желдету дөңгелектерін теңдестіру;
бұйымдарды құрастыру;

из 7322, из 8414,
из 8415, из 8516
Кондиционеры промышленные:
центральные кондиционеры (агрегатированные вентиляционные установки, секционные вентиляционные установки, каркасно-панельные вентиляционные установки, моноблочные вентиляционные установки, все вместе идентифицируемые в международной классификации как AHU – AirHandling Units)
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 25 процентов цены товара;
обязательное осуществление на территории государств-членов следующих операций:
раскрой и нарезка тепло-звукоизолирующих панелей;
нарезка элементов каркаса;
балансировка вентиляционных колес;
сборка изделий
8414 51 000 0
Вентиляторы:
настольные, настенные, напольные, потолочные, для крыш или для окон со встроенным электрическим двигателем номинальной выходной мощностью
не более 125 Вт
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 60 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 7 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний;
для вытяжных и приточно-вытяжных шкафов бытовых обязательными операциями являются:
раскрой и нарезка тепло-звукоизолирующих панелей;
нарезка элементов каркаса;
балансировка вентиляционных колес;
сборка изделий

8414 51 000 0-ден,
8414 59-дан
Арна желдеткштері
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 65 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу) ;
желдету дөңгелектерін теңдестіру;
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
Бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын өткізу
8414 59-дан
Жалпы мақсаттағы желдеткіштер
8414 59-дан
Шахталық желдеткіштер
8414 59-дан
Үстел, еден, қабырға, терезе, төбе немесе шатырларға арналған желдеткіштерден басқа, өзге де желдеткіштер
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 30 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу) ;
желдету дөңгелектерін теңдестіру;
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын өткізу
8415-тен
Өнеркәсіптік кондиционерлер:
дәл кондиционерлер, руфтоптар, шкаф кондиционерлері, фанкойлдар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 50 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 7-еуін жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу);
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
пісіру;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдардың құрамында қысыммен жұмыс істейтін жылу алмасу жабдығы мен ыдыстарды дайындау;
желдету дөңгелектерін теңдестіру;
бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
бұйымдарды қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын жүргізу
8415-тен
Көлік құралдарына арналған кондиционерлер
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 40 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу) ;
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдардың құрамында қысыммен жұмыс істейтін жылу алмасу жабдығы мен ыдыстарды дайындау;
бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда).
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
бұйымдарды қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын жүргізу
8415-тен
Тұрмыстық кондиционерлер: мультисплит-жүйелерді қоса алғанда, барлық үлгідегі сплит-жүйелер
(бөлек үлгідегі дәлме-дәл кондиционерлерден басқа), VRF-жүйелер
(мультизональды жүйелер), терезе және мобильді кондиционерлер
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 55 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды міндетті жүзеге асыру:
сыртқы блоктардың корпустарын жасау;
дәнекерлеу;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
бұйымдарды қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын жүргізу;
бұйымдарды құрастыру және орау
8415-тен
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де ауаны баптауға арналған жабдық
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 50 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
технологиялық құжаттамаға сәйкес дайындау (құю, және (немесе) соғу, және (немесе) қалыптау, кесу, ию, тесу);
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
пісіру;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдардың құрамында қысыммен жұмыс істейтін жылу алмасу жабдығы мен ыдыстарды дайындау;
Бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын өткізу
8415-тен, 8418-ден
Сұйықтықтарды салқындатуға және мұздатуға арналған жабдық
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
кәсіпорын құрылымында жеке конструкторлық-технологиялық бөлімшенің болуы;
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 30 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 5-еуін жүзеге асыру:
дайындау (құю және (немесе) шыңдау және (немесе) қалыптау, тесу, кесу);
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу;
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдардың құрамында қысыммен жұмыс істейтін жылу алмасу жабдығы мен ыдыстарды дайындау
бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
бұйымдарды қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын жүргізу
8415-тен, 8418-ден
Жайлы және технологиялық кондициялауға арналған орташа температуралы чиллерлер (су салқындататын машиналар) және жайлы кондициялауға арналған компрессорлық-конденсаторлық блоктар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
үшінші елдердің шығарылған материалдарын өндіру кезінде пайдаланылған құнның проценттік үлесін сақтау-тауар бағасының 65 процентінен аспайды;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
дайындау (құю және (немесе) соғу және (немесе) қалыптау, тесу, кесу);
бөлшектерді термиялық өңдеу;
бөлшектерді механикалық өңдеу
дәнекерлеу;
материалдардың химиялық құрамын, механикалық қасиеттерін талдау, бұзбайтын бақылау;
бұйымдардың құрамында қысыммен жұмыс істейтін жылу алмасу жабдығы мен ыдыстарды дайындау;
Бұйымдарды құрастыру;
қорғаныш жабындарын бояу және (немесе) жағу (қажет болған жағдайда);
бөлшектер мен тораптарға қажетті аралық сынақтар жүргізу;
бұйымдарды қабылдау және қабылдау-тапсыру сынақтарын жүргізу;
пісіру
8418-ден
Тоңазытқыш шкафтар
8418-ден
Құрама тоңазытқыш камералары

из 8414 51 000 0,
из 8414 59
Вентиляторы канальные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 65 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 6 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
балансировка вентиляционных колес;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний
из 8414 59
Вентиляторы общего назначения
из 8414 59
Вентиляторы шахтные
из 8414 59
Вентиляторы прочие, кроме настольных, напольных, настенных, оконных, потолочных или вентиляторов для крыш
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 30 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 6 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
балансировка вентиляционных колес;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний
из 8415
Кондиционеры промышленные:
прецизионные кондиционеры, руфтопы, шкафные кондиционеры, фанкойлы
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 50 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 7 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
пайка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
изготовление теплообменного оборудования и сосудов, работающих под давлением, в составе изделий;
балансировка вентиляционных колес;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний изделий
из 8415
Кондиционеры для транспортных средств
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 40 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 6 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
изготовление теплообменного оборудования и сосудов, работающих под давлением, в составе изделий;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости).
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний изделий
из 8415
Кондиционеры бытовые: сплит-системы всех типов, включая мультисплит-системы (кроме прецизионных кондиционеров раздельного типа), VRF-системы (мультизональные системы), оконные и мобильные кондиционеры
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 55 процентов цены товара;
обязательное осуществление на территории государств-членов следующих операций:
изготовление корпусов внешних блоков;
пайка;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний изделий;
сборка и упаковка изделий
из 8415 Оборудование для кондиционирования воздуха прочее
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1 >
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 50 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 6 из следующих операций:
заготовительная (литье, и (или) поковка, и (или) штамповка, резка, гибка, пробивка) в соответствии с технологической документацией;
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
пайка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
изготовление теплообменного оборудования и сосудов, работающих под давлением, в составе изделий;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний
из 8415, из 8418
Оборудование для охлаждения и заморозки жидкостей
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие в структуре предприятия собственного конструкторско-технологического подразделения;
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 30 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 5 из следующих операций:
заготовительная (литье и (или) поковка и (или) штамповка пробивка, резка);
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей;
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
изготовление теплообменного оборудования и сосудов, работающих под давлением, в составе изделий
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний изделий
из 8415, из 8418
Среднетемпературные чиллера (водоохлаждающие машины) для комфортного и технологического кондиционирования и компрессорно-конденсаторные блоки для комфортного кондиционирования
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
соблюдение процентной доли стоимости использованных при производстве материалов происхождения третьих стран – не более 65 процентов цены товара;
осуществление на территории государств-членов не менее 6 из следующих операций:
заготовительная (литье и (или) поковка и (или) штамповка, пробивка, резка);
термическая обработка деталей;
механическая обработка деталей
сварка;
анализ химического состава, механических свойств материалов, неразрушающий контроль;
изготовление теплообменного оборудования и сосудов, работающих под давлением, в составе изделий;
сборка изделий;
покраска и (или) нанесение защитных покрытий (при необходимости);
проведение необходимых промежуточных испытаний деталей и узлов;
проведение приемочных и приемо-сдаточных испытаний изделий;
пайка
из 8418
Шкафы холодильные
из 8418
Камеры холодильные сборные

8418 50-ден
Тоңазытқыш витриналары
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында корпустар мен тұғырлардың бөлшектерін, декоративтік панельдерді, басқару шкафтарының корпустарын пішуді, хладагенттердің, қаңқа элементтерінің циркуляциясы жүйесінің элементтерін пішуді міндетті жүзеге асыруды қоса алғанда, мынадай операцияларды (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде) жүзеге асыру:
корпустар мен тұғырлардың бөлшектерін, декоративтік панельдерді, басқару шкафтарының корпустарын пішу;
хладагенттердің, қаңқа элементтерінің циркуляциясы жүйелерінің элементтерін пішу;
корпус бөлшектерін, декоративтік панельдерді, басқару шкафтарының корпустарын ию;
тораптар мен бөлшектерді токарлық өңдеу, фрезерлік өңдеу;
корпустарды, тұғырларды, рамалық құрылымдарды ұңғылау;
тораптар мен Бөлшектерді дәнекерлеу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қақпақтарды пайдалану немесе шығару;
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін, гидрожабдық жүйесін, басқару органдарын құрастыру және монтаждау
III. Жеңіл өнеркәсіп
5007-ден, 5111-ден, 5112-ден, 5113 00 000 0-ден, 5208-ден, 5209-дан, 5210-нан, 5211-ден, 5212-ден, 5309-дан, 5310-нан, 5311 00-ден, 5407-ден,
5408-ден, 5512-ден, 5513-тен, 5514-тен, 5515-тен, 5516-дан, 5801-дан, 5802-ден, 6812-ден
Тоқыма маталар
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
тоқу;
бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
6001-ден, 6002-ден, 6003-тен, 6004-тен, 6005-тен, 6006-дан
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
тоқу;
трикотаж жайманы бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
трикотаж жайманы өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
6101-ден, 6102-ден, 6103-тен, 6104-тен, 6105-тен, 6106-дан, 6107-ден, 6110-нан, 6113 00-ден, 6201-ден,
6202-ден, 6203-тен, 6204-тен, 6205-тен, 6206-дан, 6210-нан, 6211-ден
Нысанды (ведомстволық) киім, униформа
6109
Іш киім трикотаж
6114-тен, 6201-ден, 6202-ден, 6203-тен, 6204-тен, 6205-тен, 6206-дан, 6210-нан, 6211-ден, 6307 90-нан
Арнайы киім
6307 20 000 0
Құтқару кеудешелері мен белдіктері
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
1) Тоқыма маталарынан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
мүше мемлекеттердің аумағында мата өндіру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген матаны пайдалану;
материалдарды пішу;
тігу;
2) жоғары жиілікті, ультрадыбыстық дәнекерлеу және қысыммен құю әдістерімен полимерлі және үлдірлі материалдардан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
материалды пішу;
дәнекерлеу және (немесе) тігу;
3) трикотаж жаймадан бұйымдар өндіру үшін:
мүше мемлекеттердің аумағында трикотаж жаймасын өндіру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трикотаж жаймасын пайдалану;
трикотаж жайманы пішу;
тігу;
4) тоқылмаған материалдардан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
кенепті қалыптастыру (полимер балқымасынан немесе талшықтардан);
кенепті бекіту;
өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
бұйымдар бөлшектерін желімдеу әдісімен дәнекерлеу және (немесе) тігу және (немесе) біріктіру;
бұйым конструкциясында жылытқыш (толтырғыш) болған кезде көрсетілген операцияларға қосымша жылытқыш (толтырғыш) өндіру не мүше мемлекеттердің аумағында жүргізілген жылытқышты (толтырғышты) пайдалану жүзеге асырылады)
6107-ден, 6108-ден, 6109-дан, 6110-нан, 6116-дан, 6203-тен, 6204-тен, 6210-дан, 6211-ден, 6506-дан, 6812 91 000 0-ден
Отқа төзімді қорғаныш киім
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:

из 8418 50
Витрины холодильные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции), включая обязательное осуществление раскроя деталей корпусов и станин, декоративных панелей, корпусов шкафов управления, раскроя элементов системы циркуляции хладагентов, элементов каркаса:
раскрой деталей корпусов и станин, декоративных панелей, корпусов шкафов управления;
раскрой элементов систем циркуляции хладагентов, элементов каркаса;
гибка деталей корпусов, декоративных панелей, корпусов шкафов управления;
токарная обработка, фрезерная обработка узлов и деталей;
растачивание корпусов, станин, рамных конструкций;
сварка узлов и деталей;
производство или использование произведенных на территории государств-членов крышек;
сборка и монтаж систем электрооборудования, систем пневмооборудования, систем гидрооборудования, органов управления
III. Легкая промышленность
из 5007, из 5111, из 5112, из 5113 00 000 0, из 5208, из 5209, из 5210, из 5211, из 5212, из 5309, из 5310, из 5311 00, из 5407,
из 5408, из 5512, из 5513, из 5514, из 5515, из 5516, из 5801, из 5802, из 6812
Ткани текстильные
осуществление на территории государств-членов следующих операций:
ткачество;
крашение (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
отделка (при наличии операций в технологической процессе производства продукции)
из 5607 50 110 0
Бечевки, веревки, канаты и тросы, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в оболочке или без оболочки из резины или пластмассы, из нейлона или прочих полиамидов или полиэфиров линейной плотности более 50 000 дтекс (5 г/м) плетеные или в оплетке
осуществление на территориях государств-членов следующих операций:
производство нитей на территории государства-члена или использование произведенных нитей (в том числе окрашенных) на территориях государств-членов;
трощение нитей для канатов (при наличии операции в производственном процессе);
скручивание нитей в каболки для канатов (при наличии операции в производственном процессе);
кручение нитей для сердечника веревок;
скручивание каболок в пряди каната (при наличии операции в производственном процессе);
оплетение сердечника нитью (с наработкой веревки);
скручивание прядей в канат;
перематывание веревок в мотки
5609 00 000 0
Изделия из нитей или пряжи, плоских или аналогичных нитей товарной позиции 5404 или 5405, бечевок, веревок, канатов или тросов, в другом месте не поименованные и не включенные
осуществление на территориях государств-членов следующих операций:
производство на территории государства-члена или использование произведенной высокопрочной полиамидной веревки или каната полиамидного, полипропиленового тросовой свивки;
комплектация и сборка тросов буксировочных с использованием крюков, коушей, трубки термоусадочной, петли и узлов
из 6001, из 6002, из 6003, из 6004, из 6005, из 6006
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
осуществление на территории государств-членов следующих операций:
вязание;
крашение трикотажного полотна (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции);
отделка трикотажного полотна (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 6101, из 6102, из 6103, из 6104, из 6105, из 6106, из 6107, из 6110,
из 6113 00, из 6201,
из 6202, из 6203, из 6204, из 6205, из 6206, из 6210, из 6211
Форменная (ведомственная) одежда, униформа
6109
Бельевой трикотаж
из 6114, из 6201, из 6202, из 6203, из 6204, из 6205, из 6206, из 6210, из 6211, из 6307 90
Спецодежда
6307 20 000 0
Жилеты и пояса спасательные
осуществление на территории государств-членов следующих операций:
1) для производства изделий из тканей текстильных:
производство ткани на территории государств-членов или использование произведенной на территории государств-членов ткани;
раскрой материалов;
пошив;
2) для производства изделий из полимерных и пленочных материалов методами высокочастотной, ультразвуковой сварки и литья под давлением:
раскрой материала;
сварка и (или) пошив;
3) для производства изделий из трикотажного полотна:
производство трикотажного полотна на территории государств-членов или использование произведенного на территории государств-членов трикотажного полотна;
раскрой трикотажного полотна;
пошив;
4) для производства изделий из материалов нетканых:
формирование холста (из расплава полимера или из волокон);
скрепление холста;
отделка (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
сварка и (или) пошив и (или) соединение деталей изделий клеевым методом;
при наличии в конструкции изделия утеплителя (наполнителя) дополнительно к указанным операциям осуществляется производство утеплителя (наполнителя) либо использование произведенного на территории государств-членов утеплителя (наполнителя)
из 6107, из 6108, из 6109,
из 6110, из 6116, из 6203,
из 6204, из 6210, из 6211,
из 6506, из 6812 91 000 0
Одежда защитная огнестойкая
осуществление на территории государств-членов следующих операций:

1) маталардан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
мүше мемлекеттердің аумағында мата өндіру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген матаны пайдалану;
матаны өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
материалдарды пішу;
тігу;
2) жоғары жиілікті, ультрадыбыстық дәнекерлеу және қысыммен құю әдістерімен полимерлі және үлдірлі материалдардан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
материалды пішу;
дәнекерлеу және(немесе) тігу (немесе) құю;
3) трикотаж жаймадан бұйымдар өндіру үшін:
мүше мемлекеттердің аумағында трикотаж жаймасын өндіру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трикотаж жаймасын пайдалану;
трикотаж жайманы өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
трикотаж жайманы пішу;
тігу;
4) тоқылмаған материалдардан жасалған бұйымдарды өндіру үшін:
кенепті қалыптастыру (полимер балқымасынан немесе талшықтардан);
кенепті бекіту;
өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
бұйымдар бөлшектерін желімдеу әдісімен дәнекерлеу және (немесе) тігу және (немесе) біріктіру;
бұйым конструкциясында жылытқыш (толтырғыш) болған кезде көрсетілген операцияларға қосымша жылытқыш (толтырғыш) өндіру не мүше мемлекеттердің аумағында жүргізілген жылытқышты (толтырғышты) пайдалану жүзеге асырылады
6115
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж колготкалар, шұлықтар, гольфтар, шұлықтар және тергеушілер және қысымы бөлінген компрессиялық шұлық бұйымдарын (мысалы, көктамырдың варикозды кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған шұлықтар) және табансыз аяқ киімді қоса алғанда, өзге де шұлық-ұйық бұйымдары
мүше мемлекеттің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
бұйым тоқу;
қақпақты тігу (бар болса);
сына (қиынды) тігу – (конструкцияда бұйым болған жағдайда);
сағызды тігу (конструкцияда бұйым болған жағдайда);
бұйымдарды бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операция болған кезде);
дайын бұйымдарды қалыптастыру (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
6302-ден
Төсек-орын жабдығы
6302-ден
Ас жаулықтар
6302-ден
Дәретхана және ас үй жаулықтары
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру:
мүше мемлекеттердің аумағында мата өндіру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген матаны пайдалану;
матаны бояу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
матаны өңдеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде);
материалдарды пішу;
тігу
6401-ден, 6402-ден, 6403-тен, 6404-тен, 6405-тен
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қорғаныш және өзге де аяқ киім (мыналардан басқа:
өзге де балалар аяқ киімі; балаларға арналған үлбір шәркелер; балаларға арналған тондар;
басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де балалар аяқ киімі)
мүше мемлекеттің аумағында жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
аяқ киім бөлшектерін пішу (конструкцияда бұйым болған жағдайда): жалғаулар, берцтер, қоныштар;
бір мүше мемлекеттің аумағында жасалған аяқ киім үстінің дайындамаларын тігу немесе дәнекерлеу не аяқ киім үстінің дайындамаларын пайдалану;
бір мүше мемлекеттің аумағында табаны желімдеу, құю, шегелеу, рант немесе басқа әдіспен бекітуді қоса алғанда, аяқ киімді құрастыру (бар болса);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген табандарды, өкшелерді (бар болса) кесу не табандарды, өкшелерді (бар болса) пайдалану;
табан мен аяқ киімнің пресс-қалыптардың көмегімен жасалған бөліктерін құю не мүше мемлекеттердің аумағында пресс-қалыптардың көмегімен жасалған аяқ киімнің табаны мен бөліктерін пайдалану (бар болса):
бұйым конструкциясында жылытқыш (толтырғыш) болған кезде көрсетілген операцияларға қосымша жылытқыш (толтырғыш) өндіру не мүше мемлекеттердің аумағында жүргізілген жылытқышты (толтырғышты) пайдалану жүзеге асырылады);
бұйымның конструкциясында резеңке қоспалардан (композициялардан) жасалатын табан болған кезде бір мүше мемлекеттің аумағында өндірілген резеңке қоспалардан (композициялардан) табан өндіру немесе құю не мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген резеңке қоспалардан (композициялардан) жасалған дайын табан пайдалану жүзеге асырылады
IV. Жиһаз және ағаш өңдеу өнеркәсібі
4410-нан
Сүректен немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған ағаш жаңқаларынан жасалған тақталар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай барлық операцияларды (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде) жүзеге асыру:
престеу бойынша операциялар;
плита негізіне қаптау сәндік материалдарын ыстықтай престеу (ламинаттау) жөніндегі операциялар
4411-ден
Сүректен немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған ағаш-талшықты тақталар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
престеу бойынша операциялар;
Плиталық негізге қаптау сәндік материалдарын ыстықтай престеу жөніндегі операциялар

1) для производства изделий из тканей:
производство ткани на территории государств-членов или использование произведенной на территории государств-членов ткани;
отделка ткани (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
раскрой материалов;
пошив;
2) для производства изделий из полимерных и пленочных материалов методами высокочастотной, ультразвуковой сварки и литья под давлением:
раскрой материала;
сварка и (или) пошив(или) литье;
3) для производства изделий из трикотажного полотна:
производство трикотажного полотна на территории государств-членов или использование произведенного на территории государств-членов трикотажного полотна;
отделка трикотажного полотна (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
раскрой трикотажного полотна;
пошив;
4) для производства изделий из материалов нетканых:
формирование холста (из расплава полимера или из волокон);
скрепление холста;
отделка (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
сварка и (или) пошив и (или) соединение деталей изделий клеевым методом;
при наличии в конструкции изделия утеплителя (наполнителя) дополнительно к указанным операциям осуществляется производство утеплителя (наполнителя) либо использование произведенного на территории государств-членов утеплителя (наполнителя)
6115
Колготы, чулки, гольфы, носки и подследники и прочие чулочно-носочные изделия, включая компрессионные чулочно-носочные изделия с распределенным давлением (например, чулки для страдающих варикозным расширением вен) и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания
осуществление на территории государства-члена следующих операций:
вязание изделия;
зашив мыска (при наличии);
вшив клина (ластовицы) – (при наличии в конструкции изделия);
вшив резинки (при наличии в конструкции изделия);
крашение изделий (при наличии операции в технологическом процессе производства продукции);
формирование готовых изделий (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 6302
Белье постельное
из 6302
Белье столовое
из 6302
Белье туалетное и кухонное
осуществление на территории государств-членов следующих операций:
производство ткани на территории государств-членов или использование произведенной на территории государств-членов ткани;
крашение ткани (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
отделка ткани (при наличии операций в технологической процессе производства продукции);
раскрой материалов;
пошив
из 6401, из 6402, из 6403, из 6404, из 6405 Обувь защитная и специальная, производимая в соответствии с требованиями технического регламента Таможенного союза "О безопасности средств индивидуальной защиты" (ТР ТС 019/2011)
осуществление на территории государства-члена (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
раскрой деталей обуви (при наличии в конструкции изделия): союзок, берцев, голенищ;
пошив или сварка заготовок верха обуви либо использование заготовок верха обуви, произведенных на территории одного государства-члена;
сборка обуви, включая крепление подошвы клеевым, литьевым, гвоздевым, рантовым или другим методом на территории одного государства-члена (при наличии);
вырубка подошв, каблуков (при наличии) либо использование подошв, каблуков (при наличии), произведенных на территории государств-членов;
литье подошв и частей обуви, произведенное с помощью пресс-форм (при наличии), либо использование подошв и частей обуви, произведенных с помощью пресс-форм, на территории государств-членов (при наличии):
при наличии в конструкции изделия утеплителя (наполнителя) дополнительно к указанным операциям осуществляется производство утеплителя (наполнителя) либо использование произведенного на территории государств-членов утеплителя (наполнителя);
при наличии в конструкции изделия подошв, изготавливаемых из резиновых смесей (композиций), осуществляется производство или прилив подошв из резиновых смесей (композиций), произведенных на территории одного государства-члена, либо использование готовых подошв из резиновых смесей (композиций), произведенных на территории государств-членов
IV. Мебельная и деревообрабатывающая промышленность
из 4410
Плиты древесно-стружечные из древесины или других одревесневших материалов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов всех следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
операции по прессованию;
операции по горячему прессованию (ламинирование) облицовочных декоративных материалов на плитную основу
из 4411
Плиты древесно-волокнистые из древесины или других одревесневших материалов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
операции по прессованию;
операции по горячему прессованию облицовочных декоративных материалов на плитную основу

9401-ден, 9403-тен
Кеңселер мен сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз
9401-ден, 9403 10-нан
Офиске арналған металл жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
кесу;
ию;
дәнекерлеу;
бояу
9401-ден, 9403-тен
Офис пен сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз
9403 60 300 0
Ағаш дүкен жиһазы
9410-нан, 9403 30-дан
Офиске арналған ағаш жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
ағаш материалдарын пішу;
бұрғылау;
фрезерлеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
403-тен
Жатын бөлмеге арналған ағаш жиһаз
9403-тен
Ересектерге арналған ағаш төсек
9403-тен
Жатын бөлмеге арналған ағаш шкафтар
9403-тен
Жатын бөлмеге арналған ағаш тумбалар
9403-тен
Ағаш гарнитуралар, жатын бөлмеге арналған жиынтық жиһаз жиынтықтары
9403 50 000-нан,
9403 60 100-ден
Жатын бөлмеге, асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
ағаш материалдарын пішу;
бұрғылау;
фрезерлеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
9403-тен
Жатын бөлмеге арналған өзге де ағаш жиһаз
9403-тен
Асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш жиһаз
9403-тен
Асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаштан жасалған асханалық үстелдер
9403-тен
Ағаш журнал үстелдері
9403-тен
Асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш шкафтар
9403 50 000-нан,
9403 60 100-ден
Жатын бөлмеге, асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
ағаш материалдарын пішу;
бұрғылау;
фрезерлеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
9403-тен
Асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаштан жасалған жиһаз жиынтықтары мен жиынтықтары
9403-тен
Асхана мен қонақ бөлмеге арналған өзге де ағаш жиһаз
9403 50 000-нан,
9403 60 100-ден
Жатын бөлмеге, асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
ағаш материалдарын пішу;
бұрғылау;
фрезерлеу (өнімді өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде)
9403-тен
Кереуетке айналатын ағаш қаңқалы дивандар, софалар, кушеткалар
9403-тен
Кереуетке айналатын ағаш қаңқалы балалар мен жасөспірімдерге арналған дивандар, софалар, кушеткалар
9403-тен
Кереуетке айналатын ағаш қаңқалы дивандар, софалар, кушеткалар, басқалар
9403 50 000-нан,
9403 60 100-ден
Жатын бөлмеге, асхана мен қонақ бөлмеге арналған ағаш жиһаз
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<2>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
қаңқаны құрастыру;
тұсқағаз жұмыстары

из 9401, из 9403
Мебель для офисов и предприятий торговли
из 9401, из 9403 10
Мебель металлическая
для офисов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
резка;
гибка;
сварка;
покраска
из 9401, из 9403
Мебель для офисов и предприятий торговли
9403 60 300 0
Мебель деревянная магазинная
из 9401, из 9403 30
Мебель деревянная для офисов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
раскрой древесных материалов;
сверление;
фрезерование (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 9403
Мебель деревянная для спальни
из 9403
Кровати деревянные для взрослых
из 9403
Шкафы деревянные для спальни
из 9403
Тумбы деревянные для спальни
из 9403
Гарнитуры деревянные, наборы комплектной мебели для спальни
из 9403 50 000,
из 9403 60 100
Мебель деревянная для спальни, столовой и гостиной
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
раскрой древесных материалов;
сверление;
фрезерование (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 9403
Мебель деревянная для спальни прочая
из 9403
Мебель деревянная для столовой и гостиной
из 9403
Столы обеденные деревянные для столовой и гостиной
из 9403
Столы журнальные деревянные
из 9403
Шкафы деревянные для столовой и гостиной
из 9403 50 000,
из 9403 60 100
Мебель деревянная для спальни, столовой и гостиной
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
раскрой древесных материалов;
сверление;
фрезерование (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 9403
Гарнитуры и наборы комплектной мебели деревянные для столовой и гостиной
из 9403
Мебель деревянная для столовой и гостиной прочая
из 9403 50 000,
из 9403 60 100
Мебель деревянная для спальни, столовой и гостиной
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
раскрой древесных материалов;
сверление;
фрезерование (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции)
из 9403
Диваны, софы, кушетки с деревянным каркасом, трансформируемые в кровати
из 9403
Диваны, софы, кушетки детские и подростковые с деревянным каркасом, трансформируемые в кровати
из 9403
Диваны, софы, кушетки с деревянным каркасом, трансформируемые в кровати, прочие
из 9403 50 000,
из 9403 60 100
Мебель деревянная для спальни, столовой и гостиной
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и единой системы технологической документации (ЕСТД), для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<2>
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
сборка каркаса;
обойные работы

8428 90 900 0-ден
Тамақ өнеркәсібіне арналған автоматтандырылған қоймалар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғада 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы<1>
8429 11 00-ден,
8429 19 000-нан
Шынжыр табанды тракторлардағы бульдозерлер
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) көтергіш раманы (рамалық конструкцияны) құрастыруды, дәнекерлеуді, сырлауды, сондай-ақ мынадай өндірістік операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
кабинаның металл құрылымдарын дайындау, дәнекерлеу, бояу (конструкцияда бар болса);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген көпірлерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны немесе беріліс қорабын (жүріс бөлігін) пайдалану немесе шығару;
қозғалтқышты, көпірлерді, трансмиссияны немесе беріліс қорабын, аспалы жабдықты монтаждау және бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған экстерьер элементтерін дайындау немесе пайдалану немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген радиаторларды басқару органдарын монтаждау және (немесе) пайдалану (конструкцияда болған кезде);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8429 11 00-ден,
8429 19 000-нан
Доңғалақты тракторлар мен тартқыштардағы бульдозерлер
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) көтергіш раманы жинауды, дәнекерлеуді және сырлауды, сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
кабинаның металл құрылымдарын дәнекерлеу және бояу (конструкцияда бар болса);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген көпірлерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны немесе беріліс қорабын (жүріс бөлігін) пайдалану немесе шығару;
қозғалтқышты, көпірлерді, трансмиссияны немесе беріліс қорабын (жүріс бөлігін), аспалы жабдықты монтаждау және бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған экстерьер элементтерін дайындау немесе пайдалану немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген радиаторларды басқару органдарын монтаждау және (немесе) пайдалану (конструкцияда болған кезде);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау

из 8428 90 900 0
Автоматизированные склады для пищевой промышленности
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет<1>
из 8429 11 00,
из 8429 19 000
Бульдозеры на гусеничных тракторах
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок), сборки, сварки, покраски несущей рамы (рамной конструкции), а также не менее 6 из следующих производственных операций:
изготовление, сварка, покраска металлоконструкций кабины (при наличии в конструкции);
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов;
производство или использование произведенной на территории государств-членов трансмиссии или коробки передач (ходовая часть);
монтаж и покраска двигателя, мостов, трансмиссии или коробки передач, навесного оборудования;
изготовление или использование изготовленных на территории государств-членов элементов экстерьера или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
монтаж органов управления и (или) использование (при наличии в конструкции) произведенных на территории государств-членов радиаторов;
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8429 11 00,
из 8429 19 000
Бульдозеры на колесных тракторах и тягачах
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) сборки, сварки и покраски несущей рамы, а также не менее 6 из следующих операций:
сварка и покраска металлоконструкций кабины (при наличии в конструкции);
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов;
производство или использование произведенной на территории государств-членов трансмиссии или коробки передач (ходовая часть);
монтаж и покраска двигателя, мостов, трансмиссии или коробки передач (ходовая часть), навесного оборудования;
изготовление или использование изготовленных на территории государств-членов элементов экстерьера или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
монтаж органов управления и (или) использование (при наличии в конструкции) произведенных на территории государств-членов радиаторов;
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)

8701-ден, 8432-ден
Сүйрегіш тартқыштар
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) мынадай өндірістік операцияларды жүзеге асыру:
көтергіш раманы (бар болса), зембілдерді (бар болса) өндіру, құрастыру және дәнекерлеу (қажет болса);
көтергіш раманы (бар болса), зембілдерді (бар болса) бояу;
кабина өндірісі;
көпірлер өндірісі;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны немесе беріліс қорабын пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
гидравликалық және отын бактарын өндіру;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген экстерьер (қаптау) элементтерін пайдалану немесе шығару немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында шығарылған дөңгелекті дискілерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген шиналарды пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген радиаторларды пайдалану (конструкцияда болған кезде)
8701 30 000-нан
Шынжыр табанды тракторлар
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді сатудан кейін және кепілдікпен қызмет көрсетуді жөндеуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) құрастыруды, дәнекерлеуді, көтергіш раманы сырлауды, сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 6-уын жүзеге асыру:
кабинаның металл конструкциясын жасау (конструкцияда бар болса);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген көпірлерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны (жүріс бөлігін) пайдалану немесе шығару;
қозғалтқышты, көпірлерді, трансмиссияларды монтаждау және бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған экстерьер элементтерін дайындау немесе пайдалану немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген радиаторларды басқару органдарын монтаждау және (немесе) пайдалану (конструкцияда болған кезде);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8704-тен
Ағаш дайындайтын тиеу-тасымалдау машиналары (форвардерлер)
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) мынадай өндірістік операцияларды жүзеге асыру:
жүк көтергіш қаңқаны құрастыру, дәнекерлеу, бояу;
қалқан мен Коник өндірісі;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген гидроцилиндрлерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген кардандық біліктерді пайдалану немесе шығару;
кабина өндірісі;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
грейферлік қармау өндірісі;
манипулятор өндірісі;
тандем көпірлері өндірісі;
гидравликалық және отын бактары өндірісі;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген салқындату жүйесінің радиаторларын пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген экстерьер (қаптау) элементтерін пайдалану немесе шығару немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында шығарылған дөңгелекті дискілерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген шиналарды пайдалану немесе шығару
8436-дан
Құс өсіру инкубаторлары
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
инкубатор корпусын пішу, ию, тесіктер жасау, бұрғылау, механикалық өңдеу;
арбалар рамаларын, инкубатор лотоктарын, инкубатор лотоктарын бұру тетігінің элементтерін пішу, ию, тесіктер жасау, механикалық өңдеу, дәнекерлеу, ажарлау;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген желдеткіштерді пайдалану немесе шығару;
электр жабдықтарын құрастыру, монтаждау
8436-дан
Құстарды (мекиен тауықтардан басқа), қояндарды, мамық жүнді аңдарды ұстауға арналған тор жабдығы
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;

из 8701, из 8432
Тягачи трелевочные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) следующих производственных операций:
производство, сборка и сварка (при необходимости) несущей рамы (при наличии), подрамников (при наличии);
покраска несущей рамы (при наличии), подрамников (при наличии);
производство кабины;
производство мостов;
производство или использование произведенной на территории государств-членов трансмиссии или коробки передач;
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
производство гидравлических и топливных баков;
производство или использование произведенных на территории государств-членов элементов экстерьера (облицовки) или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
производство или использование произведенных на территории государств-членов колесных дисков;
производство или использование произведенных на территории государств-членов шин;
использование (при наличии в конструкции) произведенных на территории государств-членов радиаторов
из 8701 30 000
Тракторы гусеничные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, после продажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) сборки, сварки, покраски несущей рамы, а также не менее 6 из следующих операций:
изготовление металлоконструкции кабины (при наличии в конструкции);
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов;
производство или использование произведенной на территории государств-членов трансмиссии (ходовая часть);
монтаж и покраска двигателя, мостов, трансмиссии;
изготовление или использование изготовленных на территории государств-членов элементов экстерьера или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
монтаж органов управления и (или) использование (при наличии в конструкции) произведенных на территории государств-членов радиаторов;
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704
Погрузочно-транспортные лесозаготовительные машины (форвардеры)
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) следующих производственных операций:
сборка, сварка, покраска несущей рамы;
производство щита и коников;
производство или использование произведенных на территории государств-членов гидроцилиндров;
производство или использование произведенных на территории государств-членов карданных валов;
производство кабины;
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
производство грейферного захвата;
производство манипулятора;
производство тандемных мостов;
производство гидравлических и топливных баков;
производство или использование произведенных на территории государств-членов радиаторов системы охлаждения;
производство или использование произведенных на территории государств-членов элементов экстерьера (облицовки) или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
производство или использование произведенных на территории государств-членов колесных дисков;
производство или использование произведенных на территории государств-членов шин
из 8436
Инкубаторы птицеводческие
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, изготовление отверстий, сверление, механическая обработка корпуса инкубатора;
раскрой, гибка, изготовление отверстий, механическая обработка, сварка, шлифовка рам тележек, лотков инкубатора, элементов механизма поворота лотков инкубатора;
производство или использование произведенных на территории государств-членов вентиляторов;
сборка, монтаж электрооборудования
из 8436
Клеточное оборудование для содержания птицы (кроме кур-несушек), кроликов, пушных зверей
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;

мүше мемлекеттердің аумағында, келесі операциялардың кемінде 5-еуін, 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап кемінде 6-уын (егер жабдық конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген болса) пішуді, июді, тесіктерді жасауды, штампылауды, бұрғылауды, жасуша қаңқасын механикалық өңдеуді; біріктіру элементтерін, есіктерді, еден және төбе торларын, жасуша қалқаларын пішуді, июді, дәнекерлеуді және (немесе) құрастыруды міндетті жүзеге асыруды қоса алғанда, жүзеге асыру:
кесу, ию, тесіктер жасау, штамптау, бұрғылау, тордың жақтауын өңдеу;
байланыстырушы элементтерді, есіктерді, еден және төбе торларын, тор қалқаларын пішу, ию, дәнекерлеу және (немесе) құрастыру;
жем-шөп үлестіргішті, жем-шөп үлестіргіштің жетек станциясын (жетек жүйесін), жем-шөп науаларын (науаларын) пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау, механикалық өңдеу;
белгі алу жүйесінің металл конструкцияларын, белгі алу тұғырын, керу және жетек барабанын, белгі алу жүйесінің жетектерін пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау, механикалық өңдеу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген белгі қою ленталарын, ішетін ыдыстарды немесе құбырларды, суару жүйесіне арналған шағын бактарды пайдалану немесе шығару;
электр жабдықтарын, басқару шкафтарын құрастыру, монтаждау
8436-дан
Мекиен тауықтарды ұстауға арналған тор жабдықтары
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында, келесі операциялардың кемінде кемінде 6-уын, 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап 7-еуін (егер жабдық конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген болса) кесуді, июді, тесіктерді жасауды, қалыптауды, бұрғылауды, жасуша қаңқасын механикалық өңдеуді; біріктіру элементтерін, есіктерді, еден және төбе торларын, жасуша қалқаларын пішуді, июді, дәнекерлеуді және (немесе) құрастыруды міндетті жүзеге асыруды қоса алғанда, жүзеге асыру:
кесу, ию, тесіктер жасау, штамптау, бұрғылау, тордың жақтауын өңдеу;
байланыстырушы элементтерді, есіктерді, еден және төбе торларын, тор қалқаларын пішу, ию, дәнекерлеу және (немесе) құрастыру;
жем-шөп үлестіргішті, жем-шөп үлестіргіштің жетек станциясын (жетек жүйесін), жем-шөп науаларын (науаларын) пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау, механикалық өңдеу;
белгі алу жүйесінің металл конструкцияларын, белгі алу тұғырын, керу және жетек барабанын, белгі алу жүйесінің жетектерін пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау, механикалық өңдеу;
жұмыртқа жинау жүйелерінің керме және жетек барабандарын, жетектерін, металл конструкцияларын пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау, механикалық өңдеу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жұмыртқа жинау таспаларын, астауларды немесе құбырларды, суару жүйесіне арналған шағын бактарды пайдалану немесе шығару;
электр жабдықтарын, басқару шкафтарын құрастыру, монтаждау
8436-дан
Құстарды еденде күтіп-бағуға арналған жабдық
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
азықтандыру құбырларын, шнектерді, азықтандыру жүйесінің бункерлерін пішу, ию, қалыптау, тесіктер жасау, дәнекерлеу, бұрғылау;
азықтандыру жүйесінің фидерлерін өндіру;
жалғағыш элементтерді, блоктарды (роликтерді), азықтандыру жүйесінің аспа шығырларын, суару жүйесінің аспа шығырларын пішу, ию, тесіктер жасау, дәнекерлеу, құю, механикалық өңдеу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген ішетін ыдыстарды немесе құбырларды, суару жүйесі үшін бөшкелерді пайдалану немесе шығару;
электр жабдықтарын құрастыру, монтаждау
8436-дан
Ірі қара малға арналған автоматты тарақ
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
рамалық құрылымды пішу, ию, дәнекерлеу;
мүше мемлекеттердің аумағында жүргізілген жетектерді пайдалану немесе шығару;
электр жабдықтарын құрастыру, монтаждау
8436-дан
Қоршалған жабдық
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
тірек бағаналарын, бекіту құбырларын кесу, ию, дәнекерлеу;
тіреу орнының қоршауларын, бекіту пластиналарын кесу, ию, дәнекерлеу;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қамыттарды, байлау тізбектерін пайдалану немесе шығару
8436-дан
Мал суаратын ыдыстар
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
су жинау багын пішу, ию, дәнекерлеу, мырыштау;
суару ыдысын немесе суару құбырын, тірек құрылымын немесе бекіту кронштейнін кесу, ию, дәнекерлеу, штамптау, мырыштау;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген клапандарды пайдалану немесе шығару
8436-дан
Мал азығы ыдысы
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
жемдік науаны пішу, ию, біліктеу, дәнекерлеу, қалыптау;
тірек құрылымын немесе бекіту кронштейнін пішу, ию, дәнекерлеу, қалыптау, мырыштау;
бункер-жинауышты пішу, саңылау жасау, ию;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген жемшөп мөлшерлегіштерін пайдалану немесе шығару
8436-дан
Шошқа ұстауға арналған жабдық
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (егер жабдықтың конструкциясында немесе оны өндірудің технологиялық процесінде көзделген жағдайда):
рамалық құрылымды және (немесе) құбырларды, қоршау секцияларын кесу, жасау, ию, дәнекерлеу, мырыштау;
тесіктерді кесу, жасау, ию, дәнекерлеу, есіктерді мырыштау;
кесу, ию, тесіктерді жасау, дәнекерлеу, мырыштау, тірек тіректерін құрастыру;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қосу элементтерін пайдалану немесе шығару

осуществление на территории государств-членов, включая обязательное осуществление раскроя, гибки, изготовления отверстий, штамповки, сверления, механической обработки каркаса клетки; раскроя, гибки, сварки и (или) сборки соединительных элементов, дверок, напольных и потолочных решеток, перегородок клетки, не менее 5, с 1 января 2021 г. – не менее 6 из следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, изготовление отверстий, штамповка, сверление, механическая обработка каркаса клетки;
раскрой, гибка, сварка и (или) сборка соединительных элементов, дверок, напольных и потолочных решеток, перегородок клетки;
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление, механическая обработка кормораздатчика, приводной станции (системы привода) кормораздатчика, кормовых лотков (желобов) системы кормления;
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление, механическая обработка металлоконструкций системы пометоудаления, поддона пометоудаления, натяжного и приводного барабана, приводов системы пометоудаления;
производство или использование произведенных на территории государств-членов лент пометоудаления, поилок или труб, бачков для системы поения;
сборка, монтаж электрооборудования, шкафов управления
из 8436
Клеточное оборудование для содержания кур-несушек
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов, включая обязательное осуществление раскроя, гибки, изготовления отверстий, штамповки, сверления, механической обработки каркаса клетки; раскроя, гибки, сварки и (или) сборки соединительных элементов, дверок, напольных и потолочных решеток, перегородок клетки, не менее 6, с 1 января 2021 г. – не менее 7 из следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, изготовление отверстий, штамповка, сверление, механическая обработка каркаса клетки;
раскрой, гибка, сварка и (или) сборка соединительных элементов, дверок, напольных и потолочных решеток, перегородок клетки;
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление, механическая обработка кормораздатчика, приводной станции (системы привода) кормораздатчика, кормовых лотков (желобов) системы кормления;
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление, механическая обработка металлоконструкций системы пометоудаления, поддона пометоудаления, натяжного и приводного барабана, приводов системы пометоудаления;
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление, механическая обработка натяжного и приводного барабана, приводов, металлоконструкций систем яйцесбора;
производство или использование произведенных на территории государств-членов лент пометоудаления и лент яйцесбора, поилок или труб, бачков для системы поения;
сборка, монтаж электрооборудования, шкафов управления
из 8436
Оборудование для напольного содержания птицы
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, штамповка, изготовление отверстий, сварка, сверление труб кормления, шнеков, бункеров системы кормления;
производство кормушек системы кормления;
раскрой, гибка, изготовление отверстий, сварка, литье, механическая обработка соединительных элементов, блоков (роликов), лебедки подвеса системы кормления, лебедки подвеса системы поения;
производство или использование произведенных на территории государств-членов поилок или труб, бачков для системы поения;
сборка, монтаж электрооборудования
из 8436
Автоматические чесалки для крупного рогатого скота
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, сварка рамной конструкции;
производство или использование произведенных на территории государств-членов приводов;
сборка, монтаж электрооборудования
из 8436
Стойловое оборудование
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
резка, гибка, сварка опорных столбов, труб крепления;
резка, гибка, сварка ограждений стойлового места, пластин крепления;
производство или использование произведенных на территории государств-членов хомутов, цепей для привязи
из 8436
Поилки животноводческие
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, сварка, оцинкование бака водосбора;
резка, гибка, сварка, штамповка, оцинкование чаши поения или трубы поения, опорной конструкции или кронштейна крепления;
производство или использование произведенных на территории государств-членов клапанов
из 8436
Кормушки животноводческие
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
раскрой, гибка, вальцевание, сварка, штамповка кормового лотка;
раскрой, гибка, сварка, штамповка, оцинкование опорной конструкции или кронштейна крепления;
раскрой, изготовление отверстий, гибка бункера-накопителя;
производство или использование произведенных на территории государств-членов дозаторов корма
из 8436
Оборудование для содержания свиней
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (в случае, если предусмотрены конструкцией оборудования или технологическим процессом его производства):
резка, изготовление отверстий, гибка, сварка, оцинкование рамной конструкции и (или) труб, секций ограждения;
резка, изготовление отверстий, гибка, сварка, оцинкование дверок;
резка, гибка, изготовление отверстий, сварка, оцинкование, сборка опорных стоек;
производство или использование произведенных на территории государств-членов соединительных элементов

8703 10-нан
Қарда жүретін көлік құралдары
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) мынадай операциялардың кемінде 13-ін жүзеге асыру:
мүше мемлекеттердің аумағында жасалған Раманың және аспаның бөлшектерін дайындау немесе Раманың және аспаның бөлшектерін пайдалану;
раманы, жүксалғышты (конструкцияда бар болса), бамперді (конструкцияда бар болса), аспаны құрастыру, дәнекерлеу (қажет болса), бояу;
мотор-күш қондырғысының бөлшектерін дайындау және оны құрастыру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген мотор-күш қондырғысын пайдалану;
трансмиссияның бөлшектерін дайындау және оны құрастыру немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген шуыл басу жүйесінің элементтерін дайындау немесе шу басу жүйесін пайдалану;
мотор-күш қондырғысын монтаждау;
трансмиссияны монтаждау;
шуды азайту жүйесін орнату;
рульді және басқа да рульдік басқару органдарын дайындау;
басқару органдарын монтаждау;
жанармай багын жасау;
орындықты (негізді, жастықтарды және қаптарды) жасау және құрастыру);
мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған экстерьер элементтерін дайындау немесе пайдалану немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
электржабдық жүйесін монтаждау
8704 10-нан
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған өзі аударғыш автомобильдер
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) мынадай операциялардың кемінде 12-сін жүзеге асыру:
көтергіш раманы, зембілдерді немесе надрамниктерді (конструкцияда бар болса) құрастыру және дәнекерлеу және оларды бояу немесе дайын көтергіш раманы пайдалану; шанақты (бункерді) дәнекерлеу және бояу);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген көпірді (көпірлерді) пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген трансмиссияны (жүріс бөлігін) пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген қозғалтқышты пайдалану немесе шығару;
шанақты (бункерді) монтаждау;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген радиаторларды қозғалтқышты монтаждау және (немесе) пайдалану (конструкциясында болған кезде);
іліністі орнату;
беріліс қорабын орнату;
кардан білігін монтаждау;
көпірді (көпірлерді) және аспаларды монтаждау (конструкцияда бар болса);
экстерьер элементтерін монтаждау немесе мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген аккумуляторлық батареяларды пайдалану;
рульдік механизмді орнату;
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8704 10-нан
Құрылыс материалдарын тасымалдауға арналған автокөлік құралдары
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) құрастыруды, дәнекерлеуді және сырлауды, шанақты (бункерді, контейнерді) немесе цистернаны (ыдысты) немесе жалпы (арнайы) мақсаттағы қондырманы қоса алғанда, өндірісті, сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 4-еуін жүзеге асыру:
көтергіш раманы, зембілдерді немесе надрамниктерді (конструкцияда бар болса) құрастыру, дәнекерлеу және оларды бояу немесе дайын көтергіш раманы пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында шығарылған көпірлерді (осьтерді) пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген, жүйелердің қоректенуін қамтамасыз ететін қуатты қондырғыны (конструкцияда бар болса) монтаждау;
көпірлерді (осьтерді) және аспаларды монтаждау (конструкцияда бар болса);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8704-тен, 8705-тен
Көлік құралдары-тамақ өнімдерін тасымалдауға арналған фургондар
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында (дайындамаларды пішуді және июді қоса алғанда) құрастыруды, дәнекерлеуді және сырлауды, шанақты (бункерді, контейнерді) немесе цистернаны (ыдысты) немесе жалпы (арнайы) мақсаттағы қондырманы қоса алғанда, өндірісті, сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 4-еуін жүзеге асыру:
көтергіш раманы, зембілдерді немесе надрамниктерді (конструкцияда бар болса) құрастыру, дәнекерлеу және оларды бояу немесе дайын көтергіш раманы пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында шығарылған көпірлерді (осьтерді) пайдалану немесе шығару);
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген, жүйелердің қоректенуін қамтамасыз ететін қуатты қондырғыны (конструкцияда бар болса) монтаждау;
көпірлерді (осьтерді) және аспаларды монтаждау (конструкцияда бар болса);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8704-тен, 8705-тен
Мұнай өнімдерін тасымалдауға арналған көлік құралдары
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында 5 жылдан кем емес мерзімге тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және/немесе технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<1>
мүше мемлекеттердің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында шанақ (бункер, контейнер) немесе цистерна өндірісін немесе июді, жинауды, дәнекерлеуді және сырлауды қоса алғанда, жалпы (арнайы) мақсаттағы қондырманы пішуді және июді қоса алғанда, сондай-ақ мынадай операциялардың кемінде 4-еуін жүзеге асыру:
көтергіш раманы, зембілдерді немесе надрамниктерді (конструкцияда бар болса) құрастыру, дәнекерлеу және оларды бояу немесе дайын көтергіш раманы пайдалану;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген көпірлерді пайдалану немесе шығару;
мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген, жүйелердің қоректенуін қамтамасыз ететін қуатты қондырғыны (конструкцияда бар болса) монтаждау;
көпірлер мен аспаларды монтаждау (конструкцияда бар болса);
электр жабдығы жүйесін, пневможабдық жүйесін (конструкцияда бар болса), гидрожабдық жүйесін (конструкцияда бар болса) монтаждау
8704-тен, 8705-тен

из 8703 10
Средства транспортные снегоходные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) не менее 13 из следующих операций:
изготовление деталей рамы и подвески или использование деталей рамы и подвески, произведенных на территории государств-членов;
сборка, сварка (при необходимости), покраска рамы, багажника (при наличии в конструкции), бампера (при наличии в конструкции), подвески;
изготовление деталей моторно-силовой установки и ее сборка или использование моторно-силовой установки, произведенной на территории государств-членов;
изготовление деталей трансмиссии и ее сборка или использование трансмиссии, произведенной на территории государств-членов;
изготовление элементов системы шумоподавления или использование системы шумоподавления, произведенной на территории государств-членов;
монтаж моторно-силовой установки;
монтаж трансмиссии;
монтаж системы шумоподавления;
изготовление руля и других органов рулевого управления;
монтаж органов управления;
изготовление топливного бака;
изготовление и сборка сидения (основания, подушек и чехлов);
изготовление или использование изготовленных на территории государств-членов элементов экстерьера или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
монтаж системы электрооборудования
из 8704 10
Автомобили-самосвалы, предназначенные для использования в условиях бездорожья
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) не менее 12 из следующих операций:
сборка и сварка несущей рамы, подрамников или надрамников (при наличии в конструкции) и их покраска или использование готовой несущей рамы; сварка и покраска кузова (бункера);
производство или использование произведенного на территории государств-членов моста (мостов);
производство или использование произведенной на территории государств-членов трансмиссии (ходовая часть);
производство или использование произведенного на территории государств-членов двигателя;
монтаж кузова (бункера);
монтаж двигателя и (или) использование (при наличии в конструкции) произведенных на территории государств-членов радиаторов;
монтаж сцепления или гидротрансформатора;
монтаж коробки передач гидромеханической или электромеханической трансмиссии;
монтаж карданного вала;
монтаж моста (мостов) и подвесок (при наличии в конструкции);
монтаж элементов экстерьера или использование произведенных на территории государств-членов аккумуляторных батарей;
монтаж рулевого механизма;
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704 10
Средства автотранспортные для транспортирования строительных материалов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) производства, включая сборку, сварку и окраску, кузова (бункера, контейнера), или цистерны (сосуда), или надстройки общего (специального) назначения, а также не менее 4 из следующих операций:
сборка, сварка несущей рамы, подрамников или надрамников (при наличии в конструкции) и их покраска или использование готовой несущей рамы;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов (осей);
монтаж силовой установки (при наличии в конструкции), произведенной на территории государств-членов, обеспечивающей питание систем;
монтаж мостов (осей) и подвесок (при наличии в конструкции);
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704, из 8705
Средства транспортные - фургоны для перевозки пищевых продуктов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) производства, включая сборку, сварку и окраску, кузова (бункера, контейнера), или цистерны (сосуда), или надстройки общего (специального) назначения, а также не менее 4 из следующих операций:
сборка, сварка несущей рамы, подрамников или надрамников (при наличии в конструкции) и их покраска или использование готовой несущей рамы;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов (осей);
монтаж силовой установки (при наличии в конструкции), произведенной на территории государств-членов, обеспечивающей питание систем;
монтаж мостов (осей) и подвесок (при наличии в конструкции);
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704, из 8705
Средства транспортные для перевозки пищевых жидкостей
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет <1>;
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территориях государств-членов (включая раскрой и гибку заготовок) производства кузова (бункера, контейнера), или цистерны, или надстройки общего (специального) назначения, включая гибку, сборку, сварку и покраску, а также не менее 4 из следующих операций:
сборка, сварка несущей рамы, подрамников (при наличии в конструкции) и их покраска;
производство или использование произведенных на территориях государств-членов мостов;
монтаж силовой установки (при наличии в конструкции), произведенной на территориях государств-членов, обеспечивающей питание систем;
монтаж мостов и подвесок (при наличии в конструкции);
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704, из 8705
Средства транспортные для перевозки нефтепродуктов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и/или единой системы технологической документации (ЕСТД) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<1>
наличие на территории государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции;
осуществление на территории государств-членов включая раскрой и гибку заготовок) производства кузова (бункера, контейнера), или цистерны, или надстройки общего (специального) назначения, включая гибку, сборку, сварку и покраску, а также не менее 4 из следующих операций:
сборка, сварка несущей рамы, подрамников или надрамников (при наличии в конструкции) и их покраска или использование готовой несущей рамы;
производство или использование произведенных на территории государств-членов мостов;
монтаж силовой установки (при наличии в конструкции), произведенной на территории государств-членов, обеспечивающей питание систем;
монтаж мостов и подвесок (при наличии в конструкции);
монтаж системы электрооборудования, системы пневмооборудования (при наличии в конструкции), системы гидрооборудования (при наличии в конструкции)
из 8704, из 8705

кеме жүйелерін өндіру кезінде үшінші елдер өндірісінің бөлшектерін, тораптары мен жинақтауыштарын 70 проценттен аспайтын, 2022 жылғы 1 маусымнан бастап - 50 проценттен аспайтын, 2024 жылғы 1 маусымнан бастап – кеме жүйесін өндіру үшін пайдаланылатын бөлшектердің, тораптар мен жинақтауыштардың жалпы саны құнының 30 процентінен аспайтын мөлшерде пайдалану
8708 94-тен
Бұранда-рульдік колонкалар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру үшін жеткілікті көлемде конструкторлық және техникалық құжаттамаға, жаңғырту мен дамытудың винто-рульдік бағанасына 5 жылдан кем емес мерзімге құқықтардың болуы;<4>
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өндірілген механикалық бұранда-руль колонкасын дайындау үшін жинақтауыштарды пайдалану немесе шығару:
корпус, жетекші білік, еспелі білік, еспелі бұранда, басқару жүйесі, басты тісті жұп (қуаты 2,5 МВт кем бұрама-рульдік бағана үшін);
корпус, жетекші білік, ескіш бұранда, басқару жүйесі (қуаты 2,5-тен 8,5 МВт-қа дейін бұранда-рульдік колонка үшін);
еспелі бұрама, басқару жүйесі (қуаты 8,5 МВт астам бұрама-рульдік бағана үшін);
2024 жылғы 1 маусымнан бастап – корпус, жетекші білік, еспелі бұранда, басқару жүйесі (қуаты 8,5 МВт астам бұрама-рульдік бағана үшін);
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өндірілген электр бұранда-руль колонкасын дайындау үшін жинақтауыштарды пайдалану немесе шығару:
корпустар, еспелі білік, еспелі бұранда, басқару жүйелері (қуаты 7 МВт-тан кем бұрама-рульдік бағана үшін);
еспелі бұрама (қуаты 7 МВт-тан астам бұрама-рульдік бағана үшін);
2024 жылғы 1 маусымнан бастап – корпус, еспелі бұранда, басқару жүйесі (қуаты 7 МВт-дан астам бұранда-рульдік бағана үшін);
мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасының мүше мемлекеттердің аумағында мынадай технологиялық операцияларды орындай отырып, винт-рульдік бағанды құрастыруды жүзеге асыруы:
бұрылу механизмін құрастыру;
қосалқы жүйелер мен құбырларды құрастыру және монтаждау;
мойынтіректерді орнату;
бұранда-руль бағанын құрастыру;
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында орналасқан сынақ стендінде мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген өнімге сынақтар жүргізу;
мүше мемлекеттердің бірінің аумағында өнімді жөндеуді, сатудан кейінгі және кепілдікті қызмет көрсетуді жүзеге асыруға уәкілетті сервис орталығының болуы
8901-ден
Құйма теңіз кемелері
8901-ден
Шикі мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдауға арналған теңіз танкерлері
8901-ден
Химиялық өнімдерді тасымалдауға арналған теңіз кемелері
8901-ден
Сұйытылған газдарды
(газ тасығыштарды) тасымалдауға арналған теңіз кемелері
8901-ден
Өзге де сұйық жүктерді тасымалдауға арналған теңіз кемелері

использование при производстве судовых систем деталей, узлов и комплектующих производства третьих стран не более 70 процентов, с 1 июня 2022 г. - не более 50 процентов, с 1 июня 2024 г. – не более 30 процентов стоимости общего количества деталей, узлов и комплектующих, используемых для производства судовой системы
из 8708 94
Винто-рулевые колонки
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на конструкторскую и техническую документацию в объеме, достаточном для производства, винто-рулевой колонки модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<4>
производство или использование комплектующих для изготовления механической винто-рулевой колонки, произведенных на территории одного из государств-членов:
корпуса, ведущего вала, гребного вала, гребного винта, системы управления, главной зубчатой пары (для винто-рулевой колонки мощностью менее 2,5 МВт);
корпуса, ведущего вала, гребного винта, системы управления (для винто-рулевой колонки мощностью
от 2,5 до 8,5 МВт);
гребного винта, системы управления (для винто-рулевой колонки мощностью более 8,5 МВт);
с 1 июня 2024 г. – корпуса, ведущего вала, гребного винта, системы управления (для винто-рулевой колонки мощностью более 8,5 МВт);
производство или использование комплектующих для изготовления электрической винто-рулевой колонки, произведенных на территории одного из государств-членов:
корпуса, гребного вала, гребного винта, системы управления (для винто-рулевой колонки мощностью менее 7 МВт);
гребного винта (для винто-рулевой колонки мощностью более 7 МВт);
с 1 июня 2024 г. – корпуса, гребного винта, системы управления (для винто-рулевой колонки мощностью более 7 МВт);
осуществление юридическим лицом – налоговым резидентом государства-члена на территории государств-членов сборки винто-рулевой колонки с выполнением следующих технологических операций:
сборка механизма поворота;
сборка и монтаж вспомогательных систем и трубопроводов;
монтаж подшипников;
сборка винто-рулевой колонки;
проведение установленных нормативными правовыми актами государств-членов испытаний продукции на испытательном стенде, расположенном на территории одного из государств-членов;
наличие на территории одного из государств-членов сервисного центра, уполномоченного осуществлять ремонт, послепродажное и гарантийное обслуживание продукции
из 8901
Суда наливные морские
из 8901
Танкеры морские для перевозки сырой нефти и нефтепродуктов
из 8901
Суда морские для перевозки химических продуктов
из 8901
Суда морские для перевозки сжиженных газов (газовозы)
из 8901
Суда морские для перевозки прочих жидких грузов

кемені монтаждау және өндіру немесе салу кезінде мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген 8-ден кем емес, 2022 жылғы 1 маусымнан бастап – 16-дан кем емес, 2024 жылғы 1 маусымнан бастап мынадай негізгі жүйелердің, жабдықтар мен тетіктердің (кеме жобасының конструкторлық-технологиялық құжаттамасында болған кезде) барлығын пайдалану:
кеме жүк көтергіш механизмдер (кеме крандары, кеме жүк шығырлары);
маневр жасауға арналған жабдық (бекітілген қадам бұрандалары, рульдеу құрылғылары, рульдік машиналар, реттелетін қадам бұрандалары, бұранда-рульдік колонкалар);
палуба жабдықтары (шпильдер, брашпильдер, сүйрегіш және шынжыр арқанды шығыр, зәкір);
практикалық заттар (иллюминаторлар, есіктер, люктер, траптар);
навигациялық жабдықтар, байланыс жүйелері мен құралдары, іздеу жабдықтары;
авариялық-құтқару жабдығы (құтқару қайықтары мен түсіру-көтеру құрылғылары, құтқару салдары);
қуаты қоса алғанда 10000 кВт дейінгі басты энергетикалық қондырғыға арналған қозғалтқыш агрегаттары, кемелік дизель-генераторлық қондырғылар;
кеме қазандары мен бу генераторлары;
кеме арматурасы;
Камбуз жабдығы, провизиялық үй-жайлардың жабдығы (құрастырмалы модульдік камералар, тоңазытқыш агрегаттары);
желдету және ауа баптау жүйелері;
Су дайындау жүйелері, тұщыландыру қондырғылары;
отын жүйелері;
Сығылған ауа жүйелері;
басты энергетикалық қондырғыға және кемелік дизель-генераторлық қондырғыларға арналған автоматика жүйелері;
құрғату жүйелері;
өрт сөндіру жүйелері;
дабыл және құлақтандыру жүйелері;
гидравлика жүйелері;
электр энергетикалық жүйелер, электрмен жабдықтау жүйелері;
лас және мұнайы бар суларды тазарту жүйелері;
арнайы жабдық (ұзындығы 45 м дейінгі кемелерге арналған өнімді өңдеуге, сақтауға және консервілеуге арналған жабдық);
кеме салып бітіру;
арқандап байлау және жүріс сынақтарын жүргізу;
кемені тапсыру
8904 00-ден
Тіркеп сүйрейтін теңіз кемелері
8904 00-ден:
Теңіз буксирлері
8904 00-ден
Рейдтік буксирлер
8904 00-ден:
Порттық буксирлер
8904 00-ден:
Теңіздегі құтқару буксирлері
8904 00-ден
Теңіз итергіш кемелері
8906 90 100 0-ден
Теңіздегі құтқару буксирлері
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге техникалық құжаттамаға (құрылыстағы кеменің техникалық жобасына немесе жобалық құжаттамасына, конструкторлық жұмыс құжаттамасына, технологиялық құжаттамаға, 3D модельді қоса алғанда) құқықтардың болуы;<4>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай өндірістік және технологиялық операцияларды жүзеге асыру:
кеме корпусын салу, құрастыру және бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында жасалған маневр жасауға арналған жинақтауыштарды (тіркелген қадам бұрандалары, реттелетін қадам бұрандалары, бұрама-рульдік колонкалар) монтаждау және өндіру немесе кеме құрылысы кезінде пайдалану;
кеме салып бітіру;
кемені арқандап байлау және жүру сынақтарын жүргізу;
кемені тапсыру
8904 00-ден
Тіркеп сүйрейтін өзен кемелері
8904 00-ден
Өзен буксирлері
8904 00-ден
Кеме сүйрейтін катерлер
8904 00-ден
Өзен, көл итергіш кемелері
8904 00-ден
Өзен итергіш буксирлері
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге техникалық құжаттамаға (құрылыстағы кеменің техникалық жобасына немесе жобалық құжаттамасына, конструкторлық жұмыс құжаттамасына, технологиялық құжаттамаға, 3D модельді қоса алғанда) құқықтардың болуы;<4>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай өндірістік және технологиялық операцияларды жүзеге асыру:

монтаж и производство или использование при строительстве судна не менее 8, с 1 июня 2022 г. – не менее 16, с 1 июня 2024 г. – всех из следующих основных систем, оборудования и механизмов (при наличии в конструкторско-технологической документации проекта судна), произведенных на территории государств-членов:
судовые грузоподъемные механизмы (краны судовые, судовые грузовые лебедки);
оборудование для маневрирования (винты фиксированного шага, подруливающие устройства, рулевые машины, винты регулируемого шага, винто-рулевые колонки);
палубное оборудование (шпили, брашпили, буксирные и швартовые лебедки, якоря);
дельные вещи (иллюминаторы, двери, люки, трапы);
навигационное оборудование, системы и средства связи, поисковое оборудование;
аварийно-спасательное оборудование (спасательные шлюпки и спуско-подъемные устройства, плоты спасательные);
двигательные агрегаты для главной энергетической установки мощностью до 10000 кВт включительно, судовые дизель-генераторные установки;
котлы и парогенераторы судовые;
арматура судовая;
камбузное оборудование, оборудование провизионных помещений (сборные модульные камеры, агрегаты холодильные);
системы вентиляции и кондиционирования;
системы водоподготовки, опреснительные установки;
системы топливные;
системы сжатого воздуха;
системы автоматики для главной энергетической установки и судовых дизель-генераторных установок;
осушительные системы;
системы пожаротушения;
системы сигнализации и оповещения;
системы гидравлики;
электроэнергетические системы, системы электроснабжения;
системы очистки льяльных и нефтесодержащих вод;
специальное оборудование (оборудование для переработки, хранения и консервирования продукции для судов длиной до 45 м);
достройка судна;
проведение швартовных и ходовых испытаний;
сдача судна
из 8904 00
Суда морские буксирные
из 8904 00:
Буксиры морские
из 8904 00:
Буксиры рейдовые
из 8904 00:
Буксиры портовые
из 8904 00:
Буксиры морские спасательные
из 8904 00:
Буксиры-толкачи морские
из 8904 00:
Суда-толкачи морские
из 8906 90 100 0
Буксиры морские спасательные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию (технический проект или проектную документацию судна в постройке, рабочую конструкторскую документацию, технологическую документацию, включая 3D модели) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<4>
осуществление на территории государств-членов следующих производственных и технологических операций:
закладка, сборка и окраска корпуса судна;
монтаж и производство или использование при строительстве судна комплектующих для маневрирования (винты фиксированного шага, винты регулируемого шага, винто-рулевые колонки), произведенных на территории государств-членов;
достройка судна;
проведение швартовных и ходовых испытаний судна;
сдача судна
из 8904 00
Суда буксирные речные
из 8904 00
Буксиры речные
из 8904 00
Катера судовые буксирные
из 8904 00
Суда-толкачи речные, озерные
из 8904 00
Буксиры-толкачи речные
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию (технический проект или проектную документацию судна в постройке, рабочую конструкторскую документацию, технологическую документацию, включая 3D модели) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<4>
осуществление на территории государств-членов следующих производственных и технологических операций:

мүше мемлекеттердің аумағында жасалған кеме корпусын (жазық және көлемді секцияларды (блоктарды) салу және құрастыру. Мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған тегіс және көлемді секциялардың (блоктардың) және кеме корпусына арналған материалдардың (металл, композитті материалдар, лак-бояу материалдары) массасы кеме корпусының массасына қатысты кемінде 50 процентті, 2022 жылғы 1 маусымнан бастап кемінде 70 процентті, 2024 жылғы 1 маусымнан бастап кемінде 90 процентті құрауға тиіс;
кемені монтаждау және өндіру немесе салу кезінде мүше мемлекеттердің аумағында өндірілген 8-ден кем емес, 2021 жылғы 1 маусымнан бастап – 16-дан кем емес, 2023 жылғы 1 маусымнан бастап-мынадай негізгі жүйелердің, жабдықтар мен тетіктердің (кеме жобасының конструкторлық-технологиялық құжаттамасында болған кезде) барлығын пайдалану:
кеме жүк көтергіш механизмдер (кеме крандары, кеме жүк шығырлары);
маневр жасауға арналған жабдық (бекітілген қадам бұрандалары, рульдеу құрылғылары, рульдік машиналар, реттелетін қадам бұрандалары, бұранда-рульдік колонкалар);
палуба жабдықтары (шпильдер, брашпильдер, сүйрегіш және шынжыр арқанды шығыр, зәкір);
практикалық заттар (иллюминаторлар, есіктер, люктер, траптар);
навигациялық жабдықтар, байланыс жүйелері мен құралдары, іздеу жабдықтары;
авариялық-құтқару жабдығы (құтқару қайықтары мен түсіру-көтеру құрылғылары, құтқару салдары);
қуаты қоса алғанда 10000 кВт дейінгі басты энергетикалық қондырғыға арналған қозғалтқыш агрегаттары, кемелік дизель-генераторлық қондырғылар;
кеме қазандары мен бу генераторлары;
кеме арматурасы;
камбуз жабдығы, провизиялық үй-жайлардың жабдығы (құрастырмалы модульдік камералар, тоңазытқыш агрегаттары);
желдету және ауа баптау жүйелері;
су дайындау жүйелері, тұщыландыру қондырғылары;
отын жүйелері;
сығылған ауа жүйелері;
басты энергетикалық қондырғыға және кемелік дизель-генераторлық қондырғыларға арналған автоматика жүйелері;
құрғату жүйелері;
өрт сөндіру жүйелері;
дабыл және құлақтандыру жүйелері;
гидравлика жүйелері;
электр энергетикалық жүйелер, электрмен жабдықтау жүйелері;
лас және мұнайы бар суларды тазарту жүйелері;
арнайы жабдық (тіркеп сүйреу шығырлары, құтқаруға, мұнайдың төгілуіне қарсы күреске, өрт сөндіруге арналған жабдық);
кеме салып бітіру;
арқандап байлау және жүріс сынақтарын жүргізу;
кемені тапсыру
8905-тен
Бұрғылау кемелері
8905-тен
Жабдықтау кемелері
8905-тен
Қызмет көрсететін флот кемелері
8901 - ден, 8905-тен, 8906-дан
Көпфункционалды қосалқы кемелер
8906 90-нан
Мұзжарғыштар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін кемінде 5 жыл мерзімге техникалық құжаттамаға (құрылыстағы кеменің техникалық жобасына немесе жобалық құжаттамасына, конструкторлық жұмыс құжаттамасына, технологиялық құжаттамаға, 3D модельді қоса алғанда) құқықтардың болуы;<4>
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай өндірістік және технологиялық операцияларды жүзеге асыру:
кеме корпусын салу, құрастыру және бояу;
мүше мемлекеттердің аумағында жасалған маневр жасауға арналған жинақтауыштарды (тіркелген қадам бұрандалары, реттелетін қадам бұрандалары, бұрама-рульдік колонкалар) монтаждау және өндіру немесе кеме құрылысы кезінде пайдалану;
кеме салып бітіру;
кемені арқандап байлау және жүру сынақтарын жүргізу;
кемені тапсыру

закладка и сборка корпуса судна (плоскостных и объемных секций (блоков), произведенных на территории государств-членов. Масса плоскостных и объемных секций (блоков) и материалов для корпуса судна (металл, композитные материалы, лакокрасочные материалы), изготовленных на территории государств-членов, должна составлять по отношению к массе корпуса судна не менее 50 процентов, с 1 июня 2022 г. не менее – 70 процентов, с 1 июня 2024 г. - не менее 90 процентов;
монтаж и производство или использование при строительстве судна не менее 8, с 1 июня 2021 г. – не менее 16, с 1 июня 2023 г. – всех из следующих основных систем, оборудования и механизмов (при наличии в конструкторско-технологической документации проекта судна), произведенных на территории государств-членов:
судовые грузоподъемные механизмы (краны судовые, судовые грузовые лебедки);
оборудование для маневрирования (винты фиксированного шага, подруливающие устройства, рулевые машины, винты регулируемого шага, винто-рулевые колонки);
палубное оборудование (шпили, брашпили, буксирные и швартовые лебедки, якоря);
дельные вещи (иллюминаторы, двери, люки, трапы);
навигационное оборудование, системы и средства связи, поисковое оборудование;
аварийно-спасательное оборудование (спасательные шлюпки и спуско-подъемные устройства, плоты спасательные);
двигательные агрегаты для главной энергетической установки мощностью до 10000 кВт включительно, судовые дизель-генераторные установки;
котлы и парогенераторы судовые;
арматура судовая;
камбузное оборудование, оборудование провизионных помещений (сборные модульные камеры, агрегаты холодильные);
системы вентиляции и кондиционирования;
системы водоподготовки, опреснительные установки;
системы топливные;
системы сжатого воздуха;
системы автоматики для главной энергетической установки и судовых дизель-генераторных установок;
осушительные системы;
системы пожаротушения;
системы сигнализации и оповещения;
системы гидравлики;
электроэнергетические системы, системы электроснабжения;
системы очистки льяльных и нефтесодержащих вод;
специальное оборудование (буксирные лебедки, оборудование для спасания, борьбы с разливами нефти, пожаротушения);
достройка судна;
проведение швартовных и ходовых испытаний;
сдача судна
из 8905
Буровые суда
из 8905
Суда снабжения
из 8905
Суда обслуживающего флота
из 8901, из 8905, из 8906
Многофункциональные вспомогательные суда
из 8906 90
Ледоколы
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию (технический проект или проектную документацию судна в постройке, рабочую конструкторскую документацию, технологическую документацию, включая 3D модели) для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, на срок не менее 5 лет;<4>
осуществление на территории государств-членов следующих производственных и технологических операций:
закладка, сборка и окраска корпуса судна;
монтаж и производство или использование при строительстве судна комплектующих для маневрирования (винты фиксированного шага, винты регулируемого шага, винто-рулевые колонки), произведенных на территории государств-членов;
достройка судна;
проведение швартовных и ходовых испытаний судна;
сдача судна

2715 00 000 0-ден, 3214-тен
Герметиктер
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<5>
өнеркәсіптік объектінің қауіптілік сыныбына сәйкес келетін өнім шығару жүзеге асырылатын өнеркәсіптік объектіні пайдалануды айқындайтын рұқсат беру құжаттарының болуы;
өндірушіде сақтаудың кепілдік мерзімі ішінде өндірілген өнімнің сапасы мен қауіпсіздігін тексеруге жауап беретін құрылымдық бөлімшелердің және (немесе) аккредиттелген зертханалардың болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
араластыру (диспергирлеу) (эмульгирлеу) – 55 балл;
жылыту/салқындату – 10 балл;
түйіршіктеу – 30 балл;
ұсақтау – 10 балл;
сүзу – 10 балл;
сұйылту, гомогенизация (көлемі бойынша орташалау) –
20 балл;
синтез – 100 балл;
физикалық-химиялық қасиеттерінің өзгеруі (сутектік көрсеткіш (pH), агрегаттық күй) – 10 балл
3204-тен, 3205 00 000 0-ден, 3206-дан, 3207-ден, 3208-ден, 3209-дан,
3210 00-ден, 3211 00 000 0-ден, 3212-ден, 3213-тен, 3214-тен, 3215-тен
Өзге де жабындарды жағуға арналған лак-бояу және ұқсас материалдар; көркем және полиграфиялық бояулар
3205 00 000 0-ден, 3208-ден, 3209-дан, 3210 00-ден, 3214-тен, 3215-тен
Жабындарды жағуға арналған лак-бояу және ұқсас материалдар, полиграфиялық бояулар мен мастикалар
3208-ден, 3210 00-ден
Сулы емес ортадағы күрделі полиэфирлер, акрил немесе винил, эпоксидті полимерлер негізіндегі лак-бояу материалдары; ерітінділер
3209 10 000-нан
Сулы ортадағы акрилді немесе винилді полимерлер негізіндегі лак-бояу материалдары
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<5>
өнеркәсіптік объектінің қауіптілік сыныбына сәйкес келетін өнім шығару жүзеге асырылатын өнеркәсіптік объектіні пайдалануды айқындайтын рұқсат беру құжаттарының болуы;
өндірушіде сақтаудың кепілдік мерзімі ішінде өндірілген өнімнің сапасы мен қауіпсіздігін тексеруге жауап беретін құрылымдық бөлімшелердің және (немесе) аккредиттелген зертханалардың болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
диспергирлеу - 100 балл;
жартылай фабрикаттарды (компоненттерді) араластыру – 40 балл;
өнімді сүзу, "типке" қою процесі, дайын лак-бояу материалдарын ыдысқа құю және буып-түю – 25 балл

из 2715 00 000 0, из 3214
Герметики
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД);<5>
наличие разрешительных документов, определяющих эксплуатацию промышленного объекта, на котором осуществляется выпуск продукции, соответствующей классу опасности промышленного объекта;
наличие у производителя структурных подразделений и (или) аккредитованных лабораторий, отвечающих за проверку качества и безопасности произведенной продукции в течение гарантийного срока хранения;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
смешивание (диспергирование) (эмульгирование) – 55 баллов;
нагрев/охлаждение – 10 баллов;
грануляция – 30 баллов;
измельчение – 10 баллов;
фильтрация – 10 баллов;
разбавление, гомогенизация (усреднение в объеме) –
20 баллов;
синтез – 100 баллов;
изменение физико-химических свойств (водородного показателя (pH), агрегатное состояния) – 10 баллов
из 3204, из 3205 00 000 0,
из 3206, из 3207, из 3208,
из 3209, из 3210 00,
из 3211 00 000 0, из 3212,
из 3213, из 3214, из 3215
Материалы лакокрасочные и аналогичные для нанесения покрытий прочие; краски художественные и полиграфические
из 3205 00 000 0, из 3208,
из 3209, из 3210 00,
из 3214, из 3215
Материалы лакокрасочные и аналогичные для нанесения покрытий, полиграфические краски и мастики
из 3208, из 3210 00
Материалы лакокрасочные на основе сложных полиэфиров, акриловых или виниловых, эпоксидных полимеров в неводной среде; растворы
из 3209 10 000
Материалы лакокрасочные на основе акриловых или виниловых полимеров в водной среде
из 3907 Термопластики для горизонтальной разметки автомобильных дорог
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД);<5>
наличие разрешительных документов, определяющих эксплуатацию промышленного объекта, на котором осуществляется выпуск продукции, соответствующей классу опасности промышленного объекта;
наличие у производителя структурных подразделений и (или) аккредитованных лабораторий, отвечающих за проверку качества и безопасности произведенной продукции в течение гарантийного срока хранения;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
диспергирование – 100 баллов;
смешение полуфабрикатов (компонентов) – 40 баллов;
фильтрация, процесс постановки продукции на "тип", розлив и фасовка продукции – готовых лакокрасочных материалов в тару – 25 баллов

4011 10 000-нан
Жеңіл автомобильдерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда)
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<5>
өнеркәсіптік объектінің қауіптілік сыныбына сәйкес келетін өнім шығару жүзеге асырылатын өнеркәсіптік объектіні пайдалануды айқындайтын рұқсат беру құжаттарының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
резеңке араластыру – 70 балл;
экструзия – 40 балл;
каландрлеу – 25 балл;
пішу – 35 балл;
борттық сақиналар мен қанаттарды дайындау-20 балл;
құрастыру – 90 балл;
вулканизация – 100 балл
4011 20 100 0
Жүктеме индексі 121-ден аспайтын жүктерді тасымалдауға арналған автобустарға немесе моторлы көлік құралдарына арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар мен қақпақшалар
4011 20 900 0
Жүктеме индексі 121-ден асатын жүктерді тасымалдауға арналған автобустарға немесе моторлы көлік құралдарына арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар мен қақпақшалар
4011 30 000 0
Әуе кемелерінде пайдалану үшін жүктерді тасымалдауға арналған автобустарға немесе моторлы көлік құралдарына арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар мен қақпақшалар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<5>
өнеркәсіптік объектінің қауіптілік сыныбына сәйкес келетін өнім шығару жүзеге асырылатын өнеркәсіптік объектіні пайдалануды айқындайтын рұқсат беру құжаттарының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
резеңке араластыру – 70 балл;
экструзия – 40 балл;
каландрлеу – 25 балл;
пішу – 35 балл;
борттық сақиналар мен қанаттарды дайындау – 20 балл;
құрастыру – 90 балл;
вулканизация – 100 балл
4011 40 000 0
Мотоциклдерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011 50 000
Велосипедтерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
мүше мемлекеттің салық резиденті-заңды тұлғасында конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуы;<5>
өнеркәсіптік объектінің қауіптілік сыныбына сәйкес келетін өнім шығару жүзеге асырылатын өнеркәсіптік объектіні пайдалануды айқындайтын рұқсат беру құжаттарының болуы;
мүше мемлекеттердің аумағында мынадай операцияларды жүзеге асыру (өнім өндірудің технологиялық процесінде операциялар болған кезде):
резеңке араластыру – 70 балл;
экструзия – 40 балл;
каландрлеу – 25 балл;
пішу – 35 балл;
борттық сақиналар мен қанаттарды дайындау – 20 балл;
құрастыру – 90 балл;
вулканизация – 100 балл

из 4011 10 000
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД);<5>
наличие разрешительных документов, определяющих эксплуатацию промышленного объекта, на котором осуществляется выпуск продукции, соответствующей классу опасности промышленного объекта;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
резиносмешение – 70 баллов;
экструзия – 40 баллов;
каландрирование – 25 баллов;
раскрой – 35 баллов;
изготовление бортовых колец и крыльев – 20 баллов;
сборка – 90 баллов;
вулканизация – 100 баллов
4011 20 100 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов с индексом нагрузки не более 121
4011 20 900 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов с индексом нагрузки более 121
4011 30 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов для использования на воздушных судах
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД);<5>
наличие разрешительных документов, определяющих эксплуатацию промышленного объекта, на котором осуществляется выпуск продукции, соответствующей классу опасности промышленного объекта;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
резиносмешение – 70 баллов;
экструзия – 40 баллов;
каландрирование – 25 баллов;
раскрой – 35 баллов;
изготовление бортовых колец и крыльев – 20 баллов;
сборка – 90 баллов;
вулканизация – 100 баллов
4011 40 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для мотоциклов
4011 50 000
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для велосипедов
наличие у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД);<5>
наличие разрешительных документов, определяющих эксплуатацию промышленного объекта, на котором осуществляется выпуск продукции, соответствующей классу опасности промышленного объекта;
осуществление на территории государств-членов следующих операций (при наличии операций в технологическом процессе производства продукции):
резиносмешение – 70 баллов;
экструзия – 40 баллов;
каландрирование – 25 баллов;
раскрой – 35 баллов;
изготовление бортовых колец и крыльев – 20 баллов;
сборка – 90 баллов;
вулканизация – 100 баллов

2) заңды тұлға дайын конструкторлық және технологиялық құжаттаманы әзірлеушіден не құқық иеленушіден сатып алған жағдайда – тиісті шарт не айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе лицензиялық шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және технологиялық құжаттаманы беру актісі;
3) әзірлеуші кәсіпорын өнімді дайындаушы кәсіпорын үшін өнімге конструкторлық және технологиялық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарды орындаған жағдайда-мердігерлік шарты немесе тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды орындауға арналған шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың бірінің ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстардың нәтижелерін (өнімге арналған конструкторлық және технологиялық құжаттама) беру актісі.
Өнімге конструкторлық және технологиялық құжаттаманың құрамында өндіріс құпиясы (ноу-хау) болған жағдайда – өндіріс құпиясына айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе өндіріс құпиясын пайдалану құқығын беру туралы лицензиялық шарт, сондай-ақ аталған шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және технологиялық құжаттаманы беру актісі.
"Кеме жасау" саласы бойынша":
<3> кеменің тиесілігі сынып символына сәйкес сыныптау куәлігінің негізінде айқындалады. Осы қосымшаның талаптары кемелер мен теңіз техникасы объектілері үшін құрылысқа арналған шарт жасалған күнге, жиынтықтаушы жабдық үшін – дайындауға және беруге арналған шарт жасалған күнге қолданылады.
<4 > мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғасында тиісті өнімді өндіру, жаңғырту және дамыту үшін жеткілікті көлемде конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттамаға құқықтардың болуын растау мынадай құжаттар болып табылады:
1) заңды тұлға (өз күшімен) конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттаманы әзірлеген және дайындаған жағдайда-осындай құжаттаманы әзірлеу туралы бұйрық;
2) заңды тұлға дайын конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттаманы әзірлеушіден не құқық иеленушіден сатып алған жағдайда – тиісті шарт не айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе лицензиялық шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттаманы беру актісі;
3) әзірлеуші кәсіпорын өнімді дайындаушы кәсіпорын үшін өнімге конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарды орындаған жағдайда-мердігерлік шарты немесе тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды орындауға арналған шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың бірінің ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстардың нәтижелерін (өнімге арналған конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттама) беру актісі.
Өнімнің конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттамасының құрамында өндіріс құпиясы (ноу-хау) болған жағдайда – өндіріс құпиясына айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе өндіріс құпиясын пайдалану құқығын беру туралы лицензиялық шарт, сондай-ақ аталған шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және техникалық (технологиялық) құжаттаманы беру актісі.
"Химия және мұнай-газ химиясы өнеркәсібі" саласы бойынша:
<5> мынадай құжаттар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық резиденті – заңды тұлғада конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (КҚБЖ) және (немесе) технологиялық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің (ТҚБЖ) талаптарына сәйкес әзірленген техникалық құжаттамаға құқықтардың болуын растау болып табылады:

2) в случае приобретения юридическим лицом готовой конструкторской и технологической документации у ее разработчика либо правообладателя – соответствующий договор либо договор об отчуждении исключительного права или лицензионный договор, а также акт передачи конструкторской и технологической документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров;
3) в случае выполнения работ по разработке предприятием-разработчиком конструкторской и технологической документации на продукцию для предприятия-изготовителя продукции – договор подряда или договор на выполнение опытно-конструкторских и технологических работ, а также акт передачи результатов работ (конструкторской и технологической документации на продукцию), являющийся неотъемлемой частью одного из указанных договоров.
В случае наличия в составе конструкторской и технологической документации на продукцию секрета производства (ноу-хау) – договор об отчуждении исключительного права на секрет производства или лицензионный договор о предоставлении права использования секрета производства, а также акт передачи конструкторской и технологической документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров.
По отрасли "судостроение":
<3> Принадлежность судна определяется на основании классификационного свидетельства в соответствии с символом класса. Требования настоящего приложения применяются для судов и объектов морской техники на дату заключения договора на строительство, для комплектующего оборудования – на дату заключения договора на изготовление и поставку.
<4> Подтверждением наличия у юридического лица – налогового резидента государства-члена прав на конструкторскую и техническую (технологическую) документацию в объеме, достаточном для производства, модернизации и развития соответствующей продукции, являются следующие документы:
1) в случае разработки и изготовления конструкторской и технической (технологической) документации юридическим лицом (собственными силами) – приказ о разработке такой документации;
2) в случае приобретения юридическим лицом готовой конструкторской и технической (технологической) документации у ее разработчика либо правообладателя – соответствующий договор, либо договор об отчуждении исключительного права или лицензионный договор, а также акт передачи конструкторской и технической (технологической) документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров;
3) в случае выполнения работ по разработке предприятием-разработчиком конструкторской и технической (технологической) документации на продукцию для предприятия-изготовителя продукции – договор подряда или договор на выполнение опытно-конструкторских и технологических работ, а также акт передачи результатов работ (конструкторской и технической (технологической) документации на продукцию), являющийся неотъемлемой частью одного из указанных договоров.
В случае наличия в составе конструкторской и технической (технологической) документации на продукцию секрета производства (ноу-хау) – договор об отчуждении исключительного права на секрет производства или лицензионный договор о предоставлении права использования секрета производства, а также акт передачи конструкторской и технической (технологической) документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров.
По отрасли "химическая и нефтегазохимическая промышленность":
<5> подтверждением наличия у юридического лица – налогового резидента государства – члена Евразийского экономического союза прав на техническую документацию, разработанную в соответствии с требованиями единой системы конструкторской документации (ЕСКД) и (или) единой системы технологической документации (ЕСТД), являются следующие документы:

1) заңды тұлғаның конструкторлық және технологиялық құжаттамасын (өз күшімен) әзірлеу және дайындау жағдайында – осындай құжаттаманы әзірлеу туралы бұйрық не бұрын әзірленген конструкторлық және техникалық құжаттаманы пайдалану туралы бұйрық;
2) заңды тұлға дайын конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманы әзірлеушіден не құқық иеленушіден сатып алған жағдайда-тиісті шарт не айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе лицензиялық шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманы беру актісі;
3) әзірлеуші кәсіпорын өнімді дайындаушы кәсіпорын үшін өнімге конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарды орындаған жағдайда - мердігерлік шарты немесе тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды орындауға арналған шарт, сондай-ақ көрсетілген шарттардың бірінің ажырамас бөлігі болып табылатын жұмыстардың нәтижелерін (өнімге арналған конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманы) беру актісі.
Өнімнің конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттамасының құрамында өндіріс құпиясы (ноу-хау) болған жағдайда – өндіріс құпиясына айрықша құқықты иеліктен шығару туралы шарт немесе өндіріс құпиясын пайдалану құқығын беру туралы лицензиялық шарт, сондай-ақ аталған шарттардың ажырамас бөлігі болып табылатын конструкторлық және (немесе) технологиялық құжаттаманы беру актісі.
Химия және мұнай-газ химиясы өнеркәсібінің өнімі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағында қызмет түрлері бойынша өнімнің әрбір бірлігі үшін көрсетілген операцияларды (шарттарды) орындағаны үшін баллдардың мынадай жиынтық санының жиынтығы жеткен жағдайда Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағында өндірілген өнімге жатқызылуы мүмкін:
2715 00 000 0-ден, 3214-тен "Герметиктер" – кемінде 30 балл;
3204-тен, 3205 00 000 0-ден, 3206-дан, 3207-ден, 3208-ден, 3209-дан, 3210 00-ден, 3211 00 000-нан, 3212-ден, 3213-тен, 3214-тен; 3215-тен "Жабындарды жағуға арналған өзге де лак-бояу және ұқсас материалдар; көркем және полиграфиялық бояулар" (пигменттелген материалдарды қоспағанда) – кемінде 65 балл;
3204-тен, 3205 00 000 0-ден, 3206-дан, 3207-ден, 3208-ден, 3209-дан, 3210 00-ден, 3211 00 000-нан, 3212-ден, 3213-тен, 3214-тен; 3215-тен "Өзге де жабындарды жағуға арналған лак-бояу және ұқсас материалдар; көркем және полиграфиялық бояулар" (пигменттелген материалдар бөлігінде) – кемінде 165 балл;

1) в случае разработки и изготовления конструкторской и технологической документации (собственными силами) юридического лица – приказ о разработке такой документации либо приказ об использовании ранее разработанной конструкторской и технической документации;
2) в случае приобретения юридическим лицом готовой конструкторской и (или) технологической документации у ее разработчика либо правообладателя – соответствующий договор либо договор об отчуждении исключительного права или лицензионный договор, а также акт передачи конструкторской и (или) технологической документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров;
3) в случае выполнения работ по разработке предприятием - разработчиком конструкторской и (или) технологической документации на продукцию для предприятия - изготовителя продукции – договор подряда или договор на выполнение опытно-конструкторских и технологических работ, а также акт передачи результатов работ (конструкторской и (или) технологической документации на продукцию), являющийся неотъемлемой частью одного из указанных договоров.
В случае наличия в составе конструкторской и (или) технологической документации на продукцию секрета производства (ноу-хау) – договор об отчуждении исключительного права на секрет производства или лицензионный договор о предоставлении права использования секрета производства, а также акт передачи конструкторской и (или) технологической документации, являющийся неотъемлемой частью указанных договоров.
Продукция химической и нефтегазохимической промышленности может быть отнесена к продукции, произведенной на территории государства – члена Евразийского экономического союза, при условии достижения в совокупности следующего суммарного количества баллов за выполнение на территории государств – членов Евразийского экономического союза указанных операций (условий) для каждой единицы продукции по видам деятельности:
из 2715 00 000 0, из 3214 "Герметики" – не менее 30 баллов;
из 3204, из 3205 00 000 0, из 3206, из 3207, из 3208, из 3209, из 3210 00, из 3211 00 000 0, из 3212, из 3213, из 3214; из 3215 "Материалы лакокрасочные и аналогичные для нанесения покрытий прочие; краски художественные и полиграфические" (за исключением пигментированных материалов) – не менее 65 баллов;
из 3204, из 3205 00 000 0, из 3206, из 3207, из 3208, из 3209, из 3210 00, из 3211 00 000 0, из 3212, из 3213, из 3214; из 3215 "Материалы лакокрасочные и аналогичные для нанесения покрытий прочие; краски художественные и полиграфические" (в части пигментированных материалов) – не менее 165 баллов;

4. Қорытынды: осы актінің 2-тармағында санамаланған тауарлар Мемлекеттік
(муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің
шығарылған елін айқындау қағидаларының талаптарына сәйкес келеді және
мыналардан шыққан болып табылады:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет көрсетіледі
5. Актінің ресімделген (тіркелген) күні: __________________________
6. Актінің қолданылу мерзімі: ___________________________________
7. Сарапшы(лар):
______________ ________________________________________________
(қолы) (сараптама актісін жасаған сарапшының аты-жөні, тегі)
Сараптама актісі ___ бетте _______________________________ тіркелді.
(сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) атауы)
Өтініш беруші өкілінің
М.О.
№ ____________САРАПТАМА АКТІСІНЕ қосымша
1. Сараптама жүргізу үшін негіздеме:
______________________________________________________________
2. Ұсынылған құжаттар:
______________________________________________________________
3. Сараптамада мыналар анықталды:
______________________________________________________________
Сарапшы(лар)
______________ ________________________________________________
(қолы) (сараптама актісін жасаған сарапшының аты-жөні, тегі)
Өтініш беруші өкілінің
М.О.
Ескертпе: Сараптама актісі электрондық баспа құрылғыларын пайдалана отырып, орыс тілінде баспа түрінде А4 форматындағы қағаз парақтарында Times New Roman Cyr № 12 қарпімен ресімделеді, оның барлық беттеріне сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) уәкілетті адамының қолы қойылып, мөр басылады.
1. Сараптама актісі былайша толтырылады:
- "Өтініш беруші" деген 1-тармақта өтініш берушінің атауы көрсетіледі.
Заңды тұлға өтініш жасаған жағдайда оның толық және қысқартылған (бар болса) атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Дара кәсіпкер өтініш жасаған жағдайда оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Сондай-ақ салық төлеушінің сәйкестендіру (есептік) нөмірі, тіркелген жерінің мекенжайы, тұрғылықты жері (дара кәсіпкерлер үшін), телефоны, факсы, электрондық поштасы көрсетіледі;
- "Тауардың атауы" деген 2-тармақта бірінші бағанда оны сәйкестендіру үшін қажетті маркасын, моделін, өзге де таңбалануын егжей-тегжейлі көрсете отырып, тауардың сипаттамасы беріледі; екінші бағанда тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес сыныптамалық коды көрсетіледі; үшінші бағанда конструкторлық және (немесе) техникалық (технологиялық) құжаттаманың, сондай-ақ (бар болса) оларға сәйкес тауарды дайындау жүзеге асырылған техникалық регламенттердің, стандарттардың атаулары мен деректемелері көрсетіледі;
- "Тауарды өндіруші" деген 3-тармақта өндірушінің атауы, сондай-ақ өндірістік алаңдардың орналасқан жері көрсетіледі.
Егер тауарды өндіруші заңды тұлға болып табылған жағдайда толық және қысқартылған (бар болса) атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі.
Егер тауарды өндіруші дара кәсіпкер болып табылған жағдайда, оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі);
– "Қорытынды" деген 4-тармақта сараптама актісінің
2-тармағында санамаланған тауарлар мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларына (бұдан әрі-Қағидалар) № 1 қосымшада белгіленген шарттарға, өндірістік және технологиялық операцияларға сәйкес келетіні көрсетіледі.

4. Заключение: товары, перечисленные в пункте 2 настоящего акта, соответствуют
требованиям Правил определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей
государственных (муниципальных) закупок и являются происходящими из
________________________________
_________________________________________________________________
указывается государство – член Евразийского экономического союза
5. Дата оформления (регистрации) акта: __________________________
6. Срок действия акта: __________________________________________
7. Эксперт(ы):
______________       ________________________________________________
(подпись)             (инициалы, фамилия эксперта, составившего акт экспертизы)
Акт экспертизы на ___ страницах зарегистрирован в _____________________
(наименование органа (организации)
уполномоченного
на выдачу акта экспертизы))
М.П.
Представитель заявителя
Приложение к АКТУ ЭКСПЕРТИЗЫ № ____________
1. Основания для проведения экспертизы:
______________________________________________________________
2. Представленные документы:
______________________________________________________________
3. Экспертизой установлено:
______________________________________________________________
Эксперт(ы):
______________       ________________________________________________
(подпись)             (инициалы, фамилия эксперта, составившего акт экспертизы)
М.П.
Представитель заявителя
Примечание: Акт экспертизы оформляется на листах бумаги формата А4 в печатном виде на русском языке с использованием электронных печатающих устройств, шрифтом Times New Roman Cyr 12, все страницы которого парафируются подписью уполномоченного лица органа (организации), уполномоченного на выдачу акта экспертизы с проставлением печати.
1. Акт экспертизы заполняется следующим образом:
- в пункте 1 "Заявитель" указывается наименование заявителя.
В случае обращения юридического лица, указывается его полное и сокращенное (при наличии) наименование, организационно-правовая форма. В случае обращения индивидуального предпринимателя, указывается его фамилия, имя, отчество (при наличии), а также сведения о документе, удостоверяющем личность.
Также указываются идентификационный (учетный) номер налогоплательщика, адрес места регистрации, место жительства (для индивидуальных предпринимателей), телефон, факс, электронная почта;
- в пункте 2 "Наименование товара" в первой графе дается описание товара с подробным указанием марки, модели, иной маркировки, необходимой для ее идентификации; во второй графе указывается код классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС; в третьей графе указываются наименования и реквизиты конструкторской и (или) технической (технологической) документации, а также (при наличии) технических регламентов, стандартов, в соответствии с которыми осуществлялось изготовление товара;
- в пункте 3 "Производитель товара" указывается наименование производителя, а также мест нахождения производственных площадок.
В случае, если производителем товара является юридическое лицо, указывается полное и сокращенное (при наличии) наименование, организационно-правовая форма. В случае, если производителем товара является индивидуальный предприниматель, указывается его фамилия, имя, отчество (при наличии);
- в пункте 4 "Заключение" указывается, что товары, перечисленные в пункте 2 акта экспертизы, соответствует условиям, производственным и технологическим операциям, установленным в приложении 1 к Правилам определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок (далее Правила).

Қағидаларға № 1 қосымшамен орындалуы тиісті балл санымен бағаланатын шарттар, өндірістік және технологиялық операциялар белгіленген тауарға сараптама актісі жасалған жағдайда, осы тармақта мынадай жазба жасалады: "Осы сараптама актісінің 2-тармағында көрсетілген тауарды өндіру кезінде баллдардың жиынтық санын көрсете отырып, Қағидаларға № 1 қосымшада белгіленген және баллдармен бағаланатын шарттар, өндірістік және технологиялық операциялар жүзеге асырылады",
- "Сарапшы(лар)" деген 5-тармақта сараптама актісін тікелей ресімдеген сарапшы (сарапшылар), оның атынан сарапшы(сарапшылар) сараптама актісін ресімдеген ұйымның ТАӘ, лауазымы және атауы) көрсетіледі;
- "Актіні ресімдеу (тіркеу) күні" деген 6-тармақта сараптама актісін ресімдеу күні көрсетіледі;
- "Актінің қолданылу мерзімі" деген 7-тармақта сараптама актісінің қолданылу мерзімі (сараптама актісінің қолданылу мерзімінің аяқталу күнін қоса алғанда) көрсетіледі.
2. Сараптама актісіне Қағидаларға № 1-қосымшада көзделген шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың орындалуын негіздей отырып, қосымша жасалады.
Қосымша былайша толтырылады:
- "Сараптама жүргізу үшін негіздеме" деген 1-тармақта Қағидаларға № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылатын өтініштің нөмірі мен күні көрсетіледі;
- "Ұсынылған құжаттар" деген 2-тармақта Қағидаларға № 1 қосымшада көзделген шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың орындалуын растау мақсатында сараптама актісін алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттар санамаланады;
- "Сараптамада мыналар анықталды" деген 3-тармақта Қағидаларға № 1 қосымшаға сәйкес тауарды өндіру кезінде орындалған шарттар, өндірістік және технологиялық операциялар көрсетіледі.
Тауардың Қағидаларға № 1 қосымшада белгіленген, орындау кезінде осындай тауар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттен шығарылған болып есептелетін өндірістік және технологиялық операциялардың талаптарына сәйкестігін растайтын егжей-тегжейлі ақпарат беріледі:
- тауарды өндіру кезінде пайдаланылатын (іске қосылған) негізгі құралдар туралы мәліметтер;
- тауар өндірісіне тартылған персонал туралы деректер;
- тауарды өндіру кезінде орындалған шарттар, өндірістік және технологиялық операциялар туралы мәліметтер.
Қағидаларда көзделген жағдайларда тауарды өндіру кезінде пайдаланылған үшінші елдердің шығарылған материалдарының сипаттамасы шығарылған елін көрсете отырып көрсетіледі және адвалорлық үлестің есебі келтіріледі.
Мемлекеттік (муниципалдық)
сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың
жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау
қағидаларына
№ 3 ҚОСЫМША
(нысан)
(Заңды тұлғаның немесе дара
кәсіпкердің бланкісінде)
№ ____ ____________
(шығ. нөмірі, күні)
__________________________________________________________________________
(толтыру орны) (сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) атауы)
Сараптама жүргізуге және сараптама актісін алуға
ӨТІНІШ
Өтініш берушінің атауы:_____________________________________________________
Тіркеу орнының мекенжайы:________________________________________________
Өтініш берушінің ТЕН-і:_____________________________________________________
Банктің атауы:_____________________________________________________________
Есеп шотының нөмірі:_______________________________________________________
БCК (код):_________________________________________________________________
Өндірістік алаңдардың орналасқан жері:_______________________________________
Телефон:__________________________________________________________________
Мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) № 1 қосымшада белгіленген өндірілетін тауардың шарттарға, өндірістік және технологиялық операцияларға сәйкестігі туралы сараптама жүргізуді және сараптама актісін беруді сұраймын.
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың сыныптамалық коды
Тауар мыналар бойынша шығарылған:
Осымен осы өтініште көрсетілген мәліметтердің және оған қоса берілетін құжаттардың дұрыстығын растаймыз.
Сараптама жүргізу мақсатында, сондай-ақ берілген сараптама актісінің қолданылу мерзімі ішінде мәлімделген тауарды өндіру фактісін, өндірістік алаңдардың, жабдықтар мен персоналдың бар-жоғын анықтау мақсатында ____________________________________тексеру жүргізуіне, сондай-ақ осындай өндіріспен
(сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) атауы)
байланысты бастапқы және өзге де құжаттаманы ұсынуға келісеміз. Кәсіпорынға _______________________________________________ тікелей рұқсат беруді қамтамасыз етуге міндеттенеміз.
(сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) атауы)
Осы арқылы Еуразиялық экономикалық комиссияға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміне енгізу үшін сараптама актісінде көрсетілген тауарды енгізуге өтініш жолдауыңызды сұраймыз. Сараптама актісін Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпараттық ресурсына орналастыруға келісімді растаймыз.
Сараптама актісі қолданылатын мерзім ішінде ұсынылған құжаттар мен мәліметтердегі өзгерістер туралы, егер мұндай өзгерістер Қағидаларға №1 қосымшада белгіленген шарттарды, өндірістік және технологиялық операцияларды орындауға қатысты болса, _______________________________________________ хабарлауға міндеттенеміз.
(сараптама актісін беруге уәкілетті органның (ұйымның) атауы)
Байланысушы тұлға: аты-жөні, тегі_____________________________________________________________, байланыс телефонының нөмірі _______________, электрондық пошта мекенжайы ________________.
Хат-хабарларды мына мекенжайға жіберуді сұраймыз: __________________________________________________.
Қосымша ақпарат: ____________________________________________________________________________.
Осы өтінішке құжаттар тізімдемесіне сәйкес ____ беттегі құжаттар қоса беріледі.
М.О. (болған жағдайда)
Заңды тұлғаның басшысы
немесе жеке кәсіпкер
_____________________
(қолы)
____________________
(аты-жөні, тегі)
__________________
(күні)
Сараптама актісін алуға арналған құжаттардың тізімдемесі
20 ж. "__" ___________ №
Р/c №
Құжаттың атауы
Парақтар саны
Қосымша мәліметтер

В случае составления акта экспертизы на товар, в отношении которого приложением № 1 к Правилам установлены условия, производственные и технологические операции, выполнение которых оценивается соответствующим количеством баллов, в данном пункте делается следующая запись: "При производстве товара, указанного в пункте 2 настоящего акта экспертизы, осуществляются условия, производственные и технологические операции, установленные приложением 1 к Правилам и оцениваемые баллами", с указанием совокупного количества баллов;
- в пункте 5 "Эксперт(ы)" указывается эксперт (эксперты), который(ые) непосредственно оформлял(и) акт экспертизы (ФИО, должность и наименование организации, от лица которой эксперт (эксперты) оформлял(и) акт экспертизы;
- в пункте 6 "Дата оформления (регистрации) акта" указывается дата оформления акта экспертизы;
- в пункте 7 "Срок действия акта" указывается срок действия акта экспертизы (включая дату окончания срока действия акта экспертизы).
2. К акту экспертизы составляется приложение с обоснованием выполнения условий, производственных и технологических операций, предусмотренных приложением 1 к Правилам.
Приложение заполняется следующим образом:
- в пункте 1 "Основания для проведения экспертизы" указывается номер и дата заявления, которое заполняется по форме согласно приложению № 3 к Правилам;
- в пункте 2 "Представленные документы" перечисляются документы, представленные заявителем для получения акта экспертизы в целях подтверждения выполнения условий, производственных и технологических операций, предусмотренных приложением 1 к Правилам;
- в пункте 3 "Экспертизой установлено" указываются условия, производственные и технологические операции, которые выполнены при производстве товара в соответствии с приложением 1 к Правилам.
Дается подробная информация, подтверждающая соответствие товара установленным приложением № 1 к Правилам условиям, производственным и технологическим операциям, при выполнении которых такой товар считается происходящим из государства члена Евразийского экономического союза:
- сведения об основных средствах, используемых (задействованных) при производстве товара;
- данные о персонале, задействованном в производстве товара;
- сведения об условиях, производственных и технологических операциях, выполненных при производстве товара.
В случаях, предусмотренных Правилами, указывается описание материалов происхождения третьих стран, которые использовались при производстве товара, с указанием страны происхождения, и приводится расчет адвалорной доли.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Правилам определения страны
происхождения отдельных видов товаров
для целей государственных
(муниципальных) закупок
(форма)
(На бланке юридического лица или индивидуального предпринимателя)
№ ____ ____________
(исх. номер, дата)
___________________
(место заполнения)
_______________________________________________________________
(наименование органа (организации), уполномоченного на выдачу акта экспертизы
ЗАЯВЛЕНИЕ
на проведение экспертизы и получение акта экспертизы
Наименование заявителя:_______________________________________________________________________________
Адрес места регистрации:________________________________________________________________________________
УНП заявителя:_______________________________________________________________________________________
Наименование банка:___________________________________________________________________________________
Номер расчетного счета:_________________________________________________________________________________
БИК (код):      _____________________________________________________________________________________________
Место нахождения производственных площадей:____________________________________________________________
Телефон:      _____________________________________________________________________________________________
Прошу провести экспертизу и выдать акт экспертизы о соответствии производимого товара условиям, производственным и технологическим операциям, установленным приложением № 1 к Правилам определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок (далее – Правила).
Наименование товара
Классификационный код товара в соответствии с
ТН ВЭД ЕАЭС
Товар произведен по:
Настоящим подтверждаем достоверность сведений, указанных в настоящем заявлении, и прилагаемых к нему документах.
В целях проведения экспертизы, а также в течение срока действия выданного акта экспертизы согласны на проведение ____________________________________ проверки с целью установления факта производства заявленного
(наименование органа (организации), уполномоченного на выдачу акта экспертизы)
товара, наличия производственных площадок, оборудования и персонала, а также на представление первичной и иной документации, связанной с таким производством. Обязуемся обеспечить допуск _________________________________________ непосредственно на предприятие.
(наименование органа (организации), уполномоченного на выдачу акта экспертизы)
Настоящим просим направить в Евразийскую экономическую комиссию заявление на включение товара, указанного в акте экспертизы, для включения в евразийский реестр промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза. Подтверждаем согласие на размещение акта экспертизы в информационном ресурсе Евразийской экономической комиссии.
В течение срока действия акта экспертизы обязуемся информировать _______________________________________________ об изменениях в представленных документах и сведениях,
(наименование органа (организации), уполномоченного на выдачу акта экспертизы)
если такие изменения относятся к выполнению условий, производственных и технологических операций, установленным приложением №1 к Правилам.
Контактное лицо: инициалы, фамилия_____________________________________________________________, номер контактного телефона _______________, адрес электронной почты ________________.
Корреспонденцию просим направлять по адресу:      ____________________________________________________.
Дополнительная информация: ______________________________________________________________________.
К настоящему заявлению прилагаются документы согласно описи документов, на _____ страницах.
М.П. (при наличии)
Руководитель юридического лица
или индивидуальный предприниматель
_____________________
(подпись)
____________________
(инициалы, фамилия)
__________________
(дата)
Опись документов на получение акта экспертизы
от      20      г. №
№ п/п
Наименование документа
Количество листов
Дополнительные сведения

1. Құқық белгілейтін және тіркеу құжаттары
2. Өндірістік қорлардың (өндірістік алаңдар мен жабдықтардың) болуын растайтын құжаттар
3. Оларға сәйкес тауар өндірісі жүзеге асырылатын құжаттар
4. Мәлімделген тауарды өндіру кезінде Қағидаларға №1 қосымшада белгіленген шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың орындалғанын растайтын құжаттар
Заңды тұлғаның басшысы
немесе жеке кәсіпкер
_____________________
(қолы)
____________________
(аты-жөні, тегі)
__________________
(күні)
Мөрі (болған жағдайда)
Мемлекеттік (муниципалдық)
сатып алу мақсаттары үшін
тауарлардың жекелеген
түрлерінің шығарылған елін
айқындау қағидаларына
№ 4 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының
еуразиялық тізілімі
Тізілімдегі жазба №
Тізілімге енгізу күні
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушіні тіркеу орнының мекенжайы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың сыныптамалық коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы
Үзінді көшірме
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1-кесте
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды
Армения Республикасы
01
8-мәнді код – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі
Беларусь Республикасы
02
9-мәнді код – төлеушінің есептік нөмірі
Қазақстан Республикасы
03
12-мәнді цифрлық код – заңды тұлғалар үшін бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе дара кәсіпкерлер үшін жеке сәйкестендіру нөмірі
Қырғыз Республикасы
04
14-мәнді код – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі
Ресей Федерациясы
05
10-мәнді цифрлық код – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі
Мемлекеттік (муниципалдық)
сатып алу мақсаттары үшін
тауарлардың жекелеген
түрлерінің шығарылған елін
айқындау қағидаларына
№ 5 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауары және оны өндіруші туралы мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміне енгізу туралы
ӨТІНІШ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушіні тіркеу орнының мекенжайы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың сыныптамалық коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы
Мынадай құжаттардың біреуінің атауы, нөмірі және бекітілген күні: техникалық регламент, стандарт, техникалық шарттар (бар болса)
Сараптама актісінің электрондық көшірмесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мемлекеттік (муниципалдық)
сатып алу мақсаттары үшін
тауарлардың жекелеген
түрлерінің шығарылған елін
айқындау қағидаларына
№ 6 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміндегі жазбаның күшін жою туралы
ӨТІНІШ
Тізілімдік жазбаның тіркеу нөмірі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің сәйкестендіру коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауар өндірушісін тіркеу орнының мекенжайы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың сыныптамалық коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміндегі жазбаның күшін жою үшін негіздеме *
1
2
3
4
5
6
7
8
*мыналар көрсетіледі:

1. Правоустанавливающие и регистрационные документы
2. Документы, подтверждающие наличие производственных фондов (производственных площадок и оборудования)
3. Документы, в соответствии с которыми осуществляется производство товара
4. Документы, подтверждающие выполнение условий, производственных и технологических операций, установленных приложением №1 к Правилам, при производстве заявленного товара
Руководитель юридического лица
или индивидуальный предприниматель
_____________________
(подпись)
____________________
(инициалы, фамилия)
__________________
(дата)
Печать (при наличии)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Правилам определения страны
происхождения отдельных видов товаров
для целей государственных
(муниципальных) закупок
(форма)
Евразийский реестр
промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным решением Совета Евразийской экономической комиссии от 25.01.2023 № 10 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ записи в реестре
Дата включения в реестр
Код государства – члена Евразийского экономического союза
Идентификационный код производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Наименование производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Адрес места регистрации производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Классификационный код товара в соответствии с
ТН ВЭД ЕАЭС
Количество баллов
(в случае начисления)
Наименование промышленного товара государства –члена Евразийского экономического союза
Дата окончания срока действия документа
о происхождении товара
Выписка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Количество баллов
(в случае начисления)
Наименование промышленного товара государства –члена Евразийского экономического союза
Дата окончания срока действия документа
о происхождении товара
Выписка
Таблица 1
Наименование государства – члена Евразийского экономического союза
Код государства – члена Евразийского экономического союза
Идентификационный код производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза, присвоенный в соответствии с законодательством государства-члена Евразийского экономического союза
Республика Армения
01
8-значный код – идентификационный номер налогоплательщика
Республика Беларусь
02
9-значный код – учетный номер плательщика
Республика Казахстан
03
12-значный цифровой код – бизнес-идентификационный номер для юридических лиц или индивидуальный идентификационный номер для индивидуальных предпринимателей
Кыргызская Республика
04
14-значный код – идентификационный номер налогоплательщика
Российская Федерация
05
10-значный цифровой код – идентификационный номер налогоплательщика
ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Правилам определения страны
происхождения отдельных видов товаров
для целей государственных
(муниципальных) закупок
(форма)
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными решениями Совета Евразийской экономической комиссии от 14.07.2021 № 71 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
ЗАЯВЛЕНИЕ
о включении сведений о промышленном товаре государства – члена Евразийского экономического союза и его производителе в евразийский реестр промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза
№ п/п
Код государства – члена Евразийского экономического союза
Идентификационный код производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Наименование производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Адрес места регистрации производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Классификационный код товара в соответствии с
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Наименование, номер и дата утверждения одного из следующих документов: технический регламент, стандарт, технические условия (при наличии)
Количество баллов (в случае начисления)
Дата окончания срока действия документа о происхождении товаров
Электронная копия документа о происхождении товаров
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание ИЗПИ!
В приложение 6 предусмотрены изменения решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14.05.2024 № 47 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
ПРИЛОЖЕНИЕ № 6
к Правилам определения страны
происхождения отдельных видов товаров
для целей государственных
(муниципальных) закупок
(форма)
ЗАЯВЛЕНИЕ
об аннулировании записи в евразийском реестре промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза
Регистрационный номер реестровой записи
Код государства – члена Евразийского экономического союза
Идентификационный код производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Наименование производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Адрес места регистрации производителя промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Классификационный код товара в соответствии с
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование промышленного товара государства – члена Евразийского экономического союза
Основание для аннулирования записи в евразийском реестре промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза *
1
2
3
4
5
6
7
8
*указывается:

"01" коды – егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміндегі жазбаның күшін жою Мемлекеттік (муниципалдық) сатып алу мақсаттары үшін тауарлардың жекелеген түрлерінің шығарылған елін айқындау қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 25-тармағының 1) тармақшасы негізінде жүзеге асырылса;
"02" коды – егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміндегі жазбаның күшін жою Қағидалардың 25-тармағының 2) тармақшасы негізінде жүзеге асырылса;
"03" коды – егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізіліміндегі жазбаның күшін жою Қағидалардың 25-тармағының 3) тармақшасы негізінде жүзеге асырылса.
Мемлекеттік (муниципалдық)
сатып алу мақсаттары үшін
тауарлардың жекелеген
түрлерінің шығарылған елін
айқындау қағидаларына
№ 7 ҚОСЫМША
(нысан)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік тауарларының еуразиялық тізілімінен
ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ
1. Тізілімдік жазбаның тіркеу нөмірі _____________________
2. Тізілімдік жазбаны енгізу күні ______________________________
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) өнеркәсіптік тауарын өндірушінің мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген сәйкестендіру коды
4. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушінің атауы ______
______________________________________________________________ __________________________________________________________________
(аумағында еуразиялық өнеркәсіптік тауарды өндіруші тіркелген мүше мемлекет көрсетіледі)
5. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарын өндірушіні тіркеу орнының мекенжайы _____________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Мүше мемлекеттің өнеркәсіптік тауарының атауы және ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес оның сыныптамалық коды
__________________________________________________________________
7. Лауазымы, тегі және аты-жөні көрсетілген Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесінің лауазымды тұлғасы туралы мәліметтер
8. Тізілімнен үзінді көшірмені ұсыну күні

код "01" – если аннулирование записи в евразийском реестре промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется на основании подпункта 1) пункта 25 Правил определения страны происхождения отдельных видов товаров для целей государственных (муниципальных) закупок (далее – Правила);
код "02" – если аннулирование записи в евразийском реестре промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется на основании подпункта 2) пункта 25 Правил;
код "03" – если аннулирование записи в евразийском реестре промышленных товаров государств – членов Евразийского экономического союза осуществляется на основании подпункта 3) пункта 25 Правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 7
к Правилам определения страны
происхождения отдельных видов товаров
для целей государственных
(муниципальных) закупок
Сноска. Приложение 7 с изменениями, внесенными решениями Совета Евразийской экономической комиссии от 24.12.2021 № 145 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 10.06.2022 № 95 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования).
(форма)
ВЫПИСКА
из евразийского реестра промышленных товаров государств – членов Евразийского
экономического союза
1. Регистрационный номер реестровой записи _____________________
2. Дата внесения реестровой записи ______________________________
3. Идентификационный код производителя промышленного товара государства – члена
Евразийского экономического союза (далее – государство-член), присвоенный в соответствии с
законодательством государства-члена
4. Наименование производителя промышленного товара государства-члена
_________________________________________________
__________________________________________________________________
(указывается государство-член, на территории которого зарегистрирован
производитель евразийского промышленного товара)
5. Адрес места регистрации производителя промышленного товара государства-
члена_____________________________
__________________________________________________________________
6. Наименование промышленного товара государства-члена и его классификационный код в
соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
__________________________________________________________________
7. Сведения о должностном лице уполномоченного структурного подразделения Комиссии с
указанием должности, фамилии и инициалов
8. Дата предоставления выписки из реестра
9. Сведения о количестве баллов (в случае их начисления)
10. Дата окончания срока действия документа о происхождении товара