Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы өтініштерді (материалдарды) қарау тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы № 135 шешімі.
Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) 10, 11 және 131-тармақтарына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 1 қосымшаның 68-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 97 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы өтініштерді (материалдарды) қарау тәртібіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смайылов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2021 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 135 шешіміне
ҚОСЫМША
Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы өтініштерді (материалдарды) қарау тәртібіне енгізілетін өзгерістер
1. 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тәртіп Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа (бұдан әрі – Шарт) № 19 қосымша) 10, 11 және 131-тармақтарына сәйкес әзірленді және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) оны Еуразиялық экономикалық одақ мүше 2 және одан да көп мемлекеттердің аумақтарындағы трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылу белгілерінің болуы туралы өтініштерді (материалдарды) қарау кезінде қолданады, сондай-қ бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу белгілері бар әрекеттерді (әрекетсіздікті) тоқтату қажеттігі туралы және (немесе) осындай бұзушылық белгілерінің туындауына ықпал еткен себептер мен шарттарды жою туралы және осындай әрекеттердің (әрекетсіздіктің) салдарларын жою жөнінде шаралар қабылдау туралы ескерту (бұдан әрі – ескерту) берілген кезде қолданады.".
2. Мынадай мазмұндағы 1312 – 1323 тармақтармен толықтырылсын:
"1312. Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі осы Тәртіптің 14-тармағында көзделген ұйғарымдардың бірін шығарар алдында, сондай-ақ ескерту берілгенге дейін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 7 шешімімен бекітілген Бәсекелестіктің жай-күйін бағалау әдістемесіне сәйкес тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне бағалауды жүргізеді.

О внесении изменений в Порядок рассмотрения заявлений (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2021 года № 135.
В соответствии с пунктами 10, 11 и 131 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 68 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Порядок рассмотрения заявлений (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 97, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2021 г. № 135
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок рассмотрения заявлений (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с пунктами 10, 11 и 131 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор)) и применяется Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) при рассмотрении заявлений (материалов) о наличии признаков нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках на территориях 2 и более государств – членов Евразийского экономического союза, установленных статьей 76 Договора (далее соответственно –трансграничные рынки, государства-члены), а также при выдаче предупреждения о необходимости прекращения действий (бездействия), которые содержат признаки нарушения общих правил конкуренции, и (или) об устранении причин и условий, способствовавших возникновению признаков такого нарушения, и о принятии мер по устранению последствий таких действий (бездействия) (далее – предупреждение).".
2. Дополнить пунктами 1312 – 1323 следующего содержания:
"1312. Уполномоченное структурное подразделение Комиссии перед вынесением одного из определений, предусмотренных пунктом 14 настоящего Порядка, а также до выдачи предупреждения проводит оценку состояния конкуренции на соответствующем товарном рынке в соответствии с Методикой оценки состояния конкуренции, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 30 января 2013 г. № 7.

Тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне жүргізілген бағалау нәтижелерін ескере отырып, Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 29 шешімімен бекітілген Нарықты трансшекаралық нарыққа жатқызу критерийлері негізінде осы тауар нарығындағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың жолын кесу туралы мәселені Комиссияның құзыретіне жатқызу мүмкіндігін айқындайды.
Осы мақсаттарда Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі талдамалық есеп дайындайды, онда көрсетілген критерийлерге сәйкес тауар нарығын трансшекаралық нарыққа жатқызу (енгізбеу) туралы дәлелді тұжырымдар көрсетіледі.
Тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне бағалау жүргізілген кезде өтінішті (материалдарды) қарау мерзімі тоқтатыла тұрады, бірақ 90 жұмыс күнінен аспайды, ол туралы тиісті ұйғарым шығарылады.
Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйін бағалау нәтижелері бойынша талдамалық есеп дайындайды, ол өтінішті (материалдарды) қарау жөніндегі материалдарға қоса тіркеледі және олардың ажырамас бөлігі болып табылады.
1313. Өтінішті (материалдарды) қарау кезінде комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі мемлекеттік билік органдарынан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан, олардың функцияларын жүзеге асыратын өзге де органдардан немесе мүше мемлекеттердің ұйымдарынан, заңды және жеке тұлғалардан қажетті ақпаратты сұратуға құқылы.
1314. Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (Шартқа № 19 қосымша) 132-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, Шарттың 76-бабын бұзу белгілері анықталған кезде тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне бағалау жүргізу аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күні ішінде Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі ескерту жобасын дайындайды және хабардар ету тәртібімен 1 жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органдарға жібереді.
Уәкілетті органдар ескерту жобасын алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қажет болған жағдайда Комиссияға консультациялар жүргізу туралы хабарлама жібереді.
Ескерту беру және онда көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындау мерзіміне өтінішті (материалдарды) қарау мерзімі тоқтатыла тұрады, ол туралы тиісті ұйғарым шығарылады.
1315. Қажет болған кезде не уәкілетті органдардың бастамасы бойынша Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі ескерту беру туралы мәселені қарау кезінде уәкілетті органдардың, өтініш берушінің және (немесе) іс-қимылына қатысты өтініш (материалдар) берілген адамның қатысуымен консультациялар өткізуге құқылы.
Құпия ақпаратты берген тұлғаның мұндай ақпаратқа үшінші тұлғалардың қол жеткізуіне жазбаша келісім беру және оны консультациялар жүргізу кезінде пайдалану жағдайын қоспағанда, консультациялар өткізу кезінде құпия ақпаратты пайдалануға жол берілмейді.
Консультациялар өткізу шеңберінде қаралуы жоспарланған материалдарда құпия ақпарат болмаған кезде өтініш беруші және (немесе) іс-қимылына қатысты өтініш (материалдар) берілген адам бейне-конференц-байланыс арқылы консультацияларға қатыса алады. Құпия ақпарат болған жағдайда консультациялар тікелей қатысу форматында жүргізіледі.
Консультациялар жүргізу кезінде Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері хаттама жүргізеді, онда қаралатын (талқыланатын) мәселелер бойынша консультацияларға қатысушылардың позициялары міндетті түрде көрсетіледі.
Консультациялар хаттамасына Комиссияның консультациялар жүргізген уәкілетті құрылымдық бөлімшесінің лауазымды адамы қол қояды және өтінішті (материалдарды) қарау жөніндегі материалдарға қоса тіркеледі. Консультациялар хаттамалары өтінішті (материалдарды) қарау жөніндегі материалдардың ажырамас бөлігі болып табылады.

С учетом результатов проведенной оценки состояния конкуренции на соответствующем товарном рынке уполномоченное структурное подразделение Комиссии определяет возможность отнесения к компетенции Комиссии вопроса о пресечении нарушений общих правил конкуренции на данном товарном рынке на основании Критериев отнесения рынка к трансграничному, утвержденных Решением Высшего Евразийского экономического совета от 19 декабря 2012 г. № 29.
В этих целях уполномоченное структурное подразделение Комиссии готовит аналитический отчет, в котором отражаются мотивированные выводы об отнесении (неотнесении) товарного рынка к трансграничному в соответствии с указанными Критериями.
При проведении оценки состояния конкуренции на соответствующем товарном рынке срок рассмотрения заявления (материалов) приостанавливается, но не более чем на 90 рабочих дней, о чем выносится соответствующее определение.
По результатам оценки состояния конкуренции на соответствующем товарном рынке уполномоченным структурным подразделением Комиссии подготавливается аналитический отчет, который приобщается к материалам по рассмотрению заявления (материалов) и является их неотъемлемой частью.
1313. При рассмотрении заявления (материалов) уполномоченное структурное подразделение Комиссии вправе запрашивать необходимую информацию у органов государственной власти, органов местного самоуправления, иных осуществляющих их функции органов или организаций государств-членов, юридических и физических лиц.
1314. В течение 7 рабочих дней с даты завершения проведения оценки состояния конкуренции на соответствующем товарном рынке при выявлении признаков нарушения статьи 76 Договора, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 132 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору), уполномоченное структурное подразделение Комиссии подготавливает проект предупреждения и в течение 1 рабочего дня в порядке информирования направляет его уполномоченным органам.
Уполномоченные органы в течение 10 рабочих дней с даты получения проекта предупреждения при необходимости направляют уведомление в Комиссию о проведении консультаций.
На срок выдачи предупреждения и выполнения требований и (или) мер, указанных в нем, срок рассмотрения заявления (материалов) приостанавливается, о чем выносится соответствующее определение.
1315. При необходимости либо по инициативе уполномоченных органов уполномоченное структурное подразделение Комиссии при рассмотрении вопроса о выдаче предупреждения вправе проводить консультации при участии уполномоченных органов, заявителя и (или) лица, в отношении действий которого подано заявление (материалы).
При проведении консультаций не допускается использование конфиденциальной информации, за исключением случая представления письменного согласия лица, предоставившего конфиденциальную информацию, на допуск третьих лиц к такой информации и ее использование при проведении консультаций.
При отсутствии в материалах, рассмотрение которых запланировано в рамках проведения консультаций, конфиденциальной информации представители уполномоченных органов, заявитель и (или) лицо, в отношении действий которого подано заявление (материалы), могут принять участие в консультациях посредством видео-конференц-связи. При наличии конфиденциальной информации консультации проводятся в очном формате.
При проведении консультаций сотрудником уполномоченного структурного подразделения Комиссии ведется протокол, в котором в обязательном порядке отображаются позиции участников консультаций по рассматриваемым (обсуждаемым) вопросам.
Протокол консультаций подписывается должностным лицом уполномоченного структурного подразделения Комиссии, проводившим консультации, и приобщается к материалам по рассмотрению заявления (материалов). Протоколы консультаций являются неотъемлемой частью материалов по рассмотрению заявления (материалов).

1316. Ескерту жазбаша түрде ресімделеді, оған Комиссия Алқасының Бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу мәселелеріне жетекшілік ететін мүшесі қол қояды және онда мыналар:
1) жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты және тіркелген жерінің мекенжайы;
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаның атауы, орналасқан жерінің мекенжайы;
2) ескерту беру негіздері;
3) Комиссияның пікірі бойынша тұлғаның трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу белгілері бар әрекеттерінің (әрекетсіздігінің) сипаттамасы, сондай-ақ Шарттың 76-бабының ережелері;
4) трансшекаралық нарықтардағы бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу белгілері бар әрекеттерді (әрекетсіздікті) тоқтату қажеттігі туралы талап және (немесе) осындай бұзушылық белгілерінің туындауына ықпал еткен себептер мен шарттарды және осындай әрекеттердің (әрекетсіздіктің) салдарларын жою үшін тұлға жүзеге асыруы қажет талаптардың және (немесе) шаралардың тізбесі көрсетілуге тиіс;
5) ескертуде көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындау мерзімі;
6) Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесін ескертудің орындалуы туралы хабардар ету туралы талап қамтылуға тиіс.
1317. Ескертуде көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындау мерзімі оларды орындау үшін қажетті уақытты ескере отырып, оңтайлылық қағидаты негізге алына отырып айқындалуға тиіс.
Көрсетілген мерзім ескерту берілген адамға тапсырылған күннен бастап кемінде 10 жұмыс күнін құрауы тиіс.
1318. Ескерту берілген күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі басшысының (ол болмаған жағдайда – оны алмастыратын адамның) қолы қойылған тапсыру туралы хабарламасы бар ілеспе хатпен бірге беріледі.
Ескертудің көшірмесі Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі басшысының (ол болмаған жағдайда – оны алмастыратын адамның) қолы қойылған ілеспе хатпен уәкілетті органдарға мәлімет үшін бір мезгілде жіберіледі.
1319. Ескерту берілген тұлға, егер ескерту жеке өзіне, оның заңды өкіліне не хат-хабар алуға уәкілетті қызметкерге тапсырылса, тиісті түрде хабарланған болып есептеледі.
Егер:
адресат ескерту алудан бас тартса және бұл бас тартуды пошта байланысы ұйымы тіркесе;
пошта хабарламасына қарамастан, адресат ескерту алуға келмесе, бұл туралы пошта байланысы ұйымы Комиссияға хабарласа;
көрсетілген мекенжай бойынша адресаттың болмауына байланысты ескерту берілмесе, бұл туралы пошта байланысы ұйымы Комиссияға мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен хабарласа ескерту берілген тұлға тиісті түрде хабардар етілген болып саналады.
Ескерту берілген адамның тұрған жерінің мекенжайы белгісіз болған жағдайда, ескерту берілген адамның орналасқан жерінің соңғы белгілі мекенжайы бойынша хабарлама жіберу тиісті хабарлау болып есептеледі.
Ескерту берілген тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген жағдайда, мұндай тұлға бұл туралы Комиссияны хабардар етуі қажет.

1316. Предупреждение оформляется в письменном виде, подписывается членом Коллегии Комиссии, курирующим вопросы конкуренции и антимонопольного регулирования, и должно содержать:
1) для физического лица – фамилию, имя, отчество (при наличии), адрес места жительства и регистрации;
для юридического лица – наименование юридического лица, адрес места нахождения;
2) основания выдачи предупреждения;
3) описание действий (бездействия) лица, в которых, по мнению Комиссии, содержатся признаки нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках, а также положения статьей 76 Договора;
4) требование о необходимости прекращения действий (бездействия), которые содержат признаки нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках, и (или) перечень требований и (или) мер, которые необходимо осуществить лицу для устранения причин и условий, способствовавших возникновению признаков такого нарушения и последствий таких действий (бездействия);
5) срок выполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении;
6) требование об уведомлении уполномоченного структурного подразделения Комиссии о выполнении предупреждения.
1317. Срок выполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении, должен определяться исходя из принципа разумности с учетом времени, необходимого для их выполнения.
Указанный срок должен составлять не менее 10 рабочих дней с даты вручения предупреждения лицу, которому оно выдано.
1318. Предупреждение направляется в течение 1 рабочего дня с даты его выдачи лицу, которому оно выдается, с сопроводительным письмом с уведомлением о вручении за подписью руководителя уполномоченного структурного подразделения Комиссии (в случае его отсутствия – лица, его замещающего).
Одновременно копия предупреждения с сопроводительным письмом за подписью руководителя уполномоченного структурного подразделения Комиссии (в случае его отсутствия – лица, его замещающего) направляется для сведения уполномоченным органам.
1319. Лицо, которому выдано предупреждение, считается надлежащим образом извещенным, если предупреждение вручено лично ему, его законному представителю либо сотруднику, уполномоченному на получение корреспонденции.
Лицо, которому выдано предупреждение, также считается надлежащим образом извещенным в случае, если:
адресат отказался от получения предупреждения и этот отказ зафиксирован организацией почтовой связи;
несмотря на почтовое извещение, адресат не явился за получением предупреждения, о чем организация почтовой связи уведомила Комиссию;
предупреждение не вручено в связи с отсутствием адресата по указанному адресу, о чем организация почтовой связи уведомила Комиссию в установленном законодательством государства-члена порядке.
В случае если адрес места нахождения лица, которому выдано предупреждение, неизвестен, надлежащим извещением считается направление извещения по последнему известному адресу места нахождения лица, которому выдано предупреждение.
В случае изменения адреса места нахождения лица, которому выдано предупреждение, такому лицу необходимо уведомить об этом Комиссию.

1320. Ескерту берілген тұлға ескертуде көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындау мерзімін ұзарту туралы уәжді өтінішхатты белгіленген мерзім аяқталатын күннен кешіктірмей Комиссияның атына жіберуге құқылы.
Ескерту берілген тұлғаның дәлелді өтінішхаты бойынша және белгіленген мерзімде ескертуде көрсетілген талаптар және (немесе) шаралар орындалмайды деп пайымдауға жеткілікті негіздер болған кезде көрсетілген мерзімді Комиссия Алқасының бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу мәселелеріне жетекшілік ететін мүшесі ұзартуы мүмкін.
Ескертуде көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындау мерзімін ұзарту оған Комиссия Алқасының Бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу мәселелеріне жетекшілік ететін мүшесі тиісті өзгерістер енгізу арқылы жүзеге асырылады.
Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі ескерту берілген тұлғаның дәлелді өтінішхатын алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде өтінішхатты қанағаттандыру (өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарту) негіздерінің болуын және жеткіліктілігін бағалау мақсатында оны қарайды.
Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі өтінішхатты қарау нәтижелері бойынша ескертуде көрсетілген талаптарды және (немесе) шараларды орындаудың белгіленген мерзімін ұзарту туралы өтінішхатты қанағаттандыру туралы ұйғарымның жобасын және оны орындау мерзімдерін ұзарту бөлігінде ескертуге енгізілетін өзгерістердің жобасын не өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарту туралы ұйғарымның жобасын дайындайды және оларды Комиссия Алқасының Бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу мәселелеріне жетекшілік ететін мүшесіне ұсынады.
Комиссия Алқасының Бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу мәселелеріне жетекшілік ететін мүшесі ұйғарымның жобасы ұсынылған күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде материалдарды қарайды және:
талаптарды және (немесе) онда көрсетілген шараларды орындаудың жаңа мерзімі белгіленген ескерту бере отырып, өтінішхатты қанағаттандыру туралы;
өтінішті қанағаттандырудан бас тарту туралы ұйғарым шығарады.
Ұйғарым (оның ішінде жаңа мерзім белгіленген ескерту) ол шығарылған күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде тапсыру туралы хабарламасы бар Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі басшысының (ол болмаған жағдайда – оны алмастыратын адамның) қолы қойылған ілеспе хатпен бірге ескерту берілген тұлғаға жіберіледі.
1321. Ескерту берілген тұлға оны онда көрсетілген мерзімде қарауға міндетті.
Ескерту берілген тұлға белгіленген мерзім аяқталған күннен бастап
3 жұмыс күні ішінде ескертуде көрсетілген талаптардың және (немесе) шаралардың орындалғаны туралы Комиссияға хабарлайды (ескертуге ескертуде көрсетілген талаптардың және (немесе) шаралардың орындалғанын растайтын материалдар (құжаттар, мәліметтер, ақпарат) қоса берілуге тиіс).
Ескерту берілген тұлға онда көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін берілген ескертумен келіспейтіні туралы Комиссияны хабардар етуге құқылы (мұндай хабарлама комиссияның мекенжайына жазбаша түрде жіберіледі).

1320. Лицо, которому выдано предупреждение, вправе направить в адрес Комиссии мотивированное ходатайство о продлении срока выполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении, не позднее даты окончания установленного срока.
По мотивированному ходатайству лица, которому выдано предупреждение, и при наличии достаточных оснований полагать, что в установленный срок требования и (или) меры, указанные в предупреждении, не могут быть выполнены, указанный срок может быть продлен членом Коллегии Комиссии, курирующим вопросы конкуренции и антимонопольного регулирования.
Продление срока выполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении, осуществляется путем внесения в него членом Коллегии Комиссии, курирующим вопросы конкуренции и антимонопольного регулирования, соответствующих изменений.
Уполномоченное структурное подразделение Комиссии в течение 3 рабочих дней с даты получения мотивированного ходатайства лица, которому выдано предупреждение, рассматривает его с целью оценки наличия и достаточности оснований для удовлетворения ходатайства (отказе в удовлетворении ходатайства).
По результатам рассмотрения ходатайства уполномоченное структурное подразделение Комиссии готовит проект определения об удовлетворении ходатайства о продлении установленного срока выполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении, и проект изменений, вносимых в предупреждение в части продления сроков его выполнения, либо проект определения об отказе в удовлетворении ходатайства и представляет их члену Коллегии Комиссии, курирующему вопросы конкуренции и антимонопольного регулирования.
Член Коллегии Комиссии, курирующий вопросы конкуренции и антимонопольного регулирования, в течение 2 рабочих дней с даты представления проекта определения рассматривает материалы и выносит определение:
об удовлетворении ходатайства с выдачей предупреждения, в котором установлен новый срок выполнения требований и (или) мер, указанных в нем;
об отказе в удовлетворении ходатайства.
Определение (в том числе предупреждение, в котором установлен новый срок) в течение 1 рабочего дня с даты его вынесения направляется лицу, которому было выдано предупреждение, с сопроводительным письмом за подписью руководителя уполномоченного структурного подразделения Комиссии (в случае его отсутствия – лица, его замещающего) с уведомлением о вручении.
1321. Лицо, которому выдано предупреждение, обязано рассмотреть его в указанный в нем срок.
Лицо, которому выдано предупреждение, уведомляет Комиссию о выполнении требований и (или) мер, указанных в предупреждении, в течение 3 рабочих дней с даты окончания установленного срока (к уведомлению должны быть приложены материалы (документы, сведения, информация), подтверждающие выполнение требований и (или) мер, указанных в предупреждении).
Лицо, которому выдано предупреждение, вправе уведомить Комиссию о несогласии с выданным предупреждением до окончания срока, указанного в нем (такое уведомление направляется в письменном виде в адрес Комиссии).

1322. Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі ескертуде көрсетілген талаптардың және (немесе) шаралардың орындалуы туралы хабарламаны алған күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде ұсынылған ақпараттың анықтығын, оның ішінде өтініш берушіге және қажет болған кезде уәкілетті органдарға тиісті сұрау салулар жіберу арқылы тексереді және орындалу фактісі расталған жағдайда өтінішті (материалдарды) қарауды қайта бастау туралы және ескертуді орындауға байланысты өтінішті (материалдарды) қарауды тоқтату туралы ұйғарымдар шығарады.
1323. Ескертуде көрсетілген талаптар және (немесе) шаралар белгіленген мерзімде толық көлемде орындалмаған жағдайда, осы мерзім өткен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде өтінішті (материалдарды) қарауды қайта бастау туралы ұйғарым шығарылады.".
3. 14-тармақ мынадай мазмұндағы 5 және 6-тармақшалармен толықтырылсын:
"5) өтінішті (материалдарды) қарауды қайта бастау туралы;
6) ескертуде көрсетілген талаптардың және (немесе) шаралардың орындалуына байланысты өтінішті (материалдарды) қарауды тоқтату туралы.".

1322. Уполномоченным структурным подразделением Комиссии в течение 15 рабочих дней с даты получения уведомления о выполнении требований и (или) мер, указанных в предупреждении, проверяется достоверность представленной информации, в том числе путем направления соответствующих запросов заявителю и при необходимости уполномоченным органам, и в случае подтверждения факта выполнения выносятся определения о возобновлении рассмотрения заявления (материалов) и о прекращении рассмотрения заявления (материалов) в связи с выполнением предупреждения.
1323. В случае невыполнения требований и (или) мер, указанных в предупреждении, в полном объеме в установленный срок в течение 3 рабочих дней с даты истечения этого срока выносится определение о возобновлении рассмотрения заявления (материалов).".
3. Пункт 14 дополнить подпунктами 5 и 6 следующего содержания:
"5) о возобновлении рассмотрения заявления (материалов);
6) о прекращении рассмотрения заявления (материалов) в связи с выполнением требований и (или) мер, указанных в предупреждении.".