Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2022 жылғы 4 қазандағы № 12 шешімі.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2022 жылғы 19 сәуірде қол қойылған Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдауды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісім күшіне енген күннен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2022 жылғы 4 қазандағы
№ 12 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1.  Көрсетілген регламентке № 1 қосымша мынадай мазмұндағы 159-165-тармақтармен толықтырылсын:
"159. Тауарларды және (немесе) тауарлардың санаттарын, кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау навигациялық пломбаларды қолдана отырып қадағалауға жатпайтын жағдайларды және (немесе) шарттарды айқындау.
160. 2022 жылғы 19 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдауды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің (бұдан әрі – Навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісім) 3-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес автомобиль және (немесе) теміржол көлігі түрлерімен тасымалданатын қадағалау объектілерін айқындау.
161. Оларды шешу кезінде Навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің ережелері қолданылуы мүмкін өзге де міндеттерді айқындау.
162. Навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімнің 7-бабы 4-тармағының үшінші абзацына сәйкес электрондық құжаттардан және (немесе) өзге де құжаттардан алынған мәліметтердің құрамын айқындау.
163. Нақты тасымалдауды қадағалау кезеңінде қолдану мақсаттары мен көлік түріне қарай навигациялық пломба қамтуы тиіс өзге де электрондық құжаттарды (мәліметтерді) айқындау.
164. Навигациялық пломбада қамтылған ақпаратты қорғаудың бірыңғай шараларын айқындау.
165. Мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалдарды қадағалау үшін қолданылатын навигациялық пломбаларға қойылатын талаптарды айқындау.".
2. Көрсетілген регламентке № 2 қосымша мынадай мазмұндағы 46-49-тармақтармен толықтырылсын:
"46. Қадағалау объектісін навигациялық пломбалардың қажетті санымен қамтамасыз етуге жауапты адамдарды айқындау.
47. Одақтың кедендік аумағында навигациялық пломбаларды салу және алу орындарын, навигациялық пломбаларды салатын (алатын) және осындай салу (алу) кезінде болатын адамдарды, Одақтың кедендік аумағында навигациялық пломбалар салу (алу) жөніндегі операцияларды және құжаттарды (мәліметтерді) беру тәртібін, осындай құжаттарды (мәліметтерді) сақтау тәртібін қоса алғанда, оларды жасау тәртібін, бұрын жазылған ақпаратты жою (өшіру) тәртібін, сондай-ақ бұл мүше мемлекеттердің заңнамасында көздеген жағдайларды айқындау.

О внесении изменений в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 4 октября 2022 года № 12.
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Регламент работы Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок, подписанного 19 апреля 2022 года.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской
Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 4 октября 2022 г. № 12
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
1. Приложение № 1 к указанному Регламенту дополнить пунктами 159- 165 следующего содержания:
"159. Определение товаров и (или) категорий товаров, случаев и (или) условий, когда перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита не подлежит отслеживанию с применением навигационных пломб.
160. Определение объектов отслеживания, перевозимых автомобильным и (или) железнодорожным видами транспорта, в соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 3 Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок от 19 апреля 2022 года (далее - Соглашение о применении навигационных пломб).
161. Определение иных задач, при решении которых могут применяться положения Соглашения о применении навигационных пломб.
162. Определение состава сведений из электронных и (или) иных документов в соответствии с абзацем третьим пункта 4 статьи 7 Соглашения о применении навигационных пломб.
163. Определение иных электронных документов (сведений), которые должна содержать навигационная пломба на период отслеживания конкретной перевозки в зависимости от целей применения и вида транспорта.
164. Определение единых мер защиты информации, содержащейся в навигационной пломбе.
165. Определение требований к навигационным пломбам, применяемым для отслеживания перевозок по территориям государств- членов.".
2. Приложение № 2 к указанному Регламенту дополнить пунктами 46 - 49 следующего содержания:
"46. Определение лиц, ответственных за обеспечение объекта отслеживания необходимым количеством навигационных пломб.
47. Определение мест наложения и снятия навигационных пломб на таможенной территории Союза, лиц, налагающих (снимающих) навигационные пломбы и присутствующих при таком наложении (снятии), операций по наложению (снятию) навигационных пломб на таможенной территории Союза и порядка их совершения, включая порядок передачи документов (сведений), хранения таких документов (сведений), порядка уничтожения (стирания) записанной ранее информации, а также случаев, когда это определяется законодательством государств-членов.

48. Егер мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы өтетін тасымалдауды қадағалау үшін аумағында осындай тасымалдауды қадағалау басталатын мүше мемлекеттен өзге мүше мемлекеттің ұлттық операторының ақпараттық жүйесінде тіркелген навигациялық пломба пайдаланылған жағдайда, бақылаушы органдар мен ұлттық операторлардың навигациялық пломбаны іске қосу және белсенділігін жою үшін қажетті іс-қимылдарын және оларды жасау тәртібін айқындау.
49. Мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы жүру (тасымалдау) жолында туындаған штаттан тыс оқиғаларға жататын жағдайларды айқындау.".

48. Определение действий контролирующих органов и национальных операторов, необходимых для активации и деактивации навигационной пломбы, и порядка их совершения в случае, если для отслеживания перевозок по территориям государств-членов используется навигационная пломба, зарегистрированная в информационной системе национального оператора иного государства-члена, чем государство-член, на территории которого начинается отслеживание такой перевозки.
49. Определение относимых к нештатным ситуациям случаев, возникших в пути следования (перевозки) по территориям государств- членов.".