Беларусь Республикасында әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағасын мемлекеттік реттеу мерзімін ұзартуды келісу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 49 шешімі
Беларусь Республикасының Монополияға қарсы реттеу және сауда министрлігінің 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 79 қаулысымен Беларусь Республикасының аумағында енгізілген әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағасын мемлекеттік реттеу мерзімін ұзартуды келісу туралы Беларусь Республикасының 2022 жылғы 5 наурызда түскен өтінішіне байланысты және Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) 82-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Беларусь Республикасының Монополияға қарсы реттеу және сауда министрлігінің 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 79 қаулысымен айқындалған әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағасын мемлекеттік реттеу мерзімін Беларусь Республикасында 2022 жылғы 1 сәуірден бастап қоса алғанда 2022 жылғы 29 маусымға дейінгі аралықта – 90 күнге ұзартумен келісілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 сәуірден бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О согласовании продления срока государственного регулирования цен в Республике Беларусь на социально значимые товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 года № 49.
В связи с поступившим 5 марта 2022 г. обращением Республики Беларусь о согласовании продления срока государственного регулирования цен на социально значимые товары, введенного на территории Республики Беларусь постановлением Министерства антимонопольного регулирования и торговли Республики Беларусь от 21 декабря 2021 г. № 79, и в соответствии с пунктом 82 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Согласовать продление срока государственного регулирования цен на социально значимые товары, определенные постановлением Министерства антимонопольного регулирования и торговли Республики Беларусь от 21 декабря 2021 г. № 79, в Республике Беларусь на 90 дней – с 1 апреля 2022 г. до 29 июня 2022 г. включительно.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович