Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 23 мамырдағы № 84 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 мая 2022 года № 84.
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2016 жылғы 7 маусымдағы № 69 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 г. № 69 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 23 мамырдағы
№ 84 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с
ХСС коды
Халықаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыстардың түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
67.100.01

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 23 мая 2022 г. № 84
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта
межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Сроки разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
67.100.01

Қаймақ. Техникалық талаптар. ҚР СТ 1006-98 негізінде және ҚМС 213:2019 МемСТ әзірлеу
№ 1, 3, 4 және 8 қосымшалардың I-IV бөлімдері
2022 жыл
2023 жыл
Қырғыз Республикасы,
Қазақстан Республикасы
2
67.100.01
Кептірілген ашыған ұлттық сүт өнімі. Техникалық шарттар. ҚР СТ 44-97 және ҚМС 285:2008 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Қырғыз Республикасы,
Қазақстан Республикасы
3

Каймак. Технические условия.Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1006-98 и КМС 213:2019
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2022 год
2023 год
Кыргызская Республика,
Республика Казахстан
2
67.100.01
Сушеный кисломолочный национальный продукт. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 44-97 и КМС 285:2008
разделы I – IV,
приложения № 1, 3, 4 и 8
2022 год
2023 год
Кыргызская Республика,
Республика Казахстан
3

Сүт және сүт өнімдері. Кьельдаль әдісін қолдана отырып, ақуыз емес азоттың құрамын анықтау. МемСТ Р 55246-2012 негізінде МемСТ әзірлеу
№ 6 және 7 қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
9
67.100.10
Ерекше қымыз. Жалпы техникалық шарттар. ҚМС негізінде МемСТ әзірлеу 1227: 2011
II және III бөлімдер,
№ 1 және 3 қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Қырғыз Республикасы
10
67.100.10
Сузме. Техникалық шарттар. ҚМС негізінде МемСТ әзірлеу 230: 2008
II және III бөлімдер,
1 және
3-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Қырғыз Республикасы
11
67.100.10
Ацидофильді өнімдер. Техникалық шарттар. ҚМС негізінде МемСТ әзірлеу 925:2004
II және III бөлімдер,
1 және
3-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Қырғыз Республикасы
12
67.100.01
Қайта өңдеуге арналған түйе сүті. Техникалық шарттар.
ҚР СТ 166-2015 негізінде МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер,
1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
13
67.100.10
Балалар тағамына арналған сұйық және паста тәрізді сүт өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. МемСТ 30625-98 қайта қарау
I – IV және Х бөлімдер, 2, 4, 9, 12 және 14-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
14
67.100.10
Балалар тағамына арналған құрғақ сүт өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. МемСТ 30626-98 қайта қарау
I – IV және Х бөлімдер, 2, 4, 9, 12 және
14-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
15
67.100.10
Сүзбе массалары мен ірімшіктері. Жалпы техникалық шарттар.
БСТ 2283-2016 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және
8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
16
67.100.20
Сиыр сүтінен жасалған майлы паста. Жалпы техникалық шарттар.
МемСТ Р 52253-2004 негізінде МемСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, 1, 3, 4 және
8-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
17
67.100.20
Қатты, өте қатты, құрғақ ірімшіктер. Жалпы техникалық шарттар.
МемСТ Р 52686-2006 негізінде МемСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, 1, 3, 4 және
8-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
18

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55246-2012
приложения № 6 и 7
2022 год
2023 год
Российская Федерация
9
67.100.10
Кумыс особый. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе КМС 1227:2011
разделы II и III,
приложения № 1 и 3
2022 год
2023 год
Кыргызская Республика
10
67.100.10
Сузме. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе КМС 230:2008
разделы II и III,
приложения № 1 и 3
2022 год
2023 год
Кыргызская Республика
11
67.100.10
Продукты ацидофильные. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе КМС 925:2004
разделы II и III,
приложения № 1 и 3
2022 год
2023 год
Кыргызская Республика
12
67.100.01
Молоко верблюжье для переработки. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 166-2015
разделы II и III,
приложения № 1 и 3
2019 год
2023 год
Республика Казахстан
13
67.100.10
Продукты молочные жидкие и пастообразные для детского питания. Общие технические условия. Пересмотр ГОСТ 30625-98
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2023 год
2025 год
Российская Федерация
14
67.100.10
Продукты молочные сухие для детского питания. Общие технические условия. Пересмотр ГОСТ 30626-98
разделы I – IV и X,
приложения № 2, 4, 9, 12 и 14
2023 год
2025 год
Российская Федерация
15
67.100.10
Массы и сырки творожные. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТБ 2283-2016
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
16
67.100.20
Паста масляная из коровьего молока. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52253-2004
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2023 год
2025 год
Российская Федерация
17
67.100.20
Сыры твердые, сверхтвердые, сухие. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52686-2006
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2023 год
2025 год
Российская Федерация
18

67.200.10
Ерте жастағы балалар тағамына арналған ішетін сүт. Техникалық шарттар. БСТ 1860-2016 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 2, 4, 9 және 12-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
19
67.200.10
Ерте жастағы балалар тағамына арналған байытылған айран. Жалпы техникалық шарттар. БСТ 1859-2016 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 2, 4, 9 және 12-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
20

67.200.10
Молоко питьевое для питания детей раннего возраста. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТБ 1860-2016
разделы I – IV,
приложения № 2, 4, 9 и 12
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
19
67.200.10
Кефир обогащенный для питания детей раннего возраста. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТБ 1859-2016
разделы I – IV,
приложения № 2, 4, 9 и 12
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
20

67.100.01
Сүтті пастерленген сарысу. Техникалық шарттар.
МемСТ әзірлеу
II бөлім, 3 және 4-қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
21
67.100.01
Шикі бие сүті. Техникалық шарттар. ҚР СТ 1005-98, МемСТ Р 52973-2008 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 – 6-қосымшалар
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
22
67.100.01
Мәшінің шикі сүті. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 – 6-қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
23
67.100.01
Енекенің шикі сүті. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 – 6-қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
24
67.100.01
Қойдың шикі сүті. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 – 6-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
25
67.100.01
Ішуге арналған қой сүті . Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 – 6-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
26
67.100.10
Концентрацияланған кілегей және сүт. Техникалық шарттар.
МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және
8-қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
27
67.100.10
Сүт және сүт құрамдас сублимацияланған өнімдер. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және
8-қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
28
67.100.10
Құрғақ сүт сусындары. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және
8-қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
29
67.100.40
Балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және
8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
30
67.100.10
Құрғақ пахта. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және
8-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
31
67.100.99
Лактулоза концентраты. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
32
67.100.99
Сүт ақуыздарының гидролизаттары. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
33
67.100.40
Балмұздаққа арналған сұйық қоспалар. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
34
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды тамақтандыруға арналған қаймақ. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, № 10, 11 және 13 қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
35

67.100.01
Сыворотка молочная пастеризованная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II,
приложения № 3 и 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
21
67.100.01
Молоко кобылье сырое. Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1005-98, ГОСТ Р 52973-2008
разделы I – IV, приложения № 4 – 6
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
22
67.100.01
Молоко ослиц сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 4 – 6
2023 год
2024 год
Российская Федерация
23
67.100.01
Молоко буйволиц сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 – 6
2023 год
2024 год
Российская Федерация
24
67.100.01
Молоко овечье сырое. Технические условия. Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 – 6
2023 год
2025 год
Российская Федерация
25
67.100.01
Молоко овечье питьевое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 4 – 6
2023 год
2025 год
Российская Федерация
26
67.100.10
Сливки и молоко концентрированные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2023 год
2024 год
Российская Федерация
27
67.100.10
Молочные и молочные составные сублимированные продукты. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2024 год
2025 год
Российская Федерация
28
67.100.10
Напитки сухие молочные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2023 год
2024 год
Российская Федерация
29
67.100.40
Смеси сухие для мороженого. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
30
67.100.10
Пахта сухая. Технические условия. Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 4 и 8
2023 год
2025 год
Российская Федерация
31
67.100.99
Концентрат лактулозы. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 4 и 8
2024 год
2025 год
Российская Федерация
32
67.100.99
Гидролизаты молочных белков. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2023 год
2025 год
Российская Федерация
33
67.100.40
Смеси жидкие для мороженого. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV,
приложения № 4 и 8
2024 год
2025 год
Российская Федерация
34
67.100.10
Сметана для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 10, 11 и 13
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
35

67.100.30
Ірімшіктер және балқытылған ірімшіктер. Қабылдау ережелері, сынамаларды іріктеу және бақылау әдістері МемСТ Р 55063-2012 негізінде МемСТ әзірлеу.
III бөлім, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.100.99
Кілегей. Құрамындағы майды анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі). ҚР СТ ISO 2450:2011 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
37
67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалдылықты, майсыз құрғақ заттар мен майды анықтау. 3 бөлім. Май құрамын анықтау (Бақылау әдісі). ISO 3727-3:2003 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
38

67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55063-2012
раздел III,
приложения № 1, 3, 4 и 8
2023 год
2025 год
Российская Федерация
36
67.100.99
Сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе СТ РК ISO 2450:2011
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
37
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 3. Определение содержания жира (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 3727-3:2003
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
38

67.100.01
Майсыз сүт, сарысу және пахта. Құрамындағы майды анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі). ISO 7208:2008 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
39
67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалдылықты, майсыз құрғақ заттар мен майды анықтау (стандартты әдістер). 3 бөлім. Құрамындағы майды анықтау. ISO 8851-3:2004 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
40

67.100.01
Молоко обезжиренное, сыворотка и пахта. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 7208:2008
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
39
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 3. Определение содержания жира.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8851-3:2004
раздел III, приложение № 1
2020 год
2023 год
Республика Казахстан
40

67.100.01
Сүт өнімдері және сүт негізіндегі Тамақ өнімдері. Вейбулл-Бернтроптың гравиметриялық әдісімен құрамындағы майды анықтау (бақылау әдісі). 3 бөлім. Арнайы жағдайлар. ҚР СТ ISO 8262-3:2009 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
41
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Ылғал мен құрғақ заттың массалық үлесін анықтау әдістері. МемСТ Р 54668-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
42

67.100.01
Продукты молочные и пищевые продукты на основе молока. Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла-Бернтропа (контрольный метод). Часть 3. Специальные случаи.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК ISO 8262-3:2009
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
41
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54668-2011
раздел III, приложение № 1
2023 год
2024 год
Российская Федерация
42

67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалдылықты, майсыз құрғақ заттар мен майды анықтау. 1 бөлім. Құрамындағы ылғалды анықтау (бақылау әдісі). ISO 3727-1:2001 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
43
67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалдылықты, майсыз құрғақ заттар мен майды анықтау (стандартты әдістер). 1 бөлім. Құрамындағы ылғалды анықтау. ISO 8851-1:2004 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
44

67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 1. Определение содержания влаги (контрольный метод). Разработка ГОСТ на основе ISO 3727-1:2001
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
43
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 1. Определение содержания влаги.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8851-1:2004
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
44

67.100.10
Шикі сүт. Қату нүктесін анықтау. Термисторлық криоскопты қолдану әдісі (бақылау әдісі). ISO 5764 қайта қаралуына байланысты МемСТ 30562-97 (ISO 5764: 87) қайта қарау
III бөлім, № 6 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
45
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Құрғақ майсыз сүт қалдықтарының массалық үлесін анықтау әдістері. МемСТ Р 54761-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
46

67.100.10
Молоко сырое. Определение точки замерзания. Метод с применением термисторного криоскопа (контрольный метод).
Пересмотр ГОСТ 30562-97 (ISO 5764:87) в связи с пересмотром ISO 5764
раздел III, приложение № 6
2023 год
2024 год
Российская Федерация
45
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Методы определения массовой доли сухого обезжиренного молочного остатка.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54761-2011
раздел III, приложение № 1
2023 год
2024 год
Российская Федерация
46

67.100.20
Май. Құрамындағы тұзды анықтау. Потенциометриялық әдіс. ISO 15648:2004 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2020 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
47
67.100.30
Ірімшіктер мен балқытылған ірімшіктерден жасалған өнімдер. Құрамындағы хлоридтерді анықтау. Потенциометриялық титрлеу әдісі. ISO 5943:2006 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
48
67.100.10
Құрамдас сүт өнімдері және сүт негізіндегі балалар тағамы өнімдері. Моно - және дисахаридтердің массалық концентрациясын жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен анықтау. МемСТ Р 54760-2011 негізінде МемСТ әзірлеу

67.100.20
Масло. Определение содержания соли. Потенциометрический метод.
Разработка ГОСТ на основе ISO 15648:2004
раздел III, приложение № 1
2020 год
2022 год
Республика Казахстан
47
67.100.30
Сыры и продукты из плавленых сыров. Определение содержания хлоридов. Метод потенциометрического титрования.
Разработка ГОСТ на основе ISO 5943:2006
раздел III, приложение № 1
2023 год
2025 год
Российская Федерация
48
67.100.10
Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определение массовой концентрации моно- и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54760-2011
раздел X,

X бөлімі, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
49
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Құрамындағы қанттың массалық үлесін анықтау әдістері. МемСТ Р 54667-2011 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
50
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Құрамында лактозаны тиімділігі аса тиімді сұйықтың хроматография әдісімен анықтау (бақылау әдісі). ҚР СТ ИСО 22662-2013 негізінде МемСТ әзірлеу
X бөлімі, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
51

приложения № 12 и 13
2023 год
2024 год
Российская Федерация
49
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54667-2011
раздел III, приложение № 1
2023 год
2024 год
Российская Федерация
50
67.100.01
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе СТ РК ИСО 22662-2013
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
51

67.100.10
Сүт консервілері. Құрғақ бие сүті. Техникалық шарттар. ҚР СТ 3270-2018 және МемСТ Р 52975-2008 негізінде МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2020 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
52
67.100.10
Шұбат. Жалпы техникалық шарттар. ҚР СТ 117-2015 негізінде МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2019 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
53
67.100.01
Сүт және сүт құрамдас сублимацияланған өнімдер. Қатты заттар мен ылғалды анықтау. МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
54
67.100.01
Балалар тағамдары өнімдері. Көмірсуларды анықтау. МемСТ әзірлеу

67.100.10
Консервы молочные. Молоко кобылье сухое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 3270-2018 и ГОСТ Р 52975-2008
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2020 год
2023 год
Республика Казахстан
52
67.100.10
Шубат. Общие технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 117-2015
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2019 год
2023 год
Республика Казахстан
53
67.100.01
Молочные и молочные составные сублимированные продукты. Определение сухих веществ и влаги.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2024 год
2025 год
Российская Федерация
54
67.100.01
Продукция детского питания. Определение углеводов.
Разработка ГОСТ
раздел X,

X бөлімі, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
55
67.100.01
Ерте жастағы балаларды тамақтандыруға арналған сүт қоспалары. Құрамындағы марганецті анықтау. МемСТ әзірлеу
X бөлім, № 14 қосымша
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
56
67.100.01
Ерте жастағы балаларды тамақтандыруға арналған сүт қоспалары. Құрамында күлді анықтау. МемСТ әзірлеу
X бөлім, № 14 қосымша
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
57
67.100.01
Ішетін сүт. Құрамындағы құрғақ сүтті анықтау. МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2021 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
58

приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская Федерация
55
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания марганца.
Разработка ГОСТ
раздел X, приложение № 14
2019 год
2022 год
Российская Федерация
56
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания золы.
Разработка ГОСТ
раздел X, приложение № 14
2023 год
2025 год
Российская Федерация
57
67.100.01
Молоко питьевое. Определение содержания сухого молока.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2021 год
2025 год
Российская Федерация
58

67.100.10
Экспортқа шығарылатын құрғақ майсыз сиыр сүті. Техникалық шарттар. МемСТ 23621-79 қайта қарау
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
59
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Сынамаларды іріктеу және оларды сынауға дайындау. МемСТ 3622-68 қайта қарау
III бөлім
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
60
67.100.10
Сүзбе. Техникалық шарттар. МемСТ 31453-2013 қайта қарау
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
61

67.100.10
Молоко коровье обезжиренное сухое, поставляемое для экспорта. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 23621-79
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2023 год
2024 год
Российская Федерация
59
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Отбор проб и подготовка их к испытанию.
Пересмотр ГОСТ 3622-68
раздел III
2023 год
2025 год
Российская Федерация
60
67.100.10
Творог. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31453-2013
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2023 год
2025 год
Российская Федерация
61

67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы тұрақтандырғыштарды газ хроматографиясы әдісімен анықтау. МемСТ 31503-2012 қайта қарау
III бөлім
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
62
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы консерванттар мен бояғыштарды жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен анықтау. МемСТ 31504-2012 қайта қарау
III бөлім
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
63
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Майды анықтау әдістері. МемСТ 5867-90 қайта қарау

67.100.10
Молоко и молочная продукция. Определение содержания стабилизаторов методом газовой хроматографии.
Пересмотр ГОСТ 31503-2012
раздел III
2023 год
2025 год
Российская Федерация
62
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Определение содержания консервантов и красителей методом высокоэффективной жидкостной
хроматографии.
Пересмотр ГОСТ 31504-2012
раздел III
2023 год
2025 год
Российская Федерация
63
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения жира.
Пересмотр ГОСТ 5867-90

II және III бөлімдер, № 1, 6 және 7 қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
64
67.100.10
Сүтті пермеат. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, № 1 және 3 қосымшалар
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
65
67.100.10
Балалар тағамына арналған өнімдер. Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларға арналған сүт десерттері. Жалпы техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
66
67.100.10
Балалар тағамына арналған өнімдер. Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларға арналған сүт коктейльдері. Жалпы техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
67
67.100.10
Балалар тағамына арналған жартылай фабрикаттар. Жалпы техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
68
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Майды анықтау әдістері. МемСТ 30648.1-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
69

разделы II и III, приложения № 1, 6 и 7
2022 год
2023 год
Российская Федерация
64
67.100.10
Пермеат молочный. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III, приложения № 1 и 3
2022 год
2024 год
Российская Федерация
65
67.100.10
Продукты для детского питания. Молочные десерты для детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская Федерация
66
67.100.10
Продукты для детского питания. Молочные коктейли для детей дошкольного и школьного возраста. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская Федерация
67
67.100.10
Полуфабрикаты молочные для детского питания. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская Федерация
68
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения жира.
Пересмотр ГОСТ 30648.1-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
69

67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Жалпы ақуызды анықтау әдістері. МемСТ 30648.2-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
70
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Ылғал мен қатты заттарды анықтау әдістері. МемСТ 30648.3-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
71
67.100.01
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Қышқылдықты анықтаудың титриметриялық әдістері. МемСТ 30648.4-99 қайта қарау

67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения общего белка.
Пересмотр ГОСТ 30648.2-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
70
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения влаги и сухих веществ.
Пересмотр ГОСТ 30648.3-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
71
67.100.01
Продукты молочные для детского питания. Титриметрические методы определения кислотности.
Пересмотр ГОСТ 30648.4-99
раздел X,

X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
72
67.100.01
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Белсенді қышқылдықты анықтау әдісі. МемСТ 30648.5-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
73
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Ерігіштік индексін анықтау әдісі. МемСТ 30648.6-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
74

приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
72
67.100.01
Продукты молочные для детского питания. Метод определения активной кислотности.
Пересмотр ГОСТ 30648.5-99
раздел X,
приложения № 12, 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
73
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Метод определения индекса растворимости.
Пересмотр ГОСТ 30648.6-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
74

67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. Сахарозаны анықтау әдістері. МемСТ 30648.7-99 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
75
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. С витаминінің (аскорбин қышқылының) салмақтық үлесін өлшеу әдістері. МемСТ 30627.2-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
76
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. РР витаминінің (ниацин) массалық үлесін өлшеу әдісі. МемСТ 30627.4-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
77
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. В1 витаминінің (тиамин) массалық үлесін өлшеу әдісі. МемСТ 30627.5-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
78
67.100.10
Балалар тағамына арналған сүт өнімдері. В2 витаминінің (рибофлавин) массалық үлесін өлшеу әдістері. МемСТ 30627.6-98 қайта қарау
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
79
67.100.10

67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы определения сахарозы.
Пересмотр ГОСТ 30648.7-99
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
75
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина С (аскорбиновой кислоты).
Пересмотр ГОСТ 30627.2-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
76
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина РР (ниацина).
Пересмотр ГОСТ 30627.4-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
77
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина В1 (тиамина).
Пересмотр ГОСТ 30627.5-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
78
67.100.10
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина В2 (рибофлавина).
Пересмотр ГОСТ 30627.6-98
раздел X,
приложения № 12 и 13
2023 год
2025 год
Российская
Федерация
79
67.100.10
Молоко и молочные продукты. Руководящие указания по применению спектрометрии ближней ИК-области спектра.

Сүт және сүт өнімдері. Спектрдің жақын ИҚ-аймағының спектрометриясын қолдану жөніндегі басшылық нұсқаулар. ISO 21543:2020 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
80
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды тамақтандыруға арналған ішетін сүт. Техникалық шарттар. МемСТ 32252-2013 өзгерту
X бөлім, № 12 және 13 қосымшалар
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
81
67.100.10
Сүтті, кілегейлі және пломбир балмұздағы. Техникалық шарттар. МемСТ 31457-2012 өзгерту
III бөлім
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
82

Разработка ГОСТ на основе ISO 21543:2020
раздел III
2023 год
2024 год
Российская Федерация
80
67.100.10
Молоко питьевое для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Изменение ГОСТ 32252-2013
раздел X,
приложения № 12 и 13
2022 год
2024 год
Российская
Федерация
81
67.100.10
Мороженое молочное, сливочное и пломбир. Технические условия.
Изменение в ГОСТ 31457-2012
раздел III
2022 год
2023 год
Российская Федерация
82

67.100.10
Сүт ақуызының концентраттары. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
III бөлім
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
83
67.100.01
Хорац ірімшігі. Техникалық шарттар. Act 411-2021 негізінде МемСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Армения Республикасы
84
67.100.01
Танапур (спас). Техникалық шарттар. ACT 410-2021 негізінде МемСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, № 1, 3, 4 және 8 қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Армения Республикасы
85
67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалды, құрғақ майсыздандырылған заттарды мен майды анықтау. 2 бөлім. Майсыздандырылған құрғақ заттардың құрамын анықтау (бақылау әдісі). ISO 3727-2:2001 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
86
67.100.20
Сары май. Құрамындағы ылғалды, құрғақ майсыздандырылған заттарды мен майды анықтау. 2 бөлім. Майсыздандырылған құрғақ заттардың құрамын анықтау (стандартты әдістер). ISO 3727-2:2001 негізінде МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Қазақстан Республикасы
87

67.100.10
Концентраты молочного белка. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел III
2023 год
2024 год
Российская Федерация
83
67.100.01
Сыр Хорац. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ACT 411-2021
разделы I – IV,
приложения № 1, 3, 4 и 8
2023 год
2025 год
Республика Армения
84
67.100.01
Танапур (спас). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ACT 410-2021
разделы I – IV,
приложения № 1, 3, 4 и 8
2023 год
2025 год
Республика Армения
85
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, сухих обезжиренных веществ и жира. Часть 2. Определение содержания обезжиренных сухих веществ (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 3727-2:2001
раздел III, приложение № 1
2022 год
2023 год
Республика Казахстан
86
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, сухих обезжиренных веществ и жира (стандартные методы). Часть 2. Определение содержания сухих обезжиренных веществ.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8851-2:2004
раздел III, приложение № 1
2023 год
2024 год
Республика Казахстан
87

67.100.01
Балалар тамағына арналған құрғақ сарысу ақуыздарының гипоаллергенді гидролизаттары. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
III бөлім, № 1 қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
88
67.100.20
Сары май. Техникалық шарттар. МемСТ 32261-2013 қайта қарау
III және VII бөлімдер, № 1 қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
89
67.100.30
Ірімшіктер мен балқытылған ірімшіктер. Органолептикалық көрсеткіштерді бақылау әдістері. МемСТ 33630-2015 қайта қарау
II, III және IX бөлімдер, № 3 қосымша
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
90

67.100.01
Гидролизаты сывороточных белков сухие для детского питания гипоаллергенные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел III, приложение № 1
2022 год
2023 год
Российская Федерация
88
67.100.20
Масло сливочное. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32261-2013
разделы III и VII, приложение № 1
2022 год
2023 год
Российская Федерация
89
67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Методы контроля органолептических показателей.
Пересмотр ГОСТ 33630-2015
разделы II, III и IX, приложение № 3
2022 год
2024 год
Российская Федерация
90

67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Қабылдау ережелері, іріктеу әдістері және сынамаларды талдауға дайындау. МемСТ 26809.1-2014 қайта қарау
VII бөлім
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
91
67.100.01
Балалар тағамына арналған сүт негізіндегі өнімдер. В9 дәрумені (фолий қышқылы) анықтау әдісі. МемСТ әзірлеу
№ 14 қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
92
67.100.01
Сүт негізінде мамандандырылған өнімдер. Токоферолдарды жоғары тиімді сұйық хроматография әдісін қолдана отырып анықтау. МемСТ әзірлеу

67.100.10
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу.
Пересмотр ГОСТ 26809.1-2014
раздел VII
2024 год
2025 год
Российская Федерация
91
67.100.01
Продукты на молочной основе для детского питания. Метод определения витамина В9 (фолиевой кислоты).
Разработка ГОСТ
приложение № 14
2022 год
2023 год
Российская Федерация
92
67.100.01
Продукты специализированные на молочной основе. Определение токоферолов с применением метода высокоэффективной
жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ

№ 14 және 15 қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
93
67.100.01
Ерте жастағы балаларға арналған құрғақ сүт қоспалары. Титрлеудің соңғы нүктесі бойынша потенциометриялық әдіспен пероксид санын анықтау. МемСТ әзірлеу
№ 9 қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
94
67.100.10
Қаймақ. Техникалық шарттар. МемСТ 31452-2012 қайта қарау
VII бөлім, № 1 қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
95
67.100.10
Төмен лактозалы және лактозасыз сүт өнімдерінде лактозаны анықтау әдісі. МемСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
96
67.100.10
Төмен лактозалы және лактозасыз ішетін сүт. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 10, 11, және 13-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
97
67.100.10
Төмен лактозалы және лактозасыз сүт өнімдері. Техникалық шарттар. МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 10, 11, және 13-қосымшалар
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
98
67.100.20
"Қазақстандық" сары май. Техникалық шарттар. ҚР СТ 1329-2005 негізінде МемСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы

приложения № 14 и 15
2022 год
2023 год
Российская Федерация
93
67.100.01
Смеси сухие молочные для детей раннего возраста. Определение перекисного числа потенциометрическим методом по конечной точке титрования.
Разработка ГОСТ
приложение № 9
2022 год
2023 год
Российская Федерация
94
67.100.10
Сметана. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31452-2012
раздел VII,
приложение № 1
2023 год
2024 год
Российская Федерация
95
67.100.10
Методика определения лактозы в низколактозных и безлактозных молочных продуктах.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2023 год
2025 год
Российская Федерация
96
67.100.10
Молоко питьевое низколактозное и безлактозное. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 10, 11 и 13
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
97
67.100.10
Продукты кисломолочные низколактозные и безлактозные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы I – IV, приложения № 10, 11 и 13
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
98
67.100.20
Масло сливочное "Казахстанское". Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1329-2005
разделы I – IV, приложения № 1, 3, 4 и 8
2022 год
2023 год
Республика Казахстан