Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 19 шілдедегі № 104 шешімі
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың 17-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылауға жататын тауарларға бірыңғай ветеринариялық сертификаттардың нысандары туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, ірі қара және ұсақ малдан алынған сүтке және сүт өнімдеріне ветеринариялық сертификат (№ 28 нысан) (қоса беріліп отыр);";
б) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын ірі қара және ұсақ малдан алынған сүт және сүт өнімдеріне ветеринариялық сертификат нысанында (№ 28 нысан):
сертификаттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, ірі қара және ұсақ малдан алынған сүтке және сүт өнімдеріне ветеринариялық сертификат";
мәтін бойынша "сүт өнімдері" деген сөздер тиісті септікте "сүт өнімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың үшінші абзацындағы "экспортқа дейінгі сертификаттар" деген сөздер "экспортқа дейінгі сертификаттар*" деген сөздермен ауыстырылсын;
4.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын сүт дені сау жануарлардан алынған, ал сүт өнімдері сүтті қайта өңдеу кәсіпорындарында өндірілген.";
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
"Ескертпе. Ветеринариялық сертификат Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын және кез келген мөлшерде сүт компоненттері бар тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген ЕАЭО СЭҚ ТН 1901 және 2106 тауар позициясынан тауарларды (тамақ өнімдерін) экспорттау кезінде де қолданылады.";
мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"*Еуропа Одағына мүше мемлекеттер үшін. Бұл ретте, экспортқа дейінгі сертификат деп Еуропа одағының аумағы бойынша өткізу үшін Еуропа одағына мүше мемлекеттің құзыретті органының сертификаттаушы лауазымды тұлғасы берген және онда көрсетілген ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық-санитариялық талаптарына сай келетінін растайтын ілеспе құжат (ресми сертификат) түсініледі.".

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 июля 2022 года № 104.
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 "О формах Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран" следующие изменения:
а) пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Ветеринарный сертификат на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза молоко, полученное от крупного и мелкого рогатого скота, и молочную продукцию (Форма № 28) (прилагается);";
б) в форме ветеринарного сертификата на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза молоко и молочные продукты, полученные от крупного и мелкого рогатого скота (Форма № 28):
наименование сертификата изложить в следующей редакции:
"Ветеринарный сертификат на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза молоко, полученное от крупного и мелкого рогатого скота, и молочную продукцию";
по тексту слова "молочные продукты" в соответствующем падеже заменить словами "молочная продукция" в соответствующем падеже;
в абзаце третьем пункта 4 слова "до-экспортных сертификатов" заменить словами "доэкспортных сертификатов*";
пункт 4.1 изложить в следующей редакции:
"4.1. Экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза молоко получено от здоровых животных, а молочная продукция произведена на молокоперерабатывающих предприятиях.";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Ветеринарный сертификат применяется также при экспорте товаров (пищевой продукции) из товарных позиций 1901 и 2106 ТН ВЭД ЕАЭС, включенных в Единый перечень товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), и содержащих молочные компоненты в любом количестве.";
дополнить сноской следующего содержания:
"* Для государств – членов Европейского союза. При этом под доэкспортным сертификатом понимается сопроводительный документ (официальный сертификат), выданный сертифицирующим должностным лицом компетентного органа государства – члена Европейского союза для перемещения по территории Европейского союза и подтверждающий, что указанные в нем товары, подлежащие ветеринарному контролю (надзору), отвечают ветеринарно-санитарным требованиям Евразийского экономического союза.".

2. Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне сәйкес дайындалған № 28 нысан бойынша шығарылған ветеринариялық сертификаттардың бланкілері осы Шешім күшіне енгенге дейін 2023 жылғы 1 наурызға дейінді қоса алғанда қолданылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім 2022 жылғы 28 қыркүйектен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

2. Установить, что изготовленные в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 бланки ветеринарных сертификатов, выпущенные по форме № 28 до вступления настоящего Решения в силу, используются до 1 марта 2023 г. включительно.
3. Настоящее Решение вступает в силу с 28 сентября 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович