Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне кедендік құжаттардың құрылымдары мен форматтарына қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 16 тамыздағы № 115 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 2 және 5-тармақтарына және 112-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 115 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 59 шешіміне қосымшада:
а) 2-тармақта:
"а" тармақшасындағы "1.3.0" деген цифрлар "1.3.1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"б" тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.3.1";
"в" тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.3.1.xsd";
б) 3-кестедегі 3-тармақта:
18.17.28.1-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін немесе сәйкестендіру құралдарын салу белгісі
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін салу белгісі
M.CA.SDE.00766
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме "ПВ" мәнін қабылдауы тиіс – егер тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау тауарлар шығарылғаннан кейін жүзеге асырылса.
Басқа жағдайларда деректеме толтырылмайды";
18.17.29-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"18.17.29. Таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTIdentification<Means<Details)
таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00582
cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00397)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
0..1
деректеме бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтерді қоспағанда, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында таңбаланған тауарларды сәйкестендіру туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады
*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін немесе сәйкестендіру құралдарын салу белгісі
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін сәйкестендіру құралдарын салу белгісі
M.CA.SDE.00766

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении структур и форматов таможенных документов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 августа 2022 года № 115.
В соответствии с пунктами 2 и 5 статьи 105 и пунктом 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 августа 2022 г. № 115
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30.05.2023 № 77 (вступает в силу с 01.04.2025).
1. В приложении к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2022 г. № 59 "О внесении изменений в структуру и формат декларации на товары и транзитной декларации":
а) в пункте 2:
в подпункте "а" цифры "1.3.0" заменить цифрами "1.3.1";
абзац второй подпункта "б" изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:036:GoodsDeclaration:v1.3.1";
абзац второй подпункта "в" изложить в следующей редакции:
"EEC_R_036_GoodsDeclaration_v1.3.1.xsd";
б) в пункте 3 в таблице 3:
позицию 18.17.28.1 изложить в следующей редакции:
"*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации после выпуска товаров
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
M.CA.SDE.00766
csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен принимать значение "ПВ" – если маркировка товаров контрольными (идентификационными) знаками осуществляется после выпуска товаров.
В остальных случаях реквизит не заполняется";
позицию 18.17.29 изложить в следующей редакции:
"18.17.29. Сведения об идентификации маркированных товаров
(cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details)
сведения об идентификации маркированных товаров
M.CA.CDE.00582
cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00397)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации для указания сведений об идентификации маркированных товаров, за исключением сведений о контрольных (идентификационных) знаках
*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации после выпуска товаров
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
признак нанесения средств идентификации после выпуска товаров
M.CA.SDE.00766

csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
реквизит "ПВ" мәнін қабылдауы тиіс – егер мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалау тауарлар шығарылғаннан кейін жүзеге асырылса.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌CIMQuantity)
сәйкестендіру құралдарында қамтылған, тауардың әрбір бірлігіне немесе тұтынушылық қаптамаға (ал ол болмаған жағдайда – бастапқы қаптамаға) немесе материалдық жеткізгішке немесе тауарлар жиынтығына (немесе жиынтығына) немесе топтық қаптамаға немесе көліктік қаптамаға салынған сәйкестендіру кодтарының жалпы саны
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында егер "Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін немесе сәйкестендіру құралдарын салу белгісі (casdo:‌CIMMarking‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌CIMQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌CIMQuantity)" толтырылуға тиіс.
Беларусь Республикасында егер "Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін немесе сәйкестендіру құралдарын салу белгісі (casdo:‌CIMMarking‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌CIMQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌CIMQuantity)" толтырылуы мүмкін
*.3. Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Identification‌Means‌Details)
таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00581
cacdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00396)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
0..5
егер "Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілерін немесе сәйкестендіру құралдарын салу белгісі (casdo:‌CIMMarking‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс.
Егер "Таңбаланған тауарды сәйкестендіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" деректемесі толтырылса, онда қатаң түрде мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс: "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)", "Сәйкестендіру кодтарының жиынтық кедендік сәйкестендіргіші (casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)"

csdo:Code2Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен принимать значение "ПВ" – если в соответствии с законодательством государства-члена маркировка товаров средствами идентификации осуществляется после выпуска товаров.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.2. Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации
(casdo:‌CIMQuantity)
общее количество кодов идентификации, содержащихся в средствах идентификации, нанесенных на каждую единицу товара, или на потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку), или на материальный носитель, или нанесенных на набор (или комплект) товаров, или на групповую упаковку, или на транспортную упаковку
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
в Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации если реквизит "Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации после выпуска товаров (casdo:‌CIMMarking‌Code)" заполнен, то реквизит "Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации (casdo:‌CIMQuantity)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации (casdo:‌CIMQuantity)" должен быть заполнен.
В Республике Беларусь если реквизит "Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации после выпуска товаров (casdo:‌CIMMarking‌Code)" заполнен, то реквизит "Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации (casdo:‌CIMQuantity)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации (casdo:‌CIMQuantity)" может быть заполнен
*.3. Сведения об идентификации маркированного товара
(cacdo:‌Identification‌Means‌Details)
сведения об идентификации маркированного товара
M.CA.CDE.00581
cacdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00396)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..5
если реквизит "Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации после выпуска товаров
(casdo:‌CIMMarking‌Code)" заполнен, то реквизит "Сведения об идентификации маркированного товара (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения об идентификации маркированного товара (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" должен быть заполнен.
Если реквизит "Сведения об идентификации маркированного товара (cacdo:‌Identification‌Means‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 из реквизитов: "Код вида уровня маркировки (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)", "Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации (casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)"

*.3.1. Таңбалау деңгейі түрінің коды
(casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
таңбалау деңгейінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00539
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
егер "Таңбалау деңгейі түрінің коды (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс: "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі (cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)", "Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны (cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)", әйтпесе "Сәйкестендіру құралдарының тізбесі (cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)", "Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны (cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)" деректемелері толтырылмайды
*.3.2. Сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
сәйкестендіру кодтарының тізбесі
M.CA.CDE.00580
cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00395)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
0..1
*.3.2.1. Сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру коды туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00577
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1..*
"сәйкестендіру құралы (cacdo:IdentificationMeansItemDetails" деректемесінің бір данасында бір сәйкестендіру коды туралы мәліметтер болуы тиіс
*.3.2.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру коды бар сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3.2.1.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1..*
*.3.2.1.2.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(casdo:‌AIId)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.2.1.2.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементінің символдық мәні
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
таңбалар тізбегі түрінде ұсынылған сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының мәні
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 100
1
*.3.3. Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны
(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)
сәйкестендіру кодтары мәндерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00603
cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00394)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
0..*

*.3.1. Код вида уровня маркировки
(casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение уровня маркировки
M.CA.SDE.00539
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
если реквизит "Код вида уровня маркировки (casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Перечень средств идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)", "Диапазон значений средств идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)", иначе реквизиты "Перечень средств идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)", "Диапазон значений средств идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)" не должны быть заполнены
*.3.2. Перечень средств идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
перечень кодов идентификации
M.CA.CDE.00580
cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00395)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.2.1. Средство идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о коде идентификации
M.CA.CDE.00577
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
один экземпляр реквизита "Средство идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)" должен содержать сведения об одном коде идентификации
*.3.2.1.1. Код вида средства идентификации
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3.2.1.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.3.2.1.2.1. Идентификатор применения
(casdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.2.1.2.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в коде идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.3.3. Диапазон значений средств идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)
сведения о диапазоне значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00603
cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00394)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.3.3.1. Сәйкестендіру құралдарының мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру кодтарының мәндері диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.CDE.00578
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1
"Сәйкестендіру құралдарының мәндері диапазонының бірінші нөмірі (cacdo:FirstIdentificationMeansItemDetails)" деректемесінің данасы сәйкестендіру кодының мәні болуы тиіс, ол сәйкестендіру кодының мәндерінің диапазонында бірінші болып табылады
*.3.3.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру коды бар сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3.3.1.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1..*
*.3.3.1.2.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(casdo:‌AIId)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.3.1.2.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементінің символдық мәні
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
таңбалар тізбегі түрінде ұсынылған сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының мәні
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 100
1
*.3.3.2. Сәйкестендіру құралдарының мәндері диапазонының соңғы нөмірі
(cacdo:‌Last‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру кодының мәндері диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.CDE.00579
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1
"Сәйкестендіру құралдарының мәндері диапазонының соңғы нөмірі (cacdo:LastIdentificationMeansItemDetails)" деректемесінің данасы сәйкестендіру кодының мәні болуы керек, ол сәйкестендіру кодының мәндері диапазонында соңғы болып табылады".
*.3.3.2.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру коды бар сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.3.3.2.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының символдық көрінісі
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтердің мәндері салаларымен айқындалады
1..*

*.3.3.1. Первый номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)
первый номер диапазона значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00578
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
экземпляр реквизита "Первый номер диапазона значений средств идентификации (cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)" должен содержать значение кода идентификации, который является первым в диапазоне значений кодов идентификации
*.3.3.1.1. Код вида средства идентификации
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3.3.1.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.3.3.1.2.1. Идентификатор применения
(casdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.3.1.2.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в коде идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.3.3.2. Последний номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:‌Last‌Identification‌Means‌Item‌Details)
последний номер диапазона значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00579
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
экземпляр реквизита "Последний номер диапазона значений средств идентификации (cacdo:‌Last‌Identification‌Means‌Item‌Details)" должен содержать значение кода идентификации, который является последним в диапазоне значений кодов идентификации".
*.3.3.2.1. Код вида средства идентификации
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.3.3.2.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.3.3.2.2.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(casdo:‌AIId)
сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының цифрлық сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.3.2.2.2. Сәйкестендіру құралының деректер элементінің символдық мәні
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
таңбалар тізбегі түрінде ұсынылған сәйкестендіру кодындағы ақпарат блогының мәні
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 100
1
*.3.4. Сәйкестендіру кодтарының жиынтық кедендік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)
агрегатталған кеден коды (агрегаттау коды)
M.CA.SDE.00545
csdo:‌Id100‌Type (M.SDT.00206)
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындығы: 1.
Ең ұзын ұзындығы: 100
0..*
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы" 2022 жылғы 12 сәуірдегі № 61шешіміне қосымшаның 1-тармағында:
а) "а" тармақшасындағы "1.3.0" деген цифрлар "1.3.1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) "б" тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:038:CustomsValueDeclaration:v1.3.1";
в) "в" тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_038_CustomsValueDeclaration_v1.3.1.xsd".

*.3.3.2.2.1. Идентификатор применения
(casdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.3.3.2.2.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в коде идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.3.4. Агрегированный таможенный идентификатор кодов идентификации
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Customs‌Id)
агрегированный таможенный код (код агрегации)
M.CA.SDE.00545
csdo:‌Id100‌Type (M.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
0..*
3. В пункте 1 приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2022 г. № 61 "О внесении изменений в структуру и формат декларации таможенной стоимости":
а) в подпункте "а" цифры "1.3.0" заменить цифрами "1.3.1";
б) абзац второй подпункта "б" изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:038:CustomsValueDeclaration:v1.3.1";
в) абзац второй подпункта "в" изложить в следующей редакции:
"EEC_R_038_CustomsValueDeclaration_v1.3.1.xsd".