Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қазандағы №228 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 4 қазандағы № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы Хаттаманың 8-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № 130 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында сәйкестікті міндетті бағалауға жататын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу тәртібінің 2-тармағының "а" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  "Кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен бірге жүретін өнімдер тізбесін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қазандағы № 228 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 4 қазандағы
№136 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қазандағы №228 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы және 1-тармақтағы "Кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен бірге жүретін" деген сөздер "Кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларын сақтау расталатын, Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес міндетті бағалауға жататын" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген кедендік декларацияны беру Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен бірге жүретін өнімдер тізбесінде:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 октября 2013 г. № 228
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 октября 2022 года № 136.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "а" пункта 2 Порядка ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 октября 2013 г. № 228 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 октября 2022 г. № 136
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 октября 2013 г. № 228
1. В наименовании и пункте 1 слова "в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011)" заменить словами "подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования".
2. В перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), утвержденном указанным Решением:

а) атауындағы "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен бірге жүретін" деген сөздер "Кедендік рәсімдерге орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларын сақтау расталатын, Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкес міндетті бағалауға жататын" деген сөздермен ауыстырылсын.
б) 2-бағанның атауындағы "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 3-бағанның атауындағы "сәйкестікті бағалау (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау (сәйкестікті бағалау туралы құжат жөніндегі мәліметтер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 2-позицияда:
4-бағандағы мәтін бойынша "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
Он екінші – он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазыссын:
"
Жайма өнімдері:
арнайы, қорғаныс, ведомстволық жаймалардан басқа
ішкі киімдер
6107-ден, 6108-ден,
6109-дан, 6207-ден,
6208-ден
сәйкестік сертификаты
суға түсетін киім мен үйге киетін халаттардан басқа";
төсек жаймасы
6302-ден
сәйкестік сертификаты
асхана және асүй жаймалары, орамалдар суға түсетін жаймалар
6302-ден
сәйкестік туралы декларация немесе сәйкестік сертификаты
қол орамал
6213-тен
сәйкестік туралы декларация немесе сәйкестік сертификаты
4-бағандағы он алтыншы абзац "суға түсетін жаймалардан басқа" деген сөздермен толықтырылсын";
д) 5-позициядағы және ескертпедегі "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын.

а) в наименовании слова "в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011)" заменить словами "подлежащей обязательной оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), в отношении которой при помещении под таможенные процедуры подтверждается соблюдение мер технического регулирования";
б) в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в) в наименовании графы 3 слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведения о документе об оценке соответствия)";
г) в позиции 2:
по тексту графы 4 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
абзацы двенадцатый – пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"
изделия бельевые:
кроме специальных, защитных, ведомственных
белье нательное
из 6107, из 6108,
из 6109, из 6207,
из 6208
сертификат соответствия
кроме купальных и домашних халатов";
белье постельное
из 6302
сертификат соответствия
белье столовое и кухонное, полотенца, простыни купальные
из 6302
декларация о соответствии или сертификат соответствия
носовые платки
из 6213
декларация о соответствии или сертификат соответствия
абзац шестнадцатый в графе 4 дополнить словами "кроме простыней купальных";
д) в позиции 5 и в примечании слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС".