Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қазандағы № 145 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қоса беріліп отырған Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2.  Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011), сондай-ақ зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 275 шешімі;

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2022 года № 145.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2012 г. № 275 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";

"Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 275 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 28 ақпандағы № 27 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011), сондай-ақ зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 211 шешімі.

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 февраля 2017 г. № 27 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2012 г. № 275";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2019 г. № 211 "О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования".

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 18 қазандағы
№ 145 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с
СМС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыс түрлері
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет –жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
13.110
Лазерлік өнімдердің қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жабдықтың сыныпталуы және талаптары.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 октября 2022 г. № 145
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Сноска. Программа с изменениями, внесененными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10.09.2024 № 106 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Сроки
разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
13.110
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования.

IEC 60825-1:2017 негізінде МЕМСТ IEC 60825-1-2013 қайта қарау
4-баптың 3.2-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
2
83.140
Әртүрлі құрамдағы материалдар. Поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың су мен ауаға таралу деңгейін анықтау әдістері. МВИ.МН 6309-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
2-қосымша
2023 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
3
83.140
Полистирол мен стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдар. Ауа мен судағы бутадиенді анықтау. KZ.06.01.00197-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-қосымша
2022 жыл
2023 жыл
Қазақстан Республикасы
4

Пересмотр ГОСТ IEC 60825-1-2013 на основе IEC 60825-1:2017
пункт 3.2
статьи 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
2
83.140
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната,
в водную и воздушную среды.
Разработка ГОСТ на основе МВИ.МН 6309-2020
приложение 2
2023 год
2024 год
Республика Беларусь
3
83.140
Изделия из полистирола и сополимеров стирола. Определение бутадиена в воздушных и водных средах.
Разработка ГОСТ на основе KZ.06.01.00197-2020
приложение 2
2022 год
2023 год
Республика Казахстан
4

97.200.50
Қауіпсіздік аспектілері. Стандарттарда және басқа да ерекшеліктерде балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі басшылыққа алатын нұсқаулықтар.
ISO/IEC Guide 50:2014негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3-тармағы
2022 жыл
2024 жыл
Беларусь Республикасы
5
97.200.50
Ойыншықтар. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау. МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 5-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
6
97.200.50
Балалардың шығармашылығына арналған пластикалық массалар. Техникалық шарттар. СТБ 1087-97 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.4-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
7
97.200.50
Ойыншықтар. Терминдер мен анықтамалар. МЕМСТ әзірлеу
2-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
8
97.200.50
Акустикалық жүйелер жабдықтары. Жеке-дара пайдаланылатын музыкалық ойнатқыштарға байланысты басты телефондар мен құлаққаптар. Ең жоғары дыбыстық қысым деңгейін өлшеу әдісі. 1-бөлік. Толық жинақты жабдыққа арналған жалпы әдіс. EN 50332-1: 2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.2-тармағының 21-абзацы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
9
97.200.50
Су бетінде және суда қолданылатын демалуға арналған қалқымалы заттар.
1-бөлік. Сыныптау, материалдар, жалпы талаптар және сынау әдістері.
ISO 25649-1:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.2-тармағының 11-абзацы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
10
97.200.50
Су бетінде және суда қолданылатын демалуға арналған қалқымалы заттар.
2-бөлік. Тұтынушыларға арналған ақпарат. ISO 25649-2:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.2-тармағының 11-абзацы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
11
97.200.50
Су бетінде және суда қолданылатын демалуға арналған қалқымалы заттар.
3-бөлік. А сыныбындағы құрылғыларға арналған қосымша арнаулы қауіпсіздік талаптары мен сынау әдістері. ISO 25649-3:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.2-тармағының 11-абзацы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
12
97.200.50
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 4-бөлік. Химиялық тәжірибелер мен ұқсас сабақтарға арналған жинақтар. EN 71-4-2020 негізінде МЕМСТ EN 71-4: 2014 қайта қарау
4-баптың 3.4-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Беларусь Республикасы
13

97.200.50
Аспекты безопасности. Руководящие указания по обеспечению безопасности детей в стандартах и других спецификациях.
Разработка ГОСТ на основе ISO/IEC Guide 50:2014
пункт 3 статьи 4
2022 год
2024 год
Республика Беларусь
5
97.200.50
Игрушки. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение.
Разработка ГОСТ
пункт 5 статьи 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
6
97.200.50
Пластические массы для детского творчества. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТБ 1087-97
пункт 3.4
статьи 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
7
97.200.50
Игрушки. Классификация. Термины и определения.
Разработка ГОСТ
статья 2
2023 год
2024 год
Российская Федерация
8
97.200.50
Оборудование акустических систем. Головные телефоны и наушники, связанные с музыкальными проигрывателями индивидуального пользования. Методика измерения уровня максимального звукового давления. Часть 1. Общий метод для комплектного оборудования.
Разработка ГОСТ на основе EN 50332-1:2013
абзац 21
пункта 3.2
статьи 4
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
9
97.200.50
Плавучие предметы для отдыха, используемые на и в воде. Часть 1. Классификация, материалы, общие требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ISO 25649-1:2017
абзац 11
пункта 3.2
статьи 4
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
10
97.200.50
Плавучие предметы для отдыха, используемые на и в воде. Часть 2. Информация для потребителей.
Разработка ГОСТ на основе ISO 25649-2:2017
абзац 11
пункта 3.2
статьи 4
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
11
97.200.50
Плавучие предметы для отдыха, используемые на и в воде. Часть 3. Дополнительные специальные требования безопасности и методы испытаний для устройств класса A.
Разработка ГОСТ на основе ISO 25649-3:2017
абзац 11
пункта 3.2
статьи 4
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
12
97.200.50
Игрушки. Требования безопасности. Часть 4. Наборы для химических опытов и аналогичных занятий.
Пересмотр ГОСТ EN 71-4-2014 на основе
EN 71-4:2020
пункт 3.4
статьи 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
13