Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізатқа ветеринариялық сертификат нысанына (№ 45 нысан) өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 25 қазандағы № 152 шешімі
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 17-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізатқа ветеринариялық сертификат нысанына (№ 45 нысан) қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне сәйкес дайындалған, осы Шешім күшіне енгенге дейін № 45 нысан бойынша шығарылған ветеринариялық сертификат бланкілері 2023 жылғы 1 шілдеге дейін пайдаланылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 44-тарауына өзгерістер енгізу туралы шешімі күшіне енетін күннен ерте емес күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 25 қазандағы
№ 152 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізатқа ветеринариялық сертификат нысанына (№45 нысан) енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3.1-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"балық өңдеу кәсіпорны:".
2. 4.1-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4.1. Мыналар Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын, қандай да бір ветеринариялық-санитариялық шектеулер белгіленбеген және ветеринариялық қызметтің бақылауында болатын тамақ өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорындарда алынған, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат болып табылады:
ветеринариялық-санитариялық сараптаманың нәтижелері бойынша азық өндіруге жарамды деп танылған, өнім бермейтін үй жануарлары мен мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған, қасапханаларда немесе ет өңдеу кәсіпорындарында жануарларды немесе құстарды сою және қайта өңдеу кезінде алынған тағамдық емес ет шикізаты (бұдан әрі – тағамдық емес ет шикізаты);
ветеринариялық-санитариялық сараптаманың нәтижелері бойынша азық өндіруге жарамды деп танылған, өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған, балықтардан, шаян тәрізділерден, моллюскалардан немесе өзге де су жануарларынан алынған тағамдық емес балық шикізаты (бұдан әрі – тағамдық емес балық шикізаты).".

О внесении изменений в форму ветеринарного сертификата на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей (форма № 45)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2022 года № 152.
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в форму ветеринарного сертификата на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей (форма № 45), утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607, изменения согласно приложению.
2. Установить, что изготовленные в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 бланки ветеринарного сертификата, выпущенные по форме № 45 до вступления в силу настоящего Решения, используются до 1 июля 2023 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в главу 44 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2022 г. № 152.
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в форму ветеринарного сертификата на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей (форма № 45)
1. Подпункт 3.1 дополнить абзацем следующего содержания:
"рыбоперерабатывающее предприятие:".
2. Подпункт 4.1 изложить в следующей редакции:
"4.1. Экспортируемым на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевым сырьем животного происхождения, предназначенным для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, полученным на предприятиях по производству пищевой продукции, в отношении которых не установлены какие-либо ветеринарно-санитарные ограничения и которые находятся под контролем ветеринарной службы, является:
непищевое мясное сырье, признанное по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы пригодным для производства кормов, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, полученное при убое и переработке животных или птиц на боенских или мясоперерабатывающих предприятиях (далее – непищевое мясное сырье);
непищевое рыбное сырье, признанное по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы пригодным для производства кормов, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, полученное из рыб, ракообразных, моллюсков или прочих водных животных (далее – непищевое рыбное сырье).".

3. 4.2-тармақшадағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 4.3 тармақшада:
бірінші абзацтағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тағамдық емес ет шикізаты алынған шошқаның тұтас еті трихинеллезге зерттеліп, теріс нәтижесі алынды немесе кестеде көрсетілгендей мұздатылды:".
5. 4.4-тармақшаның бірінші абзацындағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 4.5 тармақшада:
бірінші абзацтағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "жануарлардан алынатын шикізат" деген сөздер "ет шикізаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді аңдар үшін азық өндіруге арналған жануарлардан алынатын шикізатында" деген сөздер "ет шикізатында" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. Мынадай мазмұндағы 4.51-тармақшамен толықтырылсын:
"4.51. Тағамдық емес балық шикізаты:
құрамында биотоксиндер жоқ және өнім бермейтін үй жануарлары мен мамық жүнді жануарлардың саулығына қауіпті паразиттер жұқтырылмаған;
құрамында: Tetraodontidae, Molidae, Diodontidae және Canthigasteridae тұқымдас улы балықтар жоқ;
бояғыш заттармен өңделмеген, иондаушы сәулеленбеген;
сақтау кезеңінде дефростацияға ұшырамаған;
бүліну белгілері жоқ.".

3. В подпункте 4.2 слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей" заменить словами "мясное сырье".
4. В подпункте 4.3:
в абзаце первом слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей," заменить словами "мясное сырье";
абзац двадцать седьмой изложить в следующей редакции:
"Свиные туши, от которых получено непищевое мясное сырье, исследованы с отрицательным результатом на трихинеллез или подвергнуты заморозке, как указано в таблице:".
5. В абзаце первом подпункта 4.4 слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей," заменить словами "мясное сырье".
6. В подпункте 4.5:
в абзаце первом слова "сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей," заменить словами "мясное сырье";
в абзаце третьем слова "сырья животного происхождения" заменить словами "мясного сырья";
в абзаце девятом слова "сырье животного происхождения, предназначенном для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей," заменить словами "мясном сырье".
7. Дополнить подпунктом 4.51 следующего содержания:
"4.51. Непищевое рыбное сырье:
не содержит биотоксины и не заражено паразитами, опасными для здоровья непродуктивных домашних животных и пушных зверей;
не содержит ядовитых рыб семейств: Tetraodontidae, Molidae, Diodontidae и Canthigasteridae;
не обработано красящими веществами, ионизирующим облучением;
не подвергнуто дефростации в период хранения;
не имеет признаков порчи.".