Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 007/2011) өзгерістерді қолданысқа енгізу тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 195 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мыналар:
а) оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 147 шешімімен өзгерістер енгізілген, балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 797 шешімімен қабылданған "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінде (КО ТР 007/2011) (бұдан әрі – техникалық регламент) белгіленген міндетті талаптарға сәйкестігін бағалау туралы 2023 жылғы 26 наурызға дейін берілген немесе тіркелген құжаттар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды болады деп;
б) оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 147 шешімімен техникалық регламентте белгіленген міндетті талаптарға сәйкестігін растайтын өзгерістер енгізілген балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімді мемлекеттік тіркеу туралы 2023 жылғы 26 наурызға дейін берілген құжаттар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, бірақ қоса алғанда 2028 жылғы 25 наурыздан кешіктірмей жарамды болады деп;
в) осы тармақтың "а" және "б" тармақшаларында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар болған кезде техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндіруге және айналысқа шығаруға осындай құжаттардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жол беріледі деп;
г) осы тармақтың "а" және "б" тармақшаларында көрсетілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттардың қолданылу кезеңінде айналысқа шығарылған, техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын өнімнің айналысына осы өнімнің жарамдылық мерзімі (қызмет ету мерзімі) ішінде жол беріледі деп белгіленсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О порядке введения в действие изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2022 года № 195.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что:
а) документы об оценке соответствия продукции для детей и подростков, в отношении которой Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 147 внесены изменения, обязательным требованиям, установленным техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), принятым Решением Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 797 (далее – технический регламент), выданные или зарегистрированные до 26 марта 2023 г., действительны до окончания срока их действия;
б) документы о государственной регистрации продукции для детей и подростков, в отношении которой Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2022 г. № 147 внесены изменения, подтверждающие соответствие обязательным требованиям, установленным техническим регламентом, выданные до 26 марта 2023 г., действительны до окончания срока их действия, но не позднее 25 марта 2028 г. включительно;
в) производство и выпуск в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, при наличии документов об оценке соответствия, указанных в подпунктах "а" и "б" настоящего пункта, допускаются до окончания срока действия таких документов;
г) обращение продукции, являющейся объектом технического регулирования технического регламента, выпущенной в обращение в период действия документов об оценке соответствия, указанных в подпунктах "а" и "б" настоящего пункта, допускается в течение срока годности (срока службы) этой продукции.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович