Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияларды тіркеу, қолданылуын тоқтата тұру, жаңғырту және тоқтату тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 200 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 5-тармағының он бірінші абзацына және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 18 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның қабылданған шешімдерінің нақты әсерін бағалау жөніндегі пилоттық жобаны жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарының 3-тармағының "д" тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 41 шешімімен бекітілген Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияларды тіркеу, қолданылуын тоқтата тұру, жаңғырту және тоқтату тәртібіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Берілген сәйкестік сертификаттарының және сәйкестік туралы тіркелген декларациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы шешімі күшіне енген күнінен бастап күшіне енетін өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 2 және 4-тармақтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 200 шешіміне
ҚОСЫМША
Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияларды тіркеу, қолданылуын тоқтата тұру, жаңғырту және тоқтату тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 4-тармақ "қағаз тасымалдағыштағы құжаттар түрінде" деген сөздерден кейін "тікелей не курьер қызметімен (қолма-қол) не" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 5-тармақтың "а" тармақшасы бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"өнімді сақтау шарттары мен мерзімі (техникалық регламенттерде, нормативтік құжаттарда, стандарттау жөніндегі құжаттарда және дайындаушының техникалық құжаттамасында көзделген жағдайларда);
өнімнің қызмет ету (жарамдылық) мерзімі немесе ресурсы (техникалық регламенттерде, нормативтік құжаттарда, стандарттау жөніндегі құжаттарда және дайындаушының техникалық құжаттамасында көзделген жағдайларда);".

О внесении изменений в Порядок регистрации, приостановления, возобновления и прекращения действия деклараций о соответствии продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2022 года № 200.
В соответствии с абзацем одиннадцатым пункта 5 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и подпунктом "д" пункта 3 плана мероприятий по проведению пилотного проекта по оценке фактического воздействия принятых решений Евразийской экономической комиссии, утвержденного распоряжением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 18, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок регистрации, приостановления, возобновления и прекращения действия деклараций о соответствии продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 марта 2018 г. № 41, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пунктов 2 и 4 изменений (приложение к настоящему Решению), которые вступают в силу с даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в Порядок формирования и ведения единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 декабря 2022 г. № 200
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок регистрации, приостановления, возобновления и прекращения действия деклараций о соответствии продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза
1. Пункт 4 после слова "носителе" дополнить словами "непосредственно, либо курьерской службой (нарочным), либо".
2. Подпункт "а" пункта 5 после абзаца пятого дополнить абзацами следующего содержания:
"условия и срок хранения продукции (в случаях, предусмотренных техническими регламентами, нормативными документами, документами по стандартизации и технической документацией изготовителя);
срок службы (годности) или ресурс продукции (в случаях, предусмотренных техническими регламентами, нормативными документами, документами по стандартизации и технической документацией изготовителя);".

3. 8-тармақта:
а) "5 жұмыс күнінен" деген сөздер "3 жұмыс күнінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) "(сертификаттау жөніндегі орган)" деген сөздерден кейін ", егер техникалық регламентте өзгеше белгіленбесе," деген сөздермен толықтырылсын.
4. 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімімен бекітілген сәйкестікті бағалаудың үлгілік схемаларының 114-тармағында белгіленген жағдайларда, сәйкестік туралы декларацияны (оған қосымшаларды) өнімді қосымша немесе қайта зерттеу (сынау) және өлшеу жүргізбей ауыстыру жүзеге асырылады.".

3. В пункте 8:
а) слова "5 рабочих дней" заменить словами "3 рабочих дня";
б) дополнить словами ", если иное не установлено техническим регламентом".
4. Пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Замена декларации о соответствии (приложений к ней) без проведения дополнительных или повторных исследований (испытаний) и измерений продукции осуществляется в случаях, установленных пунктом 114 типовых схем оценки соответствия, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44.".