Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 835 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 205 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 56-бабының 3-тармағын орындау мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының "Санитариялық, ветеринариялық және фитосанитариялық шаралардың баламалылығы туралы және тәуекелді бағалауды жүргізу туралы" 2011 жылғы 18 қазандағы № 835 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 205 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 835 шешіміне енгізілетін өзгерістер
1. Атауындағы "ветеринариялық" деген сөз "ветеринариялық-санитариялық" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. 1-тармақта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер) басқа мемлекеттердің санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық шараларын, егер мұндай шаралар Одақтың және (немесе) мүше мемлекеттердің шараларынан өзгеше болса, экспорттаушы мемлекет мынадай болған жағдайда баламалы деп тануға тиіс:";
б) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"- оның шаралары Одақтың санитариялық және (немесе) ветеринариялық қорғалуының немесе мүше мемлекеттің фитосанитариялық қорғалуының тиісті деңгейіне қол жеткізуге мүмкіндік беретінін объективті түрде дәлелдесе;";
в) үшінші абзацтағы "Кеден одағына мүше мемлекеттерге" деген сөздер "мүше мемлекеттерге" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Мәтін бойынша "Тарап" деген сөз тиісті түрдегі және септіктердегі "мүше мемлекет" деген сөздермен ауыстырылсын (көрсетілген Шешімнің 17-тармағын қоспағанда).
4. 2-тармақтағы "ветеринариялық" деген сөз "ветеринариялық-санитариялық" деген сөзбен ауыстырылсын.
5. 3-тармақта:
а) бірінші және жетінші абзацтардағы "Кеден одағы" деген сөздер тиісті септіктегі "Одақ" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) оныншы абзацтағы "ресми" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын.
6. 4-тармақтың қазақ тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын.
7. 5-тармақтағы "ол бұл туралы уәкілетті органдарды хабардар етуі тиіс" деген сөздер "ол бұл туралы құзыретті органдарды хабардар етуі тиіс" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. 101-тармақтағы "Халықаралық эпизоотиялық бюро" деген сөздер "Дүниежүзілік жануарлар саулығы ұйымы" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 835
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 декабря 2022 года № 205.
В целях исполнения пункта 3 статьи 56 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 835 "Об эквивалентности санитарных, ветеринарных и фитосанитарных мер и о проведении оценки риска" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 27 декабря 2022 г. №205
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 835
1. В наименовании слово "ветеринарных" заменить словом "ветеринарно-санитарных".
2. В пункте 1:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Государства – члены Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) должны признавать санитарные, ветеринарно-санитарные и фитосанитарные меры других государств как эквивалентные даже в случае, если такие меры отличаются от мер Союза и (или) государств-членов при условии, что государство-экспортер:";
б) абзац второй изложить в следующей редакции:
"- объективно доказывает, что его меры позволяют достичь надлежащего уровня санитарной и (или) ветеринарной защиты Союза или фитосанитарной защиты государства-члена;";
в) в абзаце третьем слова "государствам – членам Таможенного союза" заменить словами "государствам-членам".
3. По тексту слово "Сторона" в соответствующих числе и падеже заменить словами "государство-член" в соответствующих числе и падеже (за исключением пункта 17 указанного Решения).
4. В пункте 2 слово "ветеринарных" заменить словом "ветеринарно-санитарных".
5. В пункте 3:
а) в абзацах первом и седьмом слова "Таможенный союз" в соответствующем падеже заменить словом "Союз" в соответствующем падеже;
б) в абзаце десятом слово "официальном" заменить словом "государственном", слово "которой" заменить словом "которого".
6. В пункте 4 слово "должна" заменить словом "должно".
7. В пункте 5 слова "она должна уведомить об этом уполномоченные" заменить словами "оно должно уведомить об этом компетентные".
8. В пункте 101 слова "Международного эпизоотического бюро" заменить словами "Всемирной организации здравоохранения животных".

9. 103-тармақтағы "импорттаушы мемлекет" деген сөздер "импорттаушы болып табылатын мүше мемлекет (бұдан әрі – импорттаушы мемлекет)" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 105-тармақтағы "Кеден одағының аумағына" деген сөздер "Одақтың кедендік аумағына" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. 11-тармақтағы "ветеринариялық" деген сөз "ветеринариялық-санитариялық" деген сөзбен ауыстырылсын.
12. 12-тармақтағы "ветеринариялық" деген сөз "ветеринариялық-санитариялық" деген сөзбен ауыстырылсын, "Халықаралық эпизоотиялық бюро" деген сөздер "Дүниежүзілік жануарлар саулығы ұйымы" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. Мынадай мазмұндағы 121- тармақпен толықтырылсын:
"121. Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық шараларды негіздеу кезінде мүше мемлекет басқа мүше мемлекет, үшінші ел немесе халықаралық ұйым жүргізген тәуекелді бағалауды пайдалана алады.".

9. В пункте 103 слова "Государство-импортер" заменить словами "Государство-член, являющееся импортером (далее – государство-импортер),".
10. В пункте 105 слова "территорию Таможенного союза" заменить словами "таможенную территорию Союза".
11. В пункте 11 слово "ветеринарными" заменить словом "ветеринарно-санитарными".
12. В пункте 12 слово "ветеринарные" заменить словом "ветеринарно-санитарные", слова "Международное эпизоотическое бюро" заменить словами "Всемирную организацию здравоохранения животных".
13. Дополнить пунктом 121 следующего содержания:
"121. При обосновании санитарных, ветеринарно-санитарных и фитосанитарных мер государство-член может использовать оценку риска, проведенную другим государством-членом, третьей страной или международной организацией.".