Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 6 шешімі.
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 9-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 49-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы №317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б.Сұлтанов
А.Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 21 қаңтардағы
№ 6 шешіміне
ҚОСЫМША
1. Мынадай мазмұндағы 6.13 және 6.14-тармақтармен толықтырылсын:
"6.13.Бірыңғай ветеринариялық талаптарға сәйкес ветеринариялық сертификаттармен сүйемелденуге тиіс бақылауға жатқызылған тауарларды Одақтың кедендік аумағына әкелген кезде ветеринариялық бақылау рәсімін жүргізуді тездету үшін экспорттаушы елдің құзыретті органының келісуімен № 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылауға жатқызылған тауарға берілген ветеринариялық сертификат туралы алдын ала хабарлама механизмі қолданылуы мүмкін. Экспорттаушы елдің құзыретті органы алдын ала хабарламаны тауардың арналым елі болып табылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органына электрондық пошта, тиісті веб-нысанды толтыру арқылы не экспорттаушы елдің құзыретті органы мен мүше мемлекеттің уәкілетті органының келісуі бойынша өзге тәсілмен жібереді. Бақылауға жатқызылған тауар экспорттаушы елдің құзыретті органы берген, электрондық түрде ресімделген ветеринариялық сертификаттың сүйемелдеуімен әкелінген жағдайда, алдын ала хабарлама механизмі қолданылмайды.
6.14.Тауардың арналым елі болып табылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органының лауазымды адамдары Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 835 шешіміне сәйкес жүргізілген тәуекелді бағалау нәтижелеріне негіздей келіп, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар тарапынан бұзушылықтың жоқ екендігін, оларды аталған лауазымды адамдар анықтаған кезде № 1 және 6 қосымшаларға сәйкес нысан бойынша актілер ресімделгенін ескере отырып, үшінші елдерден әкелінген, осы Ереженің 6.5 және 6.10-тармақтарында көрсетілген бақылауға жатқызылған тауарлардың (өнімдердің) тексеріп қаралатын партияларының санын азайта алады.".

О внесении изменений в Положение о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 года № 6.
В соответствии с пунктом 9 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 49 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Положение о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденное Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Кожошев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению
Совета Евразийской
экономической комиссии
от 21 января 2022 г. № 6
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Положение о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза
1. Дополнить пунктами 6.13 и 6.14 следующего содержания:
"6.13. При ввозе на таможенную территорию Союза подконтрольных товаров, которые в соответствии с Едиными ветеринарными требованиями должны сопровождаться ветеринарными сертификатами, по согласованию с компетентным органом страны-экспортера для ускорения проведения процедуры ветеринарного контроля возможно применение механизма предварительного уведомления о выданном ветеринарном сертификате на подконтрольный товар по форме согласно приложению № 81. Предварительное уведомление направляется компетентным органом страны-экспортера уполномоченному органу государства-члена, являющегося страной назначения товара, посредством электронной почты, заполнения соответствующей веб-формы либо иным способом, согласованным компетентным органом страны-экспортера и уполномоченным органом этого государства-члена. В случае ввоза подконтрольного товара в сопровождении ветеринарного сертификата, оформленного в электронном виде, выданного компетентным органом страны-экспортера, механизм предварительного уведомления не применяется.
6.14. Должностные лица уполномоченного органа государства-члена, являющегося страной назначения товара, могут уменьшить количество досматриваемых партий ввезенных из третьих стран подконтрольных товаров (продукции), указанных в пунктах 6.5 и 6.10 настоящего Положения, в пунктах пропуска и местах назначения (доставки) таких товаров, исходя из результатов проведенной оценки риска согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 835, а также с учетом отсутствия нарушений со стороны участников внешнеэкономической деятельности, при выявлении которых указанными должностными лицами были оформлены акты по формам согласно приложениям № 1 и 6.".

2. Мынадай мазмұндағы № 81-қосымшамен толықтырылсын:
"№ 81-қосымша
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына жеткізілетін бақылауға жатқызылған тауарларға берілген ветеринариялық сертификаттар туралы алдын ала хабарлама
Реттік
Ветеринариялық сертификаттың №
Ветеринариялық сертификатта көрсетілген бақылауға жатқызылған тауарларды өндіруші кәсіпорынның атауы және №
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы алушы ұйымның атауы
Көлік құралы
Пломба №
Тауардың түрі
Нетто салмағы (тонна)
Жөнелтушінің (тауарларды тиеу) мекенжайы
Алушының (тауарларды түсіру) мекенжайы
".

2. Дополнить приложением № 81 следующего содержания:
"Приложение № 81
(форма)
Предварительное уведомление о выданных ветеринарных сертификатах на подконтрольные товары, поставляемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза
№ п/п
№ ветеринарного сертификата
Название и № предприятия- производителя подконтрольных товаров, указанные в ветеринарном сертификате
Наименование организации-получателя на таможенной территории Евразийского экономического союза
Транспортное средство
пломбы
Вид товара
Вес нетто (тонн)
Адрес отправителя (погрузки товаров)
Адрес получателя (выгрузки товаров)
".