Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне рефрижераторлық контейнерлерге, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасына арналған бөлшектер мен құрауыштарға қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 101 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 43 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №1 қосымшаның 7 және 16-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" 2009 жылғы 27 қарашадағы №130 шешімінің 7-тармағы мынадай мазмұндағы 7.1.51 –7.1.54-тармақшалармен толықтырылсын:
"7.1.51. ЕАЭО СЭҚ ТН 8433 53 300 0 кодымен сыныпталатын қызылша пәлегін кесетін машиналарға және қызылша жинайтын машиналарға арналған бөлшектер мен құрауыштар:
ЕАЭО СЭҚ ТН 4010 32 000 0 кодымен сыныпталатын, сыртқы шеңберінің ұзындығы 60 см астам, бірақ 180 см аспайтын, трапециялық көлденең қимасының шексіз жетекті белдіктері (сыналы белдіктер), қырлыларынан басқа;
ЕАЭО СЭҚ ТН 6813 20 000 9 кодымен сыныпталатын фрикциялық материалдардың және олардан жасалған бұйымдардың жекелеген түрлері;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8536 10 100 0 кодымен сыныпталатын 10 А аспайтын ток күшіне арналған балқымалы сақтандырғыштар;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8536 70 000 2 және 8536 70 000 3 кодтарымен сыныпталатын қыштан немесе қара металдардан жасалған оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық бұрауларға немесе кәбілдерге арналған жалғастырғыштар;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8539 21 920 0 және 8539 21 980 0 кодтарымен сыныпталатын вольфрам жіптері бар галогендік қыздыру шамдарының жекелеген түрлері.
Көрсетілген тарифтік жеңілдік әкелінетін тауарларды осы тармақта көрсетілген тауарларға жатқызу туралы және осындай тауарлардың номенклатурасы, саны, құны туралы, сондай-ақ оларды әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын мүше мемлекеттің ауыл шаруашылығы саясаты саласындағы атқарушы билік органы немесе мүше мемлекеттің атқарушы билігінің өзге де уәкілетті органы берген растау болған кезде беріледі.
Осы тармақта көзделген тарифтік жеңілдік оларға қатысты тауарларға арналған декларация, ал тауарлар тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығарылған жағдайда – тауарларды шығару туралы өтініш тауарларға арналған декларация берілгенге дейін мүше мемлекеттің кеден органы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы №101 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін тіркеген, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын (орналасқан) тауарларға қатысты беріледі.

О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза в отношении рефрижераторных контейнеров, а также частей и комплектующих для сельскохозяйственной техники
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 г. № 101.
В соответствии со статьями 43 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 16 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение N 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктами 7 и 16 приложения N 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. N 98, Совет Евразийской экономической комиссии РЕШИЛ:
1. Пункт 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. N 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" дополнить подпунктами 7.1.51–7.1.54 следующего содержания:
"7.1.51. Части и комплектующие для машин свекловичных ботворезных и машин свеклоуборочных, классифицируемых кодом 8433 53 300 0 ТН ВЭД ЕАЭС:
бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см, классифицируемые кодом 4010 32 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды фрикционных материалов и изделий из них, классифицируемые кодом 6813 20 000 9 ТН ВЭД ЕАЭС;
предохранители плавкие на силу тока не более 10 А, классифицируемые кодом 8536 10 100 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей из керамики или черных металлов, классифицируемые кодами 8536 70 000 2 и 8536 70 000 3 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды галогенных ламп накаливания с вольфрамовой нитью, классифицируемые кодами 8539 21 920 0 и 8539 21 980 0 ТН ВЭД ЕАЭС.
Указанная тарифная льгота предоставляется при наличии подтверждения об отнесении ввозимых товаров к товарам, указанным в настоящем пункте, выданного органом исполнительной власти государства-члена, уполномоченным в сфере сельскохозяйственной политики, или иным уполномоченным органом исполнительной власти государства-члена, и содержащего сведения о номенклатуре, количестве, стоимости таких товаров, а также об организациях, осуществляющих их ввоз.
Тарифная льгота, предусмотренная настоящим пунктом, предоставляется в отношении товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых декларация на товары, а в случае выпуска товаров до подачи декларации на товары – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары зарегистрированы таможенным органом государства-члена с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 г. N 101 по 31 декабря 2022 г. включительно.

7.1.52. ЕАЭО СЭҚ ТН 8433 53 300 0 кодымен сыныпталатын қызылша пәлегін кесетін машиналарға және қызылша жинайтын машиналарға арналған бөлшектер мен құрауыштар:
ЕАЭО СЭҚ ТН 8408 90 410 9 кодымен сыныпталатын қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқыштарының жекелеген түрлері;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8414 30 810 6 және 8414 30 890 2 кодтарымен сыныпталатын тоңазытқыш жабдықтарында пайдаланылатын компрессорлардың жекелеген түрлері;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8418 99 100 1 кодымен сыныпталатын қырлы құбыр үлгісіндегі конденсаторлар;
ЕАЭО СЭҚ ТН 8527 29 000 9, 8708 40 910 9 және 8708 99 930 9 кодтарымен сыныпталатын моторлы көлік құралдарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтардың жекелеген түрлері.
Көрсетілген тарифтік жеңілдік әкелінетін тауарларды осы тармақта көрсетілген тауарларға жатқызу туралы және осындай тауарлардың номенклатурасы, саны, құны туралы, сондай-ақ оларды әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын мүше мемлекеттің ауыл шаруашылығы саясаты саласындағы атқарушы билік органы немесе мүше мемлекеттің атқарушы билігінің өзге де уәкілетті органы берген растау болған кезде беріледі.
Осы тармақта көзделген тарифтік жеңілдік оларға қатысты тауарларға арналған декларация, ал тауарлар тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығарылған жағдайда – тауарларды шығару туралы өтініш тауарларға арналған декларация берілгенге дейін мүше мемлекеттің кеден органы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы №101 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2023 жылғы 30 маусымға дейін тіркеген, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын (орналасқан) тауарларға қатысты беріледі.
7.1.53. Ауыл шаруашылығы жабдығына арналған бөлшектер мен құрауыштар:
ЕАЭО СЭҚ ТН 6812 99 900 8 кодымен сыныпталатын, арматураланған немесе арматураланбаған асбест немесе асбест пен магний карбонаты негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар;
ЕАЭО СЭҚ ТН 7011 10 000 0 кодымен сыныпталатын электрлік жарықтандыру жабдығына арналған шыны баллондардың жекелеген түрлері (колбалар мен түтікшелерді қоса алғанда);
ЕАЭО СЭҚ ТН 7315 81 000 0 кодымен сыныпталатын кергіші бар жалпақ буынды шынжырлар;
ЕАЭО СЭҚ ТН 7320 10 190 0 және 7320 10 900 0 кодтарымен сыныпталатын табақты рессорлардың және оларға арналған табақтардың жекелеген түрлері;
ЕАЭО СЭҚ ТН 7320 90 100 0 кодымен сыныпталатын жалпақ спиральді серіппелер;
ЕАЭО СЭҚ ТН 9405 42 001 2 кодымен сыныпталатын қатты баспа платада жарықдиодты жарық көздерімен пайдалануға арналған прожекторлар мен тар бағытты жарық шамдары.
Көрсетілген тарифтік жеңілдік әкелінетін тауарларды осы тармақта көрсетілген тауарларға жатқызу туралы және осындай тауарлардың номенклатурасы, саны, құны туралы, сондай-ақ оларды әкелуді жүзеге асыратын ұйымдар туралы мәліметтерді қамтитын мүше мемлекеттің ауыл шаруашылығы саясаты саласындағы атқарушы билік органы немесе мүше мемлекеттің атқарушы билігінің өзге де уәкілетті органы берген растау болған кезде беріледі.

7.1.52. Части и комплектующие для машин свекловичных ботворезных и машин свеклоуборочных, классифицируемых кодом 8433 53 300 0 ТН ВЭД ЕАЭС:
отдельные виды поршневых двигателей внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия, классифицируемые кодом 8408 90 410 9 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды компрессоров, используемых в холодильном оборудовании, классифицируемые кодами 8414 30 810 6 и 8414 30 890 2 ТН ВЭД ЕАЭС;
конденсаторы ребристо-трубного типа, классифицируемые кодом 8418 99 100 1 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды частей и принадлежностей для моторных транспортных средств, классифицируемые кодами 8527 29 000 9, 8708 40 910 9 и 8708 99 930 9 ТН ВЭД ЕАЭС.
Указанная тарифная льгота предоставляется при наличии подтверждения об отнесении ввозимых товаров к товарам, указанным в настоящем пункте, выданного органом исполнительной власти государства-члена, уполномоченным в сфере сельскохозяйственной политики, или иным уполномоченным органом исполнительной власти государства-члена, и содержащего сведения о номенклатуре, количестве, стоимости таких товаров, а также об организациях, осуществляющих их ввоз.
Тарифная льгота, предусмотренная настоящим пунктом, предоставляется в отношении товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых декларация на товары, а в случае выпуска товаров до подачи декларации на товары – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары зарегистрированы таможенным органом государства-члена с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 г. N 101 по 30 июня 2023 г. включительно.
7.1.53. Части и комплектующие для сельскохозяйственного оборудования:
изделия из асбеста или смесей на основе асбеста или асбеста и карбоната магния, армированные или неармированные, классифицируемые кодом 6812 99 900 8 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды баллонов стеклянных (включая колбы и трубки) для электрического осветительного оборудования, классифицируемые кодом 7011 10 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
цепи плоскозвенные с распоркой, классифицируемые кодом 7315 81 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
отдельные виды рессор листовых и листов для них, классифицируемые кодами 7320 10 190 0 и 7320 10 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
плоские спиральные пружины, классифицируемые кодом 7320 90 100 0 ТН ВЭД ЕАЭС;
прожекторы и лампы узконаправленного света, предназначенные для использования со светодиодными источниками света на жесткой печатной плате, классифицируемые кодом 9405 42 001 2 ТН ВЭД ЕАЭС.
Указанная тарифная льгота предоставляется при наличии подтверждения об отнесении ввозимых товаров к товарам, указанным в настоящем пункте, выданного органом исполнительной власти государства-члена, уполномоченным в сфере сельскохозяйственной политики, или иным уполномоченным органом исполнительной власти государства-члена, и содержащего сведения о номенклатуре, количестве, стоимости таких товаров, а также об организациях, осуществляющих их ввоз.

Осы тармақта көзделген тарифтік жеңілдік оларға қатысты тауарларға арналған декларация, ал тауарлар тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығарылған жағдайда – тауарларды шығару туралы өтініш тауарларға арналған декларация берілгенге дейін мүше мемлекеттің кеден органы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы №101 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін тіркеген, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын (орналасқан) тауарларға қатысты беріледі.
7.1.54. ЕАЭО СЭҚ ТН 8418 69 000 8 кодымен сыныпталатын, ұзындығы 20-дан 40 футқа дейінгі рефрижераторлық контейнерлер.
Осы тармақта көзделген тарифтік жеңілдік оларға қатысты тауарларға арналған декларация, ал тауарлар тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығарылған жағдайда – тауарларды шығару туралы өтініш тауарларға арналған декларация берілгенге дейін мүше мемлекеттің кеден органы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы №101 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2024 жылғы 30 маусымға дейін тіркеген, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын (орналасқан) тауарларға қатысты беріледі.".
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 728 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген санаттарын Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына әкелу кезінде кедендік баждарды төлеуден босатуды қолдану тәртібінің 15-тармағындағы "7.1.50" деген цифрлар "7.1.50 – 7.1.54" деген цифрлармен ауыстырылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
В. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Касымалиев
А. Оверчук

Тарифная льгота, предусмотренная настоящим пунктом, предоставляется в отношении товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых декларация на товары, а в случае выпуска товаров до подачи декларации на товары – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары зарегистрированы таможенным органом государства-члена с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 г. N 101 по 31 декабря 2022 г. включительно.
7.1.54. Рефрижераторные контейнеры длиною от 20 до 40 футов, классифицируемые кодом 8418 69 000 8 ТН ВЭД ЕАЭС.
Тарифная льгота, предусмотренная настоящим пунктом, предоставляется в отношении товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых декларация на товары, а в случае выпуска товаров до подачи декларации на товары – заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары зарегистрированы таможенным органом государства-члена с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 г. N 101 по 30 июня 2024 г. включительно.".
2. В пункте 15 Порядка применения освобождения от уплаты таможенных пошлин при ввозе отдельных категорий товаров на единую таможенную территорию Таможенного союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 15 июля 2011 г. N 728, цифры "7.1.50" заменить цифрами "7.1.50 – 7.1.54".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
М.Григорян
От Республики
Беларусь
И.Петришенко
От Республики
Казахстан
Б.Султанов
От Кыргызской
Республики
А.Касымалиев
От Российской
Федерации
А.Оверчук