Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімінің 3-тармағына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 105 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабының 2-тармағына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімінің 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3.2.8-тармақшамен толықтырылсын:
"3.2.8. 2023 жылғы 1 ақпанға дейін Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында Техникалық регламентке № 4 қосымшаның 5-бөлімінің ережелерін қолданбай, осы мемлекеттердің аумағына өз мұқтаждары үшін әкелінетін M және N санаттарындағы дара көлік құралдарының сәйкестігін бағалауға және айналымға шығаруға жол беріледі.
Егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше тиісті мемлекеттердің осындай көлік құралдарына қатысты заңнамасында өзгеше белгіленбесе, осы тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген көлік құралдарын иелену, пайдалану, оларға билік ету құқықтарын жүзеге асыруға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумақтарында жол берілмейді.".
2. Армения Республикасының Үкіметінен, Беларусь Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қырғыз Республикасының Министрлер Кабинетінен, егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері арасында өзге уағдаластықтарға (оның ішінде екіжақты форматта) қол жеткізілмесе, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағында Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімінің 3.2.8-тармақшасында көрсетілген көлік құралдарын әкетуге (оның ішінде уақытша) жол бермеуді қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Касымалиев
А. Оверчук

О внесении изменения в пункт 3 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2022 года № 105.
В соответствии с пунктом 2 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 11 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Пункт 3 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877 дополнить подпунктом 3.2.8 следующего содержания:
"3.2.8. До 1 февраля 2023 г. в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике допускается оценка соответствия и выпуск в обращение единичных транспортных средств категорий M и N, ввозимых для собственных нужд на территории этих государств, без применения положений раздела 5 приложения № 4 к Техническому регламенту.
Осуществление прав владения, пользования, распоряжения транспортными средствами, указанными в абзаце первом настоящего подпункта, не допускается на территориях других государств – членов Евразийского экономического союза, если иное не установлено законодательством соответствующих государств – членов Евразийского экономического союза в отношении таких транспортных средств.".
2. Просить Правительство Республики Армения, Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан и Кабинет Министров Кыргызской Республики обеспечить недопущение вывоза (в том числе временного) транспортных средств, указанных в подпункте 3.2.8 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877, на территории других государств – членов Евразийского экономического союза, если между правительствами государств – членов Евразийского экономического союза не достигнуты иные договоренности (в том числе в двустороннем формате).
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Касымалиев
А. Оверчук