Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне өзгерістер енгізу туралы (КО ТР 033/2013)
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 15 шілдедегі № 113 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1.  Кеден одағы Комиссиясының 2013 жылғы 9 қазандағы № 67 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) 61-тармағы мынадай мазмұндағы "д" тармақшасымен толықтырылсын:
"д) 0,5 л – сұйық (бейімделген немесе ішінара бейімделген бастапқы немесе кейінгі қоспалар), ішетін сүт, ішетін кілегей, ашытылған сүт өнімдері. 2022 жылғы 31 желтоқсанға дейін Ресей Федерациясының аумағында ғана айналымға шығаруға рұқсат етіледі. Мұндай өнімді Ресей Федерациясының аумағында оны өндіруші белгілеген жарамдылық мерзімі ішінде айналымға жіберуге болады. Көрсетілген өнім Еуразиялық экономикалық одақ нарығында өнім айналымының бірыңғай белгісімен таңбаланбайды және қаптамаға (ыдысқа) "Ресей Федерациясының аумағында ғана өткізу үшін" деген жазу жазылады.".
2. Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) 61-тармағының "б" және "в" тармақшаларында көзделген өнімге қатысты арнаулы тамақ өнімдерінің бірыңғай тізілімінде қамтылған өнімді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар) осы техникалық регламенттің 61-тармағының "д" тармақшасында көрсетілген өнімге қолданылады.
3. Ресей Федерациясының Үкіметінен Кеден одағының "Сүттің және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) 61-тармағының "д" тармақшасында көрсетілген өнімнің Ресей Федерациясының аумағында ғана айналымын қамтамасыз етуге және оны сәйкестендіру құралдарымен міндетті таңбалауға жататын тауарлардың айналымын мониторингтеудің мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы қадағалап тұруға бағытталған шараларды қабылдау сұралсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және ол қабылданған күннен бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Касымалиев
А. Оверчук

О внесении изменения в технический регламент Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013)
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2022 года № 113.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1.  Пункт 61 технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 октября 2013 г. № 67, дополнить подпунктом "д" следующего содержания:
"д) 0,5 л – жидкие (адаптированные или частично адаптированные начальные или последующие смеси), питьевое молоко, сливки питьевые, кисломолочные продукты. Допускается до 31 декабря 2022 г. выпуск в обращение только на территории Российской Федерации. Обращение такой продукции допускается на территории Российской Федерации в течение срока годности, установленного ее изготовителем. Указанная продукция не маркируется единым знаком обращения продукции на рынке Евразийского экономического союза, и на упаковку (тару) наносится надпись "Для реализации только на территории Российской Федерации.".
2. Сведения о государственной регистрации продукции, содержащиеся в едином реестре специализированной пищевой продукции (документы о государственной регистрации) в отношении продукции, предусмотренной подпунктами "б" и "в" пункта 61 технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), распространяются на продукцию, указанную в подпункте "д" пункта 61 этого технического регламента.
3. Просить Правительство Российской Федерации принять меры, направленные на обеспечение обращения продукции, указанной в подпункте "д" пункта 61 технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), исключительно на территории Российской Федерации и ее прослеживаемости посредством государственной информационной системы мониторинга за оборотом товаров, подлежащих обязательной маркировке средствами идентификации.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Касымалиев
А. Оверчук